Ruud Snel met reuzekijkdoos op Vlissings Straatfestival Fil ms STRAATFESTIVAL ten ^Product Expositie informatie DE FAAM-DE VLISSINGER Woensdag 31 juli 1985 MIDDEN ZEELAND [VLISSINGEN Straatfestival de laatste dagen KINDERBOEKEN DRIE NIEUWE GIDSEN IN FOTOLAND Tijdens het dynamische Straatfes tival in Vlissingen is dit jaar ook Ruud Snel uit Eindhoven aanwe zig. Op donderdag 1 augustus daagt hij iedereen uit passief deel te nemen aan zijn huitennissige act. Voor één gulden kan jong en oud zich in ieder geval drie minu ten lang verwonderen over de ver toning vol fantasie die in een on waarschijnlijk grote kijkdoos plaatsvindt. Onder het motto: "Treuzel niet, hierbij lel je niet tot tien, pak op je gemak een gulden uitje zak. dan kan je heel wat zien", probeert de kunstenaar de nog onwetende toeschouwer te prikkelen om hun nieuwsgierigheid te bevredigen. Het verhaal van de Tot Kijkdoos' bestaat uit tien hoofdstukken die de naam Lef. Beschutting, Flits. Wedloop. Onderonsje. Douche, Nep-Echt, Boem. Substantie en Dubbelstrop dragen. De uitvoering van deze voorstel ling is niet alleen in handen van Ruud Snel; hij wordt met raad en daad bijgestaan door een archi tect. electronicus, musicus en een grafisch ontwerper. Op advies van de Raad voor de Kunst heeft het ministerie van W.V.C. het project gesubsidieerd. De 28-jarige Brabander trekt door Donderdag vanaf 14.00 uur Tot Kijkdoos, vanaf 16.00 uur Airvag/De Stijle, want..., 17.00 uur Latin Explosion, 19.30 uur Flup en Ju concert met beelden en rondleiding en 20.00 uur Rugby wedstrijd (Badstrand). Vrijdag 19.00-02.00 uur Midzomernacht standwerkersconcours met straat- optredens van Airvag/Fiup en Ju/Exces/, 20:00-22.00 uur Bar bershop Singers/De Stijle, want... etc. en demonstraties boemerang werpen op het Badstrand. Zaterdag Vanaf 14.00 uur De Stijle. want... 15.00 uur Mobiele Bochel Een- heid/Airvag en 20.30 uur Flup en Ju met "Een uur ging voorbij". Zondag 11.00-18.00 uur Vliegerfestijn/De Stijle, want... en 22.00 uur Flup en Ju met "De hoogste lijd". *Het 'Shusaku Dormu Dance Theater' is een in Nederland ge vestigd theatergezelschap, dat is samengesteld uil medewerkers van uiteenlopende nationaliteiten. Gro te tent, donderdag 21 uur. Theatercritici noemde het gezel schap 'surrealistisch danstheater, totaaltheater en muziektheater'. Het publiek wordt geconfronteerd met een mengelmoes van westerse en Japanse invloeden. *'Dr. Hol en Neonbrengt acts met acrobatiek en sprankelende humor. Grote tent vrijdag 20.30 uur. Het jongleursduo Dr Hot Neon is in Nederland niet onbekend. Het trad op tijdens twee festivals of Fools en maakte tournees door het land. Nu staan de twee voor treffelijke jongleurs in het Am sterdamse theater De Kleine Ko medie met een sprankelende hoogst amusante show. Vaak is de tekst gebruikt in grap pige dialogen die tijdens het jongleren worden uitgesproken maar soms dient het ook als on dersteuning van een act. Dat laat ste is het geval in een schitterend nummer waarin Dr. Hot een ver haal vertelt en allerlei voorwerpen gebruikt om het visueel te verdui delijken. Als hij tijdens de vertel ling bijvoorbeeld meedeelt dat hij drie en dertig en een derde is maar zich vijf en veertig voelt jongleert hij met een langspeelplaat en een vijf en veertig toeren plaatje. Latin Explosion'speelt Salsa. Spiegeltent, donderdag 23 uur. Salsa is Zuidamerikaanse muziek met diverse stijlen. Latin Explosion beheerst ze allemaal. Plezier bij het musiceren moet echter de belang rijkste drijfveer blijven voor de jonge band. 