<D 7? CIJFERS EN FEITEN OVER '83 GEBUNDELD 8T m mm fx m cr 5© S5" O 37 STEL IETS UIT UW VERZAME LING IN BRUIK LEEN 0Q y O 12-19 september week DE FAAM Woensdag 12 september 1_984 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 17 - 22 sept. Bergingen en geluidswand in Reyershoeve Uitbreiding "De Wellinge' ONTWERP- RIOLERINGSPLAN 1983 COLLECTEN ONTWERP-SUBSIDIE- VERORDENING WEL ZIJN a. Een vertrouwd gezicht verlaat binnenkort het Middelburgse stadhuis. Chef-bode H. Jacobs heeft namelijk zijn functie neergelegd. Door het ge meentebestuur wordt hem een openbare recep tie aangeboden op 25 sep tember a.s. vanaf 16.00 uur in het stadhuis. 4; m m sgt Jfi ÉÉliiÉ 1 Zowel jong als oud kunnen in het overdekte zwembad 'Poelendaele' gebruik maken van de waterglijbaan. Deze nieuwe attractie zit bij de normale toegangsprijs voor een bad inbegrepen. Alleen als er school- of leszwemmen wordt gehouden is de glijbaan (32 meter lang en een hoogteverschil van 3.50 m.) buiten bedrijf. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/ brochures: De huurcommissïe is er ook voor u Studeren aan de Open Universiteit Studiefinanciering en de deeltijdstudent Rij ksstudietoelage Tegemoetkoming Studiekosten o. .«Swans®»? fi§ Zaterdagmorgen a.s. (15 september) kunt u van negen tot twaalf uur mate riaal in bruikleen geven aan de ge meente (Stadhuisstraat 2) wat betrek king heeft op de periode '40-'45, de be vrijding en de dagen vlak erna. Het zal een plaatsje krijgen op de tentoonstel ling t.g.v. 40 jaar bevrijding Middel burg - begin november - in het stad huis. Zoals bekend werkt de gemeente op het ogenblik tegelijkertijd aan een aantal gpote objekten. Zo zijn in het kader van het woonbuurtverbeteringsplan Nieuw Middelburg de eerste kruispunten voorzien van snelheidsbeperkende voorzieningen. Als alle kruispunten opnieuw zijn herbestraat in deze wijk. wordt het gebied binnen de Veersevest, Noordsingel, Sportlaan, Nassau/aan en Veerseweg aangewezen als een 30 km/h-zone. Deze week zijn ook de tegels aangekomen voor de fietsstroken langs de kaaien. Nadat ze gelegd zijn wordt het eerste deel van de kaaien tussen de Dwarskaai en de Nieuwstraat geasfalteerd. Volgens planning komt de asfaltmachine de laatste week van september. Op het Plein 1940 is het middelste deel nu heringericht. Omdat de totale werkzaamheden daar nog enkele weken duren kan men op dit plein nog geen gebruik maken van de parkeerplaatsen. En op het plein voor het stadhuis (Markt) is het een en al bedrijvigheid. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. i "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zoigen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570 Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, erwtjes, wortelen, aardappelen dinsdag Zuurkool, aardappelen woensdag Jachtschotel, rode kool, aardappelen donderdag kippepoot, erwtjes, aardappelen vrijdag Rundergehakt, andijvie, aardappelen zaterdag Macaroni Ter gelegenheid van de veertigjarige bevrij ding van Middelburg (6 november 1984) wordt er dit jaar extra aandacht besteed aan de vie ring. Ëen tentoonstelling over de Tweede Wereldoorlog en de bevrijding is één van de programma-onderdelen. Alhoewel het ge meente-archief van de Zeeuwse hoofdstad in het bezit is van materiaal over deze periode denken we dat ook onder de bevolking nog voorwerpen aanwezig zijn welke bruikbaar zijn voor deze expositie. Wij sporen u dan ook aan om dit tijdelijk in bruikleen te geven, zodat jong en oud er kennis van kunnen nenen in de eerste weken van november. Dan wordt na melijk de tentoonstelling gehouden in de Bur gerzaal_vanhetStadhu^ Met als titel 'Middelburg in 1983' heeft het gemeentebestuur tijdens de zomervakantie een boekje uitgegeven met statistische gegevens en een overzicht van belangrijke gebeurtenissen. De samenstelling van het 'jaarverslag' werd verzorgd door het stafbureau 'Sociaal- E,conomische Zaken en Statistiek'. Het boekwerk is voorzien van de nodige tabellen en grafieken en telt 76 bladzijden. Voor degenen die dit werk willen bekijken of lezen ligt er één exemplaar op de leestafel in de Voorlichtingswinkel. Bewoners per wijk Het afgelopen jaar is de Middel burgse bevolking toegenomen met 145 inwoners. In onderstaand tabel is het aantal bewoners per wijk weergegeven. Binnenstad 5.949 Magistraatwijk 5.091 Dauwendaele 7.898 Stromenwijk/'t Zand 7.843 Griffioen 3.269 Klarenbeek 3.587 Nieuw-Middelburg 2.195 Sint Laurens 1.549 Nw.