W a o 0 o jr GEMEENTELIJK WELZIJNSPLAN VOOR DE KOMENDE JAREN i H nf g mm |P O m 7 SS o Sa o -o a <D cr SL 5' 51 19 - 26 december week a <D 3 O OOK U BENT WELKOM BIJ DE 'OPEN TAFEL' DE FAAM Woensdag 19 december 1984 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week Z4 - 29 december kOSteU V8n 1 pJLd»X.g: in het e°ek w Kousteensedijk en omgeving AANVRAAG VERGUNNING HINDERWET In aansluiting op het be richt van vorige week kunnen we u meedelen dat op en rond de Markt diverse fietsrekken zijn geplaatst. Eén daarvan is een zgn. carrousel. In to taal zijn er nu ongeveer 140 stallingsplaatsen voor de fiets. De afdeling Bevolking c.a. heet vanaf 1 jan. '85 afd. BURGERZAKEN, Burgerlijke stand, verhuizingen, paspoorten, rijbewijzen, militaire zaken, verkiezingen, huursubsidie, huurgewennings- bijdragen en verhuiskosten vergoedingen. Het zijn allemaal zaken waarvoor u bij deze afdeling moet zijn. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/ brochures: - Zeeland Recreatiekrant - Kursuskrant Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming - Zeeuws steunpunt Kunstzinnige Vorming en Volwasseneneducatie - Over vandalisme - Uit met pas 65 Pakketten net vele soorten vuurwerk zijn er op de Markt. U kunt ze echter pas kopen op 29 en 31 december en met het afsteken moet u wachten tot oude jaarsavond zes uur. En na half twee in de morgen is het lawaai taboe. Toch nog een flinke periode om luidruchtig de jaarwisseling te vieren. Omdat er in de kerstweek geen Faam wordt verspreid staat deze editie in het teken van de komende feestdagen. Er wordt onder andere aandacht besteed aan de gewijzigde openingstijden van de gemeentelijke kantoren en overige instellingen. Tevens wordt het gewijzigde schema voor het ophalen van het huisvuil vermeld. Door rekening te houden met de in dit schema genoemde data voorkomt u dat het stadsbeeld onnodig lang wordt ontsierd door volle vuilniszakken. In de Faam van 28 november is ten onrechte vermeld dat voor het deelnemen aan de sport- en spelinstuiven in de sporthal De Kruitmolen op woensdagmorgen een vergoeding van f 1,50 wordt gevraagd. Het juiste bedrag is echter f 2,— De deelnemerskosten voor de instuiven op de maandagavond zijn zoals vermeld f 2,50. Het gemeentebestuur wenst u prettige kerstdagen en een voorspoedig en gezond 1985. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het Bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. 1 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Hutspot dinsdag Kuikenborst, appelmoes, aardappelen woensdag Rundvlees, spruiten, aardappelen donderdag Hamburger, appeltjes, pommes mignonettes vrijdag Kabeljouw, bietjes, puree, duchesse zaterdag Gehakt, erwten, wortelen, puree aaxlmua- ïïge do ,e een rijksbijdrage van 91,5% i» grieven voor subsidiering t* *Gt v.w.b. het klad; verstamislij begroting 19 84 ÏÏ9T5787 Xg ©asp!.solde toegekend subsidie 1984 f"'lis. 078,-- 20.000,— (baby-opvang) De gemeenteraad heeft een nieuw welzijnsplan voor de jaren 1985 tot en met 1988 vastgesteld. Hierin is aangegeven wat in de komende vier jaar gedaan moet worden om de gestelde doelen op het gebied van zorg, educatie en recreatie te bereiken. De wegen waarlangs dit welzijnsbeleid zich dient te ontwikkelen werden eerder dit jaar door de gemeenteraad in een doelstellingennota aangegeven. Beperkte middelen In het nieuwe plan zijn beleids voornemens opgenomen die tot nu toe geen of weinig aandacht in het gemeentelijk beleid hadden. Ook op het terrein van het welzijn kampt de