W <D N m <D 7r li m o o S3 9 31 a Bijstand: uw draagkracht bij bijzondere bestaanskosten &S. a Sre (WCTQ <D O (0 W O fi. O week n 31 juli - 7 augustus DE FAAM Woensdag 31 juli 1985 week 5-10 augustus NIEUWE VERKEERS MAATREGELEN Nieuw Arbeidsbureau VERLENEN HINDER WETVERGUNNINGEN De jaarlijks terugkerende kermis zal worden ge houden van vrijdag 2 tot en met donderdag 8 au gustus a.s. op de Markt. Dit jaar is er een 33-tal attracties aanwezig, zo wel van groter- als van kleiner formaat, waaraan men zeer zeker veel ple zier kan beleven. Op de Markt zullen er ti jdens het kermisgebeuren geen lijndienstbussen rijden. Deze rijden dan tot aan het Plein 1940 en van daaruit weer terug. Aan beide zijden van het Plein 1940 zullen er tijdelijk bushokjes worden geplaatst. Behalve voor voetgangers is in feite het binnenstedelijke winkelgebied 'afgesloten voor alle verkeer. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - Gehandicapt? Subsidie voor het aanpassen van uw woning - Verbetering particuliere huurwoningen - Subsidie bij dooryerkoop van premiewoningen - Premie-koopwoningen A en B voor velen bereikbaar - Gemeente-garantie op leningen voor de eigen woning 24 Klokken van de Lange Jan zijn ver vangen. De oude waren door de ver woestende zilte lucht aangetast. De nieuwe klokken zijn bevestigd aan een nieuw roestvrij ophangsysteem. Dins dag 23 juli j.l. zijn de klokken weer in gebruik gesteld. Het carillon van de Lange Jan heeft nu haar vertrouwde stem weer teruggekregen. Dat Middelburg een bruisende stad is staat vast. Met name in het toeristenseizoen staat onze Zeeuwse hoofdstad bol van activiteiten. Er is voor elk wat wils. Levendigheid en gezelligheid staan dan ook voorop. Tenslotte is het voor veel mensen vakantie. Middelburg wil dan ook aan een plezierige vakantiestemming bijdragen. Een aantal activiteiten is inmiddels al achter de rugmaar er staat ons ook nog een aantal te wachten. We denken hierbij aan de kermis, die op vrijdag 2 augustus van start zal gaan en die de kermisvierders tot en met 8 augustus zal bezighouden. We denken aan het standwerkers-concours op 8 augustus, waarop de standwerkers zullen strijden voor een eerste-, tweede- en derde prijs. We denken aan de tweede folkloristische dag van dit seizoen op 15 augustus, waarop men op het Molenwater het ringrijden te paard kan bekijken. Dan zijn er nog de gebruikelijke attracties, zoals een bezoek aan het stadhuis, de beklimming van de Lange Jan, een bezoek aan het klank-en-licht spel, enz. Vervelen in het vakantieseizoen is er dus niet bij. Natuurlijk betekent de grote stroom bezoekers dat er vaak parkeerproblemen zullen ontstaan. Wanneer men er de moeite voor wil nemen om net even iets langer uit te kijken naar een geschikte parkeerplaats, zal men er zeker in slagen er één te vinden. Vaak kan de parkeerkelder een oplossing bieden. Verder kunnen we met elkaar en met een beetje begrip er voor zorgen dat de grote verkeersstroom soepel verloopt. Als u nog gaat, een plezierige vakantie toegewenst! i "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur betsteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, rode kool, appeltjes, puree dinsdag Nassi goreng met saté woensdag Rundvlees, sperziebonen, aardappelen donderdag Karbonade, spinazie, aardappelen vrijdag Vis, fantasiesaus, worteltjes, aardappelen zaterdag Hamburger, appeltjes met rozijnen, pommes mignonettes In dit artikel wordt iets verteld over bijstand voor bijzondere bestaanskosten en hoe daarbij rekening wordt gehouden met uw mogelijke draagkracht. Wat zijn bijzondere bestaanskosten? In het algemeen gesproken gaat het daarbij om noodzakelijke ex tra uitgaven die wegens ziekte of sociale omstandigheden gedaan moeten worden. Let wel: derge