Torhout/Werchter: louter hoogtepunten T/W uit Q? het zakeBhart Zeeuwen conservatief, maar ik ben ook een Zeeuw Ook braderie bij KARWEI bouwmarkt te Middelburg Olau-Line opent vernieuwde Terminal Wim Poppe van Viscentra Poppe Woensdag 19 juni 1985 DE F AAM-DE VLISSINGER Wat te melden? BEL 01180-27651 m - Toestel 54 Postbus 5017 4330 KA Middelburg Wol tershuis Arnemuiden Fancy fair Texas Instruments 99/4a Kleine en Grote Belt Hercules Segherslaan Woonlastencomité Heemkundige kring Prima Donna Avondvierdaagse Recreatievereniging Westkapelle Rommelmarkt W ielerevenement Zomerkamp Activiteitencentrum Tienerkamp Zandstroomcontact Kinderwedstrijd Handwerkbazar Nachtveerdienst Rommelmarkt Twintig km-loop Culturele Raad V olwasseneneducatie Indonesië-avond V erkeersveiligheid V akantieactiviteiten Filmfestival Orgelconcerten Visdag Stellendam Computerkamp Advieswinkel dicht Opbouwwerk Meerjarenplan Schepen in nood. Boek vriend - vijand Karate Zonieravondzang Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg 4 Het dubbelfestival Tor- hout/Werchter is in nog geen tien jaar tijds uitgegroeid tot het be langrijkste popfestival van Europa. De bezoekers-aantallen spreken wat dat betreft boekdelen. In het eerste festivaljaar, '77, passeerden in het West-Vlaamse Torhout 2000 bezoekers de kassa. Vorig jaar waren dat er maar liefst 50.000 Het festival in Werchter maakte eenzelfde groei door. De belang stelling vanuit Nederland neemt de laatste jaren enorm toe. Het succes is te danken aan de or ganisatie, maar bovenal aan de uitstekende programmering. Nieuwe bands zijn mede dankzij Torhout/Wcrchter doorgebroken in de Lage Landen. Denk maar aan Talking Heads, Simple Minds en U2. De laatste groep is ook dit jaar weer van de partij. Het T/W-affiche doet de ware pop-liefhebber het water in de mond lopen. Voor de 9e editie van het dubbel festival zijn the Ramones, REM, Lloyd Cole and the Commotions, the Style Council. Depeche Mode. Joe Cocker, Paul Young and the Royal Family en U2 gecontrac teerd. Het dubbelfestival wordt gehouden op zaterdag 6 (Torhout) en zondag 7 juli (Werchter). Beide festivals beginnen 's mor gens om 11 uur en duurt tot 24 uur. Geen ander Europese festival-or ganisatie slaagt erin namen als U2, Paul Young, Depeche Mode en Style Council op een affiche samen te brengen. Style Council de formatie van Paul Weller, wordt steeds populairder in de Benelux. Dat geldt eveneens voor de 'synthi'groep Depeche Mode, die hit na hit scoort. U2, uit Ier land, is een instituut op zich. De groep van zanger Bono Vox heeft zich de afgelopen jaren ontpopt als een stemmingmaker van je welste. The New Yorkse Ramones bijten zowel in Torhout als Werchter de spits af. De groep is Ramones een punk-legende, die ook nu an no 1985 nog steeds weet te boeien. The Ramones spelen snel en hard. Een Ramones-nummer duurt vaak niet langer dan twee a drie minuten. REM, net als the Ramones af komstig uit de VS, zijn in deze contreien nog niet zo bekend. Daar zal echter na T/W wel ve randering in komen. Hun 'Byrds'-achtige sixties-mu- ziek ligt uitstekend in hel gehoor en kenners voorspellen de groep dan ook een grote toekomst. Lloyd Cole and the Commotions behoeft nauwelijks een nadere aankondiging. Zij zullen bewijzen dat Engeland niet uitsluitend ste riele hitsingle-groepjes voort brengt. Joe Cocker is een oud ge diende. Hij zal het festival afslui ten met een selectie uit z'n rijke oeuvre. Paul Young tenslotte kon er vorig jaar i.v.m. stern-problemen niet bij zijn. Z'n stem is echter weer pico-bello in orde. Z'n optreden wordt ongetwijfeld een van de hoogtepunten van T/W. De kaartverkoop is inmiddels gestart. In Zeeland zijn kaarten verkrijgbaar