CTQ a <D N <D 7T WAT BETAALT U IN 1985 AAN GEMEENTELIJKE BELASTINGEN? Si. <D 3 i-s w«=! 8 3- 5' a 1 mm <P <D 2» O O o i OPENBARE VERGADERIN GEN IN JANUARI 3-9 jan. week O 3 (fi DE FAAM Donderdag 3 januari 1985 MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 7-12 jan. Kousteensedijk en omgeving Grondregels 1983 algemene bepalingen erfpacht NIEUWE MAATREGELEN Op de Rouaansekaai zijn ter beveiliging van de voetgangers-oversteek plaats verkeerslichten aangebrach op het kruis punt Bellinkbrug-Bel- linkstraat. Het overste ken op dit kruispunt is nu voor voetgangers een stuk minder gevaarlijk ge worden. Zoals reeds eerder is gemeld heeft de afd. Bevolking c.a. sinds 1 jan. afd. BURGERZAKEN. Het adres bleef Stadhuisstraat 2. U kunt zich hier vervoegen voor zaken als: Burgerlijke Stand, verhuizingen, paspoorten, rijbewijzen, militaire zaken, verkiezingen, huursubsidie, huurgewenningsbijdrage en verhuiskosten vergoedingen. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/ brochures: - Bijstandskrant nr. 2 - Jobless nieuws - Informatie-voorziening ruimtelijke ordening - Welkom in het vernieuwde hart van Middelburg - Uit kalender januari Tijdens de raadsvergadering van 17 december werd afscheid genomen van de heer G. Koole, lid van fractie van het C.D.A. Ruim 13 jaar maakte hij deel uit van de Middelburgse gemeenteraad. Zijn plaats zal worden ingenomen door mevrouw E.M.J. van Brummelen. Bij het begin van het nieuwe jaar zijn een aantal gemeentelijke tarieven gewijzigd. Over die van de gemeentelijke belastingen vindt u op deze pagina nadere gegevens. De tarieven van de zweminrichting Poelendaele moesten helaas per 1 januari worden verhoogd. Wij willen u erop wijzen dat oude 10- badenkaarten nog tot en met 31 maart 1985 kunnen worden omgeruild tegen nieuwe, met verrekening van het verbruikte deel van de oude kaart en het prijsverschil met de nieuwe. Op 9 januari zal de commissie huisvesting voor het laatst spreekuur houden in de Stadhuisstraat. Met ingang van 16 januari vinden deze spreekuren plaats in het gebouw van de Woningbouwvereniging Middelburg, Dam 2. Wij zullen u hierover volgende week nader inlichten. Gedurende de maand januari liggen bij het bureau Voorlichting en de afdeling Welzijnszaken het welzijnsplan 1985-'88 en het welzijnsprogramma 1985 ter inzage. Hierdoor is het voor iedere geïnteresseerde mogelijk na te gaan hoe de voor 1985 beschikbare 6 miljoen gulden zullen worden besteed. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. O maandag Gehakt, andijvie, aardappelen dinsdag boerenkool, worst woensdag Hamburger, appeltjes, aardappelen donderdag Varkensoester, spinazie, aardappelen vrijdag Goulash, erwtjes, ruist zaterdag Kuikenborst, appelmoes, aardappelen - Commissie bezwaar- en beroepsschriften, maandag 7 om 15.00 uur Secr. de heer J.J. van der Meijden (spreek recht voor belanghebbenden - Commissie Gemeentewerken, maandag 7 om 19.30 uur Secr. de heer P. Meeusen (spreekrecht) - Commissie Volksgezondheid en Milieube heer, donderdag 10 om 16.15 uur Secr. de Heer M.C. Westveer (spreekrecht) - Commissie Sociale Zaken, donderdag 10 om 19.30 uur Secr. de heer J.W. de Wolf (spreekrecht) - Commissie Economische Zaken, donderdag 10 om 19.30 uur Secr. de heer M. v.d. Heijden (spreekrecht) - Commissie Onderwijs, maandag 14 om 16.00 uur Secr. de heer H. Groesser (spreekrecht) - Commissie Financiële Zaken, dinsdag 15 om 16.00 uur Secr. de heer N.A. Meijer (spreekrecht) - Commissie ROVOS, dinsdag 15 om 19.30 uur Secr. toestel 342 (spreekrecht) De tarieven van de gemeentelijke belastingen voor het jaar 1985 zijn vastgesteld. In vergelijking met vorig jaar zijn de afvalstoffenheffing, de reinigings- en rioolafvoerrechten met 3% verhoogd, terwijl de tarieven voor de hondenbelasting en de onroerend-goed belasting gelijk zijn gebleven. Nieuw is dat kwijtschelding kan worden gevraagd voor het betalen van hondenbelasting. Hoe de tarieven zijn samengesteld vindt u in onderstaand overzicht. Afvalstoffenheffing (particulie ren) Voor het wekelijks ophalen van huisvuil van huisvuil van parti culieren door de gemeentelijke Reinigingsdienst moet per kalen derjaar betaald worden voor: - alleenwonend persoon 48,- - een gezin van 2 pers. - een gezin van 3 pers. - een gezin van 4 pers. - een gezin van 5 pers. - een gezin van 6 pers. - een gezin van 7 of meer perso nen 120,- worden gemaakt (part-time goed (huis, winkel of ander ge- krachten) bouw). Als grondslag voor de hef- Voor afvalstoffen die worden