W a 7T 0 o 2.® nn %o 27 <D <D 3 juli - 10 juli 3 o a. o week Woensdag 3 juli 1985 week 8 t/m 13 juli DE FAAM fl> (D Het B.K.R.-centrum aan de Balans 17 is geopend van woensdag t/m vrij dag van 12.00 tot 17.00 uur en zaterdags van 11.00 tot 16.00 uur. Op deze tijden kan men gewoon het cen trum binnenlopen om bijv. naar de tentoonstel ling of de voor uitleen be stemde kunstwerken te kijken. In de voetgangerstunnel bij het station wordt vaak ge(brom)fietst. Hierdoor kunnen gevaarlijke situaties ontstaan. Wij brengen daarom onder Uw aandacht dat het fietsen en bromfietsen in deze tunnel verboden is. Probeert U er aan mee te werken dat ook voetgangers zich rustig kunnen verplaatsen. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - Huurverhoging en huursubsidie per 1 juli in het Nederlands, Turks, Arabisch en Spaans - Bijstand en woningdelers in het Nederlands, Turks en Arabisch - Onderwijs in de eigen taal in het Moluks/Maleis, Turks, Arabisch, Spaans, Portugees, Italiaans en Grieks - Hoe komt u in Nederland aan een huis? in het Turks, Arabisch en Servo-Kroatisch. O I Op 10 juli a.s. vindt in het gebouw Griffioenstraat 38 van 16.00 tot 16.30 uur wederom een verkoping plaats van overtollig schoolmeubilair van de la gere scholen. Elke belangstellende kan een set, bestaande uit een tafel en een j stoel, kopen voor de prijs van 10,- per1 set, contant te betalen. Bij de gemeentelijke plantsoenendienst komen regelmatig klachten binnen over eenden die in de omgeving van de Westerscheldestraat vertoeven. Deze klachten hebben in de meeste gevallen betrekking op overlast voor het verkeer omdat de dieren veelvuldig de rijbaan oversteken, evenals op het bevuilen van de trottoirs. Aan de andere kant ergeren vele goedwillende medeburgers zich aan de misdragingen van sommige mensen, in de regel kinderen, die deze dieren onnodig mishandelen. Vooral in het voorjaar, als de mannetjes-eenden zich nogal agressief gedragen ten opzichte van de vrouwtjes, is de overlast zo groot, dat vanuit de buurt wordt gevraagd hier iets tegen te doen. A Is deze situatie niet verandert zal het nodig zijn een groot aantal eenden af te vangen. Per definitie horen eenden in of bij het water thuis en niet op straat. Een mogelijkheid om dit te bereiken is om de dieren niet meer in de nabiheid van uw woning te voeren. Vandaar het verzoek om eenden voortaan alleen nog in het water van de Vlissingse Watergang of de vijvers van het park Toorenvliedt te voeren. Wanneer iedereen hier aan meewerkt, kan het afvangen van de eenden worden voorkomen. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. O "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur betsteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag spinazie, aardappelen, gehakt dinsdag stamppot zuurkool met worst woensdag bietjes, aardappelen, braadworst donderdag spaghetti bolognese vrijdag sperziebonen, aardappelen, rundvlees zaterdag wat de pot schaft. Op 1 december 1984 werd op de Balans 17 het B.K.R.-centrum geopend (B.K.R. Beeldende Kunstenaars Regeling). Behalve dat men er terecht kan voor documentatie, worden er ook kunstwerken uitgeleend en geëxposeerd. Zo werden er werken tentoongesteld van Eric Roest, Leendert van der Pool, Henric Borsten, Bob Klaassen en Peer van der Meer. Het afgelopen halfjaar zijn er inmiddels al zo'n 100 abonnementen afgesloten bij het B.K.R.