W a o 0 o jr S- 3. INSPRAAK OVER 2e PLAN- VERANDERING TOORENVLIEDT iQGS 8 w (0 ai SU s m o Sa O a <D 40 BEGROETINGS BIJEENKOMST NIEUWE INWO NERS 3-10 oktober week DE FAAM Woensdag 3 oktober 1984 MENU 'TAFELTJEDEKJE' Week 8-14 oktober COMMISSIE VERGADERINGEN OVER ONTWERP BEGROTING 1985 TER INZAGE COLLECTEN ontwerp-begroting 1985 wordt op 26, 27 en 29 november a.s. behandeld door de gemeenteraad. Onderdelen van het ge meentelijk 'huishoud boekje' komen deze maand al aan de orde in de diverse raadscommis sies. Zie voor het over zicht de rubriek 'in het kort'. Tijdens de herfstvakantie kan men gebruik maken van de waterglijbaan in het overdekte zwembad Poelendaele. Dagelijks van half negen tot half vijf. Daarnaast is dit ook mogelijk op de woensdagavond tussen zeven en negen uur. Deze nieuwe attractie is bij de normale toegangsprijs voor een bad inbegrepen. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/ brochures: In het Turks, Arabisch, Servo-Kroatisch, Spaans en Italiaans de serie: - Hoe komt u in Nederland aan een huis? - Een huis huren, wat moet u weten? - Een huis kopen, wat moet u weten? In het Turks, Arabisch, Servo-Kroatisch en Spaans de folder: - Huurverhoging en huursubsidie Vorige week is de voorlichtings-/in- spraakperiode over het voorontwerp bestemmingsplan Stadhuisstraat-Ba- gijnhof afgelopen. Tien betrokkenen leverden een inspraakformulier in en zeven personen die in het gebied wonen en/of belangen hebben maakten ge bruik van het spreekuur voor meer technische gegevens. De uitbreiding van het gemeentelijk pand Stadhuisstraat 2/hoek Lange Noordstraat is onlangs voltooid. In het nieuwe gedeelte- waar vroeger een bakkerij was gevestigd- wordt de gemeentelijke afdeling welzijnszaken ondergebracht. Vandaag woensdag 4 oktober) en morgen vindt de verhuizing plaats. Alhoewel getracht wordt deze dagen de dienstverlening zo normaal mogelijk te laten verlopen, vragen we uw begrip voor hel feit als dit de komende dagen niet helemaal het geval is. Zowel de ingang Stadhuisstraat 2) als de telefoonnummers blijven gelijk. In de rubriek In woord en beeldis onder meer een korte 'verantwoording opgenomen van het onlangs gehouden inspraakproject 'S tadh u isstraat-Bagijn h of. Deze week start al weer een ander inspraakproject. Ditmaal is het een voorontwerp van het bestemmingsplan Toorenvliedt (2e planverandering). Het hoofdartikel van deze week informeert u erover. Daarnaast is een overzicht opgenomen van de data van de raadscommissies welke de ontwerp-begroting voor het volgend jaar behandelen. Bezoek eens zo 'n vergadering. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau 1 De Burgerzaal van het stadhuis staat donder dagavond 11 oktober a.s. open voor de nieuwe inwoners van Middelburg. Een ieder die tussen april en medio september van dit jaar in de stad is komen wonen is uitgenodigd daar aanwezig te zijn. Burgemeester en wethouders stellen zich tijdens de begroetings- en voorlichting bijeenkomst nader voor aan de nieuw ingeko- menen. Dat gebeurt door middel van "5 minu ten" toespraakjes. Ook zal zoveel mogelijk antwoord worden gegeven op schriftelijk in gediende vragen. Verder kunnen de aanwezi gen genieten van een optreden van leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool en de film "Middelburg Monumentenstad". Bovendien is het mogelijk het representatieve deel van het stadhuis onder deskundige begeleiding te be kijken. Er zal volop gelegenheid zijn ook per- "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570 Het bezorgen doet men ook op deze dagen. Maandag Gehakt, erwtjes-worteltjes, aardappelen dinsdag