gemeente met een be perking van de financiële midde len. Daarom is er niet veel ruimte voor de ontwikkeling van nieuwe zaken en is het zelfs moeilijk bes taande, waardevolle zaken die steun te geven die zij verdienen. rijk of de provincie (of andersom) openbaar stuk is kan iedereen jaarprogramma 1985 weergegeven volgen elkaar met steeds groter precies te weten komen hoe in verdeling van de subsidiegeleden, wordende regelmaat op. De de- Middelburg bijvoorbeeld de ver- In dat geval is het van belang te centralisatiegedachte van de deling ligt tussen de subsidiegel- weten dat beide door de gemeen- rijksoverheid heeft nooit een dui-. den voor de amateuristische en de teraad vastgestelde stukken van 2 Het bestemmingsplan Kousteensedijk e.o. werd op 20 november door Gedeputeerde Staten van Zeeland gedeeltelijk goedgekeurd. Geen goedkeuring werd gegeven aan een gedeelte van art. 15 lid 1 van de voorschriften. Het besluit van G.S. en het bestemmingsplan liggen tot 13 januari ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Tegen de goedkeuring van het plan kan beroep worden ingesteld door de gemeenteraad en de inspecteur van de Ruimtelijke Ordening. Tegen het niet verlenen van goedkeuring aan een gedeelte van de voorschriften kan iedereen in beroep gaan. Een beroepschrift dient te worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet 13 januari ingediend worden bij de Raad van State, afd. geschillen van bestuur. Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. 3 1 delijke gestalte gekregen. Het vierjarenplan Wat houdt nu het vierjaren-wel- zijnsplan voor Middelburg in? Hoewel het boekwerkje zelf wat dunner is dan het vorige, is de reikwijdte aanmerkelijk uitge breid. Er is namelijk een aantal sectoren aan het vorige plan toe gevoegd, zoals maatschappelijke dienstverlening, vrouwenemanci- De tijd dat alles kon, dat iedere' paüe> bibliotheekwerk, jeugd- Aan het begin van ieder nieuw jaar houdt hét gemeentebestuur van Middelburg een nieuw jaarsreceptie in de Burgerzaal van het stad huis. Zo ook in 1985 en wel op woensdag 2 ja nuari. Iedereen, dus ook u, is daar van harte welkom. De bijeenkomst begint om 17.30 uur met het aanbieden van een 'nieuwjaarsdrank je'. Een half uur later houdt burgemeester drs. P.A. Wolters een korte toespraak waarna het tijd wordt voor soep en broodjes. Dit onderdeel 'gaf indertijd de naam 'Open Tafel' aan het ge heel mee. Om uiterlijk 19.30 uur gaat ieder weer huiswaarts. De Middelburgse musicus Baby den Toonder luistert de receptie op met subsidie-aanvraag kon worden toegekend, is voorbij. Daarom is de verwezenlijking van beleidsvoor nemens sterk gebonden aan de fi nanciële middelen en kon de ge meenteraad ook niets anders doen dan die voorwaarde in zijn beleid opnemen. Inspelen op Rijksbeleid Bij het plannen van het plaatse lijke welzijnsbeleid moet de ge meente rekening houden met de plannen van de rijksoverheid. Door de vaak onvoorspelbqre handelswijze van het rijk ten aanzien van de welzijnsplanning, was het noodzakelijk het vierja renplan zodanig op te stellen, dat op bijna elke denkbare ontwikke ling kan worden ingespeeld. De voorbeelden waarbij het ene jaar een voorziening tot het gemeente lijk beleid behoort en het jaar daarop weer tot het terrein van het sport, bijzondere sportactiviteiten, volwasseneducatie, activiteiten voor haanlozen, niet-actieven en gehandicapten. Het welzijnsplan is uitgegroeid van een smal so ciaal-cultureel plan naar een breed plan dat zich uitstrekt over professionele