Podi ïum Zorg dat u de Philips computerbus niet mist. De Philips computerbus: vol automatiserings oplossingen voor het midden- en kleinbedrijf. En dit is de halte: Boeken Rijdschriften Kinder en jeugdfilms W eekenddiensten op pagina 2 PHILIPS DE FAAM-DE VLISSINGER Woensdag 3 april 1985 MIDDEN ZEELAND Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg VLISSINGEN Vrijdag 5 april Parkeerplaats Kenau Hasselaarstraat KINDERBOEKEN MIDDEN ZEELAND Net als ieder jaar wordt op tweede paasdag in hotel Britannia een gitaar concert gegeven. Een aantal jonge muzikanten laat verschillende gitaar stijlen horen. Hotel Britannia Vlissingen, maandag 16 uur. Deze keer treden op: Y vet te van Leerdam, André de Borst en Robert Versnel. 'Hot Bubblegum' (oftewel dikke liefde) is een Amerikaanse productie van Dan Wolman met onder andere Jonathan Segall en Zachi Noy. A lhambra II Vlissingen, vanaf vrijdag dagelijks 19 uur. Deze vrij komische film gaat over drie vrienden die net van school af zijn en zich vermaken aan het strand met mooie meisjes en motorfiet sen. Een van de jongens heeft een zusje waar één van zijn twee vrienden verliefd op is. Wanneer hij dat ontdekt wordt hij razend en slaat zijn vriend in elkaar. Zijn zusje doet een zelfmoordpoging wanneer ze merkt dat haarvriend een ander meisje heeft. Uiteindelijk komt alles goed en zijn de drie vrienden en ook het zusje weer onafscheidelijk. 'The Broaway Danny Rose' van Woody Allen met hemzelf en Mia Farrow in de hoofdrol. Meccano Middelburg, donderdag, vrijdag, zaterdag 20 uur, zondag en maandag 20.30 uur. 0 André de Borst, Yvette van Leerdam en Robert Versnel. Inzet: Wiek Hijmans Yvette van Leerdam speelt overigens niet voor de eerste maal op het jaarlijkse paasconcert. Zij vormt nu echter een gitaartrio met De Borst en Versnel. Het trio debuteert in Vlissingen met stukken van Dick Visser en Eberhard Werdin. Yvette opent zelf het concert met wat zwaarder werk van Bach, Brouwer, Duarte en Walton. Voor het wat lichtere genre komt Wiek Hijmans naar Vlissingen. Hij kreeg ondermeer les van Mischa Men gelberg. Hijmans speelt stukken van Chick Chorea en Charles Mingus. In Broadway Danny Rose speelt Woody Allen -gekleed in een op zichtig geruit jasje met detone rend balletjeshemd- zelf de rol van Danny, manager van va riétéartiesten. Hij is een weinig fortuinlijk manager, want hij telt onder zijn cliënten uitsluitend ar tiesten uit de lagere regionen die het nooit zullen maken, of het zou bij toeval moeten zijn. Ballon- vouwers, een blinde xylofonist, een virtuoos op de waterglazen en vooral de schaatsende pinguin, verkleed als rabbi, geen van hen valt te boeken in een behoorlijk programma. Danny Rose gelooft echter heilig in zijn cliënten en begeleidt hen alsof ze snel stij gende sterren zijn. Danny Rose is meer dan een manager: hij is de steun en toeverlaat van al deze mislukte zielen. Zijn toewijding betreft vooral Lou Canova, een lounge zanger die zingt in rokeri ge bars voor grijze dames en ge scheiden heren van over de veer tig, op zoek naar een romance. Hij heeft zijn beste tijd gehad, maar door de revival-koorts en hang naar nostalgie wordt hij plotseling weer wat meer gevraagd. Door zijn bemoeienissen met Lou en diens buitenechtelijke vriendin, neergezet door een volstrekt onherkenbare Mia Farrow (als Tina Vitale) komt Danny in aan raking met de maffia. 