- centrum. Dit centrum wordt draaiende gehouden door zes vaste medewerkers en een aantal enthou siaste vrijwilligers. Deze houden zich bezig met o.a. het fotograferen, het uitlenen en de res tauratie van kunstwerken. Tevens organiseren zij de tentoonstellingen, daarbij geholpen door een kunstenaar, die als adviseur is aangetrok ken. Momenteel heeft het centrum dringend be hoefte aan een aantal nieuwe vrijwilligers, die het er voor over hebben om één of twee mid dagen per week hun tijd aan het centrum te Maandag 8 juli, 's middags om 2 uur komt de gemeenteraad voor de laatste keer voor de zomervakantie in openbare vergadering bijeen. De te behandelen agendapunten worden hieronder in het kort weergegeven. Opening Vaststelling notulen van de vergadering gehouden op 18 maart 1985. Mededelingen en ingekomen stukken. 85-220: Benoeming tot plaatsvervan gend hoofd aan de openbare lagere school "De Burch", Bachtensteene 18. stichting en in dit pand enkele aanpas singen te laten verrichten, de subsidie voor de stichting te verhogen om de huurprijs te kunnen opbrengen en het pand. Schuttershofstraat la aan te ko pen. 85-260: Beschikbaarstellen krediet voor het asfalteren van een deel van de Seissingel. De raad wordt voorgesteld accoord te gaan met asfaltering van het gedeelte 85-235: Bezwaarschriften van de Chr. Brassband ONDA Middelburg tegen het Welzijnsplan 1985-1988 en het Wel zijnsprogramma 1985 en van de Goese Operette Vereniging tegen het Wel- zijnsprogramma 1985. De raad wordt voorgesteld het bezwaar tegen het Welzijnsplan niet-ontvanke- lijk en de bezwaarschriften tegen het Welzijnsprogramma 1985 ongegrond te verklareb. Seissingel tussen Seisbuitenbrug en de 85-236: Bezwaarschrift van de Ko- Olmenlaan. ninklijke Vereniging "Uit het Volk- 85-256: Voorbereidingsbesluit t.b.v. Voor het Volk" tegen de besluiten van Daar de ~Ri jkdieerschööl"met" ingang aanleg rondweg Grevelingen de gemeenteraad inzake de vaststelling van 1 juni 1985 met haar personeel door De raad wordt voorgesteld om, in het van het Welzijnsplan 1985-1988 en het de gemeente Middelburg is overgeno- kader van het rondwegenstelsel rond Welzijnsprogramma 1985. men, dient met ingang van deze datum de binnenstad, te verklaren dat de De raad wordt voorgesteld de be- een plaatsvervangend hoofd te worden aanleg van de wegverbinding Koude- zwaarschriften niet-ontvankelijk c.q. benoemd van de nieuw geopende kerkseweg-Nieuwe Vlissingseweg ongegrond te verklaren. planologisch mogelijk gemaakt wordt. openbare lagere school "De Burch". 85-216: Herbenoeming voorzitter en le den in het bestuur van de Stichting Godshuizen Middelburg. Voorzien dient te worden in vacatures i.v.m. het periodieke aftreden van be stuursleden en i.v.m. het periodieke aftreden van de voorzitter. De raad wordt voorgesteld de heren S. Knigge en R. Meijering te herbenoemen tot lid en mevrouw J.J. van der Wel-Beije tot voorzitter. 85-252: Krediet relatiegeschenken De raad wordt voorgesteld een krediet van 10.370,- beschikbaar te stellen voor de aanschaf van relatiegeschen ken, zijnde stropdassen, gemeente schildjes en Makkumer tegels. 85-255: Subsidiëring Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Middelburg voor. 1985. Het bedrag aan contributies, dat voor de VVV wordt geïnd, beantwoord niet aan de gestelde verwachtingen. Hier door heeft men, naast de gemeentelijke subsidie, onvoldoende gelden om naar behoren te functioneren. Vandaar dat de wijze van subsidiëring van de VVV herzien zou moeten worden. Daarom wordt de raad voorgesteld de subsidie voor de VVV voor 1985 vast te stellen op maximaal 100.000,- 85-228: Vernieuwen Centrale verwar mingsinstallatie c.a. Brandweerkazer ne Looierssingel. De verwarmingsapparatuur in de brandweerkazerne te Middelburg en de brandweergarage te Nieuw- en St. Joosland is gedeeltelijk versleten en bestaat voor een ander gedeelte uit on rendabele apparaten. Voor vernieu wing wordt de medewerking van de raad gevraagd. 