NONCHALANTE EN SPORTIEVE MODE VAN DE NOBELAER Bouwfonds-Woonwijzer combinatie gevestigd in hart Geeregebied uit Q? het zakenhurt ZEELAND Wat hebben we er aan als we over een paar jaar veel geld hebben gepot, terwijl onze kinderen aan de drugs zitten' HELPT NEPAL Woensdag 1 mei 1985 DE FAAM-DE VLISSINGER OPEN HUIS BIJ SCHELFHORST PIET REGOORT VAN FLINKE STAPPER TOT HORECA-UITBATER V oorjaarsverkoping Swingavond Oecumenische dienst Zandmars Vrouwenraad Borstkanker Appeldienst Evangelisatiedienst Homosexueel Stadhuistoren Welkonidienst Windhonden Bingo Prestatieloop Voorjaarsbazar Peuteropvang Sprookje Dwaze Moeder Bevrijdingsloop Cultuur en recreatie Homosexuelen Werklozen CPN-infomap Opnieuw leren Jongerenkoor Braderie Middelburg Carnavalsvereniging Wat te melden? BEL 01180-27651 - Toestel 54 1} of Postbus 5017 L 4330 KA Middelburg Stille Kring Evaluatie BMD Opbouw Oost-Souburg V rouwenemancipatie Vrouwen gevangenen Oranjezon Open dag Oesterdam en Bathse Spuikanaal Bevrijding Huurcommissies Diwas-toertochten Nieuwen kleuterschool Halve marathon Gedenkteken Het onlangs verbouwde modehuis De Nobelaer in Domburg liet vo rige week woensdag een groot aantal liefhebbers genieten van de nieuwe collectie. De Nobelaer toonde zonder omhaal in het Bad paviljoen Domburg op welk pu bliek hij zich richt: de vrouw die er op een sportieve vlotte manier nonchalant wil uitzien. De presen tatrice Willie Dobbe vertelde op een voor ieder begrijpelijke wijze hoe de combinatie van de kle dingstukken - en niet te vergeten de bijzonder fraaie handgemaakte Langani-bijous tot stand kwam. Ook het assortiment kinderkle ding van de merken. Oilily en Oshbosh kwam uitgebreid aan de orde. Het is uiterst aparte kinder kleding met vrolijke kleuren en volgens Hans Pijnenburg van De Nobelaer niet modegevoelig. "Wie meerdere kinderen heeft, kan ze bij wijze van spreken van de één op de ander overdoen. Ze zijn bijzonder sterk gemaakt", aj- dus de heer Pijnenburg. De eigenaar van het Domburgse modehuis wees na de modeshow ook nog eens op zijn bijous. "Het zijn handgemaakte sieraden, die zeer kunstig zijn gemaakt met veel kleuren. En het aardige is, dat ze bij elk modebeeld passen. Ze zijn zo frappant gecombineerd dat je ze altijd kunt dragen'. Het kon eigenlijk niet missen dat De Nobelaer - met een golfbaan in de buurt - ook voor die sport kleding verkoopt. Tijdens de mo deshow in het Domburgse Bad paviljoen toonde men een collec tie geruite kleren van oproiber- muda via bandplooibroek naar stadsbermuda. Deze werden aan gevuld met grote wijde overhem den of korter reikende bloeses waar weer een polo onder kan. Modegevoelige kleren overheer sten de modeshow van De Nobe laer. Grote zakken en losvallende panden aan de jurken en rokken, extreem grote schouders in bloe ses, blazers en blousons. maar ook jurken die accent leggen op rug en heup werden getoond. En kleine dingen als loshangende koortjes in de.zoom zijn details die veelal tot pittige ingrediënten kunnen worden bestempeld in het mode beeld. Wie trouwens de modeshow heeft gemist - en dat kan best; vorige week meldden we in deze krant een verkeerde datum - kan bij De No belaer nog altijd een kijkje gaan nemen. De zaak aan de Ooststraat is dagelijks tot 's avonds 21 uur geopend. In veel gevallen opent het echtpaar Pijnenburg zijn aan trekkelijke winkel ook 's zondags tussen 11 en 18 uur. Aan de show werd verder meege werkt door Mieke Petiet (make up), Han van de Sande (kapsels), W. de Leeuw van de Wout (schoenen). Alle zaken zijn geves tigd in Middelburg. Het ensemble Opus 7 Music Centre uit Goes speelde passende muziek. C/5 W Q X u Vorige week vrijdag (26 april) was het andermaal feest in