tfe De Faam' VAN AGFA- DIRECTEUR TOT MAGNETISEUR Corstiaan Oosthoek behandelt patiënten ook door telefoon bJO ro ooftman E 1 Badmintonvereniging vreest sportieve recreatie Avanti eerste Zeeuwse ploeg in één na hoogste klasse 25.- BIJOU HET WEEKBLAD V WALCHEREN HELMO Op toernee door Zeeland LETNICA SPEELT BALKAN MUZIEK ZO ORIGINEEL ALS HET MAAR KAN SABATIER FASHION Lü Vrouwencafé volgt een andere koers Demonstratie Dartbond Perfekt doordacht. MODE VOOR JONGE MENSEN! te DEZE WEEK IN Bedrijfsleiders Tamse zetten bedrijf voort VICTORIIMOX Donderdag 20 september verwelko men wij u graag in onze zaak aan het Plein 1940 te Middelburg. Op die dag is er in onze zaak een presentatie voor de najaarskollek- ties van Kaiser Fitwell Kamer C. F. Modellen Chilly John Slim G. B. Cloth. Comp. Rockport Qui d'Arvin Pierre Monée Onze mannequins en dressmen to nen u graag wat wij dit seizoen voor u hebben ingekocht. De shows vinden plaats 's middags om 14 uur en 15.30 uur, 's avonds om 19.30 uur. Wij zijn donderdag geopend van 9-21 uur, een heerlijk kopje koffie staat voor u klaar! Tot donderdag dus! Plein 1940, Middelburg tel.: 01180 -12560 Rationeel Fobieën J.P.A. R0SSËL KUNSTGEBITTEN REPARATIES Telefoon Anti-climax de Jager Tolhoek Expositie over het leven van F.D. Roosevelt 50.- 75.- Woensdag 19 september 1984 86e jaargang no. 34 oplage 21 700. wekelijks gratis huis aan huis op geheel walcheren in combinatie met de vlissinyer. totale oplage 44.400. uitgave pro vinciale zeeuwse courant b.v. administratie/advertenties: markt 51postbus 5017, 4330 ka middelburg, 01180-27651privé: h. schrama, 01180-13585. redaktie: ad hanneman, 01180-27651, toestel 54. Grime:te leren in vrouwencafé. Het Vrouwencafé Trui in Middelburg is een andere weg ingeslagen. De café-avond bleek voor weinigen interessant te zijn, zodat de leiding besloot daar mee te stoppen. Er voor in de plaats komen in de periode van september tot en met december bij eenkomsten waar 'men wat van opsteekt'. Op don derdag 20 september is er in Trui ('t Pand aan de Kerksteeg) een informatie-avond over de moge lijkheid in de komende maanden voor vrouwen in hun café. Deze bijeenkomst begint om acht uur. De activiteiten die in het vrouwencafé worden ge houden zijn: 'vrouw en baar kleding' (hoe kiezen, durf om wat te dragen, lekker voelen in kleding en wat en hoe te veranderen), 'toneelspelen', er is een 'lijfgroep' (je lijf ontdekken, de stem, spieren, ont spanning, ademhalen en kracht) en er is een cursus 'grime' (leren van allerlei technieken). De allernieuwste Renault 5 is bijna te koop. wat er veran derd is. zie onze aulopagi- na. Heel veel modezaken pre senteren hun collectie na- jaars- en winterkleding. Zie de rubriek Zaken zijn Zaken. Een chronologie van tranen en succes: een boek van hel Steuncomité behoud KMS- groep, gratis voor iedereen - op onze binnenpagina. Het Balkan-ensemble Letnica (uit Vlissingen) speelt de komende maanden op verschillende plaat sen in Zeeland. De groep speelt originele balkanmuziek met op zwepende felle klanken, melan cholieke melodieën, en een indrin gend ritme. Letnica (spreek uit Letnietsa) bestaat uit de volgende muzikanten: Clara Brouwer (viool), Sjaak van der Linde (gi taar, tapan), Coen van der Pol (accordeon), Leo van der Toorn(contrabas), James van de Water (zang) en Bernard Willem- se (tapan gajde). Letnica speelt voornamelijk luis- muziek. Daardoor ontstond een termuziek. Maar de groep draaft unieke combinatie van melodieu- ook