'Gebroken spiegels' van Marleen Gorris. Een Nederlandse film van de regisseuse die bekendheid kreeg met haar film 'De stilte rond Christine M Meccano Middelburg, vrijdag en zaterdag 22 uur, dinsdag 20.30 uur. Feedback Een Zeeuwse band die lang niets meer heeft laten horen is Feedback. Deze band heeft een tijdje rust genomen om een muzikale facelift te ondergaan. Feedback brengt voornamelijk funk. De groep bestaat uit zes personen. In hel voorprogramma treedt Sunlevel op. The Cavern Middel burg, donderdag 21 uur. IN T KORT 0 De werkgroep Uit in Vlissingen heeft besloten het Vestzakt- heaterweekend te annuleren dat voor 5 en 6 april was georgani seerd. De werkgroep acht bespeling van dit theater op de vrijdag en zaterdag voor pasen niet raadzaam. 0 Het Westvlaams Orkest onder leiding van Dirk Varendonck speelt woensdag 10 april in de Concertzaal in Zierikzee. Solist is Edmond Carlier (cello). Er worden ondermeer werken gespeeld van Honegger en Brahms. De aanvang is 20 uur. 0 'Te laat geboren', een komedie van A.R. Gurny waarin spelers te zien zijn als Pleuni Touw, Hugo Metsers en Pieter Lutz in De Prins van Oranje in Goes. Donderdag, aanvang 20 uur. In Gebroken Spiegels worden twee verhalen verteld. Het eerste speelt voor het grootste deel in de sexclub Happy House. We zien de hoeren hun klanten ontvangen, de vernederingen en de onderlinge kibbel- en vechtpartijtjes. Een eindeloze stoet mannen trekt door het bordeel. Als op een gegeven moment één van de hoeren door een klant ernstig wordt verwond, nemen twee vrouwen het besluit te stoppen. De rest blijft zitten. Parallel hiermee speelt het verhaal van een huisvrouw die op een avond wordt neergeslagen en ontvoerd. Als ze bij bewustzijn komt ligt ze in een kelderachtige ruimte zonder ramen aan een bed geketend. Daar wordt ze door een man wiens gezicht we niet zien net zo lang gemarteld tot ze sterft. Aan het slot van de film komen de twee ver haallijnen bij elkaar. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteen- sedijk) Middelburg. IEN VAN DEN BERG, geweven wandkle den onder de titel "Lezen en schrijven". Maandag 17.30 tot 21.00 uur, dinsdag tot en met vrij dag 10 tot 21 uur en zaterdag 10 tot 13 uur. Lange Noordstraat 56, Middel burg, GERA DAUVILLIER, schilderijen, aquarellen en kunst foto's. Maandag tot en met zater dag 9 tot 18 uur. Zeeuws Museum, Middelburg, ETSEN VAN PIRANES (11720- 1778). Werkdagen van 10 tot 17 uur. Zaterdag, goede vrijdag en tweede paasdag van 13.30-17 uur. Galerie Montpamasse (Reigers straat) Middelburg, HEDEN DAAGSE KUNSTENAARS een nieuwe collectie. Dinsdag tot en met zaterdag 14 tot 18 uur. Dam 43 Middelburg RAOUL DE KEYSER, schilderijen. Donder dag tot en met zondag van 14 tot 17 uur. St Janstraat 41-43, Middelburg, ANNEKE RUIMSCHOTEL Touwplastieken. Donderdag tot en met zaterdag 14 tot 17 uur. Iguana (Bellamypark) Vlissingen LEVENDE REPTIELEN, AM FIBIEËN EN INSEKTEN. Da gelijks van 14 tot 17.30 uur. De Vleeshal, Middelburg, WOCKS werken van URBAIN MULKERS Dinsdag tot en met zaterdag