Hutspot, rundvlees, aardappelen, woensdag Karbonade, tuinbonen, aardappelen donderdag Runderlapje, sperziebonen, aardappelen vrijdag vis, worteltjes, puree zaterdag Nasi Goreng. Het bestemmingsplan Toorenvliedt is inmiddels meer dan 10 jaar oud. Om aan de eis van de Wet op de Ruimtelijke Ordening te voldoen (deze schrijft voor dat een plan tenminste eenmaal in de 10 jaren moet worden herzien) ligt er nu een 2e planverandering. Het gaat om een algehele herziening van de kaart, toelichting en voorschriften. Een nieuw element in het plan is de verbindingsweg tussen Koudekerkseweg en de Nieuwe Vlissingseweg. Degenen die in dit gebied wonen en/of belangen hebben worden vanaf morgen (4 oktober) gedurende vier weken in de gelegenheid gesteld om in te spreken op dit plan. Planbeschrijving De bestemmingen in het gereali seerde gedeelte van het plan Toorenvliedt wijken nauwelijks af van de voorstellen in de 2e planverandering. Kleine afwij kingen zijn onder meen - een woonbestemming op het pand aan de oostzijde van de toegang tot het park; - een legalisering van het inmid dels -via de artikel 19 procedu re- gebouwde kantoor van de Stichting Verpleeg- en Rust huizen; - een aanpassing van de grenzen en bestemmingen van het ter rein van Vijvervreugd aan de huidige situatie; - het leggen van een veldsport- Ipestemming op het driehoekig terrein ten zuiden van Vijver vreugd; - een inperking van het bebou- wingsvlak van het tuincentrum om te voorkomen dat de bebou wing te ver het park binnen dringt en daardoor het karak ter er van aantast; - een aanpassing van de bebou- wingsvlakken en de daarin toelaatbare hoogte voor de school en de bebouwing van de Stichting Werkplaatsen Wal cheren. Hoewel de laatstge noemde vestiging zich enigszins in de richting van een bedrijfs- gebeuren heeft ontwikkeld, wordt het -met het oog op de gevolgen voor de woonwijk- toch wenselijk geacht de open- bare bestemming te handha ven. Wijkverbindingsweg Om een verbindingsweg tussen de de veranderingen (zoals bv. des tijds de bouw van het kantoor voor de Stichting Verpleeg- en Rust huizen) zijn van te voren geen Koudekerkseweg en de Nieuwe spelregels op te stellen. Vlissingseweg in het plan te kun nen opnemen zijn de westelijke en zuidelijke plangrenzen verlegd. Een eerste aanzet voor deze weg is reeds opgenomen in het aangren- zehde bestemmingsplan Stromen- wijk. Dit bestemmingsplan wordt thans gedeeltelijk overlapt omdat wat meer ruimte nodig is voor de in- en uitvoegstroken op het kruispunt met de Grevelingen- straat. Het wegvak Koudekerkse- weg-Nieuwe Vlissingseweg maakt deel uit van een randweg tussen de wijk Klarenbeek en Stromenwijk en is bedoeld als noord-zuid tan gent. Hierdoor worden de Koude kerkseweg en het meest noorde lijke deel van de Nieuwe Vlis singseweg enigszins ontlast. Met name het verkeersaanbod op het kruispunt Nieuwe Vlissingse- weg/Koudekerkseweg/Poelen- daelesingel zal verminderen. Het ontwerp gaat uit van een twees- trooksweg met een vrijliggend fietspad. Voorschriften Voor het overige vereist de opzet van het plan weinig toelichting. De voorschriften zijn op de gebruike lijke wijze omschreven en aange past aan de laatste inzichten. Voorzover het gaat om onderge schikte veranderingen ten opzich te van het huidige gebruik bieden de bestemmingen nog voldoende speelruimte. Voor meer ingrijpen- Geluidhinder De (gedeeltelijke) inwerkingtre ding van de Wet geluidhinder maakt het noodzakelijk aan dit aspect aandacht te besteden. Er is een akoestisch onderzoek verricht dat zowel gericht was op eventuele gevolgen van de nieuw geprojec teerde weg als op de situatie