DE GEMEENTERAAD VERGADERT OP MAANDAG 18 MAART <D 3 cft«i <D O o Si's mm 13 O a. ïi 13-20 maart week VEILIGHEID IN EN OM HET HUIS CP CP <D week 18-23 maart Garage Oude Vlissingseweg Bestemmingsplan Kousteendedijk e.o. Benzinestation aan de Schroeweg Bouwplan Reyershove Structuurschets Middelburg O O Dezer dagen ontvangt u de aanslag afvalstoffen heffing/ riool-afvoerrecht 1985. Een toelichting op het indienen van een be zwaarschrift of het aan vragen van kwijtschel ding vindt u op de bijslui ter. Kwijtscheldingsfor mulieren zijn verkrijg baar bij bureau Voorlich ting. Momenteel wordt gewerkt aan de voorbereiding van de gemeentelijke informatiegids "Thuis in Middelburg" 1985-1986. Verenigingen, instellingen of andere organisaties die niet in de huidige gids zijn opgenomen kunnen tot 23 maart hun gegevens toesturen aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/ brochures: aktiviteiten-centrum GA Zeeland Woonerf. Wat betekent dat? alimentatie verbetering particuliere huurwoningen VEILIGHEID OM HET IN EN HUIS 19 EN 20 MA A R T VA N1Ö.00 yUR INSCHOUWBURGVA 2100 - Op 19 en 20 maart organiseert de Zeeuwse Vrouwenraad open dagen met als thema "veiligheid in en om het huis". Aan deze manifestatie, die in de schouwburg wordt gehouden, werken tal van instanties, waaronder politie, brandweer en plantsoenendienst mee. Openingstijden tussen 10 en 21 uur. Woensdag 13 maart 1985 DE FAAM Deze week omvangt u als bijlage bij de Faam een folder met gegevens over het parkeren in het centrum van Middelburg. Hierop staan de parkeerterreinen aangegeven, met vermelding van de route waarlangs u deze kunt bereiken. Aan de achterzijde van de folder zijn enkele gegevens opgenomen die met name voor toeristen van belang kunnen zijn. Meerdere exemplaren van deze folder zijn verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting. Het landelijk comité Nationale boomfeestdag heeft woensdag 20 maart aangewezen als Nationale Boomfeestdag 1985. In Middelburg zullen leerlingen van de 5e en 6e klas van de openbare lagere school de Vrijburch in het kader van deze feestdag bomen planten langs de rondweg in de wijk Klarenbeek. De eerste boom zal worden geplant door wethouder M. Vinke. Na het planten zullen de kinderen worden getracteerd op limonade en appelen en wordt de morgen besloten met het draaien van de film Middelburg monumentenstad". In de Faam van 13 februari werd medegedeeld dat in verband met de verbouwing van de stadhuisvleugel aan de Lange Noordstraat een aantal interne verhuizingen hebben plaats gevonden. Sinds vorige week heeft nu ook wethouder G.B. Schoenmakers domicilie gekozen op de tweede ver deping van het pand Stadhuisstraat 2. De verbouwing is thans in volle gang en zal nog enige maanden in beslag nemen. w m rwn^ïU| si!'fv s«"-x Hl "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. maandag Gehakt, rode kool, puree dinsdag Boerenkool, worst woensdag Rundvlees, erwtjes, worteltjes, aardappelen donderdag Hamburger, sperziebonen, aardappelen vrijdag Kuikenborst, appelmoes, aardappelen zaterdag Goulash, rijst De commissie Veiligheid van de Zeeuwse Vrouwenraad organiseert een tweetal thema dagen over veiligheid in en om het huis. Plaats, tijd en datum vindt u in de kolom "woord en beeld". De gemeentepolitie van Middelburg, hierbij ondersteund door het Bureau Voorko ming Misdrijven Zeeland, zal op deze mani festatie het publiek voorlichten over de ma nieren waarop men als huisbewoner/eigenaar kan voorkomen het slachtoffer te worden van de criminaliteit. De meest voorkomende vorm van criminaliteit is inbraak. Jaarlijks vinden er in Zeeland ongeveer 1500 inbraken plaats in woningen. De woning is het favoriete werk terrein van de inbreker. Vreemd is dat niet, als men bedenkt dat bijna iedereen waardevolle bezittingen in huis heeft. Bovendien hebben slechts weinigen voorzieningen getroffen om ongewenste bezoekers buiten de deur te hou den. In de meeste gevallen kan men met een voudige middelen als een schroevedraaier of een breekijzer vrij gemakkelijk binnen komen. Door een raam of een deur open te laten staan maakt u het de inbreker nog gemakkelijker. Ook kunt u telefonisch of gewoon aan de deur aan de praat worden gehouden, terwijl ande ren hun slag slaan. Hoe u het een inbreker minder aantrekkelijk kunt maken op bezoek bij u te komen wordt u verteld in de Voorko- De Middelburgse gemeenteraad komt op maandag 18 maart in het stadhuis bijeen voor de maandelijkse vergadering. De agenda omvat 36 punten. De te behandelen onderwerpen zijn in onderstaand overzicht beknopt weergegeven. Vanaf de publieke tribune kunnen belangstellenden deze openbare vergadering bijwonen. De raadzaal is bereikbaar via de