op als mensen meer willen ze muziek met een zeer ingewik- weten over de muziek die wordt keld ritme. Overwegend treft men gemaakt. Er wordt dan toelichting deze muziek aan in het zuiden van gegeven over de maatsoort, de Joegoslavië (Macedonië) en in herkomst van de muziek en vele delen van Bulgarije en Grieken- andere vragen worden beant- land. Tijdens een avondvvllend woord. programma schenkt Letnica veel Meer dan vijfhonderd jaar is de aandacht aan de talrijke aspecten Balkan onderdeel geweest van het van de muziek. Ten dele worden Turkse rijk. de muziek van de ook originele instrumenten ge- Macedoniers. Albanezen. Bulga- bruikt. ren, Serven en vele andere volken De naam 'Letnica' is die van een vermengde zich met het gecom- forelachtige vis, die leeft in het pliceerde ritme van de Turkse meer van Ohrid. Ook een restau rant in die stad is zo genoemd. In dat restaurant op het 'kruispunt' van Joegoslavië, Albanië en Grie kenland komen veel muzikanten bij elkaar om samen muziek te maken. Letnica speelt op donderdag 20 september in Het Koper Galjoen in Middelburg en op zaterdagavond 3 november in De Zwaan te Oost- Souburg. In De Westpoort te Goes is bovendien een cyclus van vier optredens op de vrijdagen 28 sep tember. 26 oktober, 30 november en 21 december. De optredens in Goes beginnen om 22 uur. liet optreden in Het Koper Galjoen vindt plaats vanaf20.30 uur. Darts is veel meer dan lukraak met wat pijltjes gooien. Om dat duide lijk te maken heeft de afdeling Zeeland/West-Brabant van de Nederlandse Dartbond een pro- motietoer op touw gezet. In café's in een viertal Zeeuwse plaatsen kan tijdens die promo- tietoer naar demonstraliewed- strijden worden gekeken. Ook mogen belangstellenden zelf pro beren om met verschillende soor ten darts -in allerlei gewichten- te gooien. Alle deelnemers krijgen daarbij een blijvende herinnering. Tenslotte is aan de promotietour nog een wedstrijd verbonden, waarbij iedereen die mét het spel kennis komt maken een prijs kan winnen. De Darts Promotietoer komt op 22 september naar Café Baarends aan de Voorstad 17 in Goes. Een week later.'op 29 september zijn de dartspromoters te zien in de Four Friends Bar aan het Bella- mypark in Vlissingen. Op 6 okto ber doen ze het Middelburgse Bowlingccntrum aan de Kruit- molenlaan aan. In Westkapelle zijn ze op 13 oktober te gast in Het Kasteel van Batavia. In alle genoemde lokaties bevin den de dartspromoters zich tussen 12 en 18 uur. Alleen in Westka pelle beginnen ze al om 11 uur. Installatiebedrijf Goes (IBG) bv is de nieuwe naam voor Tamse bv. Dit bedrijf was failliet. Bedrijfslei ders van Tamse hebben nu voor eigen rekening en verantwoording er voor gezorgd dat de know how van Tamse bv bij elkaar bleef. In de opzet van het nieuwe bedrijf wordt uitgegaan van een zo ruim mogelijk installatie- en diensten pakket voor zowel nieuw bouw als renovatie, woningbouw en utili teit voor centrale verwarming, luchtbehandelingsinstallatiës, electrotechnische installaties en service dienst. Het management van IBG wordt gedragen door J. Adriaanse (administratief-finan cieel). H. Slabbekoorn en C.R. Verbeek (beiden technisch-com- mercieel). ZAKMESSEN KEUKENMESSEN SCHAREN KOKSMESSEN o Aanvankelijk geloofde hij er helemaal niet in. Maar toen hij ooit eens zijn vrouw met de nodige ironie begeleidde naar een magnetiseur, die haar van de - door gevestigde huisartsen als chronisch betitelde - hoofdpijn afhielp, ging hij toch twijfelen. Korte tijd later, nu ongeveer tien jaar geleden, ontdekte Corstiaan Oosthoek uit Zevenaar dat ook hij in staat was mensen op een alternatieve wijze te genezen, als magnetiseur. 