van 13 tot 17 uur. Zon dag van 14 tot 17 uur. Gortstraat 48, Middelburg WIL LEM VADER schilderijen, aqua rellen en kunstfoto's. Maandag tot en met zaterdag 9 tot 10 uur. Biologisch Museum, Domburg DE NATUUR IN ZEELAND en DIEREN IN DE NATUUR dage lijks van 10 tot 17 uur. De Verkeerde Wereld (Vlasmarkt) Middelburg, JOHN MES (pi) toekomstbeelden op schilderijen. Tijdens café-uren (tot 8 april). Galerie de Wijnstock (Bellink- straat) Middelburg, TINY VAN DER SAR: etsen. Verder ook ver sierde eieren. Donderdag en vrij dag van 14 tot 17 uur. Zaterdag van 11 tot 12.30 en van 14 tot 17 uur. Galerie Marquis (Nieuwendijk) Vlissingen BARBARA JEAN EN GUUS VANDENBRAAK, recen- te werken. Woensdag tol en met zaterdag 14 tot 17 uur. Bastiaan is een verlegen jongen van tien die pas zijn moeder heeft verloren. Hij zoekt troost in het lezen van boeken. In een boekwinkel vindt hij een vreemd oud boek dat hij zonder te betalen meeneemt. Op de zolder van de school begint hij het boek te lezen en hij merkt dat hij daar niet meer mee kan stoppen. Het is een soort sprookje dat zich afspeelt in een bizarre wereld. Bastiaan gaat zich verbeelden dat hij de held is van het verhaal die de bedreiging van de wereld uit het sprookje moet tegengaan. 'De dwergexpress' is een familiefilm van de Amerikaan Robert Steven son. Meccano Middelburg, maandag 15 uur. Dit is een Walt Disney-film. Opa Mulroony maakt in zijn oude Rolls Royce met zijn twee klein kinderen een tochtje door het bos. Daar ontmoeten ze tot hun grote verrassing twee gnomen, die met het probleem worstelen, dat één van hen geen geschikte huwelijk spartner kan vinden. Opa Mul roony zal dat varkentje wel even wassen maar hij raakt zelf ook in de nesten. Na veel verwikkelingen weten opa en de beide kinderen de kwestie tocht tot een goede oplossing te brengen. In totaal zes films zijn te zien tijdens een kinderscala. Meccano Mid delburg, dinsdag 15 uur. De films die tijdens dit kinderscala te zien zijn, zijn 'David', 'Trein- huisje', 'Carroussel', 'Het verhaal van kleine yoghurt', 'De Stuiter' en 'Zandkasteel' zijn allebei Nederlands gesproken speelfilmpjes. De an dere zijn tekenfilms. Leeftijd van 4 tot 8 jaar. 'Sneeuwwitje en de zeven dwergen' een bekend sprookje tijdens de paasvakantie. Alhambra I Vlissingen, maandag, dinsdag en woensdag 14 uur. In Alhambra II op zondag, 14 uur. winkeldiefstal én de manier waarop we met dieren omgaan. Deze vrolijke verhalen zijn aan leiding tot. al even geestig be schreven verschijnselen uit de na tuur. Bij wolven, het vogelbek dier, de gerbil, mol, ratten, dui ven. muggen, naapers.... De in formatieve stukjes staan in een kader en zijn in een andere letter gedrukt. Burny Bos weet dat hij t door Jan Smeek ens) voor kinderen schrijft en daarom doet hij alle moeite moeilijke be grippen heel duidelijk uit te leg gen. Zo zegt hij van een territo rium: 'Een eigen tuin, een eigen huis, net als de mensen kun je zeg gen'. (Een speciaal voor kinderen ge schreven woordenboek zegt over territorium niet meer dan: 'Ze verdedigden het gebied dat ze in bezit hadden genomen'.) In de hoogste klassen van de la gere school is studerend lezen een belangrijk vak. Maar helaas schieten