Pod ïum Films DOE-HET-ZELF! boeken ^Tijdschriften ms \Féekeinddiensten Expositie DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 27 februari 1985 MIDDEN ZEELAND MIDDEN ZEELAND Muzikaal sieradenkistje KINDERBOEKEN Wijzigingen: bij voorkeur schriftelijk. Het adres: Postbus 5017,4330 KA Middelburg, telefonisch maandag voor 14 uur: 01180-27651, toestel 54. APOTHEEK: OVERZICHT VAN DONDERDAG TOT EN MET WOENSDAG Drie eenakters: 'Het verhaal van de dierentuinvan Samuel Beckett en 'ik denk, dus ik benvan Ton de Wil worden gespeeld door Tejater Taps. Minitheater, Verwerijslraat Middelburg, zaterdag 20 uur. Kaarten f 7,50, CJP/Pas 65 f5,50. Tejater Taps Hel verhaal van de dierentuin'gaat over de onmacht van mensen om met elkaar in contact te komen. Net als in de dierentuin leven mensen in- kooien afgescheiden van elkaar. 'Footfalls' is een uiteenzetting in bewe ging en poëzie tussen moeder en dochter, gesymboliseerd door twee stem men en de Jiguur die op een verdonkerd toneel heen en weer loopt. Ten slotte 'ik denk, dus ik benis een vraag naar de herkomst van de geslach ten en naar de geloofwaardigheid van iets als 'ethiek 'De Nick Nolov Band' maakt muziek die in stijl varieert van New Wave tot Neo-Afrikaans met vleugjes Grote Stads Rock en Reggae. De band bestaat uit Rick Nolov (zang/gitaar), Stijn Nolov (basgitaar/zang), Hans Keuls (drums) en Zusje Nolov percussieDe Piek Vlissingen, zaterdag 22 uur. 'De Sneeuwkoningin' is een sprookjesballet dat wordt uitgevoerd door leerlingen van balletschool 'De Spiegel' in Goes. De Prins van Oranje Goes, zaterdag en zondag 14.30 uur. Kaarten f 12,50, kinderen f 7,50. Het sprookjesballet "De Sneeuwkoningin" is naar een verhaal van Hans Cristian Andersen, bewerkt voor ballet door Conny Sijlmans en Margriet Sinke op muziek van diverse komponisten en aangepast aan het dansnivo van kinderen. Uiteraard is wat de kinderen op deze voor stelling laten zien het belangrijkste aandeel in het kijkspel. Er zijn echter kosten fllög moeite gespaard om er een kompletc theatervoorstelling van te maken. Voor alle kinderen zijn er kostuums ontworpen en gemaakt met veel inzet van de ouders. De decors voor de 12 verschillende scenes zijn ontworpen en gebouwd door een aantal vaders, die ook tijdens de voorstellingen ervoor zorgen dat het podium 12 keer een gedaantewis seling ondergaat. Het Nederlands barokmuziekensemble 'Camerata Amsterdam' wordt geassisteerd door vocale solisten en het Conservatoriumkoor Zwolle onder leiding van Jos Lensink. Concertzaal Middelburg, vrijdag 20 uur. Kaarten f 15,-, CJP/Pas 65 f 11,-. Camerata Amsterdam werd opgericht in 1974 met als doel het ten uitvoer brengen van 17e en 18e eeuwse muziek. Ten einde het komplete repertoire van renaissance- en barokmuziek te kunnen bestrijken, wor den programma's samengesteld met verscheidene gastsolisten. In Mid delburg worden werken uitgevoerd van Bach (Cantates 106: 'Gottes Zeit ist die allerbeste Zeit' en 18: 'Gleich wie der Regen und Schnee vom Himmel fait') en twee 'geistliche Konzerte' van Heinrich Schütz. Vokale solisten zijn: Tanja Willemstijn (sopraan). Marius van Altena (tenor) en Harry v.d. Kamp (bas). De algehele leiding berust bij Chris Farr, die tevens het orgel bespeelt. Hard-rock in de Michael Schenker/Scorpions/ Vandenberg traditie is een benaming die de muziek van 'Gilgamesj' goed past. The Cavern, Middelburg, zondag 15.30 uur. 