Keiïtë. T erako viert 3e lustrum met feestaanbiedingen uit Q? het zakeÈart Diepenhorst heropent Rabobank Oostkapelle Miro-bedrijfsleider van Kuijk overgeplaatst naar Purmerend In zaken Goes,Vlissingen, M'burg en O.-Soubnrg Woensdag 12 september 1984 DE FAAM Geschoold ASPENS MODEHUIS SHOWT HERFST- EN WINTERCOLLECTIE Service Open Dag ZIKV .Rode Kruis Arnemuiden Vrije School Zeeuwse Kruis Gezondheidszorg Voorlichting onderwijs EEN STUWENDE KRACHT VERLAAT ZEELAND Ploegwedstrijd T opervaringen Bevrijding Lesbisch Vogelbeurs Sectie muziek Burgemeesters Dwaze moeders J eugdwerkloosheid Computercursus Darts Koffie drinken met.... Alfabetisering Aktiehuis Unicef Judo Lewedorp Cambridge Hafabra Nieuwe muziek Vakbondsschool Vredesweek Commodoredag Scholenaanbod Prestatieloop Hayman Open Club ouderen N ieuw-M iddelburg Recreatiesport Veere Oorlogsmonument Middelburg in cijfers Doelgroep welzijn Wijkkrant Themadag Sociale zaken Terako bestaat 15 jaar. Dit con cern op electrotechnisch en sinds kort ook sportgebied heeft in Zee land vestigingen in Goes, Middel burg, Vlissingen en Oost-Souburg. In alle vier zaken laat men de klant delen in het derde lustrum. Het hele komende najaar kan men bij Terako profiteren van extra voor delige aanbiedingen bij de bekende merken, zoals: Philips, Panasonic, Akai, Sansui, JVC, Candy, Miele e.a. In een huis-aan-huis verspreide krant heeft Terako overigens al aandacht gevestigd op zijn 15e verjaardag. Veel van de speciale aanbiedingen staan daarin ver meld. Via deze krant wordt u het gehele jaar door Terako op de hoogte gehouden van de scherpe prijzen en het grote assortiment dat de zaak heeft te bieden. En avonds laat bestellingen trachtte af te leveren. Het liep goed: Maar cadeau kregen we het zeker niet!". Momenteel is Terako eigenlijk wederdom in zo'n fase van stor machtige ontwikkeling terechtge komen. Video- en audioappara- tuiir vernieuwen snel. Voor een eenmanszaak zijn die ontwikke lingen niet meer bij te benen. Te rako prijst zich dan ook gelukkig met een goed geschoolde techni sche afdeling, die de laatste ont wikkelingen op de voet kan vol gen. Goed archief met bouwsche ma's maken er deel van uil. Aspens Modebuis aan de Burgpromenade 31 in Middel burg toont op donderdag 20 september de nieuwe herfst- en wintercollectie. Dat gebeurt tijdens een modeshow die in het modebuis wordt gehouden tussen tien en vijf uur. Er wordt vooral aandacht besteed aan de grotere maten tot en met maat zestig. Op de foto: Mevr. De Cosier werkzaam bij de verkoopafdeling van Terako, viert samen met de onderneming het 15-jarig jubileum. En daar hoort gebak bij, zoals op de foto is te zien. daarbij beperkt men zich niet al leen tot het leveren van appara tuur. Maar de nadruk ligt even zeer op een goede serviceverle ning en daarom ook beschikt men in Goes onder meer over een spe ciale reparatie-en serviceafdeling, vanwaaruit de verschillende klan ten en zaken in Midden-Zeeland snel zijn te bedienen. Di? heer De Ruiter, die vijftien jaar geleden zijn eerste Terako- vestiging opende, legt graag de nadruk op die serviceverlening. Want dat is een belangrijke pijler van het succes van zijn zaken. In dat succes hebben de heer en me vrouw Decoster een groot aan deel. Samen met Terako vieren ze het 15-jarige jubileum bij de zaak. Toen Terako eind zestiger jaren startte, was er juist erg veel ont wikkeling in de electrotechnische apparatuur gaande. De grote bui zenradio's maakten plaats voor de kleine transistor, Hifi-installaties verdrongen de oude grammo foons, de belangstelling voor was machines groeide explosief: