Landelijke hoofdprijs bij poeliersbedrijf Marinissen Composé'84: handgemaakte sigaar van wereldklasse Metro-voordeelcentrum voor damesmode en herenkleding uit 07 iet zËHftrf BRILLANTE AANBIEDINGEN Koïtc ZEELAND RUIL UW OUDE GOUD EN SIERADEN IN. HOGE PRIJZEN. 'Een landschappelijk, ambachtelijk geheel van toen en nu...'. HELPT NEPAL Woensdag 3 juli 1985 DE FAAM-DE VLISSINGER ECHTPAAR VAN DER WEIJDE WERKT 7 DAGEN PER WEEK Bossenburgh Trekker-trekwedstrijd Evangelie-zangdienst Christen Samenleving FNV Wi Makandra Yerseke Culinair Expositie Continental Singers Openbare vergadering Wielercomité Westkapelle Baanbreker Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 Uitreiking boekje BKR-aankopen In de maand juli hebben wij geen oprui ming maar wel 10% JULIKORTING op de gehele kollektie brillant, goud, zilver, horloges, klokken en pleet (behalve aan biedingen/occasions). 91 jaar Beestenberichten Huisdierendag Ceratoertochten Fonotheek Kapelle of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Zeeuwse Horecaweek Zomeravond Domburg Baanlozen Service Evenementen Bridge GIRO 7475 MIDDELBURG Het echtpaar Vos (midden) heeft zojuist de prijs van f 750.— in ontvangst genomen. Rechts de heer Marinissen en links zijn echtgenote. Voor de echtpaar Vos uit Vlissin- een delicatesse voor jong en oud. gen was het telefoontje van poe liersbedrijf en specialiteitenhuis 'Le petit Gourmet' van de heer en mevrouw Marinissen een grote verrassing. Zij kregen te horen dat ze een landelijke hoofdprijs had den gewonnen in de prijsvraag die de Nederlandse bond van poeliers en wildhandelaren ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de bond had uitgeschreven. Vorige week donderdag was het echtpaar Vos te gast bij het Mid delburgse poeliersbedrijf aan de Wagenaarstraal 13-15 in Middel burg. Daar kregen de winn&ars van de heer L. Marinissen te ho ren dat ze een prijs van J" 750. hadden gewonnen. Het echtpaar Vos kreeg rond de kerstdagen 1984 een feestpakket van de werkgever van de heer Vos - de Nieuwe Vlissingse Sleep dienst - aangeboden, waarin on der meer een kalkoen zat en een jubileumkalender van de poe- liersbond met een prijsvraag. Me vrouw Vos maakte de daarbij ge vraagde slagzin als volgt: "Kip, smaakt zowel warm als koud", goed voor de tweede prijs in deze landelijke poliersactie, die 370 prijzen beschikbaar had gesteld. De heer en mevrouw Van 't Westeinde tonen de nieuwe klassesigaar. Wie een echte sigarenroker eens extra wil verwennen, kan dat vanaf nu doen met de Compose '84, een nieuwe sigaar, die de Samenwer kende Handelaren Sigaren (SHS) dit jaar hij de consument introdu ceren. De Compose wordt volledig met de hand gemaakt (in Culem- borg) door sigarenmakers die hun vak nog steeds koesteren als een hobby. De sigaar is opgebouwd uit de beste tabakken die vorigjaar, toen door SHS was besloten tot hel la ten maken van deze 'supersigaar', voor handen waren. Hoewel de Compose '84 op de traditionele handgemaakte wijze wordt ver vaardigd is de verpakking het tegengestelde: hypermodern en helemaal passend in deze tijd. "Het roken van een 'wereldsigaar' is tenslotte een heel eigentijdse bezigheid", zo besluit een schrij ven van de SHS. De samenstelling van de Composé's bestaat uit een melange van Havanna. Braziel en Indonesische tabakken voor het 'binnengoed', het omblad is Ja vaans tabaksblad en het dekblad is Sumatra zandblad. De nietiwe sigaren zijn in Mid delburg te koop bij Sigarenzaak P.J. van 't Westeindc aan de Se- geersstraat 31. De heer van 'l Westeinde. die al meer dan 25 jaar in het 'vak' zit (eerst 10 jaar in Goes en nu al weer 16 jaar in Middelburg) is bijzonder gelukkig met de nieuwe Composé. hoewel hij ervan overtuigd is dal er niet dagelijks grote hoeveelheden van verkocht zullen worden, want de supersigaar is nogal prijzig. Er worden drie modellen