'Dankzij' een reorganisatie bij Agfa. waar hij tot voor kort direc teur was. kon hij met een goede financiële regeling van zijn 'roe ping een nieuw beroep opbou wen'. Ook Zeeland beschouwt hij. als een potentieel werkterrein. Bij zijn vriend Eddy Reuter in Si. Janskerke (bij Zoutclande) houdt hij een keer per maand spreekuur. Eigenlijk ontdekte hij zijn para normale mogelijkheid tot genezen niet eens zelf. Oosthoek legt uil: "Op een ochtend werden mijn vrouw en ik wakker. Zij zei: "jij hebt het ook". Dal was kort nadat we bij die magnetiseur waren ge weest. Wat bleek nu: mijn hand rustte de heel nacht op haar boFst. Zij voelde toen precies hetzelfde zoals ze bij die magnetiseur voel de". Vooreen man met een technische achtergrond was het een heel proces om dingen die niet ratio neel zijn te verklaren, te accepte ren. Wal echter uiteindelijk telt is het resultaat, zo redeneerde hij. Bovendien wordt er vanuit de ge vestigde medisce wereld argwa nend gekeken naar de onweten schappelijke behandeling die mensen als Corstiaan Oosthoek patiënten geven. "Dal is jammer", meent die man uit Zevenaar. "Veelal helpen wij toch mensen die van de huisarts te horen heb ben gekregen dat ze maar moeten leren leven met hun kwaal". Oosthoek heeft drie specialiteiten. Magnetiseren heeft hij als gave en verder bekwaamde hij zich in hypnose en alfa therapie. "Mensen hoeven niet altijd met hun kwaal te leren leven", legt hij uit. "Velen kunnen met hun kwa len terecht bij de artsen. Zij die niet geholpen kunnen worden, kunnen bijvoorbeeld bij mij te recht. Trouwens ik begrijp niet dal sommige instituten niet meer ge bruik maken van ons. Neem nou mensen met fobieën. Middels de alfa therapie kunnen ze daar van af worden geholpen. Angsten kunnen doeltreffend worden af gebouwd als men leert zich ieder gewenst moment lichamelijk en geestelijk te onspannen. De alfo- fase is in de wetenschap het be wustzijnsniveau tussen waken en slapen. Het is alsof men geeste lijke en lichamelijke energie krijgt. Er volgt meer evenwicht in doen en denken. Persoonlijke problemen zie je in een ander licht. Met de alfa-therapie beoog ik eveneens de verlammende werking van stress te neutralise ren. De stress die het lichaam kwelt, met als gevolg hoofdpijn, rugpijn, maagpijn enzovoorts. Ook angsten zoals engtevrees, vliegangst, hoogtevrees, angst voor een examen en slaapstoor nissen kunnen behandeld worden, met deze therapie". Oosthoek be nadrukt reeds resultaat te hebben gehad bij mensen die willen af slanken en belooft vervolgens om deze verslaggever van het roken af te helpen, middels de alfa-thera- Pie TANDPROTHETICUS EN Spoedig klaar Tel. afspraken 01 184-14533 Hobeinstraat 52, Vlissingen Opvallend i dat de therapeut De ploeg die het moet gaan waarmaken in de overgangsklasse v.l.n.r.: Robin Hofland. Erwin van Imoijdonk, Coen Valckenier. Tanja Tienpond. Brigitte van de Water en Danny Mok Corstiaan Oosthoek achter de tuin van zijn vriend in St. Janskerke (Foto Ruben O ree!) Oosthoek beweert al deze kwalen te kunnen behandelen via de te lefoon. Hij verzekert: "Het maakt niet uit of iemand nu lijHijk aan wezig is dan wel contact heeft via de telefoon. I let resultaat is beslist even overtuigend als bij persoon lijk contact. De vertrouwde eigen omgeving zal zelfs extra rustge vend werken