m a <D N a 7T 30 km/h-GEBIED MAAKT BUURT VERBLIJFS- VRIENDELIJK o| 11 if 3- 5" O. ft 3 SitV mm %o So 'I SL 49 HET VERKEER IN DE OMGE VING VAN DE 5-12 december week MARKT DE FAAM Woensdag 5 december 1984 ft MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 10 -15 december Bestemmingsplan Buitengebied Vaststelling voorbereidmgsbesluiten ft ft Bij het nieuwe gezicht van de Markt horen sinds kort de gietijzeren paalt jes, waarmee het plein voor het stadhuis is afge zet. Ze zijn voorzien van het gemeentewapen en worden daarom "Middel burgertjes" genoemd. Fa brikant is Gieterij Mid delburg. Op het middenterrein van de Markt is de parkeermeter teruggekeerd. Hiermee is een eind gekomen.aan de mogelijkheid tot gratis parkeren, die was ontstaan toen tijdens de herinrichting van het parkeerterrein de meter was verwijderd. Nu die weer terug is geldt zoals voorheen een max. parkeertijd van 2 uur. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/ brochures: - De Wet op de Bejaardenoorden wordt per 1 jan. '85 gewijzigd Wat betekent dat voor bewoners? - Wie, waar, wat en wat nog meer over Pas 65 - Uit met Pas 65 - Bijstand hoe wat - Uit kalender december e ■o i Q. ft i i i i ft Op 11 december van 16 tot 17 uur wor( in de voormalige openbare lagere school "De Dunenburch" aan de Grif fioenstraat 38 een partij overtollige leerlingensetjes (tafeltje en stoeltje) voor 10,- per stuk verkocht. Afleve ring tegen contante betaling alleen op bovengenoemd tijdstip. Op enkele afrondende werkzaamheden na is de herinrichting van de Markt en omgeving nu voltooid. Hoewel in Faam en PZC al eerder aandacht aan de gewijzigde situatie werd besteedwordt op deze pagina nogmaals in het kort weergegeven hoe Markt en Plein 1940 bereikt kunnen worden. Om de gewenning aan de nieuwe omstandigheden zo soepel en prettig mogelijk te laten verlopen zal de politie in de eerste dagen na de realisering van de wijzigingen alleen waarschuwend optreden. Hierna zal echter stipt worden gelet op de naleving van de verkeersregels en worden overtredingen bestraft met een geldboete. Parkeerders die zich op de busbanen van de Markt en het Plein 1940 bevinden, hoeven niet op een soepele houding van de politie te rekenen, omdat zij de doorstroming van het openbaar vervoer belemmeren. Velen benutten de kerstvakantie voor een kijkje over onze landsgrenzen. Hierbij is een geldig paspoort onontbeerlijk. Onder normale omstandigheden kan vernieuwing binnen een week worden geregeld, maar in verband met het sluiten van de kantoren van de gemeentelijke diensten rondom de Kerstdagen en de jaarwisseling dient uw aanvraag voor een nieuw paspoort uiterlijk vrijdag 14 december binnen te zijn. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt ,zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting. i "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Zuurkool, worst dinsdag Gehakt, erwtjes, worteltjes, puree woensdag Braadworst, bietjes, aardappelen donderdag Karbonade, bloemkool, aardappelen vrijdag Vis, worteltjes, aardappelen zaterdag De opnieuw ingerichte Markt telt 85 parkeer plaatsen. Evenals voorheen geldt een maxi mum parkeertijd van 2 uur, waarvoor door middel van een kaartje uit de automaat moet worden betaald. Het gemotoriseerde verkeer van en naar de Markt wordt door de Lange Noordstraat geleid, voor alle andere straten in de omgeving is de doorgang via de Markt af gesloten. Een uitzondering is gemaakt voor de lijn dienstbussen van ZWN, deze rijden via een speciale busbaan langs het stadhuis. Op het Plein 1940 zijn 30 parkeerplaatsen gecreëerd. Hier zal een nieuwe parkeercomputer worden geplaatst, waarvoor