'De 'Frank Grosso Big Band' is zeer nadrukkelijk aanwezigde groep speelt zowel in De Spiegeltent als in de Grote tent vrijdagavond. In oktober 1981 begon deze band geschiedenis te schrijven. De leden voegden een nieuw hoofdstuk aan de Europese jazz-geschidenis toe. Hel gebeurde tijdens een jazz-workshop in Amsterdam. In 1983 werd de band professioneel. De leden zijn enorm enthousiast en ze presenteren een zeer origineel repertoire. Men kan gerust stellen dat ze bekend zijn van radio en tv. Talrijke beroemde concertpodia in Europa kennen ze als hun broekzak. PODIUM IN 'T KORT *Stephen Darlington speelt op dinsdag werken van verschillen de bekende componisten in de Nieuwe Kerk te Middelburg. De Engelse organist is artistiek directeur van het wereldberoemde International Orgel Festival in St. Albans. In Middelburg speelt hij composities van Buxtehude. Mendelssohn. Bach, Stanley, Saint Saens en Widor. Aanvang 20 uur. *Tijdens de middagpuazedienst in de Koorkerk te Middelburg speelt Rudi Copoolse het orgel. Dat gebeurt op donderdag tus sen 12.15 en 12.30 uur. Nadien houdt dominee Weijs uit Veere een korte bijbeloverdenking. *In het Openluchttheater te Domburg komen Ome Willem en Teuntje de jeugd amuseren. Vrijdag rekenen ze op talrijke rak kers in het Domburgse theater vanaf 19 uur. *Ger Oost bespeelt vrijdagavond vanaf kwart over acht het orgel van de Lutherse Kerk te Middelburg. De toehoorders kunnen genieten van werken van Handel en Bach. Ger Oost doceert aan het Utrechts conservatorium en aan de Rijksuni versiteit in de Domstad. Hij publiceert regelmatig over muziek die hij uit stoffige archieven heeft opgedoken. Oost past dit concert volledig aan aan het 'jaar van de muziek' en dal betekent dus Handel en Bach. OVERZICHT VAN DONDERDAG TOT EN MET WOENSDAG het hele land en wil op speelse wijze laten zien en horen hoe ogenschijnlijk onzinnige dingen waarde kunnen hebben. Voor hem is iedere voorstelling uniek; hij bekijkt vanuit zijn 'Tot Kijk doos' hoe iedereen weer anders reageert op zijn gedurfde creatie. "Le Quator'is een pret kwartel uit Parijs. Spiegeltent, zaterdag 23 uur. Deze groep uit de Franse hoofdstad brengt een breiwerk van muzikale capriolen. Symfonieën worden door de gehaktmolen gedraaid. Dat zelfde gebeurt met het Forellenkwintet. Men is de ene keer vrolijk, dan weer tragisch in haar grappen. Tradities worden met ironie overladen -' Vivaldi en rock en roll, een deuntje, de lach en de rode neus. Volgens Le Quator hoort het er allemaal bij. *'Harvey the Wallbangers is een Engelse formatie. Grote tent, zaterdag 21 uur. Droge (Britse) humor, heren in vrolijke pakken met acts die klinken als een klok. Volgens kritieken in kranten verveelt de toeschouwer zich geen moment. De muziek behoort tot de meest uiteenlopende genres. Rock en Roll, boogie, latinight jazz, klassiek en zelfs gospel wordt het publiek gepresenteerd. Kortom niets is veilig voor deze Engelsen. En dat ze tot vier keer toe teruggeroepen worden na een voorstelling be hoort niet tot de uitzonderingen. Laat Vlissingen het ook maar eens proberen tijdens deze laatste dag van het Straatfestival. Helen Slater en Peter O'TooIe in 'Supergirl' 'Supergirl', met Helen Slater. Hart Bochner, Peter O'Toole, Mia Ear- row en Faye Dunway. Regie: Jeannot Szwarc. Alhambra II Vlissingen, dagelijks 19 uur. (Alle leeftijden). Nadat Krypton was vernietigd en Superman zijn eerste reis naar de planeet Aarde had gemaakt, was een klein deel van Krypton in de binnenkosmos terechtgekomen. De overlevenden van