W <D CD 7T STRUCTUURSCHETS MIDDELBURG II 9 in 't kort 27 febr. - 6 maart week a 3- 3 o. CD 2 CD CD OPENBARE VERGADERINGEN IN MAART ww cd cd wcr oS SÊ" 1 O a CD O" ÊL cd' DE FAAM Woensdag 27 februari 1985 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 4-9 maart ff PARKEERVERBOD Wet Gemeenschappelijke Regelingen (WGRj OVERDEKT TERRAS PLEIN 1940 nr. 6-8 VERORDENING BES TUURSCOMMISSIE WELZIJN De Gemeentelijke Sociale Dienst heeft een eigen te lefooncentrale. Vroeger was deze dienst alleen bereikbaar via de sterk overbelaste centrale van het stadhuis. De afwikke ling van de gesprekken werd hierdoor vertraagd. Het nieuwe telefoonnum mer is 35860. Het onderhoud van de straatverlichting berustte in het verleden bij Gemeentebedrijven, maar sinds de opheffing van deze dienst is dit overgenomen door de PZEM. Als u constateert dat één of meer lampen niet branden, verzoeken wij u dit aan de PZEM te melden. Het telefoonnummer is 25351. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/ brochures: - Kunstuitleen SBK Zeeland - Natuur en milieu waar hebben we het over? - Zuiniger zijn met energie - Natuur je buur - Ons afval. Wat doen we ermee? Niet op wintersport en toch bruin worden kan in het zwembad Poeleê- daele, dat voor dit doel beschikt over een tweetal zonnebanken. U kunt zon nen op werkdagen van 7.00 tot 19.00 uur, op zaterdagen van 9.00 tot 16.00 uur en op zondagen van 10.00 tot 13.30 uur. De kosten zijn 7,50 voor 20 minuten. Deze week start het Centraal Bureau voor de Statistiek CBS) met de zogenaamde nArbeidskrachtentelling". Dit onderzoek wordt om het andere jaar in Nederland en gelijktijdig in de andere EG-landen gehouden. Het onderzoek zal zich uitstrekken over de maanden maart, april en mei. Steekproefgewijs worden in Middelburg ongeveer 750personen geënquêteerd. De vragen die worden gesteld hebben betrekking op zaken zoals de activiteiten van de bevolking, de samenstelling van de beroepsbevolking, de positie van de vrouw op de arbeidsmarkt, het woon-werkverkeer, veranderingen in arbeidstijd en vrijwilligerswerk. De resultaten die uit dit onderzoek worden verkregen kunnen bijdragen tot een beter inzicht in de arbeidssituatie van de bevolking. Vandaar dat het gemeentebestuur om uw medewerking vraagt wanneer u door een enquêteur of enquêtrice van het CBS wordt benaderd. De antwoorden die u op de gestelde vragen geeft worden verwerkt tot statistische overzichten waarin geen g gegevens over afzonderlijke personen of kleine groepen van personen te herkennen zijn. Het CBS is verplicht tot strikte geheimhouding, zodat nooit iets over u door middel van deze telling aan anderen bekend kan worden. 8 I "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, erwtjes, wortelen, aardappelen dinsdag Hutspot woensdag Rundvlees, spruitjes, aardappelen donderdag Hamburger, appeltjes, pommes mignonettes vrijdag Braadworst, bietjes, aardappelen zaterdag Gehakt, witlof, aardappelen 1 1 1 VERLENEN VERGUNNING HIN DERWET Burgemeester en wethouders verleen den een Hinderwetvergunning aan. Fa. J. de Visser voor de slagerij aan de Oude Koudekerkseweg 26. Indienen beroepschrift mogelijk tot 27 maart. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. voor Geschillen van Bes tuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor Geschillen van Bestuur. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens wordt verzocht de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, door de genen die bezwaar inbrachten tegen de aanvraag en door degenen die aanto nen daar niet toe in staat te zijn ge- •weest. De aanvraag, de beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen tot het einde van de beroepstermijn op werk dagen ter inzage bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Na een telefoni sche afspraak (tel. 26251, tst. 413) kun nen de stukken ook op donderdag avond worden ingezien. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan wor den verkregen. Deze week het tweede en laatste artikel over het ontwerp van de nieuwe structuurschets voor het gebied buiten de bebouwde kommen. Het vorige artikel handelde in hoofdzaak over de inventarisatie, prognoses en randvoorwaarden, die als bouwstenen hebben gediend voor de opstelling van de structuurschets. Deze week wordt nader ingegaan op de aanbevelingen die in de schets worden gegeven voor de perioden 1984-1992 en 1992-2003, terwijl nogmaals aandacht wordt besteed aan de inspraakprocedure. Structuurschets In verband met de inzichtelijkheid en de bespreekbaarheid is de structuurschets onderverdeeld in twee fasen, respectievelijk voor de perioden 1984-1992 en 1992-2003. De eerste periode is min of meer een uitwerking van het bestaande be leid. Voor woningbouw behoeven geen nieuwe locaties aangewezen te worden, daar redelijkerwijs volstaankan worden met de bouwlocaties in Reijershove, Zuid III, Dauwendaele en het Vitrite- terrein. De verlangde uitbreiding van de wijkparken wordt om praktische redenen doorgescho ven naar de 2e periode. Voor de sportieve recreatie wordt de mo gelijkheid voor een fietscrosster- rein aangewezen in de groene zone tussen de wijken Griffioen en 't Zand, terwijl een manege een plaats toegedacht krijgt in de zgn. geledingszone, tussen Middelburg en Vlissingen (nabij de Pyramide- hoeve). De 5 ha. bedrijfsterrein voor garagebedrijven en specifie ke detailhandelsbedrijven dient gezocht te worden ten westen van het Kanaal. Hiervoor is het gebied tussen de Sandberghlaan en de Seisweg aangewezen. Dit terrein sluit dan aan bij het slachthuis, het kantorencomplex en het ver pleeghuis Walcherseweg. Naast de in het ontwerp-plan Walcherse weg opgenomen reservering wordt niet verwacht dat in deze periode behoefte zal bestaan aan nieuwe ruimte voor kantoren. In verband daarmede is de ruimte- reservering van 2.3 ha. doorge schoven naar de tweede periode. Voor het merendeel van de in het programma vermelde bijzondere voorzieningen zijn reeds locaties vastgesteld. Voor de hotelaccom modatie wordt nog geen locatie aangewezen. Wel wordt de voor keur uitgesproken voor situering in de binnenstad. In verband met de oriëntatie op het kustgebied dient een recreatiepark in beginsel ten westen van het kanaal gesi tueerd te worden. Gedacht wordt aan een plaats in de geledingszone tussen Middelburg en Vlissingen. Hiermee wordt dan ook voldaan aan belangrijke criteria zoals het waarborgen van een goede be reikbaarheid en het voorkomen van veel verkeersbelasting op het binnenstedelijke wegennet. De verkeerskundige gevolgen van de in de eerste fase te realiseren wo ningbouwlocaties betekenen on getwijfeld een bepaalde verkeer- stoeneming. In totaal worden ca. 2000 woningen gebouwd en de daaruit voortvloeiende verkeer- sproductie bedraagt ca. 10.000 mo torvoertuigen per etmaal. In 1980 is reeds een aantal duidelijke ver keersknelpunten gesignaleerd (Tangent, Schroeweg en Kaaien- route). Doordat de verkeersstruc- tuur, met uitzondering van de wijkverbindingswegen, niet wij zigt moet voor 1992 verwacht wor den dat verkeersopstoppingen een dagelijks verschijnsel zullen wor den. Getracht zal moeten worden de overlast zoveel mogelijk te be perken. Te denken is aan een drietal maa tregelen a. optimalisering van de verkeer safwikkeling op Schroeweg en Tangent; b. instellen van een verkeersdo- seringssysteem, dat voorkomt dat de toegangen tot de stad geblokkeerd raken; c. bevorderen van het gebruik van fiets en openbaar vervoer. Fase 2 (periode 1992-2003). De ruimtebehoefte in deze periode is berekend op 48,7 ha. waarvan 40 ha. voor woningbouw. De overige reserveringen betreffen 5,8 ha. voor wijkpark, 0,6 ha. voor volk stuinen en 2,3 ha. voor kantoren.j Het programma in deze periode wordt vrijwel geheel bepaald door het aspect woningbouw en in sa menhang daarmee het aspect wijkpark. In eerste instantie is de gehele ring rond de stad, inclusief locaties bij Sint Laurens en Nieuw- en Sint Joosland in be schouwing genomen voor de uit breiding van het stedelijke gebied. Verder is als mogelijke locatie binnen het bestaande stedelijke gebied de locatie Veldzicht aan de Schroeweg in beschouwing geno men. In het geheel zijn 12 locaties bij de onderlinge afweging be trokken. Door de randvoorwaar den inzake het behoud van de groene longen vervallen de be bouwingsmogelijkheden in de ge ledingszone tussen Middelburg en Vlissingen (ten zuid-westen van de Stromenwijk), het gebied ten noord-oosten van de Leliëndaal- seweg, het gebied ten zuiden van de