(fl ruimtelijke ordening <D O <D O Se. ram (A S3 o 2: O "O O. 20 15 - 22 mei week CD CD Woensdag 15 mei 1985 DE FAAM week 20 - 25 mei Woningbouw bij de Reijersweg VERKEERS MAATREGELEN In de leeshoek van de voorlichtingswinkel lig gen diverse nota's over zichtelijk opgesteld. Toch willen we er de aandacht op vestigen dat in enkele verzamelcassette's ook openbare stukken liggen om in te zien, o.a. ont- werp-raadsvoorstellen. De Markt, Plein 1940 en de Gravenstraat waren de drie onderdelen, die deel uitmaakten van de herinrichting van het gebied rond de Markt. Na de Markt en Plein 1940 is nu ook de Gravenstraat afgerond. Eind augustus van het vorig jaar maakte men een begin met het herinrichtingskarwei. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/ brochures: - Algemene Bijstandswet - Algemene Kinderbijslagwet - Een alarm-systeem voor ouderen en gehandicapten - Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland - Ondanks een handicap toch sportplezier. Sinds 8 mei heeft het Buro Baanlozen Service z'n intrek genomen in het stadhuis op de hoek Lange Noord straat/Stadhuisstraat. Voor de ver bouwing van dit gedeelte van het stad huis was het buro gevestigd op de Dam. Het Buro Baanlozen Service zet pro jecten op voor beroepsmatige niet-ac- tieven. Op 18 mei heeft Middelburg weer een toeristische dag. Op deze dag kunt u voor f5,— een combinatiekaart kopen bij de V. V. V., waarmee U een aantal toeristische plekjes in de stad kunt bezoeken. Deze plekjes zijn niet alleen leuk voor de toeristen, maar zeer zeker ook voor de Middelburgers zelf. Met een combinatiekaart kunt U een kijkje nemen in het stadhuis, op de Lange Jan en in "Miniatuur Walcheren zal de paardetram heen en weer rijden. Verder kunt U in een aantal café's en restaurants een gratis tweede kop koffie krijgen. Op deze pagina treft U tevens de punten aan, die in de raadsvergadering van 20 mei a.s. zullen worden behandeld. Zoals U misschien weet, kunt U vanaf de publieke tribune deze vergadering bijwonen. De raadsvergaderingen zijn in principe altijd op de voorlaatste maandag van de maand en beginnen om 14.00 uur. Verder liggen op het bureau Voorlichting de raadstukken voor U ter inzage. Tevens is het mogelijk U, tegen betaling te abonneren op de raadsstukken. Wanneer U deze afhaalt kost dit f 23,— per jaar en bij toezending f 54,10 per jaar. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. m "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur betsteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, rode kool, appeltjes, puree dinsdag Karbonade, bloemkool, aardappelen woensdag Bami-goreng speciaal met saté donderdag Hamburger, appeltjes, rozijnen, pommes mignonettes vrijdag Rundvlees, spruitjes, aardappelen zaterdag Wat de pot schaft VERLENEN VERGUNNING Burgemeester en wethouders verleen den een hinderwetvergunning aan: 1. Aldi-Best BV voor het oprichten en in werking hebben van een super markt in het pand Lange Geere 149. 2. De heer A.C. Scheepers voor het oprichten en in werking hebben van een cafetaria in de Zacharias Jan- senstraat31. Indienen van een beroepschrift is mo gelijk tot 17 mei. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majes teit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. Geschillen van Bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN Den Haag. