0 N DE BRANDWEER OM U TE DIENEN if O 3 5 Ure we SS- 53 iï O a O w SL 5' 23 Buro Baanlozen Service is verhuisd Ui 5-12 juni '85 1 week DE FAAM Woensdag 5 juni 1985 MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 10-15 juni AANVRAAG BOUWVERGUNNING RIJKSKANTOOR OP PARKEERKELDER GEERE In het weekend van vrij dag 7 t/m maandag 10 juni zal de gemeenteraad een bezoek brengen aan onze Engelse zusterstad Fol kestone. De raadsleden zijn daar te gast bij hun Engelse collega's, die op hun beurt in september 1983 Middelburg hebben bezocht. Op de afdeling Algemene Zaken van de secretarie ligt gedurende drie maanden de Verordening tot wijziging van de Algemene Politieverordening Middelburg ter inzage. Deze Verordening, die op 1 juni in werking is getreden, heeft in hoofdzaak betrekking op geluidhinder van recreatie- en horeca-inrichtingen. intëR change .uitwisseling Op de balie in de voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Pas 65 krant - Duivenoverlast. Wat kunnen we eraan doen? - U wilt rechtshulp - Stand van zaken bij de sociale verzekeringen en voorzieningen - GA Zeeland begeleiding gehandicapten FOLKESTONE MIDDELBURG In het Pinksterweekend waren onge veer 130 sportlieden uit Folkestone in Middelburg voor de twee en twintigste sportuitwisseling tussen beide steden. Buiten het wedstrijdgebeuren om hielden de fotoclubs van beide steden een tentoonstelling in de hal van het stadhuis, die door ongeveer 800 perso nen werd bezocht. Dit weekend, vanaf vrijdag 7 juni tot en met maandag 10 juni, brengt de gemeenteraad een bezoek aan de Engelse zusterstad Folkestone. Het gezelschap vertrekt met de bus naar Zeebrugge, van waar Het Kanaal zal worden overgestoken. Omstreeks 16.00 uur komt men in Dover aan. Van hieruit gaat men pet- bus naar Folkestone, al waar omstreeks 16.45 uur de burgemeester in het East Cliff Pavilion een welkomstwoord zal spreken dat door de Middelburgse loco-burgemeester zal worden beantwoord (de Middelburgse burgemeester arriveert pas zaterdagochtend). 's-A vonds zal men bij de gastgezinnen verblijven. Zaterdag wordt een bezoek gebracht aan o.a. het Leeds Castle. Na de lunch gaat het gezelschap via een aantal dorpen terug naar Folkestone, waar 's-avonds in het Southcliff Hotel zal worden gedineerd. Zondagochtend wordt in de parochiekerk van St. Mary St. Eanswythe een dienst gehouden, waar ook de Middelburgse burgemeester een stuk uit de Bijbel zal voorlezen. Na deze diens fis et- een ontvangst in de Woodward Hall. De rest van de zondag zal bij de gastgezinnen worden doorgebracht. Maandag verlaat het gezelschap Folkestone richting Middelburg, waar men om omstreeks 19.00 uur hoopt aan te komen. Ook dan gaat de reis weer via Dover over Het Kanaal naar Zeebrugge. 1 7T "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, witlof, aardappelen dinsdag Zuurkool met worst woensdag Hamburger, appeltjes, pommes mignonettes donderdag Karbonade, tuinbonen, aardappelen vrijdag Kuikenborst, appelmoes, aardappelen zaterdag Goulash, rijst, doperwten Het Buro Baanlozen Service is verhuisd. Na een jaartje onderdak gevonden te hebben in het pand Dam 59 heeft het Buro nu de be schikking over de eerste en tweede verdieping- van het pand. Stadhuisstraat 1. de voormalige conciërgewoning van het stadhuis. BBS deelt dit gebouw met het bureau Sociaal-Economi sche Zaken en Statistiek, dat de begane grond van de verbouwde woning ip gebruik heeft genomen. Het pand vormt de afsluiting van het stadhuiscomplex aan de Lange Noordstraat, de ingang ligt aan de Stadhuisstraat. Op de eerste verdieping bevindt zich de vacaturebank