Krypton leven nu een vredig bestaan in de stad Argo. onder leiding van Zaltar (Peter O'Toole). Maar Argo raakt in grote moeilijkheden wanneer Zaltar zo dom is om de jonge Kara (Helen Slater) te laten experimenteren met een Omegabol, een van de voor naamste energiebronnen van Argo. De Omegabol slaat een gat in de beschermingswand van Argo en verdwijnt de ruimte in. Zonder de Omegabol kan Argo nog maar enkele dagen voortbestaan en zullen de bewoners sterven in. In een ruimtebol ontsnapt Kara om de Omegabol te gaan zoeken en naar Argo terug te brengen. Ze beleeft vele avonturen en stuit op bijna niet te nemen obstakels. 'Sophie's choice' met Meryl Streep, Kevin Kline en Peter Mecnicol. Regie: Alan J. Pakula. Electro (Bibliotheek) Middelburg, donderdag tot en met zaterdag 20.30 uur 16 jaar). Drie mensen in New York, anno 1947. Drie verschillende mensen. Een Poolse emigrante, een Joodse Amerikaan en een onervaren dorpsjon gen uit Virginia. Sophie moet een keuze maken 'Paris, Texas' met Harry Dean Stanton. Dean Stockwei, Aurora Clé ment. Hunter Garson en Nastassja Kinsky. Regie: Wim lenders. Electro Middelburg, maandag en dinsdag 20.30 uur (16 jaar). Een man bezoekt zijn zoon, die na de scheiding bij familie werd on dergebracht. Vader en zoon gaan op zoek naar de moeder. Een film vol sfeer en verborgen hartstocht met glansrollen van alle spelers. 'The day after' behandelt de moorddadige gevolgen voor hen die een atoomaanvalmoeten meemaken. Electro Middelburg, woensdag 20.30 uur (12 jaar). Nadat de wereld 40 jaar heeft geleefd met de dreiging van een atoom oorlog beginnen zich in Oost-Duitsland ernstige spanningen voor le doen. Ook in de Verenigde Staten maken radio en televisie gewag van geruchten over een muiterij in het Oostduitse leger. Deze geruchten worden gevolgd door mededelingen over een enorme concentratie van troepen van het Warschau-pact langs de Elbe, waarna het bericht volgt dat die troepen oprukken in de richting van Berlijn. Vrijwel op hetzelfde ogenblik wordt de raketbasis bij Kansas City vernietigd door enkele met kernkoppen geladen Russische raketten. In de wijde omgeving ver schroeien mensen door de hitte en radioactiviteit, terwijl daarna een nog groter gebied geraakt wordt door nieuwe door de Sowjet-Unie gelan ceerde atoomraketten. Hele steden worden verwoest, het aantal doden is niet te tellen. Grote groepen overlevenden, die door radioactiviteit besmet zijn beginnen, als zij daartoe nog in staat zijn, te zoeken naar nog werkende ziekenhuizen en niet door radioactiviteit geteisterde gebie den. Vrijwel alle communicatiemogelijkheden zijn verbroken doordat de elektriciteit door de atoomexplosies bijna overal is uitgevallen. Wat zich afspeelt is bijna niet te beschrijven, maar toch wordt bekend dat ook Rusland zwaar door Amerikaanse kernwapens getroffen is en dat de toestand daar even catastrofaal is,. Intussen sterven steeds meer mensen op de gruwelijkst mogelijke wijze door de radioactiviteit. Als deze tenslotte haar ergste uitwerking verloren heeft, volgt er op de radio een mededeling van de president van de Verenigde Staten, die bericht hoe de toestand is en mededeelt dat er intussen een wapenstilstand met de Sowjet-Unie is gesloten. Hij roept de overlevenden op tot wederop bouw van hun land, maar hoe dit zal moeten gebeuren is gezien de omvang van de verwoestingen, het enorme aantal doden en door ra dioactiviteit stervende mensen, nog niemand duidelijk. 