a <D N <D <D 7T GEMEENTERAAD BEHANDELT DEZE MAAND DE BEGROTING 1985 SI. o 3 H 8 g- mm S3 15" l\ O 7-14 november VACATURE BESTUURS- COMMISIE CULTURELE ZAKEN DE FAAM Woensdag 7 november 1984 MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 12-17 noer novemi CTQ Uitbreiding Oude Vlissingseweg 36 V oorbereidingsbesluit NIEUWE MAATREGELEN WET AUTOVER VOER PERSONEN Via de Chourtoren op de hoek Lange Noord straat/Markt is de pu blieke tribune van de raadzaal te bereiken. Vanaf, die plek kunt u eind deze maand (26, 27 en 29 november) de behan deling volgen van de ont werp-gemeentebegroting '85. In de periode van 8 tot en met 15 november a.s. worden de aanslagen onroerend-goedbelastinge- n 1984 verstuurd. De belastingen worden geheven van de eigenaar en van de huurder/gebruiker van een onroerend goed (bijv. huis, winkel of ander gebouw). Volgende week informeren we u over een verzoek tot kwijtschelding. Op de balie in de voorlichtingswinkel O Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/ brochures: w - Algemene bijstandswet - Komitee in de bijstand - Bijstand hoe wat SL - Budgetkrant - Uit met Pas 65 5" De Rouaansekaai, Bierkaai en Lon- densekaai zijn geasfalteerd. En met de herinrichting van deze doorgaande route is men zo ver gevorderd dat dit wegdek weer voor het verkeer is open gesteld. Het ligt in de bedoeling om eind deze week de verkeerslichten ter hoogte van de Bellinkbrug in werking te stellen. In de serie beleidsloelichting behorende bij de begroting van uitgaven en inkomsten voor het dienstjaar 1985 van de gemeente Middelburg deze week het derde artikel. Daarin komen aan de orde de onderdelen: verkeer en vervoer, brandweer, onderwijs, cultuur, minderhedenbeleid en economische ontwikkeling. De laatste week van deze maand komt de gemeenteraad bijeen om zich te buigen over de begroting. In onze rubriek In woord en beeldhebben we de data vermeld. De eerste twee vergaderingen beginnen om half acht 's avonds en de laatste dag zijn er twee bijeenkomsten, 's Middags begint men om twee uur en na een pauze op het eind van deze middag start de laatste ronde om 19.30 uur. Opgemerkt moet worden dat de normale maandelijkse raadsvergadering op maandag 19 november a.s. plaatsvindt en zoals gewoonlijk aanvangt om twee uur. Zoals wellicht bekend is het deze week 40 jaar geleden dat Middelburg werd bevrijd. Tal van activiteiten zijn er rondom deze herdenking georganiseerd. Raadpleeg de affiche's die op diverse plaatsen in onze stad hangen. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. OQ i "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, rode kool, appeltjes en puree dinsdag Zuurkool met worst woensdag karbonade, spinazie, aardappelen donderdag Rundergehakt, witlof, aardappelen vrijdag Kuikenborst, appelmoes, aardappelen zaterdag Rundvlees, spruiten, aardappelen. Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg roepen kandidaten op voor het lidmaatschap van de Bestuurscommissie voor Culturele Zaken. Deze oproep tot kandidaat stelling geldt uitsluitend voor de vacature ont staan door het vertrek van een Niet-raadslid. De samenstelling van de commissie is als volgt geregeld: een wethouder (tevens voorzitter vijf raadsleden en vijf niet-raadsleden. Kandida ten dienen deskundig en/of belangstelling te bezitten ten aanzien van het terrein van de cultuur en wel zodanig dat zij geacht kunnen worden de geschiktheid te bezitten welke nodig Evenals de vorige twee weken hebben we ook nu weer enkele aspecten uit de ontwerp-gemeentebegroting gelicht. Als u uitgebreid geïnformeerd wilt zijn over deze en andere begrotingsvoorstellen van het college dan is het wenselijk om de boeken met tekst en cijfermateriaal eens in te zien. En dat is mogelijk in de gemeentelijke Voorlichtingswinkel of thuis als u een bruikleen exemplaar aanvraagt. Verkeer en vervoer Evenals voorgaande jaren moet er ook op verkeer en vervoer bezui nigd worden, zodat de uitvoering van nieuwe projecten sporadisch kan plaatsvinden. Uitvoering zal slechts mogelijk zijn indien het werk over een aantal jaren wordt gespreid en dan nog alleen in combinatie met herbestratingen of woonbuurtverbeteringsprojecten. De verkeersafwikkeling in en met name om onze stad moet ook in de komende jaren de aandacht hou den. Als eerstvolgende verkeer slichtinstallatie wordt die rond de Stationsbrug aangesloten op de processor Brandweer Door de toenemende verkeers drukte op het tangent, voorlangs de brandweerkazerne en het veel al stilstaande verkeer nabij de verkeerslichten