VQ a <D N <D O RENOVATIE BUITENBAD ZWEMBAD "POELENDAELE" VOLTOOID <d 3 |2 6 wc® 5 if O ■o a a SL <D 21 03 week HOE VOORKOMT MEN DIEFSTAL UIT OF VAN DE AUTO? DE FAAM Woensdag 22 mei 1985 MENU 'TAFELT JEDEKJE week 27 mei - 1 juni Woonwagenlokaties Voorbereidingsbesluit Dauwendaele II Bestemmingsplan Lange Geere I en II Aanleg regenwaterriool op de Markt en Plein 1940. KRUISINGEN NABIJ DE STATIONSBRUG Bij de stationsbrug zullen nieuwe verkeerslichten worden geplaast. Ter voorbereiding hiervan moeten masten geplaatst worden, kabels gelegd worden, vluchtheuvels aangelegd worden en lus sen in de bestrating aangebracht worden. Het verkeer kan tot 1 juli incidenteel hinder on dervinden van deze werkzaamheden, onder an dere door een tijdelijke afzetting van verkeers- stroken of sluiting van de stationsbrug. Getracht wordt deze hinder tot het uiterste te beperken. g O Op dinsdag 28 mei zijn de gemeentelijke kantoren gesloten. Dan wordt naar oud Walcherse gewoonte "Pinkster drie" gevierd. Voor het doen van aan giften van geboorten en overlijdens zal op die dag de afdeling Burgerzaken geopend zijn van 9 tot 10 uur. In verband met Pinksteren is er een gewijzigde regeling voor het ophalen van huisvuil. Op woensdag 29 mei komen de wagens van de Reinigingsdienst in de maandag- en dinsdagwijk. Donderdag 30 mei is de woensdagwijk aan de beurt, zodat men op vrijdag 31 mei weer het normale schema kan handhaven. In de periode van 30 mei tot en met 28 augustus wordt op de donderdagen een ambacht/antiekmarkt gehouden op de Vismarkt. Standplaatsaanvragen hiervoor kunnen worden ingediend bij burgemeester en wethouders, met vermelding van registratienummer van het registratiekantoor Detailhandel en de gewenste ruimte. Op de balie in de voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Huuraanpassingen in 1985 - Ruilverkaveling Walcheren - Zeeuwse Muziekschool - Gelijke kansen je goed recht - Ons afval.. Wat doen we ermee? Voor zaken als het plaatsen van kra men, het maken van muziek, het orga niseren van een loterij, een rommel markt of een collecte is een vergunning nodig. Voordat over een aanvraag be slist kan worden moeten diverse ad viezen worden ingewonnen. Dit kost tijd. Vraag daarom uw vergunning tenminste een maand tevoren aan. In het Pinksterweekend, van vrijdag 24 tot en met dinsdag 28 mei, vindt de twee en twintigste sportuitwisseling tussen Middelburgen Folkestone plaats. De eerste uitwisseling werd in 1951 in onze Engelse zusterstad gehouden en vormde de basis voor de nauwe banden tussen beide steden, die in de daarop volgende jaren zijn ontstaan. De ongeveer 150 Engelse gasten zullen bij Middelburgse pleeggezinnen worden ondergebracht. De aankomst op vrijdag is gepland om ongeveer 18.00 uur op het parkeerterrein Hof van Tange". Na een maaltijd bij de gastgezinnen worden de Engelse gasten met hun pleegouders om 20.30 uur door het gemeentebestuur op het stadhuis ontvangen. Zaterdag, zondag en maandag zijn er wedstrijden roeien, hengelen, basketbal, waterpolo, paardrijden, zwemmen en reddend zwemmen en worden door de verschillende deelnemende sportverenigingen gezellige avonden georganiseerd. In het kader van deze uitwisseling wordt in de hal van het stadhuis een foto-tentoonstelling gehouden, die op zaterdag door de deputy-mayor van Folkestone zal worden geopend. Deze tentoonstelling is te bezoeken op zaterdag en zondag, 25 en 26 mei tussen 13.00 en 17.30 uur en op maandag 27 mei