<D N <D O 7C STUDIETOELAGEN (vervolg) <D O <D O Sa Sta ww ;P W C" 2 n O -8 a 30 ■KiM 24-31 juli week REGISTRATIE KAART DE FAAM Woensdag 24 juli 1985 "g RIOLERINGSPLAN REIJERSHOVE II en III WIJZIGING BOUWVERORDENING STREEKPLAN MID- DEN-ZEELAND VERLENEN HINDER WETVERGUNNINGEN In het eerste halfjaar van 1985 is het aantal inwo ners van Middelburg met 126 toegenomen. Deze groei is te danken aan een geboorteoverschot van 96 en een vestigingsover schot van 27 personen. Het aantal inwoners bedroeg op 1 juli 39.059. [l|j|P w Met een duidelijke aan gifte in geval van diefstal vergroot u de kans dat u uw eigendommen terug krijgt. Registreer dus al les wat belangrijk en waardevol is zo compleet mogelijk. Gegevens als merk, type en serienum mer zijn daarbij erg be langrijk. Registratie- kaarten zijn verkrijgbaar op het Politiebureau en het bureau Voorlichting. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: -Stand van zaken bij de sociale verzekeringen en voorzieningen per 1 juli 1985 -Gemeentelijke Kredietbank -Beiaardprogramma 1985 -Gratis rechtshulp -Monumenten Middelburg Zoals gebruikelijk is in de vakantietijd het overdekte zwembad gesloten. Het zal pas op 26 augustus weer worden geopend. Het openluchtbad blijft de hele zomer in bedrijf. De openingstij den hiervan zijn: maandag t/m vrijdag van 7 tot 19 uur, zaterdag van 9 tot 16 uur, zondag van 10.30 tot 16 uur. De Seissingel, met name het gedeelte tussen de Seisbuitenbrug en de Olmenlaan, wordt druk bereden, ook door de lijndienstbussen van de ZWN. Vanaf de invoering van de busroute langs deze singel hebben de bewoners gepleit voor de asfaltering van dit weggedeelte. De gemeenteraad heeft nu besloten de gevraagde werken uit te doen voeren. De bestaande rijweg is 7.20 m. breed. Hiervan zal 5.90 m. worden geasfalteerd. Een strook van 1.30 m. krijgt geen asfaltlaag, omdat hieronder een waterleiding ligt. Deze strook zal worden belegd met rode tegels. Na het gereedkomen van de werkzaamheden zal het mogelijk zijn om zowel aan de waterzijde als aan de kant van de huizen te parkeren. Daar waar geparkeerd wordt blijft een rijbaan beschikbaar met een breedte van ongeveer 5.50 m. Met de werkzaamheden zal naar verwachting in het najaar worden begonnen. Na de bouwvakvakantie staan ook nog een aantal andere herbestratingswerken op het programma van de Dienst Gemeentewerken. Als eerste komt de asfaltering van de Torenweg in de richting van Reij er shove aan de beurt. De de Ruyterstraat in de richting van de ZWN-garage zal worden herbestraat, terwijl ook in het najaar zal worden begonnen met de eerste voorbereidingen voor de aanleg van het gedeelte van de wijkverbindingsweg tussen de Koudekerkseweg en de Nieuwe Vlissingseweg, ook wel genoemd rondweg Grevelingen. Belanghebbenden krijgen tijdig bericht als met de werkzaamheden wordt begonnen. i CC 3 cc 3 X p "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur betsteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen, maandag Gehakt, erwtjes, wortelen, aardappelen dinsdag Goulash, erwtjes, rijst woensdag Rundvlees, spruitjes, aardappelen donderdag Karbonade, tuinbonen, aardappelen vrijdag Kuikenborstfilet, appelmoes, aardappelen zaterdag Vis met fantasiesaus, worteltjes, aardappelen In "de Faam" van vorige week sprake we over de normen tegemoetkoming studiekosten schooljaar '85/'86 en over de normen rijksstudietoelagen '85/'86. Deze week zullen we een tweetal andere regelingen bespreken. Normen tegemoetkoming studie kosten deeltijdstudies, schrifte lijke cursussen en opleidingen aan de Open Universiteit, studiejaar '85/'86. Voor dit studiejaar zullen tege moetkomingen in de studiekosten worden verstrekt aan studenten (21 jaar of ouder) die deeltijdstu dies en schriftelijke cursussen volgen. Opleidingen aan de Open Universiteit vallen ook hieronder. Voor mondelinge deeltijdstudies geldt een maximale vergoeding in de kosten van boeken en leermid delen van 700,- per jaar. Bij dat bedrag kunnen worden opgeteld het wettelijk vastgesteld bedrag aan cursusgeld, het examengeld en de eventuele reiskosten, indien de interlokale afstand van woon plaats naar studieplaats groter is dan 8 km. Deze laatste vergoeding bedraagt per jaar 49,- per kilo meter tot ten hoogste 1.470,- Wordt er minder dan 4 dagen per week gereisd, dan gaat er voor iedere "reisloze" dag een kwart van de voor de aanvrager bere kende reiskostenvergoeding af. Voor schriftelijke cursussen is in het algemeen alleen een tege moetkoming in de cursuskosten mogelijk. De maximale tegemoet koming is gelijk aan de maximale tegemoetkoming voor de verge lijkbare mondelinge deeltijdoplei ding. Wanneer de cursuskosten