W O. <D N O 3 MEI MIDDELBURG SCHOON 3 <D nn m c $5" O a O w St <5" 17 OPENBARE VER GADERINGEN IN MEI 1-8 mei ft w week Dodenherdenking 1985 DE FAAM Woensdag 1 mei 1985 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 6-11 mei Woningbouw bij de Reijersweg Collecte AANVRAGEN VERGUNNING Op zondag 5 mei a.s. (na tionale bevrijdingsdag) zullen de sportvelden in Middelburg geopend zijn voor competitiewedstrij den. Dit omdat 5 mei dit jaar op een zondag valt. Deze dag is anders altijd een normale speeldag. Het beklimmen van de Abdijtoren "Lange Jan" is mogelijk van maandag t/m zaterdag tussen 10.00 en 17.00 uur. Volwassenen betalen 1,30 per persoon. Jongeren t/m 12 jaar en houders Pas '65 moeten voor de beklimming 0,85 betalen. Groepen van 10 personen en meer krijgen een korting. Op de balie in de voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Stichting Vogel-opvang-centrum Walcheren - Jobless nieuws - Wet chemische afvalstoffen - Seniorenkrant - Jazz-festival 1985 De gemeenteraad heeft besloten het voormalige gebouw van de openbare bibliotheek aan de Molstraat te kopen. Met de Stichting Welzijn Ouderen worden momenteel afrondende be sprekingen gevoerd om dit gebouw van de gemeente te huren. Deze stichting is momenteel gehuisvest aan de Schut tershofstraat la. Op woensdagavond 17 april was de Middelburgse gemeenteraad in openbare zitting bijeen om met de Commissaris van de Koningin dr. C. Boerden, te spreken over de opvolging van burgemeester drs. P.A. Wolters, die in verband met zijn pensionering zijn ambt per 1 september aanstaande zal neerleggen. De CDA fractievoorzitter, Mr. J.A.R.M. Douwes schetste namens de hele raad het profiel van de nieuw te benoemen burgemeester. Aan de hand van deze profielschets zullen de kandidaten door de Commissaris van de Koningin worden geselecteerd. De geselecteerde kandidaten worden ontvangen door de vertrouwenscommissie uit de gemeenteraad. Hierin is een vertegenwoordiger van alle fracties en van het college van burgemeester en wethouders opgenomen. Dr. Boerden hoopt dat de hele procedure snel kan verlopen, zodat nog voor de zomervakantie een benoemingsvoorstel aan de Minister van Binnenlandse Zaken kan worden gedaan. Hij kon de raad mededelen dat het aantal sollicitanten veertien bedraagt. Van deze zijn er tien reeds burgemeester, drie zijn wethouder en één persoon is secretaris van een beroepsorganisatie. De politieke kleur van elf sollicitanten is VVD, twee behoren tot het CDA en van één candidaat is de politieke voorkeur onbekend. Wat er ook voor vraagtekens mogen zijn rondom de figuur van de nieuwe Middelburgse burgemeester, één ding staat vast, het is een man. Er heeft namelijk geen enkele vrouw gesolliciteerd. <D "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Braadworst, bietjes, aardappelen dinsdag Rundvlees, spruitjes, aardappelen woensdag Zuurkoolstampot met worst donderdag Karbonade, tuinbonen, aardappelen vrijdag Kippepoot, erwtjes, aardappelen zaterdag Macaroni met ham en kaas - Commissie Onderwijs, maandag 13 om 16.00 uur Secr. de Leer H. Groesser (spreekrecht) - Commissie Gemeentewerken, maandag 13 om 19.30 uur Secr. de heer P. Meeusen (spreekrecht) - Bestuurscommissie Culturele Zaken, dins dag 14 om 15.45 uur Secr. mej. Cijsouw (spreekrecht) - Commissie Financiële Zaken, dinsdag 14 om 16.00 uur Secr. de heer N.A. Meijer (spreekrecht) - Commissie ROVOS, dinsdag 14 om 19.30 uur Secr. tst. 342 (spreekrecht) j|« 11111151 De gemeentelijke reinigings- en plantsoenendienst hebben in het kader van de landelijke actie "Nederland schoon" een gezamenlijk plan opgezet om Middelburg een extra groot schoonmaakbeurt te geven. Op vrijdag 3 mei zal door ongeveer vijftig medewerkers van beide diensten de stad worden gereinigd van overal verspreid liggend zwerfvuil. Deze vervuiling ontstaat onder andere door het achteloos weggooien van verpakkingsmateriaal, zoals fritesbakjes of tengevolge van door dieren opengescheurde vuilniszakken, die vaak te vroeg op straat worden neergezet. Op vrijdag 26 april heeft burge meester drs. P.A. Wolters het startsein voor de actie gegeven door het plakken van een sticker op één van de reinigingsauto's. Alle bedrijfswagens van de dienst Gemeentewerken zullen van der gelijke stickers worden voorzien om hiermee de aandacht op de actie te vestigen. Tijdens de korte plechtigheid op 26 april zei de bur gemeester onder andere dat we als inwoners van Middelburg de taak hebben de mooie stad met zijn vele monumenten en de levende bin nenstad als rentmeester te behe ren om hem in nog betere staat door te kunnen geven dan waarin we hem