wordt het uitruk ken ernstig vertraagd. Met de verkeersdeskundige van de dienst Gemeentewerken wordt onder zocht op welke wijze beïnvloeding van de lichten mogelijk is. Om het wagenpark op voldoende sterkte te houden en tevens in te spelen op nieuwe taken in het kader van de hulpverlening wordt er naar ges treefd een voertuig-waarvan het blusgedeelte is afgekeurd- in 1985 in eigen beheer om te bouwen tot materiaal/hulpverleningswagen. Burgemeester en wethouders hebben het voornemen vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan "Buitengebied" om uitbreiding mogelijk te maken van de woning op het perceel Oude Vlissingseweg 36. Het bouwplan en schetsplan van de voorgenomen herziening liggen tot 9 november ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Bezwaren tegen uitvoering van dit voornemen kunnen schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Door de gemeenteraad is op 24 september een voorbereidingsbesluit vastgesteld voor: a. het perceel Veersesingel 90 b. een perceel aan de Nieuwenhovenseweg c. het gebied tussen de Oude Vlissingseweg en de spoorlijn d. het gebied tussen het Damplein en de Spanjaardstraat. De besluiten en de tekeningen die daarbij horen liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Onderwijs culturele potentie. Een gescha- Op 1 augustus 1985 zal de Wet op keerd cultureel aanbod met tradi- het basisonderwijs (W.B.O.) in tionele en eigentijdse fenomenen werking treden. Met de komst van naast elkaar, die het eigen karak- deze wet zal een grote hoeveelheid ter van Middelburg tot ver buiten werk verricht moeten worden haar stadsgrenzen tot een begrip schrijven b. en w. in de beleidstoe- maken, verdient daarom aanhou- lichting bij het onderdeel Onder- dende zorg. Ook zal de komende wijs. De operatie basisonderwijs is tijd getracht worden ten behoeve gericht op de totstandkoming van van kunstzinnige vorming, ama- een goed gespreid net van levens- teuristische kunstbeoefening en de vatbare scholen. Zowel het professionele kunstuitingen de schoolwerkplan als de schoolpla- nodige voorzieningen en middelen nontwikkeling zullen in het basi- zeker te stellen, sonderwijs een centrale plaats in nemen. Het Schoolwerkplan Minderhedenbeleid (S.W.P.) voor de basisscholen komt Met ingang van het volgend jaar in de plaats van het nu nog gel- zal de rijksregeling Welzijn Min- dende Speel- en Werkplan van de derheden van kracht worden, kleuterschool en het leerplan van Subsidiëring in de kosten van de lagere school. Ook is de invoe- huisvesting en activiteiten van de 'ring -op een nader door de minis- organisaties van minderheden ter te bepalen datum- van het vak verloopt dan via de gemeente. De Engels een nieuw element. gemeentelijke betrokkenheid bij het minderhedenbeleid gaat ech ter verder dan het louter functio- Cultuur nëren als subsidiekanaal. Een nog Door het optimaal benutten van dit jaar door de gemeenteraad vast menskracht en middelen kan mÊÊtÊÊÊÊÊÊmHÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÈÊÊIÊÊÊÊIÊtÊKMI Middelburg nog steeds als het cul turele zwaartepunt van Zeeland worden beschouwd, aldus de be- leidstoelichting '85. Verder wordt er geschreven dat het uitstra lingseffect en de bijdragen die met name culturele evenementen aan de beeldvorming van Middelburg als een aantrekkelijke en levende provinciehoofdstad leveren niet mag worden onderschat. Middel burg kan met name profijt trek ken van de actuele en historische te stellen inspraakregeling zal in 1985 de minderheden meer betrek ken bij het gemeentelijk beleid. Economische ontwikkeling Binnenkort verschijnt waar schijnlijk de eerste versie van de nota regionaal-sociaal-econo misch beleid 1986-1990. De beleids voornemens die in deze nota wor den gepubliceerd zijn uiteraard ook voor onze provincie van groot belang. Ter voorbereiding hierop is reeds een rapport opgesteld. Wat hierin opvalt zijn de verschillende oordelen over Zeeland. Gelet op deze merkwaardige conclusies zijn burgemeester en wethouders van-t mening, waar mogelijk invloed uit te oefenen op het nieuwe beleids instrumentarium dat thans op het ministerie van EZ wordt uitge werkt. Daarbij kan dan in hoofd lijnen aangesloten worden op de analyse opgesteld t.b.v. het pro vinciaal sociaal-economische be leidsplan dat onlangs in zijn defi nitieve versie is gepubliceerd. Burgemeester en wethouders hebben besloten: - het parkeren te verbieden op een parkeervak aan het Karei Doormanplein, behalve voor de daarvoor aangewezen invalide. Kroonberoep mogelijk tot 10 november. - de aanwijzing tot voetpad van de Vismarkt op te heffen. Kroonberoep mogelijk tot 24 november. - het gedeelte van de Arie van Driellaan ten westen van de Eduard Vetermanstraat en de Trix Terwindtstraat aan te wijzen als woonerf. Kroonbe roep mogelijk tot 1 december. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. Burgemeester en wethouders hebben besloten de aan de Taxi centrale Middelburg BV verleende vergunning voor het vervoeren van schoolkinderen met busjes binnen de gemeente Middelburg te verlengen tot 26 februari 1989. Tegen dit besluit kan tot 10 no vember beroep worden ingesteld bij Gedeputeerde Staten van Zee land door iedere belanghebbende, de commissie vervoersvergunnin- gen en de rijkshoofdinspecteur voor het verkeer in het district Zeeland. De hierboven vermelde besluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting aan de Stadhuisstraat 2. VAKANTIEREGELING SCHOLEN Onderstaand een overzicht van de nog resterende vrije dagen en vakanties in dit schooljaar zoals die zijn vastgesteld door burgemeester en wethouders voor het openbaar onderwijs. Over het algemeen houden de bijzondere scholen het zelfde schema aan. VAKANTIES/ VRIJE DAGEN PERIODE KLEUTER ONDERWIJS KLAS SEN 1 EN 2 LAGER ONDERWIJS PERIODE KLASSEN 3,4.5 en 6 LAGER ONDERWIJS PERIODE VOORT GEZET ONDERWIJS Kerstvakantie 24-12-1984 t/m 24-12-1984 t/m 24-12-1984 t/m 4-1-1985 4-1-1985 4-1-1985 Voorjaarsvakantie 18-2-1985 t/m 18-2-1985 t/m 18-2-1985 t/m 20-2-1985 20-2-1985 22-2-1985 Paasvakantie 5-4-1985 t/m 5-4-1985 t/m 5-4-1985 t/m 12-4-1985 12-4-1985 19-4-1985 Koninginnedag 30-4-1985 30-4-1985 30-4-1985 Hemelvaartsdag 16 en 17-5-1985 16 en 17-5-1985 16 en 17-5-1985 Pinkstervakantie 27-5-1985 t/m 27- 5-1985 t/m 27-5-1985 en 29-5-1985 29-5-1985 28-5-1985 Zomervakantie 15-7-1985 t/m 15-7-1985 t/m 15-7-1985 t/m 23-9-1985 23-8-1995 23-8-1985. COLLECTE Door burgemeester en wethouders is toestemming verleend een huis-aan- huis collecte te houden met verzegelde 'collectebussen aan: is om uitvoering te geven aan de taak van de commissie. Taken en bevoegdheden van de Bestuurscommissie voor Culturele Zaken zijn: - het adviseren van de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders over alle zaken op het gebied van het gemeentelijk cultuurbeleid zowel op verzoek als uit eigen beweging. - het programmeren en organiseren van cul turele activiteiten in accommodaties die in be heer en exploitatie zijn bij de bestuurscom missie Welzijnsaccommodaties. - Het stimuleren en coördineren van culturele activiteiten binnen de gemeente. Gegadigden kunnen zich tot en met zaterdag 17 november a.s. schriftelijk aanmelden bij het secretariaat p/a afd. Welzijnszaken, Lange Noordstraat 1, 4331 CB Middelburg. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Sportlaan Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer 2. Nieuw Middelburg Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer 3. Markt en Plein '40 Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer 4. Veersesingel Tussen de Zacharias Jansenstraat en de Veerseweg afgesloten voor alle verkeer. Woningen zijn bereikbaar. AARD VAN HET WERK AANVANGS DATUM Asfaltering In uitvoering Woonbuurt In uitvoering verbetering Herinrichting In uitvoering Vernieuwen gas-In'uitvoering en waterleiding - Stichting Nationaal Fonds voor Gehandicapten van maandag 12 t/m zaterdag 17 november. PARKEERAUTOMATENVERORDE- NING De verordening tot wijziging van de Parkeerautomatenverordening, die de gemeenteraad op 25 juni vaststelde, ligt ter inzage op de afd. Algemene Zaken (bureau bijzondere wetten) tot 25 ja nuari. LOZINGSVERORDENING RIOLE RING Burgemeester en wethouders hebben op grond van artikel 4 van de lozings verordening riolering nadere regels vastgesteld met betrekking tot de lo zing van bepaalde stoffen op de ge meentelijke riolering. In deze nadere regels hebben zij tevens bepaald dat het verbod om zonder vergunning te lozen niet van toepassing is op de daarin aangewezen beroepen en be drijven mits de daarbij gestelde voor schriften worden nageleefd. De nadere regels liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (begane grond). li Bovenstaand paneel is een van de zaken die u kunt zien tijdens de tentoonstelling Aspecten van oorlog en bevrijding' in de Burgerzaal van het stadhuis. Deze expositie loopt t/m 17 november. U kunt er dagelijks terecht (behalve zondag) van 10.00 tot 17.00 uur. En op koopavond ook van 19.00-21.30 uur. mm Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 5