onder het maximum blijven, dan kunnen ook de kosten van boeken en leermiddelen worden vergoed, zolang het hoogste bedrag voor de vergelijkbare mondelinge oplei ding niet wordt overschreden. Reiskosten kunnen slechts worden vergoed indien voor de studie aanvullend mondeling onderwijs noodzakelijk is. Een dergelijke vergoeding bedraagt gemiddeld één dagretour openbaar vervoer per maand. Van opleidingen aan de Open Universiteit worden de cursusgelden volledig vergoed. Een cursus bestaat uit één, twee of maximaal drie modulen. Het cur susgeld bedraagt 138,- per mo duul. Een vergoeding in de kosten van boeken en leermiddelen is mogelijk tot een maximum van 700,- per studiejaar. De vergoe ding in de reiskosten is afhanke lijk van het aantal modulen en het aantal bezoeken dat aan het stu diecentrum moet worden ge bracht. Het maximum aantal ki lometers waar rekening mee wordt gehouden bedraagt 30 en de vergoeding is ƒ49,- per km. met een maximum van 1.470,- per studiejaar. De inkomensgrenzen bedragen op jaarbasis (netto): - voor (echt)paren 17.664,- (plus 1.670,- per afhankelijk kind waarvoor kinderbijslag wordt genoten); - voor alleenstaande ouders ƒ15.900,- (plus idem); - alleenstaanden (zelfstandig wonend): - 23 jaar of ouder 12.360,- - 22 jaar 10.620,- - 21 jaar 9.251,- De eigen bijdrage van de stude rende wordt bepaald aan de hand van de netto-inkomsten, ontvan gen over de drie kalendermaan den, direct voorafgaand aan de periode waarin de cursus/oplei ding wordt gevolgd. Dat ontvan gen netto-inkomen wordt verge leken met de normbedragen inge volge de Algemene Bijstandswet, die in deze maanden van toepas sing zijn. Is het verschil positief dan kan de student dat verschil bijdragen in zijn kosten van stu die. Is het verschil nul of negatief, dan is er uiteraard geen eigen bij drage mogelijk. De tegemoetko mingen worden geheel in de vorm van een gift verstrekt. Nieuwe financieringsregeling voor part-time studerenden. Deze nieuwe studiefinanciering komt er voor 18- tot 55-jarigen, die part-time studeren. De regeling zal ook gelden voor full-time stu derenden van 30 tot 55 jaar, die op grond van de voorstellen voor een nieuw stelsel van studiefinancie ring niet meer in aanmerking zul len komen voor een studiebeurs. De nieuwe regeling wijkt op een aantal punten af van de bestaan de: 1. de minimum leeftijdsgrens gaat van 21 naar 18 jaar; 2. nu is de regeling voornamelijk van toepassing op het bekostig de onderwijs. In de toekomst zullen ook de door de minister erkende, particuliere opleidin gen onder de regeling vallen; Door Gedeputeerde Staten van i Zeeland is op 4 juni het riolerings- plan Iieijershove II en III goedge keurd. Tot 11 augustus ligt het goedkeuringsbesluit ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (begane grond). De gemeenteraad stelde in fe bruari de 12e wijziging van de bouwverordening vast. Door Ge deputeerde Staten van Zeeland is deze wijziging nu goedgekeurd. De verordening trad op 15 juli in werking en ligt tot 10 oktober ter inzage op de afd. Algemene Zaken (begane grond stadhuis). Tevens liggen daar ter inzage de vastges telde nadere regelen van de bouwverordening en de vastges telde wijziging van de instructie ambtenaren bouw- en woningtoe zicht. 3. er wordt bij het toekennen van een toelage rekening gehouden met eigen inkomen. De norm die daarvoor wordt gehanteerd is het sociale minimum volgens de Algemene Bijstandswet. Nu wordt, als het inkomen hoger is dan dit minimum, elke gulden in mindering gebracht op de te verstrekken toelage. In de nieuwe regel is dit nog 50 cent. Dit alles betekent een stijging van het aantal part-time toelagen van ongeveer 10.000 per jaar naar ruim 55.000 per jaar. In tegenstelling tot wat nu gebruikelijk is zullen niet alle studerenden de toelage ont vangen in de vorm van een beurs. Wie een opleiding volgt op het ni veau van bovenbouw V.W.O., H.A.V.O., middelbaar of hoger be roepsonderwijs en wetenschappe lijk onderwijs zal de toelage voor een deel in de vorm van een rente dragende lening krijgen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben 28 mei de tweede uitwer king van het streekplan Midden- Zeeland (uitwerkingsplan straal- pad Middelburg-Goes) vastges teld. Exemplaren van deze uit werking kunnen worden besteld bij de provinciale griffie, Sint Pie terstraat 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180-13571. De prijs van deze uitwerking is 7,50 inclusief verzendkosten. NIEUWE VERKEERSMAATRE GELEN Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. op de Nieuwe Wal een aange geven parkeervak aan te wijzen als invalidenparkeerplaats voor een vergunninghouder. Kroonberoep mogelijk tot en met 2 augustus. b. het parkeerverbod voor een aangeduid parkeervak (invali denparkeerplaats) aan de noordzijde van de Korte Geere op te heffen. Kroonberoep mo gelijk tot en met 16 augustus. c. om het gedeelte van de Koren dijk voor de nrs. 24, 26 en 28 aan te wijzen als laad- en loshaven van maandag tot en met vri jdag van 8.00 tot 18.00 uur. Kroonbe roep mogelijk tot en met 23 au gustus. