Shoarmaroom Polat opende deuren aan de Korte Noordstraat IVS-reisactie Met dank aan culturele raad en gemeentebestuur SNUFFELMARKT OP BOULEVARD EIKEN-PARKET ZONNIGE KORTING JUI OPRUIMING 50% KORTING m 4Jl ooftman uit Q? het ziïenhart Scheldestraatwinkeliers heeft weer een aantal winnaars 't Mooiste massieve alleen deze maand met bij uw Junckers-dealer Murre: 'ik kon kiezen. Of bij mijn vader of bij ome Jan in Middelburg Wijnproeven in Wiesbaden op de damesafdeling DE FAAM-DE VLISSINGER Woensdag 17 juli 1985 Wat te melden? BEL 01180-27651 f/ i f) Toes,e, 54 Postbus 5017 4330 KA Middelburg Jaarverslag scouting Huiskamerproject Tentoonstelling Voetbalwedstrijd Rommelmarkt Buurtnieuws Denk en Doe-avond Concert Snuffelmarkt Muziek Samen beter Oosterscheldewerken Films Folder Concert Taptoe Tóeristendag Huldiging Midzomernachtconcours Videovertoning Expositie Stijldansen Verslag A. DE JAGER-T0LH0EK B.V. Bouwmaterialen nappapakken O regenmantels 9 jacks blazers broekpakken EEN 'DORPSGARAGE' AAN DE BREEWATERSTRAAT Aan de Korte Noordstraat 39 in Middelburg is sinds 6 juli Shoar- maroom Polat geopend. In de nieuwe zaak van Necati Polat Hij deed ruime ervaring op in een soortgelijke zaak in Rotterdam - en Atie het Jonk worden naast een broodje shoarma ook shoarma- schotels geserveerd. Voorts kun nen uitsmijters, broodjes, koffie en ijs bij Polat worden genuttigd. De shoarmaroom biedl plaats aan 15 gasten. Het pand, waarin voor heen de koffieshop De KLcinc Houttuinen zaken deed, is in en kele wejcen tijd uitgebreid met een geheel nieuwe ventilatiekap, grill en draaispil. De bar die eerst achterin de zaak stond, is nu naar voren gebracht, en ook daarin kunnen enkele gasten plaatsne men. Necati Polat is ook bereid om voor gezelschappen aparte diners te bereiden, maar dat gaat uiteraard alleen op bestelling vooraf. Ge zelschappen vanaf twaalf perso nen krijgen in de shoarmaroom tevens een reductie van vijftien procent. De broodjes shoarma en andere zaken kunnen ook meege nomen worden; hiervoor is de zaak ingericht. Grote hoeveelhe den worden daarenboven op ver zoek ook thuisbezorgd. Shoarmaroom Polat gaat 's mor gens om elf uur open tot drie uur 's nachts. Zeeuwen kunnen op 10 augustus extra voordelig de wijnfeesten in Wiesbaden meemaken. De Neder landse Spoorwegen en de Haag- sche Courant hebben daarvoor ge zorgd. De provinciale VVV Zee land biedt de kaarten 62,50 p.p.) aan. De wijnfeesten in Wiesbaden zijn alom bekend. De gehele binnen stad bruist die dag. Overal in het voetgangersgebied en dat is behoorlijk groot staan kramen waar de zoete of droge Duitse wijn geproefd kan worden. Het is er één bruisend geheel. Naast de wijnfeesten bieden Wiesbaden en het aangrenzende Mainz talrijke mogelijkheden. Er zijn schitterende parken, een Kurhaus en er is een casino. In alle vroegte begint de reis (6.55 uur Vlissingen) en rond het mid daguur komen de wijnproevers aan in Wiesbaden. Tegen één uur 's nachts vertrekt de trein weer uit Wiesbaden en even na negen uur is het gezelschap weer terug in Vlissingen. De trein stopt op de heen en terugweg in Middelburg, Goes, Kruiningen en Bergen op Zoom en uiteraard alle andere grotere Nederlandse plaatsen die volgen. Plaatskaarten kunnen worden ge kocht bij de plaatselijke VVV's in Vlissingen, Middelburg, Goes en Yerseke. De reisactie die de Scheldestraat winkeliers in Vlissingen houden in samenwerking met de Neder landse Spoorwegen is inmiddels aan de derde ronde toe. Op de fo to de winnaars van wie er ook een aantal vrienden en kennissen meebrachten. Uiterst links Hella Ponse die al voor de tweede keer in de prijzen viel bij deze actie. Rechts met bril mevrouw Braat, daarnaast eerste prijswinnaar An nie van Driel en G. Tiersen, allen uit Vlissingen. Ook