(e Autobedrijf 'Maritiem' nieuwe Austin-Rover-dealer op Walcheren Firma Dert toont de nieuwste Technics/Panasonic apparatuur uit Q? Het lekenhert Wij weten alles over keukens. Daarom adviseren wij Miele. ELECTRONISCHE SNELKAS BIJ AMRO IN VLISSINGEN Sfeer in de lesauto bepaalt examenresultaat Woensdag 31 oktober 1984 DE FAAM - DE VLISSINGER Wat te melden? 1 BEL 01180-27651 m p Toestel 54 Postbus 5017 4330 KA Middelburg Lezers schrijven... Schermles Autorijschoolhouder Johan Geschiere: 1 LS" UL.V I CJ donderdag «.00 - 17 00 u. Besnijdenis Sport Medisch Adviescentrum Borstamputatie Speelgoedbeurs V redesaktiegroep Christenen Vrijwilligers Snuffelmarkt Singelloop W oonlastencomité's Ziektenkosten Bloedafname Strandloop Expositie Molukken Kunstgeschiedenis CBB Kabinetsbeleid Steun mijnwerkers Aktiehuis Boos op Vlissingen Geslachtsziekten Verzamelbeurs Aquariumhobby Stille Kring Swingavond Veere Dropping Koffie-ochtenden Baarmoeder Hans Warren signeert FNV Speelgoedbeurs Dag voor jongeren Diabetes Vereniging Eenmalige uitkering Vt ATIERUB RIEK OVER HET WEL EN WEE VAN ONZE ADVERTEERDERS VERS CHIJNT EXCLUSIEF II Het automerk Austin-Rover heeft weer een vertegenwoordiging op Walcheren: Autobedrijf Maritiem aan de Gildeweg 33 in Vlissingen (foto) heeft het dealerschap op zich genomen. In enkele weken tijd is er een splinternieuwe showroom ge bouwd en daarin is, ondanks het feit dat de officiële opening pas 22 november plaatsvindt, nu al de gehele nieuwe Austin-lijn te be wonderen. Autobedrijf Maritiem is een 'volle dochter' van Auto Renton in Middelburg. Het Middelburgse bedrijf heeft al ruim een jaar een steunpunt in Vlissingen om de rijders van de Lada-Zastava-au- to's die hun auto in Middelburg kochten, tegemoet te komen. De nieuwe showroom is tegen het bestaande pand van het Lada- steünpunt gebouwd, de Lada-rij- ders behouden normaal hun faci liteiten in Vlissingen. Om het verworven dealcrschap te vieren - Austin heeft ruim twee jaar geen vertegenwoordiging op Walcheren gehad- heeft Autobe drijf Maritiem enkele aantrekke- Firma Dert aan de Nieuwendijk in Vlissingen heeft sinds kort de Technics HiFi-apparatuur in haar verkoopprogramma opgenomen. Samen met de al aanwezige Pana sonic videoapparatuur wordt een grootse show gehouden van deze kwaliteitsapparatuur. Van vrijdag 2 november tot en met zaterdag 10 november is de verdieping boven de winkelruimte als showroom in gericht. "Steeds weer opnieuw is het nodig om het assortiment aan te passen en daardoor bij te blijven met de snelle evolutie van de apparatuur in computers, rekensystemen, vi deoapparatuur, kleuren tv's (tele tekst) viewdata en stereo", wordt door de Vlissingse hifi- en video specialist gesteld. hen primeur tijdens de showda gen is onder anderen de Panaso nic A2 videocamera, een nieuwe compactcamera met achter een speciale autofocus condensorlens 48 sensoren, in A en B paren, in combinatie met 24 microlenzen. Dit geavanceerde stelsel meet de gereflecteerde lichtsterkte en ver gelijkt de linker- en rechterzijde van het gekozen object, waardoor een microcomputer voor de juiste instelling zorgt middels een ge motoriseerd objectief. Ook van Technics is bij Dert bijna alle voorkomende apparatuur tij dens de showdagen te zien en te beluisteren. Hoge kwaliteit, inno vatie techniek, eenvoudige bedie ning en een moderne vormgeving zijn standaardeisen voor iedere Technics hifi-component en dat wil hifi-specialist Dert zijn klan ten graag laten zien. De show is geopend tijdens de winkeltijden, ook tijdens de vrijdagse koop