het Mid delburgse Geeregebied. Toen opende weer een ondernemer zijn deuren voor het publiek, in dit ge val de Bouwfonds-Woonwijzer- combinatie. De opening was een feit, toen de heren C.J. Machiel- sen (Woonwijzer) en mr. B.P.L. Stal (Bouwfonds) gezamenlijk de vlag hadden gehesen. De combinatie Bouwfonds- Woonwijzer is een unicum. Hoe wel te verwachten is dal beide or ganisaties de bhnden nauw zullen aanhalen, wordt Middelburg be titeld als een 'proefproject'. Maar er is niet over een nacht ijs gegaan, zo wijst men binnen de 'huizen winkel' iedere speculatie van de hand. Het samenwerkingsver band bestaat al sinds een jaar tus sen - zoals het officieel heet - nv Bouwfonds Nederlandse Ge meenten te Hoevelaken en Woonwijzer Zuidwest Vastgoed Verkoopmaatschappij bv te Goes. De taak van de Zeeuwse onder neming is enerzijds de verwerving van bouwgronden en anderzijds de verkoop van alle bouwfonds- producten zoals woningen, hy potheken en verzekeringen. De resultaten van de samenwer king over het afgelopen jaar kun nen zowel wat betreft de verkoop van Bouwfonds-woningen als wat betreft de hypotheckproduktie. tamelijk bevredigend worden ge noemd. Naar verwachting zullen dit jaar circa 100 nieuwbouwwo ningen en bestaande woningen in Zeeland kunnen worden verkocht en zal een hypotheekproduktio van omstreeks 10 miljoen kun nen worden behaald. Het kantoor van het Bouwfonds" was tot voor kort aan de Korte Delft 2 in Middelburg gevestigd. De omvang van de activiteiten en de personeelsbezetting noopte de organisatie(s) uil te zien naar een moderner gebouw. Dit is nu naar ieders tevredenheid betrokken. De vier medewerkers zullen el kaar in het 175 m2 grote interieur niet voor de voeten lopen en de cliënt kan in een apart kamertje (er zijn er vier) worden ontvan gen. Volgens één van de mede werkers. de heer Sonke. is de plaats waar de zaak is gevestigd uitstekend. "Er lopen hier per jaar zo'n vier miljoen mensen over het bruggetje, die allemaal aan ons voorbij komen. In feite willen we dat: een winkel zijn waar men een huis kan kopen of er informatie over kan krijgen". Het nieuwe pand Keukencentrum Schelfhorst aan de Korte Geere in Middelburg, houdt op donderdag 2 mei een Open Huis. Klanten en bezoekers kunnen die dag kennis maken met de verbouwing die Schelfhorst de afgelopen weken heeft uitgevoerd. Het Open Huis gaat door tot en met de koopavond. Alleen tussen 18 en 19 uur doet men een hapje om op krachten te komen. Als flinke 'stapper', liefhebber van een pilsje, leerde hij de finesses van de horeca kennen. En het leek de nu 45-jarige Piet Regoort zo'n zeventien jaar geleden wel wat om zelf een bedrijfje om te zetten. De toen als internationaal chauffeur werkende Vlissinger, kon nooit gedroomd hebben dat die 'liefheb berij* zou uitmonden in een mil joenenbedrijf met meer dan twin tig werknemers: De Kaasboer in Biggekerke. Piet Regoort is niet niemand van verhalen met overdadige franje. Hij zoekt juiste woorden. Wik kend en wegend. "Het loopt naar genoegen", ant woordt hij aan het eind van het gesprek. Toevoegend: "Ondanks alle roddels dat ik financieel aan de grond zit. Ik brouw alweer op nieuwe plannen". Welke plannen, dat wil hij vooralsnog niet in de krant uiteenzetten. "Ik ben ie mand die zoekt naar zaken die lonend zijn; waarmee ik als on dernemer uit de voeten kan; waarvan ik kan aannemen dat het bij het publiek aanslaat. Niette min neem je risico's. Toen ik bij voorbeeld met de bowling begon, dat was zo omstreeks 1978, heb ik eerst goed rondgekeken. Nagaan of er meer plattelandsgemeenten zijn met een dergelijke grote ac commodatie". In 1968 nam Regoort Panaché over, aan de Walstraat in Vlissin- gen. Nauwelijks