N <D <D 7T SCHOOL EN SPORT S3 55" 17 3 MEI MIDDEL BURG SCHOON Sa 3 a <D 24 april - 1 mei SSrc ww Q O week 0 O O O O O 5 m 7 DE FAAM Woensdag 24 april 1985 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 29 april-4 mei V erkeersmaatregel Collecten Aanmelding werkgroep vrouwen-emancipatie Verordening ter inzage De Verordening behandeling bezwaar- en beroepschriften Algemene Bijstandswet en Kredietbank die op 1 februari in werking is getreden, ligt tot 1 mei bij het bureau Voorlichting ter inzage. Wet gemeenschappelijke regelingen (WGR) ff Op de Markt en omgeving zijn nieuwe afvalbakken geplaatst. In plaats van de open bakken staan er nu afgesloten mini-contai ners, die met behulp van een pedaal kunnen wor den geopend. Het deksel voorkomt dat het gedepo neerde afval er weer uit waait Nu het lente is geworden staan de boompjes in de Lange Delft weer in volle bloei. Dit geeft deze straat een extra feestelijk gezicht. Helaas moesten we constateren dat één van de boompjes ten offer is gevallen aan vandalisme. Van dit fraaie boompje rest nu alleen nog maar een afgerukte stomp. Op de balie in de voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: Midelburgse artotheek Op het water gelden nieuwe regels Gemeentegarantie op leningen voor de eigen woning. Plaagdieren: hoe kom je eraf. Chemisch afval depots in Zeeland. Op Koninginnedag, dinsdag 30 april, wordt geen huisvuil opgehaald. De Reinigingsdienst komt daarom op woensdag 1 mei in de "dinsdagwijk", terwijl op donderdag 2 mei het huisvuil zal worden opgehaald in de "woens- dagwijk". Vrijdag 3 mei is alles dan weer normaal op schema. Elders in deze Faam vindt u een ingezonden brief naar aanleiding van de op 3 januari j.l. in deze rubriek gepubliceerde tarieven van de gemeentelijke belastingen. De inzender wijst er terecht dat per abuis in de inleiding van het artikel staat vermeld dat ook de rioolafvoerrechten met 3% zijn verhoogd. De gemeenteraad heeft echter besloten om de totale opbrengst van het rioolafvoerrecht in de jaren 1985 en 1986 te verhogen met f 50.000,-. Dit komt neer op een verhoging van het tarief met f3,- per jaar. Voor 1985 wordt dit dus f 18,- per perceel en voor 1986 f 21,-. Voorstellen tot verhoging van het tarief voor het rioolafvoerrecht en andere gemeentelijke belastingen worden steeds behandeld in de openbare raadsvergadering, waarin de begroting voor het volgende jaar wordt vastgesteld. Hiervan wordt ook in deze rubriek mededeling gedaan. Ditmaal is hierin een vergissing geslopen, waarvoor onze excuses. De inspraakprocedure van de ontwerp-structuurschets Middelburg buiten de bebouwde kommen wordt afgerond met een algemene inspraakbijeenkomst op vrijdagavond 1 mei om 19.30 uur op de maquettezolder van het stadhuis. Eind van dit jaar zal de gemeenteraad een eindbeslissing nemen over de ontwerp-structuurschets en de ontvangen reacties. Wanneer de schets door de gemeenteraad is vastgesteld zal deze de leidraad vormen voor het planologisch beleid in de komende jaren. 1 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, andijvie, aardappelen dinsdag Jachtschotel, rode kool, aardappelen woensdag Karbonade, spinazie, aardappelen donderdag Macaroni vrijdag Vis, fantasiesaus, aardappelen zaterdag Gehakt, erwten, wortelen, aardappelen Nederland heeft in het buitenland nog steeds de naam een schoon land te zijn. De vraag is echter of dit wel terecht is. De tijd dat het schrobben van de straat een toeristische attr actie voor buitenlanders was is voorbij. Niet zelden groeit nu het onkruid tussen de stenen van stoepen en straten. Ondanks de aanwezig heid van afvalbakken wordt afval vaak op straat gesmeten. De uitwerpselen van honden op trottoirs en voetpaden verhogen de vervui ling in niet onaanzienlijke mate. De gemeentelijke reinigings- en plantsoenen dienst besteden grote zorg aan het opruimen van straatvuil en onkruid, maar personeel en middelen zijn beperkt. Het schoonhouden van de stad kan alleen slagen als ook de inwoners bereid zijn hieraan mee te werken. Juist in deze tijd waarin de maatschappij in toenemende mate vrije tijd zal bieden aan steeds meer personen, is het van belang dat jeugdigen de kans krijgen tot een goede voorbereiding op sportbeoefening als zinvolle vrijetijdsbesteding. Bovendien is uit onderzoeken gebleken dat goede ervaringen met sportbeoefening op jeugdige leeftijd en een verantwoorde keuze voor een