FABRIEKEN KUNNEN VRAAG NIET BIJHOUDEN Kwie ZEELAND mt 07 het zakenhart 'Er wordt wel eens te veel gepraat op vergaderingen' Vlissingse handelsagent brengt nieuwe golfbaan voor binnen en buiten Benoeming NS/SCHELDESTRAAT WEER 3 WINNAARS V HELPT NEPAL Foto Adrie Huibregtse geopend in Westkapelle Woensdag 5 juni 1985 DE F AAM-DE VLISS1NGER Kwaliteit World show Geen cijfers Houten speelgoed Kinderkamp Prima Donna Hostel Weduwen/weduwnaars Wandeltochten H andwerk verkoop Rommelmarkt Vismijn Slotavond Hayman Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 Toneelstuk Pand Kinderbraderie Oude ambachten W aterrecreatiekrant Baanbreker Riverside Combo Scheldebuurt Zeeuws Muziekblad of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Concept-milieunota Reorganisatie ETI Onteigening UW Vlissingen Scouting/Nepal Experimentele dienst Rommelmarkt Greenpeace Handbalinstuif JAN COZIJNSEN: TRAININGEN EN SOCIALE VAARDIGHEDEN Lego: de kindervriendelijke multinational in tijdnood De Legofabrieken in hel Deense Billund kunnen de vraag naar hun product niet bijhouden. Gevreesd wordt zelfs voor een enorm tekort' waardoor de speelgoedwinkels ook in Nederland meer en meer moeten 'neen-verkopen'. Dit zegt Eric Palludan, pr-functio- naris van Lego in Billund. Tij dens een bezoek aan de onder neming vorige week, samen met de winnaar van de tweede prijs in de Eru-tekenwedstrijd, Janne Wolterbeek uit Middel burg, steekt Palludan niet on der stoelen of banken dat het hangen en wurgen is in de pro ductiehallen. Palludan: "Voor het eerst in de geschiedenis blijven de fabrie ken produceren tijdems de va kantieperiode. Ook zijn we nu al geruime tijd bezig met een volcontinu-productie. Maar het is. alsof de duvel er mee speelt. We worden overdon derd door bestellingen. Er is blijkbaar een stijgende waar dering voor ons product". Het produkt Lego is nagenoeg bekend over de gehele wereld. Zowel in het westen als in de Derde Wereld vindt het gretig af trek naar de speelhoeken in de huizen of kinderplekken in res taurants, hotels en kleuterscholen. Het Oostblok is -wat wordt ge noemd - voorlopig nog een witte vlek op de kaart van de afdeling verkoop in Denemarken. "Maar dat komt", zegt Palludan, "omdat we ons product graag onder eigen beheer willen laten fabriceren. In die landen bouwt men graag in licentie. Ondanks de enorm grote vraag, doen we geen enkele con cessie aan de kwaliteit. We zeggen liever: we kunnen op dit moment Ir. P.M. van der Laan (46) is benoemd tot directeur van de bouwonderneming Sanders Verenigde Bedrijven bv in de vestiging Zuid-Nederland te Eindhoven. Zijn werkgebied omvat Zeeland. Noord-Bra bant en Limburg. De hoofd zetel van de onderneming is gevestigd in. Arnhem. *Eric Palludan toont Janne Wolterbeek uit Middelburg tijdens diens verblijf in Billund hoe de steentjes worden geproduceerd. iets niet leveren, aan dat we een partij op de markt brengen die door onze kwaliteitscontrole werd afgekeurd". Er wordt in de Deense hoofdzetel niet alleen verwoed gedacht over uitbreiding, maar op korte termijn worden ook uitbreidingen gerea liseerd. In Zuid-Korea gaat bin nen enkele maanden een fabriek produceren en in Amerika en Zwitserland - de twee enige lan den waar onder Deens toezicht ook Legostenen worden geperst - zijn op korte termijn uitbreidin gen te verwachten. Verder zullen talrijke productiestraten