Prooyenseweg en het gebied ten zuid-westen van Reijershove. In verband met het bepalen van een mogelijke bouwlocatie in het ge bied van de noord-oostelijke uit breidingsrichting is tevens van belang vast te stellen waar een groene long zich het meest opti maal kan ontwikkelen. Aan de hand van een aantal afwegingen komt men dan tot de conclusie dat het aan de noordzijde van Middel burg aanbeveling verdient deze groene zóne te laten bestaan uit het sportpark Nadorst/volkstui nen en aansluitend het landbouw gebied tussen de Veerseweg en de Prooyenseweg. Bij de vergelijking van de overige locaties is gelet op de diverse woningbouwbeperken- de objecten en aspecten. Voor wat het verkeer betreft moet opge merkt worden dat voor de ver keerskundige waardei'ing uitge gaan is van een derde kanaalbrug in het verlengde van de Nieuw- landseweg. Zoals hiervoor ook al is aangegeven zullen ondanks ver- keersoptimaliserende maatrege len en een verkeersbeheersings- systeem op de Leliëndaalseweg en de Schroeweg files van tot lVè km ontstaan. Bij een dergelijke ver keerssituatie zal iedere volgende stedelijke uitbreiding, zowel ten noorden als ten zuiden van het kanaal de verkeersproblemen al leen maar verergeren. Daaruit moet de conclusie getrokken wor den dat de 3e brug in 1992 gereali- seerd moet zijn, daar anders elke stedelijke uitbreiding tot onoplos bare verkeersproblemen zal lei den. Aan de hand van de hiervoor ver melde toetsingscriteria komen voor stadsuitbreiding voor de pe riode tot 2003 als eerste in aan merking de gebieden Brigdamse- weg (noord-oostelijk van Klaren- beek) Veerseweg-Kanaal door Walcheren (ten oosten van Rams- ;urg), Torenweg (ten zuiden van rinsenhove, Reijershove en Dau wendaele) alsmede Veldzicht aan de Schroeweg. In verband met de waardevolle landschappelijke en ecologische aspecten komt het ge bied ten noorden van Klarenbeek niet als bouwlocatie in aanmer king. Door de aanwezigheid van diverse beperkingen voor verkeer en woningbouw leveren de loca ties ten westen van Vijvervreuga, ten westen van de Griffioen, ten noorden van de Walcherseweg, Sint Laurens en Nieuw- en Sint Joosland aanzienlijke beperkin gen op, zodat het gebruik van die locaties grote- problemen zal ge ven. De mate van bruikbaarheid van de vijf overgebleven locaties wordt afgezet tegen het uitgangspunt: optimalisatie van de structuur van de stad. Daarbij komen de navol gende aspecten aan de orde: a. de vingerstad-structuur en de functionele en ruimtelijke waarden van de groene longen; b. de stedebouwkundige afwer king van de stadsranden; c. de afstanden tot de binnenstad als regionaal verzorgingscen trum; d. een voorstel voor een tracé van de stedelijke variant van de Dammenweg; e. de invloed van het wegenver- keer- en spoorweglawaai op de omvang van de locaties. Na afweging van de verschillende aspecten bestaat er een voorkeur' voor de locaties Brigdamseweg, Veerseweg-Kanaal door Walche ren en Veldzicht. Tesamen bezit ten deze een omvang van 39 ha. voor woningbouw. De zones bij deze locaties grenzend aan de we gen hebben nog.een capaciteit van 17 ha. ruim voldoende voor de aanvullende functies (wijkpark en de volkstuin). Uit verkeerskundig oogpunt komt het gebied ten zui den van Dauwendaele daarna in aanmerking voor woningbouw. Deze locatie kan tevens dienen als reserve indien omstreeks het jaar 2000 mocht blijken dat maat schappelijke ontwikkelingen hierom vragen. Met deze locatiekeuze wordt be reikt dat de vingerstad-structuur wordt versterkt en de functionele en ruimtelijke waarden van de groene longen optimaal worden benut. Tevens worden die locaties benut, die het meest gunstig liggen ten opzichte van het stedelijke hoofdwegennet. Inspraak De structuurschets ligt tot 16 maart 1985 ter inzage bij het bu reau Voorlichting, Stadhuisstraat 2, tijdens kantooruren van maan dag t/m vrijdag van 8.