9Q a <D N <D BIJSTANDS UITKERING KAN VAN PERSOON TOT PERSOON VERSCHILLEN w» O VERKEER mm m w &3 S5" O O m o Sa O -O a o 15-22 augustus OPENBARE VER GADERINGEN IN AUGUSTUS Q-5' 3 DÉ FAAM Woensdag 15 augustus 1984 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 20-25 augustus 3 ff 3 2. V oorbereidings- besluiten WOONBUURT VERBETERING NIEUW MIDDELBURG ff w Morgen, donderdag 16 augustus wordt de grote ringrijderij te paard ge houden op het Molenwa ter. Tijdens deze tweede folkloristische dag is het Molenwater tussen de Noordpoortstraat en de Koepoort voor alle ver keer gesloten. Jong en oud kunnen in de laatste week van augustus deelnemen aan de Nationale Zwemvierdaagse. Men kan zich aanmelden bij de kassa van het zwembad Poelendaele. Jongeren tot en met 16 jaar betalen 5.50 p.p.. De overigen negen. Elke dag behalve maandag- kan men tussen 7.00 en 21.00 uur zwemmen. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/ brochures: - Studiefinanciering en de deeltijdstudent - Rentedragende studieleningen - Tegemoetkoming studiekosten '84/'85 - Rijksstudietoelage '84/'85 - Gedeeltelijke leerplicht In verband met de herinrichting van de Markt zal de donderdagse weekmarkt -tijdelijk- worden verplaatst naar het Damplein. Morgen kunt u nog naar het 'oude' terrein maar met ingang van 23 augustus a.s. staan de kramen dus op het Damplein. Ook de zaterdagse wa renmarkt wordt daar gehouden. De Plantsoendienst kwam op de valreep nog met een bericht over een deze week te houden actie voor het verjagen van spreeuwen. Degenen die rond het Molenwater wonen moeten vandaag woensdag), morgen en wellicht ook overmorgen rekening houden met wat extra geluidsoverlast. Lawaai dat deze dagen om ongeveer half negen/negen uur 's avonds zal worden gemaakt met als doel het verjagen van de vele spreeuwen die voor flink wat overlast zorgen. Al vele jaren kiezen in deze maanden duizenden spreeuwen de bomen in genoemde straat en de omgeving uit als overnachtingsplaats waarbij zij zich in het algemeen vrij luidruchtig gedragen en met hun uitwerpselen vooral bij regen veel stank veroorzaken. Genoeg overlast dus om te proberen de vogels zo nerveus te maken dat zij een andere plaats om te overnachten opzoeken. Gezien het succes in voorgaande jaren wordt ook nu weer gebruik gemaakt van een geluidswagen die de alarmkreet van een spreeuw laat horen en alarmpistolen. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. i 7T "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur. besteld worden. Tel. (01180) 38570 Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, erwten, wortelen, puree dinsdag Karbonade, spinazie, aardappelen woensdag Vis, wortelen, aardappelen donderdag Rundvlees, sperziebonen, aardappelen vrijdag Jachtschotel, rode kool, puree zaterdag Nasi We hebben nogmaals -i.v.m. de vakantieperio de- dit overzicht opgenomen, inclusief aanvul lingen. - Commissie Volksgezondheid en Milieube heer, donderdag 16 om 16.15 uur Secr. de heer M.C. Westveer (spreekrecht) - Commissie Sociale Zaken, donderdag 16 om 19.30 uur Secr. de heer J.W. de Wolf (spreekrecht) - Commissie Onderwijs, maandag 20 om 16.00 uu Secr. de heer H. Groesser (spreekrecht) - Commissie Financiële Zaken, dinsdag 21 om 16.00 uur Secr. de heer N.A. Meijer (spreekrecht) - Commissie ROVOS, woensdag 22 om 19.30 uur Secr. de heer M.C. Harinck (spreekrecht) - Commissie Bezwaar- en Beroepsschriften, donderdag 23 om 14.00 uur Secr. de heer J.J. v.d. Meijden (spreekrecht voor belanghebbenden) Hoeveel bijstand u krijgt, hangt af van uw eigen inkomsten. Ook daarom is bijstand een uitkering die van persoon tot persoon kan verschillen. De uitkering is afgeleid van het minimumloon. Net als iemand die het minimumloon verdient, moet de bijstandsontvanger uit de uitkering de gewone kosten van het bestaan betalen. Dat zijn bijvoorbeeld de kosten voor eten, drinken, wonen, licht en verwarming, kleding, meubels en ontspanning. Woonkosten Wie bijstand ontvangt en een huur betaalt tussen 239,60 en 650,- per maand heeft meestal recht op huursubsidie. Bij een eigen huis met woonkosten tussen 239,60 en 650,- per maand kan een toeslag worden gegeven, gelijk aan de huursubsidie. Bij woonkosten boven 650,- per maand kan het zijn, dat tijdelijk een toeslag wordt gegeven; men moet dan uitkijken naar een goedkopere woning. Eigen inkomsten Bijstand wordt gegeven als