avond' Afbeelding: de Panasonic A2 vi deocamera, een primeur. lijke aanbiedingen en een pri meur. Tijdens de officiële opening en de» daarop volgende show wordt de nieuwe Austin Montega geïntro duceerd. Dit nieuwe model is een primeur voor Nederland. Daar naast krijgen de eerste tien kopers van een Austin-Rover bij het Vlissingse autobedrijf een gratis weekend naar Engeland, het ge boorteland van de Austin-auto- mobielen. Directeur A. Abrahamse heeft in middels ervaring opgedaan met het opbouwen van een 'verlopen' dea lerschap; want toen hij in 1977 het I.ada-dealersehap begon. lag dit terrein ook enkele jaren braak' In tegenstelling tot wat er in de Faam/De Vlissinger van 17 oktober in het artikel over de nieuwe schermvereniging in Vlissingen wordt gesuggereerd, geef ik nog steeds les bij de schermclub Epee in Middel burg. Hel gehandicaptenscher- men is echter in Middelburg geslaakt. Jack Th. Blaset Wijenburg 62 Vlissingen In het kantoor van de Amrobank aan het Stadhuisplein 6 in Vlissin gen is een electronische snelkas in gebruik genomen. De snelkas komt tegemoet aan de behoefte van de cliënt die alleen contant geld wil opnemen: snel de bank in, en er net zo snel weer uit. De snelkas bestaat uit een door de baliemedewerker te bedienen 'kasautomaat', waaruit het ge vraagde geldbedrag met behulp van electronica razendsnel wordt aangereikt. De snelkas staat via het eigen dala-communicatie-net- werk rechtstreeks in verbinding met het centrale computersysteem van de bank in Amstelveen, waardoor transacties onmiddellijk administratief verwerkt en afge handeld kunnen worden. De gemiddelde wachttijd per cliënt neemt daarmee met zestig procent af. De meeste Amro-kantoren met een druk kasverkeer worden met deze voor Nederland unieke vorm van dienstverlening uitgerust. "De sfeer in de lesauto is een be langrijke factor voor het uiteinde lijke examenresultaat". Dit zegt de autorijschoolhouder Johan Geschiere en hij kan het weten, want hij heeft inmiddels een 20- jarige ervaring opgedaan. Ter ge legenheid van dit jubileum hield Autorijschool Geschiere afgelo pen zaterdag Open Huis in het pand aan de Rotterdamsekaai 67 in Middelburg. "Je moet een leerling vooral op zijn gemak stellen, nooit kwaad worden en er een'goed contact mee opbouwen. Ze moeten je volledig vertrouwen. Dan pas is er een goede basis om resultaat te boeken". Behalve dit vertrouwen moet er natuurlijk ook vakmanschap aan te pas komen. En ook daar heeft de inniddels 53-jarige autorij schoolhouder het nodige aan ge daan. Toen hij in 1964 een rij school begon was er alleen maar een rijbewijs en een auto met dubbele bediening nodig, met daarnaast wat informatie van de collega's. Maar dat vond Ge schiere geen basis om serieus op te werken. Al snel deed hij examen bij de bond van erkende rijschoolhou ders, maar deze cursus werd te licht bevonden door de pas be gonnen rijschoolhouder die zijn leerlingen optimaal wilde bege leiden. Daarom werd de Vamor- opleiding gevolgd en met succes. Johan Geschiere was daarna vol ledig bevoegd en had in die tijd ook de mogelijkheid om tijdens het examen met de kandidaat mee te rijden. "Nu is dat gemeengoed. Aanvankelijk was dat alleen voorbehouden aan Vamor-in- structeurs". Toen de kinderen van het echt paar Geschiere groter werden - het echtpaar heeft drie zoons die geen van allen de zaak zullen overnemen - kwam ook zijn vrouw Janny in de zaak. Dat is nu ook al weer 12 'A jaar geleden (voor haar dus ook een jubileum). Ook zij behaalde alle vakdiplo- ma's en samen 'drijven' zij de rij school. Voordat