BIJSTAND EN WONINGDELERS 2 <D 3. <W' 14 TENTOONSTEL LING VITRITE- PRIJ S VRAAG 3-10 april week O 5 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 8-13 april 3" 5' Q. <D Vrijdag) zijn alle ge meentelijke kantoren voor het publiek gesloten. Het zwembad Poelendae le is op die dag evenals op tweede Paasdag geopend van 9 tot 12 uur. Op eerste Paasdag is het bad geslo ten. Van 4 tot en met 12 april wordt in de burgerzaal van het stadhuis (ingang Markt) een tentoonstelling gehouden van de 164 ingezonden ideeën voor de invulling van het vrijkomende Vitrite-terrein. Openingstijden: 4 april van 14 tot 17 uur. Zondag 7 april gesloten. Overige dagen geopend tussen 10 en 17 uur. Vanaf 1 april is het weer mogelijk het gotische gedeelte van het stadhuis te bezichtigen. Rondleidingen vinden plaats op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag tussen 10 en 12 uur en 13.30 en 16.30 uur. Op donderdag tussen 10 en 12 uur en 13 en 17 uur. Op zaterdag-, zon- en feestdagen zijn er geen rondleidingen. Op de balie in de voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Hoe het fonds luchtverontreiniging kan helpen bij schade - Rekreatie Info Zeeland - Bijstand hoe wat - Uit kalender april - Pas 65 krant. Woensdag 3 april 1985 Bouwplannen bestemmingsplan Spanjaardstraat-Spuist raat Vaststelling voorbereidingsbesluit Bruggemede Bestemmingsplan Kousteenseaijk e.o. Woninguitbreiding park de Moucheron 21 Deze week een aantal berichten over de openstelling van het zwembad Poelendaele gedurende de paasvakantie. Het zwembad is zowel op Goede Vrijdag (5 april) als op tweede Paasdag (8 april) geopend van 9 tot 12 uur. Op eerste Paasdag is het zwembad gesloten. Van Goede Vrijdag tot en met zaterdag 13 april worden geen particuliere zwemlessen gegeven. U kunt gedurende deze periode recreatief zwemmen op de gewone openingstijden, echter nu zowel in het diepe als in het ondiepe bassin. De 32 meter lange glijbaan is tijdens de hele schoolvakantie op de normale opningsuren in bedrijf. Het ondiepe gedeelte van het overdekte zwembad is op dinsdag 9 april in verband met werkzaamheden de hele dag gesloten. Het diepe gedeelte is wel geopend voor recreatief zwemmen tussen 7 en 19 uur. Gravenstraat. Direct na de Paasdagen zal worden beginnen met de herinrichting van de Gravenstraat. Aan weerszijden van de straat komt langs de winkels een loopgebied van 2.50 m breed. In het midden blijft dan nog een rijweg van 2.80 m. over. Op 3 plaatsen zullen fietsenstallingen worden aangebracht, elk bestaande uit 8 fietsenklemmen. Voorafgaand aan deze bestratingswerken zal op 9 april worden begonnen met het vernieuwen van de gas- en waterleidingen. De werkzaamheden zullen half mei gereed zijn. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, rode kool, aardappelen dinsdag Boerenkool, worst woensdag Hamburger, sperziebonen, aardappelen donderdag Karbonade, tuinbonen, aardappelen vrijdag Kippepoot, erwtjes, aardappelen zaterdag Wat de pot schaft Van 4 tot en met 12 april worden de inzendin gen voor de stedebouwkundige ideeënprijs- vraag voor de invulling van het Vitrite terrein in de burgerzaal van het stadhuis tentoonge steld. Hiermee worden de activiteiten rond de prijsvraag afgesloten. In maart 1984 besloot de gemeenteraad tot het houden van deze prijsvraag. Het gebied dat vrijkomt als de Vitrite 1-fabriek naar Arnes- tein wordt verplaatst, is uniek gelegen aan de rand van het centrum en omgeven door water. Daarom wilde de raad bij de invulling van dit gebied zich zo ruim mogelijk oriënteren over mogelijke vormgeving en indeling. Vandaar de prijsvraag. Begin juli 1984 werd de prijsvraag in de vak bladen aangekondigd. Op aanvraag werden In de bijstand is - naast de reeds bestaande normen van 100,90 en 70% van het nette-minimumloon met ingang van 1 april 1985 een nieuwe norm ingevoerd. Dit is de zogenaamde voordeurdelersnorm. Hierover verscheen in de vorige editie van de Faam een inleidend artikel. Deze week zal nader worden ingegaan op de vrijlating van verdiensten en de WWV voor gehuwde vrouwen-niet kostwinners. Onderzoek Voor deze nieuwe maatregel, die op 1 april is ingegaan, zijn de ge gevens pas medio maart bij de ge meente binnengekomen. Daarom zal de Sociale Dienst in de komen de weken veel extra werk moeten verzetten. Het is nodig om een on derzoek in te stellen onder alle ABW- en RWW cliënten om te kunnen beoordelen of de uitkering moet worden aangepast. In de dossiers zijn veel gegevens opge nomen, maar toch zal nog een groot aantal cliënten moeten wor den benaderd voor aanvullende informatie. Diegenen die een der gelijk verzoek ontvangen worden dringend