- en Sint Joosland 1.471 TOTAAL (per l/l/'84) 38.852 De bevolkingsontwikkeling is voor de stadsdelen Magistraatwijk 127), Dauwendaele 35), Kla renbeek 16), Nieuw Middelburg 96) en Nieuw- en Sint Joosland 6) positief geweest. Hierbij kan worden aangetekend dat er in Dauwendaele en vooral in de Ma gistraatwijk veel woningen zijn gebouwd. De toename in Nieuw- Middelburg wordt vooral veroor zaakt door de terugkeer van een aantal bewoners na een periode van renovatie in deze wijk. In de Griffioen en in 't Zand en Stro- menwijk heeft de bevolkingsaf name - mede veroorzaakt door I'S: AAA een toenemende zich voortgezet. vergrijzing - Woningbouw Nadat in 1982 de nieuwbouw was teruggelopen tot onder de twee honderd woningen, heeft de nieuwbouwstroom zich in 1983 hersteld en zijn er dat jaar 250 huizen opgeleverd. Vooral in Rei- Bezwaarschriften - ingediend - geheel of gedeeltelijk gegrond verklaard - ongegrond - ingetrokken - per 1 januari 1984 niet afgewerkt Delft vestigingen van de Hema en 42 Blokker komen op de plaats waar tot voor kort de City-bioscoop en 3 restaurant Brasserie stonden. 5 En in '83 waren enkele grote 1 bouwprojecten tegelijkertijd in uitvoering. Te weten, de bouw van 33 de parkeerkelder, nieuwbouw t.b.v. de Provinciale Zeeuwse Bi bliotheek, voorsorteercentrum Stadsontwikkeling jershove I zijn veel woningen ge- >^e Vitrite 1 fabriek aan de Mais- PTT en een fabriek plus laborato- reedgekomen. Om precies te zijn: baai zal worden verplaatst naar rium voor Hercules. Tevens wer- 137. Verder is de renovatie van 29 een nieuw te bouwen fabriekshal den de monumentale panden 'Ba- woningen in de Binnenstad en van naast de Vitrite II vestiging aan de ron Chassé' aan de Gortstraat en 16 woningen in Nieuw Middelburg Elektraweg. Deze verplaatsing is 'De Griffioen' aan de Seissingel afgerond. Ook zijn er 21 huizen in resultaat van de onderhande- gerenoveerd en verbouwd, de stadsdelen 't Zand en Stromen- üngen tussen het gemeentebes- Ook het verbouwde Huis van Be- wijk, 46 woningen in Dauwendaele tuur en de Philips-directie. (Voor waring aan de Kousteensedijk is en 1 woning in de Griffioen opge- de invulling van het vrijkomende na een periode van leegstand weer leverd. Hiermee is eind 1983 het terrein heeft de gemeente een in gebruik genomen. Daarnaast totaal aantal woningen in onze openbare stedebouwkundige hebben er in het afgelopen jaar stad op 14.786 gekomen. Opge- ideeënprijsvraag uitgeschreven), meerdere bedrijfsverplaatsingen Middelburg is ook in onderhande- naar het industrieterrein Arnes- ling met gegadigden voor de ex- tein plaatsgevonden, ploitatie van een bioscoop, terwijl tevens pogingen in het werk wor- Wie meer cijfermateriaal over het den gesteld om een motel in de afgelopen jaar wil zien kan een Zeeuwse hoofdstad te krijgen, boekje afhalen in de gemeente- Binnenkort zullen in de Lange lijke Voorlichtingswinkel. merkt moet worden dat op 31 de cember er 106 woningen in aan bouw waren. Huisvesting Sinds 1979 is het aantal woning zoekenden toegenomen. Dit wordt voor een belangrijk deel veroor zaakt door de wens bij vele jonge ren om zelfstandig te gaan wonen. Op 31 december stonden er 1306 personen ingeschreven waarvan 860 reeds in Middelburg wonen. Eenmalige uitkering In het boekwerkje is voor het eerst een tabel opgenomen over de 'een malige' uitkering. - aanvragen 2.080 - geheel of gedeeltelijk toegekend 1.351 - afgewezen 729 Burgemeester en wethouders willen medewerking verlenen om de bouw mogelijk te maken van bergingen en een geluidwand langs het verlengde deel van de Torenweg op de bouwkavel van de Woningbouwvereniging Middelburg). De voorgestelde geluidswand is volgens de wet op de geluidshinder nodig om de geluidsbelasting als gevolg van verkeer tegen te gaan. Tot 13 september ligt het bouwplan ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het Stadhuis en kunnen bezwaren schriftelijk kenbaar worden gemaakt aan burgemeester en wethouders. Het college van burgemeester en wethouders is van plan vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan "Breeweg" om uitbreiding mogelijk te maken van scholengemeenschap „De Wellinge,, op het sportveld naast de school. Het bouwplan en schetsplan hiervan liggen tot 21 september ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Bezwaren kunnen tot dezelfde datum schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Op de gemeentesecretarie van Middelburg, Lange Noordstraat 1, kamer 5, ligt tot 18 september het ontwerp-rioleringsplan Middel burg 1983 ter inzage. Tot dezelfde datum kan tegen het ontwerp schriftelijk bezwaar worden inge diend bij de gemeenteraad van Middelburg Door burgemeester en wethouders is toestemming verleend met ver zegelde collectebussen een huis- aan-huis collecte te houdeh aan: 1. Prot. Interkerkelijk Thuisfront t/m zaterdag 15 september 2. Prinses Beatrix Fonds