bepaalde sport, kunnen leiden tot een blijvende sportbeoefening op oudere leeftijd. s- De gemeente Middelburg wil daarom, in samenwerking met het onderwijs en de sportver enigingen in Middelburg, de jeugdigen zoveel mogelijk kennis laten maken met een groot aantal takken van sport. Vooral met die takken van sport die in schoolverband minder of moeilijker aan bod kunnen komen. De gedachten gaan hierbij uit naar het orga niseren van kennismakingsac tiviteiten buiten de schooluren, voor de leerlingen van de 5e en de 6e klassen van de lagere scholen. Teneinde een en ander financiëel mogelijk te maken is in het gemeentelijk Welzijn- sprogramma voor het jaar 1985, ten behoeve van het opzetten van de kennismakingsactivi teiten, een bedrag van 5.000,- opgenomen. Achtergrondgedachte In de plannen, gericht op de kennismaking met sport, spe len twee gedachten een be langrijke rol. Enerzijds heeft de jeugd na deze kennismaking een meer verantwoorde en bredere keuze-mogelijkheid voor sportbeoefening geduren de een langere periode van het leven. Anderzijds spelen de plannen in op de landelijke te rugloop van jeugdige sport verenigingsleden. Het is de be doeling dat bij de kennisma kingsprogramma's de leerlin gen met zoveel mogelijk facet ten in aanraking komen, zodat iedereen op eigen niveau en op eigen wijze, plezier zal krijgen in sportbeoefening. Samenwerking Een samenwerkingsverband tussen het onderwijs, de sport verenigingen en de gemeente wordt als essentieel beschouwd om het gestelde doel te berei ken. Hierbij wordt gedacht aan een commissie, waarin deze in stanties participeren, die de opzet van de activiteiten zal coördineren en begeleiden. Bijeenkomst De gemeente Middelburg or ganiseert daarom, in samen werking met het Overlegor gaan voor School en Sport en de Zeeuwse Sportraad, op 13 mei de eerste aanzet te geven, om te 1985 een informatieve bijeen- komen tot een ontwikkeling komst, waar het "HOE" en van buitenschoolse sportacti- "WAAROM" van school en viteiten. Een zeer zinvolle ont- sport zal worden toegelicht en wikkeling, welke naar de me- uitgelegd. ning van het gemeentebestuur, Deze bijeenkomst, waarvoor ieders medewerking ten volle vertegenwoordigers van het waard is. onderwijs en sportverenigin gen uit Middelburg zijn uitge nodigd, wordt gehouden in het; Inlichtingen sportcentrum "Slaghvaert", Voor verdere informatie en in- Kruitmolenlaan 185 te Middel- lichtingen kunt u zich wenden burg, aanvang 19.00 uur. Be- tot het bureau Sport Jeugd Re- langstellenden die geen uitno- creatie en Wijkcentra van de diging hebben ontvangen zijn afdeling Welzijnszaken op het op deze avond ook welkom. stadhuis, telefoon 01180-26251 Sprekers op deze avond zullen toestel 330/331. zijn: de heer F.L.G. van Gastel, beleidsmedewerker van het Overlegorgaan voor School en Sport en de heer A.J. Dooren- bos, stafmedewerker sportont wikkeling van de Zeeuwse Sportraad. De gemeente Mid delburg hoopt met dit initiatief Er kan eveneens contact wor den opgenomen met de Zeeuw se Sportraad, Dam 31 te Mid delburg, telefoon 01180-33024 of met het Overleg Orgaan voor School en Sport, postbus 398 te Zeist, telefoon 03404-20847. Burgemeester en wethouders hebben besloten een parkeervak voor Seisdam 20 aan te wijzen als invalidenparkeerplaats voor mw. P.J. de Koster-Onkoop. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende tot 18 mei beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin maar worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. Door burgemeester en wethouders is toestemming verleend een huis-aan-huis-collecte te houden aan: -Sticht. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten t/m zaterdag 27 april -Ned. Astma Fonds van maandag 6 t/m zaterdag 11 mei. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen, ook als men met collectezakjes werkt. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten zijn voorzien van een deugdelijk legitimatiebewijs dat zij op verzoek verplicht zijn te tonen. Het ligt in de bedoeling een gemeentelijke werkgroep vrouwenemancipatie in te stellen die een nota vrouwenemancipatie moet gaan ontwerpen. Vrouwen die menen in aanmerking te komen voor zitting in de werkgroep kunnen zich nog tot 26 april aanmelden bij het college van b. en w. van Middelburg. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij de emancipatie-ambtenaar, de heer W. Wisse, tel: 26251, tst. 234. Voor de toepassing van de Wet Gemeenschappelijke Regelingen is door Provinciale Staten een ontwerp-besluit genomen om de provincie Zeeland in te delen in samenwerkingsgebieden. Het ontwerp-besluit en het daarbij horende voorstel van Gedeputeerde Staten ligt tot 1 mei ter inzage bij het gemeentelijk bureau Voorlichting. Bezwaren tegen het ontwerp kunnen tot 8 mei schriftelijk worden ingediend bij Provinciale Staten van Zeeland, Postbus 6001,4330 LA Middelburg. if 1 1 1 AANVRAGEN VERGUNNING Bij burgemeester en wethouders is een hinderwetvergunning aangevraagd door: a. De heer H. Sturm voor een loodgie- tersbedrijf aan de Ramsburgerweg 3. b. De heer D.H. van Hoepen voor een reparatiewerkplaats en verkoop ruimte van auto's aan de Bree 15 en 7. c. NV PZEM voor een gasdrukregel- station aan het Molenwater. d. Ministerie van defensie voor de mi litaire kazerne aan de Zuidsingel 24. e. De heer D.W.M. Rouw voor het uit breiden van een verkoopinrichting van motorbrandstoffen met een opslagdepot voor gasflessen aan de Kanaalweg 36. Mondelinge bezwaren tegen deze aan vragen kunnen tot 2 mei worden inge diend tijdens een hoorzitting. Schrifte lijke bezwaren zijn mogelijk tot 10 mei. Mondelinge bezwaren tegen een aan vraag kunnen worden ingediend tij dens een hoorzitting. Via tel. 26251, tst. 413 kan worden verzocht een hoorzit ting te houden. Tijdens de openbare zitting kan men van gédachten wisse- De gemeentelijke reinigings- en plantsoenen dienst hebben een gezamenlijke actie opgezet om Middelburg een extra grote schoonmaak beurt te geven. Op vrijdag 3 mei zullen ruim 50 medewerkers van deze diensten de stad in trekken om uit straten, pleinen en plantsoenen het vuil te verwijderen. Op vrijdag 26 april zal burgemeester drs. P.A. Wolters het startsein voor de actie geven door het plakken van een sticker op één van de wagens van de reini gingsdienst. Middelburg zal dus op 3 mei schoon zijn. Of dit zo blijft hangt mede af van de inwoners en bezoekers van onze stad. Het gemeentebestuur vraagt daarom uw aller me dewerking om Middelburg schoon te houden PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Segeersweg afgesloten voor alle 2. Gravenstraat Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer 3. Gerbrandylaan Gedeelte Wiardi BeckmaQ -laan tot Churchill-laan afgesoten voor alle verkeer. AARD VAN HET WERK AANVANGS DATUM Herbestrating In uitvoering Herinrichting verkeer In uitvoering Herbestrating In uitvoering len met aanvrager, bevoegd gezag en verdere aanwezigen. Schriftelijke bezwaren kunnen wor den ingediend bij burgemeester en wethouders. Tegelijkertijd met het in dienen van een bezwaarschrift kan worden verzocht om .persoonlijke ge gevens niet bekend te maken. VERLENEN VERGUNNING Burgemeester en wethouders verleen den een hinderwetvergunning aan: 1. Total Nederland NV voor een ver kooppunt van motorbrandstoffen aan de Schroeweg. Indienen be roepschrift mogelijk tot 27 april. 2. Aldi-Best BV voor het oprichten en in werking hebben van een super markt in het pand Lange Geere 149. Indienen beroepschrift mogelijk tot 17 mei 3. De heer A.C. Scheepers voor het oprichten en in werking hebben van een cafetaria in de Zacharias Jan- senstraat31. Indienen beroepschrift mogelijk tot 17 mei. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. Geschillen van Bestuur, Kneuterdijk 22,2514 EN Den Haag. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. Geschillen van Bestuur. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is in gesteld en tevens wordt verzocht de beschikking te schorsen of een voorlo pige voorziening te treffen. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, door de genen die bezwaren inbrachten tegen de aanvraag en door degenen die aan tonen daar niet toe in staat te zijn ge weest. De aanvragen, de beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen tot het einde van de beroepstermijn op werkdagen ter inzage bij de afd. A Igemene Z.aken in het stadhuis. In het middengebied van de Geere zal binnenkort worden begonnen met de bouw van een winkelgalerij met woningen. Ter voorbereiding van deze werkzaamheden is nu reeds het nog braak liggende terrein afgesloten. Tot nu toe was dit in gebruik als (modderig) gratis parkeerterrein. Deze mogelijkheid is nu dus vervallen. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 ,of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5