er geen of te weinig inkomsten zijn. Zijn er helemaal geen inkomsten, dan geldt het normbedrag zoals in dit artikel is aangegeven. Zijn er wel eigen inkomsten, dan worden die van het normbedrag afgetrokken. Van inkomsten uit deeltijd-arbeid en van de netto-inkomsten uit on derhuur en van kostgangers mag 25% worden behouden. In het al gemeen wordt ni^t meer dan 15% van het normbedrag vrijgelaten. Vrij te laten vermogen Wie bijstand aanvraagt hoeft niet eerst zijn vermogen - bijvoor beeld geld op een spaarrekening of in een eigen huis - op te maken. Een bepaald bedrag laat de ge meente ongemoeid. Dat is 15.200,- voor gezinnen, 7.600,- voor alleenstaanden, 9.200,- voor bejaarde echtparen in tehui zen of inrichtingen en 4.600,- voor alleenstaande bejaarden in tehuizen of inrichtingen. Vanaf 1 januari 1983 (vorigjaar) is er een extra vrijlating voor het vermo gen in een eigenhuis. Deze geldt voor wie in een eigen huis woont, jonger is dan 65 jaar en bijstand Door de gemeenteraad is op 25 juni een voorbereidingsbesluit vastgesteld voor: 1. 2. 3. een perceel aan de Breeweg, de Veldm. Montgomerylaan en de Pres. Wilsonlaan t.b.v. het plaatsen van maximaal vier woonwagens met bijbehorende voorzieningen op elk van de percelen. het gebied Vogelstraat en omgeving. een perceel aan de Segeerssingel. krijgt tot de normbedragen voor de algemene bestaanskosten. Alleenstaanden Normbedrag per week 23 jaar of ouder 22 jaar Thuis-inwonende (werkloos) Normbedrag kinderen 20 jaar 19 jaar 18 jaar PLUS: VAKANTIEGELD per week 98,35 78,60 76,65 per mnd. 233,75 1012,85 Schoolverlaters Voor minderjarige (werkloze) 22 jaar ƒ204,40 ƒ884,95 schoolverlaters vanaf 18 jaar gaat 21 jaar 177,50 769,20 de eigen uitkering niet direct in als 18 t/m 20 jaar (werkloos en niet de studie erop zit. Dat gebeurt pas thuis-inwonend) als twee volle kalenderkwartalen 18 t/m 20 163,30 707,55 zijn verstreken. Wel kunnen de jaar ouders voor die periode kinderbij- PLUS: de premie die u betaalt voor slag aanvragen. Voor meerderja- een vrijwillige verzekering of een Per week rige (werkloze) schoolverlaters bejaardenverzekering bij een zie- 20 jaar 10,23 kan de uitkering ingaan als er kenfonds. Maar niet de aanvul- 19 jaar 8,81 geen aanspraak meer is op studie- lende premie. 18 jaar 7,64 financiering. Dat geldt ook als de PLUS: VAKANTIEGELD Het vakantiegeld wordt eens per ouders de studie zelf hebben be- ner week per mnd. iaar in ïuni betaald. per mnd. 426,15 340,50 332,25 per mnd. 44,34 33,18 33,10 taald. De volgende bedragen bedragen zijn netto Gezinnen Normbedrag per week per mnd. Echtpaar zon der en met kinderen 333,90 1446,90 Eén-ouder- gezin 300,50 1302,20 PLUS: de premie die u betaalt voor een vrijwillige verzekering of een bejaardenverzekering bij een zie kenfonds. Maar niet de aanvul lende premie. PLUS: VAKANTIEGELD per week per mncL Echtpaar zon der en met kinderen 17,54 76,01 Eén-ouder- gezin 15,79 68,41 Het vakantiegeld wordt eens per jaar in juni uitbetaald. 23 jaar of ouder 22 jaar 21 jaar per 12,28 53,21 Folder 12,22 52,96 Voor alle verdere inlichtingen 11,86 51,41 over de bijstand kunt u terecht bij 18 t/m 20 jaar (werkloos en niet de gemeentelijke sociale dienst, thuis-inwonend) Zodra de folder: 'algemene bij- 20 jaar 10,23 44,34 standswet, bijstandsnormen en 19 jaar 8,81 38,18 rijksgroepsregelingen' binnen- 18 jaar 7,64 33,10 komt van het ministerie zullen we Het vakantiegeld wordt eveneens dat bekend maken in onze rubriek per jaar in juni uitbetaald. 'Op de balie'. Tevens heeft de raad besloten het op 19 september 1983 vastgestelde voorbereidingsbesluit voor het perceel Seissingel 4 in te trekken. Alle besluiten en de tekeningen die daarbij horen liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken op de eerste etage in het stadhuis. -Vorige week is de gemeente ges tart met de uitvoering van de woonbuurtverbetering Nieuw Middelburg. Het eerst wordt de Nassaulaan aangepakt tussen de Veerseweg en de Zacharias Jan- senstraat. Dit gedeelte van de Nassaulaan wordt voor alle ver keer afgesloten tot 20 augustus a.s. (inclusief het parkeren op de vak ken) Tijdens deze afsluiting wordt het verkeer omgeleid via de route's Veerseweg - Prinses Margriet- straat, Zacharias Jansenstraat - Veersesingel - Koepoort en via Sportlaan - Prins Mauritsstraat - Zacharias Jansenstraat - Prinses Margrietstraat - Veerseweg. Gedurende