LANGE DELFT 48 DE MIDDELBURCHT MIDDELBURCHT DE MIDDELBURCHT ERVAREN VERKOOPSTER een beter woord voor serviceflat Schonis Schoenen BxctuAW Landgraaf Gezinsmode DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 6 maart 1985 Wie in engels-sprekend Nederland weet een beter woord voor serviceflat? Leven in een serviceflat betekent onafhankelijkheid, comfort, vrijheid-blijheid, contact én privacy, ge mak. Een serviceflat biedt dienstverlening en veilig heid, en rust voor allen die daaraan toe zijn: hetzij na een werkzaam leven, hetzij na een drukke dag. Hoe vang je dat alles in één nederlandse term? In Zeeland weten ze dat wel. Daar zeggen ze gewoon: De Middelburcht. SERVICEFLAT Een serviceflat ziet er op het eerste gezicht net zo uit als elke andere woonflat: een of meer ingangen, woonkamerramen, keu kenramen, balcons, niets bijzonders. Het bijzondere schuilt in het gebouw, waar een centraal gelegen recreatiezaal, een winkeltje, een bibliotheek, een kapsalon, een pedicure e.d., en vooral de aanwezigheid van een bovenmaatse keuken erop wijzen, dat het hier om een bijzondere manier van leven gaat. DE MIDDELBURCHT Om het maar ronduit te zeg gen: voor veel mensen blijkt het wonen in een serviceflat ideaal. STICHTING SERVICEFLAT de rust van het wonen in een landelijk gebied, het plezier van het wonen in een cultuurrijke stad, het boeiende van het wonen in de nabijheid van belangrijke steden in binnen- en buitenland, een dienstverlening als die van een goed hotel, en de privacy van de eigen woning En zeker als het daarbij om De Middelburcht gaat, de service flat in Middelburg op het eiland Walcheren, de tuin van Zee land. Een mooie stad, een mooi ei land, door de eeuwen heen in warme toonaarden bezongen en in vrolijke kleuren vereeu wigd. Het oude Middelburg heeft echter kans gezien om zich, met respect voor de waarden en de schoonheid van het verleden, te ontwikkelen tot een moderne stad waar het ook nu nog goed toeven is. Daarom blijft Middelburg trek ken, niet alleen de Middelbur gers of de Walchenaars zelf, maar ook de Zeeuwen van an dere eilanden, ook mensen- van-elders, die hun hart aan de stad hebben verloren en vooral hen die ooit stad en eiland ver lieten en nu weer terug willen. Vaak kiezen ze dan voor de Middelburcht. Kosten Wat kost het leven in een ser viceflat als De Middelburcht? Niemand kan dat beter vertel len dan het zakenechtpaar dat er al jaren woont. Bunnies sportschoenen maten 27-39 dealer Gebrek aan bergruimte de luxe schuifdeur kastenwand exclusief voor u óp maat gemaakt door Wie meer daarvan wil weten en daar om benieuwd is naar de ervaringen van de bewoners van een serviceflat, zal bijna altijd enthousiaste verhalen te horen krijgen. Natuurlijk, het is even wennen ge weest: de overstap van een vaak te groot geworden huis naar de intimi teit van een flat-appartement vroeg om aanpassing. Toch gaat het omzien naar die beginperiode vaak gepaard met lichte verwondering: 'Is hei pas zo kort geleden?; we hebben het gevoel dat we hier al jaren wonen!' Comfort De motieven om een appartement in een serviceflat te kopen of'te huren lopen uiteen, maar vertonen tegelijker tijd op veel punten een verrassende overeenstemming: bij jong en oud (jong meestal in de zin van middelbare leeftijd) overheerst de behoefte aan comfort. Voor wie een druk leven heeft - een bedrijf, een leraarschap of wat dan ook - heeft het wonen in een service flat alle voordelen van het zelfstandig wonen elders. Ieder is er gewoon baas in eigen huis, het contact met de buren is er net zo veelvuldig of net zo beperkt als hij of zij zelf wil en het appartement is van alle moderne gemakken voorzien. Er is ruimte voor de fiets, de auto heeft er zijn eigen plaats en voor andere spullen is er meestal een flinke berging in een centraal gelegen deel van het huis. Voor deze categorie bewoners ligt het grote verschil met 'normaal' wonen, het verschil dat tegelijkertijd het grote voordeel uitmaakt, in de dienstverle ning. In een serviceflat hoeft niemand zich zorgen te maken over de buitenboel, er is een vaste klussenman, er zijn geen problemen op het gebied van de verwarming en dat soort zaken en het allervoornaamste: dag in dag uit staat op tijd de warme maaltijd klaar. Voor mensen die wel wat anders aan hun hoofd hebben dan boodschappen halen, koken en afwassen is vooral dat laatste een service van de eerste orde. Ook de oudere bewoners van service flats waarderen het gemak van de warme maaltijd. Het betekent immers dat ze met slecht weer of ander onge mak rustig thuis kunnen blijven. En als de kinderen op bezoek ko men? Geen probleem. Ze eten ge woon mee en kunnen in de meeste gevallen bovendien blijven slapen in speciaal voor bezoekers bestemde logeerkamers van de flat. Wie al wat ouder is hecht om begrij pelijke redenen veel waarde aan een behoorlijk alarmsysteem. Is dat aan wezig, dan