uitgegeven. De duurste en grootste komt op negeneneenhalve gulden per stuk. Onder de naam Metro-voordeel- centrum is vorige week aan de Lange Zelke 26 in Vlissingen een zaak voor damesmode en heren kleding geopend. De kledingzaak heeft in de enorme collectie een aantal aantrekkelijke openings treffers waaronder exclusieve top merken. In het pand is voorheen ook kle ding verkocht, eerst onder de naam De Kledingbokser en later als Hoflandmodes. De bezoekers van die vorige zaken treffen nog altijd dezelfde verkoopster aan, mevrouw Kok, die nu samen met haar man en een medewerkster de nieuwe Metro-zaak leidt. De he- Op de foto: het interieur renmode bevat veel Duitse kle ding en bij de damesmode is vooral het merk Elvi-couture een belangrijk aandeel in de collectie. De dames kunnen er terecht voor alle soorten kleding; rokken, blouses, pakjes en jurken zijn er in alle kwaliteiten en modellen. Voor heren zijn er onder meer pantalons, colberts, kostuums, overhemden, jacks en sweaters. Voor beide groepen heeft Metro tevens een collectie vrijetijdskle- ding voorradig. Gelijktijdig met de Vlissingse vestiging opende Metro-voordeelcentrum ook za-. ken in Sluis en Terneuzen. Daar naast heeft het concern zaken over het hele land verspreid. Metro-Vlissingen is van dinsdag tot en met zaterdag geopend van negen uur 's morgens lot zes uur 's avonds. Tussen halfeen en halft- wee is er een lunchpauze. Tijdens de vrijdagse koopavond is de winkel eveneens open. Najaren debatteren en touwtrek ken werd de korenmolen De Hoop in Serooskerke dan einde lijk geheel gerstaureerd opgele verd. Staatssecretaris mr. Gërrit Brokx stak tijdens de officiële opening enkele weken geleden niet onder stoelen of banken dat hij veel waardering had vopr de manier waarop dit was gebeurd. De Walcherse Bouw Unie had er een leerlingenbouwplaats van ge maakt. En daarmee was de bijna geheel verpauperde maalinrich ting voor de toekomst bewaard gebleven. Maar het was dan ook directeur Piet de Visser van de WBU die de knoop doorhakte en de toekomst van de Hoop uit de handen van de politiek redde'. Hij kocht de molen en heeft daarmee bereikt dat er voor Walcheren een uniek stukje historie bewaard bleef. Maar er is meer. Naast de molen is een heuse ouderwetse uilspanning gebouwd. Wie een rondritje maakt over het 'eiland' kan daar bij een glaasje fris en een eenvou dig hapje op adem komen en ge nieten van de rust. Piet de Visser heeft voor de exploitatie van het geheel een enthousiaste bedrijfs leider in dienst genomen: Leo Van der Weijde, die samen met zijn vrouw Ellen alles op alles zet om van Molen Taverne De Hoop, zoals het complex is gedoopt, een aantrekkelijk geheel te maken. Of zoals de 28-jarige bedrijfsleider het uitdrukt: "Een landschappe lijk, ambachtelijk geheel, van toen en nu". Naam maken Het accent van het werk van het echtpaar ligt in het restaurant. Dat moet in de toekomst naam gaan maken. Vooralsnog, zo legt de 25-jarige Ellen uil, blijft het bij een eenvoudige kaart. "We den ken nog niet concreet aan uitbrei den. Misschien zit het er wel ooit in", meent de vrouw die niet in dienst is van De Visser, maar wel haar man helpt ('Omdat het zo leuk is'). De kaart vermeldt een voudige hapjes, waarbij de broodjes, gemaakt van meel uit de eigen molen, het meest opvallen. Leo van der Weijde houdt zich dus voornamelijk met het restau rant-gebeuren bezig. De molen draait alleen op zaterdag. De vo rige eigenaar, M. Mculenberg, maalt elke zaterdag enkele zakken meel. "Ik heb niet veel verstand van het molenaarsvak", legt de bedrijfsleider uit. "Ik wil wel cur sussen gaan volgen. Maar ik besef dat ik niet zo een-twee-drie de fij ne kneepjes van het vak onder de knie heb. Het duurt misschien wel een jaar of twee". Wel verzorgt Van der Weijde op verzoek rond leidingen. "Dat doe ik trouwens niet voor