(ft GEMEENTERAAD VERGADERT OP MAANDAG 22 OKTOBER A.S. 42 <D O O O Sa VOLWASSEN BUITENLANDERS KUNNEN NAAR SCHOOL 17-24 oktober 2**0 WW <p O" a© 5 5" O ■O a <D week Woensdag 17 oktober 1984 DE FAAM MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 22 - 27 oktober V oorbereidingsbesluiten collecten Wet autovervoer personen N ieuwe/ maatregel Voor het gebied tussen de Vlissingse Watergang, D. Rij kersstraat, Koudekerkseweg en Abeelseweg wordt een nieuw bestemmingsplan voorbereid. Tot en met 1 no vember kunt u zich hierover in de gemeentelijke Voorlich tingswinkel laten informeren. De straatmakers zijn op het ogenblik hard bezig met de herinrichting van de Markt. Het middelste deel is nu weer voor de helft gereed. Inmiddels zijn ook enkele fietsrekken aangebracht ter hoogte van de Lange Delft. Daarnaast zijn de bestaande kiosken verplaatst richting Zusterplein. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Gehandicapt? Subsidie voor het aanpassen van uw woning - Verbeter uw eigen huis met subsidie (regeling voor eigenaar-bewoners) - Verbetering particuliere huurwo ningen (subsidieregeling voor de ei genaar-verhuurder) - Subsidie voor warmte-isolatie van bestaande huurwoningen - De huurcommissie is er ook voor u. Het sportpark 'Nadorstweg-Nassau- laan' is tijdelijk alleen bereikbaar via de pas geasfalteerde Nassaulaan. De toegang via de Sportlaan is namelijk afgesloten voor alle verkeer. In het kader van de herinrichting van de aangrenzende wijk Nieuw Middelburg worden in de Sportlaan diverse werk zaamheden verricht. Vanavond (woensdag 17 oktober) tussen zeven en negen uur kan men gebruik maken van de waterglijbaan in het overdekte zwembad Poelendaele. In deze herfstvakantie kan de jeugd- en natuurlijk ook de ouderen - dagelijks tussen half negen en vijf uur aan deze nieuwe attractie plezier beleven. Het hoogteverschil van de waterglijbaan is zo'n 3.50 m en de lengte bedraagt 32 meter. Op de vóórlaatste maandag van deze maand komt de gemeenteraad weer bijeen in het stadhuis om te vergaderen. De regelmatige bezoeker zal het wellicht zijn opgevallen dat de dames en heren raadsleden met ingang van de septemberraad van plaats zijn veranderd. Vanuit de publieke tribune gezien zitten de fracties van links naar rechts nu als volgt: SGP/RPF/GPV CDA - VVD en PvdA. In het midden D '66 en PM. De burgemeester, wethouders en gemeentesecretaris behouden dezelfde plaats. Zo ook de notuliste. De agenda voor de eerstvolgende vergadering vindt u in het hoofdartikel van deze week en de ontwerp-raadsvoorstellen liggen in de leeshoek van de Voorlichtingswinkel. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. a "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag gehakt, spinazie, aardappelen dinsdag Boerenkool woensdag Karbonade, bloemkool, aardappe len donderdag Rundergehakt, witlof, aardappe len vrijdag Kuikenborst, appelmoes, aardap pelen zaterdag SPaghetti. De gemeenteraad krijgt maandag 22 oktober ruim dertig voorstellen van het college van burgemeester en wethouders te behandelen. Zoals gebruikelijk begint de vergadering om twee uur in de raadzaal van het stadhuis. Belangstellenden kunnen deze bijeenkomst volgen vanaf de publieke tribune. Bereikbaar via de Chourtoren op de hoek Markt/Lange Noordstraat. Onderstaand een overzicht van de te behandelen ontwerp-raadsvoorstellen. AGENDA Vastelling notulen vergadering 25 juni 1984 84-312 Beschikbaar stellen kre diet voor het plaatsen van parkeerautomaten en -me ters op de Kousteensedijk 84-320 Machtiging om het woord te voeren inzake beroep A. Meerman en J.C. Boel- Bakker tegen het besluit tot onttrekking aan het openbaar verkeer van het Vlissings Bolwerk. 84-333 Bezwaarschrift tegen het definitief vastgestelde subsidie 1981 betreffende het Dagcentrum voor schoolgaande jeugd. 84-334 Verkoop perceel erfpacht grond Koudekerkseweg 115. 84-319 Beschikbaar stellen kre diet ad 32.595,- t.b.v. het herstel van het kopwand- spant van de sporthal Nas- saulaan. 84-324 Aanschaf materiaal reini- ginsgdienst 84-335 Beschikbaar stellen kre diet voor de evaluatie van de structuurschets. vordering van precario- 84-311 rechten en retributies. 