mt q? het lakeahart A A Twee hoofdprijzen bij C&A-Middelburg in landelijke broekenrallywedstrijd Opvallend popconcert op initiatief van De Kaasboer in Biggekerke r 1 L Kciïk \M/0>l4i*6iXA£, VOORLICHTINGSBOEKJE OVER ROLLUIKEN SAIL '85 en fotografie Directeur Aussems: Vriendelijkheid kost geen geld, je wordt er voor betaald DE FAAM-DE VLISSINGER Woensdag 24 juli 1985 Door gezamenlijke inkoop bieden wij u: Schieten met scherp Motoropstapdag Koper Galjoen-tochten Raad Domburg Time Bandits Feedback Gebak en bitterballen FEED BACK. TIME BANDITS EN FRANK BOEYEN GROEP Wat te melden? BEL 01180-27651 g Toestel 54 (j of Postbus 5017 4330 KA Middelburg A Zeeuws studiefonds Zomeravondwandeltocht Surfvierdaagse Prestatieloop Familie Dongen Deltawerken Kees van Gilst Anneke Schenk Bedrijven contactdag Rommelmarkt Golf-nacht Toeristenvoetbal Wandeltocht Rommelmarkt FORSE UITBREIDING STRANDHOTEL VLISSINGEN Service Nostalgie uw huiskamer van 30 m2 vol met on verslijtbaar kurkparket voor nog geen ƒ1000,- E E 1 a-U Mevrouw A.J. Willeboordse en de 10-jarigc Patrick de Waardt, bei den uit Oost-Souburg, wonnen een hoofdprijs in de nationale C&A- broekenrallywedstrijd. De win naars leverden hun wedstrijdfor- inulieren in bij C&A in Middel burg. Bij dit Middelburgse kledingbe- Alles over rolluiken" is de titel van een nieuw voorlichtingsboekje over het gebruik en de toepassin gen van rolluiken bij woningen. Het is een uitgave van de in Leiden gevestigde Vereniging van Rollui- drijf vielen ook mevrouw C.J. Hoogesteger uil Westkapelle en de heer A.J. Haag uit Middelburg in de prijzen. Mevrouw Willeboordse kreeg een Raleigh-toerfiets naar keuze en de jeugdige Patrick kon een crossfiets van hetzelfde merk mee naar huis nemen. Mevrouw Hoogesteger ken-, Markiezen- en Zonwerings- bedrijven, kortweg ROMAZO. Anders dan bij toepassing voor winkels en andere bedrijfsgebou wen. waarbij professionele on- kreeg een fietsbusretour ter waar de van J" 375.en voor de heer Haag was hel ANWB-boek 'Na tionale Fietsronde' beschikbaar. Vorige week zaterdag kregen de winnaars in de kantine van de Middelburgse kledingzaak aan de Lange Delft in Middelburg hun prijzen uitgereikt door C&A-be- braakbeveiliging en inbraakpre ventie meestal zelfs de enige mo tieven zijn tot installatie van rol luiken, hebben rolluiken in wo ningen veelal meer functies tege lijk: beveiliging (hoofdzakelijk in de zin van de inbraakpreventie, die ervan uitgaat), een betere kli maatregeling (zonwerende en iso lerende eigenschappen) en be scherming tegen geluidsoverlast. Romazo kent een centrale klach- drijfsleider M. Papendorp. die de winnaars en hun familieleden ontving met koffie en gebak. Hij deelde mee dat er in zijn bedrijf ruim vierhonderd formulieren waren ingeleverd, een aantal waarmee hij dik tevreden was. Landelijk werden vijftien hoofd prijzen toegekend. tenbehandeling voor het geval een afnemer en zijn leverancier het niet eens kunnen worden. De le den van Romazo zijn herkenbaar aan een speciaal vignet. Het boekje "Alles over rollui- ken"is op aanvraag gratis ver krijgbaar bij hei secretariaat van Romazo, postbus 2119. 