W a N BIJSTAND SPECIAAL VOOR SCHOOL- VERLATERS fi.=" 3 si <D 3 ST 3 SitTS WW <5 <D S3 SS" O O o Sa O -8 a O O" 8-15 augustus OPENBARE VERGADE RINGEN IN AUGUSTUS CN«s DE FAAM Woensdag 8 augustus 1984 MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 13 - 18 augustus 3 A Voorbereidings- besluiten VERKEERS MAATREGELEN PARKEERTERREIN GEERE Op de laatste dag van de kermis- donderdag 9 au gustus - wordt er in onze stad een groot standwer kersconcours gehouden. Vanaf 10.00 uur tot onge veer vijf uur staan zo'n 25 standwerkers op de Lan ge Delft promenade en Korte Delft. Burgemeester Wolters en enkele (beleids)ambtenaren hebben vorige week het onkruid rond het stadhuis aangepakt. En zoals een bekend spreekwoord zegt: goed voorgaan doet goed volgen. Maak daarom ook eens uw straatje schoon, het misstaat u niet. De leefbaarheid van een stad is daarmee gediend. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/ brochures: - Tegemoetkoming studiekosten '84/'85 - Rijksstudietoelage'84/'85 - Informatie over het nieuwe stelsel van studiefinanciering - Studiefinanciering en de deeltijdstudent - Het wetenschappelijk onderwijs in twee fasen. In het kader van de Zomeravondcon certen op het carillon van de Abdijto ren van Middelburg speelt op 16 au gustus a.s. onze 'eigen' beiaardier Henk van Putten. U kunt zijn spel tussen 19.00 en 20.30 uur beluisteren op het Abdijplein. Bij voorlichting zijn nog enkele programma's verkrijgbaar. De leejbaarheid van een stad [of wijk wordt sterk bepaald tfoor het groen en de manier (1waarop dat is aangebracht, met groen heeft allerlei functies. Het is o.m. de 1''aankledingVoorkomen moet echter worden dat het onkruid de overhand neemt. Op diverse 'plaatsen in onze stad neemt dat -helaas- onaanvaardbare /vormen aan. Vandaar dat burgemeester Wolters het [voortouw heeft genomen in de '-Onkruidbestrijding. Binnen pnze gemeente wordt namelijk het onkruid alleen in iuitzonderlijke gevallen bestreden met chemische 1middelen en de dienst Gemeentewerken heeft niet het nodige personeel in dienst om regelmatig alle straten en pleinen van onkruid te ontdoen. Ook kunnen we u meedelen dat maandag jl. gestart is met de woonbuurtverbetering Nieuw Middelburg. Het eerst wordt de Nassaulaan tussen de Veerseweg en Z. Jansenstraat aangepakt. Tot 20 augustus kan men van dit deel geen gebruik maken. Ook het parkeren in de vakken zal gedurende de werkzaamheden niet toegestaan zijn. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. m m I TT "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zoigen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570 Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, rode kool met appeltjes, aardappelpuree dinsdag Braadworst, bietjes, aardappelen woensdag Spaghetti bolognese donderdag Goulash, erwtjes, rijst vrijdag Kuikenborstfilet, appelmoes, aardappelen zaterdag Macaroni met ham en kaas - Commissie Volksgezondheid en Milieube heer donderdag 16 om 16.15 uur Secr. de heer W.C. Westveer (spreekrecht) - Commissie Sociale Zaken, donderdag 16 om 19.30 uur Secr. de heer J.W. de Wolf (spreekrecht) - Commissie Onderwijs, maandag 20 om 16.00 uur Secr. de heer H. Groesser (spreekrecht) - Commissie Financiële Zaken, dinsdag 21 om 16.00 uur Secr. de heer N.A. Meijer (spreekrecht) - Commissie ROVOS, woensdag 22 om 19.30 uur Secr. de heer M.C. Harinck (spreekrecht) Jongeren die hun school of studie geëindigd hebben, kunnen niet altijd een baan vinden. Voor schoolverlaters vanaf 18 jaar is er echter een financiële regeling, de bijstand, ook als ze nog nooit in loondienst hebben gewerkt. Als je na lezing nog meer vragen hebt, dan kun je terecht bij de gemeentelijke sociale dienst aan de Simpelhuisstraat 2. Na school of studie zonder werk - Als je nog geen 21 jaar bent, dan heb je niet direct aanspraak op een eigen uitkering nadat de school erop zit. Dat is pas het geval als er op zijn minst twee volle kalenderkwartalen ver streken zijn. Meestal is dat dus op 1 januari na het jaar waarin de studie is geëindigd. - Als je na die wachttijd nog werkloos bent, dan kun je in aanmerking komen voor een zogenaamde R.w.w.