lijke kosten zijn dus duidelijk an ders dan de gewone bestaanskos ten waar we allemaal mee te ma ken hebben. Bij de gewone bes taanskosten kun je denken aan de kosten voor voeding, huisvesting, meubilair, kleding, ontspanning, kortom al die noodzakelijke, alge mene, voor iedereen geldende kosten. Bijzondere bestaanskosten vallen echter buiten het normale patroon zoals de kosten van aan schaf van een bril, taxikosten voor bejaarden die slecht ter been zijn. Vandaar dat daarvoor dan ook bijzondere bijstand gevraagd moet worden. Wie kan bijzondere bijstand vra gen? Eigenlijk iedereen die nergens te recht kan voor die noodzakelijke extra uitgaven. Dus zowel mensen met een minimumloon, een 'gewo ne' bijstandsuitkering, als dege nen die misschien meer verdienen of een hogere sociale uitkering ontvangen. Of iemand in aanmer king komt voor 'bijzondere' bij stand, wordt bekeken door de So ciale Dienst. Daarbij kan best blijken dat u eerst ergens anders moet zijn, bijvoorbeeld bij het zie kenfonds of de bedrijfsvereniging. Indien doorverwijzing niet moge lijk is of er na een vergoeding van bijvoorbeeld het ziekenfonds toch nog kosten resteren kan bij de G.S.D. een aanvraag in behande ling worden genomen. Maar als er bijstand wordt gegeven voor diie noodzakelijke extra uitgaven, is het natuurlijk ook redelijk dat wordt nagegaan of - en zo ja, hoe veel - u zelf van de kosten kunt betalen. Met andere woorden: bij bijzondere bijstand wordt reke ning gehouden met uw draag kracht. Dat gebeurt volgens vaste Daarmee kunnen dan de noodza- regels die in het hele land hetzelfde kelijke extra uitgaven betaald zijn. worden. Uw middelen Als u om bijstand vraagt, wordt er altijd gekeken of u over 'middelen' beschikt. Die middelen worden gevormd door het (eventuele) ver mogen en door het inkomen (dus wat u verdient of aan uitkeringen ontvangt). Beschikt u over vermogen? Onder het begrip 'vermogen' kan veel vallen bijvoorbeeld geld op het spaarbankboekje of een eigen woning. Heeft u geld op een spaarbankboekje dan hoeft u dit niet helemaal op te maken alvo rens in aanmerking te komen voor een bijstandsuitkering. Zo wordt bij een gezin een bedrag van 15600 gulden (per 1 juli 1985) buiten be schouwing, dus ongemoeid, gela ten. Voor alleenstaanden geldt de helft van dit bedrag. Alles wat u dus boven die vrijgelaten bedra gen bezit, moet worden gebruikt om de noodzakelijke extra uitga ven bekostigen. Voorbeeld: Op het spaarbankboekje staat 16.000,- U mag daarop laten staan 15.600 - Voor uw extra uitgaven te moet eerst worden gebruikt 400,- Zou er in dit voorbeeld om bijzon dere bijstand wegens extra uitga ven van 2000 gulden gevraagd worden, dan kan er dus hooguit 1600 gulden bijstand worden ge geven. Als u woont in een eigen huis dan geldt er een hoger bedrag voor het vrij te laten vermogen. Dit hangt af van de waarde van uw huis na aftrek van een even tuele hypotheek en kan variëren van 30.600,- tot maximaal 75.000,- Komt u met uw vermo gen boven het door de sociale dienst vastgestelde bedrag dan kunt u zo nodig bijstand te leen krijgen op onderpand van uw huis. Bij welk inkomen is er draag kracht? U heeft gezien dat iedereen die meer heeft dan een bepaald ver mogen in meerdere of mindere mate in staat is de kosten zelf te betalen: er is dus een zekere draagkracht. Maar bij welk inko men kan er gesproken worden van echtpaar is 1.750,- draagkracht voor bijzondere bes- Van die 'ruimte in het inkomen' taanskosten? Je zou kunnen zeg- wordt een bepaald percentage, gen: bij elk inkomen dat hoger is namelijk 35% aangehouden als dan het zogenaamde sociaal mini- draagkracht. Dat is in dit geval mum. Zo heeft een echtpaar dat dus ƒ612,50. Stel dat het echtpaar het minimumloon verdient, een uit het