'Gilgamesj' begon in 1977 als het Nederlandse antwoord op bands als 'Styx' maar langzaam aan werd de sound steeds heavier. De groep kreeg bekendheid met de LP 'Metal Clogs'. Actueel is de mini-LP 'Take one'. De band bestaat uit Hans Laponder en Jan Vos (bas), Gerry den Hartog en Hennie van Santen (gitaar) en Frank van Stijn (zang). De Faam VvVT* PvïT> Zelf' iets maken, voor in huis of voor in de tuin. is meestal niet zo eenvoudig. Maar een goede werktekening en bouwbeschrij- ving maakt het al een stuk ge makkelijker. Speciaal voor onze lezers behandelen wij in deze krant elke week een nieuwe bouwtekening voor het maken van speelgoed, klokken, meube len. tuinartikelen etc. Daarbij ko nen zowel eenvoudige werkstuk ken als werkstukken voor de meer gevorderde doe-het-zelver aan bod. De ontwerpen zijn van Kar- weipost bv. een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in het maken van tekeningen voor jong en oud en dat zich tot doel stelt de crea tieve handvaardigheid te bevor deren. Op iedere tekening zijn de be langrijkste onderdelen op ware grootte weergegeven zodat men ze slechts behoeft over te trekken en ifit te zagen. De uitgebreide ma- teriaallijsten geven de exacte ma ilen van de verschillende onderde len en de totaal benodigde hoe veelheden. Zodoende blijft het materiaalverlics tot een minimum beperkt en is een zo goedkoop mogelijk uil. Wie de duidelijke instructies stap voor stap opvolgt, maakt de werkstukken spelender-, wijs. OVERZICHT VAN DONDERDAG TOT EN MET WOENSDAG Kies dit bijzondere sieradenkistje als projekt voor uw kado. U kunt het in een weekend maken met behulp van de tekening op ware grootte. Hel kistje is 23 x 30 x 11.5 cm. Het heeft een met fluweel beklede tray die scharnierend aan het deksel is bevestigd. Als het deksel wordt geopend dan komt de tray automatisch mee naar boven. Een onzichtbare veer onder de tray zorgt eFvoor dal liet deksel in iedere stand open blijft slaan. In de tray met vakverdeling kunnen kleine sieraden zoals ringen en oorbellen worden opge borgen. Grotere sieraden gaan onderin het kistje. De tekening laat zien hoe een muziekdoosje kan worden ingebouwd dat gaat spelen als het deksel wordt geopend en weer stopt als het deksel wordt gesloten. Het kisje kan naar keuze worden gemaakt van zacht hout of van hard hout. Hel hier afgebeelde kistje werd gemaakt van mahonie met aan de voorkant gevlochten fineerstrips. De tekening kunt u bestellen door J' 12.50 over te maken op giro nummer 3567600 l.n.v. Karweipost BV te Vleuten onder vermel ding van nr. 239 F/Vl ZVA 'Francesvan Graeme Clijford met Jessica Lan ge en Kim Skan- lev. Meccano Middelburg, woensdag 20.30 uur. Jessica Lange als Frances Deze film vertelt over het leven van de Hollywood-actrice Frances Farmer die in 1935 door de Paramountstudio werd aangekondigd als 'de nieuwe Garbo'. Haar succes was van korte duur: na nog geen tien jaar werd zij wegens haar 'andere manier van denken en leven' opge nomen in een psychiatrische inrichting waar zij de afschuwelijkste be handelingen onderging. Voor haar opname was ze herhaaldelijk in hel nieuws geweest wegens openbare dronkenschap en werd ze beticht van het beledigen van een politie-agent. In deze film wordt het ongelukkige leven van Frances grotendeels verklaard door haar voortdurend afzet ten tegen de wereld binnen de Hollywood-studio's en het optreden van haar moeder die koste wat het kost een ster van haar dochter wil maken al moet ze daarvoor in een dwangbuis. 