mi q? het zakeahart 'De Kapper' stelde haarmode centraal in 'streetlife'-show Vlissinger vond krachtig middel tegen zweetvoeten Korte ZEELAND "t Zand 1111 ook met diesel en computer HELPT NEPAL Woensdag 8 mei 1985 DE FAAM-DE VLISSINGER Kinderkamp Nieuwe Muziek Migraine vereniging Pisuisse Ruimtevaartwedstrijd 'JE PRAAT ER NIET OVER, NET ZOALS BIJ AAMBEIEN' Getest Vrienden van musea Bibliotheek Vrije school Vegetarisch Polen/Vlissingen Fiets- en Molendag Vijf in één dag Ringrijderij NCRV Bowling Plankzeilen Naturisme Huiskamerproject Balletvoorstellingen PCOB Woonlasten Gymnastiek Fancy Fair CDA-vrouwen Playbackshow Disco Raad van Arbeid Paauwenburg Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 Educatief Muziek Gedrag honden Mijnwerkers Baanlozen Voorjaarsmarkt of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Architectenwinkel Jeugd-BV Films Raad Domburg Slechthorenden GIRO 7475 MIDDELBURG De stand van zaken, wekelijks in deze krant. "Dat moeten we vaker doen Henk". Een vrolijke knaap, vrij dagavond en nacht twee keer veertig minuten gelegenheidsmo del voor een unieke show van 'De Kapper', steekt om twee uur 's nachts de duim omhoog naar be drijfsleider Henk Geelhoed van deze Middelburgse kapsalon. Op de achtergrond dreunt de muziek van discotheek Cheesy (Biggeker- ke) verder en jonge paartjes lenen hun lichaam aan het indringende ritme. Organisator Henk Geelhoed zucht. Hij is moe. "Maar ik ben meer dan tevreden. Meestal staan de kappers bij modeshows op de achtergrond en telt alleen de kle ding. We hebben nu het kapsel centraal gesteld. Zeg maar om eens wat extra's te doen". Tegen de vierhonderd toeschou wers woonden deze unieke show bij en zagen vanaf half elf en vanaf één uur 's nachts achter eenvolgens de Dizzy Feet Dancers uit Goes, twee keer achtereen een groep van vijf kappers en kapsters van 'De Kapper' een demonstratie geven, leerlingen van de Mode- en kledingschool uit Vlissingen futu ristische kleren showen en vervol gens de aanstekelijke mode van het 't Zwaailicht'. De Modellen voor 'de Kapper' en 't Zwaai licht' waren allen gelegenheids mannequins en dressmen, klanten van 'De Kapper'. In de haarmode voert nonchalan ce de boventoon. Achteloze lok ken over elkaar, vaak met opge schoren zij partijen, kort van voren en lang van achter. Bij sommige modellen werd speels de 'ver fspuit' gehanteerd tijdens de de monstratie en haarstukjes met de zelfde kleur brachten een chique element in de sportieve haardos. De heren werden eveneens op luchtige wijze gekapt en waar de spuit bij de dames groene strepen aanbracht, kregen de heren goud bruine partijen toegevoegd. Het haar van de mannen wordt in het nieuwe modebeeld lang in de nek gedragen. De mode die 't Zwaailicht' voert is - zo bleek - niet gevoelig voor trends; het sportieve losse en 'alles is mogelijk'-principe blijft steevast *Demonstratie van Henk Geelhoed. overeind staan. Niettemin heeft men de indruk, dat de japonnen, blouses en truitjes uit de koker van hedendaagse mode-ontwer pers komen. De show droeg de naam 'Streetlife', zo van de straat. "En daar hebben kappers in de meeste gevallen mee te maken", aldus Henk Geelhoed. Het Shell-zelftankstation 't Zand aan de Koudekerkseweg in Mid delburg is recentelijk uitgebreid met een verkooppunt voor diesel olie en een computerinstallatie die alle handelingen van de klanten 'noteert'. Voor de verkoop van dieselolie is een nieuw en verlengd Suzan Overwijk bedient het nieuwe computersysteem. 