<D N <D o 7T "BALANS 17", EEN NIEUW KUNSTUITLEEN CENTRUM i HQ's <D Z O Sire mm %Z 0 O Sa 48 28 nov.-5 dec. week OPENBARE VER GADERINGEN IN DECEMBER <P 0 O 0 o O "O a 0 O" SL 0 DE FAAM Woensdag 28 november 1984 MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 3-8 december Inspraak over stadsvernieuwing Woningbouw Reijershove NIEUWE MAATREGEL P-KELDER OPEN OP KOOPAVONDEN RAPPORT VERKEERS- STUDIE MIDDELBURG Met ingang van morgen -donderdag 29 november 1984- wordt de week markt weer op de ver trouwde plek gegouden. De Markt is die dag na melijk na een lange pe riode heringericht. In to taal zullen er die dag zo'n honderd kramen zijn op gesteld. Ondanks het feit dat een groot deel van de Middelburgse Markt morgen weer in gebruik kan worden genomen zult u nog straatmakers in de binnenstad aantreffen. Zowel mensen van de gemeentelijke bestratingsdienst als van diverse aannemers zijn nog druk doende om het geheel af te werken. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/ brochures: - Wat doet een gerechtsdeurwaarder nog meer? - Vluchtelingenwerk Nederland - Goed eten voor weinig geld - Premiekoopwoningen A en B voor velen bereikbaar - Verslagboek KMS Deze week staat onder meer in het te ken van de behandeling -door de Mid delburgse gemeenteraad- van de be groting voor het volgend jaar. Twee vergaderingen zijn nu achter de rug. De derde en laatste bijeenkomst in het stadhuis kunt u nog bijwonen. Don derdag a.s. vanaf 14.00 uur en 's avonds begint men om 20.00 uur. Een deel van de heringerichte binnenstad wordt morgen-donderdag 29 november- weer in gebruik genomen. Hiermee komt langzamerhand een eind aan de maandenlange werkzaamheden in het hart van onze stad. Dezelfde dag zal de heer drs. P.A. Wolters-burgemeester van Middelburg- 's morgens om tien uur over gaan tot de laatste steenlegging op de Markt voor het stadhuis. Hieraan voorafgaand wordt op feestelijke wijze de laatste marktkraam van het Damplein gehaald. We heten u dan öok welkom in het vernieuwde hart van Middelburg. En op slechts drie minuten lopen van de Markt vindt u de parkeerkelder Geere. Zoals uit onze rubrieken 'Verkeer' en 'in 't kort'zal blijken blijft de P-kelder de komende dagen enkele uren langer open. Verder kunnen we u nog meedelen dat alle gemeentelijke kantoren en diensten op woensdag 5 december vanaf 16.00 uur gesloten zijn. En binnenkort zullen wij u informeren over een gewijzigde opzet -rond de Kerst- voor het ophalen van uw huisvuil. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. i "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.i5 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Capucijners, spek en uien dinsdag gehakt, rode kool, aardappelen woensdag Karbonade, spinazie, aardappelen donderdag Rundvlees, sperziebonen, aardappelen vrijdag Kippepoot, erwtjes, aardappelen zaterdag Jachtschotel, puree - Commissie Gemeentewerken, maandag 3 om 19.30 uur Secr. de heer P. Meeusen (spreekrecht) - Commissie Volksgezondheid en Milieube heer, donderdag 6 om 16.15 uur Secr. de heer M.C. Westveer (spreekrecht) - Commissie Sociale Zaken, donderdag 6 om 19.30 uur Secr. de heer J.W. de Wolf (spreekrecht) - Commissie Onderwijs, maandag 10 om 16.00 uur Secr. de heer H. Groesser (spreekrecht) - Commissie Financiële Zaken, dinsdag 11 om 16.00 uur Secr. de heer N.A. Meijer (spreekrecht) - Commissie ROVOS, dinsdag 11 om 19.30 uur Secr. de heer M.C. Harinck (spreekrecht) Vrijdagmiddag zal burgemeester drs. P.A. Wolters het nieuwe kunstuitleencentrum aan de Balans no. 17 openen. Het is gevestigd op een drietal verdiepingen van het oude Waaggebouw, die in de afgelopen periode speciaal voor dit doel zijn verbouwd. Hierdoor werd een geschikte accommodatie verkregen voor de opslag, beheer, documentatie en uitleen van het uitgebreide kunstbezit, dat werd verkregen door de aankoop van werken van de Middelburgse kunstenaars, gebruik makende van de Beeldende Kunstenaars Regeling. In het kader van deze regeling koopt de gemeente kunstwerken van Middelburgse kunstenaars. In de loop van de jaren is op deze manier een collectie ontstaan van zo'n 2500 kunstwerken die voor het grootste gedeelte waren opgesla gen in verschillende door de stad verspreide depots. Een ander ge deelte is uitgeleend aan (semi)o- verheidsinstellingen, ter verfraai ing van het interieur. U kunt deze werken onder andere vinden in het stadhuis en het Gasthuis. Door de verspreide opslag was er nau welijks sprake