bij Sjiep HiFi in Middelburg, Vlissingen en Ter- neuzen en bij MU 2000 in Goes. Ook kan men voor kaarten terecht bij het VVV-kantoor aan de Markt in Middelburg. In de voorverkoop kosten kaarten 37,50, op de dag zelf 45 - De voorverkoop eindigt woensdag 3 juli om 17 uur. TORHOUT. Het festival heeft plaats op hetzelfde ter rein als de vorige jaren aan de Hogestraat-Heidestraat. Het festivalterrein werd nogmaals vergroot (van 6.5 ha. naar 8.50 ha) en er is een reuzeparking voorzien (3500 wagens) vlak naast het terrein. De festival- weide vormt een natuurlijk arena met het podium bene den in het midden en het pu bliek op het hellend vlak met een niveauverschil van 11 meter, hetgeen de zichtbaar heid enorm ten goede komt. Het terrein biedt dit jaar ruimte aan 60.000 mensen. WERCH'IER. Het festival- terrein ligt nog steeds aan de Haachtsesteenweg en werd eveneens opnieuw vergroot (van 7.5 ha. naar 10 ha.), het geen een kapaciteit van 85.000 mensen garandeert. Het ter rein werd alleen vergroot om de 60.000 bezoekers meer ruimte te bieden. Paul Young INFORMATIERUBRIEK OVER MET WEL EN WEE VAN ONZE AC )V(RTEERDERS VERSCHIJNT EXCLUSIEF IN OEZE KRANT ÏT7»-vfTl J Zaterdag bruist Middelburg van de aktiviteiten. Ook KARWEI zit die dag niet stil, KARWEI houdt dan een braderie op eigen terrein. Vele fabrikanten zullen hun pro- dukten demonstreren, zoals Al- trex trappen, vele mogelijkheden om te klimmen; Fikso met keu kenrenovatie; KWB met pompen en tackers en nog vele andere, be kende fabrikanten. Er is veel voordeel. Zelfs een kraam met hartige hapjes is aan wezig. Deze braderiedag is vóór hel pand van Louwerse de Priester aan de Waldammeweg 2 te Middel burg. Aanvang 9.30 uur lot 16.30 uur. De veerdienstmaatschappij Olau- Line (U.K.) Ltd. opent morgen, donderdag 20 juni in Vlissingen haar ingrijpend uitgebreide en gemoderniseerde terminal voor de dienst op het Zuidengelse Sheerness. In het kader van de viering van het 10-jarig bestaan van Olau zal de openingshande ling worden verricht door een vrouwelijke medewerker van het bedrijf, die vanaf de oprichting in 1975 in dienst is. De directie heeft daarvoor heel bewust een van haar eigen mensen gekozen als een stuk waardering voor de inzet van het personeel in de afgelopen 10 jaar. Met de opening van de vernieuw de terminal krijgen de Olau-pas- sagiers de beschikking over een akkommodalie die kwalitatief aansluit bij het moderne varend materieel. Een centrale hal van ruim 900 m2, biedt wachtende reizigers alle moderne comfort; een ruimte waar drank en versna peringen beschikbaar zijn, met een aparte zithoek, toiletruimten (ook voor mindealiden) en een omvangrijke kiosk, van waaruit zowel wachtenden in de hal als die buiten op het opstelterrein kun nen worden bediend. De check-in balie in de centrale hal is fors uit gebreid, terwijl Olau bovendien doende is de afhandeling van passageboekingen geleidelijk te automatiseren door de introductie van beeldschermen. Die operatie zal naar verwachting per 1 sep tember a.s. zijn afgerond. Vloeiend Duits, correct Neder lands en - als het moet - plat Zeeuws gaat in één adem over de toonbank. Hoe druk het er ook is; aan de klant wordt aandacht be steed. Of het nu gaat om een klei ne portie 'fish-friet', die smakelijk wordt aangekondigd als 'calorie arm' of enkele tongen ter waarde van twintig gulden, de klant is ko ning. Bedrijfsleider Wim Poppe van Viscentra Poppe aan de Markt 39 beschouwt deze constatering als een compliment en een kroon op zijn visie dat een vishandelaar vooral voorlichtend en vriendelijk bezig moet zijn en het niet moet schromen eens 'wat geks' in de gekoelde toonbank aan te prijzen. "Opvoedend bezig zijn", peinst de 