a <D N <D 6 NOVEMBER 1944, EEN DAG OM NOOIT TE VERGETEN Hï O g- a O S«>o worg 5 (D So ll O O <D O Sa O ■O a 36 ZATERDAG A.S. OPEN DAG BIJ DE BRANDWEER Q. 5-12 sept. week DE FAAM. Woensdag 5 september T984 MENU 'TAFELTJEDEKJE' Week 10 t/m 15 sept. Bergingen en geluidswand in Reyershoeve Inspraak ontwerp-bestemmingsplan Stadhuisstraat/Bagijnhof WET AUTOVERVOER PERSONEN ONTWERP-SUBSIDIE- VERORDENING WEL ZIJN 7 Met de aanleg van wijkverbindingsweg Griffioen-Klarenbeek vordert men gestaag. Eind vorige week zijn de laatste voorbereidingen getroffen voor het asfal teren van het wegdek. Het krijgt de naam: President Rooseveltlaan. Tijdens de raadsvergadering van de vorige maand (27 augustus) is afscheid genomen van de heer A.H. Kamermans. Ruim tien jaar maakte hij deel uit van de Middelburgse gemeenteraad. Het laatst als fractievoorzitter van Progressief Middelburg. De heer J. Spek wordt het nieuwe raadslid voor PM. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/ brochures: De huurcommissïe is er ook voor u Studeren aan de Open Universiteit Studiefinanciering en de deeltijdstudent Rijksstudietoelage Tegemoetkoming Studiekosten De gemeentepolitie organiseert mor gen (donderdag 6 september) een kijk- middag gevonden fietsen. Tussen half vier en vijf uur kunnen degenen die vanaf januari jl. bij de politie aangifte hebben gedaan van vermissing van hun fiets naar het bureau komen. Het adres is Achter de Houttuinen 10. Ter gelegenheid van de veertigjarige bevrijding van Middelburg (6 november a.s.) wordt er dit jaar extra aandacht besteed aan de viering. Een tentoonstelling over de Tweede Wereldoorlog en de bevrijding is één van de programma-onderdelen. A Ihoewel het gemeente-archief in het bezit is van materiaal over deze periode denken we dat ook onder de Middelburgse bevolking wellicht nog voorwerpen aanwezig zijn welke bruikbaar zijn voor deze expositie. Wij willen u dan ook aansporen om dit tijdelijk in bruikleen te geven. Zodat jong en oud et- kennis van kunnen nemen in de eerste weken van november. In het hoofdartikel van deze week staat waar en wanneer het ingeleverd kan worden. In de rubriek 'In 't kort brengen we onder meer de Subsidieverordening Welzijn onder uw aandacht. De afgelopen dagen is deze ontwerp-verordening (15 bladzijden) in totaal aan tien personen in bruikleen gegeven. Daarnaast zijn er nu zes exemplaren verkocht. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. 9Q i 7T "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570 Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag gehakt, rode kool, puree dinsdag karbonade, bloemkool, aardappelen woensdag kuikenborstfilet, appelmoes, aardappelen donderdag rundvlees, sperziebonen, aardappelen vrijdag braadworst, bietjes, aardappelen zaterdag hamburger, appeltjes, pommes mignonettes. De gemeentelijke brandweer neemt dit jaar weer deel aan de Nationale brandweerdag. Op zaterdag a.s. (8 september) zijn de voertuigen en kazerne te bezichtigen. En op het kazerne terrein aan de Looierssingel 6 worden demon straties gegeven van onder meer brandbestrij ding, hulpverlening bij verkeersongevallen en ambulancevervoer. Bezoekers kunnen ook een duiker aan het werk zien in een zgn. aquarium. Deze staat opgesteld in de garage. Voor de jon geren is de autoladder natuurlijk een speciale attractie. Het gebeuren op grond kan men na melijk vanuit de korf van de autoladder gade slaan op een hoogte van maximaal 30 meter. Daarnaast kan men een bezoek brengen aan het brandweermuseum. Verder is de Neder- Over enkele maanden is het 40 jaar geleden dat Middelburg van de Duitse bezetting werd bevrijd. Om precies te zijn: dinsdag 6 november 1944. Begin dit jaar is e een commissie samengesteld die burgemeester en wethouders moet adviseren over een zinvolle viering. Deze commissie is nu zover dat ze uw medewerking vraagt voor het - tijdelijk - in bruikleen afstaan van materiaal uit uw mogelijke verzameling, voor het inrichten van een tentoonstelling. Een van de onderdelen van het programma. Mocht u niet in het bezit zijn van onder meer foto's, gebruiksvoorwerpen of ander materiaal maar wel een idee hebben voor de invulling van het programma dan is ook dat welkom. Samenstelling commissie Onder voorzitterschap van burge meester Wolters heeft de tijdelijke commissie voor de viering van 40 jaar bevrijding Middelburg enkele malen vergaderd. De 6 plaatselijke raadsfractie's zijn elk met één persoon vertegenwoordigd. Ver der bestaat de commissie uit 2 le den van de Koninklijke Vereni ging 'Uit het Volk voor het Volk'. En de ambtelijke medewerkers zijn de gemeentearchivaris, chef kabinet/civiele verdediging en het wnd. hoofd bureau