twee jaar later vond er een verbouwing plaats. Tien jaar later verkocht hij die lunchroom. Inmiddels (1975) was hij bezitter geworden van De Kaasboer, toen nog een bistro en bar met het accent op eten, brui loften en partijen. In 1978 bouwde Regoort een grotere zaal naast de bistro en kwam er de bowling bij. Twee jaar later verrees de tennis- hal naast het complex en weer een jaar later werd een disco- ge bouwd, die de naam 'Cheesy' kreeg opgespeld. Niet alleen zakelijke overwegin gen dreef Regoort er toe gebou wen met attractieve inhoud te la ten neerzetten. Neem de Bowling. "Tijdens een vakantie in Spanje leerde ik dal spel kennen. .Ik raakte er meteen verzot op. Dal was in 1973. Ik had meteen zo'n gevoel van: dat moet ook hier kunnen. Ik heb er twee a driejaar over gedaan voordat ik een be slissing nam. Bij Panaché kon ik niet uitbreiden. Bij de Kaasboer wél. In 1978 hebben we de bow ling geopend en korte tijd later was er al een bowlingclub. Die kwam onder leiding van Nico Claessen uit Middelburg van de grond en heet BBB, ofwel Bowling Bond Biggekerke. Ik speel mee in de competitieplocg en we zijn dit jaar gepromoveerd naar de lan delijke tweede klasse. Ik vind bowling zowel recreatief als in wedstrijdverband een pracht- sport". Wie de uitspanning van Regoort bezoekt, en de bowling binnen stapt, ziet hem vaak zitten aan de rand van de bar met een kleintje pils voor zich. Een kort maar vriendelijk woord aan een perso neelslid gericht, een gesprek over de dingen van de dag met een klant en een groet naar voorbij gangers, soms gevolgd door een mopje, maken hem een populaire uitbater. Ondanks die rust die van hem uitstraalt - zo benadrukt hij zelf - is hij steeds in de weer. Kleine en grote dingen. Hij peinst: "Je kunt zeggen dat ik hier zo'n beetje de regelaar en de klusjesman ben. Mijn personeel heeft een duidelijk omschreven taak. Neen. mijn vrouw werkt niet mee. Soms, een heel enkele keer misschien. Dat hoeft niet van mij. Ik zou daar weliswaar mee kun nen verdienen, maar wat hebben we er aan als we over een aantal jaren veel geld hebben gepot, ter wijl onze kinderen aan de drugs zitten, door gebrek aan aan dacht Piel Regoort Babykleertjes, zomerjurkjes, speelgoed, snoep, bloemen en ge bak zijn te koop tijdens de voor jaarsverkoping van de vrouwen- verenigihg Persis in Middelburg. De verkoping begint zaterdag 4 mei om 14 uur in de MAVO aan de Koninginnelaan in Middel- burg. Taco, Mark en Eric verzorgen de muziek tijdens de swingavond van jongerencentrum Midgard in Middelburg. De swingavond -vrijdag 3 mei- begint om 21 uur. Inlichtingen: 01180-14281. Experimentele dienst Ds Schreuder gaat zondag 12 mei voor in de experimentele dienst in de Hofpleinkerk in Middelburg. Aanvang 16.30 uur. Het NCVB-koor uit Aagtekerke onder leiding van F. Bakker en ds Van Mourik uit Aagtekerke wer ken mee aan de oecumenische dienst die zondag 5 mei vanaf 19 uur wordt gehouden in de Ka- naalstraatkerk in Oost-Souburg. Het thema is: Leven in Vrijheid'. Wandelsportvereniging 't Zand in Middelburg heeft voor de acht tiende keer haar Zandmars voor bereid. De afstanden zijn 5, 10. 15, 25 en 40 kilometer. Starttijden zijn: 40 km: 10 uur; 25 km: 12 uur; overige afstanden tussen 13 en 14 uur. Startbureau is wijkge- bouw De Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat in Middelburg. De stichting Vlissingse Vrouwen raad vergadert dinsdag 7 mei in gebouw Het Anker aan de Bonc- dijkstraat in Vlissingen. De dames M. Wattel-De Vos en A.J. Walra- ve-Wanrooy nemen afscheid als bestuurslid en worden opgevolgd door E.M. Tanihatu-Wondergem en L. Verkroost-Van Putten. Aanvang 13.45 uur. De praatgroep van vrouwen met een borstamputatie en van hen die een borstsparende behandeling hebben ondergaan komt dinsdag 7 mei bijeen voor de maandelijke koffiemorgen die om 10 uur be gint in het wijkgezondheidscen trum aan de Rooien burg la an in Middelburg. Doel is onderling kontakt en het uitwisselen van er varingen. 