Groeneveld Opticiens verbouwd en vernieuwd uit Q? het zakeBhart Korft "Als ik het niet neem, komt het nooit in Zeeland" Houdt Groeneveld voor ogen IN C&A STERSPOT EN VOOR DE AVRO Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer weer samen op televisie Opening Verenigde Spaarbank Woensdag 19 december 1984 DE FAAM Peeters sponsort de Fiësta Band Cursussen Christmas Lesbisch Snorkeltocht Pianoconcert Kerstloop Janien van de Ree, directeur van drie juwelierszaken: Workshop Volksuniversiteit Bio-technologie Welzijnsbeleid Krüger-Rand Chili Kerstrit Noche Buena Britse mijnwerkers COC-Zeeland Maaltijd Feestdienst Kerstcontact Kerstzang en Muziek Volkskerstzang Rock Roll Kerst-inn Mannenkoor Wat te melden? BEL 01180-27651 T oestel 54 Wildrit Handbal Kerstnachtdienst Paradijs - en kerstspel Kerstconcert of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Kerkdienst Snelschaakkanipioenschap Kerstherberg Ontmoeting Total-art Oecumene In Middelburg en Vlissingen staat iets te gebeuren. Groeneveld Opticiens wordt verbouwd, vernieuwd, verbeterd. Overzichtelijker en prettiger ingericht. Maar zon verbouwing vraagt om ruimte. Veel ruimte. Dus verkoopt Groeneveld Opticiens meer dan 300 monturen met KORTING TOT 50%! EXTRA VOORDEEL VOOR U! Dus profiteer van die verbouwing. Nu kunt u een kwaliteitsmontuur kopen voor letterlijk DE HELFT VAN DE PRIJS! Wacht niet te lang, want.... OP IS OP! Johhny Kraaykamp en Rijk de Gooyer hebben een contract getekend met de Avro. Begin volgend jaar zal het onnavolgbare komische duo in een aantal tv-uitzendingen te zien zijn. De serie heet 'Peek de Breeker' naar de bekende hoorspelserie van de Avro. Venvacht wordt dat rond februari het eerste deel kan worden uitgezonden. Ook hebben Kraaykamp en de Gooyer onlangs samen een drietal filmpjes opgenomen voor C&A, die als sterspot vanaf januari worden uitgezonden. Hoeveel keer Peek de Breeker zal worden uitgezonden was eind vorige week nog niet bekend. "Alles zit nog in een beginstadium", zo meldt de Avro persdienst ons. De optiekzaak van Groeneveld aan de I.ange Delft in Middelburg is grondig vernieuwd en verruimd. In enkele weken tijd is het Mid delburgse Groeneveld-filiaal- één van de 38 Grocneveldzaken in Ne derland - verbouwd en efficiënter ingedeeld. Filiaalchef J. van Mechelen hier over: "Door een andere indeling is de winkelruimte aanmerkelijk groter geworden. Deze ruimte- winst is bereikt door het magazijn naar het sousterrain te verplaatsen waardoor ook de contactlensaf deling veel ruimer is opgezet". Vorige week donderdag zijn de deuren van de Middelburgse Groeneveld-vestiging weer voor het publiek heropend. Voor Groeneveld betekende dat dubbel feest: want het bedrijf bestaat ook vijftig jaar. en in die tijd is het eenmanszaakje dat de heer Groeneveld in 1934 in Dor drecht begon uitgegroeid tot een grote keten van optiekzaken die in zes provincies van ons land zijn te vinden. Door deze grotere opzet kan Groeneveld zijn prijzen laag houden. Van Mechelen: "Ook in .ons vak geldt dóódsimpel: voor deliger per dozijn. En al let de cliënt van nu veel scherper op de prijs dan toen wij gingen expan deren. onze opzet heeft er ook toe bijgedragen een grote collectie met uitstekende merkbrillen te kunnen brengen tegen zo sympat hiek mogelijke bedragen". Groeneveld heeft in Middelburg ook een grote afdeling contact lenzen en die combinatie - brillen en contactlenzen - maakt het mo gelijk om in alle objectiviteit een zo goed mogelijk advies te geven. "Je hebt geen tegenstrijdige be langen in je zaak" stelt van Me chelen. Service en garantie is voor Groeneveld een vanzelfsprekend heid. vandaar de vaak jarenlange nazorg van het optiekbedrijf. Burgemeester drs. P.A. Wol- ters van Middelburg opent vandaag (woensdag 19 decem ber) officieel het verbouwde districtskantoor van de Vere nigde Spaarbank