85-248: Beschikbaar stellen aanvullend krediet t.b.v. de uitbreiding van de brandweergarage aan de Looierssin gel. In 1984 werd voor de uitbreiding van de brandweergarage een krediet van ƒ311.000,- beschikbaar gesteld. Mo menteel is nog een aantal voorzienin gen in het bestek opgenomen, die niet in het oorspronkelijke plan waren voorzien en waarvan het gewenst is dat deze wel worden uitgevoerd. Daarom wordt de raad voorgesteld voor deze voorzieningen een aanvullend krediet beschikbaar te stellen. 85-229: Beschikbaarstellen krediet voor de aanschaf van portofoons ten behoeve van de parkeercontroleurs. De portofoons van de parkeercontro leurs zijn aan vervanging toe. Boven dien is onlangs het aantal controleurs met éé.n persoon uitgebreid tot 5. De raad wordt voorgesteld over te gaan tot de aanschaf van vijf portofoons en hiervoor een krediet beschikbaar te stellen van 19.873,- 85-227: Verbouwing politiebureau Voorgesteld wordt aan het politiebu reau een aantal bouwkundige aanpas singen te realiseren aan de recherche ruimte, de parkeerplaats en de recep tie. Tevens dient een zuurkast te wor den aangebracht t.b.v. de recherche en zal het bureau toegankelijk worden gemaakt voor gehandicapten. De raad wordt gevraagd een krediet te ver strekken, voor de dekking waarvan een gedeelte van het positief resultaat over 1983 kan worden aangewend. 85-212: Machtiging tot het voeren van verweer inzake beroep Stichting AK ZO Pensioenfonds. Tegen het besluit van de raad van 18 maart 1985 is door deze stichting beroep ingesteld bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State omdat geen vrijstelling werd verleend voor een vestiging van een bouwmarkt in enkele bedrijfshallen op "Arnestein". Deze hallen zijn namelijk eigendom van de stichting. De raad wordt voorgesteld het college te machtigen bij de Raad van State een verweerschrift in te die nen en een vertegenwoordiger voor het verweer aan te wijzen. 85-258: Verkoop pand Vismarkt 1 Dit pand staat sinds eind 1981 leeg. De onderhoudstoestand aan de buitenzij de van dit pand is goed, aan de binnen zijde echter slecht. Er is geen keuken en geen badkamer. In het ontwerp-ver- koopbesluit is geen bepaling opgeno men op grond waarvan het de kopers is toegestaan, voordat de overdracht heeft plaatsgevonden, het pand voor verder verval en vandalisme te behoe den. De raad wordt voorgesteld met de verkoop van pand accoord te gaan. 85-259: Verhuur pand Molenstraat 13 aan de Stichting Welzijn voor Ouderen Middelburg Deze stichting kampt al jaren met huisvestigingsproblemen. Momenteel is zij gehuisvest aan de Schuttershof straat la. Het pand Molstraat 13 is uit stekend geschikt als huisvesting voor de stichting. De gemeente kan het pand Schuttershof straat la aankopen opdat zodoende de stichting in staat is haar hypothecaire schulden op het pand Schuttershofstraat af te lossen. De raad wordt voorgesteld het pand Mol straat 13 te verhuren aan de genoemde besteden. Nu we het toch over het B.K.R.-cen trum hebben, wilt U wellicht ook weten wat de tarieven zijn. De prijs van een abonnement bedraagt 30,- per jaar. De tarieven voor particulieren bedragen voor grafiek 7,50 per halfjaar en voor unica 15,- per halfjaar. Voor overheidsinstellingen met een publieksgericht karakter gelden andere tarieven. Tenslotte vermelden wij nog dat tussen 29 juni en 27 juli recentelijk aangekochte kunstwer ken worden geëxposeerd. 