W a 0 N <D 7T GEMEENTERAAD VERGADERT OP MAANDAG 27 AUGUSTUS A.S. II 8 g- Z <D O O <D O So. ww <5 <p (ft S3 5 O O T3 a 22 - 29 augustus O O" SCHOLENFOLDER MIDDELBURG s. DE FAAM. Woensdag 22 augustus 1984 MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 27 aug. t/m 1 sept. Uitbreidingsplan in onderdelen 1959 Informatie ruimtelijke ordening COLLECTEN Parkeren op het Plein 1940 is de komende weken niet mogelijk. Dit plein valt namelijk binnen het herinrichtingsplan Markt en omgeving. De bussen van de ZWN blijven wel via dit plein rijden en de bushalte op de Markt blijft gehandhaafd. Doordat de Markt wordt heringericht is het parkeren op deze plaats nog slechts in beperkte mate mogelijk. De winkels en bedrijven blijven bereikbaar Vanaf 23 augustus (morgen) tot het gereedkomen van de herinrichting wordt de donderdagse weekmarkt verplaatst naar het Damplein. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/ brochures: - Algemene Bijstandswet (bijstandsnormen en rijksgroepsregelingen). - E.T.I. voor Zeeland - Wegwijzer vergunningen in de ruimtelijke ordening - Natuur je buur - Zeeland Recreatiekrant De Nieuwstraat zal tijdens het asfalte ren van de kaaien steeds bereikbaar zijn. Het eerst vanaf de Koningsbrug omdat men deze week is gestart met het uitbreken van de klinkerverharding vanaf de Dwarskaai. Halverwege dit werk is de Nieuwstraat alleen bereik baar via de Beatrixbrug. Deze en de komende weken zult u in onze stad als weggebruiker diverse oranje gekleurde borden met zwarte tekst(en) tegenkomen. Ze zijn neergezet door de deinst Gemeentewerken en geven omleidingsroute''s aan. Nodig in verband met de aanpak van de Markt en omgeving, asfaltering van de Kaaien en de woonbuurtverbetering in de wijk Nieuw Middelburg. De gemeente kon er niet aan ontkomen (subsidievoorwaarden) om de verschillende werken gelijktijdig aan te pakken. Bewoners in de wijken waar de genoemde activiteiten plaatsvinden zijn inmiddels geïnformeerd. De werkzaamheden zullen ongetwijfeld ongemak voor de direct-betrokkenen met zich meebrengen. Getracht wordt deze hinder zoveel als mogelijk te beperken-. Het overdekt zwembad gaat maandag a.s. weer open voor het publiek. In de vakantieperiode is er een waterglijbaan neergezet. Het hoogteverschil is zo'n 3.50 en de lengte van de baan bedraagt 32 meter. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. 1 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570 Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag bloemkool, aardappelen, gehakt dinsdag tuinbonen, aardappelen, karbonade woensdag bietjes, aardaapelen, braadworst donderdag erwtjes, aardappelen, kippepoot vrijdag appeltjes, aardappelen, hamburger zaterdag bami goreng Het gemeentebestuur van Middelburg heeft in samenwerking met de schoolbesturen een nieuwe scholenfolder laten uitkomen. Deze voorlichtingsfolder geldt voor het schooljaar '84/'85 en informeert over de openbare en bij zondere kleuter- en lagere scholen in de Zeeuwse hoofdstad. Het vorige seizoen werden de folders via de scholen verspreid. Dat leverde niet het gewenste resultaat op vandaar dat nu gekozen is voor een nieuwe wijze van ver spreiding. Ouders, voogden en verzorgers van kinderen die in een kalenderkwartaal vier jaar worden krijgen een exemplaar toegezonden. De scholenfolder zal eveneens gratis verkrijg baar zijn in de gemeentelijke Voorlichtings winkel t.b.v. nieuwe inwoners en andere be langstellenden. Vooruitlopend op de totstand koming van de basisscholen (augustus 1985) zijn de scholenkoppels reeds aangegeven. De Middelburgse Gemeenteraad komt maandag a.s. om twee uur bijeen voor de raadsvergadering. Ruim veertig punten staan op de agenda. Onderstaand hebben we de te behandelen ontwerp-raadsvoorstellen in een overzicht opgenomen. Wilt u meer weten over deze voorstellen dan is het raadzaam om de stukken in te zien in de Voorlichtingswinkel. Dat kan van maandag tot en met vrijdag van acht uur tot half één en tussen half twee en vijf uur. Degenen die de zitting willen bijwonen kunnen de publieke tribune bereiken Via de de Uhourtoren op de hoek Markt/Lange Noordstraat. AGENDA 84-270 Mededelingen en ingeko men stukken 84-251 Onderzoek geloofsbrief nieuw benoemd raadslid. 