aan de Lange Delft in Middelburg. De ope ning geschiedt om 16 uur on der aanwezigheid van talrijke genodigden. De firma Peelers (luxe- en huis houdelijke artikelen) aan de Lan- geviele in Middelburg sponsort de opname van de Fiësta Band op een cassette. De proefopnamen zijn in middels gemaakt. In het weekeinde van 18 en 19 januari zal de muziek van de band definitief op de casset teband worden opgenomen. Eind februari is de cassetteband ver krijgbaar. Op de foto: de Fiësta Band. Rechts de heer Peeters. Het Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming in Middelburg begint in het nieuwe jaar met een aantal kortlopende cursussen bes taande uit tien lessen. Nieuw in het cursusaanbod zijn Ruimtelijke Vormen voor middelbare scholie ren en werken met klei voor kin- deren van 6 tot 10 jaar na school tijd. Meer informatie over het cursusaanbod bij het ZIKV is te halen uit de kursuskrant die ver krijgbaar is in de Kuiperspoort 21 of telefonisch op 01180-33095. The Missions to Seaman heeft met kerst verschillende evenementen op het programma staan. Zo is er woensdag 19 december koorzang van de Zeeuwse Koorschool in de Koorkerk in Middelburg om 20 uur: 'Service of Nine Lessons and Carols'. Maandag 24. dinsdag 25 en zaterdag 29 en maandag 31 december worden er films ge draaid in The Flying Angel Club, Scheldepoort in Vlissingen. Achtereenvolgens zijn dat 'In the Heat of the Night' (20 uur), 'Those Magnificent man in their Flying Machines' (20.30 uur). 'The Bird- man of Alcatraz' (20 uur) en 'Midnight Cowboy' (20 uur). In lichtingen over meer evenemen ten zijn verkrijgbaar op 01184- 78704. De Werkgroep Lesbische Vrou wen 'Prima Donna' houdt woens dag 26 december van 15 tot 19 uur een kerstmiddag in de Zuster straat 17 in Goes. Op het pro gramma staat levende muziek van een gelegenheidsformatie van muziekminnende gevoelsgenotes' en een kerstmaaltijd. Kinderen kunnen zich op hun eigen manier bezig houden. In de Westerschelde ter hoogte van de Boulevard Evertsen in Vlissingen houdt Duikteam Zee land weer een nieuwjaarssnorkel- tocht over een afstand van onge veer 900 meter. De start is bij de duiktoren om 14 uur. Deelnemers worden gevraagd om zich zo ori gineel mogelijk uit te dossen. Aanmelden kan op 1 januari om 12.15 uur in de kleedaccomodatie onder de Boulevard, om 13.30 omkleden. Einde van de snorkel- tocht is ongeveer 14.30 uur waar na er hete Glühwein wordt ge dronken. Concertpianist Daniël Wayen- berg treedt maandag 24 december en dinsdag 1 januari op in De Burght. Hogeweg 55 in Burgh- Haamstede. Wayenberg speelt op een Steinway-concertvleugel. De aanvang van het kerstconcert is 15.30 uur. Het nieuwjaarsconcert begint op dezelfde lijd. Kerstzang De kerk van de gereformeerde gemeente aan de Valkenburg straat in Meliskerke houdt zater dag 22 december een kerstzang avond met het kinderkoor de 'Nachtegaaltjes' en 'Con Amore'. Samenzang en vertelling staan ook op het programma. De aan vang is 19 uur. De Vlissingse sportvereniging 'Marathon' houdt woensdag 26 december een kerst-prestatieloop op de wandelpaden rond recrea tie-gebied Westduin. Om 11 uur vertrekt de kleine prestatieloop van ongeveer drie kilometer, om 11.15 de damesloop van ongeveer vier kilometer en om 11.30 uur de grote prestatieloop van ongeveer zes kilometer. Start en finish zijn aan de rand van het Nollebos na bij Skandia Sauna waar vanaf 10 uur ingeschreven en verkleed kan worden. Ze ziet de toekomst rooskleurig tegemoet, ondanks beweringen dat het minder goed zou gaan met de Nederlandse economie. "We zul len er alleen een beetje harder voor moeten werken, maar ik blijf opti mist". Aan het woord is Janien van de Ree, een 39-jarige onderneem ster die de dagelijkse leiding heeft over drie zaken: Van de Ree - ju welier-diamantair in Middelburg, Vlissingen en Goes. SindsTaar man Kees