Open middag in de vismijn Vlissingen Programma oofiman Sihmum Support® het kussen dat nek- en hoofdpijn helpt voorkomen RENAISSANCE Your Style! EEN ZONNIGE BRILLENMODE adverteren doet verkopen Zaterdag a.s.: Garage Goedbloed werpt zich op als autoradiospecialist fout: te hoog kussen goéd: SILVAN ASUPPORT Woninginrichting DE FAAM Woensdag 5 juni 1985 Zo'n kans krijgt u voorlopig niet meer. Grijp hem daarom: kom zaterdag a.s. 's middags ook naar de nieuwe vismijn. Van 14.00- tot 17.00 uur is het daar 'open huis'. Onder het motto 'KIJK OP VIS', alles over vis, vis vangst en visverwerking', presenteren zich daar instanties van velerlei aard. «111 Rommelmarkt/fancy-fair Bijzondere kerkdienst Uitvoering ONDA Raad Domburg 'Woonlasten omlaag' "'JUeJlleii"ió ■fun! wlt is de zomer hit. Polo's (v.a. 45,-) en sweatshirt 69,50, in materiaal-mix. Broek 65,- ts. VLISSINGEN BELLAMYPARK 46-48 TEL. 01 184-12988 De vissers en vishandelaren natuurlijk, maar ook de ge meente (eigenaar van de vismijn), het reddingswezen, de School voor Zeevisvaart en toeleveringsbedrijven. Er zal daarbij niet alleen vis te zien zijn, maar ook te verorberen. Zodat u niet alleen 'kijk' op vis krijgt maar, wie weet, ook nog de smaak ervan te pakken. In ieder geval zal er verse 'Hollandse nieuwe' te koop zijn. Aanleiding tot de open middag is de officiële ope ning van nieuwe vismijn, 's morgens door staatssecreta ris A. Ploeg van Landbouw en Visserij. De nieuwe ac commodatie is gelegen op de landtong tussen de eerste en tweede Binnenhaven (zaterdag wordt de route erheen met borden aange geven). Het gebouw heeft •de functie overgenomen van dat aan de Koningsweg. December 1983, weth. A dan slaat de eerste paal (foto Cor Schuilwerve) Juli 1984: de contouren van de nieuwe vismijn worden zicht baar (foto Cor Schuilwerve) even verderop. Die vismijn werd gebouwd in 1970 en in 1975 nog uitgebreid, waar door het vloeroppervlak toenam tot 1000 m2. De ontwikkelingen in de visse rij stonden echter niet stil. Steeds meer en grotere schepen voerden hun vang sten aan in Vlissingen. Zo doende ontstond behoefte aan een nog grotere vismijn. Die behoefte werd onder kend door de gemeenteraad van Vlissingen. die augustus 1983 het licht op groen zette voor de nieuwe accommo datie. Daarbij werd toen een krediet verstrekt van ruim 4.000.000 voor de bouwkosten en ruim 500.000 voor de inrich tingskosten. Voor dat bedrag werd een gebouw gerealiseerd dat er zijn mag en dat zich met trots de grootste vismijn van Zeeland mag noemen. Het complex omval onder meer een afslag van 2400 m2 120 x 20 m), verblijfsruimten voor halpersoneel en sor teerders en sanitaire en technische ruimten. Op de eerste verdieping bevinden zich ook de directie- en kantoorruimten en een kantine. De nieuwe vismijn werd ontworpen door de Dienst Gemeentewerken, later Dienst Openbare Werken. De bouw was in handen van de Bataafse Aannemings Maatschappij uit Vlissingen. Uiteraard zullen de meeste van bovengenoemde ruimten zaterdag a.s. te bezichtigen zijn. Daarbij zullen in de hal een groot aantal kramen staan met zilt zeebanket. Welke precies staat in bij gaand programma-over zicht. De open middag in de nieuwe gemeentelijke vismijn van Vlissingen duurt zaterdag a.s. van 14.00- tot 17.00 uur. De toegang is uiteraard gratis. Het gebouw is gelegen op de landtong tussen de 1ste en 2de Binnenhaven. Vanuit het centrum komend moet men na de Keersluisbrug, jachtha ven, gebouwen PSD en weegbrug rechtsaf. Voor zover vorige week donderdag bekend, ziet het programma van de open middag er als volgt uit: -bezichtiging van de meeste ruimten in het nieuwe vis mijncomplex; -bezichtiging van vissers schepen, gelegen langs de kade; -bezichtiging van de red dingsboot 'Javazee'; -demonstraties schoonma ken van nieuwe haring èn verkoop van het eindpro- dukt; -tentoonstelling van vele verschillende soorten vers- gevangen vis, gelegen in ijs; -fileren en bakken van vis. Het