ontvangen hebben. Dat betekent ook dat we er voor moe ten zorgen dat de stad schoon blijft en dat we moeten voorkomen dat er vandalisme bedreven wordt. De burgemeester doelde hierbij onder andere op het afkraken van boompjes in de Lange Delft en het bekladden van de Zeeuwse biblio theek, kort voordat deze door de Koningin officieel werd geopend. We zullen als inwoners van onze stad het voorbeeld moeten geven door als verantwoordelijke men sen zorgvuldig met die stad om te gaan, waarbij we de reinigings dienst een handje kunnen helpen, onder andere door het onkruid- Burgemeester en wethouders zijn van plan medewerking te verlenen aan de bouw van 4 woningen bij de Reijersweg in Reijershove I. Het bouwplan en het concept-uitwerkingsplan van het globale bestemmingsplan Reijershove liggen van 3 tot en met 16 mei ter inzage bij het bureau Voorlichting van de gemeente, Stadhuisstraat 2. Gedurende deze tijd is het mogelijk om bezwaar te maken. Dit moet schriftelijk en gemotiveerd ingediend worden bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Door burgemeester en wethouders is toestemming verleend een huis-aan-huis collecte te houden aan het Nederlands Astma Fonds van maandag 6 tot en met zaterdag 11 mei. De collectanten moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs dat zij op verzoek verplicht zijn te tonen. vrij houden van de eigen stoep. De burgemeester wees er&p dat de zorg voor een schone stad niet be perkt moet blijven tot die ene dag, maar een voortdurende zorg dient te zijn van de hele bevolking. Het gemeentelijk reiniginspro- gramma Het schoonhouden van de stad be hoort tot het takenpakket van de dienst Gemeentewerken en de Plantsoenendienst. Zij voeren dit werk als volgt uit: Reinigingsdienst. De straten worden met behulp van een tweetal veegauto's schoonge- houden. De ene auto heeft een maahdprogramma dat er als volgt uitziet: le week, de Stromenwijk en de Breewijk; 2e week, Klarenbeek en de Grif fioen; 3e week, Magistraatwijk en Dau- wendaele; 4e week, St. Laurens, Nieuw- en St. Joosland en kleine klusjes. De tweede auto veegt de hoofdwe gen om de stad, de singels en de straten van de binnenstad. Vrij dagmorgen vroeg wordt de Markt en omgeving schoongemaakt. Dit moet in de vroege uren gebeuren, om zo weinig mogelijk last te heb ben van geparkeerde auto's. Aan iedere veegmachine is een handveger (met kleine auto, voor zien van een laadbak voor het vuil) toegevoegd. Hiermee worden ook de tunnels gereinigd en de papier bakken geleegd. In de binnenstad opereren bovendien nog 2 veeg- carriërs, elk met een bezetting van 1 a 2 man. Het vuil wordt met handvegers verzameld en de pa pierbakken worden geleegd. De bekendste taak van de Reini gingsdienst is het wekelijks opha len van het huisvuil. Dit gebeurt op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag, volgens het vaste roos ter: maandag, het gebied buiten de vesten tussen de Sandberglaan en de Nieuwe Vlissingse Weg; dinsdag, het gebied binnen de ves ten; woensdag, het gebied buiten de vesten tussen de Havendijk en de Sandberglaan, alsmede de kernen St. Laurens en Nieuw- en St. Joosland; vrijdag, Dauwendaele, de Magis traatwijk en Reijershove. Op donderdag wordt geen huisvuil opgehaald. Dan worden containers verwisseld, terwijl door een deel van de bakkenladers bijzondere opdrachten worden uitgevoerd, zoals onlangs het schoonmaken van de Loskade en de overige Kaaien. Ook wordt deze dag benut voor het schoonzuigen van de rioolgemalen. Plantsoenendienst Alle tuinlieden van de Plantsoe nendienst besteden meestal de vrijdagmiddag aan het schoon maken van de plantsoenen. Dit komt meestal neer op het verwij deren van papier, plastic en andere ongerechtigheden uit de struiken. Behalve het gewone onderhoud aan parken en plantsoenen wordt aandacht besteed aan het bestrij den van onkruid op straten en pleinen in de stad. Uit het bovenstaande blijkt dat de gemeentelijke reinigings- en plantsoenendienst grote zorg be steden aan het opruimen van huisvuil en het bestrijden van on kruid, maar personeel en middelen zijn beperkt. Het schoonhouden van de stad kan alleen slagen als ook de inwoners bereid zijn hier aan mee te werken. U kunt hierbij helpen door geen afval op straat te deponeren, uw hond te leren zijn behoefte in de goot te doen en door uw huisvuil pas buiten te zetten kort voordat het wordt opgehaald. Hierdoor kan onze stad ook na 3 mei schoon blijven. Bij burgemeester en wethouders is een hinderwetvergunning aange vraagd door: a. De heer H. Sturm voor een loodgietersbedrijf aan de Ramsburgerweg 3. b. De heer D.H. van Hoepen voor een