van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.30 uur. De Engelse gasten beginnen dinsdag 28 mei om 11.00 uur aan hun terugreis naar Folkestone. I "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, erwtjes, wortelen, puree dinsdag Hamburger, sperziebonen, aardappelen woensdag Goulash, erwtjes rijst donderdag Gehakt, spinazie, aardappelen vrijdag Vis, wortelen, fantasiesaus, aardappelen Zaterdag Macaroni Dit is een vraag die men bij de politie vaak hoort. U kunt er zelf aan meewerken om dief stal zoveel mogelijk te beperken. Sluit altijd Uw auto af en laat er beslist geen waardevolle spullen in achter. Gelegenheidsdieven zullen er namelijk nooit voor terugdeinzen om voor in het zicht liggende goederen de auto open te breken. Naast de gelegenheidsdieven zijn er ook dieven die het louter op de accessoires ge munt hebben, de zgn. accessoiredieven. Noteer daarom zo veel mogelijk gegevens van Uw ac cessoires (autoradio's, autotelefoon, geluids boxen, verstralers, enz.), zoals fabrikaat, serie en typenummer. Bij de politie kunt U hiervoor registratiekaarten krijgen. Verder hoort men tegenwoordig veel van joyriding. Vaak wordt Op zaterdag 25 mei a.s. opent wethouder Gillissen om 11.00 uur het gerenoveerde buitenbad van zwembad "Poelendaele". Hiermee wordt tevens het zwemseizoen voor het buitenbad ingeluid met een gratis "plons-in". De gemeenteraad van Middelburg nam in april 1984 het besluit het renovatiekarwei te laten uitvoe ren. Het buitenbad dateert uit 1955. De renovatie had enerzijds aan passing aan de nieuwe wet "hy giëne en veiligheid zwembaden" tot doel en anderzijds tegemoet koming aan de wensen van het publiek. In 1955 is het buitenbad in de plaats gekomen voor het oude zwembad bij de Punt en is tot standgebracht met medewerking van de genietroepen van de ko ninklijke landmacht. Deze namen destijds de graafwerkzaamheden voor hun rekening. Omdat het bad nu 30 jaar bestaat en de renovatie voltooid is, zal er op zaterdag 25 mei een "plons-in" zijn. Dit bete kent dat iedereen op die dag gratis kan zwemmen. Het buitenbad trekt jaarlijks zo'n 75.000 bezoekers. Vooral de maan den mei, juni en augustus zijn druk bezocht. De zwemvierdaagse, die jaarlijks wordt georganiseerd, trekt ongeveer 1.400 bezoekers. Met de renovatie heeft het bad de volgende aanpassingen onder gaan: 1. in het ondiepe bad wordt op sommige plaatsen vanuit de bodem een grote hoeveelheid lucht in het water geblazen zo dat daar een bubbelbad ont staat; 2. in het ondiepe- en het diepe bassin zijn "Jet streams" aan gebracht. Deze zijn geplaatst in de zijwanden. Doordat er een grote hoeveelhei water door een vrij kleine opening wordt ge stuwd ontstaat er een sterke waterstroom. Hierdoor is de mogelijkheid ontstaan tegen de stroom in te zwemmen; i| Abonnementstarieven (geldig heidsduur 6 maanden): 3. in het ondiepe bassin zijn voor de kleuters een negental fon teintjes aangebracht; 4. het diepe bassin heeft een enorme waterfontein gekregen, waardoor een grote hoeveel heid water via 10 sproeikoppen het bassin wordt ingeblazen. Nadat het bad het afgelopen jaar geheel is geschilderd, is nu het bassin betegeld. De wanden zijn lichtblauw en de bodem is wit. Het ondiepe bassin heeft een groot aantal gekleurde tegels gekregen. Dit geeft het geheel een leuk aan gezicht. Verder zijn er toiletruim ten gebouwd bij het buitenbad, evenals nieuwe douches. Op de plaats van de oude kleedaccom modaties zijn twee zonneterrassen