W a m N <D 0 DE GEMEENTELIJKE KREDIETBANK sr 3 Q. <D 2 m S3 O ■o Q. <D c- SL 5' 19 8-15 mei Mm week DE FAAM Woensdag 8 mei 1985 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 13- 18 mei ff W oon wagenlokaties V oor bereidingsbesluit Dauwendaele II Woningbouw bij de Reijersweg Collecte <D O O (ff 3" In verband met Hemel vaartsdag, donderdag 16 mei, zal de weekmarkt worden gehouden op woensdag 15 mei. Wellicht ten overvloede maken wij u erop attent dat vrijdag na Hemelvaartsdag de kantoren van de gemeen te op de normale uren zijn geopend. In het pand Herengracht 50 zal een methadon- verstrekkings- punt worden gevestigd. De exploitatie zal in handen zijn van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs. Drugsgebruikers zijn dan voor hulpverlening niet meer op Vlissingen aangewezen, maar a kunnen ook in Middelburg terecht. Op de balie in de voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Over geluidhinder. De regels en wetten. - Over geluidhinder van bedrijven en bars - Buitenlandse pleegkinderen - Stichting beeldende kunst Zeeland - Uitkalender mei De verbouwing op de begane grond in het stadhuis aan de Lange Noordstraat is nu zover gereed dat een aantal afde lingen hun behuizing kan betrekken. Algemene zaken komt parallel aan de Lange Noordstraat, Economische Za ken en het Buro Baanlozen Service ko men op de hoek Lange Noordstraat/S tadhuisstraat. In het kader van de actie Nederland schoon is Middelburg op 3 mei door ongeveer vijftig medewerkers van de gemeentelijke reinigings- en plantsoenendienst schoongemaakt. Op deze dag is de stad gereinigd van overal verspreid liggend vuil. Het is de bedoeling dat Middelburg na deze grote schoonmaakbeurt echt schoon blijft. Ook U kunt hier aan meehelpen. Middelburg schoon houden is namelijk een zaak voor ons allemaal! We moeten zoveel mogelijk proberen te beperken dat bijvoorbeeld ve rpakkingsmateriaal achteloos wordt weggegooid of dat vuilniszakken te vroeg op straat worden neergezet. Overal staan vuilnisbakken, glasbakken, papiercontainers, enz. Op de markt staat bij wijze van proef zelfs een aantal mini-containers. Dus volop gelegenheid om het afval kwijt te raken. Op deze pagina is vorige week het ophaalschema van het huisvuil door de reinigingsdienst ook nog eens vermeld. Zo hebt U kunnen zien wanneer Uw vuil wordt opge laald. Verder is het de bedoeling dat U uw hond zijn behoefte zo veel mogelijk in de goot laat doen. Tevens kunnen we er met elkaar voor zorgen dat vandalisme zo veel mogelijk voorkomen wordt. Met het afkraken van bomen of het vertrappen van bloemen is niemand gediend. Iedereen is er mee gebaat als men plezierig in de stad kan vertoeven zonder steeds op te moeten letten waar men loopt. i "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Hamburger, appeltjes, rozijnen, pommes mignonettes dinsdag Gehakt, spinazie, aardappelen woensdag Rundvlees, sperziebonen, aardappelen donderdag Nasi-goreng, saté vrijdag Geb. kabeljauw, bietjes, puree duchesse zaterdag Kuikenborst, appelmoes, aardappelen Het Koningin Juliana Fonds (K.J.F.) verleent financiële steun op het terrein van het maat schappelijk welzijn. Hiervoor heeft het fonds jaarlijks een bedrag van zo'n 25 miljoen gulden beschikbaar. Velen zijn hiervan niet op de hoogte. Daarom willen wij U op de hoogte stellen van het bestaan van het K.J.F. Zeker in een tijd dat de subsidienormen worden ver laagd is het belangrijk te weten waar men el ders terecht kan. Met name nieuwe initiatieven aan de basis, belangen- en zelfhulpgroepen, vrijwilligersorganisaties, werklozenprojecten, e.d. kunnen een beroep doen op het K.J.F. Maar ook andere organisaties op het gebied van het maatschappelijk welzijn hebben die mogelijk heid. Het K.J.F. geeft elke drie maanden een nieuwsbrief uit, welke wij in de toekomst op deze pagina in de rubriek "op de balie" zullen vermelden. Voor de komende periode wil het K.J.F. extra De kredietbank is een onderdeel van de gemeente. De bank is ondergebracht bij de sociale dienst. Zij heeft tot taak het verstrekken van krediet en het verlenen van hulp aan inwoners die financieel in moeilijkheden zijn geraakt. De kredietbank maakt geen winst. VOOR WIE? Alle meerderjarige inwoners van Middelburg kunnen een krediet aanvragen. Inwoners van andere gemeenten op Walcheren en in Zeeuws-Vlaanderen kunnen al leen een krediet aanvragen wan neer het gemeentebestuur van hun woonplaats borg staat. VOORWAARDEN De gemeente verstrekt alleen kre dieten aan mensen, die door ande re banken niet geholpen kunnen worden. Een voorwaarde is dat het