'eiland' geplaatst met twee slangen voor dieselolie en vier benzine slangen. In totaal heeft exploitant Jos Dekker naast de diesel ver kooppunten zes benzine- en één brommerbenzineslangen. Enkele dagen geleden werd het tankstation ook uitgebreid met een hypermodern computersys teem, waarmee alle verkopen feilloos worden geregistreerd. En als de klant dat wenst wordt er tevens een verkoopbon verstrekt. Daarvoor hoeft alleen maar een toets ingedrukt te worden. Voor heen werd er voor iedere ver koophandeling een bon geprodu ceerd. "Die bonnen slingerden vaak overal rond de zaak. want veel klanten gooiden de bonnen direct weg", vertelt medewerkster Suzan Overwijk die inmiddels al aan de computer gewend is. Ook voor de exploitant heeft de nieu we computer grote voordelen. Zo kan hij na iedere werkdag middels een uitdraai waarnemen wat er die dag in zijn zaak is omgezet. Met de twee nieuwe elementen is het zelftankstation 't Zand weer helemaal 'bij de tijd'. Humanitas organiseert van 13 tot en met 19 juli een kinderkamp voor kinderen uit éénoudergezin nen en voor kinderen die wegens ziekte van de ouders niet op va kantie kunnen. Het kamp is be doeld voor kinderen van 7 tot en met 14 jaar. Het tentenkamp -in samenwerking met Scouting wordt opgezet nabij Cadzand. In lichtingen: 01198-1655. De Stichting Nieuwe Muziek Zeeland in Middelburg is ver huisd. De stichting maakt niet langer gebruik van het pand Nieuwe Haven 43, maar van de Kloveniersdoelen aan de Achter de Houttuinen 30 in Middelburg. De Kloveniersdoelen wordt het centrum voor concerten, docu mentatie en informatie van Nieu we Muziek. Het telefoonnummer blijft: 01180-23650/26640. Lokale Omroep Een werkgroep van de Culturele Raad Vlissingen heeft een onder zoek verricht naar de wenselijk heid en mogelijkheden van een lokale omroep in Vlissingen. Het rapport wordt donderdag 9 mei besproken. Dan buigt het alge meen bestuur van de Culturele Raad Vlissingen zich over de no titie. De vergadering begint om 20 uur in welzijnscenlrum Bachten Komme. Inlichtingen: 01184- 14928/16672. De Vereniging van Migrainepa- tiënten houdt op maandag 13 mei een bijeenkomst in de bovenzaal van restaurant De Huifkar aan de Markt in Middelburg, aanvang 20 uur. Gastspreker is C. de Weerdt uit Arnemuiden, die een inleiding verzorgt over kinesiologie en technieken als energiestromen via accupunctuur, voedingsleer, voe treflexzone en de ncurolinguisti- sche programmering. Er is gele genheid tot discussie. De cabaretier Jean-Louis Pisuisse was een Vlissinger van Franse af komst. Hij werd geboren in het pand Walstraat 24 in Vlissingen. Het geboortehuis is ontdekt door de heer J.T.H.C. Schepman. Die houdt vanavond (woensdag 8 mei) vanaf 20.30 uur een lezing over Pisuisse. De Pisuisse-avond is georganiseerd door de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Mu seum in Vlissingen en wordt in het museum zelf gehouden. Aanmel den vooraf (01184-12498) is ve reist. Eind '85 of begin '86 is de Komeet van Halley zichtbaar in Neder land. De komeet verschijnt 1 keer in de 76 jaar. Wetenschappers maken zich op om de komeet te bestuderen. Dat gebeurt vooral in Europees verband. Daarom is nu een Europese ruimtevaartwed strijd uitgeschreven voor jongeren van 15 tot 20 jaar. Deelnemers moeten experimenten die ze zelf zouden willen doen aan de Ko meet van Halley omschrijven, zo wel zonder hulpmiddelen als met geavanceerde apparatuur. Inlich tingen bij de jongerenwerkgroep Zeeland van de Nederlandse Ver eniging voor Weer- en Sterren kunde, Postbus 194 in Middelburg of elke vrijdag na 20 uur in de 'Volkssterrenwacht aan de Heren gracht 52 in Middelburg. En toen stond hij ineens voor de balie van de bank. Hij wilde nog een extra banknummer. De be diende knikte begrijpend toen de Vlissinger Ben van Damme de naam 'Benolin' bij het adres opgaf. Maar dat er op de bank nog over werd gepraat, bleek enkele uurtjes later. Een andere bankemployee belde Van Damme met de vraag wat hij nou