zogenaamde chourtoren, op de hoek van de Markt en de Lange Noordstraat. De raadsvoorstellen liggen voor een ieder ter inzage in de voorlichtingswinkel. AGENDA: 85-100 85-84 85-106 85-107 85-79 85-109 Vaststelling notulen van de vergadering van de raad der gemeente Mid delburg, gehouden op 19 november 1984. Mededelingen en ingeko men stukken Instelling vertrouwens- 85-95 commissie in verband met benoeming burgemeester 1.Vaststelling lijst als be doeld in artikel 1, onder b van de Verordening Gel delijke Voorzieningen 85-104 Raads- en Commissiele den; 2. Vaststelling Ver ordening tot wijziging van de Verordening Gel- 85-101 delijke Voorzieningen Raads- en Commissiele- 85-105 den (2e wijziging). Vaststelling riolering Middelburg Aanleg riolering buiten gebied Beslissing op beroep tegen weigering bouw- 85-108 vergunning Frans Du- waertstraat t 85-102 85-80 85-89 Beschikbaarstellen kre diet ad 26.000,- ten be hoeve van aanleg par- keerrailing langs de Ko rendijk. Wijziging armaturen openbare verlichting. Restauratie carillon Ab dij toren. Huur van een gedeelte van de benedenverdie ping van het pand Dam 59 ten behoeve van de huis vesting van het Bureau Baanlozen Service. 85-78 85-87 85-96 85-38 85-99 Beschikbaarstellen van een krediet ad 400.000,- ten behoeve van de aanleg van een nieuw trainings veld met verlichting als mede van een hekwerk op het sportpark Nadorst- Nassaulaan. Beschikbaarstellen van een krediet ad 93.500,- ten behoeve van voorzie ningen in en aan opstallen ingebracht bij de dienst welzijnsaccommodaties. Kredietaanvraag voor microverfilming van ou de registers Burgerlijke Stand. Voorbereidingsbesluit Bruggemede. Beroep van de Stichting AKZO-Pensioenfonds tegen de weigering van een vrijstelling voor de vestiging van een bouw markt op het industrie terrein Arnestein. Garantieregeling ten be hoeve van de bouw van 35 premiehuurwoningen in Reijershove. Beroep tegen weigering verhuiskostentegemoet koming door mevrouw F. Hoek-Zeeveld. Vaststelling van a. ge meentelijke monumen tenverordening en b. ver ordening monumenten commissie. Bezuinigingscriteria. Financiële Meerjaren planning 1986 tot en met 1989 (reeds toegezonden) Vaststelling 59e begro tingswijziging 1984. 85-94 Vaststelling overgangs- huisvestingsoverzicht ex artikel E38 van de Over- 85-75 gangswet op het Basison derwijs en treffen bouw kundige voorzieningen ex artikel E42 van de Over gangswet op het Basison- 85-93 derwijs. 85-90 Beschikbaarstellen kre diet aanschaf (groot) 85-88 kleutergymnastiekmate- riaal openbare kleuter school "De Klavetters". 85-85 Beschikbaarstellen kre diet vervanging bescha- 85-77 digde leer- en hulpmid delen o.l.s. "De Arne- 85-97 burch". 85-91 Beschikbaarstellen kre- 85-92 diet aanpassing uitgan gen van het terrein van de 85-74 kleuterschool 't Speelk wartier" en de lagere school "Basiskwartier" voor gewoon lager onder- 85-76 wijs. 85-86 Beschikbaarstellen kre diet aanschaffen groep- if stafels "Buitenhove- school" voor g.l.o. Beschikbaarstellen kre diet aanpassing gebouw Sint Jorisstraat 35 ten be hoeve van de "Korczak- school". Beschikbaarstellen kre diet aanvullende le in richting "Korczakschool". Afrekening intensieve taalcursus Zeeuwse Dag en Avondscholengemeen schap cursusjaar 1982/1983. Subsidieverzoek Senioren Orkest Zeeland. Subsidieverzoek Zeeuwse Theater Orgel Stichting. Methadonverstrekkings punt Middelburg. Subsidiëring Huiskamer project voor Druggebrui kers (H.K.P.D.) te Vlis- singen. Subsidiëring alarme ringssysteem voor oude ren. Rondvraag Burgemeester en wethouders van Middelburg zijn van plan vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Buitengebied om de bouw mogelijk te maken van een garage met berging op het perceel Oude Vlissingseweg 41. Het bouwplan en schetsplan van de voorgenomen herziening van het bestemmingsplan liggen met ingang van 15 maart gedurende 14 dagen bij de gemeentesecretarie (kamer 15) voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk bij ons kenbaar maken. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat door de goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Zeeland het bestemmingsplan Kousteensedijk e.o., vastgesteld bij raadsbesluit van 20 februari 1984, onherroepelijk is geworden. Het plan ligt voor een ieder ter inzage in het stadhuis bij de afdeling Algemene Zaken, eerste etage. Burgemeester en wethouders hebben het voornemen vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan "Buitengebied" om de bouw mogelijk te maken van een benzinestation aan de Schr oweg. Het bouwplan en schetsplan van de voorgenomen herziening liggen tot en met 21 maart ter inzage op de afd. Algemene Zaken (kamer 15) in het stadhuis. Bezwaren tegen