worden geautomatiseerd. En in de aan wezigheid van een Hongaars fïlmteam, leidt men in Billond af. dat ook het oostblok binnenkort kennis kan maken met het Lego systeem. Hoe en wat, dat blijft geheim. Net als de nieuwe pro ducten die op laboratoriumschaal in elkaar worden gestoken. Lego dankt volgens Eric Palludan zijn populariteit ("Bij jong en oud", gniffelt hij) aan het feit dat er bij de productie op geen enkele manier wordt gemarchandeerd met de kwaliteit. Ook dat er met veel ambitie wordt gewerkt op de afdeling ontwikkeling en onder zoek is volgens Palludan een waarborg om bij de lijd te blijven. "Er worden steeds weer nieuwe dingen bedacht die aansluiten op de actualiteit. Neem bijvoorbeeld het technische Lego zoals we dit jaar op de'markt brachten. En vo rig jaar de riddertijd-dozen. Voordat we die in de winkels brengen, hebben we ze met kin deren en in scholen uitgepro beerd. We luisteren altijd zorg vuldig naar de kritiek van ouuers en de kinderen zelf. We passen aan waar dat nodig is". Een ander aspect is de kinder vriendelijke visie van Lego. Pal ludan benadrukt: "We zijn actief in de maatschappij. We reizen de wereld af met onze World Show en trachten de winkels te onder steunen bij het maken van hun etalages. Verder organiseren de verkoopbureaus, zoals er ook een in Nederland is. in samenwerking met de winkeliers, bouwwedstrij- den. Deelnemers zijn scholen, ve renigingen en particulieren. Bin nenkort zijn er hier in Legoland. ons attractiepark, de kampioen schappen van Duitsland. Dal soort activiteiten kost ons natuur lijk nogal wat geld. Maar het legt ons dan ook beslist geen windeie ren". Over de grootte van de omzet of de productie wil Palludan niets loslaten. I lij lacht om die vraag en schudt driftig van neen. Daar heeft niemand iets mee te maken, oordeelt hij. Wel geeft hij aan dat Amerika de grootste afnemer is met veertig procent van de pro ductie. Duitsland volgt met 32 procent en Nederland neemt acht procent van de plastic bouw steentjes. poppetjes en andere Le go-attributen af. Denemarken zelf scoort in dat rijtje overigens laag met drie procent. De Legofabrieken danken hun bestaan aan een werkloze tim merman, die in 1932 houten speelgoed ging maken in ruil voor eten voorz'n gezin. Het speelgoed werd zo perfect afgewerkt dat er vraag naar kwam. Deze timmer man - Ole Kirk Christiansen - noemde ook het houten speelgoed 'Lego', maar wist niet dat dit woord in het latijn onder meer 'ik voeg bij elkaar' betekende. Hij gebruikte een Deense afkorting voor 'leg godt', hetgeen speelgoed betekent. In 1948 verwerkte Lego - inmid dels een fabriek in Billund - voor het eerst plastic. En dat werd een succes. Sinds dat jaar veroverden de bouwstenen de wereld en uit breiding op uitbreiding volgde. Sinds 1983 produceert Lego ook voor de allerkleinsten, namelijk Duplo. Lego wordt nu verkocht in 130 landen. Palludan becijfert dat er minstens 50 miljoen kinderen van genieten. Sinds maart 1957 leerden Nederlandse kinderen en hun ouders de waarde kennen van dit creatieve speelgoed. De leiding van de onderneming is nog steeds in handen van de fa milie Christiansen; sinds 1977 de kleinzoon van de arme timmer man: Kjeld Krik Christiansen. VIATIERUB RIEK OVER HET WEL EN WEE VAN ONZE ADVERTEERDERS VERS CHIJNT E> Zoals elk jaar heeft Humanitas Zeeland weer een vakantiekamp voor kinderen