De Faam Voorjaars verhaaltje m 'We zitten daar als het ware midden tussen de garages...' BIJOU BIJOU HET WEEKBLAD WALCHEREN Countryzanger Rona, presenteert plaat op BOODSCHAPPENTASSEN Gemma van Eek (ex Babe) superster in Zeeuws gala ANWB TECHNO CENTRUM VERHUIST NAAR VLISSINGEN BUITEN BIJ BIJOU... DEZE WEEK IN Lente is het pas voor wie de kriebels voelt. Mevrouw H.G.F. Mullens uit Goes voelde dat ook. Haar waarnemingen in de tuin leidden tot onderstaand verhaaltje, dat zij opdroeg aan de kinderen, die de tuinen langzaam weer groen zien worden. Van P. Timoin uit Middelburg ontvingen we met het oog op de lente een vertaling van een gedicht van Heinrich Heine. Daarmee beginnen we. SIEESAVOY VERKIEZING MISS MODEL 1985 Joegoslavische volksdansgroep in radioprogramma vanuit Middelburg IN DE BUITENWINKEL.. ALTIJD AKTUELE AANBIEDINGEN De lederwaren- speciaalzaak op de hoek Lange Delft 44/Segeersstraat 4a Middelburg Woensdag 10 april 1985 86e jaargang no. 10 oplage 21.700. wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren in combinatie met de vlissinyer. totale oplage 44.400. uitgave pro vinciale zeeuwse courant b.v. administratie/advertenties: markt 51postbus 5017, 4330 ka middelburg. 01180-27651privé 'i. schrama, 01180-13585. redaktie: ad hanneman. 01180-27651toestel 54 De Vlissingse Country-zanger Ronald Heart wordt aangekondigd als de topper tijdens het Gala-country op zaterdag 13 april in Hotel Walcheren te Kouder- kerke. Op de avond presenteert Heart zijn eerste singel. De Zeeuwse cowboy beweegt zich nu ruim vijf jaar in het bekende 'vaderlandse circuit'. Op het Gala-country zijn verder aanwezig de Zeeuwse Michael Jackson, de Atlantis Road Show en er is een talentenjacht, voor wie op het gebied van toneel, zang en dans ambities heeft. Het Gala-country begint om acht uur. Aanmeldin gen voor de talentenjacht dienen voor vrijdag 12 april op toestel 01184-79374 binnen te zijn. Kaarten voor de avond kosten 10,— Schokdempertestbanken voldoen niet, aldus de ANWB. De Walcherse ga ragehouders hebben twijfels over de juistheid van dat onderzoek 'op laborato riumbasis'. Een primeur in 'Van Bougie tot Bumper'. André Pekaar timmert aan de weg. Een niet uit sluitend voor zijn eigen ho tel Piccard in Vlissingen. Pekaar in 'Uit het Zaken- hart Verder: Voorlichting van provincie, en gemeente. Herz, mein Herz, sei nicht beklommen Und er trage dein Geschick. Neuer Frühling gibt zurück, Was der Winter dir genommen. Und wieviel ist dir geblieben Und wie schön ist noch die Welt! Und, mein Herz, was dir gejdllt, A lies, alles darfst du lieben (Heinrich Heine 1797-1856; Buch der Lieder: die Heimkehr 48) Hart, mijn hart, wees niet bedrukt: Laat je door je lot niet krenken. Een nieuwe lente zat weer schenken, Wat jou de winter heeft ontrukt. En hoeveel is er, wat je schraagt! De wereld nog een lust der zinnen! Alles, alles mag je beminnen, Waarom, m'n hartje ook maar vraagt! (vertaling: P. Témoin; Middelburg, 24 december 1984). Tjip, tjip, tjip, tjilpte een klein vogeltje in de forsitia-struik in Oma's tuin. Het tjilpte zo vrolijk omdat het blij was dat het weer voorjaar werd en alle bloemen en beestjes weer te voorschijn kwamen om met elkaar de lente te vieren! De winter had lang geduurd en eigenlijk durfden ze nog niet uit hun knopjes en holletjes naar buiten te kijken. Je zou je nog wel eens kunnen vergissen! Het zou nog eens kunnen sneeuwen of hagelen! "Ik ben er al", klingelde het sneeuwklokje. "Waar blijven jullie toch, crocusjes, anemoontjes, irisjes en madeliefjes! Ik sta al zo lang te luiden. Ik ben niet bang voor een sneeuw- of hagelbuitje!". Het crocusje en het anemoontje hadden hun blaadjes nog dichtgevouwen, maar door het klingelen van het sneeuwklokje wakker geworden, ontplooiden ze eerst één en dan meer bloemblaadjes. "We zijn al wakker sneeuwklokje, maar wel een beetje bang, dat sneeus of hagel onze rokjes zullen beschadigen! Jij klingelt met je rokje naar beneden, maar wij vouwen onze bloemblaadjes open naar de zon!". "Je kunt je niet eens zien, als je in de sneeuw staat", vond het anemoontje. Dan wij wel met onze gele rokjes!". "Stil toch daar beneden. Schep maar niet zo op want mijn gele bloemen bloeien al zo lang", bromde de forsitia. "Mijn takken plukken de mensen al 's winters af en zetten ze dan in de kamer!". "Ik