de Souburger P. Boelhouwer kan op kosten van de Scheldestraatwinkeliers gaan reizen met NS evenals F. Sleypen uit Vlissingen. Het scoutingswerk in Zeeland heeft in 1984 behoorlijk aan de weg getimmerd. Het gewestelijk bestuur heeft de taken voorbereid en uitgevoerd. In het jaarverslag over 1984 worden onder meer ge noemd: trainen en vormen van leiders en leidsters, begeleiden van speladviseurs, besturen van districten en admiraliteiten, ver strekken van informatie, docu mentatie en het verlenen van ser vice. Ook het ontwikkelen van nieuwe spelvormen hoorde tot de laak van het bestuur van Scouting Zeeland. Het huiskamerproject voor drug gebruikers is tevreden over zich zelf. In het jaarverslag over 1984 stelt het project vast. dat de werk wijze, die sinds 1978 wordt toege past. meer en meer zijn waarde bewijst. Op dit moment -zo blikt men vooruit- wordt gewerkt aan onderzoek naar speciale activitei ten zoals begeleiden van cliënten die aan het 'methadon afbouwen' zijn. structureel contact met de ouders, familie en partners van verslaafden, maatschappelijke in tegratie, psychiatrische proble- matieken, begeleiding bij zwan gerschap van verslaafden, bege leiding van etnische en culturele minderheden, die zich in steeds grotere getale bij het project laten inschrijven. Deze onderzoeken zijn allemaal gebaseerd op de ja renlange ervaring van het Huis kamer-project. Van 13 september tot en met 6 oktober is de tentoonstelling '3x schilderen' te zien in de Vleeshal, Zeeuws Museum, en in de SBK Zeeland, allen in Middelburg In het bericht vorige week over de voetbalwedstrijd Noormannen- NAC is een storende fout geslo pen. Deze wedstrijd is niet op woensdag maar op dinsdag 23 juli. De grote rommelmarkt bij het muziekgebouw 't Westeinde' Ooslkapelsewesf 11 in Seroosker- ke is niet op zaterdag 20 juli maar op zaterdag 20 augustus. In het Binnenstads Bulletin van de maand juli staat onder meer in formatie ober, politie in de wijk, buurthuis blijft droom en over de hondepoepactie. Op donderdag 18 juli is er 's avonds vanaf 19 uur een Denk- en Doe-avond naast de zeevaart school op de boulevard in Vlis singen. Dit houdt in dat men kan schaken en sjoelen in verschillen de vormen. In de muziektent op de Oude Markt in Vlissingen is er vrijdag avond om 19.30 uur een concert Melomaan-ensemble, georgani seerd door de Culturele Raad Vlissingen. Op zaterdag 20 juli tussen 14 en 21 uur is er een openlucht-snuffel- markt naast het terrein van de zeevaartschool op de boulevard in Vlissingen. De evenementenkommissie van de VVV-Middelburg, 'De Cere moniemeesters', heeft voor zater dag 20 juli het blaasorkest 'Julia na' uitgenodigd om op diverse plaatsen in Middelburg muziek te maken, 's Morgens tussen 11 en 12.30 uur 's middags tussen 14 en 16 uur. Donderdag 25 juli treedt de Turkse dansgroep 'Gehem' in de Middelburgse binnenstad op. 's Middags van 14 tot 16 uur en van 19 tot 21 uur. Dit voorjaar is de Midden- en Noord-Zeeuwse afdeling van de patiëntenvereniging Samen Beter opgericht. De interne voorberei dingen zijn nu zo ver dat zij nu een telefoonnummer kan bekend ma ken waar personen in de regio met klachten over het functioneren van de gezondheidszorg, artsen, behandelingsmethoden enz. te recht kunnen. Het telefoonnum mer is: 01140-15420. Op de Molenplaat, een schierei land bij Bergen op Zoom. heeft Rijkswaterstaat een informatie punt over de compartimente- ringswerken achter in de Ooster- schelde ingericht. De tentoonstel ling geeft informatie over de Phi- lipsdam, de Oesterdam, de Mar- kiezaatsdam, het Bathse Spuika- naal en de omgeving waarin deze werken worden geplaatst. De ten toonstelling is via Bergen op Zoom. door de borden haven te volgen, te bereiken en is het hele jaar op woensdag- en vrijdagmid dag van 13.30tot 16.30 uur toe gankelijk. Vanaf 1 juli tot eind augustus zijn op de werkdagen als extra attr actie een aantal films te zien over Zeeland in het Zeeuws Museum te Middelburg. De tijden van de films zijn 11.15. 