individuele bezoekers. Dat zou niet te betalen zijn. Maar als scholen of verenigingen meer van de molen willen weten. leid ik ze na afspraak rond. Wie echter langs komt. mag gewoon de mo len in". Geiten en schapen Het restaurant van Leo en Ellen van der Weijde telt zo'n honderd zitplaatsen. Op het terras kunnen zo'n zestig bezoekers genieten van de omgeving als het weer dat toe laat. In een hoekje van de taverne heeft de bedrijfsleider een win keltje ingericht, waar allerlei snuisterijen kunnen worden ge kocht en het accent eveneens ligt op het ambachtelijke, getuige de ouderwetse tollen, die compleet met touw worden verkocht. Vanaf hel terras heeft de bezoeker zicht op de 150 jaar oude molen. In de weilanden aan de straatkant gra zen geiten en schapen. In de toe komst zal er nog een kleine speel tuin worden gebouwd, die de naam 'uitspanning' dan volledig moet dekken. "We krijgen op dit moment voor namelijk nieuwsgierige voorbij gangers of toeristen binnen", meldt Leo van der Weijde. "Ik reken er echter op dat we in de toekomst een vaste plaats verbve- ren. Het is hier per slot van reke ning een uniek stukje", verwacht de jonge bedrijfsleider, die -zo zegt hij- zeven dagen per week werkt om de naam Molen Taver ne De Hoop bekendheid te geven. Hij rouwt echter niet om zoveel arbeidstijd. 's Winters heb ik meer vrije tijd. Ik woon bovendien naast de molen en we genieten volop van deze prachtige kans om samen aan de toekomst te bou wen". *Leo en Ellen van der Weijde Het wijkcomité Bossenburgh houdt op donderdag 4 juli in het houten gebouw van de openbare kleuterschool De Houluyn een openbare vergadering. De aan vang is 20.00 uur. De vereniging Trekker-Trek Midden-Zeeland houdt op zater dag 6 juli een wedstrijd in Kapel- le-Biezelinge. Het wedstrijdter rein is gelegen aan de Teken- burgseweg in Kapelle en is voor bezoekers gemakkelijk te berei ken door de wegbewijzering te volgen. De wedstrijddag zal om 10.30 uur worden geopend door burgemeester Huitsing. De afloop van de wedstrijd is voorzien om 17.30 uur. Op zondag 7 juli is er in het re creatiegebied 'Hollandse Hoeve' te Goes een evangelie-zangdienst, met als thema: 'Crisis of Christus'. Aan deze dienst wordt medewer king verleend door de evangelist Aad van der Sande. en het jonge renkoor van de 'Vrije Evangeli sche Gemeente'. Deze dienst be gint om 15 uur. Bij slecht weer wordt de dienst gehouden in de 'Bethelkerk' aan de Beatrixlaan in Goes. In diverse plaatsen in Nederland organiseert het Internationaal Christelijk Studiecentrum een cursus.'Christen-zijn en Samenle ving'. Bij voldoende deelname, vijftien personen, wil men dit ook in Goes doen. De cursus omvat acht avonden, éénmaal per veer tien dagen, en zal starten op dins dag 24 september, van 19.30 tol 22.00 uur. De cursuskosten be dragen ongeveer 120 gulden per persoon, afhankelijk van het aan tal deelnemers, echtparen met één cursuspakket tyijgen 35% korting. Voor meer informatie: 01100-23725. De afdeling Middelburg FNV houdt in de week van 8 tot en met 13 juli een grootscheepse propa- ganda-actie. Hiervoor hebben zij de beschikking over een speciale propagandawagen. Iedere dag kan men informatie krijgen van 11 tot 17 uur op de Markt in Mid delburg. met uitzondering van de donderdag, dan staat de wagen op Plein 40. Het is de taak van de vakbeweging dat er meer mensen aan werk komen. Nu de resultaten van de arbeidstijdverkorting zichtbaar worden, neemt ook het ledental weer toe, aldus de bond. Zaterdag 6 juli wordt er in de Schouwburg te Middelburg de 1 juli-viering gehouden. Tijdens de viering wordt de afschaffing van de slavernij in Suriname in 1863 herdacht. De avond wordt gevuld met een optreden van Edgar Cai ro (schrijver en dichter), een Kot- -to Missie Show verzorgd door mevrouw Doesburg uit Goes, een optreden van een Breakdance groep 