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, door de genen die bezwaar inbrachten tegen de aanvraag en door degenen die aanto nen daar niet toe in staat te zijn ge weest. AANLEG REGENWATERRIOOL OP DE MARKT EN PLEIN 1940 Burgemeester en wethouders maken bekenö dat Gedeputeerde Staten het deelplan voor de aanleg van een re genwaterriool op de Markt en Plein 1940 hebben goedgekeurd. Het goedkeuringsbesluit ligt tot 25 mei elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op de af- Agendapunten van de raadsvergadering op 20 mei om 14.00 uur in het stadhuis. Hieronder wordt een beknopte toe lichting gegeven op deze punten. Opening Notulen Mededeling en ingekomen stukken. 85-157 Benoeming directeuren van openbare basisscholen per 1 au gustus a.s. Met inagng van 1 augustus moeten aan een aantal openbare basisscholen of scholenkoppels directeuren worden benoemd. De benoeming dient te geschie den uit diegenen die op 31 juli 1985 in vaste dienst zijn van het bevoegd gezag als hoofd van de kleuterschool of de experimen tele basisschool. Scholen met meer dan 100 leerlingen mogen een adjunct-directeur hebben. Aan een school, waaraan meer dere personen tot directeur zijn benoemd, mag geen adjunct-di recteur aangesteld worden. In april hebben sollicitatiege sprekken plaatsgehad met de kandidaten. Voorstel: voor een aantal scholen en scholenkop pels directeuren en adjunct-di recteuren te benoemen. 85-164 Benoeming hoofd van de nieuw gestichte school voor gewoon la ger onderwijs in de binnenstad van Middelburg (Bachtensteene 18). De gemeente zal de Rijksleer school in de St. Sebastiaanstraat van het Rijk overnemen. De school zal worden gesloopt. Hiervoor in de plaats zal in de voormalige Rooms Katholieke school aan de Bachtensteene een openbare lagere school worden gevestigd. Voorstel: Het huidige hoofd van de Rijksleerschool te benoemen tot hoofd van de nieuwe open bare lagere school. 85-159 Beschikbaarstellen krediet voor de aanschaf van twee alcome- ters t.b.v. de politie. Ter vervanging van de blaas pijpjes wil de politie twee alco- meters aanschaffen om het al coholpromillage vast te kunnen stellen. Voorstel: over te gaan tot de aanschaf van twee alcometers en hiervoor een krediet van 6.250,- beschikbaar te stellen. 85-158 Beschikbaarstellen krediet voor de aanschaf van een snelheids meter t.b.v. de politie. De Commissaris van Politie heeft verzocht een snelheidsmeter te mogen aanschaffen omdat de huidige is verouderd. Voorstel: over te gaan tot de aan schaf van deze meter en hier voor een krediet van 23.850,- beschikbaar te stellen. 85-162 Middelburgse bijdrage in pro vinciale actie "Zeeland helpt Nepal". Het provinciaal bestuur heeft ten behoeve van Nepal een gel dinzamelingsactie gestart. Het kinderfonds van de Verenigde Naties wil in Nepal een onder wijsproject uitvoeren. Voor de ontwikkeling van het platteland moet het basisonderwijs in Ne pal drastisch worden verbeterd. Daarom verdient het aanbeve ling het initiatief te ondersteu nen. Voorstel: een bedrag van 8.000,- voor deze actie be schikbaar te stellen. 85-163 Vaststellen exploitatie-opzet "Binnengebied Bogardstraat" en verlenen krediet bouwrijp- maken le fase. Nu de plannen van de Rijksge bouwendienst betreffende de uitbreiding van het gebouw van de arrondissementsrechtbank meer omlijnd zijn, kunnen de voorbereidingen beginnen voor het aantrekkelijker maken van het binnenterrein tussen de Bo gardstraat en de Wagenaar- straat. Voorstel: De exploitatie-opzet vaststellen en een krediet van ƒ70.000,- te verlenen voor de aankoop van 82 m2 tuingrond en voor het bouwrijpmaken van de eerste fase. 85-161 Uitsluiting verkoop van erf pachtpercelen, ingebracht in de dienst Welzijnsaccommodaties. Sportverenigingen hebben de grond waarop hun clubaccom modaties zijn gebouwd in erf pacht van de gemeente. Volgens de Grondregels kunnen deze verenigingen tot 1 januari 1988 verzoeken hun erfpachtpercelen te kopen. Burgemeester en wet houders achten het echter ge wenst dat de sportcomplexen onverdeeld eigendom blijven van de gemeente. Voorstel: Erfpachtpercelen op de gemeentelijke sportvelden van eventuele verkoop uit te sluiten. 