'Purple Rain' van Albert Magnoli. Grand Theater Goes, donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 20 uur, vrijdag en zaterdag 19 en 21.30 uur, zondag 14, 19 en 21.30 uur Deze film vertelt het verhaal van een briljant maar om erkenning worstelend musicus maar ook van een jongeman op zoek naar zelfbe wustzijn en liefde Hij wordt verliefd op een mysterieuze jonge vrouw en worstelt ook met familieproblemen. De grootste bedreiging blijkt uit eindelijk Morris te zijn, de leider van een der beste funk-groepen in Amerika: The Time. Morris wil hem niet alleen professioneel verslaan maar ook nog zijn vriendin inpalmen 'De Illusionistvan Jos Stelling met Freek de Jonge, Jim van der Woude, Catrien Wolyliuizen en Gerard Thoolen met muziek van Willem Breuker. De Piek Vlissingen, donderdag 21 uur. Deze film gaat over twee broers (Freek de Jonge en Jim van der Woude) van wie de ene hogerop wil en de andere verknipt raakt: de roem van de ene gaat ten koste van de ander. Wie van beide broers nu echt gek is en wie Kaïn is en wie Abel valt nog te bezien. De Jonge is er in deze film in geslaagd om de verbale hoogstanndjes uit zijn theaterprogramma's te vertalen in beelden. 'Where the green A nis dream' van Werner Herzog met Bruce Spence, Roy Marika, Wandjuk Marika, Norman Kaye en Ray Barrett. Meccano Middelburg, vrijdag lol en met dinsdag 20.30 uur. In een Australische woestijn wil een mijnbouwcompagnie een installa tie bouwen. Het betreffende terrein is echter bezet door Aborigines die zeggen dat hel hun stuk grond is dat bovendien heilig is omdat de 'Green Ants' daar dromen. Op allerlei manieren wordt geprobeerd de Aborigines te verdrijven. Uiteindelijk arriveert een speciale delegatie van de compagnie maar ook hun bemiddeling levert geen resultaat. De Aborigines spannen een proces aan dat ze verliezen maar wel wordt in het vonnis vermeld dat hun passende compensatie geboden moet wor den voor het stuk woestijn. Tot ieders verbazing kiezen ze ter compen satie het vliegtuig van de compagnie. Ze krijgen het vliegtuig en weten het na ongeveer een week te starten en op te stijgen. Niemand heeft meer iets gehoord van deze groep Aborigines. teloor Jan Smeëkens) Sinds 'Tejo' dat hij samen met Harry Jekkers schreef, is Koos Meinderts ook bij volwassenen een bekend auteur. Maar hij de buteerde met een kinderboek: 'Mooi meegenomen'. Onlangs verscheen van hem HALLO NACHTVLINDER dat bedoeld is voor kinderen vanaf negen jaar. Het is een spannend verhaal over min of meer gewone gebeurtenissen dat toch niet ge forceerd aandoet, doordat hij de lotgevallen van zijn hoofdpersoon in de tijd achterelkaar plaatst, wal al te gewoon is weglaat, en zo zijn lezers hel idee geeft dal ze getuige zijn van een groots en uniek avontuur. Elke woensdagavond om klokslag negen uur vertellen Anne en Ester elkaar over hun walkie-talkies hun geheimen. Soms zijn ze na een kwartier al uitgepraat, maar een enkele keer duurt het tot diep in de nacht. Niemand weet ervan. Op een dag probeert Anne met een badkuip in de Singel te varen. Ze gaat kopje onder en wordt ge red door Lena met wie ze be vriend raakt. De ietwat zonder linge vrouw vertelt haar over haar reizen. En over haar grootste wens: een reis naar Trir-nan-og. Eens in de zoveel tijd rijst dit ei land waar de tijd stilstaat voor de kust van Ierland op uit de zee. Tijdens een vakantie bij haar broer in Antwerpen ontdekt Anne op de Vogeltjesmarkt een boek met Ierse volksverhalen. Omdat er ook een