En daarmee ook Terako. Directeur De Ruiter daarover: "Het liep storm. Daar waren we blij mee. Maar het betekende ook dag en nacht werken. Want je wilde je klanten niet teleurstellen. En dat betekende vaak dat je tot 's Vrijdagmiddag 14 september he ropent de burgemeester van de ge meente Domburg, ing. P.A.D.II. Diepenhorst, de verbouwde Rabo bank aan de Lantsheerstraat in Oostkapelle. Door het symbolisch verrichten van de eerste kashan deling zal de burgervader de geheel gemoderniseerde Rabobank in ge bruik stellen. Bij deze gelegenheid worden hem door de Rabobank cheques aangeboden die bestemd zijn voor alle scholen in zowel Oostkapelle als Grijpskerke. De dag na de officiële opening houdt de Rabobank in Oostka pelle een Open Dag voor cliënten en andere belangstellenden. Men kan dan kennismaken met het vernieuwde interieur van de bank en levens zien op welke wijze de bankhal aan de eisen van deze tijd werd aangepast. Ook de voort schrijdende automatisering heeft ervoor gezorgd dat de bankhal en het interieur gewijzigd werden. Allemaal veranderingen en aan passingen die de cliënten tijdens de Open Dag op zaterdag 15 sep tember tussen 10 en 16 uur kun nen aanschouwen. Ook plaatsen die normaal gesproken niet toe gankelijk zijn. mogen dan bezich- tigd worden. De Rabobank in Oostkapelle is hel hoofdkwartier van de Coöpe ratieve Rabobank "Grijpskerke- Ooslkapelle e.o.". Het bijkantoor van de bank bevindt zich aan de Schuitvlotstraat in Grijpskerke. Ter gelegenheid van de herope ning van het hoofdkantoor belegt de Rabobank op vrijdagmiddag 14 september een officiële bijeen komst in ontmoetingscentrum "De Halve Maan" aan de Toren- straal in Oostkapelle. Deze bij eenkomst begint om 14 uur en zal worden opgeluisterd door een vijftal sprekers onder wie burge meester Diepenhorst en de voor zitter van de bank. de heer Poppe. Daarnaast zullen ook een verte genwoordiger van Rabobank Ne derland. en enkele andere spre kers hun opwachting maken. Na afloop van de bijeenkomst ver trekt het gezelschap richting Ra bobank voor de officiële herope ningshandeling. Omdat zij haar hoofdkantoor he ropent. heeft de Rabobank Oost kapelle twee speciale akties geor ganiseerd. Een letterknutselwed- strijd voor de leerlingen van de scholen en een fleurige aktiviteil voor elk gezin: de bank brengt binnenkort huis-aan-huis een bloemetje rond. Het interieur van de verbouwde Rabobank in Oostkapelle. Het Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming wil met een Open Dag laten zien wat het op hel gebied van dansante en beel dende vorming te bieden heeft. Tijdens de Open Dag. woensdag 19 september in het ZIKV-ge- bouw aan de Kuiperspoort 21 in Middelburg, kan worden gekeken naar het werk van cursisten. Er zijn schilderijen, beeldhouwwerk, keramiek en werken van de kin- derateliers. Kinderen mogen tij- dens de Open Dag. die om 14 uur begint, komen kleien, tekenen en schilderen. Veel informatie heeft het ZIKV opgenomen in zijn fol ders. Informaties (tijdens kan toortijden): 01180-33095. 'De afdeling Arnemuiden van het Rode Kruis presenteert zich za terdag 15 september met een Open Dag aan de Arnemuidse bevolking. Hel gebeuren speelt zich tussen 10 en 16 uur af. in en om verenigingsgebouw De Arne en de •gymzaal. De Open Dag bestaat uit de volgende elemen ten: Verkoop Welfare-artikelen, rad van avontuur, bazar, kinder spelen. paraplu trekken, film voorstelling. demonstratie colon ne. tentoonstelling materiaal en koffiekraam. Vrijdag 14 septem ber verkoopt het Rode Kruis-ge- zelschap huis aan huis oliebollen. Mevrouw A. van Trigt praat