het pand aan de Rotter damsekaai - nu al weer vier jaar geleden - in gebruik werd geno men, werden de zaken gedaan vanuit het woonhuis aan de Nieuwe Vlissingseweg. In de nieuwe lokatie is ook een leslokaal ingericht met modern lesmate riaal, met computer gestuurde diasystemen zoals die ook tijdens het theorie examen worden ge bruikt. Twaalf leerlingen kunnen gelijktijdig dezelfde toets maken. "Er is nogal wat misverstand over het theorie-examen. Velen den ken dat er eerst een theorie exa men afgelegd moet worden voor dat de eigenlijke praktijklessen in de auto kunnen beginnen. Maar dat is niet zo", stelt Geschiere na drukkelijk vast. "Wel moet het theoretisch-examen met goed ge volg zijn afgelegd voordat het praktijkexamen aangevraagd kan worden. Dat is heel wat anders", verzekert de rijschoolhouder. Het komt nogal eens voor dat au tomobilisten hun rijbewijs laten verlopen. Rijschool Geschiere be middelt dan bij een snelle aanvraag om opnieuw examen te mogen doen. "Er moeten dan uiteraard enkele rijlessen worden genomen om het juiste rijgedrag terug te krijgen, maar in de kortst moge lijke tijd is alles weer in orde", legt het echtpaar Geschiere uit; zij hebben inmiddels veel ervaring in deze materie, zo blijkt uit de ex plicatie. Een autorijschoolhouder maakt ook wel eens 'bijzondere' dingen mee. Zo kreeg Johan Geschiere een vrouw in de wagen die beefde als een rietje. Toen hij haar gerust wilde stellen bleek dat zij bij een andere rijschool als hopeloos was afgeschreven en zij verwachtte dat de nieuwe instructeur ook onmid dellijk zou gaan schelden. "Maar schelden op mijn leerlingen heb ik nog nooit gedaan. Daar bereik je niets mee. Ik heb die vrouw op haar gemak gesteld en na enkele lessen, was ze één van de betere leerlingen", waarmee de rij schoolhouder nogmaals accen tueert dal de sfeer in de wagen bepalend is. In de afgelopen twintig jaar heeft Geschiere naar schatting - "ik kan het niet exact zeggen' - zo'n vij fentwintighonderd leerlingen met succes opgeleid voor het autorij bewijs. "Wij hebben zelfs al kin deren en kleinkinderen - dus drie generatics - van leerlingen opge leid en ook de toekomst zien wij zonnig tegemoet" stelde het jubi lerende autorijschool-echtpaar tót besluit. VAAR AAN5X Het autorijschool-echtpaar Johan en Janny Geschiere (Foto John Siwabessy) Openingslijden toonzaal A #1 £3 n werkdagen van 09.00 - 12 00 u. Zuidvlietstraat 75, Goes Tel.01100-12420" avon<j van 2\ u' zaterdags van 09.30 - 12 30 u Zaterdag 3 november viert de Turkse Werknemers Vereniging te Middelburg het besnijdenis feest. Het gaat om ongeveer 20 kinderen in de leeftijden van 1 Vi lot 12 jaar. Om 15 uur begint in het Zuider baken het officiële gedeelte van het feest, waarbij alleen naast fa milie-leden en genodigden aan wezig zullen zijn. Na 19 uur is er gelegenheid voor familie, vrien den en kennissen om de kinderen te bezoeken. Volgens Turkse tra ditie is de zaal. waar de kinderen liggen, versierd en nemen de kin deren felicitaties en kadootjes in ontvangst. 