14 en 15 uur. In de weekeinden op zaterdag 14 en 15 uur de film Delta fase 1. De folder 'Stand van Zaken" is voor de derde keer dit jaar ver schenen en aangepast aan de ge gevens per 1 juli 1985. De folder geeft informatie over de sociale verzekeringen, en een algemeen overzicht van de wetten. Dit alles is een samenwerkingsprodukt van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, het ministe rie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur en het Voorlichtings centrum Sociale Verzekering. De folder is verkrijgbaar bij het VSV, Zwaansvliet 3. 1081 AP Amster dam. Tel. 020-448418. Het duo Louis van Dijk en Daniel Wayenberg zal vrijdag 6 septem ber in de Grote Kerk te Goes een 'concert geven. Het is een impro visatie op twee vleugels en orgel en begint om 20 uur. In de evenementenhal van de Kaasboer in Biggekerke zal maandagavond 22 juli een 'All- American-Show' gehouden wor den, waaraan de Middelburgse showkorpsen Juliana en Johan Friso hun allernieuwste shows zullen presenteren. Ook zal de Deltaband en het Juliana Blaas orkest uit Vlissingen meedoen, waarvan de laatste band na de taptoe een avond in Beierse stijl zal verzorgen in de bar van de Kaasboer. De avond begint om 20 Van 23 juli tot en met 20 augustus zal er iedere dinsdag een toeris tendag in Veere zijn. Op deze da gen is er onder andere paalklim- men op de markt, ringrijden, een ambachtendag, visserijdag, land- bouwdag. Een uitgebreid pro gramma is verkrijgbaar bij de Veerse midden stand. Vlissingers die vorig jaar. in teamverband of individueel een sportkampioenschap behaalden zullen woensdag 28 augustus om 19 uur gehuldigd worden in De Zwaan te Oost-Souburg. Deze huldiging wordt gedaan door een lid van het college van burge meester en wethouders. In de nacht van vrijdag 2 augustus op zaterdag 3 augustus wordt we derom een internationaal Midzo mernachtconcours gehouden op de boulevard te Vlissingen, ook dit jaar is er weer een druk pro gramma samengesteld. In de Vleeshal te Middelburg zal zaterdag 20 en zondag 21 juli een Canadese videovertoning zijn. De aanvang van beide vertoningen is 15.30 uur. Ln de galerie 'Summer Season' te Domburg exposeert Ineke Otte uit Goes textielobjekten, waarvan enkele met witte materialen. In de budnikte stof is vooral krantetekst verwerkt. De expositie is vanaf 8 juli tot en met 21 juli en is dage lijks geopend. Dansschool De Jong op de Oude Markt 39 in V':ssingen heeft voor zaterdag 20 juli weer een stijl dansavond op het programma staan. Hel begint om 20.45 uur. Het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland heeft in het verslag van juli de informatie waarin enkele regionaal-econo mische aspecten van een nieuwe kerncentrale in Zeeland worden behandeld. Het ET1 vindt dat kernenergie economische voorde len heeft. Op zaterdag 20 juli is er op de boulevard in Vlissingen weer een zomerse Snuffelmarkt. Deze markt is speciaal voor de op Wal cheren verblijvende toerist geor ganiseerd, tussen 14 en 21 uur. Dankzij de Culturele Raad Vlis singen - zo zegt het organisatie- en evenementenburo Zuid-West Ne derland kan dit evenement voor koopjesjagers naast het Straatfes tival plaatsvinden. Ook het ge meentebestuur heeft volop mee gewerkt. Het is voor de derde keer dit sei zoen dat er een toeristische snuf felmarkt wordt gehouden. Ook deze keer zijn er de bekende at tracties en zijn er volop spullen waartussen te snuffelen is. Goes Houtkade 7 Middelburg Korte Noordstraal I Vlissingen Industrieweg 1 I interieurshop goes