2301 CC Leiden, telefoon: 071-140741. Badgasten in Westkapelle -maar ook de autochtonen- kunnen op vrijdag 2 augustus bij de Schiet vereniging Westkapelle terecht om te proberen in de roos te schieten. Geschoten kan worden met het klein kaliber geweer, een luchtgeweer en een pistool. Het gebeuren vindt plaats op de schietbanen van de vereniging aan de Oude Zandweg 7 en begint om 19 uur. De schietvereniging houdt overigens elke dinsdag avond tot en met 13 augustus een bingo-avond in de kantine van camping De Boomgaard aan de Domineeshofweg te Westkapelle. Wie wel eens de kriebels krijgt als er op een mooie zomerse dag een motorrijder duidelijk genietend voorbijrijdt, kan op zaterdag 17 augustus terecht in Middelburg op het Hof van Tange. Daar staal een aantal motors gereed waar bezoekers een ritje op een afge bakend terrein kunnen maken. Verder worden er films getoond en kan men er informatie krijgen. Deze 'motoropstapdagen'. die zijn georganiseerd op initiatief van de Rai. worden gehouden tussen 10.30 en 17 uur. De toerafdeling van de Zeeuwse ren- en toerclub Theo Middel kamp' houdt zondag 28 juli weer de Koper Galjoen-toertochten voor trimmers en toerfietsers. Fr kan worden gereden over de af standen 30, 60 of 130 kilometer. De start is zondagmorgen tussen negen en elf uur bij Taveerne 'Het Koper Galjoen' aan het Damplein in Middelburg. Bij deze taveerne kan levens worden ingeschreven. Hel zijn 'vrije' toertochten, zodat iedere deelnemer zijn eigen tempo kan bepalen. De gemeenteraad van Domburg houdt zich op dinsdag 30 juli bezig met het ontwerp-bestemmings- plan 'kom Domburg'. Aan dit plan is meer dan twee jaar ge werkt - de bewoners hebben alle kans gehad om hun oordeel te ge ven over het bestemmingsplan. Er zijn dan ook 34 bezwaarschriften en één reactie ingediend. Volgens het plan kunnen dertien tot vijf tien woningen per jaar bijge bouwd worden. Voor wat betreft de ondernemingen in de bad plaats gaat het ontwerp-bestem- mingsplan er van uit dat de bes laande zaken (detailhandel en horeca) beschermd moeten wor den. Voor wat betreft de horeca mogen er niet meer zaken bijko men en een verschuiving van het gewone "dorpscafé' naar bar-dan- cing of discotheek wil men tegen gaan. Dat geldt ook voor pen sions, waar een verschuiving van de simpele kamerverhuur naar de horeca-sector eveneens moet worden tegengegaan. Verder wordt in het plan overwogen om - bouwd uit soul, funk, disco en rock. De formatie treedt met lief de life op. Feedback is een Zeeuwse pop groep die al vijf jaar actief is. De formatie heeft in dat lustrum een wisselende bezetting gehad. Maar zo pleiten ze, dat heeft nooit een negatieve invloed op de kwaliteit gehad. "Nu klinkt het geluid zoals hel moet", menen de zes muzi kanten. Onlangs maakten de Zeeuwen opnamen voor het Vara-pro- gramma 'Popkracht'. De uitzen ding viel bij talrijke liefhebbers van de popmuziek in de smaak. Her en der worden nu optredens verzorgd. "Voor Zeeuwse begrip pen is onze muziek op een hoog niveau", stelt het gezelschap dat zich Feed Back noemt vast. Feed Back bestaat uit: Louis Fi- lius - drums/zang, Henk Fey - gi taar/zang. Ad Osté - bas/zang, Aad van Os - gitaar/zang. Hans Notebaart -trompet en Cor de Jonge - saxofoon. Voor de tech niek is Hans Fey verantwoorde lijk. Nagenoeg alle Zeeuwse WV's verkopen kaarten. Ook bij Sjiep HiFi kunnen de liefhebbers een plaatsbewijs bemachtigen. Kaar ten kosten 12,50 bij die voorver koopadressen. Op de avond zelf dienen de bezoekers 15,— neer te tellen. Agfa-Gevaert en Nikon hebben het initiatief genomen om rond dit zeer fotogenieke evenement een fotowedstrijd te organiseren, waarin een groot aantal aantrek kelijke prijzen zijn te winnen. De reglementen voor deze wed strijd