85-257Beschikbaarstellen krediet voor het verbeteren van de openbare verlichting in de Lange Delft Omdat, bijvoorbeeld tijdens koopa vonden, in de Lange Delft en de rest van de binnenstad jongeren steeds meer overlast veroorzaken heeft de winkeliersvereniging "Lang Delft" 85-242: Afvloeiingsregeling openbaar basisonderwijs. De raad wordt voorgesteld accoord te gaan met de invoering van een nieuwe afvloeiingsregeling, welke is afge stemd op de Wet op het basisonderwijs en waarin de criteria moeten worden vastgelegd aan de hand waarvan bij terugloop van de formatie de ontslag- verzocht om de verlichting te verbete- volgorde van het onderwijzend perso ren. Dit kan door bijplaatsing van een neel kan worden bepaald. twaalftal dubbele bollen. De raad wordt voorgesteld hiermee acoord te gaan en een krediet beschikbaar te stellen. 85-253: Beschikbaarstellen krediet t.b.v. aanpassingen op de Varkens- markt ter verbetering van de oversteek vanaf de Vlissingsestraat naar de Gravenstraat. Diverse bewoners van de Vlissingse straat hebben het college een brief ge- schreen omtrent de moeilijkheden die worden ondervonden door de voetgan gers die de Hoogstraat nabij de Var- kensmarkt willen oversteken. Het ver keer houdt op bedoeld punt te weinig rekening met de voetgangers, Daarom wil men graag een officiële voetgan gersoversteekplaats. Het college wil de situatie op bedoelde plaats aanpassen door het trottoir in de Vlissingsestraat en in de Gravenstraat op de hoek met de Hoogstraat te verbreden. De raad wordt voorgesteld hiervoor een krediet van 8.000,- beschikbaar te stellen. 85-226: Energiebesparende maatrege len diverse gemeentelijke panden. Voor de gemeentelijke kantoren, de Concert- en Gehoorzaal en het Kui- perspoortcomplex zijn door gemeente wege energiebesparende maatregelen voorgesteld. Verwacht wordt dat de kapitaalslasten ruimschoots kunnen 85-250: Ontwerp-begroting van het Overlegorgaan van de Stichting Re gionaal Pedagogisch Centrum Zeeland voor 1986. De raad wordt voorgesteld met deze ontwerp-begroting in te stemmen. 85-208: Beveiliging van schoolgebou wen tegen vandalisme en inbraak. 85-223: Beschikbaarstellen van een krediet ad 17.500,— ten behoeve van kleine verbeteringen en voorzieningen in gymnastieklokalen 85-225: Beschikbaarstellen krediet aanschaf en plaatsing groot kleuter- gymnastiekmateriaal o.k.s. "De Zand hof" Dit materiaal kan geplaatst worden in een leegstaand speelwerklokaal, waarin enige bouwkundige voorzie ningen getroffen dienen te worden. De raad wordt voorgesteld een krediet van 10.320,- te willen verlenen. 85-234: Krediet inrichting 3e kleuter groep openbare kleuterschool "De Kleuterhof". De raad wordt gevraagd een krediet van 1.826,- te verlenen t.b.v. de aan schaf van hulpmiddelen en ontwikke lingsmateriaal voor de onlangs ge vormde 3e kleutergroep. 85-244: Treffen voorzieningen in de o.k.s. "De Woelige Werf" Ten behoeve van een groep oudere worden gedekt uit de besparingen die leerlingen van de kleuterschool "De optreden door vermindering van het Woelige Werf" moet een aantal voor- gasverbruik. De raad wordt voorge steld in te stemmen met het treffen van de voorgestelde maatregelen. 85-218: Beschikbaarstellen van een krediet ad. 30.000,— t.b.v. de vervan ging van de ballenvangers op het sportcomplex te Nieuw- en Sint-Joos- land. De ballenvangers van het hoofdveld en van het trainingsveld zijn nodig aan vervanging toe. Daarom wordt de raad voorgestekd hiervoor een krediet be schikbaar te stellen. 