weer aan het uitspoken was. "Gewoon: Ik verkoop zalf tegen zweetvoeten die ik zelf heb ontdekt", klonk het gedecideerd. Ben van Damme (40), eigenaar van het hotel-restaurant De Lam me Goedzak aan de boulevard in Vlissingen straalt als hij vertelt over zijn uitvinding die eigenlijk geen uitvinding is. "Benolin", pronkt hij, "is eigenlijk de her nieuwde toepassing van een mid del dat al duizenden jaren oud is. Ik noem me dan ook absoluut geen uitvinder. Ik heb 'het spul' toepasbaar gemaakt. Neen, wat ik gebruik is een geheim. Ik zeg ab soluut niet wat er in zit. Het is duidelijk dat de naam is afgeleid van m'n eigen voornaam. Meer zeg ik er niet ovêr". Een restaurateur in de handel met een middeltje tegen zweetvoeten. Kwakzalverij? Van Damme wuift alles in die richting met een breed gebaar weg. "Al meer dan 26 jaar zit ik in de horeca en tob al die tijd met transpirerende voeten. Het was zelfs zo erg, dat ik er thuis ruzie over kreeg met mijn vrouw. Als ik ergens op visite was. durfde ik niet te blijven slapen. Want als ik m'n schoenen uittrok was de geur in het hele huis te ruiken. Voor jezelf is dat niet erg, maar je omgeving wordt er gek van. Al die jaren heb ik van alles geprobeerd. Wel tien verschillende soorten zalf tot en met geurvreters toe. Het hielp niet. Op een bepaald mo ment ving ik iets op over een heel simpel produkt. Ik ben het gaan proberen, en ja hoor. Het hielp. Sindsdien heb ik geen last meer van zweetvoeten". Voordat Van Damme zijn onder- nemershart liet spreken en het op de markt ging brengen, testte bij Benolin uit op vrienden en ken nissen. Hij stelde vast dat hij het ei van Columbus (her)ontdekte, toen de proefpersonen hem en thousiast de positieve uitwerking meedeelden. Bij hem zelf was de genadeloze zweetvoetengeur in middels verdwenen en stelden vrienden, waar hij 's avonds na een borreltje nooit bleef slapen vergenoegd vast, dat 'die Ben' was veranderd. Verder ging hij niet over één nacht ijs, maar liet z'n 'wondermiddel' keuren door' huisartsen en de inspecteur voor de volksgezondheid. Toen alles in orde was bevonden bracht hij het op de markt en prijst het sinds enkele weken aan via adverten ties. "Mensen met zweetvoeten, dur ven niet over hun kwaal te praten. Het is net zo iets als aambeien, daar praatje ook niet over", stelt hij vast. En:"Ik ben enorm blij met deze herontdekking. Voor mezelf heeft het uitkomst gebo den. En ik vind het fantastisch om het te gaan verkopen; zeg maar er ondernemer mee te spelen. Vooral omdat het zo'n goed product is waar mensen wat aan hebben. Bovendien heeft het middel blij vende waarde. Ik zelf, bijvoor beeld, gebruik het maar één keer in de zoveel maanden. Anderen waren meteen verlost van de kwaal die chronisch leek en ge bruiken de zalf net zoals het uit komt". Van Damme produceert de zalf in zijn privé-keuken. De tubes vult hij met een oude slagroomspuit en het uiteinde er van knijpt de res taurateur dicht met een speciale tang. Een tube Benolin kost 15,95, inclusief verpakking en verzendkosten. Binnenkort wordt de zalf aan drogisterijen en apot heken ter verkoop aangeboden. Tot slot wijst de Vlissinger er op dat Benolin absoluut geen ge neesmiddel is. "Je zou het onder cosmetica kunnen rangschikken". *Ben van Damme Mevrouw W. van Nassau-Damen is gekozen tot bestuurslid van de Nederlandse Federatie van Vrienden van Musea. Mevrouw Van Nassau is voorzitter van de Vereniging van Vrienden van het Stedelijk Museum in Vlissingen. Ze werd tijdens de landelijke ver gadering in Paleis Het Loo in Apeldoorn met algemene stem men gekozen. Geïnteresseerden kunnen don derdag 9 mei om 10 uur en om 14 uur weer worden rondgeleid door de Openbare Bibliotheek in Vlis singen. In die bibliotheek is