'Warriors') en de grootste attractie van de avond de Rotter damse formatie The Exmo Stars. Motocross De Motorsport Stichting Zeeland heeft voor dit najaar weer een se rie wedstrijden op het programma slaan. Nieuw is dat het zal gaan om de titel 'Supercrosser van Zeeland'. Deze titel wordt betwist in drie wedstrijden. De serie start woensdagavond 7 augustus op het circuit van MC de Sproeier te Wemeldinge, waarna nog twee Indoorwedstrijden zullen worden verreden; op 23 november en 28 december. Voor inschrijvingen en informatie kan men terecht tot 21 juli bij Adrie van den Broeke le Middelburg. Zaterdag 13 juli wordt er door de horeca-bedrijven uit Yerseke de visspecialiteiten onder de aan dacht gebracht. Mosselen, oesters, kreeft, krab en krukels, men kan dit allemaal nuttigen. De hele dag zijn er allerlei activiteiten, zoals muziek en sportdemonstraties. De dag wordt afgesloten met een Gondelvaart. Dit alles vindt plaats op het ha venplateau van de jachthaven en in het dorp zelf. In La Saladerie, naast hel Golden Tulip Strandhotel op Boulevard Evertsen in Vlissingen is tot 11 augustus een expositie met wer ken van Rien de Bruin. Hij toont tekeningen; zwart-wit Polder landschappen. daterend uit 1984. De openingstijden: 11 tot 23 uur. In juli en augustus komen de Amerikaanse Continental Singers voor de twintigste keer naar ons land. De Continentals behoren tol 's werelds meest bekende gospel koren, die verschillende stijlen muziek in één goed lopend pro gramma van hoge kwaliteit weten te brengen. Zoals elk jaar brengen ze ook dit jaar een nieuw pro gramma. getiteld 'now or never'. De opbrengst van de gelijknamige elpee komt ten goede aan de hon- gerigen in de wereld. Op woens dag 18 juli geven ze een concert in de Westerkerk te Goes. Voor kaarten: 01106-1670. De gemeenteraad van Mariekerke houdt op donderdag I I juli een extra vergadering in het gemeen tehuis van Mariekerke. De verga dering begint om 19.30 uur. De agendapunten zijn: Voorstel van burgemeester en wethouders tot het vaststellen van de besluiten lijst van de vergadering van 19 ju ni en voorstel van burgemeester en wethouders tot het verlenen van medewerking aan de Berg- padschool te Grijpskerke voor de uitbreiding en aanpassing ten be hoeve van de kleuterafdeling. Het Wielercomité Westkapelle viert dit jaar zijn tweede lustrum met de 'tiende kermisronde van Westkapelle'. Een zestigtal ama teurs zullen vanavond om acht uur een afstand van tachtig kilo meter fietsen, verdeeld over 55 ronden. Praktisch alle groten zijn aanwezig. Om 18.15 zullen de liefhebbers hun entree maken voor een afstand van vijftig kilo meter, wat 35 ronden inhoudt. Burgemeester H. van Maldegem zal de categorie wegschieten en tussen de beide categorieën door zal de plaatselijke muziekvereni ging OKK dit vergezeld laten gaan van een muzikaal sfeertje. Het 22-ste nummer van het ka derblad van de PvdA in Zeeland. Baanbreker, is verschenen. Het blad bevat deze maand informatie over gemeentelijk inkomensbe leid. een actie tegen kruisraketten, georganiseerd door het Komitee kruisraketten Nee (KKN), on derzoek kernenergie, voorberei ding voor eventueel een vrou wenvakschool in Zeeland en over een project, in het kader van de ontwikkelingshulp te starten in Mozambique. Het blad kan wor den aangevraagd: 01100-27311. De heer P.W. Sijnke biedt dinsdag 9 juli hel eerste exemplaar aan van het door hem zelfgeschreven boekje 'Middelburg in woeling en strijd rondom 1787' aan de bur gemeester van Middelburg, drs. P.A. Wolters. Dit gebeurt om 15.30 uur in de Trouwzaal van het stadhuis. Het boekje is opgeno men in het Jaarboek 1984 van het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen. Van 3 tot en met 20 juli zijn in de expositieruimte van Balans 17 in Middelburg recente BKR-aanko pen tentoongesteld. De werken zijn beschikbaar voor