85-221: Aankoop Middelburgs zilver De raad wordt voorgesteld toestem ming te verlenen voor de aankoop van een zilveren dienblad uit 1761 van de Middelburgse meester Pieter Ooster man. 85-249: Vaststelling 16e begrotingswij ziging 1985 De raad wordt voorgesteld met een aantal begrotingswijzigingen accoord te gaan. 85-247: Beschikbaarstellen krediet voor premie woningverbetering In 1984 besloot de raad voor premie woningverbetering voor 1985 een be drag van ƒ208.000,- beschikbaar te stellen. Dit bedrag blijkt, buiten ver wachting, onvoldoende te zijn omdat de staatssecretaris van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu hygiëne besloten heeft geen aanvragen om geldelijke steun meer te honoreren. De raad wordt voorgesteld voor premie woningverbetering een bedrag van 121.128,- beschikbaar te stellen. 85-261: Aftopping Torenflat Jacob Schottestraat en regeneratie torenflats Rentmeesterlaan en J. van Reiger bergstraat 85-202: Vaststelling van gemeentelijke monumentenverordening en verorde ning Monumentencommissie. zieningen worden getroffen, n.l. één lokaal moet worden aangepast, alsme de twee toiletten. De raad wordt voor gesteld hiervoor een krediet te verle nen onder voorbehoud van goedkeu ring van de inspecteur en financiële medewerking van het ministerie. 85-245: Beschikbaarstellen krediet voor aanvullende inrichting van de openbare kleuterschool "De Kleuter- hoek". Teneinde verantwoord eigentijds kleuteronderwijs te kunnen geven is een aanvulling van de basisinventaris noodzakelijk. Tevens dienen enkele kasten te worden vervangen. De raad wordt gevraagd hiervoor een krediet te verlenen groot 7.775,- 85-217: Verlenen medewerking voor de aanschaf en het doen aanbrengen van een werkwandcombinatie in de aan wezige werklokalen van de kleuter school "Klein Poortershof". De raad wordt gevraagd medewerking te verlenen aan het verzoek van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Middelburg inge^'te artikel 50 van de kleuteronderwijswet voor de aan schaf van een werkwandcombinatie in de kleuterschool "Klein Poortershof'. 85-243: Beschikbaarstellen krediet treffen klein voorzieningen ten behoe ve van de te vormen openbare basis scholen. Op 1 augustus treedt de Wet op het Basisonderwijs in werking. In verband hiermee moeten in een aantal openbare basisschoolgebouwen enkele voorzie ningen worden getroffen, op het gebied van naam-aanduidingen, telefoonaan- sluitingenm gas-, electra- en wate raansluitingen. De raad word wordt om een krediet groot ƒ32.199,- ge vraagd. 85-211: Verlenen medewerking wijzi gen elektrische installaties enige p.c. kleuter- en lagere scholen. In de scholen "Eendenkroost", de Wip plank" "Buitenhoveschool", "Prinsen- hoveschool" en "Stromenwijkschool dient de elektrische installatie te wor den gewijzigd. Ook de P.Z.E.M. heeft dit geconstateerd. Het gaat voorname lijk om vervanging van de huidige wandcontactdozen door dozen met randaarde en aanpassing van enige verdeelinrichtingen. De raad wordt voorgesteld de scholen te berichten medewerking hierbij te verlenen. 