veel voor die lessen ge schreven teksten hun doel ver voorbij. Beesten in het nieuws biedt voldoende alternatieven. Volgens de uitgever verschijnt er na de eerste twee in ieder geval nog een derde Ko de Boswach- tersboek. En ook daarin zal Gitte Spee ongetwijfeld voor de geesti ge illustraties zorgen. Beesten in het nieuws door Burny Bos met tekeningen van Gitte Spec. Uitgeverij Leopold, Den Haag. Prijs 19,90. Deze film vertelt over een groep Victnam-veteranen voor wie het onverteerbaar is dat anno 1984 nog zo'n 2500 Amerikanen als vermist geboekt staan. Zij zijn ervan overtuigd dat een deel van die 'vermisten' nog gevangen zit in Vietnam. Iemand die een jaar daarvoor echter uit de gevangenis in Vietnam ontsnapt is, weet er het zijne van en doet uit eindelijk de grootste moeite om in Vietnam de waarheid boven tafel te krijgen. 'L'Etoile du Nord' van Pierre Granier met Simone Signoret en Philippe Noiret. Alhambra II Vlissingen (ZVU), woensdag 20 uur. Een middelbare provinciale pensionhoudster krijgt de kans een soort tweede jeugd te genieten dank zij een nieuwe commensaal van haar eigen leeftijd, net terug van een jarenlang verblijf in het Midden-Oos ten. Maar hij blijkt een misdaad te verbergen en de vrouw zet al haar burgermansmoraal overboord om hem als een leeuwin te verdedigen. Prachtige rollen in dit verhaal van Simenon. 'Otto e Mezzo' van Frederico Fellini met Marcello Mastroianni en Sandra Milo. Meccano Middelburg, woensdag 20.30 uur. Dit meesterwerk van de Italiaanse regisseur Frederico Fellini is een kaleidoscopisch, autobiografisch filmcircus over een regisseur die Fellini zelf had kunnen zijn... als hij '8 Vi' niet gemaakt had! Fellini had zeven grote films op zijn naam staan en nog wat klein epi- sodenwerk, die samen voor een halve doorgingen, toen hij in 1962 begon aan zijn opus 8 Zi. Het is een verhaal van een bejubelde filmmaker die allerwege als een genie wordt beschouwd maar zelf aan een hevige persoonlijke crisis ten prooi is. Genie of charlatan? Tijdens een kuur in een oord met minerale bronnen probeert de re gisseur op krachten te komen, maar intussen staat zijn decor voor de nieuwe film al gereed. In het filmwereldje wacht iedereen op het grote moment, waarop de Meester zijn gereedschap weer ter hand zal nemen om het zoveelste kunstwerk af te leveren. Maar de Meester vertoeft in andere sferen. Hij beleeft opnieuw zijn jeugd, zijn verhouding tot zijn vader, de vele verhoudingen met vrouwen, in werkelijkheid en in fantasie. De Stichting Het Zeeuws Land schap is niet tevreden over de re dactievoering van Wantij, het blad van de Zeeuwse milieufede ratie (ZMF). Ongeveer één jaar heeft de nu ontevreden stichting Wantij gevólgd, maar niets van haar gading teruggevonden, hoe wel dat wel de bedoeling was. Daarom is men maar met een ei gen blad begonnen. Onder de titel 'Zeeuws Landschap'. Voorzitter P.H. Nienhuis schrijft in het voorwoord van jaargang 1 nummer 1 (maart 1985) onder meer: "Het is voor de toekomst beter dat de Zeeuwse milieufede ratie zijn actiegerichte boodschap via een eigen periodiek (Wantij) naar buiten brengt, terwijl het Zeeuws Landschap via zijn eigen blad publiceert". In Zeeuws Landschap wordt in