'Vrijheid... Wat nu?" is het thema van de maandelijkse appeldienst waarvoor zondag 5 mei om 9.45 uur de deuren van de Sint-Ja- cobskerk in Vlissingen open staan. Voorganger is ds J.D. de Boer. I let kerkkoor Lammerenburg onder leiding van Roel Sinke luistert de dienst op. Organiste is Marian Leijnse. Kinderoppas is aanwe zig; na afloop gelegenheid voor koffiecontacl. Hel jeugdkoor Ichtus uit Goes is gast tijdens de evangelisatiedienst die zondag 5 mei vanaf 19 uur wordt gehouden in de gerefor meerde kerk in Arnemuiden. De dienst wordt geleid door ds Mink. Het thema is 'Bevrijding'. Na de dienst gelegenheid voor koffie contacl. De groep voor lesbische vrouwen in Zeeland. Prima Donna in Goes, brengt vrijdag 3 mei een bezoek aan het COC-feest in Bergen op Zoom. De groep vertrekt om 21 uur bij het vrouwencentrun Jet aan de Zusterstraat in Goes. Er is dan geen open avond in Jet. In formatie: 01100-20692. Vanaf de Stadhuistoren in Vlis singen klinken vanaf 1 mei de volgende melodieën. Hele uur: The harmonious blacksmith van Handel: kwart over: Motief uit menuet van J.S. Bach: half uur: menuet van J.S. Bach en kwart voor: motief uit Sonate van D. Scarlatti. De melodieën zijn inge speeld door stadsbeiaardicr H. van Putten. 'Vrijheid blijheid' is het thema van de welkonidienst die op zon dag 5 mei wordt gehouden in de Ontmoelingskcrk in Middelburg. Ad Driesprong is de voorganger. Muzikale medewerking komt van hel koor Sheborim onder leiding van mevrouw Ovaa en van het Middelburgs Jongerenkoor. Van af 18.45 uur is cr samenzang: de dienst begint om 19 uur. De Zeeuwse Windhonden Ren- vereniging houdt zaterdag 4 mei een open dag op de renbaan in hel recreatiegebied Oude Zeedijk in Goes. Vanaf 14 uur staan demon straties met verschillende wind- hondenrassen op het programma. Eigenaren van windhonden kun nen hun hond een rondje laten draven. Hel doel is om niet-leden kennis te laten maken met deze tak van sport. Informatie: 01180-34572. In Bachten Komme in Vlissingen kunnen ouderen woensdag 8 mei terecht voor een bingomiddag, die om 14 uur begint. De organisatie is in handen van de stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissin gen. Eén, 2, 3. 4 of 5 ronden van 2,3 kilometer kunnen worden afge legd tijdens de prestatieloop van de openbare scholen De Zeeburch en De Pierrot, georganiseerd in samenwerking met de atletiekver eniging Dynamo in Middelburg. Het evenement begint vrijdag 3 mei om 19 uur op het Meiveld in Middelburg. De gebruikelijke voorjaarsbazar van de afdeling Middelburg van de UW begint woensdag 8 mei om 9.30 uur in gebouw Heren gracht 52 in Middelburg. De handwerken worden verkocht tot 13 uur. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van materialen voor de beide handwerkclubs. Buurthuis Marnix/Aldegondc in Vlissingen is op zoek naar vrijwil ligers voor de opvang van baby's en peuters. Die opvang is nodig om ook volwassenen de gelegen heid te bieden aan de activiteiten van het buurthuis deel te nemen. Inlichtingen en opgave: 01184- 66318. Voordrachtskunstenaar Johannes Kempens draagt vrijdag 3 mei het Russische sprookje De Vuurvogel voor. Dat gebeurt in het kader van het tienjarig bestaan van de Vrije School in Middelburg. De voor stelling begint om 20 uur. Een 'dwaze moeder' uit Argenti nië bezoekt Middelburg. Ze is woensdag 8 mei aanwezig tijdens de informatie- en bezinningsbi jeenkomst van het Zeeuws