's Avonds is iedere belangstellen de welkom op het feest in het Zuiderbaken. Het Sport Medisch Adviescen trum Zeeland (SMA) is onlangs door het Nationaal Instituut voor de Sportgezondheidszorg officieel erkend. Deze erkenning vindt plaats indien het SMA aan vele eisen in kwantitatieve en kwalita tieve zin voldoet. Met deze officiële erkenning zijn het SMA-bestuur en de mede- werkers/sters bijzonder ingeno men. daar na reeds een korte pe riode blijkt dal voornamelijk kwaliteit geboden wordt bij de keuringen en de adviezen. Door deze erkenning, waardoor hel SMA Zeeland ook landelijk pu bliciteit gaat verkrijgen, kan het beschermde SMA-vignet gevoerd gaan worden. De nazorggroep voor borstkan- kerpatiënten houdt dinsdagmor gen 6 november een bijeenkomst in het gezondheidscentrum Dau- wendaele aan de Roozcnburglaan in Middelburg. Een ieder die be hoefte heeft om met lotgenoten van gedachten te wisselen kan vanaf tien uur teret lit. Het kinderdagverblijf Kinderdijk in Middelburg heeft een speel goedbeurs op touw gezet. Deze begint zaterdag 3 november om tien uur en duurt lot half één. Daags ervoor kan speelgoed wor den ingeleverd. Van de opbrengst is 25 procent voor het kinderdag verblijf. Over de 'spelregels' (nummering, lijsten en dergelijke) kan contact worden opgenomen met het kinderdagverblijf: 01180-14532. De vredesaktiegroep Walcheren komt woensdag 7 november bij een in het Aktiehuis aan de Sim- pelhuisstraat 5 in Middelburg. Daar wordt vanaf 20 uur gepraat over de stand van zaken met be trekking tot de actie 'Betaal niet mee'. Verder wordt het program ma voor de komende maanden doorgesproken. Ook wordt steun gevraagd voor de actievoerders in Woensdrecht. die het door het weer en de steeds harder optre dende politie steeds moeilijker hebben. Informatie: 01180-38208. 'Wat kunnen Christenen uit Oost-Europa ons leren?' is het thema van een aantal bijeenkom sten in het evangelisch ontmoe tingscentrum De Burght in Burgh-Haamstede. Van 2 tot en met 5 november is er een seminar. Dinsdagavond 6 november is er open huis, waaraan de dominee Joseph Ton medewerking ver leent. De heer Ton kwam in zijn vaderland Roemenië in verzet tegen de onderdrukking van christenen en woont nu in de VS. Informatie: 01115-3030. De afdeling Zeeland van het Na tionaal Fonds Sport Gehandicap ten is dringend op zoek naar vrij willigers die willen meewerken aan de jaarlijkse Collecte, die van 12 tot en met 18 november in Zeeland wordt gehouden. Een groot aantal collectanten is af komstig uit de sportverenigingen voor validen, maar hun aantal is nog niet groot genoeg. Sportvere nigingen voor gehandicapten hebben hei financieel bijzonder moeilijk. Dat komt doordal het aantal leden veel kleiner is dan bij 'gewone' verenigingen, zodat ook de contributie opbrengst laag is. Bovendien zitten de verenigingen voor gehandicapten vaak met veel extra kosten voor voorzieningen. Opgave bij A.M. Westdorp. Wil- helminastraat 18 in Kortgene: 01108-1389. De tweede Walcherse snuffel markt van dit seizoen wordt za terdag 17 november gehouden in de veilinghallcn aan de Braak manstraat in Middelburg. De snuffelmarkt is geopend van 9 tot 17 uur. De leden van de atletiekvereni ging Dynamo in Middelburg ne men zaterdag 3 november deel aan wedstrijden die in zestien ca tegorieën worden afgewerkt. Daarna - omstreeks 16 uur - be gint een prestatieloop over 6600 meter over de singels en bolwer ken van Middelburg. Het startsein wordt gegeven op de Noordsingel. Wie 6600 meter te lang vindt, mag ook na 1650. 3300, of 4950 meter stoppen. Inlichtingen: 01184-60237 of 01180-36226. Het woonlastencomité Vlissingen en dat in Middelburg hebben alle Zeeuwse gemeenten gevraagd om er bij de regering op aan te drin gen de huren en de gasprijzen volgend jaar niet te verhogen. De comité's wijzen erop. dat door de steeds toenemende woonlasten al veel mensen in grote financiële problemen zijn gekomen. Inlich tingen: 01184-70469 en 01180- 38512. De Federatie Nederlandse Vak beweging (FNV) en het Christe lijk Nationaal Vakverbond (CNV) hebben grote bezwaren legen de