is via een onopvallend knopje in alle vitale ruimten van het appartement hel contact met de be heerder vlot gemaakt en eventuele hulp snel aanwezig. Veiligheid Een goede beveiliging tenslotte is iets dat door alle bewoners op prijs wordt gesteld. Overdag, 's avonds en in de weekends jezelf, je huis en je spullen veilig weten achter een centrale toe gangsdeur, die alleen door bevoeg den kan worden geopend, is een van hun belangrijkste wensen. De serviceflats doen er alles aan om aan die wens tegemoet te komen, zo dat zij die zolang mogelijk zelfstandig willen blijven wonen - en hun aantal is groter dan wel eens wordt veronder steld - zich toch geborgen weten. Postbus 100, 4330 AC MIDDELBURG dat biedt een beter woord voor serviceflat. Prijsindicatie per maand (huur-, maaltijd- en andere servicekosten): 2-kamerappartement 3-kamerappartement 1 persoon M.649,- 1.805,- 2 personen M.806,- 1.962,- (Ook koop is mogelijk) Voor inlichtingen: Serviceflat De Middelburcht, Henri Dunantlaan 238 4334 BJ MIDDELBURG teiefoon 01180 - 26066 Waarom? Omdat De Middelburcht een service flat met extra's is. Ze ligt niet alleen in een aantrekkelijke, internationaal ge oriënteerde stad, maar bovendien in een aantrekkelijke wijk van die stad, de villawijk Griffioen II, waar het nog landelijk en rustig is. En toch is het ge zellige stadscentrum vlakbij. Nog dichter bij is een winkelcentrum met alle mogelijkheden voor uitgebreid óf voor even-gauw winkelen. De zeven woonetages hoge Middel burcht bestaat uit twee- en drie kamerappartementen met een prachtig uitzicht op de historische gebouwen van de stad of op de liefelijke dorpen en duinen van het eiland. Bezoekers die daarvan ook een paar dagen willen genieten kunnen in de Middelburcht beschikken over niet minder dan zes logeerkamers. De Middelburcht heeft behalve die logeeraccommodatie een eigen kap salon, een bibliotheek, een winkel en een bank die enkele keren per week geopend zijn, ruimte voor een pedicure, nuttige voorzieningen als liften, en kele doorlopende gangen, fietsenstal lingen en evenveel bergingen als er appartementen zijn, een eigen parkeer terrein, een aantal garageboxen, een brievenbus die dagelijks wordt ge leegd, een vlakbij gelegen bushalte voor de half-uurdienst naar stad en station en last but not least de re creatiezaal op de achtste etage, die door de actieve bewoners volop wordt gebruikt Ondanks de vele gemeenschappe lijke activiteiten vormen de bewo ners van de fiat allerminst één-grote familie. Bij alle gezelligheid blijven ze zichzelf. Wie daar oog voor heeft ziet dat al nog voor hij binnen is. In plaats van de veelal gemeenschappelijke entree zijn hier niet minder dan vier ingangen, elk voor achtentwintig appartementen. Wie jarenlang zelfstandig heeft ge woond wil dat immers blijven doen? Vandaar entrees zo^ls die overal elders worden aangetroffen, vandaar ook de eigen aansluiting op de cen trale antenne, de eigen alarminstalla tie, de eigen elektriciteitsmeter, de eigen telefoon. Man en vrouw waren al een tijdje op zoek naar een kleiner huis, waarvoor ze hun grote huis en tuin wilden verkopen. Maar het ene huis was, hoewel rede lijk van prijs, te ver van de stad; het andere duur en er midden in; het derde bleek hun goeie geld niet waard en in het vierde zouden ze tussen uitsluitend jonge mensen wonen. Toen attendeerde iemand hen op De Middelburch't en was de zaak binnen een paar dagen beklonken. 'De prijs is bijzonder redelijk, dat zeg ik. Je moet niet alleen naar het bedrag kijken, maar vooral naar wat je daarvoor krijgt. Wal dat is? Een gerust leven, zonder zorgen. En dat zouden we voor zelfs geen goud meer willen missen!'. K. Noordstr. 19 Midrielbiirn vraagt voor haar filiaal te Vlissingen op korte termijn vanaf 1 8 jaar. Voor minimaal 31 uur per week. Eventuele inlichtingen kunt U 's avonds verkrijgen onder tel.nr. 01 1 70-4062. Sollicitaties alleen schriftelijk t.a.v. dhr. van Enckevort, p/a Landgraaf Gezinsmode, Lange Zelke 1 7, 4381 EW Vlissingen Alleenvertegenwoordiging voor Z.W. Nederland. opemnqs.qd,., i„on,.,..i Honderd.ii|.i Goes Zuidvlietstraat 75 telefoon 01100 12420 zaterdag 10 ja»r girentje op h<t iyiie«m Ruimte genoeg om aller ordelijk op 10 bergen. Ook hei interieur van de kost wordt helemaal op usv behoofie afgestemd Weg met die wanorde in de slaap kamer dankzij onze EXCLUSIV schuifdeur kastenwand, die wij tot op de millimeter nauwkeurig voor u vervaardigen. Moer bergruimte omdat de volle ruimte van vloer tot plafond en van wand tot wand optimaal wordt benut. Meer loopruimte door toepassing van schuifdeuren. Grote keuze in atwerkingsmoge- lijkheden.o.a met spiegelschuif- deuren Binnen één dag kompleet bij u geïnstalleerd. De verrassend voordolige oplossing voor uw ruimteprobleem. Vraag onze uitvoerige dokumentatie. Gratis maatnemen met vrijblijvende offerte.

de Faam | 1985 | | pagina 16