hoofdstuk over Trir- nan-og in zit. geeft ze het Lena cadeau. Als Anne haar een paar dagen later nog eens op wil zoe ken is Lena verdwenen. Een buurman geeft haar het boek te rug. De bladzijde over Trir-nan- og is eruit gescheurd. Weer thuis ziet Anne de tegel die ze van Lena kreeg: 'Wat niet kan is nog nooit gebeurd'. Koos Meinderts schrijft korte, soms weieens stotende zin netjes. Een enkele keer komt hij ook zelf in het verhaal om de hoek kijken. Bijvoorbeeld wanneer hij uitlegt wat een heeroom is en wat voor werk die doet. Zulke uilleggerige stukjes houden het verhaal onno dig op. De tekeningen van Jansje Bou- man sluiten mooi aan bij dit ver haal over twee hartsvriendinnen en hun belevenissen. Hallo Nachtvlinder! door Koos Meinderts met tekeningen van Jansje Bouman. Uitgeverij Ploeg- sma. Amsterdam. Prijs f 18,90. JONG, het verhaal van jongeren in een jour nalistieke documentaire Over de twee miljoen jongeren van Nederland wordt vaak te generali serend gesproken. De leeftijds groep tussen twaalf en negentien jaar - die in 1985 speciale aandacht krijgt vanwege het door de Vere nigde Naties uitgeroepen Interna tionaal Jongerenjaar - valt onmo gelijk over één kam te scheren. Er zijn vele groepen jongeren. Dat is één van de conclusies na lezing van het boek JONG: een journalistieke dokumentaire waarin tachtig jongeren aan het woord komen. De Raad voor het Jeugdbeleid - een advieskollege van de regering - liet het boek door Rudie Kagie maken. 'Mis schien', schrijft hij, 'is dit wel het tijdperk van de grote verwarring. Slechts kleding biedt houvast voor wie zich als lid van een groep wil profileren en dit hulpmiddel krijgt een steeds nadrukkelijker funktie als zodanig'. Scholieren uit Apeldoorn, jonge medewerkers van de Kindertele foon in Zwolle, wegloopsters uit Heemstede en Aerdenhout. jonge homoseksuelen uit Den Haag, Surinaamse jongeren uit Rotter dam. jonge werklozen, deelne mers aan projekten voor alterna tieve werkgelegenheid in Middel burg, Hengelo en Oost Gronin gen, jeugdige voetballers uit Ven- ray en Veronica-jongeren - zij doen in het boek allemaal uitvoe rig hun verhaal. Vaak klinkt daar een zorgelijke ondertoon in door. De perspektieven voor de toe komst zien er niet onverdeeld zonnig uit. Rogier, die in Apel doorn de havo bezoekt, wil na het behalen van zijn diploma naar het atheneum om daarna te gaan stu deren. 'Wat moet je anders?', vraagt hij zich af. 'Er zijn bijna geen mogelijkheden. Ja, bij de Centra of bij de Dagmarkt gaan werken of zo'. Zijn klasgenoot Marco is optimistischer: "Er is heus wel werk. Er is züt werk, maar het probleem is dat de men sen gewoon niet willen werken. Als ze bijvoorbeeld hebben ges tudeerd voor leraar vertikken ze het om ergens achter de kassa te gaan staan. Ik vind, ze moeten gewoon alles aanpakken'. Het is een gedachtengang die weerklank vindt bij de bezoekers van een vormingscentrum in Den Haag: allen werkloos, maar be reid elk baantje aan te nemen dat zich aandient. 