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur. Voor be langstellenden is de structuur schets ook in bruikleen te verkrij gen. Hiervoor dient u een afspraak te maken met het bureau Voor lichting. Degenen, die nader geinformeerd willen worden over de verschil lende onderdelen van de struc tuurschets kunnen daarvoor een afspraak maken met het bureau Voorlichting. Tot 1 april 1985 bestaat de gele genheid schriftelijk te reageren (schriftelijke inspraak). In ver band met de verwerking en beantwoording, wordt gevraagd de onderwerpen van de structuur schets en de daarover te stellen vragen, opmerkingen enz. zo con creet mogelijk aan te geven. Tot 1 april kan men zich tevens aan melden voor deelname aan de nader vast te stellen inspraak bijeenkomsten in de maanden april en mei. Bij bureau Voorlichting zijn for mulieren verkrijgbaar voor de schriftelijke inspraakprocedure en voor de aanmelding tot deelna me aan de inspraakbijeenkom sten. Burgemeester en wethouder hebben besloten het parkeren te verbieden aan de zijde van het gedeelte van de Vismarkt waaraan de panden Vismarkt 7 tot en met 21 zijn gelegen en het gedeelte van de Vismarkt voor het Pand Vismarkt 3 tot aan de paaltjes. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na vandaag beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, maar moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42,4331 EW Middelburg. Het volledige verkeersbesluit ligt bij het Bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 ter inzage. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat met ingang van 1 maart 1985 het ontwerp-besluit van Provinciale Staten van Zee land met het daarbij behorende voorstel van Gedeputeerde Staten tot indeling van de provincie Zee land in samenwerkingsgebieden voor de toepassing van de Wet Gemeenschappelijke Regelingen voor een ieder gedurende twee maanden ter inzage ligt bij het Bureau Voorlichting. Men is gekomen tot een voorstel tot indeling van de provincie in drie samenwerkingsgebieden, te weten: - Zeeuws-Vlaanderen - Walcheren - De Bevelanden, Schouwen- Duiveland, Tholen en Sint Phi- lipsland. Belanghebbenden kunnen tot een week na afloop van deze termijn schriftelijke bezwaren tegen dit ontwerp indienen bij Provinciale Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Het bouwplan en schetsplan van de voorgenomen herziening van het Wederopbouwplan om de bouw mogelijk te maken van een overdekt terras ten behoeve van het perceel 1940 nr. 6-8 ligt tot 8 maart ter inzage op de afdeling Algemene Zaken (eerste etage). Tot deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk bij ons kenbaar ma ken. De verordening bestuurscommis sie welzijn die op 1 december 1984 in werking is getreden, ligt tot 5 maart ter lezing op de afdeling Algemene Zaken (eerste etage) in het stadhuis. - Commissie Gemeentewerken, maandag 4 om 19.30 uur Secr. dhr. P. Meeusen (spreekrecht) - Commissie Economische Zaken, dinsdag 5 om 19.30 uur Secr. dhr. M.v.d. Heijden (spreekrecht) - Adviesraad Welzijnsaccommodaties, dinsdag 5 om 19.30 uur Secr. mej. C. Manuputty (spreekrecht) - Commissie Volksgezondheid en Milieubeheer, donderdag 7 om 16.15 uur. Secr. dhr. M.C. Westveer (spreekrecht) - Commissie Sociale Zaken, donderdag 7 om 19.30 uur Secr. dhr. J.W. de Wolf (spreekrecht) - Commissie Onderwijs, maandag 11 om 16.00 uur Secr. dhr. H. Groesser (spreekrecht) - Commissie Financiële Zaken, dinsdag 12 om 16.00 uur Secr. dhr. N.A. Meijer (spreekrecht) - Commissie ROVOS, dinsdag 12 om 19.30 uur Secr. dhr. M.C. Harinck (spreekrecht) - Commissie Welzijn, woensdag 13 om 16.00 uur Secr. dhr. A.J. Wien (spreekrecht) - Bestuurscommissie Culturele Zaken, donderdag 14 om 15.45 uur Secr. mej. J. Cijsouw (spreekrecht) - Gemeenteraad, maandag 18 om 14.00 uur - Bestuurscommissie Welzijnsaccommodaties, dinsdag 26 om 19.30 uur Secr. mej! C. Manuputty (spreekrecht) Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak gemaakt worden met de commissiesecretar(is)esse op het stadhuis. Telefoon 26251. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Nieuw Middelburg Gedeeltelijk afge sloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK Woonbuurt verbetering AANVANGS DATUM In uit voering In de gemeenteraadsvergadering van 18 maart zal de financiële meerjarenplanning voor de jaren 1986 t/m 1989 worden behandeld. Hierin staat vermeld hoe men de gemeentegelden in die jaren denkt te besteden. Deze planning ligt voor u ter inzage bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Colofon Deze voorlichtings- rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5