maximaal 2 uur parkeer- tijd kan worden gekocht. Het Plein kan worden Ruim anderhalf jaar geleden werd de mogelijkheid geopend een maximumsnelheid van 30 km/h binnen de bebouwde kom in te voeren. In eerste instantie moet op elke hoek het (bekende ronde bord) geplaatst worden. Met ingang van 1 januari j.l. werd het echter mogelijk om zoneborden te gebruiken. De wegbeheerder (in ons geval de gemeente) moet aan een aantal voorwaarden voldoen om een 30 km/h-limiet te mogen instellen. Deze voorwaarden hebben voornamelijk betrekking op de situatie ter plaatse. De straat of de weg moet er zodanig uitzien dat 30 km/h (of een lagere snelheid) een logische snelheid is. In veel gevallen betekent dit dat snelheidsbeperkende voorzieningen moeten worden aangebracht. Doelstellingen In het structuurschema Verkeer en Vervoer en het Meerjarenplan Personenvervoer wordt als bij zonder aandachtspunt genoemd het vergroten van de veiligheid van kwetsbare groepen door o.a. de verblijfsfunctie te beschermen en te herstellen. Onder verblijven worden activiteiten zoals: lopen, spelen, dergelijke. Het beschermen en herstellen van de verblijfsfunctie leidt tot de volgende drie hoofd doelstellingen voor de 30 km/h- straten en 30-zones. - het aantal verkeersongevallen in verblijfsgebieden moet wor den teruggebracht - een positieve (veiligheids)bele- ving van de openbare ruimte zal mogelijk moeten zijn. - in het verblijfsgebied moeten alle gebruiksvormen van de openbare ruimte weer goede kansen krijgen. verblijfsgebiea. Een verkeersplan kan daarbij als leidraad dienen. Vervolgens komt naar voren in welke straten en op welke speci fieke punten snelheidsbeperkende voorzieningen noodzakelijk zijn. De volgende stap is dan het bepa len van de juiste maatregelen, zo wel voor de ingangen (de poorten) van de 30-zone als in het gebied zelf. Het inrichten van een ver blijfsgebied grijpt in op de directe Burgemeester en wethouders hebben het voornemen vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Buitengebied om de bouw mogelijk te maken van een volière op een perceel grond aan de Nieuwenhovenseweg. Het bouwplan en schetsplan van deze voorgenomen herziening liggen tot 14 december ter inzage op de afd. Algemene Zaken (kamer 15) in het stadhuis. Bezwaren tegen de uitvoering van het voornemen kunnen tot dezelfde datum schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Door de gemeenteraad is op 19 november een voorbereidingsbesluit vastgesteld voor: -een perceel aan de Koudekerkseweg naast scholencomplex "De Wellinge" -een perceel aan de Michaëlsdreef. De besluiten, de daarbij horende tekeningen en pré-adviezen liggen op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis ter inzage. 1 I - een teruggelegen poort. Deze ieder geplaatst bord kost geld. Aan oplossing kan worden gekozen als een gewone 'rechts-gaat- voor' -regeling gewenst is. Ook een voorrangsaansluiting is mogelijk. de gesignaleerde problemen komt men gedeeltelijk tegemoet door verkeersborden te plaatsen die voor een groter gebied gelden (de zogenaamde zoneborden). Een maatregel blijft dan van kracht, ongeacht zijstraten, tot hij weer wordt herroepen. Minder borden per straat/gebied De werkingssfeer van verkeers borden is beperkt tot de weg of de zijde van de weg waarlangs deze Nieuw Middelburg geplaatst zijn. Na iedere onder- Zoals wellicht bekend wordt er op woonomgeving. Het is daarom van breking (kruising, zijstraat) moet het ogenblik de laatste hand ge- groot belang, dat alle belangheb benden betrokken worden bij de planvorming. De laatste stap ten slotte is het uitvoeren van de begrepen, maatregelen, fietsen en Entree