een import- bedrijf in juwelen en diamanten begon voert Janien de directie over de zaken. Beide bedrijven werken uiteraard nauw samen, want als echtgenoot Kees op zijn tocht naar aparte spullen in di verse landen iets bijzonders tegenkomt, heeft Janien de eerste keus en dat impliceert dat er bij van de Ree juweliers aparte siera den zijn te verkrijgen. Toch is de tijd voorbij dat er over de toon bank juwelen werden verhandeld. "De mensen gaan bewuster kopen en dat heeft meer tijd nodig". En lijd wordt er in de zaken van van de Ree ruimschoots uitgetrokken om de klanten gedegen te infor meren over de aankopen: een aantal zitjes in de winkels noodt tot een rustige en weloverwogen koop. Janien doet er alles aan om haar collectie zo exclusief mogelijk te houden, want er blijft steeds vraag naar betere dingen, zo weet zij uit ervaring. Ze wil geen concessies doen naar goekopere artikelen, alles moet puur zijn. "En zo lang ik kan, zal ik dat volhouden", verzekert zij. Onlangs nog heeft zij een collectie Zwitserse horloges aangekocht van het merk Jean Lassale, pro- dukten van hoogwaardige kwali teit, maar ook de prijs liegt er niet om: van vierduizen gulden voor de goedkoopste uitvoering tot het tienvoudige voor de allerduurste. "Maar als ik het niet neem. komt het nooit in Zeeland", verzekert de ambitieuse zakenvrouw. Zij maakt ook deel uit van 'Vrouwen Netwerk' een landelijke organisa tie van vrouwen in leiding geven de functies, waardoor contacten worden onderhouden met colle ga's in gelijke posities. "Eigenlijk heeft Zeeland te weinig mensen per juwelier om het hele scala te kunnen bieden", zegt Janien. "maar ik wil toch blijven proberen om er naar te streven aan de top te blijven". Eén van de grote voor delen hierbij is dat ze kan terug vallen op het import bedrijf van haar man. Begin Ruim twintig jaar geleden liep Kees van de Ree stage in een ju- weliersbedrijf in Vlissingen van de gebroeders Weijnens. Hij had juist de hogere juweliersopleiding in Schoonhoven achter de rug en maakte een zeer goede indruk bij zijn werkgevers. Enige lijd later nam hij de zaak over. Samen met echtgenote Janien werd de Vlis singse winkel uitgebreid en ver volgens kwamen er zaken in Mid delburg en Goes bij. die inmiddels door rigoureuze verbouwingen lot Janien van de Ree (foto John Siwabessy). sfeervolle juweliershuizen werden omgetoverd. Kees van de Ree ging vervolgens zelf juwelen en parels importeren en begon een eigen importbedrijf. Zijn vrouw Janien - die de expansie van de zaken vanaf het begin meemaakte nam de leiding op zich van de drie juwelierszaken. Via liet importbedrijf heeft Janien de beschikking over een grote col lectie 'losse' diamanten en edel stenen. die in haar zaken 'gezet' kunnen worden. "Wij kunnen in wezen nog alles maken. De meeste mensen weten niet eens dat we de diamanten zelf kunnen zetten. Er wordt bij ons nog 'ouderwets' handwerk geleverd", zegt zij met enige trots. Een andere 'poot' van de juwe lierszaken is de grote collectie pa rels, rechtstreeks uit Japan geïm porteerd door haar echtgenoot. Ook hierbij heeft Janien de eerste keus. Sinds enige tijd heeft van de Ree ook kleurparels, de zoge naamde zoetwaterparels uit Chi na. in de collectie opgenomen. Kortom. Janien van de Ree is al tijd bezig om haar zaken bij te sturen en te veranderen en het 'juweliersgebeuren' in stand te houden en zij doet dat met grote nauwgezetheid. "Tenslotte is het een zaak van vertrouwen en die vertrouwenspositie is voor mij zeer belangrijk. Er wordt toch al zoveel gerotzooid in onze branche er daar wil ik niet aan meedoen. Nooit". Hannie Groen start volgend jaar met een workshop Poëzie van het Zeeuws Kunstenaarscentrum in Middelburg voor amaieurdich- ters. De cursus duurt acht zater dag-middagen en begint 12 ja nuari van 14 tot 16 op Dam 29 in Middelburg. Telefonische