85-178 Uitbreiding openbare verlich ting. Voor de verbetering van de openbare verlichting is in het investeringsplan 1985 van de ge meente 25.000,- opgenomen. Op een aantal plaatsen dient verlichting te worden aange bracht, t.w. in de Burggang, bij het minitheater, in de St. Sebas tiaanstraat, in de Laurens Stommesweg, bij de uitritten aan de Eendrachtsweg voor het pand Breeweg 3 en bij de Kui perspoort. In deze gevallen moet alleen verlichting worden bijge plaatst. Voorstel: in te stemmen met de bovengenoemde verlichting en het krediet van ƒ25.000,- be schikbaar te stellen. 85-165 Beschikbaarstellen krediet voor het maken van voorzieningen t.b.v. een Total-tankstation aan de Schroeweg. In april besloot de raad 1.300 m2 grond te verkopen aan Total i.v.m. de vestiging van een tankstation. In verband hiermee moet een in- en uitvoegstrook worden aangelegd en moeten bijbehorende werkzaamheden worden verricht. Tevens dient een sloot met duiker te worden gemaakt. Voorstel: in te stemmen met de uit te voeren werkzaamheden en het benodigde krediet beschik baar te stellen. 85-160 Uitname uit het grondbedrijf van percelen grond aan de Oos terse Lageweg. I.v.m. de uitbreiding van Alge mene Begraafplaats heeft de Volkstuinvereniging Kweeklust per 1 januari 1985 het volkstuin complex aan de Kruitmolenlaan moeten verlaten. Daarvoor in de plaats hebben ze twee percelen grond aan de Oosterse Lageweg in huur. Deze percelen hebben nu een bestemming gekregen en dientengevolge moeten ze uit het grondbedrijf gehaald worden hetgeen een verlies betekent van ƒ81.690,- Voorstel: de twee percelen grond uit het grondbedrijf te nemen en in te brengen in de algemene dienst en hiervoor een krediet te verlenen van 81.690,- 85-179 Beschikbaarstellen krediet voor de aanschaf van een veegma- chine t.b.v. de reinigingsdienst. De in 1973 aangeschafte veeg- machine van de reinigingsdienst is aan vervanging toe. In 1984 werd een nieuwe machine aan geschaft, die volledig aan de verwachtingen beantwoord. Voorstel: de versleten machine te vervangen en eenzelfde ma chine als in 1984 werd aange schaft aan te schaffen. 85-173 Beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de res tauratie van de kopspanten van de sporthal Nassaulaan. In oktober 1984 besloot de raad tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het herstel van de kopspanten aan de noordzi jde van de sporthal. Uit onderzoek van gemeentewerken is geble ken dat het spant aan de zuid zijde ernstig is aangetast. Om technische redenen kunnen de werkzaamheden het beste in ju ni/juli uitgevoerd worden. Noord- en zuidzijde zullen tege lijkertijd gedaan worden. g5 Voorstel: Uitvoering van de werkzaamheden en verlenen van krediet hiervoor. 85-166 Verzoek om planschadevergoe ding ex. artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening.. In verband met de verbouwing van het pand Seissingel 4 is door een inwoner van Middelburg een schadevergoeding aange vraagd omdat deze meent dat zijn woning hierdoor met 75.000,- in waarde is vermin derd. Deze inwoner heeft zijn woning in eigendom verkregen nadat het bestemmingsplan was vastgesteld. Dientengevolge had 85 hij kunnen weten wat de plan nen waren met het pand Seis singel 4. Voorstel: de schadevergoeding niet toe te kennen. 