CR a ONDERDELEN UIT ONTWERP BEGROTING 1985 BELICHT Sff Sa O ■u a O C" SL 43 EENMALIGE UITKERING 1984 24-31 oktober Sire ram s© O O week DE FAAM Woensdag 24 oktober 1984 MENU 'TAFELT JEDEKJE' Week 29 okt. - 3 nov. INSPRAAK BESTEM MINGSPLAN TOOREN- VLIEDT COLLECTEN Wet autovervoer personen NIEUWE MAATREGEL O In het zwembadcomplex Poelendaele zijn sinds kort twee zonnebanken geplaatst. Voor het ge bruik van deze nieuwe recreatieve voorziening betaalt men 7,50 voor de duur van twintig minu ten. Opgave via de kassa of telefonisch (26451). Zowel het gemeentelijk ontwerp-programma welzijnsactiviteiten 1985 als het gemeentelijk ontwerp-vier jarenplan 1985-1988 liggen in de Voorlichtingswinkel om in te zien. Ook zijn er exemplaren voor een bepaalde periode te leen. Eventuele schriftelijke bezwaren kan men t/m 1 nov. a.s. indienen. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/ brochures: -Uit met Pas 65-krant oktober november -Aktiviteiten-centrum Middelburg -Provinciale werkgroep vrouwen zonder baarmoeder -Een kind met hoofdluis is echt geen schande -Over kachels voor vaste brandstoffen en verstandig stoken. Als u als automobilist(e) langer dan twee uur in het hart van de gemeente moet parkeren is het wellicht te over wegen hiervoor de P.-kelder te nemen. Het tarief tot en met 30 maart a.s. is 0,50 per 50 minuten. De openingstij den zijn: ma. t/m vrijdag van 8.00-18.30, op koopavonden tot 21.30 uur, zaterdag van 8.00 tot 17.30 uur. De begrotingsbehandeling is in aantocht. Maandag 26 november wordt begonnen met de algemene beschouwingen, dinsdag 27 november antwoorden burgemeester en wethouders en donderdag 29 november, komen de reacties en de eigenlijke begrotingsbehandeling. Het voorwerk hiervoor wordt verricht in de commissievergaderingen. Daarin worden de desbetreffende hoofdstukken uit de ontwerp-gemeentebegroting 1985 behandeld. Vanavond woensdag 24 oktober) kunt u nog zo 'n openbare vergadering bijwonen. De verkeerscommissie komt namelijk om 19.30 bijeen in de Maquettekamer van het Middelburgse Stadhuis. En op donderdag 25 oktober vinden er twee bijeenkomsten plaats in het stadhuis. De commissie Financiën vergadert dan vanaf half twee in de b. en w. -kamer, 's A vonds om 19.30 uur start de vergadering van de adviesraad Welzijnsaccommodaties. Plaats van handeling is de maquettekamer. Wie de boekwerken wil inzien kan hiervoor terecht in de Voorlichtingswinkel. Van maandag tot en met vrijdag geopend van 08.00-12.30 en tussen 13.30 en 17.00 uur. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. 8 i 7T "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570 Het bezorgen doet men ook op deze dagen. Maandag Gehakt, erwtjes, wortelen, puree Dinsdag Braadworst, bietjes, aardappelen Woensdag Rundvlees, spruitjes, aardappelen Donderdag Hamburger, appeltjes, pommes mignonettes Vrijdag Vis, worteltjes, fantasiesaus, aardappelen Zaterdag Karbonade, tuinbonen, aardappelen Of u recht op de 'eenmalige uitkering' hebt, hangt af van de hoogte en de aard van uw in komen, of u gehuwd bent dan wel ongehuwd en of u (een)kind(eren hebt. Bent u jonger dan 23 jaar dan is ook uw leeftijd van belang. U moet het inkomen opgeven dat u over de maand september 1984 hebt ontvangen of, als u per 4 weken wordt uitbetaald, over de laatste perio de vóór 1 oktober of, als u per week wordt uit betaald, over de laatste week van de maand september 1984 (week 23-29 september). Op het postkantoor liggen de aanvraagformulieren. Daarnaast hebben de inwoners van onze ge meente die een ABW/RWW uitkering ontvan gen de vorige week al zo'n aanvraagformulier toegestuurd gekregen door de gemeentelijke sociale dienst. Zijn er bij het invullen hiervan bepaalde dingen niet duidelijk bel dan even GEMEENTE De ontwerp-begroting van uitgaven en inkomsten van de gemeente Middelburg voor 1985 en de ontwerp-begrotingen van de gemeentelijke diensten en bedrijven voor het volgend jaar zijn onlangs van de persen gerold. Bij dit cijfermateriaal hoort ook een beleidstoelichting. Dit laatste stuk telt zo'n 80 bladzijden. Deze week staan onder meer de onderdelen groenvoorzieningen, milieubeheer en reinigingszaken centraal. Groenbeheer Het onderhoudsbudget voor het groenbeheer is, na vele jaren van achteruitgang, nagenoeg gelijk aan dat voor 1984. Desondanks zal blijvend gestreefd worden naar een groenoppervlakte dat minder intensief onderhoud verlangt. Door het vrijwel achterwege laten van onkruidbestrijding met che mische middelen zijn de resultaten niet altijd even fraai. Naar ver wachting zullen de klachten over het openbaar groen de komende tijd toenemen. Het college van b. en w. stelt zich daarom voor de verwildering en de daarmee ge paard gaande