a (a m de gemeenteraad vergadert op maandag 22 april a (d O o O o sa <p o (ft u &s o w O sl 3' 16 17 - 24 april week werp Woensdag 17 aprij 1985 ,DE FAAM week 22 - 27 april BURO BAAN LOZEN SERVICE Onkruidbestrijding Aanleg drukriolering en vrijvervalriolering ff Om schade aan de pas in gezaaide landbouwge wassen te voorkomen, is regionaal het verbod be paald om tot 18 mei dui ven uit te laten vliegen tussen 9.00 en 19.00 uur. Dit geldt niet voor jonge duiven en voor het deel nemen aan wedstrijd- vluchten. Deze week is begonnen met de herbestrating van een gedeelte van de Gerbrandylaan tussen de Wiardi Beckmanlaan en de Churchilllaan. Met de werkzaamheden is begonnen aan de kant van de Churchilllaan. De straat is afgesloten voor alle verkeer. Het karwei zal ongeveer vijf toeken in beslag nemen. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/ brochures: Stichting Beeldende Kunst Zeeland Het gezag over de kinderen bij scheiding Zeeuws steunpunt kunstzinnige vorming en volwasseneneducatie Buro voor Rechtshulp Alimentatie Morgen, donderdag 18 april wordt in de Kloveniersdoelen een tentoonstelling geopend over het restauratie ambacht. Er zal werk worden getoond van ver schillende op restauratiewerk gespe cialiseerde bedrijven. De tentoonstel ling is geopend van 18 t/m 24 april van 10 tot 17 uur. Zondag gesloten. De tentoonstelling van de 164 ingezonden ideeën voor de invulling van het Vit rite terrein heeft zo 'n 3000 bezoekers naar de burgerzaal van het stadhuis getrokken. Gezien dit grote aantal kan zonder meer van een succes worden gesproken. In mei zullen burgemeester en wethouders zich beraden over de wijze waarop de nog dit jaar vrijkomende terreinen kunnen worden ingevuld. Inmiddels is door de dienst Gemeentewerken een andere tentoonstelling ingericht, ditmaal in de Kloveniersdoelen. Het gaat hierbij om het behoud van het restauratie ambacht. Voor de restauratie van monumenten is de laatste jaren steeds minder geld beschikbaar. De werkgelegenheid is daardoor sterk teruggelopen. Een gevolg hiervan is dat veel vakmanschap verloren dreigt te gaan. De restauratievakken kun je niet op school leren; dat kan alleen in de praktijk op de bouwplaats. Minder werk betekent daarom ook minder opleidingsmogelijkheden. De tentoonstelling wordt georganiseerd in samenwerking met de Stichting Nationale Contactcommissie Monumentenbescherming en geeft dankzij de medewerking van een aantal bedrijyen een goed overzicht van de restauratie ambachten. Voorts wordt een video presentatie gegeven over het restaureren van een woonhuis. Ook is er een brochure verkrijgbaar over het bouwen in het verleden en \het restaureren tegenwoordig. De tentoonstelling is geopend van donderdag 18 t/m woensdag 24 april van 10 tot 17 uur. Zondag 21 april gesloten. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur betsteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, bloemkool, aardappelen dinsdag Zuurkool, stamppot, worst woensdag Hamburger, appeltjes, pommes mignonettes donderdag Rundvlees, sperziebonen, aardappelen vrijdag Kuikenborstfilet, appelmoes, aardappelen zaterdag Boerenkool met worst Onderzoek Walcherse natuur Het werk van het Buro Baanlozen Service om vat meer dan het runnen van de bestaande projecten zoals de Vrijwilligers Vakature Bank, de Baanlozenkrant "Jobless Nieuws" en de klussendienst. Daarnaast wordt veel werk verricht aan het opzetten en begeleiden van nieuwe baanlozenprojecten. In de nieuwe baanlozenkrant, die geheel gewijd zal zijn aan projecten rond milieu en natuur, wordt een aantal