bloei nog eerder meneer forsitia, "riep de winterjasmijn. "Mijn gele bloemetjes prijken al wanneer de sneeuw nog volop de aarde bedekt!". "Geen kunst aan", vond de forsitia, "Jij groeit dicht tegen de warme muur. En ik sta in weer en wind. Dat maakt een groot verschil!" Het vogeltje schudde z'n veertjes eens uit en stak dan z'n snaveltje verwaand in de lucht: "Waarom maken jullie toch zo'n ruzie als de lente komt! Zorgen jullie maar, datje héél mooi bent en SIGG pannen hebben een hart van koper! SPECIAALZAAK SERVICE KWALITEIT GARANTIE LANGE DELFT 50 MIDDELBURG 01180 13221 datje blaadjes goed uitgestreken zijn om onze lentefee te ontvangen. Straks zijn jullie niet klaar!". De kleine ruziemakers knikten elkaar toe. Ja, dat was waar. Ze waren het bijna vergeten, dat ze in bonte rijen opgesteld moesten staan om de lentefee te ontvangen. Het vogeltje wipte op de grond, tussen hen in,'alsof het op inspectie uit was. "Ja, maar vogeltje", zei het crocusje, "Jij mag dan niet van mijn blaadjes pikken, en dat doe je maar al te vaak!". "Waarom, doe je dat toch? "vroeg het anemoontje. "Wij vinden dat helemaal niet leuk, want onze rokjes zijn dan zo beschadigd, dat we onze lente-fee niet durven tegemoet te gaan. We schamen ons een beetje!" Het vogeltje dacht na. Het wist het eigenlijk niet waarom hij dat deed, want erg lekker vond hij die blaadjes niet. Wel de kruimeltjes, die de Oma, die in dat huis woonde, strooide! "Het zijn kwajongens-streken", riep de forsitita, boos, "Want jullie vernielen mijn bloemen ook!". Hij keek vernietigend op het kleine vogeltje neer. Onze kleine vogel wist op dat moment niets meer te zeggen. Het was of alle bloemetjes instemmend knikten. Hij werd er verlegen van. En dat overkomt een mus niet snel! "Ik vind, dat jullie gelijk hebben". Een lieveheersbeestje kroop onder een afgevallen blad te voorschijn. "Hè, hè, zuchtte het. "Je zou stijf worden, na zo'n lange winterslaap. En ik moet mijn kameraadjes nog wakker maken. Het is dit voorjaar mijn beurt, weetje. Vorig jaar heb ik binnen geslapen, in een bloempot op de vensterbank. Daar is het lekker warm. Maar ik kwam, doordat ik in de war was, met de tijd, véél te laat voor mijn vriendjes!" Het strekte eerst zijn ene vleugeltje uit, en dan het andere. Een soort ochtend-gymnastiek, vond een miertje, dat ook op verkenning uit was. Trouwens, daar had zij eigenlijk geen tijd voor. Want voor miertjes is er altijd veel te doen! Met z'n kopje schuin keek het vogeltje naar die twee insekten. Eigenlijk vond hij een lieveheersbeestje en een miertje wel lekker. Maar nu zo alleen, zonder z'n vriendjes, durfde hij het niet te laten merken. Als die er bij waren, ja dan! "We moeten aan het werk", commandeerde hij. "Anders zijn we niet klaar!" "Ja, dat vind ik ook", fluisterde de lentewind. Want onze lente-fee is in aantocht. En dan wordt het feest! Zij maakt bloemen, dieren, kinderen en grote mensen weer blij!! En dit is een kleine geschiedenis uit Oma's tuin! H.G.E. Mullens Het 'Modellen Journaal', een uit gave van onder andere de Vlissin- ger Peter Bölling, heeft een groots opgezette Mode(l)sterren show georganiseerd in disco Cheesy te Biggekerke op vrijdag 12 april. Hoogtepunt is ongetwijfeld het optreden van Gemma van Eek (ex-Babe) die nu aan een solocar rière werkt. Centraal tijdens deze vrolijke avond staat evenwel de verkiezing van Miss Model 1985. Zo rond de 35 Nederlandse schoonheden dingen naar deze titel. Het 'Mo dellen Journaal' is een onlangs uitgegeven blad, dat fotomodellen aanprijst. Er zijn inmiddels twee edities verschenen. Talrijke sponsors ondersteunen de actie van het journaal. De jury voor de Miss Model-verkiezing wordt bemand en bevrouwd door Gerda Boersma, Marianna van Dam me, Gemma van Eek, Ghi- slaine Lemaire, Piet Peters, Frans Gilissen, Jan Rien Slinger, Arien de Visser, Alex Dronkers en Cor de Boer. De show begint om half tien vrij- Gemma van Eek dagavond met een optreden van Gemma van Eek, gevolgd door een modeshow. Eudia uit Utrecht geeft een sprankelende play back-show van Tina Turner, waarna Gemma van Eek weer zal optreden. Tegen half twaalf be gint de miss-verkiezing. Het onlangs aan het Damplein in Middelburg geopende café Mec cano is zondag 14 april het toneel voor het life-KRO radioprogram ma de ORK. Centraal in dit popu