ron dom de bestaande wegen. Voor de details van dit onderzoek verwij zen we naar het rapport. De resul taten ervan kunnen als volgt wor den samengevat: - door de nieuw aan te leggen weg worden geen grenswaar den overschreden. Ook niet op de terreingrens van eventueel voor geluidgevoelige bebou wing in aanmerking komende rJ gronden (Vijvervreugd); - de aanwezige wegen veroorza ken in sommige gevallen wel een geluidsproductie die de streefwaarde van 50 dB (A) te boven gaat. In de geluidszones is uitsluitend sprake van bes taande bebouwing, waarvoor de Wet geluidhinder nog niet in werking is getreden. Inspraak Vooruitlopend op de officiële ter- visielegging van de 2e planveran dering van het bestemmingsplan Toorenvliedt kan men de stukken bestuderen in de Voorlichtings winkel, Stadhuisstraat 2. De direct betrokkenen kunnen daar in de periode van 4 oktober tot en met 1 november 1984 de nota en bijbeho rende tekening ook in bruikleen krijgen. Reacties op dit plan kan men noteren op daarvoor speciale formulieren. Voor degenen die nog meer technische (detail)gegevens willen wordt spreekuur gehouden op donderdag 25 oktober a.s. van 15.00 tot 17.00 uur in het stadhuis. Per bezoeker is een kwartier be schikbaar. Maak hiervoor een af spraak bij de voorlichters. Voorafgaand aan de begrotingsvergadering van de gemeenteraad, vindt behandeling van de ontwerp-begroting 1985 door commissies plaats. Hieronder een overzicht. Commissie Gemeentewerken. maandag 8 oktober om 16.00 uur. Secr.: de heer P. Meeusen. Commissie sociale Zaken, maandag 8 oktober om 19.30 uur. Secr.: de heer J.W. de Wolf Commissie Economische Zaken. woensdag 10 oktober om 19.30 uur. Secr.: de heer M. v.d. Heijden. Commissie Openbare Orde en Veiligheid, donderdag 11 oktober om 16.00 uur. Secr.: de heer J.J. v.d. Meijden. Commissie Volksgezondheid en Milieubeheer: donderdag 11 oktober om 16.15 uur. Secr.: de heer M.C. Westveer. Commissie Onderwijs, maandag 15 oktober om 16.00 uur. Secr.: de heer H. Groesser Bestuurscommissie Culturele Zaken, donderdag 18 oktober om 15.45 uur. Secr.: mw. J. Cijsouw. Commissie Specifiek Welzijn (geen spreekrecht), dinsdag 23 oktober om 16.00 uur. Secr.: de heer A.J. Wien. Bestuurscommissie Welzijnsaccommodaties, dinsdag 23 oktober om 19.30 uur. Secr.: mw. C. Manuputty Verkeerscommissie, woensdag 24 oktober om 19.30 uur. Secr.: de heer J.J. Groenenberg. Commissie Financiële Zaken, donderdag 25 oktober om 13.30 uur. Secr. de heer N.A. Meijer. A dviesraad Welzijnsaccommodaties, donderdag 25 oktober om 19.30 uur Secr.: Mw. C. Manuputty. Wie gebruik wil maken van het spreekrecht moet een afspraak maken met de commissiesecretar(is)esse op het stadhuis. Telefoon 26251. Bij het bureau Voorlichting en bij de afd. Welzijnszaken aan de Stadhuisstraat 2 liggen t/m 1 no vember ter inzage het Gemeente lijke ontwerp-vierjarenplan 1985- 1988 en het Gemeentelijke ontwerp programma welzijnsactiviteiten 1985. Beide nota's zijn tevens in de Voorlichtingswinkel te leen en te koop. Bezwaren tegen het ont- werp-Vierjarenplan en het ont- werp-Programma kunnen tot 2 november schriftelijke worden ingediend bij de gemeenteraad van Middelburg, Postbus 6000 4330 LA Middelburg. Door burgemeester en wethouder is toestemming verleend met ver zegelde collectebussen een huis- aan-huis collecte te houden aan 1. Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren t/m zaterdag 6 oktober 2. Sticht. Zeeland helpt Polen van maandag 8 t/m zaterdag 20 okt AANVRAGEN VERGUNNING HIN DERWET Bij burgemeester en wethouders is een hinderwetverguning aangevraagd door: a. het Staatsbedrijf der PTT voor een voorsorteercentrum aan de Arnes- teinweg 9. Indienen mondelinge be zwaren mogelijk tot 5 okt. Schrifte lijke bezwaren t/m 11 oktober. b. S.K.S. Piping BV Kleverskerkseweg 69c voor een constructiewerkplaats voor metaal- en kunststofleidingen aan de Kleverskerkseweg 69c. In dienen mondelinge bezwaren mo gelijk tot 5 okt. Schriftelijke be zwaren t/m 11 oktober. c. de heer C. Goris, Markt 17 voor een ijssalon aan de Markt 17. Indienen mondelinge bezwarenmogelijk tus sen 3 en 12 okt. Schriftelijke be zwaren t/m 18 oktober. d. Den Hollander-Bogaert BV, Arnes- teinweg 19 voor een opslagplaats voor klein vuurwerk aan de Arnes- teinweg 19. Indienen mondelinge bezwaren mogelijk tussen 10 en 19 okt. Schriftelijke bezwaren t/m 25 oktober. Mondelinge bezwaren tegen een aan vraag kunnen worden gemaakt tijdens een hoorzitting. Via tel. 26251, toestel soonlijk van gedachten te wisselen met de bes tuurders. Ook de raadsleden en een aantal (beleids)ambtenaren is gevraagd aanwezig te zijn. Er zal naar gestreefd worden deze bijeen komst om 22.30 uur te laten beëindigen. Be trokkenen zijn inmiddels geinformeerd. Dege nen die zijn uitgenodigd en de antwoordkaart nog niet hebben terug gestuurd verzoeken we vriendelijk dit vandaag nog eventjes te doen. Bij voorbaat vriendelijk dank'. Nieuwe inwoners die nu geen uitnodiging hebben ontvangen worden het komend voor jaar in de gelegenheid gesteld om nader kennis te maken met het gemeentebestuur. PLAATS EN AARD VAN AAN VAN GS VERKEERSMAATREGEL HET WERK DATUM 1. Korte Geere Rioolwerk- In uitvoering Afgesloten voor alle verkeer zaamheden 2. Sportlaan Asfaltering In uitvoering Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer 3. Nieuw Middelburg Woonbuurt In uitvoering Gedeeltelijk afgesloten verbetering voor alle verkeer 4. Kaaien Asfaltering In uitvoering Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer 5. Markt en Plein '40 Herinrichting In uitvoering Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer Busvervoer toegestaan 413 kan worden verzocht een hoorzit ting te houden. Tijdens de openbare zitting kan men van gedachten wisse len met aanvrager, bevoegd gezag en verdere aanwezigen. Schriftelijke bezwaren kunnen wor den ingediend bij burgemeester en wethouders. Tegelijkertijd met het in dien van een bezwaarschrift kan wor den verzocht om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Alleen degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daar redelijkerwijs niet toe in staat te zijn geweest kunnen later beroep in stellen bij de Kroon tegen de genomen beslissing. VERLENEN HINDERWETVERGUN NING Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend aan: a. de heer M. Consemulder, Ooster- scheldestraat 160 voor een frituurbe- drijf aan het Kuipers Rietbergkwar tier. Beroepschrift indienen mogelijk t/m 18 oktober. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en 'worden gezonden aan de Raad van State, afd. voor geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor geschillen van bestuur. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens wordt verzocht de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, door de genen die bezwaar inbrachten tegen de aanvraag en door degenen die aanto nen daar niet toe in staat te zijn ge weest. In.de wijk Nieuw-Middelburg vordert men gestaag met de herbestrating. Nadat de straten zijn heringericht wordt deze wijk aangewezen als een gebied waar men maximaal 30 km per uur mag rijden. Gedurende de werkzaamheden kan het doorgaande verkeer gebruik maken van de Zacharias Jansenstraat. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 5