Comité Stille Tochten. Die begint om 20 uur in De Schakel aan de Bachten Stecnc in Middelburg. De Oranjevereniging Prinses Christina en de atletiekvereniging De Weilingcn in Breskens hebben een bevrijdingsloop georgani seerd. Die wordt zondag 5 mei gehouden. De 2 km-lopers starten om 13.30 uur op het Oranjeplein, de 7- en 13 km-lopers vetrekken daar om 14.00 uur. Inschrijven vanaf 13.30 uur in de gymzaal aan de J. van Dalestraat. Scheldebuurt Het Wijkcomité Scheldebuurt in Vlissingen vergadert maandag 6 mei in Bachten Komme in Vlis singen. Agendapunten: Concept- milieunota. politienota. vooront werp-emancipatieplan en be stemmingsplan Scheldebuurt. Aanvang 20 uur. Informatie: 01184-16655. De stichting Delta Cultureel heeft de tiende tentoonstelling sinds haar oprichting opgezet. De ex positie 'Cultuur en recreatie in de Delta' wordt vrijdag 3 mei geo pend door de Veerse wethouder J. van der Slikke. Dat gebeurt om 16 uur in de Grote Kerk in Veere. De regio Walcheren van het COC blijft streven naar een eigen on derkomen in Middelburg. Verder is de organisatie bezorgd over het verschijnsel 'polen ram men", de agressie tegen homosexuelen. Dit blijkt uit het jaarverslag over "84 en uit het werkprogramma '85 van de regio Walcheren van het COC. Inlichtingen: Postbus 251. 4380 AG Vlissingen. Het Buro Baan lozen Service in Middelburg wil een baanlozen- project rond landschapsverzor ging opzetten. Doel is het inven tariseren van achterstallig onder houd aan kleine landschapsele menten. Daarna volgt de uitvoe ring van dat achterstallig onder houd. Informatie: 01180-35790. De afdeling Midden-Zeeland van de CPN heeft een informatiemap samengesteld over deze partij. De map biedt informatie over de ge schiedenis van de partij, over de opbouw, het werk in de afdelin gen etcetera. Informatie: 01180-15633. Het Vormingscentrum Jonge Volwassenen (VJV) in Vlissingen begint maandag 6 mei met een cursus voor volwassenen die op nieuw willen leren. In deze cursus wordt een overzicht gegeven van de verschillende leermogelijkhe den in Vlissingen. De cursus is bedoeld voor hen die lagere school en twee jaar vervolgoplei ding hebben genoten. Informatie en opgave: 01184-17819. Het Interkerkelijke Jongerenkoor in Grijpskerke viert woensdag 8 mei zijn tienjarig bestaan met een zangavond in de Gereformeerde Kerk in Grijpskerke. Vier koren en drie solisten werken aan het festijn mee. Er is veel samenzang. Het thema is 'Vertrouwen' en voorganger is ds. A. Jobsen. Aan vang 19.30 uur. De braderie in Middelburg wordt dit jaar gehouden op donderdag 20, vrijdag 21 en zaterdag 22 juni. Opnieuw is het thema 'folklore'. Enkele onderdelen zijn een show van vendelzwaaiers. folkloristi sche popgooiers. zeebanketpre sentatie, show van originele koet sen, fietsbellenorkest en kinder braderie. Het uitgebreide pro gramma wordt nog nader bekend gemaakt. De Vlissingse 'Europese Carna valsvereniging Europagarde der Uilenspiegels' bestaat vijfjaar en viert dat met een feestavond op zaterdag I I mei in zaal 'De Lam- merenburcht' aan de Zuidbeekse- weg in Vlissingen. Een Middel burgse notaris opent om 2111 uur een verzegelde envelop, waarin een doel wordt omschreven waar voor de jubilerende een inzame lingsactie houdt. Verschillende muziekgroepen treden op. Ook is een carnavalsdanspaar uit West- Duitsland te zien. dat internatio naal al veel prijzen heeft gewon nen. De feestavond begint om 20 uur. Inlichtingen: 01184-68001. r Wie uiting wil geven aan zijn of haar afschuw over de kernwapen wedloop kan zaterdag 4 mei deel nemen aan de Stille Kring van de Middelburgse vredesbeweging. De zwijgende vorm van protest wordt tussen 11.30 en 12.00 uur gehouden op de hoek van de Lange Delft en de Koorkerkstraat in Middelburg. Informatie: 01180-35287. Vier organisaties die actief waren bij het organiseren van de in spraak bij de Brede Maatschap pelijke Discussie (BMD) over het energiebeleid, houden dinsdag 21 mei een voorlichtingsbijeenkomst en een enquête over de uitkom sten van de BMD. Er zijn ver schillende hoge sprekers die ook zitting nemen in een forum. De bijeenkomst begint op een nog onbekend tijdstip in de Concert en Gehoorzaal in Middelburg. Inlichtingen: Humanitas, Koning Willem II I-weg 4. 