28-jarige zoon van eigenaar di recteur Poppe van de gelijknami ge handelsonderneming met een garage in Vlissingen en een Zee visgroothandel plus bijbehorend wagenpark in Veere. Ook het Viscentra behoort bij die onder neming. Later in het gesprek noemt hij het woord 'opvoedend' evenwel 'onsympathiek'. Hij cor rigeert: "Je moet goede voorlich ting geven en de nieuwtjes weten aan te prijzen. Zeeuwen zijn over het algemeen nogal conservatief als het gaat om vis eten. Maar ik merk dat daar verandering in komt". Als hij lachend toegeeft dat hij ook een Zeeuw is en zijn culinaire ambitie zich beperkt tot kabeljauw en haring, noemt hij vooral de Belgen als voorbeeld, voor wie - zo lijkt het - op visge- bied niets te gek is. "Sinds kort voeren we in de zaak ook mullet, zonnevis en zeeduivel. De mensen weten niet hoe lekker die is. We hebben die bijzondere soorten vooral aan het eind van de week. Aan de vaste klanten adviseren we dan wel eens koop dit of dat eens. In de meeste gevallen horen we dan wel of het in de smaak is ge vallen. Soms valt het tegen". Middelburgers zijn blijkbaar niet zo gesteld op vis, meende Wim Poppe nog maar amper een jaar geleden. De verkoopcijfers, tegen de 200 kilo per week, zijn volgens de baas van de winkel aan het marktplein niet zo gek hoog en kunnen beter. "Zeker als ik die vergelijk met andere plaatsen waar veertigduizend mensen wo nen", voegt hij er aan toe. "Maar ik geloof dat we met de vis terrein winnen. Vooral in het begin was het hier op donderdag als er marktdag was, enorm stil. En dat terwijl we juist op die dag zo tegen de middag verse vis aanvoeren. Verser kan het bijna niet", werft hij. "Ik koop de vis namelijk zelf op de afslag". Iri november 1983 opende Vis centra Poppe zijn deuren. "Lenie ontdekte deze zaak", wijst hij naar zijn zus die koffie schenkt in de werkruimte achter de winkel ter wijl we praten. "Neen, markton derzoek was niet nodig. Dit is zo'n fantastische plek dat elke onder nemer die bereid is aan de weg te timmeren er wel zeker moet sla gen. De meeste omzet bereiken we met de eetklare vis zoals gebakken schollctjes, lekkerbekken en nu de nieuwe haring. We bouwden een reputatie op als zouden we hier voornamelijk die producten ver kopen. Langzaam maar zeker groeit gelukkig het besef dat we ook verse vis hebben, in vele soorten. En dat is een goede ont wikkeling". Hij herhaalt nog eens de voor lichtende taak die hij en zijn per soneelsleden hebben. "En dan natuurlijk altijd vriendelijk zijn", benadrukt hij. "Ook al zijn er klanten in vakantiestemming die de hele zaak ophouden. Nooit la ten merken dat het je irriteert. Dat komt de sfeer in de zaak niet ten goede. En in een goede vriende lijke sfeer verkoopje ook beter". Buurthuis Het Woltershuis in Vlissingen heeft zaterdag 22 juni een playback- en fame-wedstrijd, een filmmiddag en een rommel markt in petto. De rommelmarkt wordt tussen 8.30 en 15.30 uur gehouden voor Renaissance in de Lange Zelke: de filmmiddag be gint om 14 uur voor kinderen tot twaalf jaar en om 15 uur voor ou dere kinderen. De films worden vertoond in Het Woltershuis. Daar wordt vanaf 20.00 uur de playbackwedstrijd gehouden. Vanaf 14 uur is er gelegenheid tot oefenen. Informatie; 01184-14660. De gemeenteraad van Arnemui den vergadert maandag 24 juni vanaf 19.30 uur in het gemeente huis. De raad praat onder meer over het bouwrijp maken van een gebied in Brakenburg II-west, waar 25 tot 3o woningen kunnen worden gebouwd. Om een aantal nieuwe instru menten te kunnen kopen, heeft het Middelburgs Muziekkorps een rommelmarkt/fancy fait voorbereid, die zaterdag 22 juni om 9 uur begint op het Damplein in Middelburg. De rommelmarkt duurt tol 16 uur. De Tl-gebruikersgroep Zeeland komt dinsdag 25 juni om 19.30 uur bijeen in wijkgebouw het Zuiderbaken aan de M. de Ia Pal- mastraat in Middelburg. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. Inlichtingen: 01180-37027. De Kleine en de Grote Belt, een kleuter- en een lagere school in Oost-Souburg, bestaan tien jaar. Iedereen die ooit op de een of an dere manier iets met de scholen te maken heeft gehad, kan vrijdag 28 juni vanaf 21 uur een grote feest avond bijwonen. Om die feest avond te kunnen bekostigen, wordt zaterdag 22 juni een rom melmarkt en fancy fair gehouden op het schoolplein aan het Koop mansvoetpad (bij de sporthal) in Oost-Souburg. De rommelmarkt, met activiteiten als kegelen, bord gooien, ringrijden en dergelijke, begint om 10 uur. De werkgroep Hercules Segher slaan in Vlissingen vergadert van avond (woensdag) om 20 uur in kleuterschool De Woelwaters aan de Meindert Hobbemalaan in Vlissingen. Centraal daarbij staan de voor- en nadelen van de al dan niet openstelling van de Hercules Segherslaan. De werkgroep is een onderdeel van het 'Komilee Schildersbuurt Noord'. Het woonlastencomité Vlissingen komt maandag 24 juni om 19.30 uur bijeen in het welzijnscentrum Bachten Komme aan de Badhuis straat in Vlissingen. Op de agenda staat een groot aantal zaken die direct of indirect met woonlasten te maken hebben. Informatie: 01184-70469 De onlangs aangekondigde bij eenkomst van de Heemkundige Kring Walcheren in de Grote Kerk van Veere, gaat vanavond (woensdag) niet door. Ds. P. Fagel die een inleiding over de Grote Kerk zou houden, is ziek. Het be stuur van de kring is er niet in geslaagd een plaatsvervanger te vinden. Het Antwerpse vrouwencabaret 'Puur en Ongezoet' treedt zater dag 22 juni op in gebouw 't Pand aan de Kerksteeg in de Middel burgse Breewijk. Dat gebeurt tij dens het eerste Zeeuwse vrou- wenfeest, dat Prima Donna, een werkgroep van lesbische vrouwen in Zeeland, ter gelegenheid van haar eenjarig bestaan houdt. Het feest begint om 20 uur. Info: 01100-20962. Evenals vorig jaar zijn de wan delsportvereniging 'Willen is Kunnen' en de VVV in Domburg bezig met de organisatie van een avondvierdaagse, die van maan dag 24 tot en met donderdag 27 juni wordt gehouden. Vertrek plaats is elke avond café-restau rant Tramzicht. waar de wande laars om 18.30 uur kunnen starten voor een parcours van 5 of 10 ki lometer. Tijdens een bijeenkomst in wijk centrum Open Hof aan de Alex ander Gogelweg in Vlissingen, zal morgen (donderdag) de Recrea tievereniging Vlissingen worden opgericht. Deze vereniging, een nieuwe loot aan de stam van de Nederlandse Culturele Sport bond, richt zich in eerste instantie op zwemmen. Het is de bedoeling dat de leden gezellig en onge dwongen met elkaar gaan zwem men. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Informatie: 01184-71962. De gemeenteraad van Westka pelle komt donderdag 27 juni in vergadering bijeen. Daarin komt het belangrijke bestemmingsplan "Zeewering aan de orde. De ver gadering' vangt om 20 uur aan in het gemeentehuis. Het terrein rond de kerk van de gereformeerde gemeente aan de Noordweg in Ooslkapelle is za terdag 22 juni hel toneel voor een rommelmarkt van het comité Walcheren van de stichting refor matorische hulpactie Woord en Daad. Allerlei kraampjes met eetwaar, gebruikte goederen en planten staan van 9 tot 16 uur op gesteld. Recreatieve fietsers kunnen zon dag 23 juni 30 of 60 kilometer af leggen en getrainde toerrijders 90 of 175 kilometer tijdens de 'Acht van Zeeland', georganiseerd door de Toerclub Vlissingen. Inschrij ven en starten is van 8 tot 14 uur mogelijk bij 'De Kanovijver' aan de Burgemeester van Woelderen- laan in Vlissingen. De tocht en