nieuw op te starten projecten behan deld. Eén hiervan heet: Landschapsverzorging op Walcheren. Dit project bestaat uit een in ventarisatiegedeelte en een uitvoeringsgedeel te. In eerste instantie worden economisch on rendabele landschapselementen geïnventari seerd. Dit betekent dat deelnemers aan het project erop uit trekken om met behulp van kaarten de Walcherse natuur te verkennen en in kaart te brengen. Hierbij wordt speciaal ge let op eventuele verwaarlozing of slechte staat PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Burgerweidestraat tussen Langevieleweg en Oude Koudekerkseweg ge heel afgesloten voor alle verkeer 2. Segeersweg afgesloten voor alle verkeer 3. Gravenstraat Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer 4. Gerbrandylaan Gedeelte Wiardi Beekman laan tot Churchilllaan af gesloten voor alle verkeer Op maandag 22 april komt de Middelburgse gemeenteraad om 2 uur in het stadhuis bijeen voor de maandelijkse vergadering. De veertig te behandelen agendapunten worden hieronder in het kort weergegeven. De bijbehorende stukken liggen voor u ter inzage bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Belangstellenden kunnen de raadzaal bereiken via de zogenaamde chourtoren op de hoek van de Markt en de Lange Noordstraat. AGENDA: Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad der gemeen te Middelburg, gehouden op 26, 27 en 30 november en 1 december 1984. 85-119 Mededelingen en inge komen stukken 85-142 Oplossing wethou derskwestie 85-139 Vrijstelling Winkelslui tingswet 1976 85-143 Vrijstelling Winkelslui tingswet 1976 ten behoe ve van een jazzmarkt 85-136 Beleidsprogramma voor de Toeristisch-recrea- tieve sector. 85-137 Vervanging telefoonin stallatie Brandweer Middelburg 85-147 Regio-vorming nieuwe Wet Gemeenschappe lijke Regelingen in Zee land. 85-135 Aanschaf autospuit brandweer 85-124 Aankoop voormalig ge bouw openbare biblio theek aan de Molstraat 13. 85-146 Aankoop grond met op stallen, gelegen aan de Trompstraat, van de N.V. Streekvervoer Zuid-West-Nederland. 85-144 Verkoop 4.000 m2 in dustrieterrein, gelegen aan de Herculesweg. 85-120 Verkoop 1.300 m2 grond, gelegen aan de Schroeweg aan Total Nederland N.V. ten be hoeve van vestiging motorbrandstoffenver- kooppunt. 85-112 Beschikbaarstellen van een krediet ad 3.881,- ten behoeve van aan schaffingen voor de Schouwburg 85-121 Beschikbaarstellen van een krediet ad 9.505,- ten behoeve van het herstel van de c.v.-in stallatie in het pand De- merary. 85-149 Beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van aanvullende reno vatie-werkzaamheden in het zwembad Poelen- daele. 85-125 Vernieuwen telefoonin stallatie dienst gemeen tewerken. 85-122 Aanschaffingen ten be hoeve van de plantsoen dienst. 85-140 Voorbereidingsbesluit ten behoeve van bouw Hotel Dauwendaele. 85-114 Afwijzing aanvraag om gemeentegarantie voor de aankoop van een ei gen woning. 85-96 Bezuinigingscriteria (reeds toegezonden). 85-118 Vaststelling 11e begro tingswijziging 1985 85-126 Afsluiting dienstjaar 1983- 85-117 85-134 Beschikbaarstellen kre diet ad 62.970,- ten be hoeve van jaarlijkse aanschaffingen van di verse kantoorbenodigd- 85-113 heden. 85-148 Aanpassen dienstleidin gen en binnenleiding en waterleiding stadhuis. 85-133 Goedkeuring exploita tierekening 1983 en vaststelling subsidie 1983 van het Dagcen- 85-116 trum voor schoolgaande jeugd Middelburg. 85-127 Beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de renovatie van de vloer van het gymnas tieklokaal Baarsjes straat 43. Verlenen medewerking aanvulling meubilair kleuterschool "De Wijngaard". 