andere gemeenten hebben een mooie kans laten liggen' Kien-mode geopend uit V het aaheahart Kerft Zeeuwse ANVR nam 'uniek initiatief 'Een dagje aan het strand zal er zo snel niet inzitten' Zestig procent meer passagiers op Olau-line Woensdag 3 april 1985 DE b AAM-DE VLISSINGER Wat te melden? BEL 01180-27651 g - Toestel 54 Postbus 5017 4330 KA Middelburg HANS EN GERRY PIJNENBURG VAN DE NOBELAER Verbouwing Vodden weven Fotowedstrijd Humanitas Expositie Lepra Voordeurdelers 'De roker' Jongerenjaar Jeugdmuseumdagen Emancipatie Architectenwinkel Vitrite-expo Buurtschilder Kernenergie Opbouwwerk Hepatitis B Welkomdienst Paasinstuif Hoogste punt Eén-oudergezinnen Programma De Zwaan Tentoonstelling BNAFV Stille Kring Huldiging Koningin Beatrix Bhagwan Hulp voor Chili Paasdienst Profielschets Werklozen Woonlastenkomitee Een opvallende aanwezige tijdens de Zeeuwse ANVR-trip vorige week zaterdag op de Olau-Line was Jan Jacobs, functionaris van de Stichting Vlissingen Promotie. Als enige ambtenaar leek hij aan vankelijk een vreemde eend in de commerciële bijt van reisfabrikan- ten en reisverkopers. Hij bewees het tegendeel: "Hier worden za ken gedaan. Ook ik heb prima contacten gelegd met onderne mingen die dagtrips aanbieden". Later pronkte hij: "Ik ben de enige gemeentevertegenwoordiger. Alle andere gemeenten hebben een mooie kans laten liggen om zich populair te maken". De heen en weer reis Vlissingen- Sheerncss was georganiseerd door de Zeeuwse ANVR-reisbureaus, zeventien in totaal. Olly Berre- voets, Peter Borghart en Winni- bert van den Hoven onderteken den de uitnodiging. In totaal na men 186 mensen uit de nationale reiswereld deel aan dit zakelijke uitje, waarvoor iets meer dan 20.000,— moest worden neerge teld. Reisondernemers sponsor den voor een groot deel de trip. "En dat geld hoeft uiteindelijk niet tc worden betaald door de vakantievierders", weerlegde Berrevoets een vraag tijdens de persconferentie aan boord van de Olau Britannia in de nacht van zaterdag op zondag, toen het schip de haven van Shecrncss al ruim had achtergelaten. Sterker nog: "Ik durf zelfs te stellen dat de rei zigers er voordeel aan hebben. We verzamelen tijdens zo'n conferen tie meer gegevens, we kunnen een hoop oud-zeer uit de wereld hel pen en leggen nieuwe of her nieuwde contacten. En daardoor krijgen we meer gegevens om on ze cliënten weer beter informeren over een reis die ze willen bestel len". Behalve contacten leggen en el kaar diep in de ogen kijken werd er ook nog ruim een uur informa tie gegeven. Zo sprak directeur drs-. Theo Bodewees van de hoge re toeristenschool over de zin van onderwijs in die branche. Dat reisverkopers zich meer zien als verkopers en minder als voorlich ters deed ANVR-directeur Ge rard Couvreur uit de doeken. En dat moet eigenlijk veranderen, onderstreepte hij enkele keren. Jacques Koot van de KLM ver telde een verhaal met dia's over vliegen en Piet Jongens, directeur van de reisorganisatie Boot en Co noemde automatiseren een be langrijke schakel tussen de reisor ganisaties. "In minder dan 24 uur heeft de gehele Nederlandse reiswereld met elkaar kunnen praten. Een uniek initiatief van de Zeeuwen, waar wij met bewondering naar kijken", aldus ANVR-directeur Couvreur desgevraagd. Winnibert van den HovenOlly Berrevoets en Beter Borghart: geprezen organisatoren. Kien-mode, de nieuwe aan winst van Vlissingen op mode gebied naast de Torro in de Glacisstraat, trok direct na de opening vorige week woensdag al drommen