eindcontrole sluiten om 18 uur. Info: 01184-60419. Iedereen die 'in zomerse omstan digheden bezig wil zijn met ge weldloze actie, met het maken van kennissen en het uitwisselen van ervaringen' wordt de gelegenheid geboden deel te nemen aan het Zomerkamp Geweldloze Actie, dat van 19 tot en met 29 juli wordt gehouden in Heeze bij Eindho ven. Ook degenen, die zich tijdens dat kamp willen richten op de kinderen wordt verzocht zich op te geven: 01180-34271 of 01180- 28972. Het Activiteitencentrum voor werklozen en licht-gehandicapten in Middelburg sluit het seizoen af met een fietstocht over Walche ren. Dat gebeurt dinsdag 25 juni. Twee dagen later staat een bezoek aan Neeltje Jans op het program ma. Voor de derde achtereenvolgende keer slaat het sociaal-cultureel werk (SKW) in Vlissingen zijn kamp op in België. Jongeren van 13 tot 16 jaar kunnen van 13 tot 20 juli deelnemen aan een fietskamp naar dat land. Er wordt in tenten overnacht bij boeren. Opgave en inlichtingen bij Bert Stuit van buurthuis Aldegonde in Vlissin gen: 01184-66318. De vrouwencontactgroep uil de Middelburgse wijken 't Zand en Stromenwijk (Zandstroomcon tact) komt woensdag 26 juni voor het laatst in dit seizoen bijeen. De ochtend begint om 9.15 uur in wijkgebouw De Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat in 't Zand. Bij goed weer maken de dames een fietstocht naar Nieuw- en Sint-Joosland. Informatie: 01180-14904. "Mijn huisdier en ik' is het thema van een teken- en opstelwedstrijd voor kinderen in Middelburg. Kinderen van 8 tot en met 12 jaar mogen kiezen of ze een tekening of een opstel maken; de jongere kinderen mogen alleen tekenen. De wedstrijd is een plan van de werkgroep Middelburg van de Dierenbescherming. Aanleiding is de zomerse dierendag, die op 6 juli wordt gehouden. Die dag is voorbereid door De Ceremonie meesters. De tekeningen en op stellen kunnen - voorzien van naam, adres, leeftijd en school klas, tol en met zaterdag 22 juni worden ingeleverd bij de klanten service van V en D, bij Loeks Boekwinkel en tijdens de braderie bij de kraam van de Dierenbe scherming aan de Korte Delft. Sokken, pannelappen, schortjes, poppen, tafelkleden enzovoorts worden donderdag 20 juni ver kocht tijdens een handwerkbazar, die van 14 tot 16 uur wordt ge houden in Bachten Komme in Vlissingen. De Bedrijfsbelangenvereniging Breskens vindt dat er ook 's nachts veerdiensten tussen Vlissingen en Breskens moeten varen. Verder dringen ze aan op een veerdienst zonder problemen en op lage ta rieven, omdat de bedrijven anders niet meer concurrerend kunnen werken. De jaarlijkse rommelmarkt van de Vlissingse korfbalvereniging Seolto wordt deze keer op zater dag 22 juni gehouden. Ringrijden te paard, een verkoop bij opbod, een kraampje met informatie over korfbal en tien stands met plan ten, gebruiksvoorwerpen en hap jes zijn de ingrediënten van de rommelmarkt. Plaats van hande ling: het terrein van VCB Lam- merenburg in Vlissingen. Zeeland Sport stelt atleten en trimmers in de gelegenheid om zaterdag 22 juni twintig kilometer te lopen. Inschrijven kan vanaf 13 uur in het clubhuis aan het Bas- kenburgplein in Vlissingen. Het startschol klinkt om 15 uur. De Zeeuwse Culturele Raad ver gadert donderdag 20 juni in het gebouw van de Stichting Zeeland aan de Dam 31 in Middelburg. De raad adviseert het provinciebe stuur over een groot aantal subsi dieverzoeken van culturele instel lingen. De vergadering begint om 14 uur. Info: OH80,-33024. De voor Nederland unieke cursus Leergang Volwasseneneducatie in Middelburg is bijna aan het eind van het eerste seizoen. De leer gang is een door de ministeries van onderwijs en wetenschappen en WVC erkende bijscholingscur