85-176 Gemeentelijk programma cul turele minderheden t.b.v. Rijks regeling Welzijn Minderheden. Deze regeling is per 1 januari j.l. in werking getreden. Voor de gemeente Middelburg is in deze regeling een bedrag van 90.500,- opgenomen, dat zo goed mogelijk besteed moet worden en waarvoor diverse verenigingen van minderheden 85- programma's en begrotingen hebben ingediend. Voorstel: de minister van WVC te verzoeken voor 1985 een bij drage te verstrekken. In af wachting van dit antwoord de organisaties van minderheden een subsidie verstrekken van maximaal 75% c.q. 100% van de toe te kennen rijksbijdrage. 156 Verlenen medewerking aan schaf vermenigvuldigingsappa- ratuur t.b.v. de lagere school "De Wegwijzer". Deze school in Nieuw- en Sint- Joosland heeft gevraagd een vermenigvuldigingsapparaat te mogen aanschaffen omdat de in 1971 aangeschafte stencilmachi ne weinig mogelijkheden biedt. De aanschaf van een fotoco- pieer- of een stencilinbran- dapparaat zou kunnen volstaan. Voorstel: de school goedkeuring te v trienen om de apparatuur aan te schaffen. 169 Beschikbaarstellen krediet voor de aanschaf van een fotocopiee- rapparaat t.b.v. de openbare la gere school "De Westburch". Dit aan te schaffen apparaat zal worden gebruikt voor het ver vaardigen van lesmateriaal voor de leerlingen van de school. Voorstel: met de aanschaf van het fotocopieerapparaat accoord te gaan en een krediet van 3.570,- beschikbaar te stellen. -170 Beschikbaarstellen krediet voor aanschaf stencilschrijver met toebehoren ten behoeve van de openbare lagere school "De Zuidburch". Voorstel: Het verlenen van een krediet, groot 3.400,- -171 Beschikbaarstellen krediet uit voeren buitengewoon onder houd dakbedekking "Griffioen- school" voor g.l.o. aanschaf en aanbrengen buitenzonwering kleuterschool "Eendenkroost" en de "Torenhoveschool" voor gewoon lager onderwijs en aan schaffen van 3 fotocopiee- rapparaten t.b.v. drie lagere scholen. Voorstel: Beschikbaarstellen van een krediet van 25.310,- 174 Verlenen medewerking voor het wijzigen van de goot-constructie t.b.v. de lagere school "De Wegwijzer". Deze school in Nieuw- en Sint- Joosland heeft klachten over lekkages. Daarom heeft de Dienst Gemeentewerken een onderzoek ingesteld. De goot constructie bleek niet meer deugdelijk en dient te worden vervangen. Voorstel: de school toestemming geven de goot te vervangen waarvoor de gemeente 50% van de kosten zal bijdragen. 168 Beschikbaarstellen krediet aan vulling inventaris op grond van de Overgangswet op het Basi sonderwijs ten behoeve van 3 te vormen openbare basisscholen. Op grond van deze wet neemt een nieuw te vormen basisschool de inventaris van de voormalige kleuter- en lagere school over. In artikel E-45 wordt aan openbare basisscholen de mogelijkheid geboden hun inventaris aan te vullen. Voorstel: Een aantal voorzie ningen treffen t.b.v. een drietal openbare basisscholen. 167 Verlenen medewerking aanvra gen ex art. E-45 Overgangswet op het basisonderwijs (OWBO). Op grond van de OWBO neemt een nieuw te vormen basisschool de inventaris van de voormalige kleuter- en lagere school over. In artikel E-45 wordt aan besturen van bijzondere basisscholen de Burgemeester en wethouders zijn van plan medewerking te verlenen aan de bouw van 4 woningen bij de Reijersweg in Reijershove I. Het bouwplan en het concept-uitwerkingsplan van het globale bestemmingsplan Reijershove liggen tot en met 16 mei ter inzage bij het Bureau Voorlichting van de gemeente Stadhuisstraat 2. Tot deze termijn is het mogelijk om bezwaar te maken. Dit