4543 RD Zaamslag. De opbouwcommissie Oost-Sou- burg vergadert donderdag 2 mei in wijkcentrum Middenhof aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg. Verschiljende werkgroepen en commissies brengen vanaf 19.30 uur verslag uit. Ook wordt gepraat over de wijkkrant Oost-Souburg. De regio Walcheren van de stich ting Vrouwenemancipatie Zee land stelt alle Walcherse vrouwen in de gelegenheid om de eerste informatiebijeenkomst in de regio te bezoeken. De bijeenkomst be gint dinsdag 7 mei om 20 uur in 't Pand aan de Kerksteeg 5 in Mid delburg. Thema is sexuecl geweld. 'Blijf van m'n Lijf en 'Tegen haar wil' geven toelichtingen. De zelfhulpgroep vrouwen van gedetineerden houdt dinsdag 7 mei haar eerste bijeenkomst, die vanaf 14 uur wordt gehouden op het adres Seisplein 3 in Middel burg. Doel: Belangenbehartiging, gezelligheid en hel uitwisselen van ervaringen. De bijeenkomst is bedoeld voor alle vrouwen van wie de partner is gedetineerd. De LHNO-school Oranjezon uit Oostkapelle heeft de landelijke veiligheidswedstrijden voor het Lager Beroepsonderwijs gewon nen. Drie meisjes en een lerares van deze school kwamen in Am sterdam als beste uit de bus in de finale. In totaal hadden enkele honderden scholen deelgenomen aan de door het Veiligheidsinsti tuut georganiseerde wedstrijd. Het doel ervan was het bevorde ren van de veiligheid in en om schoolgebouwen. De Deltadienst van Rijkswater staat stelt iedereen in de gelegen heid om de werkzaamheden in het oostelijke deel van de Ooster- schclde te bekijken. Zaterdag 4 mei is er tussen 9 en 16 uur Open Dag. In de centrale directiekeet op de Moienplaat wordt informatie gegeven. Ook kan het werkeiland onder de oever van Tholen -waar een schutsluis wordt gebouwd en de Oesterdam wordt aangelegd worden bezocht. De Molenplaat is bereikbaar via een dam die is verbonden met het haventerrein van Bergen op Zoom. Informatie: 01640-50040. Burgemeester drs. Th. J. Wester- hout van Vlissingen opent zondag 5 mei de viering van de bevrijding in de Sint-Jacobskerk in Vlissin gen. G.A. de Kok. hoofdredacteur van de Haagse Courant, houdt een rede over 'Vrede en Verant woordelijkheid'. De Vlissingse Oratoriumvereniging onder lei ding van Henk .1. Harinck, en de organist Jaco Simons brengen lie deren ten gehore. De heer G. Baijens voert een declamatie op. Met het zingen van twee couplet ten van het Wilhelmus wordt de plechtheid besloten. Het pro gramma begint om 15 uur. l iet secretariaat van de huurcom- missie in de ressorten Middel burg. Oostburg, Terneuzen en Zierikzee is gestopt met de spreekuren die een keer per maand worden gehouden in Mid delburg, Terneuzen en Zierikzee. Dit besluit is genomen omdat hiervoor slechts een zeer geringe belangstelling bestond. Gehandhaafd blijft het spreekuur op elke werkdag van 9 lot 12 uur op het adres van het secretariaat. Singelstraat 15 te Goes, 01100- 11891. Op dit spreekuur kunnen huur ders en verhuurders onder meer terecht met vragen over de huur prijs (ook van kamers), de huur verhoging, de service- of bijko mende kosten en de regels van de huurbcscherming. De Zeeuwse ren- en toerclub 'Theo Middelkamp' houdt