sus voor mensen die werkzaam zijn in het alfabeiiseringswerk, het vrouwenvormingswerk, in taai- projecten voor buitenlanders en in open school-achtige activiteiten. Aan de eerste cursus namen 28 vrouwen deel, die gemiddeld twaalf tot vijftien uur per week aan de cursus besteedden. Tijdens de cursus werd veel aandacht be steed aan didactiek, agogiek, groepswerk en aan leertheorieën. De lessen werden gegeven door een team van docenten uit ver schillende vakgebieden, leraren van de Pedagogische Academies en consulenten van het Steunpunt Volwasseneneducatie in Middel burg. Eind augustus begint een nieuwe cursus, die nog niet geheel is vol geboekt. Het experiment moet dan tevens worden geëvalueerd. Of ook daarna met deze leergang kan worden verder gegaan, is nog afhankelijk van de toestemming van de minister. De organisatie is in handen van het Zeeuws Steun punt Volwasseneneducatie in Middelburg. De regio Zeeland van Wereldkin deren houdt vrijdag 21 juni de jaarlijkse landenavond in het ver enigingsgebouw in Serooskerke. Centraal deze keer staat Indone sië. De cultuur van het land wordt belicht aan de hand van het wayangspel. In het spel is een dwerghert alle dieren te slim af. Het is het klassieke sprookjesver- haal uit Zuid-Oost Azië. De avond, mogelijk geworden door een provinciale subsidie, begint om 19.30 uur. Een aantal Middelburgers heeft onlangs de verkeersveiligheidspa- raplu ontvangen. De paraplu is een onderscheiding voor degenen, die zich op het gebied van de ver keersveiligheid verdienstelijk hebben gemaakt. Afgelopen maandag is de eerste nationale verkeersveiligheidsdag gehouden. Het verkeer eist namelijk elke vijf uur één dode en elke zeven minu ten een gewonde. Tijdens de ac tiedag is geld bijeen gebracht voor projecten op het gebied van de nazorg van verkeersslachtoffers en van de verbetering van de vei ligheid in het verkeer. Het sociaal-cultureel werk in Middelburg (SKWM) zoekt een groot aantal vrijwilligers die zich willen inzetten bij de ook dit jaar te houden zomervakantieactivi teiten voor Middelburgse kinde ren van 4 tot en met 12 jaar. Op drie plaatsen in Middelburg wor den bouwspeelplaatsen ingericht (Meiveld, 't Trefpunt Nassau laan en De Springplank Nieuw- en Sint-Joosland). De activiteiten worden gehouden van 15 tot en met 19 juli. Het thema is 'dromen'. Per dag worden vierhonderd kin deren verwacht. Informatie en opgave: 01180-29004. Filmtheater Meccano in Middel burg stelt donderdag 27 en vrijdag 28 juni haar zaal beschikbaar aan het Nationaal Comité voor Ont wikkelingssamenwerking (NCO). Het NCO laat die dagen in totaal zestien films zien. die gratis kun nen worden bijgewoond. Wel is inschrijving vooraf gewenst: 01180-35710. 'Vrouwen van ver' is het thema van het festival. De positie van vrouwen in bijna alle gebieden ter wereld wordt in de films belicht. Het festival toert langs zes steden in Nederland. Aanleiding is de wereldconferen tie over vrouwen in de derde wereld, die volgende maand in Nairobi (Kenia) wordt gehouden. Onderwerpen die aan bod komen zijn: de nieuwe samenleving, de industrie, het platteland, migra- tiearbeid en tradities. In verband met de oplevering van het vernieuwde interieur van de Doopsgezinde Kerk aan de Lange Noordstraat in Middelburg wordt daar woensdag 26 juni een spe ciaal orgelconcert gehouden. Bram de Wolf en Iman de Zwarte spelen vanaf 20 uur op twee orgels werken van tomkins, Charlston, Soler, Blanco en Bach. Het tweede concert staat voor 10 juli op de kalender. De nationale dag van de Neder landse visserij wordt zaterdag 22 juni in Stellendam (Goeree-Over- flakkce) gevierd met allerlei acti viteiten. Het publiek kan meeva ren met viskotters, gratis