laire ORK-codespel-programma staan een optreden van het zang duo Frank en Mirella en een voorstelling de Joegoslavische staatsvolksdans- en muziekgroep "Gerdan". Deze uit het Macedonische plaatsje Ohrid afkomstige dans groep maakt een toernee door Nederland met een uniek dans- en muziekfestival. Tijdens de uitzen ding zal de groep één nummer ten gehore brengen. De volksdans- en muziekgroep bestaat in totaal uit 25 personen en wordt begeleid door een vertegenwoordiger van de Tourist Association van Mace donië, Moric Romano. Als rode draad door het radiop rogramma loopt het zogeheten ORK-codespel. Doel van het spel is om de cijfercode van een door de KRO-ploeg meegebrachte kluis "te kraken" om zodoende de inhoud- een videorecorder- te be machtigen. Er wordt gespeeld met kandidaten in het café en met te lefoonkandidaten. Door het stel len van multiple choicevragen worden deze kandidaten in de ge legenheid gesteld letters te verga ren voor een vijftien letters tellend woord. Indien een vraag goed is beantwoord krijgt de kandidaat een btter. Diegene die het woord in zijn geheel weet, krijgt van de centrale figuur van het program ma, de producer Ton Zandkamp, de juiste code van de kluis en is de videorecorder zijn of haar eigen dom. In Middelburg wordt het ORK- codespel, dat tussen 13 uur en 15 uur via Hilversum III is te beluis teren, weer gepresenteerd door Jeroen Keers (de ORK). Vanuit Hilversum wordt de presentatie verzorgd door Ruud Hermans. Meccano is vanaf twaalf uur af geopend. Het ANWB Techno Centrum aan de Arnesteinweg in Middelburg sluit op maandag 15 april voorgoed zijn deuren. Dit onderkomen is verkocht aan de Streekschool Zeeland, die er leerlingen van de afdeling autotechniek praktijk laat opdoen. De keus voor een Techno Centrum nieuwe stijl is gevallen op een stuk grond in het Industrieterrein Baskensburg, waar voor 15 juli aan de Hermes- weg een splinternieuw gebouw moet verrijzen naast de woning bouwvereniging Basco. Tot die datum worden de autokeuringen ondergebracht in het Wegen wachtstation in Kapelle. Volgens J.D. Plaisier, regiomana ger Zuidwest Nederland van de ANWB, was het Techno Centrum aan de Arnesteinweg te groot voor zijn doel. "Bovendien heb je in dit gebied weinig mensen die langs komen". Plaisier verwacht in Vlissingen juist het tegenoverge stelde. "We zitten daar als het ware midden tussen de garages. We konden ons in feite geen be tere plaats voorstellen". Het Middelburgse centrum voor technisch onderzoek aan auto's en caravans werd tien jaar geleden gebouwd. Toen heette het nog dat uitsluitend de ANWB verplichte autokeuringen zou gaan uitvoe ren. Dat idee van de toenmalige minister Westerterp (verkeer en waterstaat) is inmiddels - zoals bekend - verlaten. Behalve de ANWB mogen ook garages die keuring doen, mits er een gedi plomeerde keurmeester aanwezig is. In het Techno Centrum nieuwe stijl van de ANWB komt er naatn de keuringen het accent te liggen op informatie en serviceverlening naar de leden. "En midden tussen de garages komen de mensen eer der naar je toe, dan datje kilome ters er vandaan woont", meent Plaisier. Het- nieuwe Techno Centrum krijgt de beschikking over een moderne remmentestbank en twee keuringsplaatsen. De drie monteurs in Middelburg verhui-, zen mee naar Vlissingen. "We zijn enorm blij met de nieuwe lokatie. Ze voldoet aan een aantal be langrijke voorwaarden zoals be reikbaarheid, parkeermogelijk- heid, de genoemde autobedrijven en een goede verbinding met openbaar vervoer, iets dat we in Middelburg missen". Het nieuwe gebouw moet in drie maanden tijd klaar zijn. Dezer dagen begint'aannemer Tuckon Project bv uit Sittard ermee. Dat bedrijf maakt ook het ontwerp voor de systeembouw. De kosten voor de bouw zijn begroot op een half miljoen gulden. In Middelburg was volgens Plai sier geen geschikte mogelijkheid te vinden. De stad is naar zijn oordeel 'auto-onvriendelijk', on dermeer vanwege de monumen tale bebouwing. 'De heer Wol- ters', zo beklemtoont Plaisier, "heeft zich niettemin een zorg zaam burgervader getoond door alles in het werk te stellen om ons hier tc houden". in kanvas, linnen en P U. In vele moderne vormen. Keuze uit tientallen modellen. Uw SHOPPER vindt u bij BIJOU vanaf deze 4 a 10.-enz. tot 49.- tas 1®" deze tas 17.-

de Faam | 1985 | | pagina 1