uit éénoudergezin nen voorbereid. Dat kamp wordt van 13 toten met 19 juli gehouden op een boerderij in de buurt van Cadzand. Dat gebeurt in samen werking met een scoutinggroep. Het kamp is bedoeld voor kinde ren van 7 tot en met 14 jaar. In formatie en opgave: 01198-1655. De werkgroep voor lesbische vrouwen in Zeeland. Prima Don na. heeft een open avond gepland. Die begint vrijdag 7 juni om 20 uur in Jet aan de Zusterstraat in Goes. Er is muziek, wordt infor matie gegeven en er bestaat gele genheid om met elkaar te praten. Informatie: 01100-20692. De directeur-generaal van de volksgezondheid van het ministe rie van WVC opent donderdag 13 juni het psychiatrisch hostel Wal cheren in Middelburg. Die minis teriële topman, de heer J. van Londen, doet dat tijdens een bij eenkomst in de Provinciale Bi bliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg. Het hoofd van het hostel, de heer T.M.P. Nelissen. geeft een inleiding over het werk en de opzet van het hostel. De bijeenkomst is alleen voor geno digden. De weduwen- en weduwnaars- groep van FIOM Zeeland heeft kandidaatnotaris Oostinga van notariskantoor Giele bereid ge vonden iets over het notarisambt te vertellen. De bijeenkomst wordt donderdag 13 juni vanaf 20 uur gehouden in gebouw De Villa in Goes. Inlichtingen: FIOM Zeeland. 01180-27311. Grijpskerke-Grijpskerk De al jaren bestaande vriend schappelijke band tussen Grijps- kerke (W) en Grijpskerk (Gro ningen) wordt op vrijdag 7 juni nog eens extra aangehaald. Dan namelijk speelt het eerste elftal van de noorderlingen tegen een ploeg die bestaat uit inwoners van Grijpskerke. De Walcherse for matie bestaat onder andere uit de gebroeders Schipper (Oostkapel- le) en de drie broers Riemens (Serooskerke) en hun teamgeno ten Nico Jan Bogaard en Arjen Luteijn. Vorig jaar eindigde dit treffen in een 3-2 overwinning voor de Zeeuwen. Grijpskerk speelt in de derde klas van de KNVB. De voetbalmatch begint om 19 uur op sportpark Noord- houd in Serooskerke. Na de wed strijd is er een gezellig samenzijn in café De Gouwe Geit in Grijps kerke. Wandelsportvereniging De Vro lijke Tippelaars organiseert al ja ren een nachtwandeling van Bergen op Zoom naar Vlissingen en een dagtocht van Hansweert naar de Scheldestad. nachtwan deltocht -over 75 kilometer- be gint zaterdag 8 juni om 24 uur bij café De Raayberg in Bergen op Zoom. De dagwandeltocht -45 ki lometer lang-gaat zondagochtend om 5.30 uur van start bij café Thalia aan de Schoolstraat in Hansweert. Voor de nachtwan deltocht, waarvoor een mini mumleeftijd van 16 jaar geldt, moeten de deelnemers over een uitstekende conditie beschikken. Zondag 9 juni komen de eerste deelnemers tussen 12 en 13 uur aan bij het clubhuis van Zeeland Sport aan het Baskensburgplein in Vlissingen. Inlichtingen: 01184-64753. Schortjes, pannelappen, weefsels, sokken, macramé, poppen en kle den worden donderdag 13 juni verkocht tijdens de handwerkver- koop die van 9.30 tot 11.30 uur wordt gehouden in het diensten centrum Bachten Reede in Vlis singen. De jaarlijkse rommelmarkt en bazar van de voetbalvereniging Nieuwland speelt zich dit jaar op zaterdag 8 juni af. Het evenement wordt van 10 tol 21 uur gehouden op het Kerkplein in Nieuw- en Sint-Joosland. De muziekvereni ging ONDA geeft uitvoeringen en de jeugdbrandweer van Middel burg geeft een demonstratie. Onder het motto 