kooplustig pu bliek. Deze ruime kledingzaak verkoopt dames-, heren- en kinderkleding voor een prijs die 20 tot 25 procent lager ligt dan in andere grootwinkelbe drijven. "En", meldt inkoopdi recteur R. Reniers, "dan wel kleding van een uitstekende kwaliteit". Dat Kien-mode he lemaal op het voorjaar is inge steld valt direct bij binnen komst op door de pasteltinten die in de collectie de boven toon voeren. Het gaat goed met de Olau-Line, de veerdienst tussen Vlissingen en het Engelse Sheerness. De afgelopen maanden boekte het scheepvaartbedrijf maar liefst zestig procent passagiers meer. Volgens W.L.A. van den Hoven van de Olau, komt dat door de prijsverlaging voor passagiers op dinsdag. Dan betalen de reizigers het bedrag zoals dat tien jaar geleden gold. Dit in het kader van het tienjarige bestaan van de veerdienst. Waar Gerry en Hans Pijnenburg vooral op richten is, de exclusivi teit in het modegebeuren. Begon nen zij zo'n zeven jaar geleden met een paar blouses in een antiek winkeltje van 25 vierkante meter; sinds vorige week zijn zij in hun zaak De Nobelaer te Domburg 75 vierkante meter verkoopruimte rijker. En De Nobelaer verkoopt niet zo maar kleding. De zeer fraaie, door Hans zelf ontworpen en gebouwde verkoopruimte hangt vol merkkleding zoals in de da mesmode Miss Britt, Eicke Has- selbach en Sainte Fare en in de kindermode Oilily en Oshkosh. Gerry draagt zelf met veel flair enige handgemaakte sieraden van het merk Langani die maar zeer beperkt in Zeeland verkrijgbaar zijn. De (van oorsprong) Brabanders namen zeven jaar geleden een antiekwinkeltje over van vader Pijnenburg. Het seizoenzaakje bleef onder leiding van de jonge ondernemers echter al snel het hele jaar open. Hans Pijnenburg: "Op een gegeven moment konden we echter steeds moeilijker aan antiek komen. Toen zijn we voor zichtig begonnen met een rekje blouses. Toen we zagen dat die kleding zo snel de deur uit ging zijn we steeds meer kledingrekken gaan aanslepen en is het antiek uit de zaak verdwenen". Doordat de overgang van antiek naar kleding geleidelijk werd ge maakt verliep die verandering zonder veel moeilijkheden. Zij: "In het begin was het natuurlijk wel even afwachten hoe het alle maal ging, maar de zaak liep ei genlijk al snel gesmeerd. En dat is zo ook gegaan mefmet de manier van inkopen. Op den duur weetje wel watje wilt". En dat Gerrie en Hans wel weten wat ze willen blijkt uit de uitge breide collectie kinder-, dames-, en badmode en de fraaie byoux. In het hoogseizoen bestaat het kooppubliek overigens voor 60 tot 70 procent uit Duitse badgasten. "En daar zitten meerdere vaste klanten bij. We hebben vandaag zelfs enkele bloemstukken ont vangen uit Duitsland", meldt hij op de avond van de heropening van De Nobelaer. Hij voegt daar aan toe dat ze bovendien veel klandizie hebben van mensen el ders op Walcheren en de Beve- landen die op zoek zijn naar ex clusieve mode. Van een klein zaakje waar hooguit acht mensen binnen konden is de Nobelaar inmiddels .uitgegroeid tot een meer dan volwassen mo dezaak. De verbouwing die zo'n zes maanden duurde van de naast het oorspronkelijke winkelpand gelegen woning tot verkoop ruimte, klaarde Hans practisch alleen. Alleen de pui en de ijzeren balken zijn door een aannemer aangebracht. De rest heeft hij zelf gesloopt, toen betimmerd en uit eindelijk geschilderd. Ook het interieurontwerp (veel wit, grijze vloerbedekking en veel pilaren) nam Hans Pijnenburg voor eigen rekening. Ondanks de rigoureuze