woensdag 19 september over kin derkleding. Ze houdt haar praatje vanaf 20 uur in het gebouw van de Vrije School in Middelburg. Woensdag 26 september behan delt mejuffrouw C. Goedhart 'oude kringspelen en hun beteke nis'. D. Wilter praat 3 oktober over 'wilspntwikkeling'. Bij de Provinciale Vereniging het Zeeuwse Kruis worden 12 sep tember voor de eerste keer ver kiezingen gehouden voor een On dernemingsraad. De nieuwe On dernemingsraad zal negen zetels tellen. Door de werknemersorga nisaties ABVA/KABO werden 6 personen kandidaat gesteld, door CFO 2 personen en door Het Be terschap ook 2 personen. De uit slag van de Ondernemingsraad verkiezingen wordt op maandag 17 september bekend gemaakt. De installatie van de nieuwe On dernemingsraad zal 2 oktober plaatsvinden. Bij de Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis werken 226 personen. De Vereni ging heeft het hoofdkantoor te Goes en vestigingen in Terneu- zen. Vlissingen en Middelburg. In de drie proefregio's Amster dam. Zeeland en Limburg is het projekt Informatie- en Klachten- werk over de Gezondheidszorg (IKG) van start gegaan. Vanuit onafhankelijke IKG-bureaus krijgen mensen met vragen en klachten over de gezondheidszorg informatie en ondersteuning. Hel IKG-projekt wordt gedurende twee jaar als experiment gesubsi dieerd door het ministerie van WVC. De Algemene Vereniging voor Patiëntenbelangen voert het projekt uit. Het Zeeuwse IKG- bureau in Goes wordt vrijdag 19 september officieel geopend. Te lefoon: 01100-3158(L De Organisatie Vrouwen in de VVD regio Zeeland houdt in sa menwerking met de Kamer Cen trale Zeeland een voorlichtings avond over onderwijs. Deze avond wordt donderdag 13 sep tember gehouden in Hotel Ter minus te Goes, en vangt aan om 20.00 uur. seert. De vestiging van de Miro in Purmerend is het enige bedrijf waar dit systeem op zo'n grote schaal wordt gehanteerd". In zijn afscheidswoord memo reerde Kemeling de onschatbare waarde van Van Kuijk bij onder andere zijn inzet voor de Ronde van Zeeland, waar de Miro een van de grootste sponsors is. Van Kuijk is er mede verantwoordelijk voor dat de start van deze tot in ternationale hoogte gestegen ron de plaatsvindt op het Miro-par- keerterrein. Van Kuijk wordt te vens gezien als de stuwende kracht achter de organisatie van de enige tijd geleden gehouden Zeelandbeurs. Van Kuijk zal nog enige weken in Zeeland blijven wonen. Zodra zijn woning echter is verkocht, reist hij met zijn gezin af naar Hoorn, de nieuwe woonplaats van de voormalige algemeen bedrijfs leider van de Vlissingse Miro. Tijdens een feestelijke receptie, rijkelijk voorzien van spiritualiën en hapjes, heeft het personeel van de Vlissingse vestiging van de Mi ro (Ahold bv), de 41-jarige alge meen bedrijfsleider Wim van Kuijk uitgeleide gedaan. Van Kuijk is per 10 september benoemd tot alge meen bedrijfsleider van de Miro- vestiging in Purmerend, waar door omstandigheden dringend behoef te was aan een nieuwe bedrijfs leider. Namens het personeel bood de verkoopleider van de non-food afdeling, de heer J. Kemeling, de voltallig aanwezige familie Van Kuijk een video-recorder aan. De heer van Kuijk wordt nu tijdelijk opgevolgd door de heer W. Man tel, die tot eind 1984 de functie van algemeen-bedrijfsleider ad- interim zal gaan vervullen. Per 1 januari zal de heer H. Klappe de algemene leiding van de Vlis singse Mirovestiging op zich ne men. Van Kuijk is ruim vijfjaar werk zaam geweest in de Miro. Reden voor zijn vertrek is het feit dat de bedrijfsleider in Purmerend op korte termijn ontslag had geno men. Van Kuijk: "Door deze situatie