Jacol) Valckoslraat 1 1 Plein 1940 Middelburg, tel. 01 1 80-1 2560 Het is wel even zoeken naar de garage van Johan Murre in Vlis singen. Geen grote felgekleurde reclameborden en evenmin een uitnodigende gevel. "Dat komt nog wel", legt hij uit. "Alles op z'n tijd". Sinds 1977 heeft de 39-jarige za kenman een garagebedrijf aan de Breewaterstraat in Vlissingen. De eerste jaren werkte hij met een compagnon. Vorig jaar werd die uitgekocht. "Met twee kapiteins op een schip is het zo schipperen", lacht Leontien Murre, die haar man terzijde staat, maar zich na drukkelijk part-time medewerk ster voelt binnen de onderneming. "IJc zorg voor de koffie en de ad ministratie en haal onderdelen als dat nodig is". Kleinschalig Tijdens het gesprek benadrukken beiden een aantal keren voorkeur te hebben voor kleinschalig wer ken. Ze noemen hun goed bek lante bedrijf een 'dorpsgarage'. Die vergelijking is niet degenere rend bedoeld: maar om aan te to nen dat er een persoonlijke band met de klanten bestaat. "Voor iedereen willen we de tijd vrijma ken. Het is verdraaid moeilijk om over het geld van anderen te be schikken. Je moet er zuinig mee zijn", knikt Murre ernstig. Johan Murre was al op z'n elfde jaar te vinden in de buurt van au to's. De in Nieuwdorp geboren en getogen boerenzoon legt uit: "lk kon kiezen. Of bij mijn vader in het bedrijf of bij 'ome Jan' in de garage in Middelburg. De eerste keren deed ik daar niet anders dan de vloer vegen. Wat later mocht ik de wagens wassen. Het was dui delijk dat ik na de lagere school naar de LTS zou gaan". Auto's en hun mechanische hart bleven boeien. Talrijke cursussen volgde hij om z'n vakkennis op een hoger niveau te brengen. Hij toont het diploma keurmeester voor de verplichte autokeuring (APK). Ook op het gebied van de bedrijfshouding schoolt hij zich regelmatig. Droomwaarmaker Tijdens zijn loopbaan heeft hij diverse bazen gehad. "Ik holde in de eerste jaren van de een naar de ander. Voordat ik hier zelfstandig begon, werkte ik echter negen jaar bij Joosse. Die was toen nog Peu- geot-dealer. Ik had het goed naar m'n zin. Maar ook dat bedrijf groeide en groeide. Het werd net als al die andere bedrijven onper soonlijk. Acht jaar geleden kon ik eindelijk mijn droom waarmaken: "een eigen zaakje". Hoewel de werkplaats aan de buitenkant bepaald niet opvalt door veelkleurigheid, raakt de bezoeker binnen onder de indruk. Murre. zijn vrouw of één van bei de monteurs zijn onmiddellijk bereid om de klant te woord te staan; lopen mee en geven advies. "Dit in tegenstelling lot die grote bedrijven waar iemand achter de balie met een keurige stropdas de klant ontvangt". Hij wijst op zijn met olie besmeurde stoljas en pronkt: "lk werk hier gewoon mee. Dat geeft de klanten ver trouwen. Ik kan gerust zeggen: elk mankement heb ik al meege maakt. door de jarenlange erva ring in de vele garages". Perfectioneren Johan en Leontien Murre bena drukken dal ze hun bedrijf zeker niet willen uitbreiden of groter maken. Wel stellen ze vast: "We willen niet kwantitatief uitbrei den. maar ons kwalitatief verbe teren. We streven er naar om ons gereedschap te perfectioneren. *Johan en Leontien Murre Dat scheelt tijd. Onze klanten kunnen daar van profiteren". In de loop van het bestaan van de garage is de klantenkring voort durend gegroeid. Murre noemt zijn ligging ideaal voor mensen uit de binnenstad. „Er wonen wat ouderen op de Boulevards. Voor hen is het heel makkelijk, zo'n garage in de buurt. Ook het feit dat de gaten in de binnenstad zijn volgebouwd heeft in ons voordeel gewerkt. Mensen uit de buurt met startproblemen bijvoorbeeld ko men bij ons terecht. Vaak schept dat een hand. waardoor ze terug komen". Marlijne Hemelaar en Ad Hanneman

de Faam | 1985 | | pagina 7