85-233: Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de invoering van het vak Engels op de openbare basisscholen per 1 augustus 1985. In de wet op het Basisonderwijs is het vak Engels als verplicht onderdeel van het onderwijs opgenomen. De datum van de algemene verplichte invoering zal afhankelijk zijn van het tijdstip waarop voldoende onderwijsgevenden zullen zijn nageschoold. Op de ge meentelijke basisscholen zal het vak Engels per 1 augustus 1985 worden in gevoerd. Hiervoor wordt dé raad een krediet gevraagd van 19.200,- 85-232: Beschikbaarstellen krediet treffen bouwkundige voorzieningen in en bij de "Van Randwijckschool" voor gewoon lager onderwijs ten behoeve van de jongste leerlingen. In maart besloot de raad de openbare kleuterschool "De Springplank" en de openbare lagere "Van Randwijck school" te Nieuw- en St. Joosland te huisvesten in één gebouw en in ver band hiermee aan dit gebouw een aan tal bouwkundige voorzieningen te treffen. Thans wordt de raad verzocht, onder voorbehoud van goedkeuring van het (ver)bouwplan door de inspec teur van het kleuter- en lager onder wijs, het benodigde krediet te verlenen. 85-231Beschikbaarstellen krediet vervanging meubilair le leerjaar en meubilair personeelskamer openbare lagere school "Arneburch" Het huidige meubilair is na een ge bruik van 21 jaar aan vervanging toe. De raad wordt verzocht voor deze ver vanging een krediet van 9.960,- te willen verlenen. 85-246: Beschikbaarstellen aanvullend krediet i.v.m. het treffen van bouw kundige voorzieningen in en bij het gebouw de "Regenboogschool" voor g.l.o. Dit krediet is nodig omdat in het kader van de uitbreiding en aanpassing van deze school het beschikbaar gestelde krediet werd overschreden. Gezien de overschrijding is nauw aangedrongen op bezuiniging van het verbouwplan. De raad wordt voorgesteld het aanvul lend krediet te verlenen. 85-230: Verlenen medewerking aan brengen hekwerk rondom een gedeelte van het terrein van de "Vrije School" voor k.o. en g.l.o. In toenemende mate wordt het school bestuur geconfronteerd met vernielin gen welke door onbekenden buiten schooltijd en in de vakanties worden gepleegd. Daarom wordt de raad voor- PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Stationsbrug en omgeving AARD VAN HET WERK Aanleg ver keerslichten AANVANGS DATUM In uitvoering NIEUWE VERKEERSMAATREGE LEN Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. een aangegeven parkeervak voor het Hofplein 7 aan te wijzen als in validenparkeerplaats voor een ver gunninghouder. Kroonberoep mo gelijk tot en met 19 juli. b. op de Nieuwe Wal een aangegeven parkeervak aan te wijzen als inva lidenparkeerplaats voor een ver gunninghouder. Kroonberoep mo gelijk tot en met 2 augustus. Tegen deze besluiten kan iedere be langhebbende beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden geircht aan Hare Majesteit de Konin gin maar worden ingediend bij de Com rrissaris van de Koningin in Zee land te Middelburg. De volledige verkeersbesluiten zijn in te zien bij het gemeentelijk bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. BESTEMMINGSPLAN/BREEWEG Burgemeester en wethouders zijn van plan vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Breeweg om de bouw mogelijk te maken van een wo ning met garage/berging aan de Mi- chaëlsdreef. Het bouwplan en schets- plan liggen tot vrijdag 5 juli ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het Stadhuis. Tot dezelfde datum kunnen bezwaren schriftelijk worden inge- die rd bij het college van b. en w. BESTEMMINGSPLAN/ REIJERSHOVE Burgemeester en wethouders willen de bouw mogelijk maken van 5 woningen aan het Belfort in Reijershove I. Tot en met donderdag 4 juli ligt het bouwplan ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het Stadhuis en kunnen bezwaren schriftelijk worden kenbaar gemaakt aan burgemeester en wethouders. Öp woensdag 10 juli a.s. 