vervuiling van het groen enigszins in te tomen, met behulp van bespuitingen. Van zelfsprekend zullen daarbij alleen wettelijk toegelaten middelen ge bruikt worden. Voorzover de menskracht het toelaat zal in het bijzonder het basisonderwijs bij het groenbeheer betrokken wor den. Het bomenbestand, zowel in particuliere tuinen als in de open bare weg en plantsoenen, vergt steeds meer aandacht. Een zekere "vergrijzing" treedt op. Aan ver nieuwing van het bestand zal de komende jaren de nodige aan dacht besteed moeten worden. Een eerste begin zal het komend jaar gemaakt worden door de uitvoe ring van het bomenbeheersplan Griffioen I. Reinigingsdienst In 1985 zal ter discussie komen de wijze van ophalen van het zgn. "grofgezinsafval". De huidige op lossing hiervoor, biedt dan wel een grote service aan het publiek, Het voorontwerp van het bestemmingsplan Toorenvliedt ligt nog tot 1 november ter inzage bij het gemeentelijk bureau Voorlichting. Het gaat om het gebied tussen Vlissingse Watergang, Dorus Rijkersstraat en Koudekerkseweg. Met name voorziet het plan in het openen van de mogelijkheid de rondweg door te trekken naar de Nieuwe Vlissingseweg. Algemene informatie over het plan en formulieren voor het maken van opmerkingen en/of wensen zijn verkrijgbaar in de Voorlichtingswinkel. Door burgemeester en wethouders is toestemming verleend een huis-aan-huis collecte te houden met verzegelde collectebussen aan: -Landelijk collectebureau voor de nationale collecte Geestelijk Gehandicapten t/m zaterdag 27 oktober. -Nationaal Jeugd Fonds van maandag 29 okt t/m zaterdag 3 nov maar de kosten zijn naar verhou ding te hoog aldus het dagelijks bestuur in de beleidstoelichting. Milieubeheer Binnenkort start de inhaalma noeuvre van milieuwerkzaamhe den. Begonnen is met het weg werken van de achterstand in de behandeling van Hinderwetaan- vragen. Daarna wordt de Lozings verordening riolering in behande ling genomen. In het algemeen zal bij de uitvoering van de milieu wetgeving meer de nadruk komen te liggen op een praktische uit werking van de doelstellingen en wat minder op procedures. Hiertoe zal o.a. een hinderwetvrijstel- lingsverordening worden opges teld waardoor bepaalde catego rieën bedrijven geen hinderwet vergunning meer nodig zullen hebben. De onderzoeken en sane ring van de diverse bodemveron treinigingslocaties in Middelburg hebben in het provinciale bodem saneringsprogramma een hoge prioriteit gekregen waardoor een vlotte afwerking wordt bewerk stelligd. Ter voorkoming van bo demvervuiling door oude olie tanks zal een verordening worden opgesteld. Doel hiervan is dat ook de olietanks welke niet onder de Hinderwet vallen aan periodieke kwaliteitscontroles onderworpen kunnen worden. Ook willen bur gemeester en wethouders de proef met de inzameling van kleine hoe veelheden chemische afvalstoffen omzetten in een definitief inza melpunt. Afvalstoffenheffing/Reinigings rechten In het kader van de jaarlijkse aanpassing van de tarieven aan de gestegen kosten en geldontwaar ding stellen b. en w. de raad voor om de afvalstoffenheffing en rei nigingsrechten per 1 januari 1985 met 3% te verhogen. Het financieel plaatje voor het wekelijks ophalen van huisvuil van particulieren door de gemeentelijke Reinigings dienst- ziet er op jaarbasis dan als volgt uit: - alleenwonend persoon 48,— •- een gezin van 2 pers. 60,- - een gezin van 3 pers. 72,— - een gezin van 4 pers. 84,- - een gezin van 5 pers. 96,- - een gezin van 6 pers. ƒ108,- - een gezin van 7 of meer personen 120,- Rioolafvoerrecht De meerderheid van het college is gezien de woonlastenproblema- tiek en de teruggang in koop kracht van de burgers van mening dat het volgend jaar niet over ge gaan kan worden tot een verho ging van het rioolrecht. Als de raad dit voorstel overneemt zal de hoofdbewoner/-gebruiker van een woning een vergoeding van 15,- per jaar moeten betalen voor de afvoer van water en vuil. Voor be drijfspanden, winkels en andere percelen blijft het jaarlijks recht eveneens gelijk aan het tarief van '83. Uitbreiding takenpakket Sinds de overname van de dienst Gemeentebedrijven per (1-1 '84) door de Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij en de Wa termaatschappij Zuid-West Ne derland en vanaf de opening van de Parkeerkelder Geere zijn er bij Gemeentewerken (afd. Weg- en Waterbouw nieuwe taken ont staan. Bovenstaand hebben we enkele zaken belicht uit de Beleidstoe lichting voor het volgend jaar. Binnenkort zullen we diverse an dere onderdelen de revue laten passeren. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten: 1. de aan de Taxicentrale Middel burg BV verleende taxivergun ning uit te breiden door over dracht van de vergunning van de heer J.A. Buijs. Het totaal te ge bruiken taxi's komt daarmee op 25. Tot 27 oktober kan tegen dit be sluit in beroep worden gegaan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland door iedere belanghebbende, de rijkshoofdinspecteur van het ver keer in district Zuid-West en de commissie vervoersvergunningen. 2. de aan de Taxicentrale Middel burg BV verleende vergunning voor het vervoeren van schoolkin deren met busjes binnen de ge meente Middelburg te verlengen tot 26 februari 1989. Tegen dit be sluit kan tot 10 november beroep worden ingesteld bij Gedeputeer de Staten van Zeeland door iedere belanghebbende, de commissie vervoersvergunningen en de rijkshoofdinspecteur voor het verkeer in het district Zeeland. Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden op een parkeervak aan het Karei Doormanplein, behalve voor de daarvoor aangewezen in valide. Kroonberoep mogelijk tot 10 november. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De hierboven vermelde- besluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting aan de Stadhuisstraat 2. AANVRAGEN VERGUNNING HIN DERWET Bij burgemeester en wethouders is een hinderwetvergunning aangevraagd door: - Den Hollander-Bogaert BV, Arnes- teinweg 19 voor een opslagplaats voor klein vuurwerk aan de Arnes- teinweg 19. Indienen mondelinge bezwaren niet meer mogelijk. Schriftelijke bezwaren tot en met 25 oktober. Mondelinge bezwaren tegen een aan vraag kunnen worden ingediend tij dens een hoorzitting. Via tel. 26251, toestel 413 kan worden verzocht een hoorzitting te houden. Tijdens de openbare zitting kan men van gedach ten wisselen met aanvrager, bevoegd gezag en verdere aanwezigen. Schriftelijke bezwaren kunnen wor den ingediend bij burgemeester en wethouders. Tegelijkertijd met het in dienen van een bezwaarschrift kan worden verzocht om persoonlijke ge gevens niet bekend te maken. Alleen degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen naar de Sociale Dienst. Telefoon 26251 en vraag naar toestel 147. Nadat er een afspraak is ge maakt zullen twee medewerksters zowel op de dinsdag- als de donderdagmiddag behulpzaam zijn bij het invullen van de formulieren. Raadzaam is het wel om eerst even het gehele formulier en de toelichting te lezen alvorens u overgaat tot de beantwoording van de vragen. Het formulier moet voor 15 november 1984 worden opgestuurd aan burgemeester en wet houders van de gemeente. Het recht op een eenmalige uitkering vervalt, als het formulier op of na 15 november a.s. wordt opgestuurd. PLAATS EN AARD VAN AANVANGS VERKEERSMAATREGEL HET WERK DATUM l.Sportiaan Asfaltering In uitvoering Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer 2.Nieuw Middelburg Woonbuurt- In uitvoering Gedeeltelijk afgesloten voor alle verbetering verkeer 3.Kaaien Asfaltering In uitvoering Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer 4.Markt en Plein '40 Herinrichting In uitvoering Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer. Busvervoer toegestaan. 5.Veersesingel Vernieuwen In uitvoering Tussen de Zacharias gas- en wa Jansenstraat en de terleiding Veerseweg afgesloten voor alle verkeer. Woningen zijn bereikbaar daar redelijker wijs niet toe in staat te zijn geweest kunnen later beroep in stellen bij de Kroon tegen de genomen beslissing. VERLENEN HINDERWETVERGUN NING - Gedeputeerde Staten van Zeeland verleenden een hinderwetvergun ning aan Hercules BV Middelburg voor het uitbreiden en wijzigen van de fabriek aan de Herculesweg 35 door plaatsing van een tank van 150 m3 voor de opslag van tolueen. In dienen beroepschrift mogelijk t/m 26 oktober. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. voor geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor geschillen van bestuur. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens wordt verzocht de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, door de genen die bezwaar inbrachten tegen de aanvraag en door degenen die aanto nen daar niet toe in staat te zijn ge weest. De aanvraag, de beschikking an andere ter zake zijnde stukken liggen tot het einde van de beroepstermijn op werk dagen ter inzage op kamer 5 van de afd. Algemene Zaken in het stadhuis en op zaterdagen bij de Openbare Biblio theek, Molstraat 13. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. O O De Nederlandse STAATSCOURANT registreert wat de overheid zegt en doet. In dit dagblad staan alle plannen en adviezen, voorstellen en maatregelen van de overheid afgedrukt. Na de circulatie binnen het ambtelijk apparaat worden de exemplaren op de leestafel van het gemeentelijk bureau Voorlichting gelegd. 1 1 1 Colofon Deze voorlichtings- rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 5