(ft N (ft LEERLINGEN KUNNEN TUSSEN DE MIDDAG OVERBLIJVEN if o 3 8 5" z 3" 5' Q. I NH (ft (ft «ff 5Ê" O O a O" £L 39 26 sept. - 3 okt. <ft week (ft 1 (ft DE FAAM Woensdag 26 september 1984 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 1-6 oktober OPENBARE VERGADERINGEN IN OKTOBER Inspraak ontwerp- bestemmingsplan Stadhuisstraat/ Bagi jnhof Ontwerp-woonwagenplan 1985-1990 WET AUTOVERVOER PERSONEN COLLECTEN Vanaf de Koestraat is de tweelaagse Parkeerkel der Geere bereikbaar. De openingstijden zijn: maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 18.30 uur. Op de koopavond kan men er terecht tot half tien. Za terdag is de P-kelder geopend tussen 08.00 en 17.30 uur. Wanneer u uw auto weer komt halen uit de Parkeerkelder gaat u binnen via een van de ingangen (Geere/Singel) U stopt uw parkeerkaart in de betaalautomaat, waarna het verschuldigde bedrag zichtbaar wordt. Met ingang van 1 oktober a.s. t/m 30 maart '85 betaalt men 'half geld' (Twee kwartjes per 50 minuten). Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/ brochures: - Buitenlandse pleegkinderen - Info-brochure FIOM Zeeland - Hoe het fonds luchtverontreiniging kan helpen schade - Een grondige aanpak (wat u moet weten over bodemsanering) - De glasbak: een prima oplossing 1 1 1 1 1 ■ii Als U de Parkeerkelder Geere verlaat hoeft u niets anders te doen dan de verwijzingen op de muur (zie foto) te volgen. Neem uw parkeerkaart mee en vergeet niet de auto af te sluiten. De parkeerkelder heeft toilet-ruimten waarvan gratis gebruik kan worden gemaakt door gebruikers van de kel der. Meeneemboterhammetjes staan centraal in ons hoofdartikel van deze week. De mogelijkheden om over te blijven bestaat nu al op de helft van de lagere scholen en een derde van de kleuterscholen. Scholen die nog geen voorzieningen hebben worden door een wet die het vorig najaar in werking is getreden verplicht een overblijfvoorziening mogelijk te maken als de ouders dat willen. De wet geeft niet nauwkeurig aan hoe de organisatie van het overblijven geregeld moet worden. Het laat ook open wie het toezicht uitoefent, waar de kinderen eten en spelen, hoe lang de pauze duurt, hoe hoog de kosten zijn, enzovoort. Hoe de overlijfmogelijkheden wel in de wet zijn geregeld wordt, zoals gezegd toegelicht in het hoofdartikel. In de rubriek 'In woord en beeld' brengen we de (spel)regels voor het gebruik van de Parkeerkelder Geere nog eens onder uw aandacht. Deze week kan men er nog gratis parkeren maar met ingang van maandag a.s. 1 oktober) betaalt men f 0,50 per 50 minuten. Wanneer U een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. (ft "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570 Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, rode kool, appeltjes, puree dinsdag .Zuurkool, stamppot, worst woensdag Karbonade, spinazie, aardappelen donderdag Rundergehakt, andijvie, puree vrijdag Kippepoot, erwtjes, aardappelen zaterdag Spaghetti - Commissie Gemeentewerken maandag 1 om 19.30 uur Secr. de heer P. Meeusen (spreekrecht) - Commissie Sociale Zaken maandag 8 om 19.30 uur Secr. de heer J.W. de Wolf (spreekrecht) - Commissie Economische Zaken woensdag 10 om 19.30 uur Secr. de heer H. v.d. Heijden (spreekrecht) - Commissie Openbare Orde en Veiligheid donderdag 11 om 16.00 uur Secr. de heer J.J. v.d. Meijden (spreekrecht) - Commissie Volksgezondheid en Milieube heer donderdag 11 om 16.15 uur Secr. de heer M.C. Westveer (spreekrecht) - Commissie Onderwijs maandag 15 om 16.00 uur Secr. de heer H. Groesser (spreekrecht) - Commissie Financiële Zaken dinsdag 16 om 16.00 uur Secr. de heer N.A. Meijer (spreekrecht) - Commissie ROVOS dinsdag 16 om 19.30 uur Secr. de heer M.C. Harinck (spreekrecht) - Bestuurscommissie Culturele Zaken don derdag 18 om 15.45 uur Secr. Mej. Cijsouw (spreekrecht) - Gemeenteraad maandaq 22 om 14.00 uur Voor veel kinderen is de middagpauze te kort om heen en weer naar huis te gaan om te eten. In die gevallen is een overblijfvoorziening onontbeerlijk. Een gewijzigde wet verplicht het schoolbestuur de leerlingen in de gelegenheid te stellen onder toezicht de middagpauze in het schoolgebouw en op het terrein van de school door te brengen. H Veranderingen Om het overblijven van leerlingen al of niet te regelen waren de scholen vrij tot 17 september van het vorig jaar. Op een groot aantal scholen hadden ouders of leer krachten in de afgelopen jaren al een overblijfvoorziening opgezet. Maar op veel andere scholen was er voor leerlingen die tussen de middag op school wilden blijven nog helemaal niets geregeld. Ou ders die graag willen dat hun kind tussen de middag op school blijft, zijn nu niet langer afhankelijk van de tegen- of medewerking