de uitvoering van dit voornemen kunnen schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Burgemeester en wethouders willen medewerking verlenen om de bouw mogelijk te maken van 8 woningen in Reyershove 1. Het bouwplan ligt tot en met 21 maart op de afd. Algemene Zaken (kamer 15) ter inzage. Bezwaren tegen de uitvoering van dit voornemen kunnen schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders. De structuurschets ligt tot 16 maart ter inzage bij het bureau Voorlichting. Voor belangstellenden is hij ook té leen. Tot 1 april 1985 kunt u schriftelijk reageren (schriftelijke inspraak). Tot deze termijn kunt u zich eveneens aanmelden voor deelname aan de inspraakbijeenkomsten. Formulieren hiervoor zijn verkrijgbaar bij Bureau Voorlichting. If ~A 'huis in Netburg ZWEMBAD POELENDAELE In het zwembad Poelendaele bestaat weer plaatsingsmogelijkheid voor kinderen die het zwemdiploma A wil len behalen. De lessen daarvoor kun nen op onderstaande tijden gevolgd worden: maandag en donderdag van 7.00-7.30 uur of van 7.30-8.00 uur of dinsdag en vrijdag van 7.00-7.30 uur of van 7.30-8 uur of woensdag van 7.00-7.30 uur of van 7.30- 8.00 uur en zaterdag van 9.00-9.30 uur of van 9.30-10.00 uur. Bij aanmelding moeten de kinderen minimaal 5 jaar en 6 maanden oud zijn. De kosten bedragen 30,30 per maand. Verdere informatie is verkrijgbaar aan de kassa van het zwembad of telefo nisch onder nummer 01180-26451. VERLENEN VERGUNNING HIN DERWET Burgemeester en wethouders verleen den een hinderwetvergunning aan Fa. J. de Visser voor de slagerij aan de Oude Koudekerkseweg 26. Indienen beroepschrift mogelijk tot 27 maart. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. voor Geschillen van Be stuur* Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor Geschillen van Bestuur. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens ming Misdrijven Bus die tijdens de veilig- heidsdagen voor de schouwburg staat opge steld. Maar ook buiten deze manifestatie om kunt u zich laten voorlichten door de gemeen tepolitie. Voorkoming misdrijven is een zaak van de politie en van U. AARD VAN HET WERK Woonbuurt verbetering AANVANGS DATUM In uitvoering PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Nieuw Middelburg gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer 2. Nieuwstraat van nr. 33 tot Bierkaai geheel afge sloten voor alle verkeer 3. Burgerweidestraat tussen Lange Vieleweg en Oude Koudekerkseweg ge heel afgesloten voor alle verkeer 4. Kerspel Werkzaamheden In uitvoering Gedeelte tussen Gort- t.b.v. elektriciteit straat en verbindings- afgesloten voor alle verkeer _weg Kerspel-Zusterstraat Herbestrating In uitvoering Herbestrating In uitvoering wordt verzocht de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. De aanvraag, de beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen tot het einde van de beroepstermijn op werk dagen ter inzage bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Na een telefoni sche afspraak (tel. 26251 tst. 413) kun nen de stukken ook op donderdag avond worden ingezien. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan wor den verkregen. VERORDENING BEHANDELING BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIF TEN ALGEMENE BIJSTANDSWET EN GEMEENTELIJKE KREDIET BANK Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad heeft be sloten dat de Verordening behandeling bezwaar- en beroepschriften Algeme ne Bijstandswet en Gemeentelijke Kredietbank is vastgesteld. Gedepu teerde Staten van Zeeland heeft be richt gezonden van de ontvangst van deze verordening. Deze verordening treedt voorlopig in werking per 1 fe bruari 1985. Voor deze behandeling is een commis sie ingesteld. De vergaderingen van deze commissie zijn niet toegankelijk voor het publiek. Een bezwaar- of be roepschrift moet bij het gemeentese cretariaat ingediend worden. Wanneer u een bezwaar- of beroepschrift in dient, krijgt u schriftelijk een bericht van de ontvangst. U wordt tijdens de zitting in de gelegenheid gesteld uw bezwaar toe te lichten. De commissie dient daarna haar advies in bij het College van Burgemeester en wethou ders. U krijgt een afschrift van dit ad vies toegezonden. Naar aanleiding van dit advies beslist het college. De bovengenoemde verordening ligt tot 5 mei ter lezing op de gemeentesecreta rie. De Middelburgse politie houdt een kijk middag van gevonden fietsen. Op donderdag 14 maart tussen 16.00 en 17.00 uur. Diegenen die vanaf september 1984 aangifte hebben gedaan van vermissing van hun fiets zonder postcode kunnen die middag een kijkje nemen op de binnenplaats van het politiebureau, Achter de Houttuinen 10. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5