opgave is mogelijk tot 20 december bij 01180-11791 en na die datum bij 01180-14575. Aan de Zeeuwse Volks Universi teit gaan in januari een aantal nieuwe cursussen van start. Het zijn de cursussen spinnen/weven (7 januari), fotografie voor begin ners (8 januari). Mensendicck- ochtendcursus 11 januari), breien (15 januari) en Doka (15 januari). Er zijn voor deze cursussen in Middelburg en Vlissingen nog plaatsen vrij. Meer inlichtingen: 01180-34800. Geïnteresseerden in de bio-tech nologie kunnen woensdag 19 de cember komen luisteren naar een lezing over dit onderwerp door professor dr. K.Ch.A.M. Luyben van de afdeling scheikundige technologie van de Technische Hogeschool in Delft. Luyben is uitgenodigd door het Natuurkun dig Gezelschap. De aanvang is 20 uur in De Schakel. Bachten Stee- ne. Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben de 'hoofdlijnnota provinciaal welzijnsbeleid 1985- 1988' klaar. In deze nota beperken GS zich tot algemene beleids voornemens met betrekking tot sociaal-cultureel werk. kunsten, volwasseneneducatie en verpleeg huizen. Tot 1 februari is inspraak mogelijk door te schrijven naar GS van Zeeland. Sint Pieterstraat 42.4331 EW Middelburg. De nota is op datzelfde adres voor 6.25 te koop. Het Vlissings anti-rascisme/fas- cisme komitee heeft in een brief aan de Vlissingse hoofdkantoren van bankinstellingen gevraagd of deze de verkoop van de Zuid-Af rikaanse Krüger-Randpenning willen staken omdat volgens hun een boycot van dit land een effec tief middel is tegen de apart heidspolitiek van Zuid-Afrika. In een brief aan de minister van buitenlandse zaken vraagt het Vlissings anti-rascisme/fascisme komitee of het ministerie alle middelen wil aanwenden om bij het dictatoriaal regime van Pino chet in Chili protest aan te teke nen tegen haar misdadig optreden ten opzichte van de eigen bevol king maar ook tegen in Nederland wonende Chilenen die door Pino chet op de 'terroristenlijst' zijn geplaatst. M.A.C. de Zeeuwen houdt tweede kerstdag (26 december) haar jaar lijks terugkerende kerstrit over de Walcherse wegen. Voor passa giers en kinderen tot 12 jaar is er een aparte wedstrijd uitgezet. In schrijven is van 13.30tot 15 uur mogelijk in Hotel Walcheren in Koudekerke. De eerste deelnemer start op die plaats om 14 uur. Di rect na afloop is de prijsuitreiking. Postdistrict protest Het Middelburgs gemeentebes tuur heeft in een brief aan de di recteur van het postdistrict Mid delburg protest aangetekend tegen het voornemen om geleide lijke overplaatsing van de hoofd zetel van dit postdistrict van Mid delburg naar Roosendaal. Vol gens het gemeentebestuur heeft deze directeur in het verleden nooit gewag gemaakt van het verdwijnen van 140 arbeidsplaat sen in Middelburg door die over plaatsing. Middelburg zegt hevig verontrust te zijn over die ontwik keling. Gevraagd wordt dan ook om bij een eventuele reorganisatie rekening te houden met de werk gelegenheidseffecten voor Mid delburg. Evolucion 2000 (salsa revolution) en Carbazol zorgen voor de mu zikale begeleiding tijdens een kerstnachtviering van de werk groep 'Suranti' in Vlissingen van de Stichting welzijnswerk Surina- mers en Antillianen Zeeland. Het programma in hotel Britannia in Vlissingen bestaat uit een Eucha- ristiviering, een toespraak en dansen. Het begint allemaal maandag 24 december om 23 uur en eindigd om 5 uur 's morgens. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV's Middelburg en Vlissingen. Telefonisch reserveren kan van 8 tot 17 uur: 01180-38070. Om geld te verzamelen ter onder steuning van de stakende Britse mijnwerkers is er vrijdag 21 de cember een solidariteitsbijeen- komst in het gebouw van de jon gerenbeweging FNV. Dam 12 in Middelburg. Het programma bestaat uit een openingstoespraak van een vakbondsbestuurder, een videofilm over de staking, een optreden van een strijdkoor uit Bergen op Zoom. een toespraak van twee Britse stakers en een op treden van een Engelse straatmu zikant. De zaal is om 19.30 open. De Werkgroepen Walcheren en Zuid-Beveland van de COC Zee land nodigen iedereen uit om mee te doen met een bingo-disco- swingavond in het verenigingsge bouw in winkelcentrum Dauwen- daele aan de Vrijlandstraat in Middelburg. De aanvang op dinsdag 21 december is 22 uur. Deze avond wordt gehouden ter afsluiting van hel internationale Homo-jaar. Midgard serveert weer een maal tijd op donderdag 20 december om 18 uur. Op het menu staat witlofsalade, gebakken aardappe len. rundvlees en ijs. allemaal voor vijf gulden. Opgeven don derdag voor 15 uur bij Midgard in de Kuiperspoort in Middelburg: 01180-14281. Eerste Kerstdag (dinsdag 25 de cember) wordt in de Ontmoe- tingskerk in Middelburg een feestdienst voor groot en klein ge houden onder leiding van ds. L.A. Nell. Er wordt een verhaal verteld en het Ontmoetingskoor zingt sa men met de kinderen van de Ad- miraalschool. Met trompet en or gel wordt de zang ondersteund. De aanvang is 10 uur. De Stichting Welzijn voor Oude ren Middelburg houdt weer sa men met andere instellingen een kerstcontact voor iedereen. De Eerste Kerstdag (25 december) is het Dienstencentrum aan de Schuttershofstraat geopend van 14.30 lot 17 uur en op Tweede Kerstdag (26 december) is het UVV-gebouwaande Herengracht 52 van 10.30 tot 12 open. Toegang gratis. Op zaterdag 22 december is er vanaf 20 uur in de Geref. Kerk (vrijg.). Schoolstraat 9 te Vrou wenpolder een kerst-zang- en muziekavond. Hieraan wordt me dewerking verleend door: het Geref. Zangkoor Walcheren, o.l.v. Sjoerd Sijiistra: Hanneke Wieringa, viool: Leni de Meij, harp: Jan Wattel, orgel. Behalve zang door het koor. soli voor viool, harp en orgel vermeldt het programma samenzang van lie deren in het teken van Advent en Kerst. De toegang is gratis. Het Jongerenkoor Westkapelle. de Brassband OKK en de Chr. gemengde zangvereniging 'Looft den Heere' verlenen hun mede werking aan een volkskerstzang. zaterdag 22 december in de Ne derlandse Hervormde Kerk in Westkapelle. De dienst begint om 19.30 uur. In buurthuis De Paraplu in Vlis singen kunnen jongeren komen Rock Rollen op vrijdag 21 de cember om 20 uur. Eerste kerstdag (25 december) en de tweede (26 december) staan de deuren van Dienstencentrum Bachten Reede aan de Vlissingse Vredehofiaan wagenwijd open tijdens een Kerst-inn. Van 10 tot ongeveer 22 uur is dit kerstfeest op beide dagen voor iedereeen gratis toegankelijk. Mensen die slecht ter been zijn kunnen gebruik ma ken van de gratis vervoersdienst. Er kan 's middags en 's avonds een broodmaaltijd worden genuttigd. De kerst-inn is te bereiken op de nummers 01184-66241. 79025 of 66776. In de Marnixkerk in Vlissingen zingt zaterdag 22 december het Walchers Mannenkoor tijdens een kerstzangavond. Verder wer ken het gemengde Marnixkoor en het jeugdkoor 'De jonge zangers' mee. De organist Piet Murre ver zorgt een soloconcert. De aanvang is 19.30 uur. LepraOnder het motto 'van harte gevlogen' zorgden drie dui- venconcoursen die jaar voor een opbrengst van 4.600 gulden ten bate van de leprabestrijding. Za terdag 8 december werd dit be drag in Amsterdam overhandigd aan de Nederlandse Stichting voor Leprabestrijding. De dui- vensporiers zetten zich sinds tien jaar in voor dit goede doel. De Middelburgse Motor- en Au toclub 'Scheldegouwen' sluit 22 december het rittenseizoen af met een puzzel- gezelligheidsrit voor motorvoertuigen een: 'Wildrit' door de gemeente Veere. In schrijven is mogelijk vanaf 13.30 uur in restaurant 'De Campveer- sche Toren' in Veere. Om 14 uur wordt het vertreksein gegeven voor de 35 kilometer lange rit. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van sv Walcheren in Vlis singen wordt er zaterdag 22 de cember een handbalwedstrijd gespeeld in Sporthal Baskenburg in Vlissingen. De aanvang is 19.45 uur. De kerstnachtdienst van de Gere formeerde Kerk aan de Kerklaan in Arnemuiden begint maandag 24 december om 22 uur. Voor ganger is ds. G.J. Mink. Het the ma is 'het brood des levens'. 'Ar- ne's genoegen' zorgt voor de mu ziek. Leerkrachten en ouders van de Vrije School te Middelburg voe ren vrijdag 21 december in het schoolgebouw. W. Arondeus- straat 59 te Middelburg, een kerstspel op. voorafgegaan door het bijbehorende paradijsspel. Beide zijn met muziek van Leop old van der Plas. Deze openbare voorstelling begint om half acht en duurt ruim twee uur. De spelen behoren tot de zogenaamde "Oberufererspelen". In Oberufer. een gebied ten noorden van de Donau bij Preszburg. werden deze spelen in de kersttijd door boeren in de plaatselijke herberg opge voerd. Nog vóór dat deze eeu wenlange traditie ten einde kwam. rond 1850. tekende Karl Julius Schröer, leraar in Preszburg. later professor te Wenen de tekst op. Omdat Rudolf Steiner. grondleg ger van de Vrije School-paedago- giek. leerling van Schröers was. kwamen de spelen ook in de Vrije School-beweging. In dezelfde weck zijn er nog besloten voor stellingen. o.a. in het Belhesda-St. Joseph ziekenhuis. De Christelijke Brassband Onda verzorgt op zaterdag 22 december een kerstconcert in de Gasthuis- kerk aan de Lange Delft. P. Baan leidt het jeugdorkest en het senio renorkest. Aanvang van dit con cert is 15 uur. De commissie Bijzonder Kerke- werk viert op dinsdag 25 decem ber het kerstfeest met pupillen van Vijvervreugd. De dienst is in de Onimoeiingskerk aan de Oos- lerscheldestraat. Zowel ouders, familieleden als belangstellenden zijn welkom. Een combo verleent muzikale medewerking. De deu ren van de kerk gaan om kwart over twee eerste kerstdag open. Voor vrijdag 21 december heeft de Schaakvereniging Middelburg het Open Snelschaakkampioen schap van Middelburg op het programma staan. Dit schaakfes- tijn op de kortste dag van het jaar begint 's avonds om acht uur. Be halve leden van schaakverenigin gen kunnen ook huisschakers in schrijven voor deze wedstrijd. Vanwege de te maken groepsin deling. dienen de deelnemers, al om 19.45 uur aanwezig te zijn. Plaats van handeling: De Schakel aan de Bachtensteene in Middel burg. Eenzamen kunnen maandag 24 december kerstavond en - nacht in gezelschap doorbrengen in Mid delburg vanaf 19 uur in het jeugdgebouw naast de Hofplein- kerk aan het Hofplein en vanaf24 uur in het kerkcentrum van 'De Hoeksteen' aan de Roozenburg- laan. Evangelisatiecommissies van verschillende plaatselijke kerken hebben deze 'kerstherber- gen' weer mogelijk gemaakt. De gezamenlijke kerstnachtdienst van de Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk wordt in de Stromenwijk in de Ontmoe- tingskerk in de Oosterschelde- straat gehouden. Voorgangers op die maandag de 24ste december zijn ds. L.A. Nell en ds. L.J.G. IJ- kel. Het koor de Zuiderzangers zingt, terwijl Jan Minderhoud het orgel bespeelt. De aanvang van de dienst is 22 uur. Diverse Middelburgse en Vlis singse kunstenaars doen vrijdag 21 december mee met een Total- art manifestatie in Midgard in Middelburg. Er wordt een film vertoond (een nieuwe), er is live muziek en er worden performan ces gegeven. Midgard is in de Kuiperspoort. De Oecumenische Kerstnacht- dienst in de Lutherse Kerk aan de Zuidsingel in Middelburg begint maandag 24 december om 23 uur. Het thema luidt 'Ere zij God in de hoge! Hoe moet dat?'. Muzikale medewerking wordt verleend door de caiftorij van de Lutherse Gemeente van Middelburg onder leiding van Jos Verpoorten. Me vrouw L. Jooss-Klaver uit Goes speelt dwarsfluit. ALS WU VAN GROENEVELD KORTING GEVEN DOEN WE DATMETEEN GOED TOT 50%! Vlissingen, St. Jacobstraat 14. Middelburg, Lange Delft 24.

de Faam | 1984 | | pagina 7