voorbeeld om bijzondere inkomen op het peil van het sociaal bijstand wegens extra uitgaven minimum. Ontbreekt de vader of van 1.500 gulden had gevraagd, moeder, of gaat het om een alleen- Hun draagkracht kon worden staande, dan ligt dat peil wat lager, gesteld op ƒ612,50 (35% van 1750- Mensen op het sociaal minimum gulden); het echtpaar komt in hebben geen draagkracht, mensen aanmerking voor een uitkering met een inkomen boven dat mini- van 887,50. mum wel. Anders gezegd: soms is Bij inkomsten tot 22.750 gulden er wel en soms is er geen ruimte in netto (afgerond bedrag juni '85) het inkomen om zelf bij te dragen wordt van de ruimte 35% als in de kosten voor de noodzakelijke draagkracht aangemerkt. Is het extra uitgaven. netto inkomen hoger dan 22.750 gulden dan wordt van het stuk Voorbeeld: boven de 22.750 gulden 50% als Een echtpaar verdient per draakracht aangehouden. Dit per- jaar(netto) 19.400,- centage van 50 geldt slechts voor Het sociaal minimum het eerste jaar; daarna wordt dit het netto-minimumloon) be- ook weer 35%. Op de draagkracht draagt (afge kunnen uitgaven in mindering rond bedrag juni 1985) 17.650,- worden gebracht. Hierover meer in het artikel van De ruimte in het inkomen van het volgende week. Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. op de Nieuwe Wal een aange geven parkeervak aan te wijzen als invalidenparkeerplaats voor een vergunninghouder. Kroonberoep mogelijk tot en met 2 augustus. b. het parkeerverbod voor aange duid parkeervak(invaliden- parkeerplaats) aan de noord zijde van de Korte Geere op te heffen. Kroonberoep mogelijk tot en met 16 augustus. c. om het gedeelte van de Koren dijk voor de nrs. 24, 26 en 28 aan te wijzen als laad- en loshaven van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur. Kroonbe roep mogelijk tot en met 23 au gustus. d. een parkeerverbod in te stellen voor het gedeelte van de zuid zijde van de Arnesteinweg van 5 meter ten oosten van de uit gang van het Transportbedrijf Volmer tot 15 meter ten westen hiervan. e. het parkeerverbod op te heffen aan de Molenberg aan de wa terkant over een lengte van 5.50 meter vanaf de scheidingslijn tussen nr. 5 en 7 tot de Lange- vielebinnenbrug. - de overige parkeerverboden aan de Molenberg uit te brei den: 1. aan de huizenkant tussen de Lange Viele en het pand Molen berg 25 2. 12.50 meter aan beide zij den van de kruising met de Au gustijnstraat en wel aan de waterkant 3. aan de waterkant 12.50 meter van de splitsing Schut tershofstraat-Molenberg tot en met Molenberg nr. 25. - de Molenberg te sluiten in beide richtingen voor voertuigen, die, met inbegrip van de lading, een lengte van 8 meter te boven gaan en voor voertuigen met een of meer aanhangwagen(s) of oplegger(s) die in totaal lan ger dan 8 meter zijn. Kroonbe roep mogelijk tot en met 23 au gustus. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin maar wor den ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De volledige ver- keersbesluiten zijn in te zien bij het gemeentelijk Bureau Voor lichting, Stadhuisstraat 2. In de gemeenteraad is een voorbe- reidingsbesluit vastgesteld voor de aanleg van de verbindingsweg Koudekerkseweg-Nieuwe Vlis- singseweg. Het besluit en de daarbij behoren de tekeningen liggen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. De plannen voor de nieuwbouw van het Gewestelijk Arbeidsbu reau te Middelburg hebben al een hele ontwikkeling doorgemaakt. Oorspronkelijk wilde men het GAB in de huidige huisvesting ge vestigd laten en een aantal dien sten buiten het gebouw plaatsen. Deze oplossing bleek niet ideaal omdat in het GAB een arbeidsbu reau nieuwe stijl gevestigd moet worden met meer open toeganke lijke informatieruimten. Daarom bleek de opzet van een heel