regeringsplannen om de vrijwllige ziekenfondsverzekering op te heffen. Dit blijkt uit een bo ze brief aan de ledenraden van de Zeeuwse ziekenfondsen. De voor gestelde maatregelen komen de solidariteit tussen de verschillende groepen niet ten goede. Boven dien worden de continuitcit en de werkgelegenheid bij de zieken fondsen er door bedreigd, zo schrijven FNV en CNV eensge zind. Iedere gezonde volwassene kan gemakkelijk een halve liter bloed missen. Daarom heeft de afdeling Middelburg van het Nederlandse Rode Kruis een bloedafname- avond georganiseerd die woens dag 21 november om 18.30 uur begint in gebouw De Hoeksteen in Middelburg. Aanmelding: 01180-12944. Cafetaria de Kombuis in Brcskens is het startpunt van de strandloop die is opgezet door de Fielstrim- club Breskens en de atletiekvere niging De Wielingen. Het gebeu ren speelt zich zondag 4 november af. De afstanden zijn 2. 5 en 10 kilometer. Deelnemers aan de 2 km-loop vertrekken om 10.30 uur. de anderen om 11 uur. Inschrijven vanaf 10 uur bij het vertrekpunt. Informatie: 01172-2400. Burgemeester drs. Th. J. Wester- hout van Vlissingen opent vrijdag 2 november de expositie 'Vlissin gen, tijdens en kort na de tweede wereldoorlog'. Dat gebeurt om 16 uur in het Stedelijk Museum aan het Bellamypark in Vlissingen. De expositie is een project van de werkgroep Lokale geschiedenis Vlissingen en is verzorgd door de gemeentelijke archiefdienst en het stedelijk museum. Verschillende particulieren hebben medewer king verleend. De heer Seilte en zijn zoon Emoes vertellen vanavond (woensdag 31-10) over hun bezoek aan het eiland Ceram, de geboorteplaats van de oudste van de twee spre kers. Dit eiland wordt belicht tij dens de tweede voorlichtings avond van de Molukse werkgroep Souburg. Na een diapresentatie kan worden gepraat over het leven op de Molukken. De bij eenkomst, die om 19.30 uur begint in De Zwaan in Oost-Souburg is voor iedereen toegankelijk. Bij het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming is Middel burg is de cursus kunstgeschiede nis gestart. Bij deze kursus komen vragen aan de orde als: 'Wat noemen mensen kunst' en 'Waarom wordt er kunst ge maakt?'. Er wordt uitgegaan van dia's, waarbij aandacht aan het ontslaan van beeldende kunst en aan de relatie van vorm en inhoud wordt besteed. Een overzicht van bouw-, beeldhouw- en schilder kunst van de oudheid tot nu moakt de cursus kompleet. Inlichtingen: 01180-33095. Het Centrum voor Beroepsoriën tatie en Beroepsoefening (CBB) in Middelburg geeft opleidingen aan volwassen buitenlanders die niet terecht kunnen op de arbeids markt in ons land. Na een basis programma kunnen de cursisten kiezen uit metaal- of houtbewer king, dienst verlenende en ver zorgende beroepen. De opleiding is gratis. Informatie bij de Ar- beidsbureau's, de Sociale Dien sten en het CBB: 01180- 37072/38575. Uit protest tegen het beleid van het kabinet Lubbers wil een aan tal werklozen in Middelburg ac ties gaan voeren. Daarom houden ze vrijdag 2 november een actie bijeenkomst in het Aktiehuis aan de Simpelhuisstraqt in Middel burg, De organisatoren wijzen erop. dat het naar hun mening volstrekt onaanvaardbaar is dat wordt gekort op uitkeringen van arbeidsongeschikten en werklo zen. terwijl de salarissen van de ministers met duizenden guldens per jaar stijgen. De bijeenkomst begint om 20 uur. Inlichtingen: 01T80-15633 Britse mijnwerkers staken al ruim een halfjaar tegen de plannen van de regering-Talcher om een aan tal mijnen te sluiten. Hoewel de stakingskassen al lang leeg zijn. weigert "Londen' de