84-233 (Her)benoeming leden van het bestuur van de Stichting Godshuizen Middelburg 84-259 Subsidiëring Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Mid delburg over 1984 en volgende ja ren 84-271 Beschikbaar stellen krediet t.b.v. uitbreiding brandweergara ge aan de Looierssingel en subsi diëring in huurkosten van de afd. Middelburg van het Nederlandse Rode Kruis. 84-247 Beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een re genwaterriool ten behoeve van Markt en Plein 1940. 84-273 Aankoop grond met opstal len Trompstraat van NV. Streek vervoer Zuid-West-Nederland. 84-276 Aankoop van terrein met 84-239 Beschikbaar stellen krediet opstallen, gelegen aan Loskade 47, voor het aanschaffen en aanbren- 49, en 51. gen van groot kleutergymnastiek- 84-241 Bijdrage a fonds perdu in de materiaal ten behoeve van de verbouwingskosten van een kleuterschool "Poppenburg". woonpandje. 84-254 Beschikbaar stellerTkrediet 84-257 Vaststelling planningslijst sloop gebouw Radenhove 1 (v.m. nieuwbouw, verbouw en verbete- huisvesting openbare kleuter- ring 1985 e.v. school "De Wantewevers"). 84-250 Verdaging beslissingster- 84-274 Beschikbaar stellen krediet mijn AROB-bezwaarschriften voor de vervanging van het meu- woonwagenlocaties. bilair van de kleuterschool "de 84-258 Vaststelling nieuwe tabel Schaapskooi", voor de "Afschrijvingsverorde- 84-242 Vaststelling vergoeding ex ning Algemene Dienst en takken artikel 101 van de Lager-Onder- van dienst 1981". wijswet 1920 over het jaar 1983. 84-252 Vaststelling 31e begrotings- 84-260 Beschikkingstellen krediet wijziging 1984 c.a. (verwerking voor het aanschaffen en plaatsen zgn. voorjaarsnota). van spelaanleidingen en bloem- 84-268/269 Vaststelling 32e en 33e bakken t.b.v. de openbare lagere begrotingswijziging 1984 school en de openbare kleuter- 84-266/267 Vaststelling 71 begro- school "De Zuidburch". tingswijziging 1983 en 34e begro- 84-238 Beschikbaar stellen krediet tingswijziging 1984 voor enige leer- en hulpmiddelen 84-235 Controle geldelijk beheer en ten behoeve van de school voor boekhouding. gewoon lager onderwijs "De 84-275 Start-subsidie Stichting Wegwijzer". "Het Zeilend V.O.C. schip". 84-249 Beschikbaar stellen krediet 84-255 Beschikbaar stellen van een vernieuwing meubilair lagere aanvullende voorlopige subsidie school "De Wegwijzer", van 15.076,- voor het jaar 1984 84-244 Verlenen medewerking t.b.v. de Stichting Sociaal Kultu- verbeteren van het speelterrein reel Werk Middelburg. van de "Griffioenschool" voor ge- 84-265 3e Wijziging begroting 1984 woon lager onderwijs, van de gemeenschappelijke rege- 84-264 Beschikbaar stellen krediet ling "Zeeuwse Bibliotheek". voor het aanbrengen van 3 nul- 84-272 Ontwerp-begroting 1985 spanningsschakelaars t.b.v. de van het overlegorgaan van de school voor Praktische Vorming. Stichting Regionaal Pedagogisch 84-234 Verlenen medewerking ex. Centrum Zeeland. art. 72 e.v. van de Lagere Onder- 84-248 Aanvulling post "diverse wijswet 1920 voor de aanschaf van voorzieningen t.b.v. het kleuter- een televisie-toestel met antenne- en lager onderwijs" investerings- inrichting t.b.v. de "Regenboog plan 1984. school". Burgemeester en wethouders willen vrijstelling verlenen van het bestemmingsplan "uitbreidingsplan in onderdelen 1959" om de bouw mogelijk te maken van een opslagloods voor rijwielen op het achtererf van het perceel Breeweg 11-13-15. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herziening van dit bestemmingsplan liggen tot 30 augustus ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Tijdens de inzagetermijn kunnen bezwaren tegen de uitvoering van het voornemen schriftelijk worden kenbaar gemaakt aan het eolfege van burgemeester en wethouders. Geïnteresseerd in informatie over ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en/of milieubeheer? Loopt u dan de Voorlichtingswinkel aan de Stadhuisstraat 2 eens binnen. Daar kunnen namelijk in de leeshoek verschillende bulletins van het ministerie van VROM worden doorgenomen of folders over r.o. van de balie worden meegenomen. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toestemming verleend om in de komende periode een huis-aan- huis collecte te houden: 1. 2. Ned. Ver. tot Kankerbestrijding van maandag 27 augustus t/m zaterdag 8 september Prot. Interkerkelijk Thuisfront van maandag 10 t/m zaterdag 15 september. 84-234 Verlenen medewerking ex- .art. 72 e.v. van de Lagere Onder wijswet 1920 voor de aanschaf van een televisie-toestel met antenne- inrichting t.b.v. de "Regenboog- school" 84-243 Verlenen medewerking uitbreiding "Regenboogschool" voor gewoon lager onderwijs met een 7e lokaal. 84-240 Beschikbaar stellen krediet voor schadeherstel en vervanging dossierkast t.b.v. de "Driestro- menschool" (L.O.M.) 84-245 Verlenen medewerking ge deeltelijk vernieuwen meubilair en aanbrengen inbraakwerende voorzieningen t.b.v. de "Driestro- menschool". 84-262 Verlenen medewerking in gevolge art. 183 van het Besluit Buitengewoon onderwijs 1967, juncto de art. 72 e.v. van de Lager- Onderwijswet 1920 voor het her stel van de schade aan het gebouw van de "Driestromenschool" voor 84-263 Verlenen medewerking in gevolge artikel 183 van het Besluit Buitengewoon Onderwijs 1967, juncto aft. 72 e.v. van de. Lager- Onderwijswet 1920 voor de aan schaf van test- en onderzoekma teriaal t.b.v. de "Driestromen school". 84-246 Beschikbaar stellen krediet voor herstel schade en vervanging beschadigde leermiddelen ten be hoeve van de "Prinses Irene- school" (M.L.K.) 84-261 Beschikbaar stellen krediet voor de aanschaf van 2 schoolbor den t.b.v. de "Toorenvliedtschool" (v.b.o. - l.o.m.). 84-256 Instelling commissie be zwaar- en beroepschriften voor de Algemene Bijstandswet en de Ge meentelijke krediet. 84-253 Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van de verbouw van het stadhuis c.a. 84-232 Vaststelling 3e wijziging Kledingr'eglement 1980. buitengewoon onderwijs aan kin- - Afscheid van de heer A.H. Ka deren met leer- en opvoedings- mermans moeilijkheden. - Rondvraag Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde col lectebussen, ook als men met col lectezakjes werkt. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten zijn voorzien van een legi timatiebewijs dat zij op verzoek verplicht zijn te tonen. In het kader van het nieuw op te stellen welzijnsplan 1985-1988 ligt tot 22 september de ontwerp-sub- sidieverordening welzijn ter inza ge bij het bureau Voorlichting en de afd. Welzijnszaken aan de Stadhuisstraat 2. Tevens is de ontwerp-verordening voor een bepaalde periode te leen in de Voorlichtingswinkel en zo lang de voorraad strekt te koop. Tijdens de inzagetermijn kan bij burgemeester en wethouders schriftelijk op de ontwerp-subsi- dieverordening worden gerea geerd. AANVRAGEN VERGUNNING HIN DERWET Bij Gedeputeerde Staten van Zeeland is een hinderwetvergunning