van een goed over zicht van het gemeentelijk kunst- hezit. Met de ingebruikneming van het nieuwe centrum is een eind aan deze situatie gekomen. Het volledige bezit is nu geïnven tariseerd en op dia gezet, zodat op een eenvoudige manier een goed overzicht verkregen kan worden van het werk dat in het centrum aanwezig is. Op de tweede en derde verdieping van het Waaggebouw is het totale Bij het bureau Voorlichting van de gemeente ligt ter inzage - het meerjarenplan stadsvernieuwing - een subsidieverordening voor de steunverlening aan natuurlijke en rechtspersonen in het belang van de stadsvernieuwing - de voor het jaar 1985 beschikbaar te stellen bedragen voor de verlening van geldelijke steun van de verschillende sectoren van de samenleving in het belang van de stadsvernieuwing' Deze stukken worden behandeld in de gemeenteraadsvergadering van 17 december. Tot 29 november kunnen reacties schriftelijk worden ingediend bij b. en w. Burgemeester en wethouders hebben het voornemen medewerking te verlenen aan de bouw van 10 woningen op een perceel tussen de Reijersweg en het Belfort en 15 woningen op een perceel tussen de Reijersweg en de Koepel. Tot 2 december liggen de plannen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis en kunnen bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders. kunstbezit, voorzover dit niet is uitgeleend, op overzichtelijke wij ze opgesteld. Schilderijen en teke ningen hangen op uitschuifbare rekken, zodat de gebruiker zich gemakkelijk kan oriënteren. On danks de bezuinigingen en de steeds geringere beschikbare geldmiddelen binnen de gemeente Middelburg is het, mede door de enthousiaste inzet van een groep van vijf vrijwilligers, gelukt dit BKR-centrum van de grond te krijgen. Voorheen was het alleen voor (se- mi)overheidsinstellingen mogelijk kunstwerken uit de collectie in bruikleen te verkrijgen, maat om zoveel mogelijk belangstellenden van dit kunstbezit te laten profi teren is vanaf 1 december aan staande de uitleen voor iedereen opengesteld, zodat met recht van "openbaar kunstbezit" kan wor den gesproken. De toegang tot het centrum is gratis, maar als u ge bruik van de leenmogelijkheid wilt maken wordt van u een abonnementsprijs van ƒ30,- per jaar gevraagd. U kunt dan een onbeperkt aantal kunstwerken le nen, tegen een bruikleentarief dat varieert van 5,- tot 7,50 per kunstwerk per half jaar. De over eenkomst kan daarna nog voor maximaal een half jaar worden verlengd. Hierna moet het kunst werk weer worden ingeleverd, Bij aankoop van een kunstwerk maar staat het de gebruiker vrij kan onder bepaalde voorwaarden een nieuwe keuze te maken. een beroep worden gedaan op de De gebruiker heeft zodoende de gemeentelijke "Aankoop Subsi mogelijkheid een voortdurend dieregeling Kunstwerken". Hier- wisselende collectie van tekenin- door kan een subsidie van 25% per gen, foto's schilderijen of beelden aangekocht kunstwerk worden in huis te hebben. Behalve het uit- verkregen. Deze Middelburgse leencentrum bevat het gebouw op arthotheek probeert dus meer te de eerste verdieping een ruime doen dan alleen kunst uit te lenen, expositiezaal. Hier zullen regel- matig tentoonstellingen worden Er zal ook aandacht worden bes- ingericht van Middelburgse kun- teed aan het informeren van de stenaars, gebruikmakende van de leners over wat ze lenen. Het gaat Beeldende Kunstenaars Regeling, erom wat de mensen die kunst De daar getoonde werken zullen te maken daarmee willen en wat de koop worden aangeboden. Hier- overige mensen daarmee kunnen door kan worden bereikt dat de doen. Hiertussen wil het centrum betreffende kunstenaar de inko- een bemiddelende rol spelen. Van mensdrempel bereikt die door het woensdag t/m vrijdag tussen 12 en Ministerie van WVC is ingebouwd 17 uur en zaterdags tussen 11 en 16 om tot de BKR-regeling te worden uur is het centrum voor het pu- toegelaten. bliek toegankelijk. BenW. hebben besloten: - het gedeelte van de Arie van Driellaan ten westen van de Eduard Vetermanstraat en de Trix Terwindtstraat aan te wijzen als woonerf. Kroonbe- roep mogelijk tot 1 december. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg Het besluit ligt om in te zien bij het bureau Voorlichting aan de Stadhuisstraat 2. Op de dagen voor Sinterklaas waarop de winkels 's avonds geo pend mogen zijn (zie rubriek "in 't kort"), is de Parkeerkelder Geere open van acht uur 's morgens tot half tien 's avonds. Op 'gewone' werkdagen gaat de P-kelder dicht om 18.30 uur. Nog tot 1 april a.s. wordt voor het parkeren daar het halve tarief van ƒ0,50 per 50 mi nuten berekend. Een werkgroep bestaande uit ver tegenwoordigers van Rijkswater staat, Provinciale Waterstaat, Provinciale Planologische Dienst en Gemeente Middelburg hebben kortgeleden de resultaten van de verkeersstudie wegenstructuur Middelburg vastgelegd in een rapport. Dit rapport kan bestu deerd worden in de leeshoek. Ook is een exemplaar beschikbaar om enkele dagen in bruikleen mee te nemen. EXTRA WINKELOPENINGSTIJDEN VOOR SINTERKLAAS De gemeenteraad heeft besloten dat in verband met Sinterklaas de winkels in onze gemeente op woensdag 28, don derdag 29 en vrijdag 30 november en op maandag 3 en dinsdag 4 december 's avonds geopend mogen zijn van zes tot negen uur. Bovendien is het toegestaan om maandag 3 december de gehele dag geopend te zijn. COLLECTEN Aan het Leger des Heils is door burge meester en wethouders toestemming verleend t/m zaterdag 1 december een huis-aan-huis collecte te houden met verzegelde collectebussen. Ook is hen een vergunning verleend om tijdens de koopavonden voor 5 december met de zogenaamde 'kerstpotten' in het win kelgebied te staan. BEPLANTINGSVERORDENING ZEELAND Bij de Provinciale Griffie, Sint Pieter straat 42, bij het waterschap Walche ren, Groenmarkt 10 en bij de afd. Al gemene Zaken (kamer 15) in het stad huis ligt tot en met 3 december ter in zage het ontwerp-voorstel aan Pro vinciale Staten om een nieuwe Be plantingsverordening voor Zeeland vast te stellen. Bezwaren tegen dit - Commissie Verkeer, woensdag 12 om 19.30 uur Secr. de heer J.J. Groenenberg (spreekrecht) Bestuurscommissie Culturele Zaken don derdag 13 om 15.45 uur Secr. mej. I. Haan (spreekrecht) - Gemeenteraad maandag 17 om 14.00 uur - Bestuurscommissie Welzijnsaccommoda- ties, dinsdag 18 om 19.30 uur Secr. mej. C. Manuputty (spreekrecht) Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak gemaakt worden met de commissiesecretar(is) esse op het stadhuis. Te lefoon 26251. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL Sportlaan Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer Nieuw Middelburg Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer Markt en Plein '40 Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer Veersesingel Tussen de Zacharias Jansenstraat en de Veerseweg afgesloten voor alle verkeer. Woningen zijn bereikbaar. AARD VAN HET WERK Asfaltering AANVANGS DATUM In uitvoering Woonbuurt verbetering In uitvoering Herinrichting In uitvoering Vernieuwen gas-In uitvoering en waterleiding ontwerp kunnen schriftelijk worden ingediend bij Provinciale Staten van Zeeland. BRANCHEVERDELING WEEKMARKT Burgemeester en wethouders hebben een brancheverdeling voor de donder dagse weekmarkt vastgesteld. Deze brancheverdeling gaat op 1 december in en ligt op de afd. Algemene Zaken (kamer 5) ter inzage. (Te koop voor 1,30). HINDERWETVERGUNNING HERCULES Gedeputeerde Staten van Zeeland wil len een hinderwetvergunning verlenen aan Hercules BV Middelburg voor het uitbreiden en wijzigen van de fabriek aan de Herculesweg 35 door het in ge bruik nemen van een harsverster- kingsketel met tanks en aanliggende apparatuur. Tot en met 5 december kunnen schrif telijke bezwaren worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg. Persoonlijke gegevens worden op ver zoek niet bekend gemaakt. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, door de genen die bezwaar inbrachten tegen de aanvraag en door degenen die aanto nen daar niet toe in staat te zijn ge weest. De aanvraag en het ontwerp-beslui- ting ligt tot het einde van de beroep stermijn op werkdagen ter inzage op kamer 5 van de afd. Algemene Zaken in het stadhuis en op het bureau Milieu zaken van de provinciale griffie. Op zaterdagen liggen de stukken ter inza ge bij de Openbare Bibliotheek aan de Molstraat. PARKEERAUTOMATEN- VERORDENING De verordening tot wijziging van de Parkeerautomatenverordening die de gemeenteraad op 25 juni vaststelde, ligt ter inzage op de afd. Algemene Zaken (bureau bijzondere wetten) tot 25 ja nuari. If In de sporthal De Kruitmolen worden voor degenen die niet in verenigingsverband aan sport kunnen doen sport- en spelinstuiven georganiseerd. Hieraan kan men deelnemen op de maandagavond (21.00-23.00 uur) en/of de woensdagmorgen (9.30-11.00 uur). Kosten per avond f 2,50 en f 1,50 per ochtend. 1 1 1 i 1 Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 5