slaan in een deelname for mulier dat bij de fotovakhandel verkrijgbaar is. De uiterlijke inzenddatum voor kleuren en/of zwart-wit foto's is 30 september 1985. Nadere informatie: bureau Tref punt. tel.: 035-15590 (Arjen Ra il usen). Als de plannen doorgaan zal het Strandhotel in Vlissingen op korte termijn een forse uitbreiding on dergaan. De twee aangrenzende panden worden dan ook tot 23 meter opgetrokken en het huidige gebouw wordt geheel verbouwd en in oude stijl teruggebracht met onder meer een serre rond het ge hele pand. om het uitzicht op de Westerschelde nog meer te accen tueren. In het 'oude' gedeelte ko men tevens vijf suites om de gasten die wat hogere eisen stellen het extra naar de zin te maken. "Voor het echter zover is, hebben we in ieder geval nog een druk seizoen af te werken. Voorlopig zitten we constant vol. Alle 45 ka mers zijn bezet en als we het over het hele jaar bekijken hebben we een bezettingsgraad van zeventig procent en dat vind ik heel be hoorlijk", zegt Pierre Aussems, die sinds een halfjaar de directie van het Vlissingse Golden Tulip Hotel aan de Boulevard Evertsen voert. Directeur Aussems zit vol plan nen. Vooral de ligging van het Strandhotel wil hij uitbuiten. "We hebben een uniek uitzicht op het water en de scheepvaart en dat moeten we benutten. Dat is een groot verkoopartikel en als er dan bovendien nog een goede maaltijd wordt geserveerd door vriendelijk en gemotiveerd personeel, dan heb je alles in huis", stelt de Strandhotel-directeur vast. Vooral het werken met gemoti veerd personeel wordt door de heer Aussems hoog aangeslagen. Hij weet wat dat betekent na een *27-jarige ervaring, waarin hij alle facetten van het horeca-wezen heeft doorlopen. Op 15-jarige leeftijd begon Pierre Aussems zijn loopbaan in de horeca met de verkoop van gebak en bitterbal len. In de loop der jaren kwam hij steeds 'hogerop'. Hij werkte onder meer in hotel 'Pays Bas' in Utrecht, in het 'Deltahotel' in Vlaardingen en hij had ook nog enige jaren een eigen zaak. "Ik heb alle facetten van het vak meegemaakt. De Kaasboer in Biggekerke re kent op enkele duizenden be zoekers voor het concert met de Frank Boeyen groep in de hoofdrol. Het concert vindt plaats op vrijdag 9 augustus. Naast Frank Boeyen komen Feedback en Time Bandits op het podium. Het concert begint om 19 uur. Twee uur eerder is de zaal open. De Kaasboer te kent voor de organisatie. De Frank Boeyen-groep werd aanvankelijk bestempeld als een vertegenwoordiger van de Neder- pop-rage. Aan die 'misvatting', zoals de leider dat predikaat weg wuift, is nu een einde gekomen. De groep wordt gewaardeerd om haar muzikale kwaliteit. "We hebben nooit bij de Nederpop gehoord", benadrukt Frank Boeyen desgevraagd. "We streven een geheel eigen stijl na". De indringende muziek en de uit duizenden herkenbare stem van Frank Boeyen, boeit een groot publiek. Dat heeft ook te maken met de teksten, die zich nadruk kelijke boven het niveau van de 'I love you' rijmpjes verheffen. "Ik lever in mijn teksten commen taar", verduidelijkt Boeyen. "En dat verbaast me", voegt hij er aan toe. "Kronenburg Park' is een voor beeld. Maar ook eerdere succes sen zoals 'Linda' en 'Het Ant woord' kunnen worden genoemd. *Feed Back roverd. Reeds meerdere keren bereikte de groep een plaats op de buitenlandse hitlijsten waarbij vooral de populariteit in Frank rijk opvalt. Met het nummer 'Live it up' stond Time Bandits weken lang in