uitbreiding en het feit dat ze drie kleine kinderen heb ben blijven Hans en Gerrie ook komend hoogseizoen samen de winkel runnen, ze vinden het be langrijk om de klanten zelf te hel pen. Bovendien hebben ze alle kleding voorzien van beveiliging zodat ze niet voortdurend hoeven op te letten wat er achter in de zaak gebeurt. "En de mensen hebben trouwens over het alge meen toch liever niet datje ze op de vingers kijkt wanneer ze een keus maken". De plannen die Hans en Gerry Pijnenburg nu nog hebben is een hoekje herenkleding (van het merk Bogie) en een modeshow op 24 april met presentatrice Willy Dobbe in het Domburgse Badpa viljoen. Voorlopig breekt er voor de jonge ondernemers weer een drukke tijd aan want van 1 april tot 30 september is De Nobelaer zeven dagen per week geopend. "Nee, een dagje aan het strand zal er zo snel niet inzitten. Maar dat hebben we er wel voor over", be sluit Gerry. Hans en Gerry Pijnenburg Kringloopcentrum de Cirkel in Oost-Souburg heeft een cursus opgezet waarbij wordt geweven met gebruikt textiel. Wellicht kan hieruit in de toekomst een vod den weefproject groeien dat op bedrijfsmatige wijze werkt. De cursus bestaat uit tien lessen. De deelnemers krijgen een eigen klein weefgetouw mee naar huis. Ook is een professioneel getouw aanwezig. De Cirkel is een wer kloosheidsproject waar perspec tieven voor en met werklozen worden onderzocht en ontwik keld. Aanmelding en informatie: 01184-17819 of 01184-87427. De cursus begint op 23 april. De stichting Het Zeeuwse Land schap bestaat 50 jaar. Om die re den heeft ze een fotowedstrijd uitgeschreven over het onderwerp Natuur in Zeeland. Tot 1 april '86 kunnen foto's op het formaat 18 x 24 centimeter (kleur en zwart-wit) en dia's worden opgestuurd naar Postbus 25 4450 AA in Heinkcns- zand. Winnende foto's worden eventueel geëxposeerd. Er zijn vijftien prijzen beschikbaar. De jury bestaat uit een beroepsfoto graaf, een bioloog en een foto- handelaar. Inlichtingen: 01106-2640. Het gewest Zeeland van Humani tas komt vanavond (woensdag 3 april) bijeen in de aula van het Jacob Roggeveenhuis aan de Noordsingel in Middelburg. Ge deputeerde mr. J.P. Boersma spreekt over de relatie tussen overheid en het particulier initia tief anno '85. G.J. Wolters van Humanitas gaat in op het thema 'verzuiling, ontzuiling, Humani tas'. Verder komen het jaarverslag en het beleidsplan aan bod. In lichtingen: 01153-1618. Aldegonde Buurthuis Aldegonde; Wester- zicht 386 in Vlissingen, heeft in de paasvakantie een groot aantal ac tiviteiten in petto. Dinsdag 9 april 9.30 uur: Creatieve morgen voor kinderen 4-8 jaar; Woensdag 10 april 9.30 uur: Spelletjesochtend kinderen 4-12 jaar; Woensdag middag 10 april 14 uur: Teken films voor kinderen 4-12 jaar; Dondagdag 11 april 9.30 uur: Streeptekencn voor kinderen 4-12 jaar; Donderdag 11 april 14.30 uur: Kinderdisco kinderen 8-12 jaar; Donderdag II april 19.30 uur: Piaybackfestival. Opgave hiervoor is vereist. De commissaris der koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, opent donderdag 4 april de tentoonstel ling "De Klepper klept niet meer" in het Stedelijk Museum aan het Bellamypark in Vlissingen. De expositie gaat in op de historie van de ziekte Lepra, toen deze nog veel voorkwam in Europa. Ook wordt getoond, dat de ontwikke lingslanden nog steeds onder le pra lijden. Er zijn veel kunstvoor werpen te bezichtigen. Het mu seum is dagelijks geopend (behal ve eerste paasdag van 13 tot 17 uur. Bovendien op 5 april en