'zal de gemeentelijke lagere school "De Burch officieel worden geopend door de direkteur van de Rijkspedagogische Academie te Middelburg. "De Burch gevestigd aan de Bachten Steene 18, is gevormd uit de Rijksleerschool Binnenstad, die door invoering van de Wet op het Basisonderwijs opgeheven moest worden. gesteld medewerking te verlenen voor het aanbrengen van een hekwerk. 85-239: Vaststellen rijksbijdrage t.b.v. het project culturele minderheden Turkse Werknemersvereniging Mid delburg over het jaar 1984. De raad wordt voorgesteld de afreke ning van deze vereniging van het jaar 1984 vast te stellen. Deze vereniging werd subsidie verleend om ecudatieve aktiviteiten op te zetten. 85-238: Vaststellen afrekening rijks bijdrage "Alfabetiseringsproject Mid delburg" over 1984. Het gemiddeld aantal cursisten aan het Alfabetiseringsproject Middelburg over 1984 heeft 26,1 bedragen. Voor dit project zijn in dat jaar kosten gemaakt tot een bedrag van 30.068,45. De raad wordt voorgesteld dit kostenbedrag vast te stellen en de afrekening van de rijksbijdrage voorlopig vast te stellen op 26.100,- .- 85-237: Verlenen rijksbijdrage educa tief project ten behoeve van culturele minderheden over het jaar 1984 (prak tisch Nederlands) 85-241: Jaarrekening 1984 stichting - Theaterbureau Uit in Zeeland. De raad wordt voorgesteld in te stem men met deze jaarrekening. 85-240: Verhoging subsidie 1985 Zeeuws Kunstenaars Centrum De raad besloot in haar vergadering van november 1984 in te stemmen met een culturele bestemming van de in middels vrijgekomen gedeelten van "De Kloveniersdoelen". Daarom werd in dit gebouw de Stichting Zeeuws Kunstenaars Centrum ondergebracht. Deze stichting was daarvoor gehuis vest aan de Molstraat. Deze verhuizing naar de "Kloveniersdoelen" had voor de stichting een huurverhoging tot ge volg. Daarom wordt de raad voorge steld de subsidie voor de stichting te verhogen in verband met de toegeno men huisvestingskosten. Gerekend vanaf 1 juli 1985 betreft het hier een subsidieverhoging van 4.140,- 85-213: Besteding van de verhoging van het subsidie t.b.v. de korpsen, drum bands en majoretten binnen het Wel zijnsprogramma 1985. Op 1 december 1984 besloot de raad met subsidie voor bovengenoemde gezel schappen te verhogen met een bedrag van 4.992,-Door het Samenwer kingsverband Middelburgse Korpsen is een voorstel gedaan om dit bedrag over de desbetreffende instelling, op genomen in het Welzijnsprogramma 1985, te verdelen. Dit komt neer op subsidiëring van 5 in plaats van 3 op tredens per organisatie. De raad wordt voorgesteld hiermee accoord te gaan. 85-251: Beschikbaarstellen krediet t.b.v. bodemsanering St. Janstraat. De Middelburgse Aannemerscombina tie heeft de panden St. Janstraat 42 t/m 54 gekocht met de bedoeling er pre miehuurwoningen te bouwen. Omdat het grondwater op deze plaats sterk is vervuild is een nader onderzoek ge wenst. Hiermee zijn kosten gemoeid. Daarom wordt de raad voorgesteld hiervoor een krediet ter beschikking te stellen. 85-254: M50-project "Jeugdwerkloos heid en schoolverlaters in Middel- burg". De vereniging M50 heeft onlangs, t.b.v. de schoolverlaters van dit jaar, een boekje uitgegeven over het thema jeugdwerkloosheid. De raad wordt voorgesteld, mede in het kader van het Internationaal Jongerenjaar, dit boek je toe te zenden aan de Middelburgse schoolverlaters, samen met een aan biedingsbrief, waarin tevens nuttige informatie voor werklozen zal worden verschaft. Rondvraag Sluiting Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251. toestel 133 of 224, Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5