stakers tege moet te komen. Een gezin met 4 kinderen krijgt maar 80 gulden per week. Achtergrond bij de sta king is het feit, dat de regering de mijnen doelbewust wil sluiten om over te kunnen gaan op kerne nergie. Het Zeeuws Steuncomité voor Britse Mijnwerkers bereidt nu een solidariteitsbijeenkomst voor, die woensdag 7 november wordt gehouden in het pand van de Jongerenbeweging verbonden met de FNV aan de Dam 12-14 in Middelburg. Aanvang 20.00 uur. Het aktiehuis in Middelburg wil enerzijds laten zie waar hel mee bezig is en aan de andere kant vanuit de samenleving horen wel ke problemen bij de mensen spe len. Om die reden houdt het Ak tiehuis aan de Simpelhuisstraat 5 in Middelburg zaterdag 3 novem ber een open dag. Tusscn 10.30 en 17.30 uur is veel materiaal voor handen over zaken waar het Ak tiehuis zich zoal mee bezig houdt. Ook worden videobanden ver toond. Rond 16 uur treedt de Chileens muziekgroep Yaravi op. Informatie: 01180-38208. Het woonlastencomilé Vlissingen is boos op het Vlissinge college van b en w. Dit heeft de gemeen teraad voorgesteld om de ge meentelijke belastingen in '85 te verhogen. Het comité vindt deze stap des te meer vreemd, omdat de gemeenteraad van Vlissingen pas twee maanden geleden aan de regering heeft gevraagd de gas prijzen niet te verhogen. Sinds kort beschikt de dienst ge- slaehtsziektenbëstrijding van de Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis over een aparte informatielijn. Via een antwoordband hoort men in het kort wat de belangrijkste verschijnselen zijn van de twee voornaamste geslachtsziekten, gonorroe en syfillis. Opbellers horen tevens waar ze voor verdere informatie naar toe kunnen. Deze anonieme vorm van voor lichting per telefoon is voor Zee land nieuw. Het nummer is: 01100-31032. De personeelsvereniging van "Der Boede" in Koudekerke houdt zaterdag 3 november een verzamelbeurs. Dat gebeurt in sa menwerking met de Nederlandse Vereniging "De Verzamelaar", afdeling Zeeland. In de recreatie ruimte "De Babbelaar" van Der Boede tonen 20 verzamelaars hun producten. Belangstellenden zijn tussen 10.00 en 16.00 uur welkom. De Middelburgse vereniging van aquariumhobbyisten Barbus Conchonius laat vrijdag 2 no vember een aantal films zien. Dat gebeurt vanaf 19.30 uur in het ge bouw Herengracht 52 in Middel burg. De films, die worden ver toond door de heer G. Duysters uit Rozenburg, hebben de titels "Een goed begin" en "Vissenpa- rade". Ieder die zijn of haar afschuw over Je kernwapenwedloop kenbaar wil maken' kan zaterdag 3 no vember deelnemen aan de stille kring in Middelburg. Deze zwij gende vorm van protest begint om 11.30 uur op de hoek van de Lan ge Delft en de Koorkerkstraat. De organisatie is in handen van de kern Middelburg van het Inter kerkelijke Vredesberaad (IKV). Informatie: 01180-35287. De Middelburgse drive in-show Tilt verleent medewerking aan de swingavond, waarvoor het open jongerencentrum Midgard aan de Kuiperspoort zaterdag 3 novem ber zijn deuren opent. Tijdens de swingavond, die om 20 uur begint, worden ook videoclips vertoond. Burgemeester en wethouders van Veere hebben grootse plannen. Ze willen het komende jaar ongeveer dertig grote projecten laten uil- voeren. Een aantal daarvan heeft te maken met restauratie van ou de kademuren, zeemuren en mo numenten en met het opknappen van wallen en vesten. Vóór die projecten kunnen worden uitge voerd. moet eerst duidelijk zijn of. en zo ja hoeveel, subsidie het rijk voor bepaalde projecten wil ver lenen. De plannen worden bes proken tijdens de eerstkomende