na 8 april ook 's morgens van 10 tot 12.30 uur. Informatie: 01184- 12498. De regering heeft besloten om per 1 juni nieuwe kortingen in te voe ren op de bijstandsuitkering van mensen die samen met anderen in één huis wonen, de zogenoemde voordeurdelers. De Jongerenbe weging verbonden met de FNV wijst deze kortingen van de hand. Ze heeft samen met de Stichting de Ombudsman hierover een boekje geschreven waarin staat wat voordeurdelers zoal te wach ten staat. Het boekje is verkrijg baar bij de Jongerenbeweging, Dam 12-14 in Middelburg. 01180-38318, Ook is er een spreekuur voor voordeurdelers: Elke maandag van 14 tot 17 uur op bovengenoemd adres. Op de Boulevard Evertsen in Vlissingen staat het beeld van 'de roker'; de wandelaar die in de be schutting van zijn opengeslagen overjas probeert z'n sigaret aan te steken. De Provinciale VVV Zee land en de Stichting Replica heb ben nu gewerkt aan een aantal miniatuurcopiën van dit beeld, eveneens gemaakt door Herman Bisschop. De miniaturen zijn be doeld als exclusief relatiege schenk. Het eerste exemplaar reikt de directeur van de Provin ciale VVV, J. de Regt, donderdag 18 april om 16 uur in restaurant de Bruid aan de burgemeester van Vlissingen. drs. Th. J. Westerhout. De werkgroep Zeeland Jongeren- jaar 1985 heeft bij het provincie bestuur een subsidie aangevraagd van 111.000 gulden. Met dit geld wil de werkgroep allerlei projec ten voor jongeren opzetten. Zodra deze concreet zijn uitgewerkt zul len ze nader bekend worden ge maakt. Het gaat daarbij onder meer om workshops popmuziek, een kortingsregeling voor jonge ren die het theater willen bezoe ken, een proefproject dans en allerlei boekjes, gidsen en bro chures. Inlichtingen: 01180-33024. 'Vreemde vogels' is het thema van de jeugdmuseumdagen. die dins dag 9 en donderdag 11 april wor den gehouden in het Zeeuws Bio logische Museum in Oostkapelle. Kinderen die mee willen doen moeten zich uiterlijk 8 april opge ven bij het museum: 01188-2620. Er zijn allerlei activiteiten, zoals een speurtocht, knutselen, films en dergelijke. Ook ouders zijn welkom. De jeugdmuseumdagen beginnen om 9.30 uur. De gemeente Vlissingen heeft het voorontwerp-emancipatieplan gepubliceerd. Het voorontwerp zal binnenkort in de inspraak worden gelegd. Informatie ver strekt het bureau welzijn in Vlis singen: 01184-87000. Watertoerisme Het aantal aankomsten van ple ziervaartuigen in andere dan in de thuishavens is in Zeeland het af gelopen jaar gestegen met 5.6 procent. Het aantal overnachtin gen op die schepen nam met 5,8 procent toe tot 126.446. Dit blijkt uit cijfers van de Provinciale VVV Zeeland, die daarbij gebruik maakte van gegevens van alle 31 havens in Zeeland. De Architectenwinkel Walcheren in Vlissingen heeft onlangs een bezoek gebracht aan de nieuwe stad in Noord-Frankrijk: Ville d'Ascq bij Lille. Van dit bezoek zijn kleurenfoto's gemaakt die tot 1 I april kunnen worden bekeken tijdens een expositie in de Tech nische Bibliotheek Zeeland aan de Edisonweg in Vlissingen. De Noordfranse stad is om drie oude dorpskernen heengebouwd en is op zichzelf in stedebouwkundig opzicht uniek te noemen. De bi bliotheek is op werkdagen geo pend van 8 tot 17 uur en op koopavond van 19 tot 21 uur. Burgemeester drs. P.A. Wolters van Middelburg opent donderdag 4 april de tentoonstelling van alle 164 inzendingen op de stede- bouwkundige ideeënprijsvraag voor het Vitriteterrein in Middel burg. De Vitrite-fabriek gaat bin nenkort verhuizen. Het industrie