ontstond in Purmerend een vrij kritieke situatie, aangezien ze daar sinds kort werken met hel zogenaamde "scanningsproject". Een systeem dat door middel van codes de kassa vrijwel automati- De scheidende bedrijfsleider Wim van Kuijk en zijn tijdelijke plaatsvervanger W. Mantel (Foto Rubéh' Oreel). De standsorganisatie in de agrari sche sector, afdelinq Walcheren, houdt zalerdaqmiddag 15 sep tember een regionale ploegwed strijd voor de leden. Het wed strijdterrein is gelegen aan de Kruisweg in Veere waar de onge veer vijftien deelnemers ieder een stuk grond - beschikbaar gesteld door de heer Brasser - van twintig are moeten omploegen: dit aan de hand van strikte normen van de wedstrijdcommissie. De ploegers met de beste prestaties - er wordt geploegd met wentelploegcn achter een trekker - komen in aanmerking om naar de provin ciale ploegwedstrijden te worden afgevaardigd. De wedstrijden be ginnen om één uur 's middags. 75-jarig huwelijkzlr De heer L. Koppejan (96t en mevrouw C. Koppejan-Adamse (99) vieren dinsdag 18 september hun 75- jarig huwelijk. Het echtpaar dat in Arnemuiden geboren en getogen is, woont sinds 1981 in "Der Boe- de" in Koudekerke. De Commis saris der Koningin, de burge meesters van Arnemuiden en Valkenisse en bestuur en directie van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland komen om 16.30 uur de felicitaties aanbieden tijdens een receptie. De Middelburgse doctor in de psychologie J. Schellens is op zoek naar mensen die hem hun 'toper varingen' willen vertellen. Schel- tens wil in Nederland namelijk net zo'n onderzoek instellen als zijn beroemde collega Maslow in de VS heeft gedaan. Topervarin gen zijn gelukkige momen ten, extatische ogenblikken, momen ten van verrukking, wellicht van verliefd zijn of het 'plotseling worden getroffen' door een boek of een schilderij. Dr. Schellens woont aan de Zuidsingel 84 in Middelburg. Een commissie die de viering van de bevrijding van Middelburg voorbereidt, is op zoek naar Mid delburgers die voorwerpen uit de oorlog en uit de tijd van de be vrijding in bruikleen willen geven voor een tentoonstelling. Op 6 november is het veertig jaar gele den dat Middelburg werd bevrijd. De expositie in de Burgerzaal van het stadhuis wordt in de eerste weken van november gehouden. Voorwerpen kunnen zaterdag 15 september in bruikleen worden afgegeven in het gemeentelijke pand Stadhuisstraat 2. Dat is mo gelijk tussen 9 en 12 uur. De werkgroep Lesbische vrouwen Prima Donna opent zondag 16 september de deuren van haar onderkomen in het vrouwenont- moetingscentrum Jet aan de Zus terstraat in Goes. Daar kunnen lesbische vrouwen elke eerste en derde zondag van de maand tus sen 15 en 19 uur terecht. Elke derde zaterdag van de maand, dus ook op 15 september, biedt de Groenmarkt in Arne muiden onderdak aan een vogel ruilbeurs van de vogelhoudersve- reniging Zanglust uit Arnemui den. Naast vogels kan materiaal en lectuur worden gekocht, ver kocht of geruild. Tevens kan wor den ingeschreven voor de inter nationale tentoonstelling van Zanglust, die in oktober wordt gehouden. De sectie muziek van de Zeeuwse Culturele Raad vergadert dinsdag 18 september vanaf 10 uur in hel gebouw van de Stichting Zeeland aan de Dam 31 in Middelburg. De sectieleden praten dan over het voorstel van het ministerie van binnelandse zaken om Zeeland 1,8 miljoen in te laten leveren op het gebied van de podiumkun sten. W. Wiegel, commissaris der Ko ningin in Friesland, doet woens dag 3 oktober een boekje open over het functioneren van ver trouwenscommissies bij burge meestersbenoemingen. Dat