DE 'KONINGIN JULIANA' VAART VERDER ALS EXPORTSCHIP t t 'n uurtje rijden 'Rederland lïïarifiem' op de 1e en 2e verdieping enorme keus meubelen aan de laagste prijzen bankstellen in zeeuws-vlaanderen 1298 998 DE FAAM-DE VLISSINGER Woensdag 24 juli 1985 Exportschip Handelshuis Veel belangstelling klassieke eiken, blanke eiken en grenen, wit lak, balibruin, zwart, cherry antiek, heel veel woningtextiel en slaapkamers, deskundige medewerkers geven een antwoord op al uw vragen. pot exposeert van 1.200,- tot 25.000,- als u binnenkort aan een linnen kast toe bent, moet u 'm nü kopen. DE "KONINGIN JULIANA "VAART VERDER ALS EXPORTSCHIP De voormalige veerboot "Koningin Juliana" wordt het 'drijvend visitekaartje' van exporterend Nederland. Sinds schikt januari van dit jaar be ns land - als enige ter wereld - over een permanent ex portschip, dat, volgestouwd met produkten van vierhonderd vader landse bedrijven, allerlei havens in de Verenigde Staten gaat aan doen, gevolgd door een reis naar het Verre Oosten, en misschien ook het Midden Oosten. Het schip, gekocht voor 13 miljoen gulden door Holland Trade Ship (HTS), is de 'Koningin Juliana', die vanaf 1968 tot begin vorig jaar voor de Stoomvaart Maatschappij Zeeland (SMZ) de veerdienst tus sen Hoek van Holland en Hanvich heeft onderhouden. Nu wordt zij een drijvend visitekaartje van ex porterend Nederland. Van de voormalige veerboot is de romp rood-witrblauw geschilderd met daarop in grote letters 'Hol land Trade Ship'. De schoorsteen en de sloepen krijgen een oranje kleur; met meer nationale trots kan het welhaast niet. Het idee van export-promotierei- zen per schip ten behoeve van het bedrijfsleven is niet nieuw. In 1979 en 1981 werden twee groot scheepse exportreizen georgani seerd met van de Zweedse Tor Line gehuurde schepen, maar de ze flink gesubsidieerde projekten waren niet in elk opzicht bevredi gend. Directeur J. Bakkum van de organisatie Holland Trade Ship, inmiddels gevestigd in het nieuwe Wereldhandelscentrum in Am sterdam: "De reizen waren te duur en te kort en er was weinig follow-up. Wij wilden van meet af aan een écht Nederlands schip voor de aan de man te brengen produkten. Voor dit niet gesubsi dieerde particuliere projekt bere kenen wij een gereduceerde standhuur en wij maken langere reizen omdat die naar onze me ning meer effekt sorteren". De romp en de machinekamer van de 'Koningin Juliana' hebben bij de Rotterdamse werf Niehuis en Van den Berg een grote beurt gehad en daarna is het schip naar Amsterdam gebracht alwaar het in de Coenhaven wordt ingericht voor zijn nieuwe bestemming. Kosten: twee miljoen gulden. De initiatiefnemers zijn van oor deel dat zo lang 95 procent van onze export door slechts 6 procent van de bedrijven wordt verzorgd, er voor velen een kans is. Tot dusver mislukte één op de drie exportpogingen. Vandaar dit ge bundelde initiatief, waarbij gepro beerd wordt veel fouten uit het verleden te vermijden. Een belangrijk verschil met vorige exportpromoties per schip is, dat de exporterende bedrijven de keus hebben hun produkten aan boord met eigen personeel te pre senteren. maar óók gebruik kun nen maken van de Holland Trade Ship-organisatie als handelshuis. Dat zit zo: als een bedrijf een ei gen man aan boord heeft, betaalt men - behalve de all-in kosten van ƒ75,- per dag, die het verblijf aan boord kost - ook in feite het salaris van de eigen employé door. Als men gebruik maakt van het HTS-handelshuis (dat bestaat uit een commercieel directeur, die geholpen wordt door een aantal stagaires van de studierichting Bedrijfskunde van de Erasmusu- niversiteit in Rotterdam) betaalt men alleen de ƒ75,- per dag voor één persoon. Daarbij geldt dat, als er niets verkocht wordt, helemaal geen kosten verschul digd zijn: no cure, ijo pay, althans waar het deze dienstverlening be treft. Uiteraard moet de gehuurde ex positieruimte (men gaat uit van het 'paviljoen-idee') wel betaald worden; daarvan varieert de prijs tussen de 28.000 en 30.000 gulden per kwartaal en als men drie rei zen meedoet (zo'n negen maan den, waarvan 180 190 expositie- dagen) kost dat 24.000 gulden per kwartaal. Het exportschip zal zo econo misch mogelijk varen. Eerst was het de bedoeling deze zomer al te starten, dat wordt nu 1 september. Dan gaat men op weg naar New York. Daarna zakt het schip af via de oostkust van de V.S., om