en hel stemcontact is zeer indringend". Hij stelt vervol gens zeer nadrukkelijk vast. dal de kans van slagen op negentig pro cent kan worden geschat. Toen hij zijn gave en mogelijkhe den ontdekte, beleefde hij een soort anti-climax in zichzelf. Als technische man. gespecialiseerd in de fotografie, vroeg hij zich wel eens schamper af wal dat nou al- cmaal voor onzin was. Als hij echter iemand van bijvoorbeeld hoofdpijn had afgeholpen, dan was dat toch leuk. "Ik weet het ook niet precies onder woorden te brengen. Een gelovige zal zeggen dal hel Gods wil is en dal I lij jouw handen gebruikt. Weer anderen omschrijven hel als iets uil de kosmos. Wat ik echter ten alle tij de zal proberen is de magie eruit halen. Het is geen sprookje, het is werkelijkheid. Ik vertel ook geen poeha-verhalen. Bovendien ga ik pas met mensen aan het werk als ik weet dat de huisarts hel heeft opgegeven. Kwaad kan hel na tuurlijk nooit. En daarom begrijp ik de huisartsen niet. die de men sen wél vaak proberen te helpen met allerlei chemische middelen, waarvan wij soms niet weten wat het uiteindelijk resultaat zal zijn". Zoals gezegd: één keer per maand komt Oosthoek (op verzoek) naar St. Janskerke om er spreekuur te houden hij zijn vriend Eddy Reu ter. Tussendoor kan hij echter ook worden geheld in Zevenaar, 08360-29625. Een ALNO keuken wordt afgestemd op Uw behoeften en gewoonten. Met gebruik making van een doordachte keukentechniek voor optimaal gebruik en interieurbenutting. Dal maakt van een ALNO aanschaf een waardevol bezit Overtuig Uzelf door bij ons te komen kijken. poes, Houtkade 7 tel. 01 100-21250 Geopend van ma.-vr 8.00-1 7 00 u Zaterdag van 10 00-12 00 u Middelburg. Korte Noordstr tel. 01 180-33050 Geopend van ma-vr van 8.00-1 7 .00 u v Lange Delft 61 MIDDELBURG De Stichting Delta Cultureel toont in de Grote Kerk te Veere een expositie rond het leven van F.D. Roosevelt, de békende Amerikaanse presi dent. Deze tentoonstelling is een geschenk van de Roose velt Foundations in Amerika, die samen met de provincie Zeeland werkt aan de inrich ting van ecu Roosevelt Study Centre in de volgend jaar te openen nieuwe provinciale bibliotheek. Zoals bekend waren de voor ouders van de beroemde .en geliefde Amerikaanse presi dent afkomstig uit Zeeland (Tholen). De tentoonstelling is op werkdagen te bezichti gen van 10 tot 17 uur en op zondag van 14 tol 17 uur. SERVICE KWALITEIT GARANTIE LANGE DELFT 50 MIDDELBURG 01180 13221 Het eerste team van de Middel burgse badmintonclub Avanti be hoort tot de 24 beste van Neder land. Het komende seizoen speelt tie ploeg als eerste uit Zeeland in de landelijke overgangsklasse. Zeven jaar presteerde Avanti's eerste redelijk in de eerste klas. Het vorige seizoen werd overtui gend afgesloten met een ruime voorsprong op nummer twee. zo dat hel bestuur de stelling aan durft dat de twee dames en vier heren het wel zullen rooien in de semi-top van de Nederlandse competitie. Een gedegen sponsor (Jeans Inn) en een overvloed aan wilskracht zijn in elk geval aan wezig. En hel bestuur van Avanti zal zijn pupillen steunen waar dat maar mogelijk is. hoewel de spe lers hun reisgeld voor het grootste deel zelf moeten betalen. ..En dat is geen kleinigheid", weet me vrouw Koos van Hooijdonk. voorzitter van Avanti. wier zoon Erwin deel uitmaakt van de Mid delburgse selectie. De overgangs klasse is de op één na hoogste klasse. Er zijn er twee met in beide acht ploegen. De hoofdklasse bestaat eveneens uit acht