verder de expositie 'Bevrijding toen, fas cisme nu' te zien. De Vrije School in Middelburg belegt op 10 mei en 24 mei en op 7 juni informatie-avonden over haar afdeling voortgezet onder wijs. De bijeenkomsten, die om 20 uur beginnen, kunnen ook afzon derlijk worden bezocht. Op 10 mei wordt gesproken over algemeen pedagogische aspecten. De werkgroep 'Schep je eigen werk' serveert zondag 12 mei een Mexicaans vegetarische maaltijd in het VJV-gebouw aan de Ver- kuyl Quakkelaarstraat in Vlissin gen. Aanschuiven om 18 uur. Re serveren is mogelijk tot vrijdag middag 14 uur: 01184-17819. Te vens zoekt de werkgroep dringend nieuwe medewerkenden. De Vlissinger van Poolse afkomst Lipovski houdt een historische inleiding tijdens de themabijeen komst 'Veertig jaar Polen op Vlis singen'. Ook worden dia's en films over Polen vertoond. De manifes tatie begint om 20 uur in het VJV-gebouw aan de Verkuyl Quakkelaarstraat in Vlissingen. In het hele land staat zaterdag 11 mei de Fiets- en Molendag op stapel. Er zijn vele honderden routes uitgezet. Inlichtingen ver schaffen de ANWB in Middel burg en de VVV in Vlissingen. Toeristen maar ook eigen inwo ners kunnen zaterdag 18 mei een kaart kopen die recht geeft op vijf attracties in Middelburg. Voor één prijs kan zowel worden deel genomen aan een rondleiding door het Middeleeuwse stadhuis, als de Lange Jan worden beklom men, een rit met de paardentram worden gemaakt, een bezoek worden gebracht aan Miniatuur Walcheren en in een horecaon- dermeming gratis een tweede kopje koffie worden gedronken. Tevens treedt om 13.30 uur in de binnenstad ook de folkloristische dansgroep Medioburgum op. Kaarten zijn vanaf 15 mei te koop bij de VVV op de Markt in Mid delburg. De organisatie is in han den van de Ceremoniemeesters, de evenementencommissie van de VVV. De traditionele ringrijderij met versierde sjezen in Middelburg wordt dit jaar gehouden óp don derdag 18 juli. De grote ringrijde rij om onder meer de Koninklijke Bekers wordt verreden op don derdag 15 augustus. De organise rende Folkloristische Commissie heeft dit laten weten. De afdeling Zeeland van de om roeporganisatie NCRV organi seert dagtochten naar Hilversum, waar op 1 juni het 60-jarig bestaan van de NCRV wordt afgesloten met een open huis-manifestatie. Inlichtingen en opgave: 01189-1255, 01180-13517, 01180-12624. Badmintontoernooi De wijkvereniging Bossenburgh in Vlissingen zet een traditie voort door op Hemelvaartsdag (don derdag 16 mei) van 10 tot 16 uur een badmintontoernooi te houden in de gymnastiekzaal van De Houtuyn in Vlissingen. Alle drie de vormen van dubbelspel kun nen worden gespeeld. Opgave en inlichtingen: 01184-60688. De Bowlingbond Middelburg en sporthal De Kruitmolen in Mid delburg hebben samen een bow- lingtoernooi gehouden dat in het teken stond van het vijfjarig be staan van beide 'instanties'. De uitslag: 1. Ria van Leeu- wen/Huub Sleypen Middelburg; 2. Bert Hoogerhuis/Dick Vrugt Middelburg; 3. Lex Nijs/Albert van de Broek Hoogerheide. Hoogste game dames: Nina Sierat 235. Hoogste game heren: Guus van den Boom 247. Beide spelers komen uit Hoogerheide. Hoogste serie dames: Nina Sierat Hooger heide 906. Hoogste serie heren: Lex Nijs Hoogerheide 998. Ruim tweehonderd plankzeilers uit het hele land nemen op 9 en 10 mei deel aan de surfkampioen- schappen voor HTS'ers. Die wor den voor de zesde keer georgani seerd door de HTS in Vlissingen. de strijd speelt zich af op het Veerse Meer en begint bij cam ping De Schotsman in Kamper land. Donderdag begint de wed strijd om 12.30 uur; vrijdag om 10.30 uur. HTS-directeur ir Tj. Douma reikt dan rond 16.30 uur de prijzen uit. De naturistenvereniging Zeelan- dia (Postbus 343, 4330 AH Mid delburg) houdt opnieuw een