85_129 Beschikbaarstellen kre- diet ten behoeve van de aanschaf van een krant van de Anne Frank Stichting of dergelijke voor de leerlingen van het voortgezet onder wijs. 85-123 Beschikbaarstellen kre diet voor het treffen van bouwkundige voorzie ningen in en bij het ge bouw van de "Regen- boogschool" voor g.l.o. 85-130 Beschikbaarstellen kre diet aanschaf televisie toestel met toebehoren 85-128 85-145 ten behoeve van de "Re- genboogschool" voor g.l.o. Beschikbaarstellen kre- 85-132 diet voor het herstel van het dak van de Jhr. Mr. A.F.C. de Casembroot- school. Verlenen medewerking voor de aanschaf van verduisteringsgordi j - nen in één lokaal van de Jhr. Mr. A.F.C. de Ca- sembrootschool voor 85-131 bijzonder gewoon lager onderwijs. Verlenen medewerking voor: a. de aanschaf van foto-copieerapparatuur 85-141 ten behoeve van de l.s. "Basiskwartier", "Grif- 85-138 fioenschool" en "Prin- senhoveschool" voor g.l.o.; b. het aanschaffen en aanbrengen van ver duisteringsgordijnen ten behoeve van de "Griffioenschool". Toepassing artikel 55 ter, eerste lid, van de Lageronderwijswet 1920 over het jaar 1983. Beschikbaarstellen kre diet voor de aanschaf van tekst- en onder zoeksmateriaal ten be hoeve van de logopedis te verbonden aan de "Driestromenschool" voor onderwijs aan kin deren met leer- en op voedingsmoeilijkheden. Vaststelling vergoeding ex artikel 191, lid 2, van het Besluit Buitenge woon Onderwijs 1967 over het jaar 1984. Lokatie methadonver- strekkingspunt. Vaststelling van de Verordening tot wijzi ging van de Verorde ning behandeling be zwaar- en beroepschrif ten Algemene Bij standswet en Gemeen telijke Kredietbank. Rondvraag Ondanks de zorg die de reinigings- en plantsoendienst besteden aan het opruimen van onkruid, is het niet mogelijk alle ongewenste plantengroei de baas te blijven. Veel hulp wordt ontvangen van de bewoners van onze stad want veelal wordt niet alleen de eigen tuin maar ook een deel van de aangrenzende stoep onkruidvrij gehouden. In straten, op kaaien en pleinen die niet grenzen aan eigen tuinen is het echter nodig het onkruid met chemische middelen te bestrijden. De straten waar het om gaat worden hieronder opgesomd: Bleekersgang, Branderijmolengang, Breeweg (vanaf Koninginnel.), 'Brigdamseweg, Brouwerijpoort, Burggang, Dam, Domburgs Schuitvlot, Driewegenhof, Dwarskaai, Euromarkt, Europalaan, Gen. Hakewill-Smithlaan, Glazenkaststraat, Goese Korenmarkt, Hagepreekgang, Havendijkstraat (langs Oostperkweg), Het Groene Woud, Houtkaai, Isabellagang, Jacob Schottestraat, J.H. Huyssenstraat, Johan van Reigersbergstraat, Kinderdijk, Klein Vlaanderen, Korendijk, Koudekerkseweg, Kousteensedijk, Kriekenhof, Kriekenhofstraat, Kruitmolenlaan, Kuiperspoort, Laan der Verenigde Naties, Langevielesingel, Londensekaai, Looierssingel, Loskade, Maisbaai, Morksstraat, Nieuwe Oostersestraat, Oude Vlissingseweg, Pauwpoort, Pijpstraat, Poelendaelesingel, Poelendaeleweg, Punt, Roozenburglaan, Rouaansekaai, Schroeweg, Schuddebeursstraat, Segeerssingel, Seisplein, Seissingel, Simpelhuisstraat, Sint Barbaragang, Spinhuisweg, Stadsschuur, Statenlaan, Stropoortgang, Suikerplein, Suikerpoortgang, Van Kleffenslaan, Vijf Ringen, Vlissingsesingel, Vreedenburg, Vreedenburgstraat, Vrijlandstraat, Zusterplein, wegen groot industrieterrein, wegen klein industrieterrein. Burgemeester en wethouders maken bekend dat Gedeputeerde Staten de aanleg hebben goedgekeurd van een drukriolering en een vrijvervalriolering in het buitengebied in de nabijheid van Middelburg, Sint Laurens en Nieuw en Sint Joosland. Het goedkeuringsbesluit ligt tot 11 mei elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis, Lange Noordstraat 1. 