derdaad met veel franje ingegaan op wat er leeft en groeit in de na tuur. Zelfs als niet natuur-freak raak je geboeid door het relaas over bijvoorbeeld kooiker Van Herk op de eendenkooi St. Phi- lipsland. Jammer is echter dat de schrijver G.J.C. Hurk het nalaat de eendenkooier een voornaam of letters te geven. Een slordigheidje dat de auteur in de laatste alineas op de valreep goedmaakt. K. Nouse pleit onder de kop 'Actief en passief de natuur in de tuin verrijken' voor minder esthetica en meer aandacht voor de natuur in de achtertuin. G.M.P. Sponse- lee neemt de lezer mee naar De Vlaamse Kreek nabij Hulst en nodigt hen uit er van te genieten. M. Jacobusse maakt een wande ling door een Zeeuws Landschap. Hij koos voor een verhaal over het landgoed Landlust in Zuid-Beve land. Verder zijn er nog allerlei wetens waardigheden over de stichting zelf en de natuur vermeld in het nieuwe Zeeuwse blad. Zeeuws Landschap verschijnt vier keer per jaar en wordt gezonden aan begun stigers. In de boekhandel is het blad te koop voor f 2,50. GEPROLONGEERD 'Amadeus', het levensverhaal van Wolfgang Amadeus Mozart voor de vierde week in Alhambra I Vlissingen. Dagelijks 20 uur en zondag 14 uur. 'The Terminator' van James Cameron voor de tweede week in Al hambra II Vlissingen. Donderdag, 20 uur, vrijdag, zaterdag en zondag 21.30 uur. 'Arbeisethos' poogt een analyse te geven van de wijze waarop we tegen 'arbeid' aankijken of aanhikken. Buurthuis De Paraplu Vlissingen. donderdag 14 uur. PORNO 'Meisjes bevrijd van remmen'. Alhambra I Vlissingen, vrijdag, 23.30 uur. 'Jonge meisjes die de liefde leren'. Grand Theater Goes, vrijdag 23.30 uur. OVERZICHT VAN DONDERDAG TOT EN MET WOENSDAG 'Body double' is een thriller doorspekt met wat porno. Alhambra II Vlissingen, maandag en dinsdag 21.30 uur en vrijdag 23.30 uur. De beginnende acteur Jake Scully mist de kans op een rol in een horrorfilm doordal hij lijdt aan claustrofobie. Wanneer hij merkt dat zijn vriendin hem bedriegt verlaat hij het huis. Een apparte ment van een vriend brengt 'uit komst, vooral wanneer blijkt dat er een telescoop voor het raam staal waarmee hij naar de over buurvrouw kan loeren. Behalve getuige van iedere avond een op windende dans ziet hij ook hoe zijn overbuurvrouw uiteindelijk wordt vermoord. Later blijkt de eigenaar van het appartement zelf de moordenaar te zijn van zijn ei gen vrouw. De politie gelooft Jake echter niet en hij gaat zelf op on derzoek uit. 'Missing in action' is een film van Chuck N orris. Grand Theater Goes, donderdag, dinsdag en woensdag 20 uur, vrijdag, zaterdag, zondag en maandag 21.30 uur. Wat BEESTEN IN HET NIEUWS van Burny Bos voor kinderen vanaf een jaar of acht zo leuk maakt zijn de kostelijke "slapstickachtige" grappen. Het begin van het hoofdstuk over wolven: 'Wolven zijn bijzondere dieren. A ardige dieren zijn het ook. Ze kunnen ook redelijk zingen: HOEOEOEOEOEOE! En in een stukje over camouflage: 'Vooral kinderen worden soms heel bijzonder uitgedost. De kindertjes van de tropische krabspin bijzoor- beeld zien er heel opvallend uit: "Wat moet ik aan, mams?" "Nou, doe je vogelpoeppakje maar eens aanDe kinderen zien er echt uit als een vogelpoepje. Uit bescher ming. Dat een vogel denkt: "Hé, een poepje, dat ga ik niet opeten Op het randje?....kinderen vinden van niet. 