van de school. Het schoolbestuur van iedere kleuterschool, lagere school en te zijner tijd basisschool, moet voor een overblijfvoorziening de doende toezicht gebeuren. Soms houdt een vaste groep ouders toe zicht, soms begeleiden de leer krachten het overblijven en soms doen de ouders en de leerkrachten het samen. Het toezicht houden bij het overblijven behoort niet tot de heffing van deze verplichting ver- haar eigen oplossingen moeten lenen. (In dat geval kunnen de be- zoeken. Daarbij kan de medezeg- trokkenen voorzover zij dat zelf genschapsraad een belangrijke rol wensen wel een afzonderlijke spelen, verzekering afsluiten). Eten op school De financiële kant In vrijwel alle gevallen waar kin- De kosten voor het overblijven deren nu de lunchpauze op school normale taken van de leerkrach- komen voor rekening van de ou- doorbrengen, nemen de kinderen ten. Er kunnen ook vaste betaalde ders van kinderen die van de zelf hun maaltijd mee naar school, overblijfkrachten worden inge- overblijfvoorziening gebruik ma- Op sommige scholen wordt tussen schakeld. De leerkrachten hebben ken. Het gebruik van lokalen, ver- de middag thee, chocolade of een op die manier tussen de middag warming en verlichting zal niet tot andere warme drank voor de kin- meer gelegenheid om op adem te noemswaardige extra kosten be- deren en de leiding klaargemaakt, komen. Het nadeel van een vaste hoeven te leiden, want de kosten Het is wenselijk één ruimte in de kracht kan zijn dat de onkosten- die de school normaal ook maakt, school zó in te richten dat er snel vergoeding voor ouders (te) hoog mogen niet op de ouders'van de een eetzaal van gemaakt kan wordt. In dat geval kunnen ouders, overblijfleerlingen worden ver- worden of één lokaal tot een vaste vrijwilligers of leerkrachten (op haald. Het verdient aanbeveling eetruimte om te bouwen. Na het basis van vrijwilligheid) eventueel de kosten die voor rekening van eten kunnen de kinderen in de meedraaien naast één ol' meer be- gelegenheid bieden, indien ouders ouders komen zo laag te houden, school of op het schoolplein de rest taalde medewerkers, dat wensen. Als het bestuur dat dat deze geen drempel behoeven te van hun middagpauze doorben- niet doet, kan de overheid de be- vormen voor deelneming. gen. Op sommige scholen worden kostiginq van de school inhouden. de oudere leerlingen betrokken bij Schoolbesturen zullen de prakti- Overleg het thee zetten, opruimen en af- sche organisatie van het overblij- De initiatiefnemers voor de Opzet wassen, ven meestal overlaten aan dege- van een overblijfvoorziening Toezicht nén die er direct bij betrokken kunnen een werkgroep vormen die G iet overblijven moet onder vol- tingswinkel. Stadhuisstraat 2. zijn. bestaat uit ouders en leerkrachten. Deze werkgroep kan onderzoeken W.A.-verzekering hoeveel ouders wensen dat hun Het schoolbestuur moet er voor kinderen de lunchpauze op school zorgen dat allen die bij het over- doorbrengen: hoe het toezicht ge- blijven betrokken zijn (bijv. leer- regeld kan worden; welke ruimtes krachten, ouders, vrijwilligers, in school voor overblijven ge- betaalde krachten) verzekerd zijn bruikt kunnen worden en welke tegen wettelijke aansprakelijk- aanpassingen er dan nodig zijn. heid. Als het bevoegd gezag van Ook de kosten van het opzetten en een bijzondere school tegen verze- in stand houden van de voorzie- kering als zodanig godsdienstige ning zullen berekend moeten of levensbeschouwelijke bezwa- worden. Iedere school zal haar ei- ren heeft, kan de minister van on- gen mogelijkheden hebben en derwijs en wetenschappen ont- Folder Voor meer informatie verwijzen we u naar de folder 'Overblijven op school' welke gratis is af te ha len bij de gemeentelijke Voorlich- Voor het gebied dat begrensd wordt door Stadhuisstraat, Penninghoeksingel, Molenwater, Lutherse Kerklaan, Bree, VVagenaarstraat, Hofplein en Lange Noordstraat wordt een bestemmingsplan voorbereid. Het voorontwerp hiervan ligt t/m 27 september ter inzage bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Voor direct-betrokkenen is het ook mogelijk de nota en bijbehorende tekeningen in bruikleen mee te nemen. Reacties op het plan kan men noteren op speciale formulieren. Deze formulieren en verdere inlichtingen kan men ver krijgen in de Voorlichtingswinkel. Bij het gemeentelijk bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 en bij de Provinciale Griffie, St. Pieterstraat 42 ligt ter inzage tot 17 oktober het ontwerp-woonwagenplan provincie Zeeland voor de periode 1985-1990 met een daarbij behorende antwoordnota. Tegen het ontwerp kunnen t/m 16 oktober schriftelijke bezwaren worden ingediend bij Provinciale Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Vaststelling van het woonwagenplan door Prov. Staten zal plaatsvinden op 14 december. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten: de tot 1 januari 1988 geldige taxivergun ning van Autobedrijf Gebr. Blan ker BV uit te breiden met één taxi. Het aantal taxi's dat mag worden gebruikt is nu bepaald op zes, waarvan één uitsluitend voor trouwvervoer en het vervoer van zittende patiënten. Tegen dit besluit kan iedere be langhebbende en de Rijksinspec teur van het verkeer in Zeeland schriftelijk in beroep gaan bij Ge deputeerde Staten van Zeeland tot 29 september. - de aan de Taxicentrale Middel burg BV verleende taxiver gunning uit te breiden door overdracht van de vergunning van de heer J.A. Buijs. Het to taal te gebruiken taxi's komt daarmee op 25. Tot 27 oktober kan tegen dit besluit in beroep worden gegaan door iedere be langhebbende, de rijkshoofdin specteur van het verkeer in district Zuid-West en de com missie vervoersvergunningen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. 1. Nierstichting Nederland t/m zaterdag 29 september. 2. Necl: Ver. tot Bescherming van Dieren van 1 t/m zaterdag 6 oktober. AANVRAGEN VERGUNNING HIN DERWET Bij burgemeester en wethouders is een hinderwetvergunning aangevraagd door: a. het Staatsbedrijf der PTT voor een voorsorteercentrum aan de Arnes- teinweg 9. Indienen mondelinge be-' zwaren t/m 11 oktober' b. S.K.S. Piping BV, Kleverskerkse- weg 69c voor een constructiewerk plaats voor metaal- en kunststo fleidingen aan de Kleverskerkse- weg 69c. Indienen mondelinge be zwaren mogelijk tussen 26 sept. en 5 okt. Schriftelijke bezwaren t/m 11 oktober. c. de heer C. Goris, Markt 17 voor een ijssalon aan de Markt 17. Indienen mondelinge bezwaren mogelijk tussen 3 en 12 okt. Schriftelijke be zwaren t/m 18 oktober. d. Den Hollander-Bogaert BV. Arnes- teinweg 19 voor een opslagplaats voor klein vuurwerk aan de Arnes- teinweg 19. Indienen mondelinge bezwaren mogelijk tussen 10 en 19 okt. Schriftelijke bezwaren t/m 25 oktober. Mondelinge bezwaren tegen een aan vraag kunnen worden gemaakt tijdens een hoorzitting. Via tel. 26251, toestel - Bestuurscommissie Welzijnsaccommodaties dinsdag 23 om 19.30 uur Secr. Mej. C. Manuputty (spreekrecht) - Commissie Verkeer woensdag 24 om 19.30 uur Secr. de heer J.J. Groenenberg (spreekrecht) - Adviesraad Welzijnsaccommodaties don derdag 25 om 19.30 uur Secr. Mej. C. Manuputty (spreekrecht) Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak gemaakt worden met de commissiesecretar(is)esse op het stadhuis. Te lefoon 26251. PLAATS EN AARD VAN AANVANGS VERKEERSMAATREGEL HET WERK DATUM 1. Korte Geere Rioolwerk In uitvoering Afgesloten voor alle verkeer zaamheden 2. Sportlaan Asfaltering In uitvoering Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer 3. Nieuw Middelburg Woonbuurt In uitvoering Gedeeltelijk afgesloten verbetering voor alle verkeer 4. Kaaien Asfaltering In uitvoering Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer 5. Markt en Plein '40 Herinrichting In uitvoering Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer Busvervoer toegestaan 413 kan worden verzocht een hoorzit ting te houden. Tijdens de openbare zitting kan men van gedachten wisse len met aanvrager, bevoegd gezag en verdere aanwezigen. Schriftelijke bezwaren kunnen wor den ingediend bij burgemeester en wethouders. Tegelijkertijd met het in dienen van een bezwaarschrift kan worden verzocht om persoonlijke ge gevens niet bekend te maken. Alleen degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daar redelijkerwijs niet toe in staat te zijn geweest kunnen later beroep in stellen bij de Kroon tegen de genomen beslissing. VERLENEN HINDERWETVERGUN NING Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend aan: a. de heer M. Consemulder, Ooster- scheldestraat 160 voor een frituur- bedrijf aan het Kuipers Rietbergk wartier. Beroepschrift indienen mogelijk t/m 18 oktober. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. voor geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor Geschillen van Bestuur. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens wordt verzocht de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, door de genen die bezwaar inbrachten tegen de aanvraag en door degenen die aanto nen daar niet toe in staat te zijn ge weest. ir ii De ingang van de Parkeerkelder Geere is voorzien van een slagboom. U stopt hiervoor en door middel van een druk op de knop ontvangt u een parkeerkaart. Vervolgens gaat de slagboom omhoog en u kunt de Parkeerkelder binnenrijden. De el age's zijn voorzien van nummers en de huiskleuren zijn blauw en geel. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 5