Voorlichting. De laatste ig eveneens belast met het secretariaat. Enkele programma-onderdelen Omdat er diverse gemeenten op Walcheren in het najaar aandacht zullen besteden aan de bevrijding is er gekozen voor een lcale aan pak. De commissie is eveneens van mening dat een zo breed mogelijk' publiek bij de activiteiten moet worden betrokken. Su-gesties als een tentoonstelling, herdenkings dienst, theatervoorstellingen, vre- desmonument en muzikale mede- II werking van plaatselijke korpsen zijn de afgelopen periode bespro ken. Alhoewel de opzet van het to tale programma eind deze maand vastere vormen gaat aannemen' kan nu al iets over enkele onder delen worden meegedeeld. Dins dag 6 november 1984 start de vie ring 40 jaar bevrijding Middel burg. Op de avond van deze zesde november zal de Raad van Kerken een herdenkingsdienst verzorgen. Hierbij zijn de gezamenlijke kerkgemeenschappen en de le vensbeschouwelijke instelling(en) met humanistische grondslag nauw betrokken. Ook de 150- jarige Oratoriumvereniging 'Tot Oefening en Uitspanning' heeft haar medewerking toegezegd. Permanent vredesmonument In het kader van de Beeldende Kunstenaars Regeling heeft de commissie viering van 40 jaar be vrijding Middelburg laten onder- (jan u dat, zaterdagmorgen 15 zoeken of het vervaardigen van een vredesmonument tot de mo- ruimte. Het is dus niet zozeer een beeld maar een verbeelding die weergegeven wordt in een be paalde ruimte. Een ruime meer derheid van de B.K.R.-commissie heeft na een uitvoerige gedach- tenwisseling uiteindelijk negatief op dit voorstel gereageerd. Tentoonstelling De tentoonstelling over de periode '40-'45, de bevrijding en de dagen vlak erna zal in de Burgerzaal van het Stadhuis plaatsvinden. Om een ieder in de gelegenheid te stellen deze expositie te bezoeken gaan de gedachten uit naar een openings periode van zo'n 14 dagen. Medewerking gevraagd Zoals al eerder gezegd is de com missie op zoek naar materiaal wat betrekking heeft op de periode '40-'45 de bevrijding en de dagen vlak erna. Indien u in het hezit bent van hetgeen is omschreven gelijkheden behoort. De B.K.R.- commissie kreeg hiervoor de vol gende omschrijving mee. Het the ma van de viering 40 jaar bevrij ding is 'verdraagzaamheid'. Dit thema moet terug te vinden zijn in het monument. En het moet een breed publiek bereiken. Zowel het terugzien (de herinnering aan de oorlogsjaren in Middelburg) als ook vooruitkijken (de huidige zorg omtrent oorlog en vrede) dient aan bod te komen. Voor wat de vorm en de plaats betreft wordt gedacht aan een openbare gemeentelijke september a.s. komen brengen in het gemeentelijk pand Stadhuis straat 2. Daar zitten die dag van 9.00 tot 12.00 uur de heren Jansen en Sijnke, respectievelijk van Voorlichting en Archief. Zij zullen het in bruikleen gegeven mate riaal in ontvangst nemen en re gistreren. Betrokkenen ontvangen een bewijs van ontvangst. Herinneringen Blijvende herinneringen aan de Tweede Wereldoorlog zijn in onze stad onder meer te vinden aan de Groenmarkt (monument '40-'44). Gedenksteen op de Joodse Be graafplaats aan de Walensingel (te bezoeken na overleg met bureau Plantsoenen). Markeringspunt in undatie Walcheren (zie foto) aan de Seissingel. Straatnamen in de wijk Klarenbeek. En de wederop- bouwtegels die in ruim tweehon derd Middelburgse woningen zijn gemetseld. Voor boeken, foto's en andere oorlogsdocumentatie over de Zeeuwse hoofdstad kan men o.m. terecht in Studiezaal van het Gemeentearchief aan de Stad huisstraat 2. Bergingen en geluidswand langs het verlengde deel van de Torenweg op de bouwkavel van de Woningbouwvereniging Middelburg.) De voorgestelde geluidswand is volgens de wet op de geluidshinder nodig om de geluidsbelasting als gevolg van verkeer tegen te gaan. Tot 13 september ligt het bouwplan ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis en kunnen bezwaren schriftelijk kenbaar worden gemaakt aan burgemeester en wethouders. Voor het gebied dat begrensd wordt door Stadhuisstraat, Penninghoeksingel, Molenwater, Lutherse Kerklaan, Bree, Wagenaarstraat, Hofplein en Lange Noordstraat wordt een bestemmingsplan voorbereid. Het voorontwerp hiervan ligt t/m 27 september ter inzage bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Voor direct-betrokkenen is het ook mogelijk de nota en bij behorende tekeningen in bruikleen mee te nemen. Reacties op het plan kan men noteren op speciale formulieren. Deze formulieren en verdere inlichtingen kan men verkrijgen in de Voorlichtingswinkel. Het college van burgemeester en wethouders heeft op 26 juni jl. be sloten de tot 1 januari 1988 geldige taxivergunning van Autobedrijf Gebr. Blanker BV uit te breiden