kunstbeoefening; tot en met 31 januari 1985 voor dat een groot bedrag bestemd is iedereen ter inzage liggen op het voor het openbare bibliotheek- bureau voorlichting en de afdeling werk; welke bedragen nodig zijn welzijnszaken ter gemeentesecre- voor het handhaven van bepaalde tarie, beide gevestigd in het pand voorzieningen en wat aan nieuwe Stadhuisstraat 2. Iedere belang- voorzieningen zal worden uitge- hebbende kan gedurende deze pe geven. Ook voor dit laatste konden riode een bezwaarschrift indienen gelukkig nog in relatief gezien vrij tegen zowel het plan als het pro- grote mate gelden worden gevon- gramma 1985. De bepalingen van den. Kortom zowel het vierjaren- de Wet Administratieve Rechts- plan als het jaarprogramma voor praak Overheidsbeschikkingen 1985 kan elke daarvoor geïnteres- (AROB) zijn hierbij van toepas seerde Middelburger een schat van sing. Hopelijk krijgt hét welzijns- informatie verschaffen over het beleid, dat toch ook plaatselijk subsidiebeleid. voor veel burgers van alle leef- tijdscategoriën van groot belang Bezwaarschriften is, die aandacht die nodig is voor Het kan natuurlijk zijn dat u als het beleid in de komende jaren. inwoner van Middelburg het niet Immers het beleid is niet star en het gehele welzijnsterrein, met,eens bent met de in het vierjaren- kan elk jaar weer worden bijges- uitzondering van de volksgezond-^ plan 1985-1988 opgenomen be- teld aan de hand van nieuwe of heid. Het programma 1985 Het jaarprogramma voor 1985 is inmiddels vastgesteld. De uitvoe ring ervan zal een bedrag van een kleine zes miljoen gulden vergen. In het programma staat precies vermeld hoe dit grote bedrag is verdeeld over de verschillende voorzieningen. Het zou te ver voe ren om in dit artikel een uitgebreid overzicht op te nemen van de ver deling van de gelden, maar omdat het welzijnsprogramma 1985 een leidsvoornemens of met de in het veranderde behoeften. Bij burgemeester en wethouders is een hinderwetvergunning aange vraagd door: -Total Nederland NV voor een verkooppunt voor motorbrand stoffen aan de Schroeweg. Indie nen mondelinge bezwaren moge lijk tussen 12 en 20 december. Schriftelijke bezwaren t/m 27 de cember. Mondelinge bezwaren tegen een aanvraag kunnen worden inge diend tijdens een hoorzitting. Via tel. 26251, toestel 413 kan worden verzocht een hoorzitting te hou den. Tijdens de openbare zitting kan men van gedachten wisselen met aanvrager, bevoegd gezag en verdere aanwezigen. Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend bij burgemees ter en wethouders. Tegelijkertijd met het indienen van een be zwaarschrift kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Alleen degenen die gebruik heb ben gemaakt van één of meer ge noemde mogelijkheden tot het in dienen van bezwaren en degenen die aantonen daar redelijkerwijs niet toe in staat te zijn geweest kunnen later beroep instellen bij de Kroon tegen de genomen be slissing. De aanvraag ligt tot het einde van de beroepstermijn tijdens werku ren ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het Stadhuis. Na een te lefonische afspraak (tel. 26251, tst. 413) kunnen de stukken ook op donderdagavond worden ingezien. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN DIVERSE GEMEENTELIJKE KAN TOREN EN DIENSTEN - bureau Burgerlijke Stand: hoewel op de maandagen 24 en 31 de cember de kantoren van de gemeente zijn gesloten, is op die dagen het bureau Burgerlijke Stand van 9.00 tot 10.00 uur geopend, uitsluitend voor aangiften van geboorten en overlijdens. - sporthallen en wijkcentra: sluiten maandag 24 en 31 december om 15.30 uur. - zwembad: in de periode van 24 t/m 1 januari worden geen particuliere zwemlessen gegeven. Daardoor ontstaat de moge lijkheid om het bad op die dagen volle dig te benutten voor recreatief zwem men en gebruik te maken van de wa terglijbaan en andere (speel) attribu ten. De preciese openingstijden zijn dan: maandag 24 dec. van 7.00 tot 16.00 uur dinsdag 25 dec. (Ie Kerstdag) gesloten woensdag 25 dec. (2e Kerstdag) van 9.00 tot 12.00 uur. donderdag 27 dec. van 7.00 tot 19.00 uur vrijdag'28 dec. van 7.00 tot 20.00 uur achtergrondmuziek. Overigens wordt u als deelnamer een bijdrage in de kosten gevraagd. Het gaat om een bedrag van 5,- dat bij bin- nenkonst in het stadhuis betaald moet worden. Een aantal vaste relaties van de gemeente zal deze week een uitnodiging voor de 'Open Tafel' in de bus krijgen. Zij kunnen zich door middel van een antwoordkaart aanmelden voor deel name. Degenen die niet op deze manier worden bereikt zijn - we herhalen dat nog eens na tuurlijk net zo welkom. Aanmelding bij het bureau Voorlichting aan de Stadhuisstraat 2 is wel noodzakelijk. Het kan ook per telefoon via 26251, tst. 349. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Nieuw Middelburg Gedeeltelijk afge sloten voor alle verkeer 2. Veersesingel Gedeelte tussen de Koepoort en Zacha rias Jansenstraat af gesloten voor alle verkeer 3. Markt, Vlasmarkt Afgesloten voor alle verkeer Busvervoer toegestaan AARD VAN HET WERK Woonbuurt verbetering AANVANGS DATUM In uitvoering Herbestrating In uitvoering Herbestrating In uitvoering zaterdag 29 dec. van 9.00 tot 16.00 uur zondag 30 dec. van 10.00 tot 13.30 uur maandag 31 dec. van 7.00 tot 18.00 uur. dinsdag 1 jan. (Nieuwjaarsdag) geslo ten SCHEMA OPHALEN HUISVUIL ROND KERST EN NIEUWJAAR Ook de medewerkers van de Reini gingsdienst hebben de maandagen 24 en 31 december vrij en uiteraard de beide kerstdagen en nieuwjaarsdag. Het ophalen van huisvuil in die weken is daarom als volgt geregeld: op donderdag 27 dec. in de maandag- en dinsdagwijk op vrijdag 28 dec. in de woensdag- en vrijdagwijk op woensdag 2 jan. in de maandag- en dinsdagwijk op donderdag 3 jan. in de woensdag- wijk vanaf vrijdag 4 jan. werkt men weer volgens het normale schema. COMMISSIE HUISVESTING Het wekelijkse spreekuur van de com missie Huisvesting vervalt op woens dag 2 januari. AANVRAGEN PARKEERPAS VOOR 1985 Per 31 december verliezen de parkeer- passen voor bewoners en bedrijven in de binnenstad hun geldigheid. Om een ieder op tijd in het bezit te kunnen stellen van een nieuwe pas voor 1985 dient men nog deze maand een aan vraagformulier af te halen en ingevuld in te leveren bij de afd. Algemene Za ken (kamer 5) in het stadhuis. Drie werkdagen daarna kan men tegen contante betaling de gevraagde par- keerpas afhalen bij de afd. Bevolking aan de Stadhuisstraat 2. Deze afdeling is geopend van maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur. Wanneer men op 1 januari niet in het bezit is van een geldige parkeerpas, moet normaal de parkeermeter ge bruikt worden. O O Alle gemeentelijke kantoren zijn de maandagen 24 en 31 december a.s. gesloten. Voor de gewijzigde openingstijden van het zwembad, sporthallen en de wijkcentra verwijzen we u naar de rubriek 'in ket kort'. Op woensdag 2 januari '85 blijven de kantoren tot 10.00 uur gesloten. 1 1 1 Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van hartè welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 5