open dag op haar verenigingsterrein De Belt in Vlissingen. De open dag -in geklede toestand- wordt ge houden op zaterdag 11 mei tussen 14 en 17 uur. De Belt wordt be reikt door na de afslag naar de Olau Line meteen de eerste weg links te nemen. Het Huiskamerproject voor Druggebruikers in Vlissingen heeft een passage in het jaarver slag over '83 veranderd. Na een gesprek met wethouder M. Vinke van sociale zaken en volksge zondheid in Middelburg heeft het bestuur daartoe besloten. Nu moet worden gelezen dat het Huiskamerproject het als een uiterst onaangename verrassing heeft ervaren dat de gemeente raad van Middelburg het princi pebesluit van b en w van Middel burg om de diensten van het HKPD in te ruilen voor die van het ZCAD, heeft bekrachtigd. Het Zeeuwse Instituut voor Kunstzinnige Vorming in Mid delburg heeft drie balletvoorstel lingen op stapel staan Ze begin nen woensdag 29 mei om 15 uur en om 19.30 uur en op donderdag 30 mei om 19.30 uur in de Schouwburg in Middelburg. Het ZIKV aan, de Kuiperspoort in Middelburg verkoopt de kaarten tijdens kantooruren. De Protestants Christelijke Oude renbond (PCOB) in Vlissingen houdt zijn ledenvergadering don derdag 9 mei in het jeugdgebouw bij de Petruskerk aan de Dr. Ot- testraat in Vlissingen. Na het huishoudelijke gedeelte is er een openbare bingo. Aanvang 14.30 uur. De regionaal voorlichter van de Directie Zeeland van het ministe rie van VROM, de heer J. van de Meer, houdt maandag 13 mei een inleiding voor het Woonlasten Komitee Middelburg. De bijeen komst wordt gghouden in het dis trictskantoor van de FNV-Zee- land aan het Walplein in Middel burg. Aanvang 19.30 uur. Het spreekuur van het comité komt hiermee te vervallen. De heer Van de Meer praat vooral over indivi duele huursubsidie. De heer Jan Eversdijk van Meer Bewegen Voor Ouderen (MBVO) leidt de informatiemiddag over gymnastiek, die dinsdag 14 mei vanaf 14.30 uur wordt gehouden in de recreatiezaal van Ter Veste in Middelburg. MBVO wil name lijk een gymnastiekgroep voor ouderen van Ter Veste en de daarbij behorende woningen be ginnen. Tijdens de informatie middag worden ook videofilms vertoond. Bij voldoende belang stelling begint de eerste les op dinsdag 21 mei om 14.30 uur. De openbare basisschool De Stel- lepit in Vlissingen heeft een grote fancy fair voorbereid. Die wordt zaterdag 11 mei gehouden op het schoolplein. Er is een rommel- en boekenmarkt, er staan kraampjes met hapjes en drankjes en ver schillende muzikale groepen tre den op. Een sportschool, een jazzdansgroep, de handboog schietvereniging en de ponyver eniging geven demonstraties. Het evenement begint om 10.30 uur. Het CDA-vrouwenberaad Zee land komt maandag 13 mei bijeen in Goes. Na het huishoudelijke deel voor de leden (aanvang 19.15 uur) wordt de bijeenkomst om 20 uur in het openbaar voortgezet. Dan spreekt het Tweede Kamer lid mevrouw M. Oomen-Ruyten over 'de gelijkstelling van man en vrouw in de sociale zekerheid'. De jaarvergadering wordt gehouden in Hotel Terminus. In buurthuis De Paraplu aan de Alexander Gogelweg in Vlissin- gen-Paauwenburg wordt zaterdag 11 mei vanaf 10 uur een grote playbackshow gehouden. Kinde ren die mee willen doen moeten zich vooraf aanmelden: 01184-65453. In De Piek-Hellebardierstraat 11-13 in Vlissingen- wordt zater dag 11 mei vanaf 21 uur een dis co-avond gehouden. De Raad van Arbeid in Middel burg verwacht in de nabije toe komst een vergroting van de werkdruk. De AOW wordt name lijk ingrijpend veranderd. De voortgaande automatisering van de kinderbijslag-administratie zal eveneens personele problemen met zich meebrengen. Dat staat in het jaarverslag '84, dar de Raad van Arbeid heeft uitgebracht. Het wijkcomité Paauwenburg in Vlissingen vergadert