de Amerikaanse hitparade met 'I'm only shooting love' be reikte de groep de eerste plaats in de hitparade van Nieuw-Zeeland. Time Bandits heeft zich gespecia liseerd in songs, die zijn opge- Van 1 tot 6 augustus vindt in Am sterdam weer het grootse spekta kel SAIL plaats. En zoals bekend organiseert deze krant in samen werking met Van -Fraassen en AMZ een reis rond die dagen. Ruim I.00Ü schepen zullen Am sterdam aandoen. Het Amster damse IJ zal hel centrum zijn van windjammers uit Noord- en Zuid-Amerika en uit Oost- en West-Europa. DE BOOMSCHORS Kurk- en parketvloeren Lange Vorststraat 43, Goes Tel. 01100-32005 Ned. Kurk- en Parketmaatschappij Fr. van Waesberghestraat Hulst Tel. 01 140-13312 Zondags geopend. De Nederlandse popgroep Time Bandits heeft sinds de oprichting in 1982 al een heel stel hits afge leverd. In het Nederlandse pop- gebeuren heeft Time Bandits der halve een geheel eigen plaats ve- *Frank Boeyen Groep 32,50 per m2 inclusief lijm en lak. 10 verschillende dessins. 5 jaar garantie. Ook ruime sortering parket tegen gegaran deerd de laagste prijs. Massief eiken stro ken gelegd ƒ89,- per m2. Mocht u elders dezelfde kwaliteit parket goedkoper kun nen kopen, betalen wij u het verschil te rug. Om wachttijden te voorkomen is een afspraak zeker gewenst. na een beoordeling van haalbaar heid - een aantal bedrijven te ver plaatsen. De vergadering op dins dag 30 juli begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. In het schooljaar 1984-1985 heb ben elf mensen minder een be roep gedaan op de Stiehting Zeeuws Studiefonds. In 124 ge vallen heeft de stichting aan de studenten een renteloos voorschot gegeven. Het totaalbedrag over genoemd schooljaar dat werd verstrekt bedroeg J" 205.778.-. tegen J'263.802 hel jaar ervoor. Opvallend is dat 21 aanvragers geen gebruik maakten van het toegekende bedrag. Dit alles staat te lezen in het jaarverslag van de stichting, dat vorige weck werd gepubliceerd. Gemeenten en pro vincie subsidiëren de stichting. De Sportvereniging Aagtekerke SVA houdt op dinsdag 30 juli een zomeravondtocht van 5 en 10 km. De start is tussen 18.30 en 20 uur. vanaf verenigingsgebouw Amici- tia in de Agathastraat te Aagte kerke. De Windsurfvereniging Zuid- West zeven tekent voor de orga nisatie van een surfvierdaagse van woensdag 24 tot en met zondag 28 juli. Plaats van handeling is het Veerse Meer bij de Schotsman in Kamperland. Woensdag, donder dag en vrijdag kunnen de plank- zeilers er terecht tussen 18.30 en 20 uurem in het weekeinde tussen 12.30 en 14.30 uur. Het is de be doeling dat de recreanten op vier van de vijf dagen een bepaalde afstand afleggen met hun plank. De voetbalvereniging Noorman nen in Westkapelle heeft voor vrijdag 26 juli een prestatieloop op het programma staan. Er is een parkoers uitgezet dat voert door de duinen en langs de kreek. De lopers kunnen kiezen uit de af standen twee, vier en acht kilo meter. Gestart wordt om 19.30 uur op de dijk bij het landingsmonu ment. Inschrijven in Kasteel van Batavia vanaf 18 uur. Wie Dongen heet heeft een goed vooruitzicht. Op zondag 8 sep tember is namelijk een grootse reünie van mensen met die naam in de Brabantse plaats Dongen. De organisatie van deze Dongen- dag verwacht zo'n tweeduizend Dongens in Dongen. De titel van deze reünie luidt 'Dongen één dag Van Dongen'. Er wordt de bezoe kers een aantrekkelijk program ma voorgeschoteld. In de tentoonstellingsruimte van de