3 1 2 1 If AANVRAGEN VERGUNNING Bij burgemeester en wethouders is een hinderwetvergunning aangevraagd door: a. Hema Vastgoed BV voor een wa renhuis met dienstruimten aan de Lange Delft 12. b. De heer A. Sturm voor de slagerij aan de Veersesingel 90. c. De heer H. Sturm voor een loodgie- tersbedrijf aan de Ramsburgerweg 3. d. De heer D.H.v. Hoepen voor een re paratiewerkplaats en verkoop ruimte van auto's aan de Bree 15 en 7. e. NV PZEM voor een gasdrukregel- station aan het Molenwater. f. Ministerie van defensie voor de mi litaire kazerne aan de Zuidsingel 24. g. De heer D.W.M. Rouw voor het uit breiden van een verkoopinrichting van motorbrandstoffen met een opslagdepot voor gasflessen aan de Kanaalweg 36. Tegen de aanvragen a. en b. kunnen alleen nog schriftelijk bezwaren wor den ingediend (tot 20 april). Mondelinge bezwaren tegen de aanvragen c. t/m g. kunnen worden ingediend tussen 24 april en 2 mei tijdens een hoorzitting. van onderhoud van kleine stukjes natuur, zoals heggen, drinkputten, knotwilgen e.d. Land schapselementen die onder het beheer van na tuurbeschermingsorganisaties vallen worden niet geïnventariseerd. Wanneer een duidelijk inzicht is verkegen in de huidige situatie kan aan de hand van de onderzoeksresultaten worden nagegaan of het zinvol is de tweede fase op te starten. Daar het inventariseren nog in een beginstadium ver keert, kunnen belangstellenden met enige kennis van de natuur zich nog bij het project aansluiten. AARD VAN AANVANGS HET WERK DATUM Herbestrating In uitvoering Herbestrating In uitvoering Herinrichting In uitvoering Herbestrating In uitvoering Schriftelijke bezwaren mogelijk tot 1U mei. Mondelinge bezwaren tegen een aan vraag kunnen worden ingediend tij dens een hoorzitting. Via tel. 26251, toestel 413 kan worden verzocht een hoorzitting te houden. Tijdens de openbare zitting kan men van gedach ten wisselen met aanvrager, bevoegd gezag en verdere aanwezigen. Schriftelijke bezwaren kunnen wor den ingediend bij burgemeester en wethouders. Tegelijkertijd met het in dienen van een bezwaarschrift kan worden verzocht om persoonlijke ge gevens niet bekend te maken. VERLENEN VERGUNNING Burgemeester en wethouders verleen den een hinderwetvergunning aan To tal Nederland NV voor een verkoop punt van motorbrandstoffen aan de Schroeweg. Indienen beroepschrift mogelijk tot 27 april. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. voor Geschillen van Be stuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor Geschillen van Bestuur. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens wordt verzocht de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, door de genen die bezwaar inbrachten tegen de aanvraag en door degenen die aanto nen daar niet toe in staat te zijn ge weest. De aanvragen, de beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen tot het einde van de beroepstermijn op werkdagen ter inzage bij de afd. A Igemene Zaken in het stadhuis. Het crematorium aan de Westelijke Oude Havendijk houdt op zaterdag 20 april tussen 13.30 en 16.00 uur een open dag". Naast de ruimten, die altijd al voor het publiek toegankelijk zijn, kunnen dan ook de zogenaamde bedrijfsruimten, waaronder het vertrek waar de ovens staan, worden bezichtigd. O l a 1 1 1 1 Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251. toe:.tel 133 of 224 Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5