via Miami, de zuidkust van de V.S., naar de westkust te gaan; op 7 decembèr 1985 wordt de reis af gesloten in Vancouver in Canada. Daarna is het de bedoeling door te gaan naar het Verre Oosten: Ja pan en China. Op de terugweg naar Europa hoopt men ook het Midden Oosten aan te doen. Pro dukten voor die volgende reizen kunnen dan per container naar de begin-haven van elke trip worden gebracht. De 'Koningin Juliana' hoeft dan niet telkens terug naar Nederland. Hoewel Holland Trade Ship-or ganisatie pas begonnen is, is de belangstelling groot. Men denkt nu al aan een tweede exportschip - als alles goed gaat! Misschien ligt hier in de toekomst emplooi voor de uit 1975 daterende 'Prinses Beatrix' van de Stoomvaart Maatschappij Zeeland, die in 1986 plaats moet maken voor een nieuw schip dat deze rederij in bestelling heeft. Bron: Stichting Algemeen Maritieme Voorlichting WIE ZEI DUUR? 1e klas eiken leder: u en uw gasten zit ten voortaan als een vorst in dit werkelijke koninklijkebankstel. 2 3iI,399O- NU 3350.— exclusieve eiken eQthoek, tafel met tegel- blas 4 stoelen met biezen mat voor heer lijk tafelen. compl.: 1 560.NU 1295.- gezellig en apart, eiken brood of halkast met veel bergruimte, 146 cm. br. NU 1840.- 2195.- b.v. te combineren met één of twee twee- zitsbankjes, of zitgroep maakt u er iets ap arts van. idem 170 cm. Leverbaar in repro blank eiken en grenen. jarenlang zult u tevreden zijn over uw ver standig besluit: eiken wandkast 250 cm. br., veel massief eiken en veel kastruimte, vitrinekast, bar, t.v.-vak en laden nu 1.898, elegant damesfauteuiltje. 1 O Q meeneemprijs HU I öïf gezellig sfeervol 2-zitsbankje, gestoffeerd met dikke gezellige velours 795,- nu 10 km. van hulst, in de grootste en fijnste woninginrichting van de benelux, 15.000 m2 expositie met meubelen van wereldklasse: arflex, artifort, aurora, ailibert, auping, banz-bord, brunati, cnssinn, castelijn, castle-furn., cidue, chateau-dax, do sede, durlet, gelderland, giorgetti, hülsta, knoll, kartell, kill-intern., lübke, j.a.b., lattoflex, leolux, koekoek, miller, montis, pas-toe, mustering, poltrona-frau, pullman, polydes, raanhuis, saporiti, thonet, trüggelman, interlübke. pot in axel is een reis waardl echt dik eiken in combinatie met lederlook, een zitgroep wat mooi is maar ook zeer comfortabel en... makkelijk in onderhoud. 3 2 zits 2195.- nu 1845.— gezellig nostalgisch breed eiken ledikant met 2 royale nachtkastjes ombouw gezellige spiegel: compl.: NU 889.- hijpassende 3 deurs kast 840.- elke dag geopend tot 18.00 uur. alleen vrijdag's tot 21 uur. (let op: zondag's gesloten), tel. ned.: 01155-2010. belgië: 0031-11552010 zeer comfortabele slaapkamer, wit en grijs gelakt, breed ledikant met 2 nachtkastjes, voeteneind met extra bergruimte en plaats voor t.v. of leuke frutseltjes, handige afge ronde hoeken. compleet: nu 95,~~ 3-deurs schuifkast met spiegel op de mid dendeur 630,— eikenhout is troef: luxe royale tafel en 4 stoelen. 1.498,- nu 1 .298, luxe eikenhouten kast met heel veel berg ruimte en weel massief eikenhout. 3770.- NU 2995.— klassiek eiken salonkast met veel massief eiken, luxe uitvoering 150 cm. nu 1.595,- 200 cm. 2.235,— nu 1.895,— 2- en 2^-zitsbankjes, fauteuils, slaapkamers, bergmeubels, eethoeken, ja, heus waar: 3 2 zitsbank van mooi ei kenhout, gestoffeerd met lederlook 1.725,- nu 1 .445, klasse bankstel met zware velour bekleed, zeer comfortabel hoge rug, handige losse kussens. 3 2 fauteuils aiii nnr 2350- NU 1895.— bijzondere buitenkans: echt iets anders, deze fraaie eiken salonkast met veel aan- bouwmogelijkheden. 2350.- NU 1950.— 'S o *11 gezellige klassieke oorfauteuil 715.— NU 598 zeer luxe linnenkasten met handige royale afgeronde hoeken, diep 65 cm., hoog 218 cm., uniek vingerlicht hangsyteem van de schuifdeuren, z fs met een pink te openen. (uit voorraad leverbaar in 4 breedtes en satijnwit). de afgebeelde kast uitgevoerd in satijnwit, breed 305 cm. met spiegel kost 1498 idem 253 cm. idem 205 cm. zonder spiegel massief eiken romp, rijk en naar oude tradi tie bewerkt draaiwerk en afgeronde hoe ken. zijn een lust voor het oog, gestoffeerd met soepel leder. m a 3 2 zits 4275.— "U O./bU, fauteuil leverbaar. 8-hoekige massief eiken tafel (blad met handgebakken tegels ingelegd) en 4 mas sief eiken stoelen met zadelzit 1.525,- nu 1.345,-

de Faam | 1985 | | pagina 12