maandag 13 mei vanaf 20 uur in wijkcentrum De Paraplu. Onderwerpen zijn: Overlast doorslaand water torenf lats, voorbereiding actie 'recreatie in Paauwenburg' en evaluatie actie 'Groen in Paauwenburg'. Inlichtingen: 01184-16655. >l/UtA6tX/VL De sectie educatief werk van de Zeeuwse Culturele Raad heeft besloten om donderdag 9 mei een extra vergadering te houden. Op de agenda staat de bespreking van een groot aantal subsidieverzoe ken. De bijeenkomst wordt ge houden in het gebouw van de ZCR, Dam 31 in Middelburg en begint om 14 uur. Informatie: 01180-33024. Ook de sectie Muziek van de Zeeuwse Culturele Raad verga dert binnenkort. Deze sectie komt dinsdag 14 mei om 9.30 uur bijeen in het ZCR-gebouw aan de Dam 31 in Middelburg. Ook tijdens deze vergadering komen subsi dieverzoeken aan de orde. Infor matie: 01180-33024. De presentator van het televisie programma 'Dierenmanieren', Martin Gaus, komt woensdag 15 mei om 19.30 uur naar gebouw Het Zuiderbaken aan de Rent meesterlaan in Middelburg. Op uitnodiging van de Hondenhou- dersvereniging Walcheren praat hij aan de hand van videobanden over het gedrag van de hond. In formatie: 01184-15334. Heemkundige kringen De besturen van de Heemkundige Kring Walcheren en van de Kring Bevelanden hebben besloten om samen te werken. Het principebe sluit moet nog nader worden uit gewerkt. Al eerder was besloten om de activiteiten open te stellen voor de leden van beide kringen. De voorjaarsvergadering van de FNV Zeeland heeft zich solidair verklaard met de strijd van de Britse mijnwerkers en hun gezin nen tegen de werkgevers in de kolensector en tegen de Britse re gering. Verder moet de FNV, zo zei de vergadering doorgaan met de financiële bijdragen aan de met ontslag bedreigde mijnwer kers. Ook aan de FNV-leden wordt gevraagd dat te doen. Voorts heeft het voorjaarscongres van de FNV-Zeeland zijn onge noegen uitgesproken over de wij ze waarop de politie van Middel burg is opgetreden tegen een groep bijstandsvrouwen. Tenslot te heeft FNV-Zeeland het Fede ratiebestuur gevraagd om de paus niet te bezoeken wanneer hij op 12 mei in Utrecht is. Het Buro Baanlozen Service in Middelburg verhuist deze week van Bachten Steene en Dam naar het pand Stadhuisstraat 1. Daar opent het BBS op 14 mei weer zijn deuren. Het BBS beheert de vrij- willigersvakaturebank, een klus jesdienst en brengt het blad Jo bless News uit. Momenteel wordt gewerkt aan allerlei nieuwe plan nen. Het BBS is dinsdag,'woens dag en donderdag geopend van 10 tot 16 uur. Inlichtingen: 01180-35790. De Middenstandsvereniging Ne- midso in Oost-Souburg heeft za terdag 1 juni vastgesteld als datum voor de Voorjaarsmarkt. In het centrum van Oost-Souburg wor den twintig kramen opgesteld. Drie straatorkesten en de Flus hing Barber Shop Singers werken aan het evenement mee. Ook wordt geprobeerd een aantal standwerkers naar de Voorjaars markt te lokken. Jongeren De Zeeuwse Jeugdraad wil de Zeeuwse jongeren meer bij de politiek betrokken. Jongeren staan immers dikwijls apatisch tegenover politieke zaken. Nu '85 is uitgeroepen tot internationaal jongerenjaar en jongeren uit etni sche minderheden bij de komende gemeenteraadsverkizeingen voor het eerst stemrecht hebben, heeft de Jeugdraad een werkgroep in gesteld. Die werkgroep heeft de hulp van gemeentevooflichters ingeroepen, die meer aandacht zouden moeten schenken aan in formatie voor jongeren over poli tieke zaken. De werkgroep werkt nu aan een model voor lokale groepen om partijprogramma's te kunnen analyseren. Informatie: 01180-33024. Woningverbetering was het meest voorkomende onderwerp dat de Architectenwinkel in Vlissingen tijdens zijn spreekuren in 1984 behandelde. Dat blijkt uil het jaarverslag van de Stichting