'Als je werk zoekt krijg je het ook. Als je maar lang genoeg zoekt dan zal het op een dag lukken. Als je thuis blijft zit ten gebeurt er niets, want het komt je niet aangewaaid'. In vele plaatsen van het land zijn er projekten voor alternatieve werkgelegenheid. Hoe de deelne mers daar tegenover hun - meestal tijdelijke - arbeid staan valt in hel boek JONG te lezen. Zo zegt Erik, bezoeker van de Drukwerkplaats in Middelburg, dat het gaat om 'een beetje bezig te wezen': 'Klei ne opdrachtjes uitvoeren enzo voorts. Leren komt er ook wel bij, maar dat gaal hier meer indirekt. Het drukken zelf is natuurlijk ook een hele ervaring'. Door al deze, uitvoerig uit de mond van de betrokkenen opge tekende verhalen is JONG een vlot leesbaar en op veel plaatsen onthullend relaas geworden over wat jongeren denken en hoe zij leven. Daarbij komen overigens niet alleen problemen aan bod. Amateurvoetballers uit Venray en de in diverse plaatsen van het land opgezochte achterban van de om roeporganisatie Veronica hebben oneer andere interesses en vertel len daarover. JONG, jongens en meisjes aan het woord, door Rudie Kagie, uitge verij De Trommel (Amsterdam) in samenwerking met de Raad voor het Jeugdbeleid. Het boek JONG (144 pagina's met foto's van Han Singels) is verkrijgbaar in de boekhandel en kost 10,- (ISBN nummer: 90 62640273). 'Die verlorene ehe der Katharina Blumvan de duitse cineast Volker Schlöndorff. Meccano Middelburg, donderdag 20.30 uur. Katharina Blum is gescheiden en woont alleen op een flat. Zij komt in aanraking met een anarchist en wordt ervan verdacht tot diens groep te behoren en dus een gevaar te zijn voor de samenleving. Behalve de politie gaat ook een sensatieblad zich met haar bezig houden. Haar verleden wordt uiteengerafeld, haar doodzieke moeder lastig gevallen. Katharina is woest op de sensatiejournalist die haar voortdurend achtervolgt Wanneer de politie haar anarchistische vriend gegrepen heeft, nodigt zij de journalist op haar fiat uil en schiet hem dood. Bij zijn begrafenis wordt de journalist tot martelaar van de vrije meningsuiting uitgeroepen. Mooie verfilming van de novelle van Heinrich Böll. 'Absence of ma-, licevan Sidney Pollack met Sally Field en Paul Newman. Alham- bra II Vlissingen Z VU), woensdag 20 uur Paul Newman en Sally Field in 'Absence of malice' Een journaliste publiceert in haar onschuld een artikel (van de hand van een te kwader trouw zijnd lid van een onderzoekscommissie) in een krant, dal een kwaad licht werpt op een onschuldig man. Als zij zich verschuilt achter onschendbaarheid van de pers. besluit hij het haar betaald te zetten. 'Bachelor party' oftewel 'hengstenbal' is van dezelfde makers als 'police academy' met Tom Hanks en Tawny Kitaen. Alhambra I Vlissingen, donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 20 uur, vrijdag, zaterdag en zondag 19 en 21.30 uur, zondag in Alhambra II om 14 uur. 'Bachelor Party' is een komische film over een vrijgezellenfeest. Op dat vrijgezellenfeest komen gasten die alles doen wat vrijgezellen eigenlijk niet mogen. De vraag is hoe je een hotelkamer verandert in een 'pikant pretpark'. Die vraag wordt beantwoord in deze Amerikaanse productie. 'Once upon a ti me in A merica van Sergio Leone met Robert de Niro in de hoofdrol. Al hambra 11 Vlissin gen. donderdag tot en met dinsdag 20 uur. Scène uit 'Once upon a time in America' Tien jaar geleden gooide Sergio Leone hoge ogen met 'Once upon a time in the west'. Ditmaal echter geen western maar een beladen ver haal over twee jongens die in de armenwijk Lower East Side in New York aan elkaar verknocht raken, een imperium vestigen en zelfs doordringen in de politiek. Dal geld en macht toch niet gelukkig maken moeten ze uiteindelijk erkennen. Ook bij deze film de meeslepende muziek van Ennio Morricone. PORNO 'Confessions of Seka' voor boven de 18. Alhambra 1, Vlissingen. Vrijdag 23.30 uur. 