ge beurt tijdens de jaarvergadering van het Nederlands Genootschap van Burgemeesters, waarvoor De Schouwburg in Middelburg is af gehuurd. Na Wiegels toespraak buigt een forum zich over vragen uil de zaal. Uit solidariteit met de 'dwaze moeders' in Argentinië loopt een groot aantal vrouwen uit Zeeland donder dig 20 september door de binnenstad van Middelburg. Om 10.15 uur vertrekt hel gezelschap aan de Loskade. Gedeputeerde staten krijgen om 11 uur een peti tie aangeboden. Om 11.30 uur begint een gebedsdienst in de Hofpleinkerk. De tocht richt zich naast Argentinië nu ook op de landen Guatemala, Uruguay, El Salvador en Chili, waar een soortgelijke problematiek heerst. Onder een gekozen burgerpresi dent is de situatie in Argentinië verbeterd, maar bestaat nog veel onzekerheid over het lot van vele vermisten. De voorzitter van de FNV, Wim Kok. komt zaterdag 22 september naar Middelburg. Ter voorberei ding op deze discussie over de jeugdwerkloosheid heeft de Jon gerenbeweging verbonden met de FNV donderdag 13 september een informatie-avond op het pro gramma slaan, die om 19.30 uur begint in het pand van de Jonge renbeweging. Dam 12-14 in Mid delburg, inlichtingen: 01180- 38318. Het VJV in Middelburg begint maandag 17 september weer met een basiscursus Informatica. De cursus is bedoeld voor jonge mensen die direct of indirect met de computer worden geconfron teerd. maar er nog niet mee uit de voelen kunnen. Een deskundige begeleider geeft begrijpelijke in formatie. Er kan worden gedis cussieerd en ook kan een micro computer worden bediend. In lichtingen bij het VJV in Middel burg: 01180-16278. Liefhebbers van het darts-spel (pijltjes gooien op de manier zoals dat in veel Engelse pubs gebeurt) hebben een promolietour opgezet om dit behendigheidsspel onder een aandacht van een groot pu bliek te brengen. Op29 september wordt de Four Friends Bar aan het Bellamypark in Vlissingen aangedaan. Op 6 oktober komt de promotiekaravaan naar Bowling centrum De Kruitmolen in Mid delburg. Op 13 oktober slaat het Westkapelse Kasteel van Batavia in het teken van darts. Op alle lo- katies is het darts-promotieteam tussen 12 en 18 uur aanwezig. In lichtingen: 01180-37593. De Wereldwinkel aan de Dam in Middelburg houdt voortaan elke derde donderdag van de maand een koffie-ochtend onder het motto 'Koffie drinken met...'. De eerste bijeenkomst is vastgesteld op donderdag 20 september. Dan spreekt John de Rij over 'koffie en de Derde Wereld'. Deze bijeen komst begint om tien uur en is legen half elf afgelopen. De Wereldwinkel is elke werkdag geopend van 10 tot 12 uur en op de koopavond van zeven tot ne gen uur. Het aantal mensen dat.niet kan lezen en schrijven is groter dan wordt gedacht. Deze mensen kunnen terecht bij de alfabetise ringsprojecten in Vlissingen (Ver- kuyl Quakkelaarstraat 95) en in Middelburg (Latijnse School straat 12). Inlichtingen: 01184-62102, 01180-37509 en 01180-35729. Het verbouwde Aktiehuis aan de Simpelhuisstraat in Middelburg is weer open. Er is nieuw materiaal aanwezig over energie, milieu, oorlog en vrede(sonderwijs), der de wereld, onderdrukking en ver zet, dienstweigeren, feminisme en dergelijke. Ook heeft het Aktie huis nu een bibliotheek en een ruimte die kan worden gebruikt door groepen. Het Aktiehuis zoekt verder mensen die zich 'voor een en ander willen inzet ten'. De openingstijden zijn: dinsdag, woensdag en vrijdag van 13 tot 17 uur, donderdag van 10 tot 17 uur. Telefoon: 01180-38208. Minister Schoo van ontwikke lingssamenwerking heeft onlangs het startsein gegeven voor de ver koop van nieuwe