-uitkering - dat is een uitkering op grond van de Rijksgroepsregeling werkloze werknemers (een vorm van bijstand). - Wel hebben je ouders tot aan die datum recht op kinderbij slag. De regels gelden zowel voor' thuiswonenden als voor hen die tijdens hun opleiding niet bij hun ouders woonden. Door de gemeenteraad is op 25 juni een voorbereidingsbesluit vastgesteld voor: 1. een perceel aan de Breeweg, de Veldm. Montgomerylaan en de Pres. Wilsonlaan t.b.v. het plaatsen van maximaal vier woonwagens met bijbehorende voorzieningen op elk van de percelen. 2. het gebied Vogelstraat en omgeving, 3. een perceel aan de Segeerssingel. Tevens heeft de raad besloten het op 19 september 1983 vastgestelde voorbereidingsbesluit voor het perceel Seissingel 4 in te trekken. Alle besluiten en de tekeningen die daarbij horen liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken op de eerste etage in het stadhuis. O komstig zijn of daaruit terug- zaak. De bedoeling is immers dat boekje, ziekenfondspapieren en keren, geldt dezelfde wachttijd. Deze gaat in aan het einde van het kwartaal waarin men in Nederland aankomt. Een normale buitenlandse va- je zo gauw mogelijk 'zelfstandig in het bestaan kan voorzien', zoals de wet dat noemt. Daarom moet je op zoek gaan naar werk. Dat kan via advertenties en via het arbeidsbu- kantie doorbreekt de wachttijd reau. Daar moet je in elk geval niet. Bij langdurig buitenlands staan ingeschreven als werkzoe- verblijf geldt dezelfde regel als kende. Het arbeidsbureau be schikt over vele contacten en doet zijn best om snel een geschikte baan voor je te vinden. voor de werklozen die uit het buitenland afkomstig zijn. Ben je 21 jaar of ouder, dan kan de R.w.w.-uitkering ingaan op het moment dat de studiefinanciering ophoudt. Dat geldt ook als je ou ders de studie hebben betaald. Voorwaarden voor een uitkering zijn, dat je werkloos bent en staat ingeschreven bij het gewestelijk arbeidsbureau. Hoe hoog is de uitkering? De uitkering die je krijgt, is afge leid van het minimum-jeugdloon. dergelijke bij je hebt. Als je liever niet alleen gaat, kun je je ouders meenemen of een vertrouwens man of -vrouw. Je kan ook iemand van een organisatie voor werken de jongeren of van het maat schappelijke werk mee laten gaan. Alle gegevens Tijdens het gesprek met de amb tenaar van de sociale dienst wor den alle gegevens genoteerd. Het spreekt vanzelf dat je daarbij alles eerlijk opgeeft. Dingen die je 'ver geet', kunnen later je uitkering in gevaar brengen. Uiteraard wordt voor een uitkering, een aanvraag er met jouw gegevens uiterst in te dienen. Is die datum dus 1 ja- zorgvuldig omgesprongen. Je nuari dan zoek je begin december aanvraag wordt schriftelijk vast- contact met de sociale dienst. Je gelegd: gewoonlijk kun je een af kunt bellen (26251) of even langs schrift van de aanvraag mee naar gaan om een afspraak voor een huis nemen. In de dagen daarop gesprek te maken tussen half ne- worden de gegevens gecontroleerd gen en half twaalf 's-morgens. en wordt de beslissing op je aan- Een uitkering aanvragen Het beste is om ongeveer drie we ken voor de datum waarop je meent in aanmerking te komen Gedurende de wachttijd kan Natuurlijk spelem je leeftijd, het Zorg ervoor dat je bij dat gesprek vraag voorbereid. Zoals gezegd als alle noodzakelijke papieren, zoals je nog vragen hebt, stel die dan aan diploma, eventueel een trouw- de gemeentelijke sociale dienst. geen bijstand worden gegeven, dus ook niet als de schoolverla ter zelfstandig woont. Belangrijke punten Zowel voor de kinderbijslag als de R.w.w.