Ar chitectenwinkel Walcheren, Post bus 309 in Vlissingen. Barbeko Zeeland BJV is een be sloten jeugdvennootschap. Leer lingen van de MTS in Vlissingen 'spelen' een jaar lang dat ze samen een bv vormen. De werkelijkheid wordt zo goed mogelijk nage bootst en er worden echte pro- dukten gemaakt: Barbeques. Het project loopt nu zo goed dat er zelfs import en export naar en van België wordt gerealiseerd. De Belgische besloten jeugdvennoot schap uit Heist-op-den-Berg is in middels in Vlissingen op bezoek geweest. Daarbij waren ook de initiatiefnemers, de juniorkamer Walcheren en haar Belgische tegenhanger, aanwezig. Half mei wordt de besloten jeugdvennoot schap weer opgeheven. Een film over het leven van een popster en een horrorfilm kunnen vrijdag 10 mei vanaf 19.30 uur worden bekeken in het Vlissingse buurthuis De Paraplu aan de Al exander Gogelweg. Informatie: 01184-65453. De gemeenteraad van Domburg vergadert dinsdag 14 mei in het gemeentehuis in deze Walcherse badplaats. Naast enkele onder wijszaken behandelt de raad ook het voorstel om geld beschikbaar te stellen voor de aanleg van een jeu de boule-baan. Verder worden nieuwe leden van het algemeen bestuur van de SBD benoemd. De vergadering begint om 19.30 uur. De afdeling Zeeland van de Ne derlandse Vereniging voor Slechthorenden komt dinsdag 14 mei om 14.30 uur bijeen in Het Schuttershof aan de Schutters hofstraat in Middelburg. Me vrouw van Wallenburg-Tevel vertelt iets over de landelijke or ganisatie van het welfarewerk. Er is een ringleiding aanwezig. In lichtingen: 01180-12118. VOOR MEER KORTE INFORMATIE: zie elders in dit blad De Commissaris der Konin gin heeft deze week de colleges van burgemeester en wethou ders van de Zeeuwse gemeen ten een brief geschreven, waarin hij verzoekt om onder steuning van de actie "Zee land helpt Nepal". Hij geeft twee mogelijkheden aan; het leveren van een directe finan ciële bijdrage uit de gemeen tekas en een ondersteunende bijdrage aan organisaties en verenigingen in de eigen ge meente, bijvoorbeeld in de vorm van het beschikbaar stellen van ruimten voor ten toonstellingen, lezingen, sportevenementen, enz. De gemeenten vervullen op deze manier een stimulerende func tie. De plannen van de actie "Zeeland helpt Nepal" zijn erop gericht, het Unicef-on- derwijsproject in Nepal meer bekendheid te geven en te ver duidelijken. Dit kan onder meer bereikt worden door in formatie te verstrekken bij bijzondere evenementen, als jaarmarkten, expo's, scou- ting-kampen. De Zeeuwse bevolking zal zich meer en meer bij de actie betrokken voelen en bereid zijn individueel of via school, organisatie of vereniging aan de inzamelingsactie mee te doen, aldus de Commissaris in zijn brief. Op 23 april werd in de Zeeuwse Bibliotheek een ma quette van Nepal geïnstal leerd. Deze was op verzoek gemaakt door leerlingen van de MTS in Vlissingen. De maquette zal gedurende de ge hele actie dienen als graadme ter. Het ingezamelde bedrag, op die dag 180.000,- wordt vertaald in het aantal schoolt jes dat voor dat bedrag ge bouwd kan worden (per school ƒ11.000,— Bij de maquette is een informatietafel inge richt en een stembus dient als collectebus. Van de Soroptimisten afde ling Walcheren ontving de Commissaris der Koningin na een dia-avond over China een bedrag van 600,— voor de actie "Zeeland helpt Nepal". De Commissaris en mevrouw Boertien ontvingen de Wal cherse Christelijk Gerefor meerde Jeugdclub 'De Schat gravers', die een bedrag van 533,65 voor de actie kwam aanbieden. De groep kinderen in de leeftijd van vier tot twaalf jaar had door kleine acties op straat, zoals verkoop kleren en spelletjes, het bedrag bijeen gebracht. Voor 01180-31011 informatie: 1 V.

de Faam | 1985 | | pagina 7