uitleen. Het BKR-cenirum is geopend: woensdag tot en met vrijdag van 12 tot 17 uur, zaterdag van Tl tot 16 uur. Woensdag 10 juli en don derdag 11 juli is het centrum ge sloten. Tal van fabrikanten en diamantairs bieden hun juwelen en sieraden met hoge kortingen aan de juweliers aan. Het moet wel, de handel stagneert. Wij maken echter van deze gelegenheid gebruik en doen er zelfs nog een schepje bovenop, i.p.v. dubbel de winst te nemen. Dat is de reden van het speciale aanbiedings/oc- casionhoekje in onze etalage! Talloze brillant- sieraden vindt u daar met kortingen van Reeds v.a. 75,- vindt u fijne briilanten sieraden, maar ook de ringen van bv. 1250,- voor 750,-. Rijk met brillant bezet, schitteren ze u toe. Kom zelf kijken! Alle sieraden zijn van gegarandeerd hoge kwaliteit! r A sy*?*7'73 ST. JACOBSSTRAAT 28, VLISSINGEN. TELEFOON 01184-13635 De Nederlandse Vereniging tol Bescherming van Dieren heeft weer volop zomeractiviteiten. Het blad 'Beestenberichten' bevat de informatie: op 11 en 25 juli staat de Werkgroep Vlissingen op de braderie in Ooslkapelle met twee kramen. In de ene kraam de ver koop- en propaganda-artikelen. De andere staat in het teken van de bestrijding van vivisectie. Ook op de braderie Vlissingen. 22, 23 en 24 augustus, en Domburg, 26 augustus is de vereniging aanwe zig. nel als op 10 augustus, is er een tuinfeest in Der Boede. Honden, katten en andere huis dieren kunnen zaterdag 6 juli worden gekeurd voor het Stadhuis in Middelburg, vanaf 13.30 tot ongeveer 15.30 uur. Daarna is er een prijsuitreiking door een jury bestaande uit dierenarts en verte genwoordigers van de Dierenbe scherming en de Kynologenclub. Op het plein staan ook stands waar belangstellenden informatie kunnen krijgen over de dierenbe- bescherming en de Kynologen club. Het geheel is georganiseerd in samenwerking met de Ceremo niemeesters, de evenementen commissie VVV Middelburg. Toerrijders en trimfietsers kunnen zondag 7 juli weer deelnemen aan de Cera-toertochten, die nu al weer voor het 8e achtereenvol gende jaar in 's-Heerenhock wor den gehouden. De afstanden waaruit gekozen kan worden zijn 30. 50. 75 en 120 kilometer. Er kan zondagmorgen tussen negen en elf uur worden ingeschreven bij café 'De Kroon'. Ook start en fi nish zijn bij deze 's-Heerenhoekse uitspanning. Het zijn zogenaamde 'vrije' toertochten zodat iedere deelnemer zijn eigen'tempo kan bepalen. De korte route voert de deelnemers over de mooiste we gen van Zuid-Beveland, terwijl de grote afstanden ook Walcheren en Noord-Beveland aandoen. Doordat eind 1984 de diseobus Zeeland geconfronteerd werd met een subsidiestop is door het be stuur van de Openbare Biblio theek Kapelle een besluit geno men deze tak van dienstverlening over te nemen, zodat de inwoners van Kapelle en omgeving er toch gebruik van kunnen blijven ma ken. Sinds 1 januari 1985 draait de fonotheek dan ook in de Openba re Bibliotheek Kapelle, en dat hel publiek het op prijs stelt blijkt uit de resultaten. Op dit moment zijn reeds 105 leden ingeschreven, (destijds in de bus: 84). Binnen kort zijn er dan ook zo'n 125 nieuwe LP's voor uitleen beschik baar. waaronder Dire Straits en Bruce Springsteen, maar ook klassiek van Bach, en Berlioz. Het organisatiecomité 'Zeeland Gastvrij' heeft voor de periode van 5 tot en met 14 juli een Zeeuwse horecaweek georgani seerd. In deze periode onderne men verschillende horecabedrij ven in de provincie allerlei activi teiten. Hiermee willen zij hun gastvrije instelling onderstrepen en zoveel mogelijk consumenten kennis laten maken met de Zeeuwse horeca. De openings handeling zal vrijdag om 14.30 uur worden verricht door de bur gemeester van Middelburg, drs. P.A. Wolters. Tevens zullen de eerste mosselen van hei nieuwe seizoen worden geproefd waarbij een glas* Muscadet Chat. de Clé- ray wordt geschonken. Op