Unicef-wcns- kaarten. De opbrengst gaat naar pogingen om de kindersterfte te verkleinen. Momenteel sterven in de derde wereld 40.000 kinderen per dag. Unicef is het kinderfonds van de Verenigde Naties. Alle Unicef-artikelen (wenskaarten, agenda's, puzzels, bouwplaten en dergelijke) zijn verkrijgbaar bij regionale comité's. Inlichtingen over verkoopadressen bij Unicef Nederland: 070-552000. De judoleraar Johan van Schaik uit Oost-Souburg gaat judolessen geven in het dorpshuis in Lewe dorp. Hij vult hiermee het gat op dat is ontstaan door het vertrek van een judoleraar uit Lewedorp. Jongens en meisjes vanaf zeven jaar kunnen vanaf vrijdag 28 sep tember tussen 17 en 18 uur judo lessen volgen in Lewedorp. Voor de jiu-jitsu-lessen van Van Schaik in Lewedorp geldt een minimum leeftijd van 14 jaar. Inlichtingen bij Johan van Schaik: 01184-62942. Omdat de universiteit van Cam bridge in GrootBrittannië veel aanvragen krijgt van buitenlandse studenten, is onder leiding van deze universiteit een cusus Engels opgezet die buitenlandse studen ten vóór hun plaatsing op Cam bridge dienen te volgen. Deze cursus is een eigen leven gaan lei den en is nu ook in het bedrijfs leven een graadmeter geworden voor het hanteren van de Engelse taal op erkend niveau. Ook in Nederland worden deze cursussen op tienlallen plaatsen gegeven. Inlichtingen verschaft het Natio naal Instituut voor Onderwijs en Wetenschappen: 03404-21700. Sportopleidingen De Zeeuwse Sportraad heeft op nieuw najaarscursussen voor het vrijwillig kader in de sport op het programma staan. De algemene basisopleidingen worden gehou den in Vlissingen, Goes en Ter- neuzen/Oostburg. Ook de cursus bestuurskader begint weer in ver schillende Zeeuwse plaatsen. In lichtingen bij de Zeeuwse Sport raad, 01 180-33024. De muziekvereniging Oefening na den Arbeid (ONDA) uil Nieuw- en Sint-Joosland geeft vrijdag 14 september een muzika le show. ONDA wordt daarbij vergezeld door Apollo uit Wis- senkerke, Caecilia uil Vlissingen en door Jong-ONDA uit Nieuw en Sint-Joosland. Gezamenlijk vertrekken deze korpsen om 19.30 uur bij het dorpshuis. Na aan komst op het voetbalveld begint de eigenlijke show. Daar treden de deelnemende korpsen zowel gezamenlijk als individueel op. De stichting Nieuwe Muziek in Middelburg programmeert, de komende maanden elke zondag middag om half vijf een concert in het Filmtheater Meccaono aan de Pauwpoort in Middelburg. Dit gebeurt zolang Nieuwe Muziek nog niet te horen heeft gekregen dal ze als gegadigde voor de Kol- veniersdoelen is afgevallen. Vooral voor solisten is de ruimte in Meccano ideaal, laat Nieuwe Muziek weten. De optredens staan vermeld in de rubriek Po dium. elders in dit blad. Arbeidstijdverkorting, onbetaald en onderbetaald werk, werken met behoud van uilkering, vrij willigst) erswerk en sociale (on)zekerheid zijn enkele onder werpen die aan bod komen bij de cursus van de FNV-vakbonds- school in Middelburg. De kennis makingsavond begint donderdag 20 september om 20 uur in hel FNV-gebouw aan het Walplein in Middelburg. Inlichtingen bij de cursuscoördinatrice: 01184-61615. De IK V-kerngroep Middelburg heeft in verband met de komende vredesweek de volgende activitei ten gepland: vrijdag 14 septem ber: Herman Verbeek praat vanaf 20 uur in de Ontmoetingskerk over 'Europa....maar dan veilig!'