moet sch riftelijk bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. mogelijkheid geboden de inven taris aan te vullen. Voorstel: Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk On derwijs te Middelburg en de Vereniging voor'Christelijk la ger Onderwijs te Nieuw- en Sint-Joosland medewerking te verlenen 85-155 Beschikbaarstellen krediet sloop buitenberging incl. fiet senstalling schoolgebouw Grif fioenstraat 38 (voormalig ge bouw o.l.s. "de Dunenburch"). De berging is door brand ver woest. Op deze plaats is een nieuw gymnastieklokaal voor de "Toorenvliedt schóól" gepland. Voorstel: Het verlenen van een krediet, waarna zo snel mogelijk met de sloop kan worden begon nen. 85-177 Beschikbaar stellen van een subsidie ad 15.000,- in de kos ten verbonden aan de organisa tie van een jongerenmanifesta- tie in het kader van het Inter nationaal Jongerenjaar 1985. Op 14 september zal op het Damplein een jongerenmani- festatie worden georganiseerd. Tot nu toe hebben veertien or ganisaties toegezegd hun mede werking te zullen verlenen. Om de voorbereidingen te kunnen starten en er zeker van te zijn dat een groot gedeelte van het programma ook daadwerkelijk wordt uitgevoerd wordt de raad om een bijdrage gevraagd. Voorstel: Het verlenen van een subsidie van maximaal 15.000,- 85-152 Wijziging van een aantal rechtspositieregelingen voor het gemeentepersoneel. Per 1 juni treedt de Wet af- schaffinf overneming premie AOW/AWW in werking. Met ingang van deze datum moeten de ambtenaren zelf hun premie AOW/AWW gaan betalen. Daarom moeten de bepalingen in verschillende verordeningen, die nog uitgaan van de oude si tuatie worden gewijzigd. Rondvraag Sluiting ir Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. - het gedeelte van de Laurens Stommesweg tussen de Laan der Verenigde Naties en het perceel Laurens Stommesweg 49 in beide richtingen te sluiten voor het verkeer behalve voor voetgangers, (brom) fietsers en bestemmingsverkeer - een rechtsafverbod in te stellen op de Laan der Verenig de Naties ter hoogte van de aansluiting met de Laurens Stommesweg voor verkeer uit noordoostelijke richting behal ve voor bestemmingsverkeer. Kroonberoep mogelijk tot en met 14 juni. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende kan beroep in stellen bij de Kroon. Het beroep schrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin maar worden ingediend bij de Commis saris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. deling Algemene Zaken in het stadhuis, Lange Noordstraat 1. AANVRAGEN STANDPLAATSEN AMBACHT/ANTIEKMARKT Van 30 mei tot en met 29 augustus wordt op de donderdagen een am bacht/antiekmarkt georganiseerd op de Vismarkt. Standplaatsen kunnen worden aangevraagd bij burgemeester en wethouders. Hierbij moet worden opgegeven: - branche - gewenste ruimte - het nummer waaronder men gere gistreerd staat bij het Centraal Re gistratiekantoor Detailhandel/ Ambacht in Den Haag. Wanneer er dit jaar al een aanvraag ingediend is, hoeft dit niet nog een keer te gebeuren. Op zaterdag 18 mei heeft Middelburg weer een toeristische dag, waarop een rondleiding door het stadhuis gemaakt kan worden. Verder kan men de ''Lange Jan beklimmen en een rit met de paardetram maken. Een bezoek aan "Miniatuur Walcheren is ook mogelijk. In de café 's is de tweede kop koffie gratis. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Gravenstraat Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK AANVANGS DATUM Herinrichting In uitvoering O Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom. I 1

de Faam | 1985 | | pagina 5