W a <D N 0 <D 7T 'PLAAGDIEREN' NIET ALTIJD MET GIF VERWIJDEREN II <VQ<=! 5" Q. O 2 <D 5" Sta HH m 7 I® S o 4 16 - 23 januari week UITTREDING SCHOOLARTSEN- DIENST/D.G.D. Q <D DE FAAM Woensdag 23 januari 1985 MENU 'TAFELTJEDEKJE' jv^ek 28 jan. - 2 Grondregels 1983 algemene bepalingen erf pacht ff VERLENEN HINDERWETVERGUN NING De barre weersomstan digheden van deze winter hebben een nadelige in vloed op uw auto. Vocht en kou werken roestvor- ming in de hand. In de parkeerkelder Geere staat uw auto echter droog en bovendien geldt tot 1 april dat u kunt par keren voor half geld. Huisvestingscommissie zetelt niet meer in het gemeentehuis, maar houdt nu elke woensdagmorgen vanaf 10 uur spreekuur in het gebouw van de Woningbouwvereniging Middelburg, Dam 2, Telefonische afspraken voor dit spreekuur kunnen op de dag zelf worden gemaakt, vanaf 8 uur. Tel. 16251. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan gratis af te halen folders/brochures: - Vluchtelingenwerk Nederland - Gelijke kansen je goed recht - Buitenlandse pleegkinderen - Informatie buro Baanlozen Service - E.T.I. voor Zeeland De gemeentelijke Sociale Dienst heeft sinds kort het eigen telefoonnummer 35860. Door overbezetting van de tele fooncentrale op het stadhuis was het vaak moeilijk een snelle verbinding met deze dienst tot stand te brengen. Hopelijk zullen deze problemen nu tot het verleden behoren. In deze strenge winter doet de dienst Gemeentewerken zijn uiterste best om de temperatuur in de Middelburgse scholen op een aanvaardbaar peil te houden, zonder dat al te kwistig met energie wordt omgesprongen. Aan alle schoolgebouwen voor het lager- en kleuteronderwijs, zowel openbaar als christelijk, werden isolatievoorzieningen aangebracht, terwijl ook een aantal verwarmingsketels werd vernieuwd. Tevens werd apparatuur geplaatst, die er voor zorgt dat automatisch alleen tijdens de schooltijden de gebouwen worden verwarmd. Buiten de schooltijden en tijdens vakanties worden de gebouwen alleen vorstvrij gehouden, wat neerkomt op ongeveer 10 graden Celsius. Met dit systeem wordt een forse energiebesparing bereikt. A Is er echter een storing optreedt, wat met al deze ingewikkelde technische apparatuur nu eenmaal voor kan komen, dan zijn de schoollokalen niet op tijd warm. Dit euvel heeft zich helaas de laatste weken enkele malen voorgedaan, waarschijnlijk tot vreugde van de kinderen, die aan zo'n storing een vrije morgen overhielden. Wanneer zo'n storing buiten de schooluren optreedt bestaat er een kans op stuk vriezen van de installatie. Mocht u dan ook constateren dat er ijsbloemen op de ramen van een schoolgebouw staan, dan doet u er goed aan het hoofd van de betreffende school hierover in te lichten. Deze kan dan de service dienst van de verwarming bellen. 1 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, witlof, aardappelen dinsdag Boerenkool, worst woensdag Rundvlees, spruitjes, aardappelen donderdag Goulash, erwtjes, rijst vrijdag Kippepoot, erwtjes, aardappelen zaterdag Jachtschotel De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 17 december van het vorig jaar besloten om als gemeente Middelburg uit te treden uit de 'Schoolartsendienst Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland (W). Dit besluit is aan Gedepu-. teerde Staten van Zeeland ter goedkeuring voorgelegd. Burgemeester en wethouders hechten er waarde aan u nu al te informeren over de consequenties van dit besluit. Het col lege meent dat de toetreding van de gemeente Middelburg tot de Districtsgezondheidsdienst Zeeland met zich brengt dat de uitvoerende en adviserende taken in het kader van de jeugd gezondheidszorg (inclusief de taken van de schoolartsendienst) worden overgedragen aan .deze dienst. Omdat echter niet alle gemeenten binnen het werkingsgebied van de gemeen schappelijke regeling "Schoolartsendienst Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland (W.)" deelnemen aan de Districhtsgezondheids- In onze stad is de gemeentelijke Reinigingsdienst belast met de bestrijding van ongedierte. Onder de 'plaagdieren' in huis of bedrijf vallen o.m. de bruine rat, faraomieren, kakkerlakken en een groot aantal insekten. Het is vanzelfsprekend dat de bestrijding van ongedierte op deskundige wijze moet worden uitgevoerd. Onoordeelkundig gebruik kan immers leiden tot gevaarlijke situaties. Op z'n minst kunt u meewerken aan het voorkomen van gunstige levensomstandigheden voor insekten in gebouwen. <D 3 Door de gemeenteraad werden "Gronderegels 1983" en "Algemene bepalingen voor de uitgifte in erfpacht van gronden in de gemeente Middelburg vastgesteld en vervolgens goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zeeland op 20 november jl. De besluiten zijn op 1 januari 1985 in werking getreden. Tot 1 februari liggen ze ter inzage bij het gemeentelijk bureau Voorlichting aan de Stadhuisstraat. 