84-329 Vaststellen verordening tot 84-343 wijziging van de Verorde ning op de heffing en in- 84-344 vordering van de afval stoffenheffing en de reini gingsrechten. 84-314 84-323 Vaststellen verordening tot wijziging van de Verorde ning op de heffing en in- 84-315 vordering van marktgel- den. 84-322 Vaststellen verordening tot 84-330 wijziging van de Verorde- ning op de heffing, en in vordering van scheepvaar- 84-332 trechten in de gemeente Middelburg. 84-331 84-321 Vaststelling wijziging Ve rordening bezichtigen Stadhuis en beklimmen Abdijtoren. 84-325 Vaststelling 39e en 40e be grotingswijziging 1984 84-336 t/m 338 Vaststellinq 41e t/m 43e begroringswijziging 1984 en Kasgeldbesluit 1985 geldleningsbesluit 1985 Vaststelling nieuwe Subsi dieverordening Welzijn. Beschikbaarstellen krediet voor viering 40 jaar bevrij ding Middelburg. Eervolg ontslag hoofd leidster openbare Kleuter school "De Kleuterhoek". -ervol ontslag hoofdleids ter openbare Kleuterschool "De Kleuterhof". 36e wijziging van het Al gemeen Ambtenarenregle ment 10e wijziging van de Uit keringsverordening. 6e wijziging Wachtgeldve rordening. Beantwoording vragen van de heer W. Ovaa als be doeld in artikel 54 van het Reglement van Orde inza ke voorgenomen zieken huisconcentratie te Vlis- singen. Rondvraag. Door de gemeenteraad is op 24 september een voorbereidingsbesluit vastgesteld voor: a. het perceel Veerseweg 20 b. een perceel aan de Nieuwenhovenseweg c. het gebied tussen de Oude Vlissingseweg en de spoorlijn d. het gebied tussen het Damplein en de Spanjaardstraat. De besluiten en de tekeningen die daarbij horen liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Door burgemeester en wethouders is toestemming verleend een huis-aan-huis collecte te houden met verzegelde collectebussen aan: - Sticht. Zeeland helpt Polen t/m zaterdag 20 oktober - Landelijk Collectebureau voor de nationale collecte Geestelijk Gehandicapten van maandag 22 t/m zaterdag 27 oktober. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten: 1. de aan de Taxicentrale Middel burg BV verleende taxiver gunning uit te breiden door overdracht van de vergunning van de heer J.A. Buijs. Het to taal te gebruiken taxi's komt daarmee op 25. Tot 27 oktober kan tegen dit besluit in beroep worden ge gaan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland door iedere be langhebbende, de rijkshoofdin specteur van het verkeer in district Zuid-Wesy en de com missie vervoersvergunningen. 2. de aan de Taxicentrale Middel burg BV verleende vergunning voor het vervoeren van school kinderen met busjes binnen de gemeente Middelburg te ver lengen tot 26 februari 1989. Tegen dit besluit kan tot 10 no vember beroep worden inges teld bij Gedeputeerde Staten van Zeeland door iedere be langhebbende, de commissie vervoersvergunningen en de rijkshoofdinspecteur voor het verkeer in het district Zeeland. Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden op een parkeervak aan het Karei Doormanplein, behalve voor de daarvoor aangewezen in valide. Kroonberoep mogelijk tot 10 november. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De hierboven vermelde besluiten liggen om in te zien bij hel bureau Voorlichting aan de Stadhuisstraat 2. 84-341 Mededelingen en ingeko- 84-340 men stukken. 84-313 Benoeming van mevrouw 84-342 M Bakker als lid en de heer L.P. Roegholt als plaats- 84-328 vervangend lid in de com missie Volksgezondheid en Milieubeheer. 84-316 Beschikbaar stellen kre- 84-326 diet voor de aanschaf van twee mobilofoons en één kryptofoon t.b.v. de politie. 