ploegen. In het kielzog van wat het belan grijkst presentatieteam bereikte, zo verwachten de bestuursleden Hooijdonk en Lilian Zweedijk (secretaresse), zal zich meer talent presenteren en zal de belangstel ling in Middelburg en omstreken voor de badmintonsport groeien. Waar immers prestatie wordt ge leverd. stijgt de interesse. Avanti bestaat nu 26 jaar en was destijds de eerste ploeg in Mid delburg. In Vlissingen werd al veel langer tegen de shuttle gesla gen. maar dat was puur op re creatief niveau. ..In Vlissingen speelde al jaren voor de oprich ting de ploeg 'Vlissingen'". zo weet de nestor van Avanti. de heer D. C. Valckenier von Geusau. Hij was ruim een kwart eeuw geleden betrokken bij de oprichting van de eerste Middelburgse badminton club. Valckenier von Geusau vertelt over de beginperiode wal smalend dat er in de gymzaal van de school aan de Verwerijstraat werd geoe fend. Eveneens niet zo vanzelf sprekend was hel gebruik van de sportzaal van de brandweerkazer ne Achter de Houttuinen door de Avanti- spelers. Uiteindelijk kon de vereniging dan een aantal vaste lijden vastleggen in de splinter nieuwe sporhal Kruitmolcn waar de 173 leden elkaar regelmatig de gevederde bal toespelen. ..Dit aantal is beslist niet zo groot", meent voorzitter Koos Hooydonk. ..We kunnen best nog wat leden gebruiken". Een doorn in het oog van het drietal geinier- viewden is dan ook de sportieve recreatie op maandagavond na de training van Avanti. De netten kunnen bij wijze van spreken ge woon blijven hangen, omdat de mensen op die maandagavond bij voorkeur badminton spelen. De sportieve recreatie is een initiatief van de Zeeuwse Sportraad en het geeft mensen die sport willen be drijven zonder lid van een vereni ging te willen worden de gelegen heid de spieren los te gooien. Een deskundig begeleider geeft die avond instructies en zorgt dat de zaak in goede banen blijft. Valckenier von Geusau vindt deze gang van zaken een schande. Het ondermijnt, volgens mensen die zich inzetten om een vereniging op te bouwen. ..Ja bet kan zelfs de teloorgang van de vereniging be tekenen". vreest het oudste Avan- ti-lid, als de begeleider van de sportieve rekrealie zeer hautain heeft aangekondigd dat de zaal nu van hem is. met andere woorden onze fotograaf moet opschieten... Terug naar de vereniging die toch wel een bloeiperiode heeft door gemaakt in die 26 jaar. ..We kun nen in totaal 250 leden hebben. Dan zitten we vol", becijfert Li- liaVi Zweedijk. De vereniging is thans opge bouwd uil ongeveer vijftig junio ren en I23 senioren. Acht senio renteams nemen deel aan de competitie, waaronder drie aan de landelijke. De helft van de senio ren beslaat uit recreatiespelers. Onder tie junioren is een minder groot aantal jongens en meisjes bezig met spelen in competitie verband. Valckenier von Geusau hij houdt zich nu alleen nog bezig met opvang van de jeugd legt uit dat jongeren 'waar wat in zit' worden uilgenodigd voor dis- trictstrainingen. En wie helemaal als toekomstig topatleet kan wor den aangemerkt mag zó af en toe op een landelijke training deelne men. De Avanli-leden trainen op maandagavond (zowel de jeugd als de senioren) en op woensdag avond. De rekreanten krijgen on der meer op de woensdagavond de gelegenheid om aan hun con ditie te sleutelen tussen half acht en half netten. Soepel en zacht, het kenmerk van de nieuwe tassenmode Prijzen vanaf enz. Lange Delft 44 - Middelburg De zaak op de hoek 100.-

de Faam | 1984 | | pagina 1