1 Ongewenst In de wintermaanden trekken de ratten veelal in de richting van boerderijen en huizen om een schuilplaats en eten te zoeken. Het laatste omdat in de koude maan den van het jaar het veld te weinig voedsel oplevert. Ratten zijn ech ter schadelijk, gevaarlijk en on hygiënisch. Deze knagers zijn een duidelijk gevaar voor de gezond heid van mens en dier. Bij hun speurtochten naar voedsel knagen ze voorraden aan en bevuilen die met urine en uitwerpselen. Met de kans op besmetting van zowel mens als dier. Te denken valt aan varkenspest, mond- en klauwzeer en de ziekte van Weil. Eten dat door ratten is bevuild en zonder verdere bewerking wordt genut tigd kan ook leiden tot voedsel vergiftiging. De rat zelf is echter immuun geworden voor bepaalde ziekten. Daarbij komt nog dat dit dier zich bijzonder snel vermenig vuldigt. Allemaal redenen om deze beesten ongewenst te verklaren en hun aanwezigheid te bestrijden en te voorkomen. Voorkom overlast Ratten kunnen zich zeer goed' aanpassen, kunnen overal wonen en eten alles. Ze deinzen er niet voor terug om in onze woningen binnen te dringen. Een onplezieri ge gedachte. Toch zijn er mensen die er aan meewerken dat de rat zich in onze omgeving ophoudt. Dat gebeurt natuurlijk niet be wust. Vandaar ook dat we wat nader op de wijze waarop het fok ken van ongedierte kan worden voorkomen ingaan. Voorkomen moet worden dat door het - on verschillig - wegsmijten van afval een clandestiene stortplaats gaat ontstaan zomaar langs de weg of in sloten. Want dat is natuurlijk een paradijs voor de hongerige rat. En u weet het in Middelburg functio neert een goed lopende Reini gingsdienst die eenmaal per week het aangeboden huisvuil ophaalt. Mede hierdoor wordt de vervui ling een halt toegeroepen. Dikwijls zijn we ook veel te scheutig bij het voederen van vogels en niet te vergeten de eenden. Goed bedoeld maar het overblijvende brood en dergelijke lokt nu eenmaal de knaagdieren die we nu juist willen weren. Bovendien is het niet goed onze gevederde vriendjes al te veel te verwennen. Ze verleren dan zelf voedsel te zoeken. Zorg er dus voor dat eten voor de ratten onbereik baar blijft. Hieronder vermelden we een aantal gedragsregels. - Houd straten, plantsoenen, tui nen en braakliggende terreinen schoon. Voorkom dat ratten hier schuilplaatsen vinden. - Gooi het afval waar het thuis hoort. In de plastic zak, de grofvuilcontainer of op de ge meentelijke stortplaats. Grote stukken kunnen ook mee met de huisvuilophaaldienst. Wel op de juiste wijze aanbieden. - Voer vogels in vogelhuisjes of op voertafels, liefst niet op de grond en liefst zo vroeg moge lijk, zodat er geen restanten blijven liggen na de scheme ring. Buitengevel Voorkom dat ratten en muizen schuilgelegenheid of toegangen tot gebouwen kunnen vinden. Gaten in de buitengevel, bijvoorbeeld te brede spouw-ontluchtingssleuven of doorvoeropeningen van leidin gen, zijn mogelijke toegangen voor afdoende. U kunt insekten bui deze dieren. Ontluchtingsopenin- tenshuis houden met vliegengaas gen moet men daarom voorzien e.d. Vang in huis voorkomende van ventilatie-roosters met een 'beestjes' met de stofzuiger of pak maaswijdte van maximaal 0,5 cm. die goede oude vliegenmepper. De huiseigenaar dient dergelijke technische gebreken te voorkomen Melden of te herstellen. Bij nieuwbouw Als u ratten ziet moet u dit even kan de architect of Bouw- en Wo- melden bij de dienst Gemeen te- ningtoezicht al toezien op de juiste werken aan de Vlissingsestraat 21, uitvoering van werende middelen, tel: 27751, toestel 48. Insekten en/of mijten Als men last heeft van insekten of mijten moet er niet direct met gif worden gespoten. Laat eerst de soort vaststellen door een geoe fende waarnemer of insektendes- kundige. Vraag naar de Latijnse naam. Als de naam bekend is, kent men ook de leefwijze ervan en weet men of een bestrijdingsmid del nodig is. Immers niet elk insect is gevoelig voor een bepaald mid del. In zeer veel gevallen is het toedienen van giftige middelen niet nodig. Het veranderen van leefmilieu (bijvoorbeeld vocht, temperatuur) is voor het bestrij den van sommige 'plaagdieren' Gedeputeerde Staten van Zeeland verleenden een hinderwetvergun ning aan Hercules BV Middelburg voor het uitbreiden en wijzigen van de fabriek aan de Hercules- weg 35 door het in bedrijf nemen van een harsveresteringsketel met tanks en aanliggende apparatuur. Indienen beroepschrift mogelijk tot 12 februari. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. voor geschil len van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Een ver zoek tot schorsing of een voorlopi ge voorziening moet worden ge richt aan de voorzitter van de afd. voor geschillen van bestuur. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is in gesteld en tevens wordt verzocht de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Een beroepschrift kan alleen wor den ingediend door de aanvrager, door degenen die bezwaar in brachten tegen de aanvraag en door degenen die bezwaar in brachten tegen de aanvraag en door degenen die aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. De beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen tot het einde van de beroepstermijn op werk dagen ter inzage op kamer 5 van de afd. Algemene Zaken in het stad huis. Na een telefonische afspraak (tel. 26251, tst. 413) kunnen de stukken ook op donderdagavond worden ingezien. Ook op het bu reau Milieuzaken van de provin ciale Griffie, St. Pieterstraat 42 kunnen de stukken worden inge zien op werkdagen. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wan neer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. WELZIJNSPLAN EN -PROGRAMMA Eind vorig jaar is door de gemeente raad het gemeentelijk welzijnsplan 1985 t/m 1988 en het welzijnsprogram- ma voor 1985 vastgesteld. Daarbij zijn enkele wijzigingen aangebracht. Het vastgestelde plan en programma liggen tot 1 februari ter inzage op de afd. Welzijnszaken en het bureau Voor lichting, beide gevestigd in Stadhuis straat 2. Tegen het vastgestelde wel zijnsplan en -programma kan door be langhebbenden t/m 31 januari een be roepschrift worden ingediend bij de gemeenteraad. Van de beslissingen van de raad op eventuele bezwaarschriften kan beroep worden ingesteld bij de afd. Rechtspraak van de Raad van State. VERORDENING BESTUURSCOM MISSIE WELZIJN De verordening Bestuurscommissie Welzijn die op 1 december jl. in wer king is getreden, ligt nog tot 5 maart ter lezing op kamer 5 (afd. Algemene Za ken) in het stadhuis. PARKEER AUTOMATEN VERORDENING De verordening tot wijziging van de dienst, zal de Schoolartsendienst in afgeslankte vorm blijven bestaan. De uittreding van Mid delburg heeft geen gevolgen voor de taken op het gebied van de schoolgeneeskundige ver zorging omdat de opdracht aan de Districtsge zondheidsdienst inhoudt dat deze dienst een dienstenpakket aanbiedt dat minimaal gelijk is aan de dienstverlening van de huidige Schoolartsendienst. Het huidige personeel van de Schoolartsendienst zal daartoe door de Dis trictsgezondheidsdienst worden overgenomen. Wij gaan er vanuit dat met deze informatie eventuele verontrusting over de schoolgenees kundige verzorging wordt weggenomen. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Nieuw Middelburg Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer 2. Veersesingel Gedeelte tussen de Koepoort en Zacharias Jansenstraat afgesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK Woonbuurtver betering AANVANGS DATUM In uitvoering Herbestrating In uitvoering Parkeerautomatenverordening die de gemeenteraad op 25 juni vaststelde, ligt ter inzage op de afd. Algemene Zaken (bureau Bijzondere Wetten) tot 25 ja nuari. OPHOKPERIODE DUIVEN Nog tot en met 26 januari is een uit- vliegverbod voor duiven van kracht. Het is dan verboden één of meer duiven te laten uitvliegen. COLLECTES Tot nu toe zijn door burgemeester en wethouders voor het jaar 1985 huis- aan-huis-collectevergunningen ver leend aan: - Leger des Heils voor de periode 18 febr.-3 maart - Nationaal Rheumafonds voor de periode 11-17 maart - Simavior de periode 18-24 maart - Sakor - or de periode 25-31 maart - E.H.P j., afd. Middelburg voor de peri ue 1-14 april - Ne Hartstichting voor de periode 15-21 april - Ned. Astma Fonds voor de periode 6-12 mei - Kon. Wilhelminafonds voor de pe riode 26 aug.-8 sept. - Pr. Beatrix Fonds voor de periode 16-22 sept. - Sticht. Federatie Sociaal Pedagogi sche zorg voor zwakzinnigen en Sticht. Federatie van Ouderver. voor de periode 7-13 okt. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen, ook als men met collectezakjes werkt. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten zijn voorzien van een deugdelijk legitimatiebewijs dat zij op verzoek verplicht zijn te tonen. Voor zestigplussers, die kou en gladde wegen willen trotseren heeft het zwembad Poelendaele een speciaal zwemuurtje op de maandagmiddagen tussen drie en vier uur. Speciaal voor degenen die aan bewegingsoefeningen willen doen of willen leren zwemmen is de dinsdagmiddag gereserveerd tussen half vier en vier. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5