. Verbeek is katholiek priester en heeft zitting in het Europarle ment. Zondag 16 september: Ds. E. de Boer-Hessel, hervormd pre dikante in Sint-Laurens, gaat voor in de maandelijkse vredesgebeds- Jienst. die om 19.30 uur begint in de Doopsgezinde Kerk in Mid delburg. Het thema is 'Vechten voor Vrede'. Zondag 23 septem ber: Pastoor J. Hendrikse leidt de vredesdienst in de Rooms-katho- lieke kerk in Middelburg. Aan vang 10 uur. Zaterdag 29 septem ber: Stille kring op de hoek van de Korte Delft en de Koorkerkstraat. Aanvang 11.30 uur. Donderdag 11 oktober: Provinciale bijeen komst over 'het spreken van de kerk en de gevolgen daarvan'. Aanvang 19.30 uur in de Tho maskapel aan de Vrijlandstraat in Middelburg. Organisatie: Werk groep vredesweek van de Provin ciale Raad van Kerken. De afdeling Zeeland van de Ve reniging van Commodoregtbrui- kers Nederland houdt zaterdag 15 september weer een demonstra tie- en oriëntatiedag in Vlissingen. Van 10.30 uur tot 16 uur worden in een zaal van Britannia de elek tronische grenzen verlegd in de richting van Viditel en van hel professioneel gebruik van een Commodore 8096-compuler. die een financieel programma zal draaien. Verder worden, door de onderwijswerkgroep van de vere niging, demonstraties met onder wijsprogramma's op en voor de Commodore gegeven. Tenslotte staal een demonstratie met via Viditel ontvangen beelden op het programma. Het Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinnige Vorming heeft een breed aanbod aan kunstzinnige en culturele projecten gebundeld in een tweetal brochures. Scholen kunnen van dit aanbod gebruik maken. Inlichtingen verschaffen de consulenten Nico Out en Reg- gy Barra. Het Steunpunt is geves tigd- aan de Rouaansekaai in Middelburg. Bij camping Dishoek begint za terdag om 15 uur een prestatie loop over 4 en 7 kilometer. De or ganisatie is in handen van de werkgroep Walcheren van Terre des Hommes, in samenwerking met Zeeland Sport. Inlichtingen: 01184-13686. De wekelijkse activiteiten van so ciaal kultureel werk De Hayman beginnen in de week van 17 tot en met vrijdag 21 september. De Hayman houdt zowel in het Ont moetingscentrum Dauwendaele als in het Zuiderbaken in de Ma- gistraalwijk een groot aantal acti viteiten. Deze activiteiten zijn be doeld voor kinderen van 4 tot 6, van 6 tot 9, van 9 tot 12 en van 10 tot 13 jaar. Ook zijn er activiteiten voor jongeren van 12 tot ISjaaren voor jongeren van 16 jaar en ou der. Om de kinderen met alle ac tiviteiten kennis te laten maken wordt vanmiddag (woensdag) vanaf 14 uur een gratis instuif ge houden in het Ontmoetingscen trum Dauwendaele. In het Zui derbaken staat die gratis instuif zaterdag 15 september vanaf 14 uur op het programma. De Open Club voor ouderen in de Stromenwijk in Middelburg komt elke dinsdag- en woensdagmid dag om 14 uur bijeen in de Ont moetingskerk in Middelburg. Er is dan gelegenheid lot ontmoeting, volksdansen en gezelschapsspe len. Dinsdag 2 oktober wordt een modeshow gehouden. De club staat open voor alle ouderen uit de Stromenwijk. Inlichtingen ver schaft de heer Hubregtse, Arne- laan 29. telefoon: 01180-12851. Een ringrijderij is één van de on derdelen van de open dag. die za terdag 15 september in en om het wijkgebouw 't Trefpunt vaan de Nassaulaan wordt gehouden. Vanaf tien uur komen twintig ringlijders tegen elkaar uit. 