aangelegd, voorzien van kunst gras. Tevens zijn er nu eettafels en een aantal nieuwe zitgelegenhe den. Vanuit een nieuwe toezicht- toren kan men het gehele bad ga deslaan. Zowel het ondiepe als het diepe bassin kunnen 's nachts met een lamellen deken van polyester worden afgedekt. Doordat op deze wijze daling van temperatuur wordt tegengegaan zal het ver bruik van energie sterk vermin deren. Op deze wijze zal er tevens minder verlies zijn van water en chloor doordat de verdamping wordt bemoeilijkt. Een optimale zuiverheid van het zwemwater zal ontstaan doordat handelingssysteem geautomatiseerd. U volwassenen 140,— le kind 93,50 2e kind (2 x ƒ61,60) ƒ123,20 3e kind (3x5= 44,20) 132,60 4e kind (4 x 35,35) ƒ141,40 het waterbe- volledig is obemerkt wel dat het buitenbad een grondige Volgende kinderen steeds 8,80 gedaanteverwisseling heeft on- P^r kind meer- dergaan. Dientengevolge zult U er Abonnementstarieven wellicht gebruik van willen ma- heidsduur 12 maanden): ken. Vandaar dat U hieronder de volwassenen openingstijden aantreft. *e Maandag t/m vrijdag van 7.00 tot zem x 133,60) 19.00 uur; 3e kind (3 x 58,70) Zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur en kind (4 x ƒ45,10) zondag van 10.00 tot 16.00 uur. (geldig- ƒ181,50 139,25 167,20 176,10 180,40 Volgende kinderen steeds ƒ4,30 per kind meer. De tarieven luiden als volgt: De kindertarieven gelden tot het - losse baden: volwassenen bereiken van de leeftijd van 17 2,80/kinderen en 65+ 1,85 jaar, met dien verstande dat jeug- - 10-badenkaart: volwassenen dige personen die volledig dagon- 21,45/kinderen en 65+ ƒ14,75 derwijs in schoolverband volgen, - douches: volwassenen ongeacht hun leeftijd onder dit 1,10/kinderen 0,80 tarief vallen. - toeschouwers: alleen van toe- De 6-en 12-maandsabonnementen passing wanneer het buitenbad moeten van een pasfoto worden buiten bedrijf is 0,75 voorzien. B en W zijn van plan vrijstelling te verlenen van de bestemmingsplannen Breeweg, Griffioen II en Klarenbeek IIA, om de inrichting tot woonwagenlokaties mogelijk te maken van: - de Breeweg (naast inrit sportpark Voorborch) - de Beneluxlaan (hoek President Wilsonlaan) in Griffioen - de Veldmaarschalk Montgomerylaan (nabij Predisent Rooseveltlaan) in Klarenbeek. Elke lokatie heeft een kapaciteit van maximaal vier standplaatsen. De bouw/inrichtingsplannen en de schetsplannen van de genoemde bestemmingsplannen liggen tot en met 23 mei ter inzage bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Iedereen die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dit plan of een gedeelte daarvan kan tot deze termijn bezwaren schriftelijk en gemotiveerd sturen naar B en W van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat er een voorbereidingsbesluit is vastgesteld voor het perceel hoek Vrijlandstraat/Schroeweg voor de bouw van een hotel. Het besluit met de tekeningen liggen ter inzage op de gemeentesecretarie afdeling Algemene Zaken. B en W zijn van plan vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Lange Geere I en II. Men wil de bouw mogelijk maken van 1350 m2 winkelruimte met een passage op de begane grond en 38 woningen op de etages in het Middengebied Geere. Onder de winkelruimte wordt een parkeerkelder voor 37 auto's gebouwd. Het bouwplan en het door Gedeputeerde Staten (gedeeltelijk) goedgekeurde bestemmingsplan Lange Geere en omgeving liggen tot en met 30 mei ter inzage op de afdeling Algemene Zaken, Lange Noordstraat 1. Tot deze datum kan iedereen die bezwaar heeft dit schriftelijk kenbaar maken aan B en W, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. B en W maken bekend dat Gedeputeerde Staten het deelplan voor de aanleg van een regenwaterriool op de Markt en Plein 1940 hebben goedgekeurd. Het goedkeuringsbesluit ligt tot 25 mei elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis, Lange Noordstraat 1. li VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders hebben besloten: a.