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin maar wor den ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De volledige ver- keersbesluiten zijn in te zien bij het gemeentelijk Bureau Voor lichting, Stadhuisstraat 2. Nieuwe schoolnamen op 1 augus tus Op 1 augustus treedt de wet op het basisonderwijs in werking. Kleu terscholen en lagere scholen heten met ingang van die datum samen "basisschool". Kinderen kunnen vanaf hun vierde jaar vrijwillig naar de basisschool, vanaf hun vijfde jaar zijn ze dat verplicht. Vorige week bent u geïnformeerd over de nieuwe namen van de bij zondere basisscholen. Deze week vermelden we de nieu we namen van de bijzondere ba sisscholen. - Admiraalschool (p.c.), Tromp straat 39 - Basiskwartier (p.c.), Gen. H. Smithlaan 9 - Buitenhoveschool (p.c.), Bui- tenhove 161 - Jhr. Mr. A.F.C. de Casembroot- school (p.c.), Zuidsingel 128 - Griffioenvlinders (p.c.), Henri Dunantlaan 6 - Prinsenhoveschool (p.c.), Prin- senhove 5 - Rentmeesterschool (p.c.), Rent meesterlaan 241-243 - Stromenwijkschool (P-c.), Mastgatstraat 30 - Torenhoveschool (p.c.), Toren hofstraat 4 Enkele scholen hebben hun eigen naam behouden: - Prins Willem-Alexanderschool (p.c.), Noordweg 442 - Wegwijzer (p.c.), Molenweg 25 - Herman Faukeliusschool (re form.), Kuipers Rietbergkwar tier 33 - Petrus Immensschool (reform.), Schoutstraat 5 - Gaudeamus (r.k.), Westmede 71 - Regenboogschool, Gen. H. Smithlaan 3 - Vrije School Zeeland, W. Aron- deusstraat 59. In afwachting van het nieuwe schooljaar wensen we alle leerlin gen een prettige vakantie. a. Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend aan: - de heer H. Sturm, IJsselstraat 106 voor het oprichten en in werking hebben van een lood- gietersbedrijf op de Ramsbur- gerweg 3; - de heer D.W.M. Rouw, Kruit- molenlaan 74 voor het uitbrei den van een verkooppunt van motorbrandstoffen met een op- slagdèpot voor gasflessen aan de Kanaalweg 36; - de N.V. P.Z.E.M., Postbus 48 voor het oprichten en in wer king hebben van een gasdru- kregelstation aan het Molen water, tegenover nr. 135. Tot 24 augustus kan een beroep schrift worden ingediend. b. Gedeputeerde Staten van Zee land willen een hinderwetvergun ning verlenen aan Hei'cules BV Middelburg voor het uitbreiden en wijzigen van een petrochemische industrie voor de bereiding van koolwaterstofharsen aan de Her- culesweg 35. Het betreft het in be drijf nemen van een C4-opslag- tank en een C4-tankautolossta- tion. Tot 13 augustus kan een beroep schrift worden ingediend. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. Geschillen van Bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN Den Haag. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. Geschil len van Bestuur. De beschikking wordt na afloop van de beroep stermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens wordt verzocht de beschikking te schorsen of een voorlopige voor ziening te treffen. Persoonlijke gegevens worden op verzoek niet bekend gemaakt. Een beroepschrift kan alleen wor den ingediend door de aanvrager door degenen die bezwaar in brachten tegen de aanvraag en door degenen die aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. De beschikkingen en andere ter zake zijnde stukken liggen tot het einde van de beroepstermijn elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op de afd. A Igemene Zaken in het stadhuis. Daarnaast is hel mogelijk inzage te krijgen in de stukken op donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur op de bovengenoemde afdeling. Hier moet van tevoren een afspraak voor gemaakt worden tel. 01180-26251. toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waai en wanneer een mondelinge toelichting verkregen kan worden. VOORKOMING MISDRUVÊN EenzaaKvandepoëÖeèna Op 1 augustus worden kleuterschool en lagere school samen de basisschool. Niet alleen de benaming verandert, ook het leerplan zal moeten worden aangepast. Behalve dat Engels als leervak wordt ingevoerd, zal meer aandacht worden besteed aan expressievakken als onderdeel van de andere leervakken. PLAATSEN VERKEERSMAATREGEL I.Stationsbrug en omgeving AARD VAN HET WERK Aanleg ver keerslichten AANVANGS DATUM In uitvoering O w Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5