's Middags haalt het muziekgezel schap Sint-Joris de kinderen op uit de wijk Nieuw-Middelburg. Na aankomst bij 't Trefpunt - omstreeks twee uur - worden daar vele kinderspelen gehouden. Voor volwassenen zijn er demonstraties van geitenfokkers, wijnmakers en van een kopersmid. Een dame in klederdracht bakt Zeeuwse wa fels. De open dag van 't Trefpunt wordt afgesloten met een feest voor de wijkbewoners, dat om 20.00 uur begint. Dan worden ook de prijzen van de ringrijderij uit gereikt. Het wekelijkse uurtje sport en spel in Veere begint donderdag 13 september in het gymnastieklo kaal in Veere. De deelnemers en deelneemsters bepalen zelf het programma. Het uurtje recrea tiesport begint elke donderdag om 20.30 uur. De leiding berust bij sportleraar Jaap Meindert uit Middelburg. Het gedenkteken ter nagedachte nis aan hen die vielen bij de be vrijding van .Serooskerke nadert zijn voltooiing. Begin november is het veertig jaar geleden dat Se rooskerke werd bevrijd. Het ge denkteken wordt gesitueerd op de plfiats waar een geallieerd voer tuig op een mijn reed. Hierbij kwamen toen veel militairen om het leven. De gemeenteraad van Veere praal woensdag 19 septem ber over de plaatsing van het ge denkteken. dat een initiatief is van het comité Herdenking Bevrijding Serooskerke. De raadsvergade ring begint om 19.30 uur in hel stadhuis van Veere. Het bureau economische zaken en statistiek van de gemeente Mid delburg heeft het boekje 'Middel burg in 1983' uitgegeven. Het boekje beval een groot aantal sta tistische gegevens over de ge meente. Hel is in te zien in de voorlichtingswinkel van Middel burg, Stadhuisstraat 2. 'Hoe bereik ik mijn doelgroep' is het thema van een cursus wel- zijnsmarketing van het wijkwel- zijnsoverleg in Middelburg-Zuid. Dit is een samenwerkingsverband van instellingen en organisaties, die werkzaam zijn op het gebied van het welzijn in deze wijken, zoals scholen, maatschappelijk werk. welzijnswerk voor ouderen en wijkverenigingen. De cursus is bedoeld voor mensen die vrijwil lig of beroepsmatig zowel uitvoe rend als bestuurlijk actief zijn op hel gebied van welzijn. Dankzij een subsidie van de gemeente Middelburg zijn de cursuskosten laag. Inlichtingen bij sociaal-kul- lureel werk De Hayman: 01180-29004. Vragen naar-Karst Dijkstra. Sinds enkele dagen is de wijk Nieuw-Middelburg een wijkkrant rijk. De wijkkrant is uitgegeven door de werkgroep wijkkrant van de sectie 't Trefpunt en is - in een oplage van bijna 1200 stuks - in middels huis aan huis verspreid in Nieuw-Middelburg. Als aanlei ding voor het uitgeven van een wijkkrant noemt de werkgroep het feit, dat binnenkort een eind komt aan de renovatie van hon derden woningen in de wijk. Dit karwei heeft enkele jaren ge duurd. In die tijd hebben vele oorspronkelijke bewoners de wijk verlaten. Sommigen van hen kwamen na de renovatie terug: anderen daarentegen werden op gevolgd door 'nieuwkomers'. Met de uitgave van een wijkkrant wil de groep een band smeden lussen de oude en de nieuwe bewoners en tevens vooral de nieuwe bewo ners informatie geven over de ruim vijftig jaar oude buurt Nieuw-Middelburg. Met nadruk wijst de werkgroep erop. dat voor hei uitgeven van de wijkkrant geen subsidiegelden zijn gebruikt. Dankzij de advertenties van een aantal winkeliers was de uitgave financieel mogelijk. Vrijdag 21 september wordt in "De Hoeksteen" aan de oozen- burglaan te Middelburg e n the ma-dag gehouden voor vrijwilli gers. die regelmatig huisbezoek doen bij ouderen. Een soortgelijke dag. een aantal jaren geleden ge houden. werd zeer positief ont vangen en telde een kleine 100 deelnemers. De organisatoren zijn de Stedelijke Werkgroep Vriend schappelijk Huisbezoek en de Stichting Welzijn Ouderen te Middelburg. Aanvang 9.30 uur. De commissie Sociale Zaken in Middelburg vergadert vanmiddag (woensdag) in het stadhuis van Middelburg. De commissieleden praten vanaf 16 uur onder meer over de notulen van de bespre kingen ter bevordering van het welzijn van woonwagenbewoners. Ook het minderhedenbeleid van de gemeente Middelburg wordt besproken.

de Faam | 1984 | | pagina 7