complex aan de Loskade/Mais- baai in Middelburg wordt ge sloopt. Hoe het vrijkomende ter rein zou kunnen worden ingevuld is tc zien tijdens de tentoonstel ling, die van 5 tot en met 11 april dagelijks te bezichtigen is in de Burgerzaal van het Stadhuis in Middelburg. Het publiek kan daarbij zijn voorkeur uitspreken. De expositie is te zien tussen 10 en 17 uur; de openingshandeling verricht de heer Wolters om 13.30 uur. Het zesde nummer van het wijk- blad De Buurtschilder is versche nen. Het blad wordt verspreid in de Vlissingse Schildersbuurt. Veel aandacht wordt besteed aan de openstelling van de Hercules Seg- herslaan. en aan het 25-jarig be staan van de Speeltuinvereniging Vlissingen-Oost. Deze vereniging houdt woensdag 10 april een grote spelletjesdag voor de kinderen. Inlichtingen over het wijkblad: 01184-79499. liet Verbond van Nederlandse Ondernemingen afdeling Zeeland vindt dat het aantal kerncentrales in ons land moet worden uitge breid. Het liefst ziet de afdeling dat er bij Borssele een kerncen trale wordt bijgebouwd. In Bors sele bezit de PZEM kennis van zaken en bovendien kan het Zeeuwse bedrijfsleven een rol spelen bij de bouw van de centra le. Alleen door uitbreiding van kernenergie kunnen de electrici- teitsprijzen in ons land concurre rend blijven met die in het bui tenland, zegt VNO-Zeeland. Gelijke rechten Per 1 april worden mannen en vrouwen in de Algemene Ouder domswet (AOW) voortaan gelijk behandeld. Dit alles heeft gevol gen voor ongehuwde en gehuwde bejaarden. Over deze materie is een uitvoerige voorlichtingsbro chure verschenen. Binnenkort is die verkrijgbaar op alle postkan toren en bij de Raden van Arbeid. Ook zal een televisiespot -in het kader van Postbus 51 - aan dit onderwerp worden besteed. Het algemeen bestuur van de Stichting Opbouwwerk Vlissingen vergadert vanavond (woensdag 3 april) vanaf 20 uur in Bachten Komme aan de Badhuisstraat in Vlissingen. Op de agenda staat de bespreking van het financieel jaarverslag '84, het jaarverslag '84 en de begroting '85. Het gemeen tebestuur heeft de stichting een korting opgelegd. Ook de raam- begroting '86 komt aan de orde. Informatie: 01184-16655. EmmabloemcoIIecte De oudste collecte van ons land. de EmmabloemcoIIecte, wordt gehouden in de week van 8 tot 14 april. De opbrengst van de collec te, die al 75 jaar bestaat, gaat naar de bestrijding van tuberculose. Hoewel tuberculose niet meer volksziekte nummer één is, wor den in ons land toch nog 1500 mensen per jaar besmet. Maar in het buitenland komt deze ziekte nog veel vaker voor. Met de op brengst worden daarom projecten gesteund in Malawi. Indonesië en de Nederlandse Antillen. Inlich tingen: 070-558600. De djenst geslachtsziek ten bestrij ding van de provinciale vereni ging Het Zeeuwse Kruis besteedt de komende maanden via haar telefonische informatielijn (01100-31032) aandacht aan He patitis B. Dit is een besmettelijke leverinfectie, waaraan ongeveer 2 tot 4 op de 1000 mensen lijden en waartegen nog geen medicijn be staat. Wel is sinds enkele jaren een vaccin beschikbaar. Inlichtingen bij de districtsverpleegkundige: 01100-31310. Ds. Weys uit Veere gaat op paas zondag in de Hoeksteen in Mid delburg voor in de welkomst- dienst. Muzikale medewerking verlenen het Middelburgs Mu ziekkorps onder leiding van Jac ques Laroes, het Welkombo, or ganist Jos Wouters en het Her vormd Kinderkoor Zuid/Dau- wcndaele onder leiding van me vrouw Heymans. Dienst begint om 19 uur in de Hoeksteen aan de