'Beesten in het nieuws' is het tweede Ko de Boswachter- boek. Het vertelt in op zichzelf staande hoofdstukken de beleve nissen van Ko de Boswachter en zijn vriend Anton Gleuf. Met een knipoog neemt Burny Bos daarin met veel plezier allerlei facetten uit het Moderne (Nonsensicale) leven op de hak. Zoals de ge zondheidsmanie, angst voor in brekers en ander geboefte, mode, Pure hardrock brengt de Belgi sche groep Os trogoth. Deze groep brengt hoofdzakelijk J^jE* reper- toire dat middels teamwork tol stand komt. The B M l|f jfl Cavern. Middel- burg, maandag tjAgÈZ' -Jfl Haf WÊmt, 8 De eerste hit sT*;i v 1 scoorden deze Jfj :fl belgen mei Moons Eyes'. De groep be- staat uit Mamis van de Kauter jBMHHHHKL Y. I'M 'ytWfÊÊÊmLll (bas, achter- 0 Ostrogoth grondzang), Mario Pauwels (drums en percussion), Hans van de Kerckhove (Rythm-gitaar), Rudy Vercruysse (Lead gitaar) en Mare Debrauwere (lead zang). The Cavern Middelburg, maandag 15.30 uur. 'Never ending story' van Wolfgang Petersen; een wereld van fantasie wordt werkelijkheid. Grand Theater Goes, donderdag 20 uur, vrijdag, zaterdag, zondag en maandag 19 en 21.30 uur, dinsdag en woensdag 20 uur, zondag, maandag en woensdag 14 uur. OVERZICHT VAN DONDERDAG TOT EN MET WOENSDAG Een mix van soca (soul en calypso) en reggae wordt gebracht door de groep Jap Jap. afkomstig van Carriacou Grenada). Trinidad en Cheshire. De Piek, Vlissingen, vrijdag 21.30 uur. 0 Jab-Jab Deze internationaal befaamde groep komt tijdens een toernee die loopt van 27 maart tot 8 april ook naar Zeeland. Jap Jap bestaat uit Papa Abba Ebo (basgitaar en zang), Bongo Jeremiah (Zang, toetsen en drums), Charley Darondo (zang en gitaar), Nikki Paris (zang en key boards) en Thoman Joseph (zang en conga's). Alberts wordt gesteund door componist/producer Bart van der Post (heeft ook grote hits van Pierre Kartner gearrangeerd) en tekstschrijver Peter de Wijn zorgt voor de teksten. Koos Alberts Een uitgebreid Nederlands re pertoire wordt gebracht door Koos Alberts. Binnen enkele maanden tijd heeft deze Nederlandstalige zanger de top bereikt. De Hooizolder. WestkapeUe. vrij dag 23.30 Vanaf 21 uur discotheek ■geopend). 'Ciske de Rat' van Guido Peters met Danny de Munck als Ciske en verder Willeke van Ammelrooy, Herm van Veen, Willem Nijholt, Rijk de Gooyer, Peter Faber en Linda van Dijck. Alhambra II Vlissingen, maan dag, dinsdag en woensdag 14 uur. Deze wat tragische Nederlandse speelfilm gaat over een jongen van elf jaar die onhandelbaar wordt genoemd. Zijn ouders leven gescheiden hoewel ze nog steeds zijn getrouwd. Wanneer zijn vader en moeder toch besluiten helemaal te scheiden gaat Ciske bij zijn vader wonen, wat Ciske heel graag wil omdat hij niet met zijn moeder kan opschieten maar wel met zijn vader en zijn nieuwe vriendin. De moeder gaat echter dwars liggen en tijdens een hoogoplopende ruzie doodt Ciske zijn moeder. Hij gaat zes maanden naar een tuchtschool maar wanneer hij vrijkomt blijkt de vriendin met zijn vader te hebben gebroken. Ciske probeert een leven voor zichzelf op te bouwen.

de Faam | 1985 | | pagina 8