'Kijk op vis' stelt de nieuwe vismijn in Vlissingen zaterdag 8 juni zijn deuren open voor het grote publiek. De open dag wordt gehouden van 14 tot 17 uur. Belangstellenden kunnen kijken naar videofilms over de visvangst op zee. naar demonstra lies garnalen pellen door vrouwen in Arnemuidse klederdracht en naar demonstraties nelten boeten. Ook de school voor de zeevisvaart verstrekt informatie. Tevens kan een kijkje worden genomen op de vissersschepen. De open dag volgt na de officiële opening. Die neemt staatssecretaris A. Ploeg van landbouw en visserij 's morgens voor zijn rekening. Inlichtingen bij stafbureau Voorlichting en In spraak van de gemeente Vlissin gen: 01184-87333. De groepen voor kinderen van 4 tot 12 jaar. die het afgelopen sei zoen actief zijn geweest bij het so ciaal-cultureel werk De Hayman in de wijk Dauwcndacle in Mid delburg, hebben dindsdag 11 juni hun slotavond. De groepen laten zien waar ze zoal mee bezig zijn geweest. Ze presenteren werk stukken en de volksdansgroep geeft optredens. De slotavond. die voor iedereen toegankelijk is. be gint om 19 uur in' het Ontmoe tingscentrum Dauwendaele. In formatie: 01180-29004. De beheerscommissie van het Middelburgse vrouwenhuis 't Pand aan de Kerksteeg sluit vrij dag 7 juni het seizoen af met een toneelstuk. De theatergroep Split speelt vanaf 20 uur het toneelstuk 'Vlees noch vis' van de Duitse schrijver Franz Xavier Kroetz. De Markt in Middelburg is zater dag 22 juni weer helemaal voor kinderen onder de twaalf jaar. Tijdens de kinderbraderie mogen ze tussen 10 en 15 uur allerlei al dan niet zelfgemaakte spulletjes verkopen voor de maximumprijs van 2,50 gulden. Ook mogen ze optreden met allerlei 'acts'. Een jury bepaalt wie in de prijzen valt. De kinderbraderie wordt gehou den gezien hel grote succes van de vorige en van een soortgelijk fes tijn tijdens Koninginnedag. Tijdens de tweede en derde dag van de braderie in Middelburg. 21 en 22 juni, verschijnt weer een groot aantal beoefenaren van ou de ambachten op de Markt in Middelburg. Deze keer wordt vooral aandacht geschonken aan de wal minder bekende ambach ten. hoewel de traditionele niet zullen ontbreken. In totaal wor den minstens zestien ambacht slieden verwacht. De provincie Zeeland heeft de waterrecreatiekrant uitgegeven. De kaart bevat erg veel nuttige informatie over plankzeilers, sportduikers, sportvissers, stran- drecreanten. zeilers, gebruikers van motorboten, zwemmers en natuurliefhebbers. De kaart bevat echter ook een onjuistheid: In Domburg bestaat namelijk géén officieel naaktstrand! De kaart is bijna overal verkrijgbaar. Inlich tingen: Bureau Voorlichting van de provincie Zeeland: 01180-31394. Het 21-ste nummer van het ka derblad van de PvdA in Zeeland, Baanbreker, is verschenen. Het blad beval informatie over de so ciaal-economische adviesstruc tuur voor Zeeland, over de struc tuur van de waterschappen en over de stand van zaken- met be trekking tot de mogelijke samen voeging van de havenschappen Vlissingen en Terneuzen. Het blad kan worden aangevraagd: 01100-27311. Het Riverside Combo, een Zeeuws dansorkest dal al 14 jaar bestaat, heeft een cassette uitge bracht. 