vis eten en meedoen aan of kijken naar allerlei activiteiten. Het spektakel begint om half twee 's middags in enom de visafslag en havens van Stellendam. Tijdens de vakantiekampen van Computerkamp in 's-Heerenberg draait bijna alles om de computer. De kampen worden tijdens het hoogseizoen gehouden in de Achterhoek. Ook wordt tijd inge ruimd voor sport, spel en ont spanning. Verschillende docenten geven dagelijks computerlessen in alle niveaus. Inlichtingen: 08346-2653 of 08346-1389. De stichting Raads- en Advies- winkel in Vlissingen beëindigt haar activiteiten. De stichting vindt, dat burgemeester en wet houders geen enkele financiële toezegging hebben gedaan. Na twee jaar gooien de vrijwilligers het bijltje er daarom bij neer. Vlissingers kunnen in de Hobein- straat 7-9 dus niet langer terecht voor raad en advies bij allerlei vragen, problemen of moeilijkhe den. De stichtingsmedewerkers voelen zich door de handelswijze van b en w 'gefrustreerd'. De stichting Opbouwwerk in Vlissingen vergadert donderdag 20 juni vanaf 20 uur in het wel zijnscentrum Bachten Komme in Vlissingen. Hierbij staan deze keer de financiële stukken cen traal. Aanvang 20 uur. De gemeente Vlissingen heeft het financieel meerjarenoverzicht voor de periode '86 tot en met '89 gepresenteerd. Het overzicht zal binnenkort door de gemeenteraad worden besproken. In het Stedelijk Museum aan het Bellamypark in Vlissingen is lot en met 21 september een ten toonstelling te zien over schepen in nood. Aanleiding daartoe zijn 'vastlopers' en andere ongelukken geweest, die zich ook het afgelo pen voorjaar nog op de rede van Vlissingen hebben voorgedaan. Zinkende, bijna zinkende en vastgelopen schepen zijn te zien op verschillende schilderijen. Van een aantal spectaculaire strandin gen na 1920 zijn foto's aanwezig. Het museum is op werkdagen geopenC. van 10 tot 17 uur; op za terdag van 13 tot 17 uur. Infor matie. 01184-12498. Vlak voor de definitieve sluiting van het Aktiehuis in Middelburg (op 30 juni) komt het boekje "48. Impressies voor Vriend en Vi jand" uit. Het is een losbladige verzameling van 48 uitingen rond het thema vriend(schap) - vi jandschap). Evenzovele mensen van allerlei pluimage, van jong tot ouder, van links en rechts en an derszins laten op eigen wijze hun ideeën, gevoelens blijken over hel thema. Via gedichten, verhande lingen, foto's en tekeningen heeft dit geleid tot een 48 pagina's groot bundeltje waarin andermans me ning centraal staat. Het is vanaf 20 juni verkrijgbaar in het Aktiehuis, op de braderie en in diverse boekhandels. De voormalige wereldkampioen karate, de Nederlander Otti Roethof, geeft zaterdag 22 juni demonstraties en trainingen in de sporthal van de Zeevaartschool aan de Van Hogendorpweg in Vlissingen. Dat gebeurt tijdens een grootse kafatehappening van de stichting Suranl Vlissingen i.o. en de interculturele werkgroep Vlissingen. Aan de happening werkt ook Dudley Josepha mee, die derde staat op de wereldrang lijst. De demonstraties kata. ippon kunite, bunkai en wedstrijdkumi- te beginnen om 13 uur; de slage trainingen voor houders van de witte tot en met de groene band om 13.45 uur; voor houders van de blauwe band en hoger om 15.30 uur. Informatie: 01184 65453. Het evangelisatiekoor Internos uit Middelburg, het hervormd kerk koor uil Grijpskerke en het NCVB-dameskoor uit Aagteker- ke, alle onder leiding van Floor Bakker, werken mee aan de zo- meravondzangmanifestatie, die vrijdag 21 juni wordt gehouden in de Nederlands hervormde kerk in Aagtekcrke. Piel Fcy bespeelt hel orgel, ds. van Mourik verzorgt de opening en als soliste treedt Jan- neke Slagter op. De avond begint om 19.30 uur.

de Faam | 1985 | | pagina 7