deze' werkzaamheden kan men in de Prinses Margriet- straat niet parkeren. Dat is ook het geval in de Zacharias Jansenstraat tussen de Prinses Margriet- en de Prins Mauritsstraat. Vanaf 20 augustus zal het ge noemde gedeelte Nassaulaan weer voor het verkeer worden openges teld, waarna respectievelijk het resterende gedeelte Nassaulaan en de Sportlaan voor het verkeer zul len worden afgesloten en gerecon strueerd. De omleidingsroute loopt dan vanaf de Koepoort via de Veersesingel - Zacharias-Jansen- straat - Nassaulaan v.v.. Inmiddels is men begonnen met het herbestratingswerk in deze wijk. De Kon. Emmastr., Kon. Wilhelminastr., Pr. Hendrikstraat en een gedeelte van de Kon. Julia- nastraat zijn het eerst aan de beurt. Tijdens de werkzaamheden zijn deze straten voor het verkeer afgesloten. De bewoners zijn reeds geïnformeerd over de gang van zaken. AANVRAGEN VERGUNNING HIN DERWET 1. Bij burgemeester en wethouders is een hinderwetvergunning aange vraagd door de heer M. Consemul- der, Oosterscheldestraat 160 voor een frituurbedrijf aan het Kuipers Rietbergkwartier. Alleen schrifte lijke bezwaren kunnen nog tot 18 augustus worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg. 2. Bij Gedeputeerde Staten van Zee land is een hinderwetvergunning aangevraagd door Hercules BV Middelburg voor het uitbreiden en wijzigen van de fabriek aan de Herculesweg 35 om kalkslib op het fabrieksterrein te kunnen opslaan. Tot 28 augustus kan op verzoek, tij dens een hoorzitting, tegen de aan vraag mondeling bezwaar worden gemaakt (tel. 01180-31364). Schrifte lijke bezwaren kunnen tot 4 sep tember worden ingediend bij Ge deputeerde Staten van Zeeland. Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra- - Bestuurscommissie Culturele Zaken, don derdag 23 om 15.45 uur Secr. Mej. I. Haan (spreekrecht) - RAAD, maandag 27 om 14.00 uur - Bestuurscommissie Welzijnsaccommoda- ties, dinsdag 28 om 19.30 uur Secr. mej. C. Manuputty - Commissie Bezwaar- en Beroepsschriften, donderdag 30 om 14.00 uur Secr. de heer J,J, v,d, Meijden (spreekrecht voor belanghebbenden). Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak worden gemaakt met de commissiesecretar(is)esse op het -stadhuis tel. 26251. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Korte Geere Afgesloten voor alle verkeer 2. Nassaulaan 3. Nieuw Middelburg 4. Kaaien Gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer Markt en Plein '40 Afgesloten voor alle verkeer. Busvervoer toe gestaan 5. AARD VAN AANVANGS HET WERK DATUM Rioolwerk In uitvoering zaamheden (zie de rubriek Verkeer) (zie de rubriek Verkeer) Asfaltering 20 augustus Herinrichting 20 augustus ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaar schrift indient niet bekend te maken. Alleen degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daar redelijkerwijs niet toe in staat te zijn geweest kunnen later beroep in stellen bij de Kroon tegen de genomen beslissing. De aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen tot het einde van de be roepstermijn elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op kamer 5 van de afd. Algeme ne Zaken in het stadhuis. Voorts liggen genoemde stukken op zaterdagen van 10.00 tot 13.00 uur ter inzage bij de Openbare Bibliotheek, Molstraat 13. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toe lichting kan worden verkregen. ONTWERP-RIOLERINGSPLAN 1983 Op de gemeentesecretarie van Middel burg, Lange Noordstraat 1, kamer 5, ligt tot 18 september het ontwerp-rio- leringsplan Middelburg 1983 ter inzage. Tot dezelfde datum kan tegen het ont werp schriftelijk bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad van Middelburg. STANDPLAATS A AN VRAGEN AM BACHT/ANTIEKMARKT Nog tot en met 30 augustus wordt op de donderdagen een ambacht/antiek markt op de Vismarkt georganiseerd. Standplaatsaanvragen hiervoor kun nen worden ingediend bij burgemees ter en wethouders met opgave van ge wenste ruimte en registratienr. Centr. Registratiekantoor Detailhandel/Am bacht in Den Haag. -wk 5 Bovenstaand bord zult u de komende weken regelmatig in onze stad kunnen tegenkomen. Het geeft omleidingsroute's aan. Om voor de nodige subsidie t.b.v. werkzaamheden aan de Markt, Kaaien en Nieuw Middelburg te komen is de gemeente genoodzaakt om deze werken gelijktijdig uit te voeren. U' Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 5