'An officer and an gentlemen' met Richard Gere en Debra Winger. Regie: Taylor Hackford. Meccano Middelburg, donderdag tot en met zondag 20 uur (Alle leeftijden). Vriendschap en verliefdheid. Waar licht de grens. In deze film worden diepgaande emoties getoond, tegenover verzekering voor de toekomst. Of met andere woorden: de Love Story van de jaren tachtig. 'the Blues brothers' met John Belushi, Dan Ackroyd. Ray Charles, en Aretha Franklin. Regie: John Landis. Meccano Middelburg, donderdag tot en met zaterdag 22 uur. (Alle leeftijden) Twee broers begeven zich naar het weeshuis waar ze werden grootge bracht. Zuster Matty vertelt hen dat het weeshuis financiële problemen heeft en met sluiting wordt bedreigd. De broers gaan op padop zoek naar geld. Sensationele achtervolgingen volgen op een poging om een oude band nieuw leven in te blazen. 'Les Princes' met Gerard Darmon, Regie: Tony Gatlif. Meccano Mid delburg, zondag 22 uur en maandag tot en met woensdag 21.30 uur. (16 jaar). Het scheppingsverhaal in deze film stelt de zigeuner voor als de ideale mens. Het is een lyrisch loflied op de mensen die worden verwezen naar de rand van de stad, in de buurt van de vuilnisbelten. God verveelde zich in Zijn eentje en besloot een mens te scheppen. Hij nam een handvol aarde, kneedde daar een pop uit en legde die in de oven, maar Hij viel in slaap en vergat hel vuur te doven. Toen Hij wakker werd, bleek de pop aangebrand: een neger. Hij boetseerde een tweede pop, zette die opnieuw in de oven, maar nu was Hij zo voor zichtig dat Hij hem er veel te vroeg uithaalde: een blanke. Driemaal is scheepsrecht, dacht God: Hij deed nu Zijn uiterste best, lette ver schrikkelijk goed op en bakte een volmaakte, goudbruine mens: een zigeuner. GEPROLONGEERD 'A vieuw to a kill', James Bond voor de vijfde week. Alhambra I Vlissingen, donderdag, vrijdag en zondag tot en met woensdag 14. 19, en 21.45 uur. Zaterdag 19 en 21.45 uur (Alle leeftijden). 'Vier vuisten in het kwadraat' met Bud Spencer en Terence Hill. Alhambra II, dagelijks 21.30 uur. (Alle leeftijden). 'Sneeuwwitje', voor de jeugd. Alhambra II dagelijks 14 uur. 'Police Academy' voor de vierde week. Grand Theater Goes, donderdagen en maandag tot en met woensdag 20 uur, vrijdag en zaterdag 19 en 21.30 uur. zondag 14, 19 en 21.30 uur. (Alle leeftijden). PORNO 'Jungmiidchen Traume'. Alhambra I Vlissingen, vrijdag 24 uur 18 jaar) 'Zes blondjes op de Tiroler toer'. Sex met een brede glimlach. Alhambra II Vlissingen, vrijdag 24 uur 16 jaar). 'Twee dartele nichten in Tirol'. Grand Theater Goes, vrijdag 23.30 uur 16 jaar). Het nieuwe nummer van het Zeeuwse milieutijdschrift Wantij is uit. "Het bijbaantje van de NS" is de titel van het hoofdartikel van Jan Willem Jongepier. Langs de spoorwegen vindt men een grote rijkdom aan planten. Ook in Zee land zijn op vele spoorwegempla cementen nog zeldzame planten soorten te vinden. Dat dit mede aan het zorgvuldige bermbeheer van de Nederlandse Spoorwegen te danken is wordt door Jongepier uitgebreid beschreven. Zeeland mestland? Volgens Jan de Vries ziet het er naar uit dat Zeeland inderdaad een mestland wordt. Als de mestoverschotten uit andere provincies in Zeeland" worden opgeslagen, zijn de gevol gen niet van de lucht. Het is vol gens De Vries slechts een ver plaatsing van het probleem. Hij pleit dan ook voor een aanzien lijke inkrimping van de zoge naamde bio-industrie. De inzameling van "klein" che misch afval verloopt in de meeste Zeeuwse gemeenten niet opti maal. Waarom dit niet goed loopt en hoe dat verbeterd kan worden, is onderzocht door Hedwig Koe- brugge. In haar artikel "Vele