'Songs to listen and dance to' is de titel van de cassette. Het combo bestaat uit oprichter Piet Schot, saxofoon en zang; Bram Coppoolse, bas en zang: Rob van Raalten. gitaar en zang; Janny van Raalten, zang: Ron Dagevos. drums en Henk Meijers synthesi zer. Inlichtingen: 01184-14296 of 01184-71313. Het wijkcomité Scheldebuurt heeft alsnog gereageerd op de no ta 'De politie in de Vlissingse sa menleving'. De nota wordt een positief begin genoemd, die een beeld geeft van hoe de politie te werk gaat. Toch maakt het wijk comité ook een aantal kantteke ningen. Informatie: 01184-16655. De stichting Organisatiebureau Nova in Vlissingen is met een Zeeuws muziekblad op de markt gekomen. Het blad heet Gim mick. en verschijnt een keer in de zes weken. In het blad wordt in formatie gegeven over allerlei muziek- en theaterzaken. Speciale aandacht wordt daarbij geschon ken aan Zeeuwse groepen. Ook willen de samenstellers zoveel mogelijk muzikale en theatereve nementen in Zeeland in het blad vermelden. Daarom vraagt Gim mick aan groepen, zangers, zan geressen, bands en dergelijke om hun programma's door te geven. Gimmick is te bereiken via 01184-79366. Ook het wijkcomité Scheldebuurt heeft gereageerd op de concept- milieunota van burgemeester en wethouders van Vlissingen. Het wijkcomité is teleurgesteld over de 'weinig actieve aanpak' van b. en w. Bovendien staat er. zo zegt het comité, in de nota helemaal niets over het grootste milieuprobleem: Zure regen. Informatie: 01184-16655. Burgemeester en wethouders van Middelburg zijn het absoluut oneens met de plannen van de provincie, om het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland (ETI) op te laten gaan in de provinciale griffie. B. en w. van Middelburg laten dat in een boze brief aan de provincie weten. Een commissie uit gedeputeerde stalen van Zeeland komt op 13 juni naar Westkapelle om reacties te horen op het plan om gronden te onteigenen die nodig zijn voor verzwaring van de Zeedijk. Be zwaarden kunnen dan terecht in het gemeentehuis van Westkapel le. Dat is mogelijk van 10 tot 12 en van 13.30 tot 15 uur. De UW in Vlissingen heeft het jaarverslag over '84 gepresen teerd. Daarin spreekt de UW de zorg uit. dat vrijwilligers in de toekomst wellicht nog meer wor den gebruikt om de bezuinigingen van het rijk in de zorgsector te bagatelliseren. Inlichtingen: 01184-67398. Scouting Zeeland heeft het on langs gehouden pinksterkamp in het teken gesteld van de provin ciale actie Zeeland helpt Nepal. Het kamp heeft ruim 360 gulden opgebracht. De heer Govind Rauniyar, afkomstig uit Nepal en nu wonend in Terneuzen, heeft over zijn geboorteland verteld. Door middel van vragen en op drachten hebben ruim 300 scouts zich in de leefomstandigheden in Nepal verdiept. Ds. de Boer uit Sint-Laurens gaat zondag 9 juni voor in de experi mentele dienst, die om 16.30 uur begint in de Hofpleinkerk in Middelburg. Het thema van de dienst is 'bevrijding'. De Vlissingse sportvereniging Marathon houdt zaterdag 8 juni een rommelmarkt op Zeemanser ve iu Vlissingen. De rommelmarkt begint om 9.00 uur. Inlichtingen: 01184-67291. Greenpeace is fel tegen rege ringsplannen. om het radioactief afval van onder meer kerncentra les. ergens in Nederland centraal op te slaan. De hoeveelheid op te slaan radioactief; afval is onbe kend: ook de periode hoelang het wordt opgeslagen staat niet vast. Bovendien maakt centrale opslag op land de weg vrij voor nog meer kerncentrales, zegt Greenpeace. Radioactief afval moet daarom worden opgeslagen waar het ont staat (bij kerncentrales) zodat