Roozenburglaan in Middelburg en wordt voorafgegaan door een kwartier samenzang. Kinderen van 4 tol 12 jaar kunnen meedoen aan de paasinstuiven van SKW 'De Hayman'. Op hel programma staan timmeren, broodjes bakken, het maken van een palmpaasstok en rozijnen rij gen. De instuiven duren van 14 tot 15.30 uur. De eerste wordt woensdag 10 april gehouden in het Ontmoetingscentrum Dau- wendaele aan de Vrijlandstraat in Middelburg, de tweede op don derdag 11 april in hel Wijkge- bouw Zuiderbaken aan de M. de la Palmastraat, eveneens in Mid delburg,. Inlichtingen: 01180-29004. Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Voorzieningen in de Sport van het ministerie van Wel zijn. Volksgezondheid en Cultuur, drs. J.W. Meerwaldt, hijst vrijdag 12 april de vlag op het bouwter rein van het Sportfondsenbad Vlissingen. Op deze dag wordt het hoogste punt bereikt van de uit breiding van het zwembad. De gebeurtenis begint om 15 uur. De landelijke Fiom heeft een va kantiegids voor één-oudergezin nen 1985 uitgegeven. Dit boekje is te verkrijgen bij Fiom-Zeeland, Varkensmarkt 1 te Middelburg. Elk jaar opnieuw blijkt dat een groot aantal alleenstaande ouders moeite heeft met het vinden van geschikte en vooral betaalbare vakantiemogelijkheden. Om die ouders een beetje op weg te hel pen heeft Fiom een aantal tips en mogelijkheden bij elkaar gezet. Aan de orde komen onder andere samen met anderen op vakantie gaa. huisjes, kampeerterreinen en jeugdherbergen, georganiseerde (thema-)vakanties, krealieve va kanties, sportieve vakanties en binnen- en buitenland, wonin- gruil. vakanties voor vrouwen (met of zonder kinderen), feest dagen en een aantal belangrijke adressen. Inlichtingen: 01180-27311. Paaszangdienst Ds. H.P. Brandsma spreekt over het thema 'Kruispunt van dood en leven" tijdens de paaszangdienst in de Gasthuiskerk aan de Lange Delft in Middelburg. De christe lijke brassband ONDA begeleidt de samenzang. De dienst begint op tweede paasdag om tien uur 's morgens. Buurthuis De Zwaan in Oost- Souburg, heeft voor de paasva kantie een aantal activiteiten in petto. Woensdag 10 april 14 uur: Vossenjacht. Donderdag 11 april 14 uur: Film voor kinderen van 4-12 jaar. Vrijdag 12 april 14 uur: Videofilm voor jongeren van 12-15 jaar. Vrijdag 12 april 19.30 uur: Disco voor jongeren tot 16 jaar. Medewerking verleent Flash Action. Burgemeester drs. Th. J. Wester hout opent vanavond (3 april) de rayontentoonstelling van de BNAFV in de Openbare Biblio theek te Oost-Souburg. De ope ningshandeling begint om 20 uur. Iedereen die uiting wil geven aan zijn of haar afschuw over de kernwapenwedloop kan zaterdag 6 april tussen 11.30 en 12 uur te recht tijdens de 'Stille Kring' op de hoek van de Lange Delft en de Koorkerkstraat in Middelburg. Goes, Lange Vorststraat 106, Middelburg, Lange Delft 24, Vlissingen, St. Jacobsstraat 14. De burgemeester van Middel burg, drs. P.A. Wolters huldigt donderdagavond 4 april in de hal van het stadhuis de Middelburgse sportlieden die in 1984 indivi dueel of of in teamverband een kampioenschap hebben behaald. Tevens maakt hij tijdens de bij eenkomst, die om 8 uur begint, de sportvrouw, sportman of vereni ging van het jaar bekend. Verder reikt hij een Japanse wisseltrofee, de Samourai-helm, uit aan de vereniging die het afgelopen sei zoen een opvallend sportevene ment heeft georganiseerd. Deze helm werd een aantal jaren gele den beschikbaar gesteld door een voetbalvereniging uit Nagasaki, de Japanse zusterstad van. Mid