Zeeuwse Bibliotheek (naast de hoofdingang) heeft Rijkswater staat een tentoonstelling ingericht, die globaal een overzicht geeft van de Deltawerken. Ook de film 'Deltafinale' wordt getoond. Deze opname over de Deltawerken werd al enkele keren bekroond. De expositie is toegankelijk tij dens de openingsuren van de bi bliotheek. De beeldende kunstenaar Kees van Gilst toont vanaf zaterdag 27 juli werk in de BKR-kunstuillcen Balans 17 te Middelburg. De ten toonstelling duurt tot 7 septem ber. De openingstijden zijn: woensdag, donderdag en vrijdag van 12 tot 17 uur en op zaterdag lussen 11 en 16 uur. De kunstenares Anneke Schenk uit Gorcum exposeert tussen za terdag 27 juli en,zondag 11 au gustus in de Kapel van St. Maar ten te Hoogelande. Ze toont aquarellen waarin zij haar sterke verbondenheid met de zee uit drukt. De meer abstracte werken bestaan uit gemengde technieken waarbij gebruik wordt gemaakt van rijstpapier, waterverf en stuk ken schriftuur, gecomponeerd tol collages. De opening is zaterdag 27 juli om 16 uur. Zeeuwe ondernemers kunnen op dinsdag 22 en woensdag 23 okto ber kennis maken met eikaars ac tiviteiten tijdens de Bedrijven Contactdagen in de Zeelandhal len te Goes; Contacta '85. Ver wacht worden vertegenwoordi gers uil de industriële-, handels en dienstensector, de overheid en de semi-overheid. Het secretariaat van de organisatie in Nieuwekerk aan de IJssel verwacht dat deze contactdag een bron voor nieuwe contacten tussen de diverse on dernemingen zal kunnen zijn. Het 'klokuus' en het plaatselijke jeugdwerk in Biggekerke wil wat meer financiële armslag. Daarom wordt op zaterdag 27 juli een rommelmarkt gehouden op het Kerkplein te Biggekerke. Er wor den die zaterdag vanaf negen uur "s morgens allerlei spullen te koop aangeboden. Verder zijn er de monstraties kantklossen, spinnen en glas graveren. Voor de kinde ren worden spelletjes georgani seerd. Vanaf half elf worden waardevolle spullen bij opbod verkocht. De gehele dag is er een rad van avontuur en er is een ver- loling. de trekking is 's middags. Voor de inwendige mens wordt ook gezorgd, want er worden wa fels gebakken. In de nacht van zaterdag 3 op zondag 4 augustus kunnen lief hebbers deelnemen aan het tradi tionele nachttoernooi op de mid- getgolfbaan aan de Burgemeester van Woelderenlaan te Vlissingen. Dit voor de tiende keer georgani seerde toernooi begint om 21 uur. Na de derde ronde staat een bar- beque op het programma, die het gezelligheidselement moet in brengen. Aan het toernooi kun nen zowel wedstrijdspelers als re creanten deelnemen. In totaal worden zes ronden gespeeld. In schrijven kan tot en met-vrijdag 2 augustus op telefoonnummer 01Ï84-18653. Voor de organisatie tekent de golfclub Diane uit Vlis singen. ln de week van maandag 29 juli tot en met vrijdag 2 augustus vindt er in Westkapelle het zesde Noor mannen Camping Tournooi plaats. Vijf ploegen nemen deel aan dit jaarlijkse evenement. Het zijn: De Boomgaard. Westkapel le. 