van de 30-zone (poort) In het algemeen vraagt de entree het bord, wil de maatregel daar legd aan de woonbuurtverbete- nog gelden, in principe worden ringsplan voor de wijk Nieuw- herhaald. Wanneer de verkeers- Middelburg. Het gemeentebestuur maatregel in een groter gebied van heeft het gebied binnen de Veer kracht moet zijn, betekent dit dat sevest, Noordsingel, Sportlaan, er aanzienlijk meer borden ge- Nassaulaan en Veerseweg als 30 plaatst moeten worden. Gezien het km/h-zone aange geven. Vrijdag grote aantal borden is het de vraag 14 december wordt het werk opge- van het verblijfsgebied bijzondere of de weggebruiker nog wel in de leverd en in gebruik genomen door aandacht dus ook de entree van de gelegenheid is om de verschillende het bevestigen van een 30-km bord 30-zone. Op de grens van de 30- tekens nog tijdig in zich op te ne- op de hoek Prinses Margriet zone zijn duidelijke 'toegang- men. Een tweede nadeel van de straat/Veerseweg. De officiële spoorten' nodig. Mogelijke oplos- 'gewone' borden is de aanblik van handeling zal worden verricht singen hiervoor zijn: zo'n woud weinig fraai te noemen door de H.I.D. van de Volkshuis- is. Als derde minpunt kan het kos- vesting in de provincie Zeeland de tenaspect aangevoerd worden: heer ing. R.J. v.d. Meulen. Werkwijze Erst zal vastgesteld moeten wor den de omvang en de grenzen van de 30-zone. Deze stap kan leiden tot voorstellen van een aantal maatregelen op het gebied van de verkeerscirculatie. Het gaat hier om het indelen van de openbare ruimte in de verkeersruimte en een poort met uitritconstructie. In de praktijk komt het er op neer dat voorrang verleend moet worden aan het verkeer op de 50 km/h-straat. Om on duidelijkheden te voorkomen moet het trottoir langs de 50 km/h-straat te worden doorge trokken (verlaagd of door mid del van een inritband) een poort zonder uitritcon structie. Omdat nu twee straten van verschillende categorieën op elkaar aansluiten is een bij zondere voorrangsregeling met behulp van borden gewenst. Bij b. en w. iseen hinderwetvergun ning aangevraagd door: - Total Nederland NV voor een verkooppunt voor motorbrand stoffen aan de Schroeweg. In dienen mondelinge bezwaren mogelijk tussen 12 en 20 de cember. Schriftelijke bezwaren t/m 27 december. - Mondelinge bezwaren tegen een aanvraag kunnen worden ingediend tijdens een hoorzit ting. Via tel. 26251, toestel 413 kan worden verzocht een hoor zitting te houden. Tijdens de openbare zitting kan men van gedachten wisselen met aan vrager, bevoegd gezag en ver dere aanwezigen. - Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend bij burge meester en wethouders. Tege lijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan worden verzocht om persoonlijke gege vens niet bekend te maken. - Alleen degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daar redelijkerwijs niet toe in staat te zijn geweest kunnen later beroep instellen bij de Kroon tegen de genomen beslissing. - De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen tot het einde van de beroepstermijn op werkdagen ter inzage op kamer 5 van de afd. Algemene Zaken in het stadhuis en op zaterda gen bij de Openbare Biblio theek, Molstraat 13. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een monde linge toelichting kan worden verkregen. AANVRAGEN PARKEERPAS VOOR 1985 Per 31 december verliezen de parkeer- passen voor bewoners en bedrijven in de binnenstad hun geldigheid. Om een ieder op tijd in het bezit te kunnen stellen van een nieuwe pas voor 1985 dient men nog deze maand een aan vraagformulier af te halen en ingevuld in te leveren bij de afd. Algemene Za ken (kamer 5) in het stadhuis. Drie werkdagen daarna kan men tegen contacte betaling de gevraagde par- keerpas afhalen bij de afd. Bevolking aan de Stadhuisstraat 2. Deze afdeling is geopend van maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur. BERICHT VAN DE AFDELING FI NANCIËLE ZAKEN IN OVERLEG MET DE ONTVANGER DER RIJKS BELASTINGEN. AANVRAGEN AFSCHRIJVING/K WIJTSCHELDING ONROEREND- GOEDBELASTINGEN Indien een belastingplichtige niet in staat is, anders dan met buitengewoon bezwaar de aanslag onroerend-goed- belastingen te betalen kan afschrij- bereikt via de Lange Viele Pottenmarkt en weer worden verlaten via een stukje Markt en de Vlasmarkt. De doorgaande route vanuit de Gortstraat wordt afgesloten. Het Zusterplein tenslotte blijft bereikbaar via een lus die door de Gortstraat, langs het Plein 1940 en door de Zusterstraat voert. Om het ontstaan van sluiproutes te voorkomen is in de bestrating van de Markt een zoge naamde "carterkraker" aangebracht. Deze bestaat uit een rij betonbanden, die zodanig boven het wegdek uitsteekt, dat bij het passe ren ervan behoorlijke schade aan de onderkant van personenauto's ontstaat. Binnenkort zal ook op het Plein 1940 een dergelijke kraker worden aangebracht. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL Sportlaan Gedeeltelijk afge sloten voor alle verkeer Nieuw Middelburg Gedeeltelijk afge sloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK Asfaltering Woonbuurt verbetering AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering vingen, of populair gezegd kwijtschel ding aangevraagd wroden. Bij het beoordelen van een verzoek om kwijt schelding spelen de persoonlijke om standigheden van degene die het ver zoek doet een grote rol. U kunt daarbij o.a. denken aan het inkomen, de ge zinssamenstelling en eventuele schul den en bezittingen. Derhalve kan vooraf niet worden gezegd wie voor kwijtschelding in aanmerking komt. Voor degenen die een minimum-inko men genieten of een uitkering ontvan gen heeft het zeker zin om kwijtschel ding aan te vragen. Hoe moet kwijtschelding aangevraagd worden? U dient een verzoek te richten aan de Direkteur der Rijksbelastingen, Postbus 90101, 4800 RA Breda met de vraag om voor kwijtschelding van de aanslag om'oerend-goedbelastingen in aanmerking te komen. Hierbij dient u uw naam, adres, woonplaats en het aanslagnummer van de belastingaan slag te vermelden. Aan de indiening van verzoeken om afschrijvingen/ kwijtschelding is geen termijn gebonden. Het verdient even wel aanbeveling dit zo spoedig moge lijk te doen. Indien het verzoek om kwijtschelding tijdig wordt ingediend - derhalve zo spoedig mogelijk na ont vangst van het aanslagbiljet - dan wordt de invordering door de Rijksbe lastingsdienst opgeschort totdat de be slissing op het verzoek is genomen. In antwoord op uw verzoek om afschrij ving, gericht aan de Direkteur der Rijksbelastingen ontvangt u een vra genformulier. Dit formulier dient u ingevuld terug te sturen naar het Ont vangkantoor der Rijksbelastingen te Middelburg. Hiervoor kunt u gebruik maken van de antwoordenveloppe die met het vragenformulier wordt toege zonden. Mocht de invulling van het vragenformulier op problemen stuiten, dan kunt u te allen tijde op het Ont vangkantoor der Rijksbelastingen te recht voor 12.00 u en 's middags 13.30 u - 15.00 u. li De glascontainer die lange tijd op de hoek van de Markt nabij de Lange Delft heeft gestaan is daar niet meer te vinden. A Is gevolg van de herinrichting is deze nu verhuisd naar het Plein 1940. Hier kunt u uw overtollig glaswerk op de gebruikelijke manier deponeren. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 5