woensdagavond 10 juli-is er een Zomeravond in de Neder landse Hervormde Kerk te Dom burg. De aanvang is half negen en begint met een samenzang, daar na een korte meditatie door ds. C.A. Westerveen en koorzang door het Domburgs kerkkoor en hel Middelburgs Gereformeerd kerkkoor. In een gezamenlijk op treden is het onder leiding van Johan Slinger met gast-organist Rudi Coppoolse. Bij de uitgang wordt gecollecteerd voor de on kosten van het Zomerwcrk der Kerken. Deze avond werd geor ganiseerd door de Interkerkelijke Zomerwerkcommissie. Bazar/rommelmarkt Op zaterdag 6 juli wordt er vanaf tien uur, rond de Nederlands Hervormde Kerk te Serooskerke. een grote bazar/rommel markt gehouden. Behalve de rommel markt vinden er allerlei activitei ten plaats zoals rad van avontuur, sjoelen, schieten, spijkerslaan. grabbelton, en kinderspelen. Er staan kramen opgesteld voor de verkoop van etenswaren, onder andere versgebakken wafels, handwerken, bloemen en planten, er is een consumptietent en 's avonds wordt er een barbeque gehouden. Tijdens de bazar is de kerk opengesteld en wordt hel or gel bespeeld. Tevens verleent de muziekvereniging EMM haar medewerking. De opbrengst is bestemd voorde renovatie van het kerkorgel. Ook deze zomer gaat het BBS (Buro Baanlozen Service) enkele weken met vakantie. Voor de Va- kature Bank en de Klussendienst betekent dat de medewerkers in de periode van I juli tot en met 11 augustus niet aanwezig zijn. Voor informatie en vragen blijft het BBS beperkt open. Alleen in de periode 15 juli tot 4 augustus zijn de deuren definitief voor het pu bliek dicht. Wie nog dringende vragen heeft, kan het beste dit nummer bellen: 01180-35790. Verder kan ieder weer na 12 au gustus bij het BBS, de Vrijwilli- gersvakaturebank of Klusjes dienst terecht. Woensdag 10 juli en woensdag 31 juli worden bridge-drive's gehou den in Danszaal De Jong te Vlis singen. De aanvang van de drive's is 19 uur. De gidskaarten kunnen om 18.30 worden afgehaald. Er wordt gespeeld in howels van acht paren, waarbij de eerste-vier pa ren prijs hebben. Het inschrijfgeld bedraagt acht gulden per paar. dus 64 gulden per howel. welk bedrag door de evenementen commissie wordt verhoogd tot honderd gulden per howel. Dit bedrag wordt geheel aan prijzen besteed. Bij J.A. de Rie, Nieu- wendijk 7 te Vlissingen kan men zich mondeling opgeven, maar ook op de avond zelf. Na afloop van de drive is er gelegenheid tot een dansje. VOOR MEER KORTE IN FORMATIE: zie elders in dit blad Op maandag I juli is de ƒ200.000, gepasseerd! De Rommelmarkt van de Jacob Catsschool in Terneu zen heeft netto ruim ƒ4.100,— opgebracht. De helft hiervan is bestemd voor de actie Zeeland helpt Nepal, giro 7475; de andere helft gaat naar de school. De rommelmarkt werd ge houden op vrijdag 28 juni j.l. van 14.00 - 20.00 uur als sluit stuk van een lange periode van aandacht voor de actie Zeeland helpt Nepal. Behalve de gehele school was ook een tent in gebruik voor de markt en andere activiteiten als spelletjes, sjoelen, grabbelton, fotoquiz e.d. Na de kerstva kantie 1984 werden de plan nen gemaakt; stenciltjes wer den door de kinderen ver spreid en in februari/maart werd begonnen met het ver zamelen op opslaan van de tweedehands spullen. De ou- dercommissie was zeer be hulpzaam, vooral bij het prij zen van de artikelen. Half juni brachten de kin deren nog eens affiches rond. In deze periode werd ook de diaserie "leren om te over leven", die goed in beeld brengt waar de actie op ge richt is. aan de kinderen ver toond als introductie van een Nepalweek. De opbrengst van de rom melmarkt zal in september aan de Commissaris der Ko ningin worden overhandigd bij de verkoop van de eerste Unicef-wenskaarten in Zee land. De eerste sportclub, een tennisclub, heeft gereageerd op de actie in de vorm van een gift.

de Faam | 1985 | | pagina 7