aange vraagd door Hercules BV Middelburg voor: a. het uitbreiden en wijzigen van de fabriek om kalkslib op het fabriek sterrein te kunnen opslaan. Indie nen mondelinge bezwaren mogelijk tot 28 augustus. Schriftelijke be zwaren tot 4 september. b. het uitbreiden en wijzigen van de petrochemische industrie voor de bereiding van koolwaterstofharsen. Het gaat om het in bedrijf nemen van een harsveresteringsketel met tanks en aanliggende apparatuur. Indienen mondelinge bezwaren mogelijk tot 4 september. Schrifte lijke bezwaren tot 11 september. Mondelinge bezwaren tegen een aan vraag kunnen worden gemaakt tijdens een hoorzitting. Via tel. 01180-31364 kan worden verzocht een hoorzitting te houden. Tijdens de openbare zitting kan men van gedachten wisselen met aanvrager, bevoegd gezag en verdere aanwezigen. Schriftelijke bezwaren kunnen wor den ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan worden verzocht om persoonlijke ge gevens niet bekend te maken. Alleen degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daar redelijkerwijs niet toe in staat te zijn geweest kunnen later beroep in stellen bij de Kroon tegen de genomen beslissing. VERLENEN HINDERWETVERGUN NING a. Burgemeester en wethouders heb ben een hinderwetvergunning ver leend aan de Vitrite Fabriek Mid delburg voor de inrichting voor de fabricage van lampvoeten en kleine metaalwaren aan de Elektraweg 1. Tot 22 september kan een beroepschrift worden ingediend. Dit moet worden gericht aan Hare Majesteit de Konin gin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. voor Geschillen van Bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor Geschillen van Bestuur. De- beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens werd verzocht de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. b. Gedeputeerde Staten van Zeeland willen een hinderwetvergunning verlenen aan Hercules BV Middel burg voor het uitbreiden en wijzi gen van de fabriek door plaatsing van een tank voor de opslag van to lueen. Tot 30 augustus kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij Gede puteerde Staten van Zeeland. Per soonlijke gegevens worden op verzoek niet bekend gemaakt. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, door de genen die bezwaar inbrachten tegen de aanvraag en door degenen die aanto nen daar niet toe in staat te zijn ge weest. De aanvragen, de beschikkingen en andere ter zake zijnde stukken liggen tol hel einde van de beroepstermijn elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tol 16.30 uur ter inzage op kamer 5 van de afd. A Igemene Zaken in het stadhuis. Voorts liggen genoemde stukken op zaterdagen van 10.00 tot 13.00 uur ter inzage bij de Openbare Bibliotheek, Molstraat 13. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wan neer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. if Vanaf de Spijkerbrug is maandag jl. een begin gemaakt met de reconstructie van de Rouaansekaai, Bierkaai en de Londensekaai. De ruimte rond onder meer de gedenknaald is bestemd voor opslag en werkketen. Gedurende de werkzaamheden zijn de kaaien (gedeeltelijk) afgesloten voor het verkeer. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Korte Geere Afgesloten voor alle verkeer 2. Nassaulaan gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer 3. Nieuw Middelburg Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer Kaaien 4. 5. AARD VAN HET WERK Rioolwerk zaamheden Asfalte ring woonbuurt verbetering Asfaltering Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer Markt en Plein '40 Herinrichting Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer. Busvervoer toegestaan AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 5