er geen transporten hoeven plaats te vinden. Overigens is Greenpeace tegen uitbreiding van het aantal kerncentrales. Dat is namelijk in strijd met de BMD. Informatie: 020-236545. Sporthal Baskensburg in Vlissin gen is plaats van handeling vooT de twee handbalinstuifmiddagen van de Vlissingse sportvereniging Marathon. De instuifmiddagen worden vandaag (woensdag) en woensdag 12 juni gehouden en beginnen om 17 uur. Doel is om belangstellenden te laten deelne men aan deze sport. Sportschoe nen moeten worden meegeno men. Informatie: 01184-17049. VOOR MEER KORTE IN FORMATIE: zie elders in dit blad V GIRO 7475 MIDDELBURG De stand van zaken, wekelijks in deze krant. "Op maandag 3 juni 1985 is de totoaalstand 193.250,- °De scouting te Sluis heeft in het kader van het Heitje voor een karweitje een hedrag van 250,— bijeen gebracht. De bruto-opbrengst van de gehele actie was 1000,— De af spraak was, dat van elke piek één heitje voor Nepal bestemd was "De Gosaha-scouting groep voor meisjes te Goes heeft ge meend uit de opbrengst van de gehouden actie Heitje voor een karweitje, in het kader van het Jubileumjaar, een deel te moeten wegschenken aan de actie Zeeland helpt Nepal, groot 142,75. °De Partij van de Arbeid, afd. Middelburg heeft op 1 mei in de "open schaal voor gulle ga ven" en door verkoop van rode tulpen 480,80 bijeengebracht en gestort op girorekening 7475 van de actie Zeeland helpt Nepal. "Op donderdag 6 juni zal in aanwezigheid van de Commis saris der Koningin dr. C. Boertien, de diaserie "Ieren om te overleven" worden ge presenteerd. De serie is spe ciaal 'voor de actie "Zeeland helpt Nepal" vervaardigd en geeft een duidelijk beeld van het doel van de actie. Na deze presentatie zal de serie op ver zoek graag worden vertoond aan instellingen, organisaties, verenigingen enz. "Voor informatie kunt u bellen of schrijven naar: Actie Zeeland helpt Nepal Sint Pieterstraat 42 4331 ew Middelburg 01180-31398 en 31507 Ook deze week werd een aantal prijswinnaars gehuldigd in de Vlissingse Scheldestraat, waar de plaatselijke winkeliers samen met de NS een actie houden. In de prijzen vielen de familie Krijger (rechts) mevrouw Offermans (midden) en mevrouw de Rooij (links). Een volledig verzorgde dagtrip is de prijs die het drietal binnensleepte. Sinds drie jaar bestaat er in Zee land het Sociaal Cultureel Advies- buro. Het SCA wat zowel een ma nagement als' metodisch-agogi- sche kant heeft, is hier een nieuw verschijnsel. De in Amsterdam ge- horen Jan Cozijnsen (47 jaar) is met dit bureau begonnen omdat hij zoals hij vertelt: 'Bezeten is van die combinatie'. Enthousiast laat hij z'n kantoor ruimte zien aan de Dam 14 in Middelburg. "Ongeveer drie jaar geleden heb ik dit buro opgezet. Ik had eerst mijn kantoor thuis in Oostkapelle. In het begin ging dat nog wel. maar ik kreeg het steeds drukker, zodat het huis toch wel wat te klein werd. Ik vind ook dat je privé en werk gescheiden moet houden. Vandaar dat ik nu hier in Middelburg zit en dat bevalt me prima", introduceert hij zich. Jan Cozijnsen geeft managementsad- viezen. begeleidt groepsproces sen, adviseert bedrijfsleiding en ondernemingsraden en hij geeft cursussen vergadertcchniek. "Er wordt nog wei eens te veel gepraat op vergaderingen. Het gevolg is dat er dan te weinig concrete re- sultaten uitkomen. Dat alles vraagt training en