- het gedeelte van de Laurens Stom- mesweg tussen de Laan der Ver enigde Naties en het perceel Lau rens Stommesweg 49 in beide rich tingen te sluiten voor het verkeer behalve voor voetgangers, (brom)fietsers en bestemmingsver keer; - een rechtsafverbod in te stellen op de Laan der Verenigde Naties ter hoogte van de aansluiting met de Laurens Stommesweg voor verkeer uit noordoostelijke richting behalve voor bestemmingsverkeer Kroonberoep mogelijk tot en met 14 juni. b.- een aangegeven parkeervak tegen over Penninghoeksingel 53 aan te wijzen als parkeerplaats voor ver gunninghouders; - de aanwijzing van een parkeer plaats voor vergunninghouders aan de Koorkerkstraat in te trekken. voor de lol een auto gestolen om er mee te gaan rijden tot de benzine op is. Dan laat men de auto gewoon ergens achter (vaak beschadigd). Een zogenaamd stuur-pedaalslot of een brandstofafsluiter kan hier een oplossing bie den. Tenslotte zijn er ook nog de gewone auto dieven, die goed in de helersmarkt liggende auto's stelen. Om dit te voorkomen kan men denken aan dè aanschaf van een autoalarm systeem, dat verkrijgbaar is in diverse soorten en prijzen. U zult begrijpen dat het te ver zou voeren om hier alle mogelijkheden om auto diefstal te voorkomen te bespreken. Wij heb ben deze vorm van diefstal onder Uw aandacht willen brengen omdat het veelvuldig voor komt. Het bureau Voorkoming Misdrijven van de Rijkspolitie kan U gedetailleerde informatie geven. Kroonberoep mogelijk tot en met 21 juni. c.- het parkeren te verbieden op het parkeervak ter hoogte van Bach- tensteene 14 behalve voor de hier voor aangewezen invalide; - het parkeerverbod voor het invali- denpark op het Seisplein op te hef fen. Kroonberoep mogelijk tot en met 21 juni. c.- het parkeren te verbieden op het parkeervak ter hoogte van Bach- tensteene 14 behalve voor de hier voor aangewezen invalide; - het parkeerverbod voor het invali- denpark op het Seisplein op te hef fen. Kroonberoep mogelijk tot en met 21 juni. d.- het parkeerverbod voor de invali denparkeerplaats ter hoogte van Segeersstraat 29 op te heffen. Kroonberoep mogelijk tot en met 21 juni. Tegen deze besluiten kan iedere be langhebbende beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Konin gin maar worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zee land te Middelburg. SUBSIDIES VOOR VRIJWILLI GERSWERK Het ministerie van WVC stelt via haar Provinciale Bureaus Landelijk Con tact een bedrag beschikbaar voor klei ne, lokale of regionale vrijwilliger- sprojecten, die passen binnen een aan tal criteria. De bedoeling is dat met re latief kleine bedragen knelpunten bij vrijwilligersinitiatieven worden opge lost. Knelpunten zoals het van start komen, door een dieptepunt heen ko men of een nieuwe impuls nodig heb ben. Subsidieaanvragen kunnen tot 1 september 1985 worden ingediend bij het Bureau Landelijk Contact WVC, Koepoorstraat 6, tel. 27151. 1 1 Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5