84-327 84-339 Wijziging Inspraakveror dening Middelburg. Voorbereidingsbesluit Seissingel 100. Voorbereidinsbesluit Veersesingel 90 Garantie geldlening ten behoeve van de bouw van 29 wooneenheden boven de parkeerkelder. Vaststellen verordening tot wijziging van de Legesve rordening. Vaststellen verordening tot wijziging van de Verorde ning op de heffing en in- If Voor (volwassen) buitenlanders is het bijzon der moeilijk aansluiting te vinden binnen het onderwijssysteem in ons land en op de ar beidsmarkt. Reden hiervan is dat het onder wijs in het eigen land afwijkt van dat in Ne derland en men meestal ook de Nederlandse taal onvoldoende beheerst. Het is dan ook uniek dat in Middelburg voor buitenlandse volwassenen een aparte dagopleiding bestaat, die op dat gebied een schakel vormt tussen ei gen land en Nederland. Het gaat om het Cen trum voor Beroepsoriëntatie en Beroepsoefe ning (CBB). Het C.B.B. is speciaal voor die bui tenlandse mannen en vrouwen in Zeeland die: - de Nederlandse taal onvoldoende kunnen lezen, schrijven of spreken AANVRAGEN VERGUNNING HIN DERWET Bij burgemeester en wethouders is een hinderwetvergunning aangevraagd door: a. de heer C. Goris, Markt 17 voor een ijssalon aan de Markt 17. Indienen mondelinge bezwaren niet meer mogelijk. Schriftelijke bezwaren t/m 18 oktober. b. Den Hollander-Bogaert BV, Arnes- teinweg 19 voor een opslagplaats, voor klein vuurwerk aan de Arnes- teinweg 19. Indienen mondelinge! bezwaren mogelijk tot 19 oktober. Schriftelijke bezwaren t/m 25 ok-» tober. p Mondelinge bezwaren tegen een aan vraag kunnen worden ingediend tij dens een hoorzitting. Via tel. 26251, toestel 413 kan worden verzocht een hoorzitting te houden. Tijdens de openbare zitting kan men van gedach ten wisselen met aanvrager, bevoegd gezag en verdere aanwezigen. - onvoldoende bekend zijn met de Neder landse samenleving - onvoldoende vooropleiding hebben om ver der te kunnen leren - een tekort hebben aan de basisvaardigheid die belangrijk is voor het uitoefenen van een beroep - onvoldoende bekend zijn met de arbeids markt en de eigen mogelijkheden daarop. De cursusduur varieert van 9 tot 18 maanden en er wordt gewerkt in groepen-van maximaal 12 cursisten. Cursusgeld is niet verschuldigd en ook het lesmateriaal is gratis. Degenen die een uitkering ontvangen en deze opleiding gaan volgen behouden die uitkering. Voor meer in lichtingen kan men het CBB bellen (37072) en vragen naar de heer Ruimschotel of Ritoe. PLAATS EN AARD VAN VERKEERSMAATREGEL HET WERK 1. Kaaien Asfaltering Gedeeltelijk af gesloten voor alle verkeer Markt en Plein '40 Gedeeltelijk af gesloten voor alle verkeer busvervoer toegestaan Veersesingel Vernieuwen Tussen de Zach- gas- en arias Jansenstraat waterleiding en de Veerseweg afgesloten voor alle verkeer Woningen zijn bereikbaar. AANVANGS DATUM In uitvoering Herinrichting In uitvoering In uitvoering Schriftelijke bezwaren kunnen wor den ingediend bij burgemeester en wethouders. Tegelijkertijd met het in dienen van een bezwaarschrift kan worden verzocht om persoonlijke ge gevens niet bekend te maken. Alleen degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daar redelijkerwijs niet toe in staat te zijn geweest kunnen later beroep in stellen bij de Kroon tegen de genomen beslissing. VERLENEN INDERWETVERGUNNING a. Burgemeester en wethouders heb ben een hinderwetvergunning ver leend aan de heer M. Consemulder, Oosterscheldestraat 160 voor een frituurbedrijf aan het Kuipers Rietbergkwartier. Indienen be roepschrift mogelijk t/m 18 oktober. b. Gedeputeerde Staten van Zeeland verleenden een hinderwetvergun ning aan Hercules BV Middelburg voor het uitbreiden en wijzigen van de fabriek aan de Herculesweg 35 door plaatsing van een tank van 150 m3 voor de opslag van tolueen. In dienen beroepschrift mogelijk t/m 26 oktober. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor Geschil len van Bestuur. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is in gesteld en tevens wordt verzocht de beschikking te schorsen of een voorlo pige voorziening te treffen. De stukken liggen tot het einde van de beroepstermijn op werkdagen ter in zage op kamer 5 van de afd. Algemene Zaken in het stadhuis en op zaterdagen bij de Openbare Bibliotheek, Molstraat 13. J 'Minder draagkrachtigen kunnen dankzij het Bomme v.d. Broeckefonds weer in aanmerking komen voor een sterk gereduceerde toegangskaart t.b.v. een uitvoering van de Koninklijke Oratoriumvereniging. De kaartverkoop is maandag 29 oktober tussen drie en vier uur bi^d^GSD^im^elhuisstt^^ Colofon Deze voorlicht ings- rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 7