<W a <D N BESTEMMINGSPLAN STADHUISSTRAAT- -BAGIJNHOF IN DE INSPRAAK ft 3 ft 3. fi. wn <5 ft er s© SS" ft 2 ft o Sa O a o* 35 29 aug. - 5 sept. week OPENBARE VERGADE- RINGEN IN SEPTEMBER DE FAAM. Woensdag 29 augustus 1984 ft ft 7T MENU 'TAFELTJEDEKJE' wéék 3 t/m 8 sept. in Uitbreidingsplan i onderdelen 1959 OPTREDEN "NAGASA KI ONDEKOZA" IN SCHOUWBURG COLLECTEN ONTWERP-RIOLE- RINGSPLAN 1983 ft Op zaterdag 8 september a.s. wordt de Nationale Brandweerdag gevierd. De Middelburgse brand weer zal deze dag 'open huis' houden. Bezoekers zijn welkom tussen 10.00 en 16.00 uur op de kazerne aan de Looierssingel 6. Noteer het alvast in uw agenda. Een deel van de Middelburgse kaaien is men aan het asfalteren. Het doorgaande verkeer richting Veere wordt nu met oranje gekleurde verwijzingsborden omgeleid via Tangent, KI. Vlaanderen en Nw. Middelburg. Personenauto's komende uit Veere kunnen nog via de Spijkerbrug en Loskade richting Dauwendaele. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/ brochures: - Kursuskrant Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming - Streekplannen - U wilt rechtshulp - Onderbewindsstelling ter bescherming van meerderjarigen - Beroep tegen overheidsbeschikkingen ft In het overdekte zwembad 'Poelen- daele' start men 3 september weer met de activiteit: 'Meer bewegen voor ou deren'. Elke maandag tussen drie en vier uur is hiervoor het diepe- en het instructiebad gereserveerd. Dinsdag is het instructiebad van half vier tot vier uur speciaal beschikbaar voor deze groepering. Vanaf morgen donderdag 30 augustus) hangt er in de Voorlichtingswinkel een gekleurde plankaart van het ontwerp-bestemmingsplan Stadh uisstraat-Bagijn h of. Daarbij natuurlijk de toelichting en voorschriften ruim vijftig bladzijden). Geïnteresseerden kunnen eveneens een kappenplan en de functie- en kwaliteitskaart bekijken. Uitgangspunt van dit bestemmingsplan, welke ook in het hoofdartikel van deze week wordt behandeld, is de bestaande situatie. De direct-betrokkenen krijgen ongeveer een maand de gelegenheid om het geheel te bestuderen. Indien gewenst kan men op het voorgestelde plan inspreken. Formulieren hiervoor zijn in de Voorlichtingswinkel verkrijgbaar. Daar staat ook de inspraakbuswaar u ze na invulling kunt deponeren. De voorlichtingswinkel van de gemeente aan de Stadhuisstraat 2, is van maandag tot en met vrijdag geopend tussen 08.00 en 12.30 uur en tussen 13.30 en 17.00 uur. Verder vindt u op deze pagina onder meer het overzicht van de openbare commissievergaderingen voor de volgende maand. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. i "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570 Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag gehakt, witlof, puree dinsdag karbonade, spinazie, aardappelen woensdag vis, wortelen, aardappelen donderdag zuurkoolstamppot met worst vrijdag hamburger, sperziebonen, aardappelen zaterdag goulash, erwtjes, rijst 20.00 Commissie Gemeentewerken, maandag 3 om 19.30 uur Secr. de heer P. Meeusen (spreekrecht) Commissie Verkeer, woensdag 5 om uur Secr. de heer J.J. Groenenberg (spreekrecht) Commissie Economische Zaken, dinsdag 11 om 19.30 uur Secr. de heer M. v.d. Heijden (spreekrecht) Commissie Volksgezondheid en Milieube heer, donderdag 13 om 16.15 uur Secr. de heer M.C. Westveer (spreekrecht) Commissie Sociale Zaken, vrijdag 14 om 16.00 uur Secr. de heer J.W. de Wolf (spreekrecht) Commissie Onderwijs, maandag 17 om 16.00 uur Secr. d eheer H. Groesser (spreekrecht) Commissie Financiële Zaken, dinsdag 18 om 16.00 uur Secr. de heer N.A. Meijer (spreekrecht) Nog dit jaar valt de aanwijzing van de Middelburgse binnenstad tot Beschermd Stadsgezicht te verwachten. Vandaar dat de gehele binnenstad in hierop afgestemde bestemmingsplannen moet worden geregeld. De stedebouwkundigen van de dienst Gemeentewerken hebben nu een ontwerp gemaakt van het plangebied dat ligt aan de west en noordkant van het centrum Het kreeg de naam mee van: 'Stadhuisstraat-Bagijnhof' en wordt begrensd door de Stadhuisstraat, Penninghoeksingel, Molenwater, Lutherse Kerklaan, Bree, Wagenaarstraat, Hofplein en Lange Noordstraat. Degenen die in dit gebied wonen en/of belangen hebben krijgen vanaf morgen 30 augustus - gedurende vier weken - de gelegenheid om in te spreken op dit ontwerp-bestemmingsplan. Woonfunctie-waar mogelijk-ver- sterken In de voorschriften is aangegeven welke hoeveelheden woningen, winkels, kantoren en bedrijven mogen voorkomen. Uitgangspunt bij het bepalen van het functionele karakter van dit gebied is onder meer: behoud en versterking van de woonfunc tie. Met uitbreiding van het win kelbestand is op