met één taxi. Het aantal taxi's dat mag worden gebru kt is nu be paald op zes, waarvan één uitslui tend voor trouwvervoer en het vervoer van zittende patiënten. Tegen dit besluit kan iedere be langhebbende en de Rijksinspec teur van het verkeer in Zeeland schriftelijk in beroep gaan bij Ge deputeerde Staten van Zeeland tot 29 september. In het kader van het nieuw op te stellen welzijnsplan 1985-1988 ligt tot 22 september de ontwerp-sub- sidieverordening welzijn ter inza ge bij het bureau Voorlichting en de afd. Welzijnszaken aan de Stadhuisstraat 2. Tevens is de ont werp-verordening voor een be paalde periode te leen in de Voor lichtingswinkel en zolang de voorraad strekt te koop. Tijdens de inzagetermijn kan bij burgemeester en wethouders schriftelijk op de ontwerp-subsi- dieverordening worden gerea geerd. AANVRAAG VERGUNNING HIN DERWET a. Bij Gedeputeerde Staten van Zee land is een hinderwetvergunning aan gevraagd door Hercules BV Middel burg voor het uitbreiden en wijzigen van de petrochemische industrie voor de bereiding van koolwaterstofharsen. Het gaat om het in bedrijf nemen van een harsveresteringsketel met tanks en aanliggende apparatuur. Indienen mondelinge bezwaren niet meer mo gelijk. Schriftelijke bezwaren tot 11 september. Mondelinge bezwaren tegen een aan vraag kunnen worden gemaakt tijdens een hoorzitting. Via tel: 01180-31364 kan worden verzocht een hoorzitting te houden. Tijdens de openbare zitting kan men van gedachten wisselen met aanvrager, bevoegd gezag en verdere aanwezigen. Schriftelijke bezwaren kunnen wor den ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan worden verzocht om persoonlijke ge gevens niet bekend te maken. landse Brandwondenstichting vertegenwoor digd met een voorlichtingsstand. De brand weermannen laten ook zien hoe men moet handelen bij 'vlam in de pan'. Degenen die in teresse hebben voor een film over het werk bij de brandweer krijgen deze zaterdag drie maal de gelegenheid, 's Morgens begint de filmvoor stelling om 10.15 en 's middags om 13.15 en 15.00 uur. Om kwart over twee zal de brandweer in samenwerking met de Van Dixhoornbrigade een demonstratie Zwemmend Redden verzor gen aan de Loskade 45a. Daar wordt ook de film 'Auto te water' vertoond. De Open Dag van de Gemeentelijke brandweer wordt gehouden op 8 september van tien tot vier uur. PL,AATS EN AARD VAN VERKEERSMAATREGEL HET WERK 1. Korte Geere Rioolwerk- Afgesloten voor zaamheden alle verkeer Nassaulaan gedeeltelijk afgesloten voor Asfalte- alle verkeer ring Nieuw Middelburg Gedeeltelijk afgesloten woonbuurt voor alle verkeer verbetering Kaaien Asfaltering 2. 3. 4. 5. Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer Markt en Plein '40 Herinrichting Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer. Busvervoer toegestaan AANVANGS DATIJM In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering sir Alleen degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daar redelijkerwijs niet toe in staat te zijn geweest kunnen later beroep in stellen bij de Kroon tegen de genomen beslissing. VERLENEN HINDERWETVERGUN NING a. Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend aan de Vitrite Fabriek Middelburg voor de inrichting voor de fabricage van lampvoeten en kleine metaalwa ren aan de Elektraweg 1. Tot 22 september kan een beroepschrift worden ingediend. Dit moet worden gericht aan Hare Majesteit de Konin- gin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. voor geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor geschillen van bestuur. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens werd verzocht de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, door de genen die bezwaar inbrachten tegen de aanvraag en door degenen die aanto- nen daar niet toe in staat te zijn ge weest. De aanvraag, de beschikking en andere ler za ke zijnde slakken liggen lot het einde van de beroepstermijn elke w erkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op kamer 5 van de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Voorts liggen genoemde stukken op zaterdagen van 10.00 tot 13.00 uur ter inzage bij de Openbare Bibliotheek, Molstraat 13. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wan neer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Ook dit seizoen kunt u voor de recreatie-sport instuiven terecht in sporthal De Kruitmolen. Iedereen kan hieraan deelnemen op maandagavond (21.00-23.00 uur) en/of woensdagmorgen 09.30-11.00 uur). In de zaal zijn diverse sport attributen aanwezig en u betaalt op maandag f 2.50 en woensdag twee gulden. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom. - ""I

de Faam | 1984 | | pagina 5