verzocht hun medewer king te verlenen om te voorkomen dat er begin mei uitbetalingspro blemen zullen ontstaan. Vrijlating verdiensten. De AWB en RWW hebben een aanvullend karakter. Dit betekent dat als iemand niet, of niet hele maal, in zijn bestaan kan voorzien een (aanvullende) uitkering kan worden gegeven tot een bepaalde normhoogte. Voor een gezin (man, vrouw en eventuele kinderen) is deze norm 100% van het mini mumloon. Voor een éénoudergezin 90%, voor alleenstaanden vanaf 23 jaar 70% en voor woningdelers 60%. Als het hoofd van een gezin in komsten heeft uit een part-time baan van bijvoorbeeld 400,- per maand zou hij dus een aanvullen de uitkering kunnen krijgen van l 1071,30.Met andere woorden, verdiensten moeten in principe volledig op de uitkering worden gekort.Door een wijziging van de wet per 1 januari 1983 is het even tueel mogelijk om gedurende een bepaalde tijd een gedeelte van dit inkomen vrij te laten. Deze periode duurt maximaal 2 kalenderjaren na aanvang van de eerste ver diensten. De vrijlating bedraagt 25% van het inkomen tot 'een be paald maximum. Dit is voor een gezin 220,70 en voor alleenstaan den van 23 jaar en ouder 154,50 Voor alleenstaanden onder de 23 jaar gelden andere normen. Zij die sinds 1 januari 1983 een ABW of RWW uitkering ontvangen, ter wijl op die datum inkomsten wer den vrijgelaten, bereikten per 1 januari van dit jaar hun maximale termijn van 2 kalenderjaren. Ver rekening van alle inkomsten moest dus plaatsvinden. Het is slechts bij uitzondering mogelijk voor een verlenging in aanmer king te komen. Dit kan alleen als men door persoonlijke of gezins belemmeringen niet in staat is om volledig in zijn onderhoud te voorzien. Hierbij mag niet mee tellen of u door de grote werke loosheid geen werk kunt vinden. Wel gelden medische- of gezin somstandigheden, zoals de zorg voor kinderen. De Sociale Dienst zal bij alle betrokken cliënten na gaan of een verlenging kan wor den toegepast. Informatie aan werkeloze gehuw de vrouwen niet kostwinners. In december 1978 nam de Raad van Europa de richtlijn aan waarin de lidstaten verklaarden binnen 6 jaar hun wetgeving aan te passen t.b.v. een gelijke berechtiging van mannen en vrouwen. De Wet Werkloosheidsvoorziening bevat een artikel dat in strijd is met deze gelijke berechtiging. Op dit punt had de WWV dus voor eind de cember 1984 moeten zijn aange past. Omdat dit niet is gebeurd ontstond na die datum onduide lijkheid over de wijze waarop de WWV moest worden uitgevoerd. De Middelburgse Sociale Dienst was van mening dat op grond van internationaal recht ook aan vrouwen/niet kostwinners een WWV uitkering kon worden toe gekend. De Dienst werd in deze mening gesteund door een uit spraak van de Haagse Rechtbank, die de Staat gebood om voor 1 maart de wet alsnog aan te passen. De staat ging tegen deze uitspraak in hoger beroep en de kwestie werd doorverwezen naar het Eu ropese Hof. De datum van 1 maart wérd niet gehaald, maar de Staatssecretaris heeft toegezegd dat de wet voor 1 mei zal zijn aan gepast. De kans blijft dus bestaan dat de gelijkberechtiging alsnog met terugwerkende kracht zal worden ingevoerd. Informatie Over de nieuwe bijstandsnormen voor woning delers die op 1 april van kracht zijn geworden heeft het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid een informa tiebulletin uitgegeven. Copiën hiervan zijn verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting, Stadhuiss straat 2. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot de Gemeentelijke So ciale Dienst, Simpelhuisstraat 1. Vlak voor het ter perse gaan van dit artikel bereikte ons het bericht dat de datum van inwerkingtreding van de nieuwe woningdelersnorm is verschoven van 1 april naar 1 juni. i i i i AANVRAGEN VERGUNNING Bij burgemeester en wethouders is een hinderwetvergunning aangevraagd door: - Hema Vastgoed BV voor een wa renhuis met dienstencentrum aan de Lange Delft 12. Indienen monde linge bezwaren mogelijk tot 13 april. Schriftelijke bezwaren tot 20 april. - De heer A. Sturm voor de slagerij aan de Veersesingel 90. Indienen mondelinge bezwaren mogelijk tot 13 april. Schriftelijke bezwaren tot 20 april. Mondelinge bezwaren tegen een aan vraag kunnen worden ingediend tij dens een hoorzitting. Via tel. 26251, toestel 413 kan worden verzocht een hoorzitting te houden. Tijdens de openbare zitting kan men van gedach ten wisselen met- aanvrager, bevoegd gezag en verdere aanwezigen. Schriftelijke bezwaren kunnen wor den ingediend bij burgemeester en wethouders. Tegelijkertijd met het in dienen van een bezwaarschrift kan ruim 300 informatiepakketten verzonden, die