nieuw complex de beste oplossing. De restauratie van de voormalige Rijksleerschool aan de Sint Se- bastiaanstraat bleek zowel in technisch als in financieel opzicht niet haalbaar. De voormalige Rijksleerschool zal dan ook wor den gesloopt om aan de bouw van het nieuwe GAB ruimte te bieden. De nieuwe locatie zal in de buurt van het stadhuis zeker publiek trekken. De gemeente heeft de nieuw- bouwplannen inmiddels goedge keurd. De bouwvergunning werd op 16 juli j.l. verleend. Voor be langstellenden ligt de bouwver gunning van 1 augustus tot en met 31 augustus a.s. ter inzage in ka mer 13 van het districtskantoor van het district Middelburg van de Rijksgebouwendienst, gevestigd aan het Abdijplein 7 te Middel burg. Gedurende deze termijn kan men tegen de bouwplannen be zwaar aantekenen bij de gemeen teraad van Middelburg. Het Gewestelijk Arbeidsbureau is momenteel gevestigd aan de Ba lans 25. Het kantoor is geopend van 8.30 tot 16.30 uur. Voor inschrij vingen kan men er terecht van 9.00 tot 12.00 uur. De vacaturebank en de werkwinkel zijn geopend van 9.00 tot 16.00 uur en op woensdag tevens van 19.00 tot 20.00 uur. a. Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergun ning verleend aan: - de Heer H. Sturm, IJsselstraat 106 voor het oprichten en in werking hebben van een lood- gietersbedri.jf op de Ramsbur- gerweg 3; - de heer D.W.M. Rouw, Kruit- molenlaan 74 voor het uitbrei den van een verkooppunt van motorbrandstoffen met een op slagdepot voor gasflessen aan de Kanaalweg 36; - de N.V. P.Z.E.M. Postbus 48 voor het oprichten en in werking hebben van een gasdrukregel- station aan het Molenwater, tegenover nr. 135. Tot 24 augustus kan een beroep schrift worden ingediend. b. Gedeputeerde Staten van Zee land willen een hinderwetver gunning verlenen aan Hercules BV Middelburg voor het uit breiden en wijzigen van een petrochemische industrie voor de bereiding van koolwater stofharsen aan de Herculesweg 35. Het betreft het in bedrijf nemen van een C4-opslagtank en een C4-tankautolosstation. Tot 13 augustus kan een beroep schrift worden ingediend. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. Geschillen van Bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN Den Haag. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. Geschil len van Bestuur. De beschikking wordt na afloop van de beroep stermijn van kracht tenzi j voor die ti.jd beroep is ingesteld en tevens wordt verzocht de beschikking te schorsen of een voorlopige voor ziening te treffen. Persoonlijke gegeven worden op verzoek niet bekend gemaakt. Een beroepschrift kan alleen wor den ingediend door de aanvrager door degenen, die bezwaar in brachten tegen de aanvraag en door degenen die aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. De beschikkingen en andere ter zake zijnde stukken liggen tot het einde van de beroepstermijn elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op de afd. A Igemene Zaken in het Stadhuis. Daarnaast is het mogelijk in zage te krijgen in de stukken op donder dagavond van 18.00 tot 21.00 uur op de bovengenoemde afdeling. Hier moet Van tevoren een afspraak voor gemaakt wor den tel. 01180-26251, toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting verkregen kan worden. Tijdens de kermis zal de donderdagse weekmarkt niet op de •gebruikelijke plaats, de Middelburgse Markt, worden gehouden. Deze is dan in gebruik door de kermisattracties. De weekmarkt van donderdag 8 augustus a.s. zal worden gehouden op het Damplein. Op diezelfde dag is er in de Lange Delft standwerkers-concours. PLAATS EN AARD VAN AANVANGS VERKEERSMAATREGEL HET WERK DATUM 1. Stationsbrug en omgeving Aanleg ver- In uitvoering verkeerslichten Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5