zon dag 5 mei de Diwas-toertochten met start en finish in café 'De Goede Verwachting' in Lewe- dorp. Tussen negen en elf uur 's morgens kan voor dit sportieve evenement worden ingeschreven. I let zijn vrije toertochten met naar keuze 30, 70, 120 en 190 kilome ter. De korte route gaat over Walcheren en de Bevelanden. de langere afstanden komen ook in Schouwen-Duiveland terwijl de 190 km-tocht zelfs Goeree-Over- fiakkee'aandoet. Op 3 mei is het feest bij de Vlis singse School Vereniging. In het kader van de wet op hel basison derwijs heeft de Vlissingse School Vereniging toestemming gekre gen voor het bouwen van een ei gen kleuterschool. Het oorspron kelijke schoolgebouw, dat in 1979 werd voltooid en dat door het Ar chitectenbureau Pal Slipkovits b.v. werd ontworpen, wordt uit gebreid met 2 kleuter-leslokalen en 1 speellokaal, waarvoor dit zelfde architectenbureau borg staat. De bouw. die wordt uitge voerd door de Walcherse Bouw Unie, is inmiddels zover gevor derd, dat op 3 mei 's middags om 15.30 uur het hoogste punt wordt bereikt. Op dat tijdstip zullen en kele kleine activiteiten plaatsvin den voor de huidige leerlingen, bestuur, personeelsleden en een aantal genodigden. De bedoeling is dat de bouw wordt afgerond als het nieuwe schooljaar begint. De derde Halve Marathon van de atletiekvereniging 'Scheldesport' in Terneuzen staal voor de deur. Zaterdag 4 mei om kwart over twee 's middags gaan een groot aantal wedstrijdlopers en nog veel meer trimmers van start voor een loop over V/i, 6, 12 en 21 kilome ter. Op de dag van de dodenherden king. zaterdag 4 mei, onthult bur gemeester G.W. van Montfrans- Hartman van Veere een gedenk steen op de algemene gemeente lijke begraafplaats. Op de steen staan de namen van burgers uit de gemeente (Veere. Gapinge, Vrou wenpolder en Serooskerke) die tijdens de Tweede Wereldoorlog om het leven kwamen. In aan sluiting op die plechtigheid wordt er bij het oorlogsmonument op de begraafplaats in Serooskerke (W) een gedenkplaat onthuld. Deze plaat is aangeboden door oud commando's van 48 Royal Mari nes Cdo ter herinnering aan de bevrijding en als dank aan de be-^ volking van Serooskerke. De ge denkplaat is gemaakt van leisteen in de kleuren blauw en purper. De Engelse beeldhouwer Idris Grif fits maakte deze steen. Majoor Daniel J. Plunder, die in 1944 commandant was van de com mando's, onthult de steen. De onthullingen zijn respectievelijk om 10 en II .30 uur. VOOR MEER KORTE INFORMATIE: zie elders in dit blad 1 GIRO 7475 MIDDELBURG De stand van zaken, wekelijks in deze °Op maandag 29 april was de stand 182.125 - "Op 23 april werd in de Zeeuwse Bibliotheek een ma quette van Nepal geïnstal leerd. Deze was gemaakt door leerlingen van de MTS in Vlissingen en zal gedurende de gehele actie dienen als gra admeter. Bij de Maquette is een tafel ingericht met infor- - rnatie over Nepal en liet on derwijs project. Een grote stembus, in bruikleen gegeven door de gemeente Middelburg, dient als blikvanger én collec tebus. "De Scouting-groep Westdor- pe (gemeente Sas van Gent) heeft zijn heitjes voor de ver leende karweitjes overgedra gen aan de actie "Zeeland helpt Nepal". Het bedrag was 341,- "De Hervormde Jeugdraad te Renesse (gemeente Wester- schouwen) stelde de opbrengst van zijn jaarfeest aan de actie beschikbaar. Deze bedroeg 300,- "De bloemenman uit Terneu zen die wekelijks aanwezig is op de markt in Vlissingen schonk een boeket van 9,— aan de actie. Voor informatie kunt u bellen of schrijven naar: Actie "Zee land helpt Nepal". Sint Pieter- straat 42 4331 EW Middel burg. 01180-31398 en 31501 doorkiest! umtners). Een typisch beeld tijdens de modeshow

de Faam | 1985 | | pagina 7