kleintjes..." concludeert zij dat de Zeeuwse gemeenten een actiever beleid kunnen voeren dan tot nu toe gebeurt. Bernadette van den Brink en Jan de Vries blikken terug op de Zeeuwse energieconferentie die in mei werd gehouden. Enkele van de aanwezigen geven hun mening over onder andere energiebespa ring in bebouwing, industriële warmte-kracht-koppeling en het windmolenbeleid. Hef aktieschip Sirius van de mi lieuorganisatie Greenpeace is in middels op spektakulaire wijze uit de haven van Antwerpen onts napt. Naar aanleiding van de ak- ties in de Belgische wateren was het schip door de Belgische over heid aan de ketting gelegd. Wat nu precies de redenen waren voor de akties en wat er allemaal bij komt kijken beschrijft Lisette Boot in "Zal België haar bakens verzetten?" Het politiek commentaar is deze keer van Harm Venekamp, sta tenlid voor de P.v.d.A. Hij gaat in op het vervoer van gevaarlijke stoffen over de Zeeuwse wateren. In de rubriek berichten en mede delingen wordt o.a. aandacht bes teed aan de pijlerdam in de Oos- terschelde, de lozingsvergunning van Zuid-Chemie, de boord/boord overslag van LPG in Vlissingen en de nieuwe coördi nator van het Deltaoverleg, Mar- nix de Vriend. In de rubriek recenties worden twee uitgaven gerecenseerd. Elly Geelhoed, medewerkster bij de federatie, heeft de cultuurpagina verzorgd. Verder staan alle be langrijke toekomstige activiteiten van de Zeeuwse milieuwereld weer vermeld in de agenda. Wantij kost f2,50 en is te koop op het kantoor aan de Singelstraat 7, te Goes tel. 01100-28259 en in de grotere boek handel. "Beste redaktie van het Klach- tenboek..." Zo begonnen honderden jongeren uit Nederland hun brief met klachten over hun positie als minderjarige. Ze reageerden daarmee op de herhaaldelijk ge dane oproep van de redaktie van het Klachtenboek Minderjarigen; een redaktie van jongeren uit ver schillende jongeren (zelfjhulpor- ganisaties (Kindervuist, Belan genvereniging Minderjarigen, Landelijk Aktiekomité Scholie ren, JOPLA, Werkgroep Eenou- der Kinderen en Scholieren Ko- mité Amsterdam). Net als de Nationale Werkgroep Jongerenjaar dat doet in het Ak- tieplan konstateren zij dat er nog veel veranderd moet worden aan de positie van minderjarigen en grijpen ze het Jongerenjaar aan om daar de aandacht op te vesti gen. De klachten die jongeren instuur den. hebben vooral betrekking op problemen rond de echtscheiding van hun ouders (omgangsrege ling, naamsverandering), (gebrek aan) medezeggenschap op school, minderjarigen die uit huis worden geplaatst (problemen met de Kinderbescherming, geen recht op inzage in dossiers), gebrek aan zelfstandigheid, discriminatie en gehandicapt zijn (buitenlandse en gehandicapte jongeren hebben het vaak extra moeilijk). Alle binnengekomen klachten werden door de jongerenredaklie geselecteerd op aard en inhoud en zo ontstond het Klachtenboek Minderjarigen. Hel schetst de po sitie van minderjarigen op dit moment, geïllustreerd met prak tijkvoorbeelden, presenteert de zelforganisaties van jongeren en bevat conclusies en eisen. Niet omdat er nooit iets goed gaat in het leven van minderjarigen. Maar omdat jongeren op geen enkel recht kunnen terugvallen wanneer ze in de problemen ko men. Het Klachtenboek is voor 5,— voor iedereen te bestellen bij de Jongerenjaar Infolijn: 020 - 227859 en voor diezelfde prijs te koop in de Bruna Boekhandel. door Jan Smeek ens) Knus, vriendelijk en gezellig zijn woorden met een ongunstige bij betekenis als ze de sfeer van een boek moeten weergeven. Maar MADIEKE