fi_ng van, de beLa,stinSen wordt ge- aangeboden in containers gelden de volgende tarieven per kwar- 60,- 72,- 84,- 96,- 108,- (het aantal personen per perceel op 1 januari van het belastingjaar is bepalend) Het innen van de verschuldigde belasting gebeurt door middel van taal: Inhoud: 1100 lt. 1800 lt. - bij het legen 1 152,- - bij het legen 261,- - bij het legen 474,- - bij het legen 684,- - bij het legen 900,- - bij het legen ƒ1118,- 1 2 x 3 x 4 x nomen de waarde, die aan het on roerend goed in het economisch verkeer kan worden toegekend. De tarieven zijn door de gemeente raad voor 1985 vastgesteld op: 4,- voor de gebruiker/huurder 7,25 voor de zakelijk gerechtig de/eigenaar 11,25 voor de zakelijk gerechtig de/tevens bewoner/gebruiker per volle 3.000,- geschatte waarde. x per 2 weken niet mogelijk x per week 381,- per week 713,- per week 1044,- per week 1378,- x per week 1709,- elke extra lediging kost 16,60 f 9ft in *AV"V w» wvuiiji OlUllCIlllCllllig Ui ClliUClC Hondenbelasting spanden, winkels en andere per- telijke belastingen moet een afzonderlijke acceptgirokaart. Als u een hond bezit bent u verp- Sf" um^nïïn V?1 licht uw huisdier aan te geven. Het te™rbrmk het laatst bekende Rioolafvoerrecht Dit recht is een vergoeding voor de kosten van afvoer van water en vuil. Voor 1985 bedraagt het recht voor een woning per jaar 18,- Het rioolafvoerrecht voor bedrijf- Indien particulieren voor het af voeren van afvalstoffen gebruik maken van een container zijn er geen reinigingsrechten verschul digd. Reinigingsrechten (bedrijven e.d.) Voor het wekelijks afvoeren van afvalstoffen van bedrijven, in stellingen e.d. gelden de volgende tarieven: - ziekenhuis, verpleeg- en/of verzorgingshuis, huis van be waring, kazerne, hotel en pen sion een bedrag van 29,15 per bed per jaar - alle overige ondernemingen een bedrag van 29,15 per arbeids plaats per jaar. Wanneer deze tariefstelling tot onbillijkheden leidt kan een uitzondering tarief is voor de eerste hond 83,- per kalenderjaar. Voor iedere hond meer dan één is de belasting 166,- per kalenderjaar. (Kennel 332,- Met ingang van dit jaar (1985) zal bij de hondenbelasting geen lager tarief meer gehanteerd worden indien het gezinsinkomen van de belastingplichtige minder bedraagt dan het minimum-loon. Voor de hondenbelasting bestaat nu ook de mogelijkheid om kwijt schelding aan te vragen (zie het onderdeel: Afschrijving/kwijt schelding gemeentelijke belastin gen). Onroerend-goed belastingen Deze belastingen worden geheven van de eigenaar en van de huur der/gebruiker van een onroerend verbruiksjaar: I tot en met 500 m3 30,- II van 501 m3 tot en met 2000 m3 60,- III van 2001 m3 tot en met 3500 m3 90,- IV van 3501 m3 to.t en met 5000 m3 120,- V van meer dan 5000 m3 150,- Voor tuinbouwbedrijven wordt als maatstaf aangehouden een maxi- mumverbruik van 500 m3. Afschrijving/kwijtschelding gem. belastingen Wanneer een belastingplichtige niet in staat is, anders dan met buitengewoon bezwaar de belas tingaanslag te betalen kan af schrijving, of populair gezegd kwijtschelding aangevraagd wor den. Voor de onroerendgoedbelas- tingen moet de kwijtschelding aangevraagd worden bij de Di- rekteur der Rijksbelastingen in Breda. Voor de hondenbelasting, het rioolafvoerrecht en de afval stoffenheffing of andere gemeen- u na de ontvangst van uw aanslagbiljet een verzoek richten aan het college van burgemeester en wethouders. Hiervoor kunt u dan gebruik ma ken van een formulier dat ver krijgbaar is in de gemeentelijke Voorlichtingswinkel aan de Stad huisstraat 2. Het bestemmingsplan Kousteensedijk e.o. werd op 20 november door Gedeputeerde Staten van Zeeland gedeeltelijk goedgekeurd. Geen goedkeuring werd gegeven aan een gedeelte van art. 15 lid 1 van de voorschriften. Het besluit van G.S. en het bestemmingsplan liggen tot 13 januari ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Tegen de goedkeuring van het plan kan beroep worden ingesteld door de gemeenteraad en de inspecteur van de Ruimtelijke Ordening. Tegen het niet verlenen van goedkeuring aan een gedeelte van de voorschriften kan iedereen in beroep gaan. Een beroepschrift dient te worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet 13 januari ingediend worden bij de Raad van State, afd. geschillen van bestuur, Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. Door de gemeenteraad werden "Grondregels 1983" en "Algemene bepalingen voor de uitgifte in erfpacht van gronden in de gemeente Middelburg" vastgesteld en vervolgens goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zeeland op 20 november j.l. De besluiten zijn op 1 januari 1985 in werking getreden. Tot 1 februari liggen ze ter inzage bij het gemeentelijk bureau Voorlichting aan de Stadhuisstraat. Burgemeester en wethouders hebben besloten: - twee van de vijf parkeervakken aan het gedeelte van de Kous teensedijk tussen Stations straat en bibliotheekgebouw aan te wijzen als invalidenpar keerplaatsen. Kroonberoep mogelijk tot 12 januari. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. - een aangegeven parkeervak tegenover Singelstraat 37 aan te wijzen als parkeerplaats voor vergunninghouder F.J.J. Buy- tendijk. Tegen dit besluit kan een ieder die rechtstreeks in zijn belang is ge troffen tot 12 januari een be zwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders. Deze verkeersbesluiten liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting aan de Stadhuisstraat 2. AANVRAGEN VERGUNNING HIN DERWET Bij burgemeester en wethouders is een hinderwetvergunning aangevraagd door: - Fa. J. de Visser voor de slagerij aan de Oude Koudekerkseweg 26. In dienen mondelinge bezwaren mo gelijk tot 12 januari. Schriftelijke bezwaren t/m 18 januari. - A. Scheepers uit Apeldoorn voor een cafetaria aan de Zach. Jansenstraat 31. Indienen mondelinge bezwaren mogelijk tot 12 januari. Schrifte lijke bezwaren t/m 18 januari. Mondelinge bezwaren tegen een aan vraag kunnen worden ingediend tij dens een hoorzitting. Via tel. 26251, toestel 413 kan worden verzocht een hoorzitting te houden. Tijdens de openbare zitting kan men van gedach ten wisselen met aanvrager, bevoegd gezag en verdere aanwezigen. Schriftelijke bezwaren kunnen wor den ingediend, bij burgemeester en wethouders. Tegelijkertijd met het in dienen van een bezwaarschrift kan worden verzocht om persoonlijke ge gevens niet bekend te maken. Alleen degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daar redelijkerwijs niet toe in staat te zijn geweest kunnen later beroep in- - Bestuurscommissie Culturele Zaken, don derdag 17 om 15.45 uur Secr. Mej. Cijsouw (spreekrecht) - Gemeenteraad, maandag 21 om 14.00 uur - Bestuurscommissie Welzijnsaccommoda- ties, woensdag 29 om 19.30 uur Secr. Mej. Manuputty (spreekrecht) Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak gemaakt worden met de commissiesecretar(is) esse op het stadhuis. Te lefoon 26251. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Nieuw Middelburg Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer 2. Veersesingel Gedeelte tussen de Koepoort en Zacharias Jansenstraat afgesloten voor alle verkeer AARD VAN AANVANGS HET WERK DATUM Woonbuurtver In uitvoering betering Herbestrating In uitvoering stellen bij de Kroon tegen de genomen beslissing. VERLENEN HINDERWETVERGUN NING Burgemeester en wethouders verleen den een hinderwetvergunning aan: - het Staatsbedrijf der PTT voor een voorsorteercentrum aan de Arnes- teinweg 9. Indienen beroepschrift mogelijk t/m 11 januari. - S.K.S. Piping BV voor een kon- struktiewerkplaats voor metaal- en kunststofleidingen aan de Klever- kerkseweg 69c. Indienen beroep schrift mogelijk t/m 11 januari. - de heer G. Goris voor een ijssalon aan de Markt 17. Indienen beroep schrift mogelijk t/m 11 januari. - Den Hollander-Bogaert BV voor een opslagplaats voor klein vuur werk aan de Arnesteinweg 19. In dienen beroepschrift mogelijk t/m 11 januari. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en. worden gezonden aan de Raad van State, afd. voor geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor geschillen van bestuur. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens wordt verzocht de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, door de genen die bezwaar inbrachten tegen de aanvraag en door degenen die aanto nen daar niet toe in staat te zijn ge weest. De aanvragen en beschikkingen liggen tol het einde van de beroepstermijn tijdens werkuren ter inzage op kamer 5 van de afd. A Igemene Zaken in het stadhuis. Na een telefonische af spraak tel. 26251. tst. 413) kunnen de stukken ook op donderdagavond worden ingezien. In het zwembad Poelendaele kan tijdens recreatieve openingstijden aan swimm-jogging worden gedaan. Deelnemers kopen een strippenkaart, waarvan elke strip goed is voor 500 m. A Is de kaart vol is hebt u 10 km gezwommen en een medaille en een nieuwe strippenkaart verdiend. De kosten van zo 'n kaart zijn f 2,50. jm, Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5