beperkte wijze rekening gehouden. Horecabe drijven mogen alleen gevestigd zijn in de Lange- en Korte Noord straat. In deze twee straten zijn eveneens beperkte ontwikkelin gen mogelijk t.a.v. kantoren en instellingen. Aan het Hofplein en de Wagenaarstraat is een verdere uitbreiding ongewenst i.v.m. de verlangde woonfunctie in dit deel van het plangebied. Verder wordt aangegeven dat een enkel kantoor tussen de woningen aan de Pen- ninghoek- en Zuidsingel tot de mogelijkheden behoort. Nieuwe bedrijven worden in eerste in- stantie geweerd maar kleine op slagruimten zijn toegestaan. En het parkeren van auto's in tuinge- bieden is in beperkte mate toeges taan. Nieuwe ontwikkelingen De bouwmaterialenhandel 'De Jager-Tolhoek' is geplaatst op de lijst van milieu-hinderlijke be drijven. Reden hiervoor is vooral de hinder die de aan- en afvoer veroorzaakt in de smalle woon straten in de omgeving. In het ontwerp-bestemmingsplan is de situatie opgenomen die kan ont staan als na sanering van het be drijf de woonfunctie ter plaatse wordt gestimuleerd. In het kader van het versterken van de woon functie in de Lambrechtstraat past - hoewel minder urgent - ook het saneren van een deel van het ga ragebedrijf 'De Delta'. Voorlopig kunnen beide bedrijven -in het kader van het zgn. overgangs recht- de terreinen in gebruik houden. Op de plaats van dè zoncjer of in afwijking van een Rijksleerschool aan de Stadhuis- schriftelijke vergunning van b. en straat voorziet het plan in een g kantoorgebouw t.b.v. een arbeids bureau nieuwe stijl. Beplantingen In een stad is de beplanting binnen die stenen wereld van groot be lang. Vooral bomen zijn in dat op zicht belangrijke elementen. Ken merkend voor het gehele gebied is het aantal cultuurtuinen die meestal bestaan uit een gazon om geven door beplanting. Ook be vinden zich in dit plangebied en kele bostuinen met verscheidene oude bomen die cultuur-historisch waardevol zijn. Speelvoorzieningen De tot groenvoorzieningen bes temde terreinen (Stoppelaarstuin, kleine plekken achter de wonin gen aan de Zuidsingel en op het terrein van het te saneren bedrijf De Jager-Tolhoek) kunnen inge richt worden met eenvoudige speelvoorzieningen voor de jeugd tot zes jaar. Voor de oudere jeugd vormen ook de stillere straten in dit gebied, de oevers van de Bin nengracht, en het terrein aan de Koepoortlaan speelmogelijkhe- den. Wijzigingen Om dit binenstadsplan de noodza kelijke flexibiliteit te geven zijn op verschillende punten mogelijk heden opgenomen voor wijziging of verlenen van vrijstelling. Daarnaast is het (ter bescherming van het stadsgezicht) verboden Burgemeester en wethouders willen vrijstelling verlenen van het bestemmingsplan "uitbreidingsplan in onderdelen 1959" om de bouw mogelijk te maken van een opslagloods voor rijwielen op het achtererf van het perceel Breeweg 11-13-15. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herziening van dit bestemmingsplan liggen tot 30 augustus ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Tijdens de inzagetermijn kunnen bezwaren tegen de uitvoering van het voornemen schriftelijk worden kenbaar gemaakt aan het college van burgemeester en wethouders. w. bepaalde werken of zaamheden uit te voeren. werk- Inspraak Vooruitlopend op de officiële ter- visielegging van het ontwerp-bes temmingsplan 'Stadhuisstraat- Bagijnhof' kan men de stukken bestuderen in de Voorlichtings winkel. De direct-betrokkenen kunnen tot en met 27 september de nota en bijbehorende tekeningen ook in bruikleen krijgen. Reacties op dit plan kan men noteren op daarvoor speciale formulieren. Voor diegenen die nog meer tech nische (detail) gegevens willen wordt spreekuur gehouden op donderdag 20 september a.s. van 15.00 tot 17.30 uur in het stadhuis. Per bezoeker is een kwartier be schikbaar. Indien men dat wenst kan nog een voorlichtingsbijeen komst worden georganiseerd. Voor beide zaken kunt u zich aan melden bij de Voorlichtingswin kel. Zorg er wel voor dat u zich eerst hebt voorzien van algemene informatie. In het kader van de jumelage tus sen Middelburg en de Japanse stad Nagasaki vindt op zaterdag 1 sep tember een optreden plaats door de groep "Nagasaki Ondekoza". Het voornaamste doel van de groep is de traditionele Japanse volkskunst te bewaren en nieuw leven in te blazen. De instrumen ten waarvan men zich tijdens een optreden bedient, zijn dan ook de. traditionele Japanse instrumen ten zoals de o-daiko (trommel), de driesnarige shamisen en de sha- ku-hachi (bamboe fluit). Het op treden in de Schouwburg begint om 20.30 uur. Kaarten zijn tussen 8.00 en 12.30 uur en tussen 14.00 en 16.00 uur te koop bij de receptie aan de Stadhuisstraat 2 en aan de zaal vanaf één uur voor de voorstelling. Prijs: ƒ20,-, voor houders CJP/Pas 65/15,- Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toestemming verleend om in de komende periode een huis-aan- huis collecte te houden: 1. Ned. Ver. tot Kankerbestrijding zaterdag 8 september 2. Prot. Interkerkelijk Thuisfront van maandag 10 t/m zaterdag 15 september. Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde col lectebussen, ook als men met col lectezakjes werkt. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten zijn voorzien van een legi timatiebewijs dat zij op verzoek verplicht zijn te tonen. Op de gemeentesecretarie van Middelburg, Lange Noordstraat 1, kamer 5, ligt tot 18 september het ontwerp-rioleringsplan Middel burg 1983 ter inzage. Tot dezelfde datum kan tegen het ontwerp schriftelijk bezwaren worden in gediend bij de gemeenteraad van Middelburg. AANVRAGEN VERGUNNING HIN DERWET Bij Gedeputeerde Staten van Zeeland is een hinderwetvergunning aange vraagd door Hercules BV Middelburg voor: a. het uitbreiden en wijzigen van de fabriek om kalkslib op het fabriek sterrein te kunnen opslaan. Indie nen mondelinge bezwaren niet meer mogelijk. Schriftelijke be zwaren tot 4 september. b. het uitbreiden en wijzigen van de petrochemische industrie voor de bereiding van koolwaterstofharsen. Met gaat om het in bedrijf nemen van een harsveresteringsketel met tanks en aanliggende apparatuur. Indienen mondelinge bezwaren mogelijk tot 4 september. Schrifte lijke bezwaren tot 11 september. Mondelinge bezwaren tegen een aan vraag kunnen worden gemaakt tijdens een hoorzitting. Via tel: 01180-31364 kan worden verzocht een hoorzitting te houden. Tijdens de openbare zitting kan men van gedachten wisselen met - Commissie Ruimtelijke Ordening, Volks huisvesting en Stadsvernieuwing, woensdag 19 om 19.30 uur Secr. de heer M.C. Harinck (spreekrecht) - Bestuurscommissie Culturele Zaken, don derdag 20 om 15.45 uur Wnd. Secr. de heer A.C.M. v. Gemert (spreekrecht) - Gemeenteraad, maandag 24 om 14.00 uur - Bestuurscommissie Welzijnsaccommoda- ties, dinsdag 25 om 19.30 uur. Secr. mej. C. Manuputty (spreekrecht) Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak gemaakt worden met de commissiesecretar(is)esse op het stadhuis. Te lefoon 26251. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Korte Geere Afgesloten voor alle verkeer Nassaulaan gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer Nieuw Middelburg Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer Kaaien AARD VAN HET WERK Rioolwerk zaamheden Asfalte ring woonbuurt verbetering Asfaltering Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer 5. Markt en Plein '40 Herinrichting Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer. Busvervoer toegestaan AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering aanvrager, bevoegd gezag en verdere aanwezigen. Schriftelijke bezwaren kunnen wor den ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan worden verzocht om persoonlijke ge gevens niet bekend te maken. VERLENEN HINDERWETVERGUN NING a. Burgemeester en wethouders heb ben een hinderwetvergunning ver leend aan de Vitrite Fabriek Mid delburg voor de inrichting voor de fabricage van lampvoeten en kleine metaalwaren aan de Elektraweg 1. Tot 22 september kan een beroepschrift worden ingediend. Dit moet worden gericht aan Hare Majesteit de Konin gin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. voor geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor geschillen van bestuur. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht,tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens werd verzocht de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. b. Gedeputeerde Staten van Zeeland willen een hinderwetvergunning verlenen aan Hercules BV Middel burg voor het uitbreiden en wijzi gen van de fabriek door plaatsing van een tank voor de opslag van to lueen. Tot 30 augustus kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij Gede puteerde Staten van Zeeland. Per soonlijke gegevens worden op verzoek niet bekend gemaakt. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, door de genen die bezwaar inbrachten tegen de aanvraag en door degenen die aanto nen daar niet toe in staat te zijn ge weest. If De uit onze Japanse zusterstad afkomstige groep: Nagasaki ondekoza'start zaterdag a.s. haar Nederlandse tournee in Middelburg. Deze groep, beslaande uit jonge mannen en vrouwen creeëren op een unieke wijze muziek. Voor meer informatie verwijzen we u naar onze rubriek: 'in 't Kort'. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 5