delburg. Koningin Beatrix komt naar Middelburg. Woensdag 24 april opent zij de Zeeuwse Bibliotheek. In de aula verwelkomen haar de voorzitter van het bestuur van de Zeeuwse Bibliotheek, mr. J.P. Broersma, en directeur W.D. de Bruine. De plechtigheid begint om 15.45 uur. Op de meditatiedag -zondag 14 april- in het gebouw naast de Ka pel van Hogelande zullen de technieken van Bhagwan Shrec Rajneesh worden uitgelegd en toegepast. De dag duurt van 9 tot 17 uur. Informatie: 01180-16193. Prima Donna Belangstellenden kunnen vrijdag 5 april deelnemen aan de open avond van de werkgroep voor les bische vrouwen in Zeeland. Prima Donna. Er is gelegenheid tot swingen, praten en informatie in winnen. De avond begint om 20 uur in Jet, Zusterstraat 17 te Goes. Informatie: 01100-20692. Het door aardbevingen getroffen Chili heeft grote behoefte aan kleding houdbaar voedsel en geld. Voor het inzamelen van goederen heeft het Chili Komitee de vol gende adressen beschikbaar: Buurthuis 'Het Woltershuis', Ho- geweg 103-105, Vlissingen: Buurthuis 'De Zwaan', Kromwe- gesingel la, Oost-Souburg; Seis- dam 24. Middelburg. Eventuele financiële bijdragen kunnen wor den gestort op het AMRO-bank- nummer 44.88.13.297 of op giro nummer 106835 onder vermel ding "Hulp Chili maatl '85" Rommelmarkt MTV Het tamboer- en irompettenkorps van de Middelburgse Turn Ver eniging '69 houdt zaterdag 6 april een rommelmarkt op het plein aan de Balans 17 ten bate van nieuwe uniformen. Om extra aandacht voor dit gebeuren te krijgen maakt de drumband eerst een mars door de stad. De rom melmarkt. met vele koopjes, be gint 's morgens al om negen uur en duurt tol vier uur 's middags. In de Ontmoelingskerk aan de Ooslerscheldestraat in Middel burg wordt op paasmorgen- zon dag 7 april een bijzondere feest dienst gehouden met als thema: 'Het verhaal houdt niet op'. Ds. L-A. Nell preekt daarover en Martha Hehakaya vertelt boven dien een paasverhaal voor de kin deren. Ook muzikaal vormt deze dienst een hoogtepunt met het Jongerenkoor uit Wcstkapelle onder leiding van Riet de Vlieger en het Koperensemble van Paul van Belzen. Organist is Simon Sanders. De feestdienst voor iedereen begint om tien uur. De Middelburgse gemeenteraad maakt in een extra raadsvergade ring op woensdag 17 april aan de Commissaris der Koningin, dr. C. Boertien, de eisen kenbaar die aan de te benoemen burgemeester zullen worden gesteld. Deze eisen worden ook wel de profielschets genoemd. De huidige burgemees ter drs. P.A. Wolters gaat op 1 september met pensioen. De ver gadering begint om 19.30 uur. Werklozen kunnen donderdag 4 april vanaf 14 uur onder deskun dige leiding gebruik maken van de donkere kamer van hel buurt huis 'De Paraplu' aan de Alexan der Gogelweg 59 in Vlissingen. Inlichtingen: 01184-65453. Zelfverdediging In het buurthuis 'Marnix' aan de Noordbeekseweg in West-Sou burg start eind april een cursus zelfverdediging voor vrouwen. Deze cursus omvat tien lessen over voornamelijk technieken. Lichamelijke kracht is niet be langrijk. Voor opgave en infor matie: 01184-71415. Het Woonlastenkomitee Vlissin gen vindt dat verschillende huur- commissies in Zeeland en West- Brabant de huurprijzenwet ieder op een eigen manier interprete ren. Aan één van de topmensen van de centrale huurcommissie in deze gebieden heeft het Woonlas tenkomitee Vlissingen gevraagd om eens uit te leggen hoe dat nu zit. Informatie: 01184-70469. VOOR MEER KORTE IN FORMATIE: zie elders in dit blad

de Faam | 1985 | | pagina 7