en het administratieve gedeelte van de klussen- dienst. De medewerkers van deze dienst ver richten kleine werkzaamheden bij mensen, die dat om de een of andere reden niet zelf kunnen De Nederlandse brandweer rukt jaarlijks ongeveer 60.000 keer uit. Dit betekent dat er 60.000 meldingen bij de diverse alarmcentrales binnenkomen. Meldingen, die ernstig genoeg lijken om de brandweer snel in actie te laten komen. Dat betekent dat er elke 12 minuten in ons land iets aan de hand is, waarbij de brandweer hulp moet verlenen. Dit betekent ook dat de brandweer over voldoende en goed materieel moet beschikken om allerlei situaties te lijf te kunnen gaan. De Middelburgse brandweer De brandweer van de gemeente Middelburg beschikt over drie blusvoertuigen (waarvan er één is gestationeerd in de kern Nieuw en Sint Joosland) met een gecom bineerde hogedruk- en lagedruk- pomp en een hoeveelheid van 2.000 liter water die wordt meegevoerd, een autoladderwagen met een be reikbare hoogte van 30 meter, een waterongevallenwagen, een bes telwagen, een reservebluswagen (deze wordt tevens door de jeugd brandweer gebruikt) en een hulp verleningsvoertuig. Hulpverleningsvoertuig Dit voertuig werd op een onlangs gehouden korpsavond aan het materieel van de Middelburgse brandweer toegevoegd. Hoewel het voertuig niet nieuw is, is de uitrusting anders dan die van de gangbare blusvoertuigen. Eigen beroepspersoneel (naast 62 vrij willigers heeft de Middelburgse brandweer ook 12 beroepskrach- II inschatten dat nu een wagenpark van een dergelijke afmeting tot de beschikking van de spuitgasten zou slaan. Destijds (1931) kon door giften uit de burgerij een eerste blusvoertuig, de "burgerijspuit" genaamd, worden aangeschaft. Regionale samenwerking De grote brand in de Lange Delft in 1929 was aanleiding om tot een brandbestrijding met een meer georganiseerd karakter over te gaan. Bij rampomstamdigheden bleek al ras dat een regionale sa menwerking noodzakelijk was. Het bombardement van de Mid delburgse binnenstad op 17 mei 1940 was hiertoe aanleiding. De toen ontstane machtige vlammen zee kon slechts tot staan worden gebracht dankzij de inzet van alle Walcherse brandweerkorpsen en een korps van buiten het eiland. Heden ten dage is regionale sa menwerking een normale zaak, rolletje afdichtingstape tot meer Jeugdbrandweer vooruitstrevend hydraulisch-en Momenteel zijn er 20 jongens lid pneumatisch gereedschap. Ieder- van de Middelburgse jeugdbrand- een die de "open dagen" bezoekt, weer, verdeeld in de leeftijdsgroe- zal een demonstratie op het hulp- pen 12 tot 16 jaar (junioren) en 16 verleningsgebied kunnen bijwo- tot 18 jaar (adspiranten). Zij oefe nen. Inmiddels is in de brandwee- nen elke week. Een groot aantal ropleiding deze hulpverlenings- ex-jeugdbrandweerlieden werd kennis in het lesprogramma opge- reeds opgenomen in het grote nomen. brandweerkorps. Opheffing B.B. Hoe kunt U de brandweer helpen? Het voornemen de organisatie Be- Er zijn een aantal zaken waarmee scherming Bevolking (B.B.) op te U de brandweer echt behulpzaam heffen heeft geleid tot het forceren kunt zijn. Nummer één is natuur- van een Rampenbestrijdingsorga- lijk: proberen brand te voorko- nisatie, geregeld in de nieuwe men. Dit kan door bijvoorbeeld Brandweer- en Rampenwet. In nooit een brandende sigaar of si- deze regeling is de brandweer garet weg te gooien, door kinderen aangewezen als kern van hulp- niet met lucifers of vuur te laten verlening tijdens normale en bij- spelen, door nooit in bed te roken, zondere omstandigheden. Hierbij door geen brandgevaarlijke vloei- zal