van maandag 17 t/m zaterdag 22 september In het kader van het nieuw op te stellen welzijnsplan 1985-1988 ligt tot 22 september de ontwerp-sub- sidieverordening welzijn ter inza ge bij het bureau Voorlichting en de afd. Welzijnszaken aan de Stadhuisstraat 2. Tevens is de ontwerp-verordening voor een bepaalde periode te leen in de Voorlichtingswinkel en zo lang de voorraad strekt te koop. Tijdens de inzagetermijn kan bij burgemeester en wethouders schriftelijk op de ontwerp-subsi- dieverordening worden gerea geerd. AAVRAGEN VERGUNNING HIN DERWET Bij burgemeester en wethouders is een hinderwetvergunning aangevraagd door: a. het Staatsbedrijf der PTT voor een voorsorteercentrum aan de Arnestein- weg 9. Indienen mondelinge bezwaren mogelijk tussen 26 september en 5 ok tober. Schriftelijke bezwaren t/m 11 oktober. b. S.K.S. Piping BV, Kleverskerkseweg 69c voor een constructiewerkplaats voor metaal- en kunststofleidingen aan de Kleverskerkseweg 69c. Indienen mondelinge bezwaren mogelijk tussen 26 sept. en 5 okt. Schriftelijke bezwaren t/m 11 oktober. Mondelinge bezwaren tegen een aan vraag kunnen worden gemaakt tijdens een hoorzitting. Via tel. 26251, toestel 413 kan worden verzocht een hoorzit ting te houden. Tijdens de openbare zitting kan men van gedachten wisse len met aanvrager, bevoegd gezag en verdere aanwezigen. Schriftelijke bezwaren kunnen wor den ingediend bij burgemeester en wethouders. Tegelijkertijd met het in dienen van een bezwaarschrift kan bent van foto's, gebruiksvoorwerpen of ander materiaal dan kunt u dat zaterdagmorgen 15 september a.s. komen brengen in het gemeen telijk pand Stadhuisstraat 2. Daar zitten die dag van 9.00 tot 12.00 uur de heren Jansen en Sijnke, respectievelijk van Voorlichting en Archief. Zij zullen het in bruikleen gegeven materiaal in ontvangst nemen en registreren. Betrokkenen ontvangen hiervoor een bewijs. De commissie die het dagelijks bestuur van Middelburg adviseert over de viering staat onder voorzitterschap van burgemeester Wol- ters. Verder zijn de 6 plaatselijke raadsfracties elk met één persoon vertegenwoordigd. Daar naast leden van de oranjeverenigingen en en kele ambtenaren. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Korte Geere Afgesloten voor alle verkeer 2. Nassaulaan gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer 3. Nieuw Middelburg Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer Kaaien 4. 5. AARD VAN HET WERK Rioolwerk zaamheden Asfalte ring woonbuurt verbetering Asfaltering Gedeeltelijk afgesloten vóór alle verkeer Markt en Plein '40 Herinrichting Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer. Busvervoer toegestaan AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering worden verzocht om persoonlijke ge gevens niet bekend te maken. Alleen degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer genoemde mogelijkheiden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daar redelijkerwijs niet toe in staat te zijn geweest kunnen later beroep in stellen bij de Kroon tegen de genomen beslissing. VERLENEN HINDERWETVERGUN NING a. Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend aan de Vitrite Fabriek Middelburg voor de inrichting voor de fabricage van lampvoeten en kleine metaalwa ren aan de Elektraweg 1. Tot 22 september kan een beroepschrift worden ingediend. Dit moet worden gericht aan Hare Majesteit de Konin gin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. voor geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor geschillen van bestuur. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens werd verzocht de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, door de genen die bezwaar inbrachten tegen de aanvraag en door degenen die aanto nen daar niet toe in staat te zijn ge weest. De aanvraag, de beschikking en andere Ier za ke zijnde stukken liggen tol het einde van de beroepstermijn elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tol 16.30 uur ter inzage op kamer 5 van de afd. A Igemene Zaken in het stadhuis. Voorts liggen genoemde stukken op zaterdagen van 10.00 tol 13.00 uur ter inzage bij de Openbare Bibliotheek, Molstraat 13. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wan neer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. t Vooruitlopend op de officiële tervisielegging van hei ontwerp-bestemmingsplan 'Stadh uisstraat - Bagijn hof ligt dit inspraakproject in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2. De direct-betrokkenen kunnen tot en met 27september a.s. de nota en bijbehorende tekeningen ook in bruikleen krijgen. O *9 5 T T IM.SDAW 1111 Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 5