VAN HET RODE HUIS van Astrid Lindgren laat zich er wel het gemakkelijkst mee omschrijven. Ze komen ook over een. met de opvatting van de schrijfster dat kinderen het leven alleen aankunnen vanuit een ge lukkige kindertijd. Dat betekent overigens niet dat de hoofdper soon in dit boek een ongeloof waardige figuur uit het verloren paradijs is. Integendeel, Madieke is een meisje dat realistisch en naar het leven getekend is: on dernemend, de ogen wagenwijd open voor de verbazingwekkende wereld en af en toe een zielig hoopje mens. Het boek speelt in het begin van deze eeuw. Er is sprake van een koffergrammo foon en op school schrijft Madie ke met een griffel op een lei. Het is bovendien nog niet zo gek te ve ronderstellen dat Astrid Lindgren hier haar eigen jeugd beschrijft, omdat in een van de hoofdstuk ken een kranterubriek 'Van het Oorlogstoneel' voorkomt. In 1914 was zij net als Madieke zeven jaar. Madieke krijgt haar gekke inval len net zo vlug als een varken knipoogt en dat leidt tot komi sche, maar ook gevaarlijke avon turen. Zo wordt ze ternauwernood uit het Afgrondsgat gered waarin ze met haar jongeren zusje terecht is gekomen bij het spelletje 'Mo- zes tussen de biezen'. Ook over het schoolreisje dat ze per paraplu vanaf het dak van de schuur maakt had ze beter na moeten denken. Maar met scha en schande word je wijs en als lezer houd je aan dit zalige boek toch vooral het gevoel over dat de kinderjaren -ondanks alles- één grote vrijheid zijn. Kin deren vanaf acht jaar zullen er met volle teugen van genieten. Over Madieke bestaan ook nog 'Madieke en Liesbet' en het pren tenboek 'Kijk, Madieke het sneeuwt!' Madieke van het rode Huis door Astrid Lindgren met illustraties van Ilon Wikland. Uitgeverij Ploegsma, Amsterdam. Prijs 22,50. Zelf lezen vanaf 8 jaar. Uitstekend geschikt als voorlees boek. Vroeger was één camera in een gezin voldoende om daarmee alles wat een foto waard was vast te leggen. Tegenwoordig hebben steeds meer mensen hun ei gen camera. De een foto grafeert vooral de kinderen in huis, de ander trekt er met de camera op uit, en weer een ander wil graag het ge mak van de direkt-klaar ca mera. Daarom is het goed dat er nu een boekje is ver schenen dat vertelt welke soorten camera's er zijn en voor welke onderwerpen ze vooral geschikt zijn. Dal boekje heet "Kies uw eigen camera" en is een duidelijke wegwijzer in ca- meraland. Het is vooral be doeld voor mensen die zich niet willen verdiepen in allerlei technische zaken. Veel kleurige foto's laten zien wat er met de verschil lende cameratypen en len zen voor resultaten te be reiken zijn. Een tweede praktische fo- togids is de uitgave "Zo maakt u leuke vakantiefo to's, waarin veel handige tips zijn opgenomen over bijv. wat u aan apparaten zou kunnen meenemen en op welke manieren u uw vakantie in beeld kunt brengen. Ook wordt een groot aantal adviezen gege ven over het fotograferen zelf en het maken van een vakantiealbum of een diak- lankbeeldserie. Er staan veel voorbeeldige vakantie foto's in dit boekje. De derde fotogids die zo juist verscheen gaat over het maken van kinderfoto's. Er wordt antwoord gegeven op vragen als welke camera en welke Film voor een be paald doel het beste is, hoe en'wanneer u kinderen kunt fotograferen, welke acces soires hierbij goed van pas kunnen komen, en hoe u een leuk foto-album maakt over het leven van een kind. "Zo maakt u de mooiste kinderfoto's" is met veel kleurige voorbeelden geïl lustreerd. De boekjes zijn verkijgbaar bij uw fotohandelaar Als hij ze niet (meer) in voorraad heeft kunt u ze rechtstreeks bestellen door 5,50 (incl. porto) over te maken op postgiro 338 t.n.v. de Stich ting Amateurfotografie te Amsterdam, met vermel ding van de gewenste ti- tel(s). Abdijgebouw (Voorzaal en de Sta tenzaal) Middelburg, "MIDDEL BURG IN PANORAMA". Maandag tot en met vrijdag van 10 tot 16 uur. (Tot en met 2 au gustus). BKR-kunstuitleen (Balans 17) Middelburg. KEES VAN GILST. Woensdag tot en met vrijdag van 12 tot 17 uur. zaterdag van )1 tot 16 uur. De Grote Kerk Veere. HET VEERSE MEER: RESTAURA TIE EN KONSERVERING VAN DE KERK: DE TOREN: DE DUINEN, WORDING EN VER WORDING; DE HEEMKUNDI GE KRING WALCHEREN en SCHEEPSMODELLEN. Tevens VLAAMS-ZEEUWSE fototen toonstelling, met als thema "WA TER". Iguana (Bellamypark) Vlissingen LEVENDE REPTIELEN, AM FIBIEËN EN INSEKTEN. Zon dag, maandag en donderdag van 14 tot 17.30 uur. Dinsdag, woens dag, vrijdag en zaterdag van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17.30 uur. Badpaviljoen Domburg H.A. DE LOOFF, aquarellen en olieverf. Dagelijks van 11 tot 20 uur. Lange Noordstraat 56, Middel burg GERA DAUVILLIER, schilderijen, aquarellen en kunst foto's. Maandag tot en met zater dag 9 tot 18 uur. Scheeps- en visserijmuseum (De Schotse Huizen), Veere. "HET WALCHERS KOSTUUM 1850-1950". Dinsdag t/m zater dag van 10 tot 17 uur. Openbare Bibliotheek Vlissingen CLOWNERIE, met een knipoog naar het Straatfestival. Maandag 13.30 tot 20 uur, dinsdag, woens dag en vrijdag 10 tot 20 uur en zaterdag 10 tot 12.30 uur. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg DELTAWERKEN IN BEELD (plus film 'Deltafinale). Ingericht door rijkswaterstaat. Maandag 17.30 tot 21 uur, dinsdag tot en met vrijdag 10 tot 21 uur en za terdag 10 tot 13 uur. Kapel St. Maarten Hoogelande ANNEKE SCHENK, aquarellen en abstracte collages. Dagelijks van 13 tot 19 uur. St. Janstraat 41-43, Middelburg, ANNEKE RUIMSCHOTEL touwplastieken. Donderdag tot en met zaterdag 14 tot 17 uur. Gortstraat 48, Middelburg WIL LEM VADER schilderijen, aqua rellen en kunstfoto's. Maandag tot en met zaterdag 9 tot 10 uur. Galerie de Wijnstock, Bellink- straat, Middelburg, JOS BUT schilderijen: PETRA ZIJLSTRA bronzen. Donderdag en vrijdag van 14 tot 17 uur. Zaterdag van 11 tot 12.30 en 14 tot 17 uur. De Schotse Huizen, .Veere. AN- NELIES HOEK aquarellen en schilderijen. Dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur. Stedelijk Museum, Bellamypark Vlissingen "DE KLEPPER KLEPT NIET MEER". Dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 12.30 uur, 13.30 tot 17 uur. Zaterdag van 13 tot 17 uur. Zeeuws Museum/Natuurhistorie, Oostkapelle. DE NATUUR IN ZEELAND met onder meer acht meter zee-aquaria. FOSSIELE SCHELPEN zoeken en vinden in Zeeland. J.H. KEUKELAAR, fo to's van Europese Vogels. (Vanaf 3 augustus). Dagelijks van 10 tot 17 uur en woensdagavond van 19 tot 22 u. Galerie Montparnasse (Reiger- straat), Middelburg SALVADOR DALI, kleurhoutsneden. Dinsdag tot en met zaterdag van 14 tot 18 uur. Strandhotel (Boulevard) Vlissin gen. RIEN DE BRUIN, tekenin gen zwart-wit, polderlandschap pen. Dagelijks van 11 tot 23 uur. NMB-Bank (Doorgang Aagje Dekenstraat/ Glacisstraat). Vlis singen. GRAFIEK IN NMB- BANK. Maandag tot en met vrij dag van 9 tot 16 uur. De Vleeshal, Middelburg JOHN BALDESSARI, installatie. Dins dag tot en met zaterdag van 13-17 uur. Zondag van 14 tot 17 uur. Marquis, Dansschool De Jong, NMB-bank en Ahrend Kantoor meubelen, Vlissingen GRAFIEK GALA '85. Verschillende ope ningstijden.

de Faam | 1985 | | pagina 10