samenwerking zowel op inter- stoffen in de keuken te bewaren, gemeentelijk- als op interprovin- door geen gas- of electriciteitslei- ciaal niveau nodig zijn. Voor de dingen te verwaarlozen, door de geneeskundige taken wordt zorg- brandweer vrij baan te geven en ten) bouwde dit voormalige blus- zeker gezien de in 1972 in werking gedragen door het Rode Kruis en door vluchtstroken langs de auto voertuig om tot een volwaardig hulpverleningsvoertuig. Dit voer tuig kan worden ingezet bij alle vormen van hulpverlening. Deze hulpverleningstaak is een nieuwe ontwikkeling in de brandweeror ganisatie, waardoor het diensten pakket zowel in kwantitatieve als weer ingeroepen bij stormschade, getreden Regionale Brandweer kring Midden- en Noord Zeeland. Niet alleen bij brand! Behalve voor het bestrijden van brand wordt de laatste jaren ook regelmatig de hulp van de brand- het korps Mobiele Colonnes. wegen vrij te laten. Voor de bouw van een rijkskantoor op de parkeerkelder in het Geeregebied is een vergunning aangevraagd. Het gaat om het bouwperceel dat ligt aan de Koestraat/ Kalverstraat. Het bouwplan is in overeenstemming met het door Gedeputeerde Staten van Zeeland gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan Lange Geere en omgeving. Voor een gedeelte van het bouwperceel geldt nog het bestemmingsplan Lange Geere en omgeving fase I, voor het overige gedeelte geldt de bouwverordening. Het bouwplan is niet in overeenstemming met dit geldende bestemmingsplan en de bouwverordening. Burgemeester en wethouders zijn echter van plan vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan en de bouwverordening. Ook willen ze de bouwvergunning verlenen vooruitlopend op de onherroepelijke goedkeuring van het bestemmingsplan Lange Geere en omgeving. Het bouwplan ligt t/m donderdag 13 juni ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Tot en met dezelfde datum kunnen bezwaren tegen de voorgenomen vrijstellingen en tegen afgifte van de bouwvergunning schriftelijk kenbaar worden gemaakt aan Burgemeester en wethouders, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders hebben besloten: -het gedeelte van de Laurens Stommesweg tussen de Laan der Verenigde Naties en het perceel Laurens Stommesweg 49 in beide richtingen te sluiten voor het verkeer behalve voor voetgangers, (brom)fietsers en bestemmingsverkeer; -een rechtsafverbod in te s stellen op de Laan der Verenig de Naties ter hoogte van de aansluiting met de Laurens Stommesweg voor verkeer uit noordoostelijke richting behal ve voor bestemmingsverkeer. Kroonberoep mogelijk tot en met 14 juni. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin maar wor den ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De volledige verkeersbesluiten zijn in te zien bij het gemeentelijk bureau Voorlichting, Stadhuis straat 2. in kwalitatieve zin is uitgebreid. Oprichting Middelburgse brand weer Toen in 1931, 54 jaar geleden, de Middelburgse brandweer onder commando van de "overste" Bier man werd opgericht, kon niemand aanrijdingen met beknelling, tan klekkages, enz. Bij storm wordt soms binnen een uur een 20-tal aanvragen om hulpverlening ge daan. Om aan al deze vragen te kunnen voldoen werd verschillend hulpverleningsmateriaal aange schaft, variërend van een simpel If li HUIS-AAN-HUIS COLLECTEN Door burgemeester en wethouders is een vergunning verleend voor het houden van een huis-aan-huis collecte aan: - het Ned. Rode Kruis tot en met za terdag 8 juni - Nat. Commissie tegen Alcoholisme van maandag 10 t/m zaterdag 15 juni. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen, ook als men met collectezakjes werkt. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten zijn voorzien van een deugdelijk legitimatiebewijs dat zij op verzoek verplicht zijn te tonen. GEWIJZIGDE ONTWERP-HINDER- WETVERGUNNING Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben voor de tweede maal een ont- werp-hinderwetvergunning opgesteld voor de aanvraag van Hercules BV Middelburg om een C4-opslagtank en een C4-tankautolosstation in bedrijf te mogen nemen. Dit omdat naar aanlei ding van de eerste ontwerp-beschik- king een reactie van burgemeester en doen. Deze dienst kan nog best nieuwe vrij willigers gebruiken, mensen die een paar uurtjes per week de handen uit de mouwen willen steken. Een beetje kennis van schilde ren, behangen, tegeltjes zetten, tuinieren en zovoorts is voldoende om problemen bij ande ren te helpen oplossen. Op de tweede verdieping van het nieuwe kan toor bevinden zich ook een vergaderruimte en de redactie van de baanlozenkrant. Ook heeft hier het nieuwe landschapsinventarisatie- project een eigen ruimte. Dit project is inmid dels gestart. In de grote kelderruimte zal de klussendienst een werkplaats inrichten. Het Buro is geopend op dinsdag, woensdag en don derdag van 10 tot 16 uur. Telefoon 35790. PLAATS EN AARD VAN VERKEERSMAATREGEL HET WERK 1. Gerbrandylaan Herbestra- Gedeelte tussen de ting Wiardi Beckmanlaan en Sir Winston Churchill-laan af gesloten voor alle verkeer 2. Stationgsbrug en aanleg ver omgeving keerslichten AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering wethouders van Middelburg is bin nengekomen die wijziging noodzake lijk maakte. De stukken liggen tot en met 12 juni ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis en op het bureau Milieu zaken van de provinciale griffie. Bezwaren kunnen tot en met dezelfde datum alleen worden ingediend door de aanvrager, door degenen die be zwaar inbrachten tegen de aanvraag en door degenen die aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. Een be zwaarschrift moet worden gericht aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstr. 42, 4331 EW Middelburg. Te gelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. VERORDENING KWALITEITSBE HEER OPPERVLAKTEWATEREN ZEELAND Het ontwerp-voorstel van Gedepu teerde Staten van Zeeland om de ve rordening kwaliteitsbeheer opper vlaktewateren Zeeland te wijzigen ligt ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis, bij de Provinciale Griffie en bij het Waterschap Walche ren. Eventuele bezwaren tegen dit ontwerp kunnen tot en met 13 juni schriftelijk worden ingediend bij Provinciale Sta ten van Zeeland, St. Pieterstr. 42, 4331 EW Middelburg. ONTWERPPROGRAMMA WEL- ZIJNSAKTIVITEITEN 1986 Het gemeentelijk ontwerp-program- ma welzijnsaktiviteiten 1986 ligt t/m 2 juli ter inzage bij het gemeentelijk bu reau Voorlichting en bij de afd. Wel zijnszaken, Stadhuisstr. 2. Het pro gramma is tevens in de Voorlichtings winkel voor een bepaalde periode te leen. Bezwaren tegen het ontwerp-pro- gramma kunnen schriftelijk worden ingediend bij de Gemeenteraad, Lange Noordstraat 1. -vsZ'y /■-■ ■■Z- fa <ic*X W. 'oiitliï* Ktf&M&off'Cv v.cr it hirs i vj» <y ©p *5. 88* ru;-* X5G. ?><:- Jïd 'h<' M löt Zaterdag 8 juni komt de Old-timersrit Walcheren door Middelburg. Aan deze rit nemen ongeveer 150 antieke auto's deel. Er wordt om 9 uur vanuit Vlissingen vertrokken. De auto's rijden via de LangevieleMarkt en Lange Delft naar het Damplein. Vanaf hier vindt om 11 uur het vertrek naar Veere plaats. SPORTS SPORT 1 i i i Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5