reparatiewerkplaats en verkoopruimte van auto's aan de Bree 15 en 7. c. NV PZEM voor een gasdrukre- t| gelstation aan het Molenwater. d. Ministerie van defensie voor de militaire kazerne aan. de Zuidsingel 24. e. De heer D.W.M. Rouw voor het uitbreiden van een verkoopin richting van motorbrandstof fen met een opslagdepot voor gasflessen aan de Kanaalweg 36. Mondelinge bezwaren tegen deze aanvragen kunnen tot 2 mei wor den ingediend tijdens een hoorzit ting. Via tel. 26251 tst. 413 kan worden verzocht een hoorzitting te houden. Tijdens de openbare zit ting kan men van gedachten wis selen met aanvrager, bevoegd ge zag en verdere aanwezigen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 10 mei worden ingediend bij bur gemeester en wethouders. Tege lijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan worden ver zocht om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. De aanvragen, de beschikking en andere Ier zake zijnde stukken liggen tol het einde van de beroepstermijn op werkda gen ter inzage bij afd. A Igemene Zaken in het stadhuis. Op zaterdag 4 mei a.s. zal de jaarlijkse dodenherdenking worden gehouden. Deze Nationale Herdenking staat in het teken van diegenen, die tijdens de Tweede Wereldoorlog in het belang van het land om het leven zijn geko men. De dodenherdenking zal om half acht 's avonds op het Middelburgse Abdijplein beginnen met het spelen van een koraal door de Christelijke Brass Band "On- da" uit Middelburg. Daarna zal er een samenzang zijn met begeleiding van de brass band. De liederen "Wilt heden nu treden", "O Heer, die Daer" en "Blijft bij ons Heer" zullen worden gezongen. Tussen deze liederen door zal mevrouw A.A. Schelten-Koops enkele declama ties verzorgen. Wanneer om 10 voor acht de klokken gaan luiden zal de stoet zich in stilzwijgen naar het bevrij dingsmonument '40-'44 op de Groen- - Commissie Welzijn, woensdag 15 om 16.00 uur Secr. de heer A.J. Wien (spreekrecht) - Gemeenteraad, maandag 20 om 14.00 uur - Bestuurscommissie Welzijnsaccommoda- ties, dinsdag 21 om 19.30 uur Secr. mej. Manuputty (spreekrecht) De meeste vergaderingen vinden plaats in het stadhuis. Het publiceren van commissieverga deringen gebeurt ook in de PZC, waarbij zo mogelijk .de agendapunten. Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak worden gemaakt met de commissiesecre- tar(is)esse op het stadhuis. Tel. 26251. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Segeersweg afgesloten voor alle verkeer 2. Gravenstraat Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer 3. Gerbrandylaan Gedeelte Wiardi Beekman laan tot Churchill-laan af gesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK AANVANGS DATUM Herbestrating In uitvoering Herinrichting In uitvoering Herbestrating In uitvoering markt begeven. Op deze plaats wordt om acht uur twee minuten stilte in acht genomen. Na het spelen van de "Last Post" is er gelegenheid tot het leggen van bloemen en/of kransen. De plechtigheid omtrent de dodenher denking zal worden besloten met het zingen van het zesde couplet van het "Wilhelmus". Het is vanzelfsprekend dat hierbij een ieder wordt uitgenodigd om de plechtigheid bij te wonen. Indien de weersomstandigheden van dien aard zijn dat de herdenking niet op het Abdijplein kan worden gehouden, zal worden uitgeweken naar de Koorkerk. Vanaf zes uur 's avonds tot aan het moment van zonsondergang zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. U wordt verzocht deze gedragslijn te volgen. De traditionele dodenherdenking is naast het stilstaan bij diegenen die omkwa men ook een bezinning op het heden en op de toekomst. De herdenking moet tevens gezien worden als een beroep op de verantwoordelijkheid van een ieder in de huidige maatschappij, zeer zeker ten aanzien van onderdrukking en onverdraagzaamheid. De vrijheid, die ons land met enkele andere democratische landen op de wereld deelt, is uniek te noemen. De prijs, die voor deze vrijheid werd be taald, is hoog. Alleen daarom al is het zinvol dat aan de vooravond van de bevrijding van Nederland herdacht wordt wat onze vrijheid heeft gekost. De samenleving kan deze vrijheid niet anders dienen dan door oorlog te voor komen. Dit voorkomen is geen indivi duele zaak, maar een zaak voor alle maal. Het buitenbad van het awembad Poelendaelewordt momenteel gerenoveerd. De gemeenteraad stelde hiervoor een krediet beschikbaar. Bijna alle werkzaamheden zullen nog voor het zomerseizoen zijn afgerond. De aanleg van een opslagruimte voor chloor en zoutzuur zal na het zomerseizoen geschieden. 1 1 1 1 1 Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5