krediet noodzakelijk is. Dat houdt in dat voor luxe-artikelen geen krediet wordt verstrekt. Wel voor huurschulden of noodzakelijk huisraad. Een andere voorwaarde is dat er een redelijke zekerheid moet zijn dat het krediet terugbe taald kan worden. DE AANVRAAG Een aanvraagformulier kunt u halen bij de sociale dienst, afdeling intake. Nadat u het volledig inge vulde formulier hebt ingeleverd bij de sociale dienst wordt u opge roepen voor een gesprek. U moet dan al uw financiële gegevens meenemen, zoals een loon of uit keringsstrookje, hypotheekakten, huurovereenkomsten en derge lijke. Een maatschappelijk wer kende bekijkt dan met u of de aanvraag haalbaar is. Door de di- rektie wordt over de aanvraag be slist. Kunt u een krediet krijgen, dan wordt u opgeroepen om de overeenkomst te ondertekenen. Het geld wordt dan zo spoedig mogelijk op uw bank- of girore kening overgemaakt. U moet wel rekenen dat er minimaal vijf we ken overheen gaan voor de aan vraag rond is. HOOGTE VAN DE LENING Hoeveel u kunt lenen hangt af van uw persoonlijke omstandigheden. Daar wordt mee bedoeld uw inko men, de gezinsomstandigheden, vaste lasten én het doel waarvoor u het geld wilt lenen. Het maxi mumbedrag dat de bank kan ver strekken is 15.000,- (inclusief rente en kosten). LOOPTIJD Een krediet moet altijd binnen drie jaar terugbetaald zijn. Er kan ook een lening met een kortere looptijd afgesloten worden. KOSTEN De gemeente berekent de volgende kosten: - administratiekosten (eenmalig) kredieten t/m 3.500,— 3% van 3.500,- t/m 5.000,- 2 !6% (minimaal 105,- van 5.000,- t/m 15.000,- 2% (minimaal 125,- - risicopremie (eenmalig) looptijd t/m 12 maanden 1 Vfe% 13 t/m 18 maanden 1 V*% 19 t/m 36 maanden 2% - de rente (per jaar) de rente wordt afgeleid van het tarief dat de gemeente moet betalen voor een 25-jarige le ning bij de bank Nederlandse Gemeenten. Het percentage wordt verhoogd met Vz tot Wo. TERUGBETALING De rente en aflossing moeten voor de laatste dag van de maand be taald worden. Wanneer u te laat betaalt, wordt er een vertragings rente berekend. Bij het niet terug betalen zal het resterende bedrag direkt worden teruggevorderd, eventueel door inschakeling van de gerechtsdeurwaarder. VERVROEGD AFLOSSEN U kunt het bedrag of een deel van het bedrag eerder aflossen. Ont vangt u een gedeeltelijke terugbe taling van de berekende rente. SCHULDREGELINGEN BEMIDDELING De gemeente helpt ook als u fi nancieel vastgelopen bent. Zij doet dit door te bemiddelen tussen de schuldeisers en u. Er wordt dan naar een regeling gezocht om de schulden te kunnen betalen. SCHULDSANERING Wanneer u teveel schulden heeft, kan een saneringskrediet aange vraagd worden. De gemeentelijke kredietbank kan hiervoor krediet geven. Zij gaat onderhandelen met uw schuldeisers. De mensen bij wie u in de schuld staat, krijgen dan een gedeelte van het bedrag dat ze tegoed hebben. De rest wordt kwijtgescholden en hoeft u nooit meer te betalen. MOGELIJKHEID VAN BE ZWAAR Wanneer u het niet eens bent met de beslissing die over Uw aan vraag om een schuldregeling of schuldsanering genomen is, kunt u daar beroep tegen aantekenen. Dat moet binnen een maand na ontvangst van deze beslissing zijn. U moet uw brief sturen naar: Col lege van burgemeester en wet houders, postbus 6000, 4330 LA MIDDELBURG. In uw brief moet u aangeven waarom u het niet eens bent met de beslissing. U wordt vervolgens opgeroepen uw bezwaar toe te lichten bij de ge meentelijke bezwaar- en beroeps- schriftencommissie. Binnen een maand ontvangt u dan de defini tieve beslissing. Daarna is geen beroep meer mogelijk. Voor nade re informatie: Gemeentelijke So ciale Dienst, Simpelhuisstraat 1, 4331 PH MIDDELBURG (Tel. 35860). Burgemeester en wethouders zijn van plan vrijstelling te verlenen van de bestemmingsplannen Breeweg, Griffioen II en Klarenbeek IIA, om de inrichting tot woonwagenlokaties mogelijk te maken van: - de Breeweg (naast inrit sportpark Voorborch) - de Beneluxlaan (hoek President Wilsonlaan) in Griffioen - de Veldmaarschalk Montgomerylaan (nabij President Rooseveltlaan) in Klarenbeek. Elke lokatie heeft een kapaciteit van maximaal vier standplaatsen. De bouw/inrichtingsplannen en de schetsplannen van de genoemde bestemmingsplannen liggen van 10 tot en met 23 mei ter inzage bij het Bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Iedereen die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dit plan of een gedeelte daarvan kan in deze periode bezwaren schriftelijk en gemotiveerd sturen naar burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat er een voorbereidingsbesluit is vastgesteld voor het perceel hoek Vrijlandstraat/Schroeweg voor de bouw van een hotel. Het besluit met de tekeningen liggen ter inzage op de gemeentesecretarie afdeling Algemene Zaken. Burgemeester en wethouders zijn van plan medewerking te verlenen aan de bouw van 4 woningen bij de Reijersweg in Reijershove I. Het bouwplan en het concept-uitwerkingsplan van het globale bestemmingsplan Reijershove liggen tot en met 16 mei ter inzage bij het Bureau Voorlichting van de gemeente. Stadhuisstraat 2. Gedurende deze tijd is het mogelijk om bezwaar te maken. Dit moet schriftelijk bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Door burgemeester en wethouders is aan het Ned. Astma Fonds toestemming verleend een huis-aan-huis collecte te houden met verzegelde collectebussen tot en met zaterdag 11 mei. De collectanten moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs dat zij op verzoek verplicht zijn te tonen. M HÜH 1 AANVRAGEN VERGUNNING Bij burgemeester en wethouders is een hinderwetvergunning aangevraagd door: a. De heer H. Sturm voor een loodgie- tersbedrijf aan de Ramsburgerweg 3. b. De heer D.H. Hoepen voor een re paratiewerkplaats en verkoop ruimte van auto's aan de Bree 15 en 7. c. NV PZEM voor een gasdrukregel- station aan het Molenwater. d. Ministerie van defensie voor de mi litaire kazerne aan de Zuidsingel 24. e. De heer D.M.W. Rouw voor het uit breiden van een verkoopinrichting van motorbrandstoffen met een opslagdepot voor gasflessen aan de Kanaalweg 36. Schriftelijke bezwaren zijn mogelijk tot 10 mei. Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend bij burge meester en wethouders. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaar schrift kan worden verzocht om per soonlijke gegevens niet bekend te ma ken. aandacht besteden aan vrijwilligerswerk, ac tiviteiten van belangen- en zelfhulpgroepen, projecten van en voor etnische minderheden en aan projecten op de terreinen van de psychia trie, zorg voor geestelijk en lichamelijk ge handicapten en de jeugd welzijnszorg. Ook in Middelburg wordt een project van de stichting "Het Levende Water" met K.J.F.-geld gereali seerd. Een project dat mensen in nood voor kortere of langere tijd opvang en onderdak kan bieden. Voor nadere informatie over het K.J.F. kunt U terecht bij het Koningin Juliana Fonds te Bunnik (Postbus 90). PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Segeersweg afgesloten voor alle verkeer 2. Gravenstraat Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer 3. Gerbrandylaan Gedeelte Wiardi Beekman laan tot Churchill-laan af gesloten voor alle verkeer AARD VAN AANVANGS HET WERK DATUM Herbestrating In uitvoering Herinrichting In uitvoering Herbestrating In uitvoering VERLENEN VERGUNNING Burgemeester en wethouders verleen den een hinderwetvergunning aan: 1. Aldi-Best BV voor het oprichten en in werking hebben van een super markt irt het pand Lange Geere 149. 2. De heer A.C. Scheepers voor het oprichten en in werking hebben van een cafetaria in de Zacharias Jan- senstraat 31. Indienen van een beroepschrift is mo gelijk tot 17 mei. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majes teit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. Geschillen van Bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN Den Haag. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afd. Geschillen van Bestuur. De be schikking wordt na afloop van de be roepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens wordt verzocht de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, door de genen die bezwaar inbrachten tegen de aanvraag en door degenen die aanto nen daar niet toe in staat te zijn ge weest. De aanvragen, de beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen tol het einde van de beroepstermijn op werkdagen ter inzage bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. AANLEG REGENWATERRIOOL OP DE MARKT EN PLEIN 1940 Burgemeester en wethouders maken bekend dat Gedeputeerde Staten het deelplan voor de aanleg van een re genwaterriool op de Markt en Plein 1940 hebben goedgekeurd. Het goed keuringsbesluit ligt tot 25 mei elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. Lan ge Noordstraat 1. Aan ae tentoonstelling van stedebouwkundige ideeën voor de invulling van het Vitrite-terrein was een publieksprijs van f 1000,— verbonden. Deze prijs is met 51 stemmen gewonnen door de ontwerpers den Otter, Kuin, Klabbers en Neggers. In totaal werden 501 stemmen uitgebracht. i i i l Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5