't Hoekje, Zuiderduin en Noormannen. Elke avond zijn er vanaf halfzeven twee wedstrijden op de velden van de Westkappelse voetbalclub Noormannen. De wandelsportvereniging De Vrolijke Tippelaars heeft voor za terdag 3 augustus weer een duin en strandwandeling op het pro gramma staan. Dit omvat de vori ge wandeltocht -met 425 deelne mers- zo enorm aansloeg. De wandelaars kunnen starten tussen 10 en 14 uur voor de afstanden vijf, tien. vijftien en twintig kilo meter. Zoals de naam al aangeeft voert de tocht langs de mooiste delen van strand en duinen, maar ook door het bos. Het wedstrijd- secretariaat en de startplaats zijn gevestigd in het paviljoen De Ka novijver in het Vlissingse Nolle- bos. De korfbalclub Stormvogels houdt op zaterdag 27 juli in Westkapelle een rommelmarkt. In de kramen wordt een groot aantal aantrekkelijke goederen te koop aangeboden, zo voorzegt de club uit Westkapelle. Er zijn meubels, lampen, boeken, fietsen, brom mers, tv-toestellen, aardewerk, serviesgoed en speelgoed. Verder is er het onvermijdelijke rad van avontuur voor spanning en sensa tie en er kunnen wat hapjes en een drankje worden genuttigd. De rommelmarkt begint om half tien. Een uur later worden waardevolle goederen bij opbod verkocht. Pierre A ussems Daarom weet ik ook precies wat er in dit vak omgaat. Ik heb altijd hard gewerkt en dat verlang ik ook van mijn personeel. Van wer ken is nog nooit iemand dood ge gaan. wel van de spanning", zegt directeur Aussems die vooral de omgang met zijn personeel zo goed mogelijk wil onderhouden. "Mijn kantoor staat altijd voor hen open. Tenslotte hebben we elkaar allemaal nodig. We werken als één grote familie". Vriendelijkheid, behulpzaamheid en service zijn zaken die bij de Strandhotel-directeur hoog in het vaandel staan. "Deze zaken kos ten geen geld. maar worden wel gewaardeerd door de gasten en die moet je zoveel mogelijk ver wennen als ze in de zaak komen," zegt Aussems en "Je verwent de mensen en je wordt er nog voor betaald ook en dat zijn juist de mooie kanten van ons vak". Het Strandhotel heeft een uitge breide menukaart die vier keer per jaar wordt 'bijgesteld'. Dan zorgt chef-kok Hans-Peter Meile weer voor een aantal nieuwe culi naire hoogstandjes op de kaart. Toch is het ook mogelijk om in het Strandhotel een goed en goed koop menu te bestellen: een drie gangenmenu dal door de gast zelf kan worden samengesteld voor de prijs van vijfendertig gulden. Dit menu dat de naam 'Menuette' meekreeg kan in 45 minuten wor den opgediend en genuttigd en dat is vooral van belang voor mensen - vooral zakenlieden - die niet zoveel tijd hebben. Uiteraard heeft de chef-kok ook een keus uit diverse visgerechten en in deze lijd zijn vooral de mos selen 'in'. In het kader van de Golden Tulip-cülinaire acties 'verzamelt' het Strandhotel slreekgerechten. Mensen die een Zeeuws gerecht naar het Strand hotel opsturen kunnen, wanneer hun inzending wordt goedge keurd door de chefkok, oberkcl- ner en directie de zilveren garde winnen. De winnaar van deze Foto: JOHN SIWABESSY trofee kan daarnaast meedoen aan de landelijke actie. Met deze streekrecepten wil het Strandhotel een stukje herkenbaarheid voor Zeeland invoeren. Pierre Aussems wil ook een stukje nostalgie in huis halen. Hij denkt daarbij aan muziek oop de zon dagmiddag, een activiteit die in het verre verleden in het Strandhotel ook opgang maakte. Maar dat zijn plannen voor na het hoogseizoen, want' voorlopig is het daar te druk voor. Het Strandhotel heeft ook een sa- laderie. een eigentijds café-res taurantbedrijfje dat alleen tijdens het zomerseizoen is geopend. Het is daar mogelijk om beneden de vijftien gulden een complete maaltijd te gebruiken. Behalve verse salades worden ook soepen, goulash en chili con came geser veerd. Vooral toeristen maken van deze goedkope eetgelegen heid veel gebruik. Hans Hollestelle

de Faam | 1985 | | pagina 7