eindprodukt mogen bezoekers gratis proeven. De vis wordt ter beschik king gesteld door vissers; de verwerking ervan wordt verzorgd door de handel. -mosselen proeven; -demonstratie garnalen pel len door personen in Arne- muidse klederdracht; -verkoop oesters en kreef ten; -demonstratie kabeljauw fi leren; -expositie modellen vissers schepen; -demonstratie netten boe ten door leerlingen School voor de Zeevisvaart. Deze instelling vertoont ook vi deofilms over zeevisvaart en verstrekt uiteraard in formatie over opleidingen; Voorts tonen enkele fabri kanten van apparatuur voor visverwerking hun produk- ten. Voor wie na het eten van het zilte zeebanket dor stig is geworden, zijn de no dige dorstlessers verkrijg baar. De stichting Peuterspeelzalen "Oost-Souburg" houdet zaterdag 8 juni een rommelmarkt-fancy- fair. De kinderen kunnen weer deelnemen aan allerlei spelletjes. Ook is er een gezellig terras waar koffie of limonade gedronken kan worden. De opbrengst wordt ge bruikt voor de aankoop van ver- bruiksmaterialen en speelgoed. De rommelmarkt/fancy-fair vindt plaats op hel schoolplein aan de Irenestraat achter "de Paddestoel" en "het Baken" en zal duren van 9-13 uur. Pastoor Rosenburg gaat zondag 9 juni voor in de bijzondere kerk dienst, die om 14.30 uur begint in de Getuigeniskerk in Middelburg. Deze interkerkelijke dienst is af gestemd op hen die verstandelijk minder begaafd zijn. Na afloop is er tijdens een koffiebijeenkomst gelegenheid voor ontmoeting en gesprek. De brassband Oefening na den Arbeid (ONDA) geeft zondag 9 juni een uitvoering in de Neder landse hervormde kerk in Ritt- hem. ONDA. onder leiding van M. Kramer uit Oost-Souburg, speelt werken van Bruckner, Boekei. Boedijn, De Haan, Ball, en Han del. Het concert begint om 19.30 uur. De gemeenteraad van Domburg vergadert dinsdag 11 juni vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis in Domburg. Centraal op de korte agenda staat het voornemen om de gereformeerde kerk in Oostka- pelle te verkopen aan de Wo ningstichting Walcheren. Deze stichting heeft in het kerkgebouw al een aantal kleine woningen ge bouwd. Hoe men bezwaar kan maken tegen huurverhoging, dat staat al lemaal omschreven in een bro chure van het Woonlastenkomitee 'Vlissingen'. Deze brochure is te bestellen bij het secretariaat. Ka- nariesprenk 339 in Vlissingen. Plein 1940 Middelburg, tel. 01 1 80-1 2560 Een Philips-demonstratiekast siert sinds enkele weken de balie van autobedrijf Goedbloed aan de Oostperkweg in Middelburg. De jonge ondernemers (gebroeders Goedbloed) willen met deze kast aantonen dat zij zich naast het 'gewone garagewerk' hebben ges pecialiseerd in het inbouwen van autoradio's van het merk Philips. "Een gat in de markt", omschrij ven Peter en Richard Goedbloed dit initiatief. Een inbouwstation is volgens hen niet in de buurt. "We hebben voor Philips gekozen om- dal het marktaandeel van dit merk zo'n 65 procent bedraagt. Bovendien is Philips kwalitatief de beste. En... er is voor elke beurs wel wat. De goedkoopste radio kost 120,— en voor de duurste combinatie dient de klant rond de J' 1800,— neer te tellen. En voor alle apparaten heeft Philips een uitgebreid service-apparaat. Men investeert bovendien veel geld in de ontwikkeling van nog betere materiaal". Goedbloed-adviseert de menzen 'zo objectief als mogelijk' bij de aanschaf. "Dat voorkomt teleur stellingen. als men weet wat men koopt en wat men er van kan ver wachten". zegt Peter Goedbloed. v Een bril kan allercharmants staan. Dat geldt zeker op zomerse dagen voor een zonnebril. En dat een bril niet zomaar bestaat uit twee rondjes aan elkaar geplakt met beugeltjes voor achter de oren bewijzen de brillenfabrikanten keer op keer door snel in te spelen op de nieuwe mode. Sportief en toch gekleed is de slogan die veel fabrikanten voeren. Op de foto een bril van Jaquar, die in chique etui is te verkrijgen bij de vakopticiëns.

de Faam | 1985 | | pagina 16