uiteindelijk resulteerden in de 164 thans ten toongestelde ontwerpen. Het juryrapport dat eind maart werd uitge bracht, vermeldt geen eerste prijswinnaar, omdat naar de mening van de jury geen enkele inzending voldeed aan de eisen die aan een ab solute top moeten worden gesteld. Wel werden een tweede en derde prijs en een achttal pre mies toegekend. De negende premie van 1000,- wordt toegekend aan de ontwerper wiens inzending de meeste stemmen van het tentoonstelling bezoekende publiek weet te verwerven. worden verzocht om persoonlijke ge gevens niet bekend te maken. Alleen degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daar redelijkerwijs niet toe in staat te zijn geweest kunnen later beroep in stellen bij de Kroon tegen de genomen beslissing. VERLENEN VERGUNNING Burgemeester en wethouders verleen den een hinderwetvergunning aan To tal Nederland NV voor een verkoop punt van motorbrandstoffen aan de Schroeweg. Indienen beroepschrift mogelijk tot 27 april. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. voor Geschillen van Be stuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor Geschillen van Bestuur. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens wordt verzocht de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening ,te treffen. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, door de genen die bezwaar inbrachten tegen de aanvraag en door degenen die aanto nen daar niet toe in staat te zijrf ge weest. De aanvragen, de beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen tot het einde van de beroepstermijn op werkdagen ter inzage bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Na een telefonische afspraak (tel. 26251, 1st. 413) kunnen de stukken ook op donderdagavond worden ingezien. Bij de stukken ligt een mede deling waar en wannepr een mondelinge toe lichting kan worden verkregen. Op Goede Vrijdag wordt geen huisvuil opgehaald. De Reinigingsdienst komt daarom één dag eerder in de "vrijdagwijk". De volgende week schuift alles één dag op. Dinsdag is de maandagwijk aan de beurt, woensdag de "dinsdagwijk"en donderdag de "woensdagwijk". Vrijdag 12 april is alles weer op schema. AARD VAN HET WERK Herbestrating Herbestrating Herbestrating Herbestrating DE FAAM PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Burgerweidestraat tussen Langevielweg en Oude Koudekerkseweg ge heel afgesloten voor alle verkeer 2. Balkengat Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer 3. Veersesingel tussen Zacharias Jansen straat en Koepoortln. afge sloten voor alle verkeer 4. Segeersweg afgesloten voor alle verkeer AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering Op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis liggen tot 5 april de volgende plannen ter inzage: 1. verbouwing Isabellagang 1 tot clubaccommodatie Duikteam Zeeland 2. gebruik Dam 27 als kapsalon 3. restaureren en veranderen van pakhuis Pauwpoort 5 4. verbouw Damplein 7 tot winkel en instrumentenmakerij. De plannen 1 en 2 voldoen niet aan het geldende bestemmingsplan. In het bestemmingsplan dat in voorbereiding is zal het voorgenomen gebruik van de betrokken panden echter wel worden toegestaan. Daarom wordt overwogen vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan en voor zover nodig een bouwvergunning te verlenen. De plannen 3 en 4 voldoen wel aan het gelden plan en komen ook niet in strijd met het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan. Het ligt dan ook in de bedoeling een bouwvergunning te verlenen. Bezwaren tegen de uitvoering van dit plan of een gedeelte daarvan kunnen schriftelijk aan burgemeester en wethouders worden kenbaar gemaakt. De gemeenteraad heeft op 18 maart j.l. een voorbereidingsbesluit vastgesteld voor een perceel aan Bruggemede. Dit besluit en de daarbij behorende tekeningen liggen op de afd. Algemene Zaken (kamer 15) in het stadhuis ter inzage. Door de goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Zeeland, is het bestemmingsplan "Kousteensedijk e.o.", dat de gemeenteraad 20 februari j.l. goedkeurde, onherroepelijk geworden. Het plan ligt ter inzage op de afd. Algemene Zaken, (stadhuis, eerste etage). Om uitbreiding mogelijk te maken van de woning Park de Moucheron 21 willen burge meester en wethouders vrijstelling verlenen van het bestemmingsplan "Magistraatwijk". Tot 5 april ligt het bouwplan ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis en is het mogelijk bezwaren schriftelijk kenbaar te maken aan burgemeester en wethouders. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 ^of-224 ReacUes zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5