vergadering van de commissie fi nanciën. Die komt donderdag 8 november om 14 uur bijeen in de gemeentesecretarie van Veere. Wie weet vanaf een onbekende plaats als eerste de weg terug te vinden naar het buurthuis AÏde- gonde in Vlissingen? Dat blijkt tijdens een dropping, die op 3 no vember om 19 uur bij dit club- en buurthuis begint. De dropping is bedoeld voor jongeren van 12 lot 16 jaar' Elke dinsdag en donderdag ochtend vanaf 8.45 uur is de koffie bruin in club- en buurthuis Alde- gonde, Westerzicht 368 in Vlis singen. Deze koffie-ochtenden worden opgezet voor moeders van wie de kinderen naar de peuter speelzaal Het Dorpeltje gaan, en voor vrouwen uit de naburige wijken. Aldegonde zoekt voor de ze activiteit levens vrijwilligsters. Informatie: 01184-66318. De werkgroep Vrouwen Zonder Baarmoeder heeft weer een we kelijks spreekuur ingesteld. Vrou wen die de operatie hebben on dergaan of nog moeten ondergaan kunnen elke dinsdagmiddag tus sen 14.30 en 15.30 uur 01180-26951 bellen. De Zeeuwse auteur Hans Warren signeert zijn werk zaterdag 3 no vember in de boekhandel Fey aan de Nieuwe Burg in Middelburg. Warren, al jaren schrijver van de letterkundige kroniek in de zater- dagbijlage van de Provinciale Zeeuwse Courant, heeft onlangs deel vier van 'Geheim Dagboek' uitgebracht. Deze uitgave bete kent een late, maar definitieve doorbraak van Warren binnen de Nederlandse literatuur. De schrij ver uit Kioclinge is tussen 14 en 15.30 uur in Middelburg aanwe zig. De kandidaat-bondsvoorzitter J. Schuller van de Bouw- en Hout bond FNV spreekt donderdag 8 november tijdens een bijeenkomst van de rayoncommissie Walche ren van deze bond. Tijdens de discussiebijeenkomst. aanvang 19.30 uur in 'l Anker in Vlissingen - praat hij over het arbeidsvoor waardenbeleid en de terugploeg- projecten. Razzmatazz in Oost-Souburg be reidt een speelgoedbeurs voor Die beurs wordt vrijdag 9 novem ber gehouden van 9.00 tot 11.15 uur en van 19.30 tot 20.30 uur Donderdag 8 november kan lus sen 13.30 en 15.00 uur en van 19.30 tot 20.30 uur speelgoed worden ingeleverd. Informatie 01184-63920. De Industriebond FNV en de jongerenbeweging verbonden met de FNV houden donderdag 22 november een introduktledag voor werkende en werkloze jon geren tot 24 jaar. Jongeren kunnen dan kennis ma ken met het werk van de bond en de jongerenbeweging. Ook zal er gediscussieerd worden over de mogelijkheden die de werkloos heid onder jongeren kunnen ver minderen. Indien mogelijk vraagt de bond bij de werkgever verlof. Wanneer dit niet kan en men toch wil deel nemen betaalt de bond het verlet voor deze dag en de reiskosten. Deze dag wordt gehouden in hel distriktskanloor van de Industrie bond FNV, Schaepmanstraat 21. Goes. Informatie: tel. 01100-14440. en 01180-38318. De Diabetes Vereniging Neder land (afdeling Walcheren) houdt dinsdag 6 november in hotel-café "Het wapen van Middelburg". Pottenmarkt 12 te Middelburg haar eerstvolgende ledenbijeen komst. De aanvang is 19.30 uur. Onderwerp van de avond is: „Diabetes en zwangerschap". Ook erfelijkheid komt aan de orde. In leiders op het onderwerp zijn de heren H.K.A. Snick (gynaecoloog te Vlissingen) en P.H. Postma (in ternist te Vlissingen). Er is gele genheid tot het stellen van vragen en discussie. Inlichtingen: G.A. de Hoop-Bon 01180-16817. De Jongerenbeweging verbonden met de FNV helpt jongeren bij het invullen van formulieren voor het verkrijgen van een eenmalige uit kering. Opgave bij de Jongeren beweging, Dam 12-14 in Middel burg. Telefoon: 01180-38318.

de Faam | 1984 | | pagina 7