'Gulzig naar liefde' voor boven de 18. Grand Theater Goes vrijdag 23.30 uur. 'Sneeuwwitje en Rozenrood', een sprookje voor kinderen vanaf vier jaar. Meccano Middelburg, zaterdag 15 uur. Een Childhood produktie die ervoor instaat, dat de griezeligheid van de gebroeders Grimm beperkt blijft en elke film een prachtig, romantisch en vrolijk kijk- en luisterspel wordt. De voornaamste rollen worden door kinderen gespeeld. Het is dus geen tekenfilm. 'Allemaal tuig' is een Nederlandse speelfilm voor kinderen boven de 12 jaar. Meccano Middelburg, zondag 15 uur. Een televisieverslaggeefster maakt een reportage over een jeugdbende ergens in een grote stad in Nederland. De bende bestaat uit twee meisjes en vijf jongens die vernielingen en brandstichtingen op hun naam hebben. De verslaggeefster wil er achtéf zien te komen waarom de bende dit allemaal doet en zoekt contact met ze. Maar zo gemakkelijk lukt dat niet: de jongeren laten niet zo snel iets los. Ze zijn argwanend en het wordt de verslaggeefster duidelijk hoe dat komt. De bendeleden kunnen bij hun ouders niet terecht met hun problemen die het gevolg zijn van verveling, werkloosheid en een uitzichtloos leven. In de disco en in het buurthuis worden ze geweigerd. Ze steken uiteindelijk ook het buurthuis in brand. 'Peppi en Kokki bij de marine' met Gerard van Essen als Peppi en Herman Korlekaas als Kokki. Verder met Jules Croiset. Jaap Stobbe en Ger A tsma. Nederlands gesproken. A lhambra I Vlissingen, zondag 14 uur. Wanneer Peppi en Kokki lekker aan het strand spelent ontdekt Kokki een bom in het zand. Wanneer de bom wordt opgeblazen gaat het hondje van Kommandant Plus er plotseling met de springlading van door...Als ze met z'n drieeën na het spannende avontuur aan boord van het schip zitten wordt er plotseling een pijl in de muur gegooid met de geheimzinnige boodschap 'nog vijf dagen dan is uw dag gekomen'. Kommandant Plus vraagt de hulp van Peppi en Kokki en ze blijven aan boord van het schip. Nog meer pijltjes zorgen ervoor dat opeens bijna iedereen verdacht wordt. Nadat Peppi en Kokki ook nog gearresteerd worden op een eiland blijkt dat er van misdaad geen sprake is. Ze kunnen rustig de verjaardag van Kommandant Plus gaan vieren. HtTSARTSEN MIDDELBURG: zaterdag tot 24 uur: G.J.M. Meijer, De Krammer 14, tel: 14664, zondag tot 24 uur: J. de la Hayze, Bellinkpletn 3, tel: 28574. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tol 18 uur. VLISSINGEN zaterdag tot 24 uur: J.A.B. Cramer, Gerbrandy- straat 6. tel: 65498, zondag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel: 13933., vi sites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30 tot 13 uur en van 17 tol 18 vur. SOUBURG, NIEUWLAND, AR- NEMUIDEN, MIDDELBURG ZUID: zaterdag A.G. Bouwmees ter, Stationsplein I, Arnemuiden, tel: 01182-1308, zondag J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, O- Souburg, tel: 01184-61500. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot )3 uur en van 17.30 tot ?8 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, SEROOSKERKE, VROUWEN POLDER, VEERE EN ZAND DIJK - zaterdag en zondag: A. Dijkstra, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel: 01189-2523. DOMBURG, AAGTEKERKE, WESTKAPELLE, KOUDEKER- KE, ZOUTELANDE, MELIS- KF.RKE EN BIGGEKERKE vrij dag 18 uur tot en met zondag 24 uur: A. v.d. Male, Duinweg 59, Zoutelande. tel: 01186-1282. WEST- EN MIDDEN WAL CHEREN B. Bouwense, Valke- nisseweg 14, Biggekerke, tel: 01185-2190. TANDARTSEN: Spreekuur voor spoedgevallen zaterdag en zondag van 11 tot 12 uur: J.M. Jansen, J. van Hoofk- wartier 90, Middelburg, lel: 01180-15595. MIDDELBURG van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daarop volgend Stromenwijk-'t Zand, Maasstraat 56, tel: 35565. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvol gend: Souburg, C. v. Perestraat 1. tel: 61593. VERLOSKUNDIGE: Geldt uitsluitend voor VLISSIN GEN EN OOST-SOUBURG: P.J. van Ginkel. Pres. Roosevelt- laan 232, tel: 12775. DIERENARTSEN: DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTKAPELLE Oude Dom- burgseweg 33a, 01188-1443. Be handeling kleine huisdieren op afspraak. Kleine huisdieren (gezelschaps dieren) het hele weekend: A. Ruys te Middelburg, tel: 01180-13118, consult na telefonische afspraak. MIDDELBURG Grote huisdie ren: 01180-33803, visites aanvra gen van 8 tot 9 uur. KLEINE HUISDIERENPRAK TIJK OOST-SOUBURG Ka naalstraat 3.01184-60860, het hele weekeinde bereikbaar. WIJK VERPLEEG KI NOIGEN: MIDDELBURGSTAD telefoon 01180-12228. Avonddienst van 17.30 tot 22.30 uur tel: 01180-14366. MIDDELBURG-ZUID EN AR NEMUIDEN tel: 01180-14366, avonddienst van 17.30 tot 22.30 uur, telefoon 01180-14366. KOUDEKERKE, MELISKER- KE, BIGGEKERKE, ZOUTE LANDE, WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, OOSTKAPELLE, GRIJPSKER KE, VEERE, GAPINGE, VROU WENPOLDER, ZANDDIJK, SEROOSKERKE EN ST. LAU RENS: L. Burger, Duinweg 55, Oostkapelle, tel: 01188-2746. VLISSINGEN-STAD: J.H. Dek ker. tel: 01184-66681. WEST-SOUBURG, PAPEGAAI ENBURG, BOSSENBURG, WESTERZICHT, PAAUWEN- BURG, OOST-SOUBURG EN RITTHEM: E.B. Waterman- Westerbrink. tel: 01180-14051 Zeeuwse Bibliotheek (Kous- teensedijk) Middelburg IEN VAN DEN BF.RG, geweven wandkleden onder de titel 'le zen en schrijven'. Maandag 17.30 tot 21 uur, dinsdag tot en met vrijdag 10 tot 21 uur en zaterdag 10 tol 13 uur. Lange Noordstraat 56, Mid delburg GERA DAUVIL- IJER, schilderijen, aquarellen en kunstfoto's. Maandag tol en met zaterdag 9 tot 18 uur. Galerie Montparnasse (Rei- eerstraal) Middelburg HE DENDAAGSE KUNSTE NAARS een nieuwe collectie. Dinsdag tot en met zaterdag 14 tol 18 uur. St. Janstraat 41-43 Middel burg ANNEKE RUIM- SCHOTEL. Touwplaslieken. Donderdag tot en met zater dag 14 tot 17 uur. Iguana Bcllamvpark Vlissin gen LEVENDE REPTIE LEN, AMFIBIEËN EN IN- SEKTEN. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. Galerie de Wijnstock (Bel- linkstraat 32) Middelburg ANNET ARDESH (spritzte"- keningen) en CAROL VAN DEN BOOM (bronzen). Donderdag tot en met zater dag 14 tot 17 uur, zaterdag van 11 tol 12.30 uur tot en met 2 maart. Gortstraat 48. Middelburg WILLEM VADER schildek- rijen. aquarellen en kunslfo- to's. Maandag tot en met za terdag 9 tot 10 uur. Dam 43 Middelburg RAOUL DE KEYSER schilderijen. Donderdag tot en met zondag van 14 tot 17 uur. Biologisch Museum. Dom burg. DE NATUUR IN ZEE LAND en DIEREN IN DE NATUUR dagelijks van 10 tot 17 uur. De Vleeshal, Middelburg PA- NAMARENKO, objecten. Dinsdag tot en met zaterdag van 13 tot 17 uur en op zondag van 14 tot 17 uur. Stedelijk Museum (Bellamy- park) Vlissingen. VLISSIN GEN, TIJDENS EN KORT NA WO II en LAARS OP DE FLES: Het oorlogsgebeuren tussen 1940 en 1945. Dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur. zaterdag van 13 tot 17 uur. Balans 17 Middelburg LEENDF.RT VAN DER POOL schilderijen en teke ningen. Woensdag tot en met vrijdag II lot 17 uur en zater dag 10 tot 16 uur.

de Faam | 1985 | | pagina 10