ervarirtg. Ver gaderen kun je leren", aldus Jan Cozijnsen. Maar hij houdt zich ook bezig met vormingswerk, trainingen in so ciale vaardigheden, en het bege leiden van emancipatieprocessen. "Veel mensen zijn bereid zich op vele terreinen in te zetten, maar vaak ontbreekt deskundigheid en het gevoel van zekerheid 'het te kunnen', die mensen wik ik graag begeleiden". Het belangrijkste is - en daarom heeft het Sociaal Cul tureel Adviesburo ook die combi natie gekozen van management en methodisch-agogisch - dat zo wel én het bedrijf én mensen goed gaal. "Met andere woorden, dat die samenwerking goed functio neert", vult Cozijnsen aan. "Ik ga dan ook altijd zelf naar mensen, organisaties en bedrijven toe, zodat ik een indruk krijg waar er een helpende hand nodig is". Voordat hij het Sociaal Cultureel Adviesburo opende had hij al de nodige ervaring opgedaan in de sociale sector. In 1966 verhuisde Cozijnsen van Amsterdam naar Zeeland. Hem werd een goede baan aangeboden bij het Zilveren Schor te Arnemuiden. Na zeven jaar veranderde hij van werkkring en kreeg bij Zonneveld nabij Domburg de functie van sociaal pedagogisch directeur bij Zonne veld. Hij noemt zijn werk bij beide instellingen boeiend. "Maar ik voelde me opgesloten in een vaste structuur. Als zelfstandig onder nemer heb je meer ruimte om je ideeën te verwezenlijken". En er is behoefte aan een bureau zoals hij dat opzette, stelt hij nu na driejaar ondernemerschap vast. Zijn filo sofie verwoord op een folder dal ter informatie naar mogelijke cliënten wordt gezonden. Ze luidt: "Waar verandering geen kans heeft, houdt groei op. Waar geen groei meer is, begint sterven". De heer Van Belle merkt op dat dit systeem met name voor on dernemers in de recreatiesfeer in teressant is. Ze kunnen de bezoe ker een 'clkweervoorziening' bie den, aldus Van Belle. De banen zijn namelijk verplaatsbaar. Het principe is eenvoudig. In plaats van achttien banen, die elk één hindernis hebben en op een vaste plaats zijn geïnstalleerd, heeft de fabrikant één baan ont wikkeld. waar de hindernissen los op geplaatst kunnen worden. De baan voldoet aan de wedstrijd- normen en bestaat uit vijf ele menten van elke 1,25 meter. De basisuitvoering kost 3.575,63. Naast deze wedstrijd baan bied Van Belle namens Golfmobil nog een kleinere baan van 3 meter lengte (3 elementen), die volgens hem uiterst geschikt is als oefen- baan voor kinderen. De prijs: ƒ1.563,02. Beide bedragen zijn exclusief BTW. Met vijftien hin dernissen extra (varianten) zijn beide banen nog aantrekkelijker te maken. Per hindernis varieert de prijs van 60,— tot J' 650,— Op zaterdag 1 juni opende Foto Adrie Huibregtse de deuren aan de Zuidstraat 47 in Westkapelle. Sinds die datum is de zaak Kodak select-dealer. Ook kan men er te recht voor de zogenaamde 'voor deelprints' a 59 cent. In de rekken van de nieuw geopende winkel in de kustplaats wordt verder een be scheiden aantal kleinbeeldcame- ra's verkocht. Voor de maand juni heeft Foto Adrie Huibregtse een actie, waar bij een gratis vergroting wordt verstrekt aan klanten die bun filmpje laten ontwikkelen en af drukken. Via handelsagentuur M.C. van Belle in Vlissingen is het nieuwste op het gebied van de midgetgolf te bestellen: een verplaatsbare baan. Het is een product van Golfmobil dat recentelijk in Nederland werd geïntroduceerd.

de Faam | 1985 | | pagina 7