-uitkering is het zaak dat je tijdig staat ingeschreven bij het gewestelijk bureau- liefst vóór het beëin digen van de studie of school. De vastgestelde wachttijd blijft, ook als je in die periode een poosje hebt gewerkt, ge handhaafd. Voor werklozen tussen 18 en 21 jaar die uit het buitenland af- feit of je thuis woont of al zelf standig woont en of je bepaalde bijverdiensten hebt, een rol. De sociale dienst heeft binnenkort een foldertje waarin de thans gelden de uitkeringsbedragen vermeld staan. Ook ontvang je als R.w.w.- er vakantiegeld, dat eens per jaar in juni wordt uitbetaald. Als R.w.w.-er ben je verplicht verze kerd tegen ziektekosten. Je moet je wel aanmelden bij een zieken fonds. Voorwaarden Uiteraard is het geven van bij stand bedoeld als een tijdelijke Burgemeester en wethouders hebben besloten: - het parkeren te verbieden aan de zuidzijde van de bushalte die gelegen is tegenover de panden Nieuwe Haven 35 tot 45. Kroon- beroep mogelijk tot 11 augus tus. - de Minaret en het gedeelte van de Torentrans waaraan de panden 1 t/.m 17 zijn gelegen, aan te wijzen als woonerf. Kroonberoep mogelijk tot 11 augustus. - het parkeren te verbieden op een aangegeven gedeelte van het wegdek in de directe omge ving van Scheldepoortstraat 62 in Nieuw- en Sint Joosland. Kroonberoep mogelijk tot 11 augustus. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De volledige ver- keersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting aan de Stadhuisstraat 2. Vanwege de kermis is vandaag (woensdag) en morgen (donder dag) de Parkeerkelder Geere geo pend tot 24.00 uur. Daarna gelden weer de normale openingstijden van maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 18.30 uur, op koopavonden van 8.00 tot 21.30 uur en op zater dagen tussen 8.00 en 17.30 uur. Tij dens zon- en feestdagen is de kel der gesloten. De Parkeerkelder is er niet alleen voor auto's. Speciaal voor motoren zijn er nabij de in gang drie plaatsen gereserveerd. Om iedereen de Parkeerkelder en de gang van zaken met betrekking tot het parkeren daar te leren kennen, heeft het gemeentebes tuur besloten om tot 1 oktober gratis te laten parkeren. i O AANVRAGEN VERGUNNING HIN DERWET 1. Bij burgemeester en wethouders is een hinderwetvergunning aange vraagd door de heer M. Consemul- der, Oosterscheldestraat 160 voor een frituurbedrijf aan het Kuipers Rietbergkwartier. Mondelinge bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kun nen worden ingediend tijdens een hoorzitting. Verzoeken om een hoorzitting te houden moeten voor 11 augustus worden ingediend (tel. 01180-26251, tst. 413). Schriftelijke bezwaren kunnen tot 18 augustus worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg. 2. Bij Gedeputeerde Staten van Zee land is een hinderwetvergunning aangevraagd door Hercules BV Middelburg voor het uitbreiden en wijzigen van de fabriek aan de Herculesweg 35 om kalkslib op het fabrieksterrein te kunnen opslaan. Tot 28 augustus kan op verzoek, tij dens een hoorzitting, tegen de aan vraag mondeling bezwaar worden gemaakt (tel. 01180-31364). Schrifte lijke bezwaren kunnen tot 4 sep- - Bestuurscommissie Culturele Zaken, don derdag 23 om 15.45 uur Secr. mej. T. Haan (spreekrecht) - RAAD, maandag 27 om 14.00 uur - Bestuurscommissie Welzijnsacommodaties, dinsdag 28 om 19.30 uur Secr. mej. C. Manuputty (spreekrecht) De meeste vergaderingen vinden plaats in het stadhuis (een enkele in het pand Stadhuis straat 2). Het publiceren van commissieverga deringen gebeurt ook in de PZC, waarbij zo mogelijk de agendapunten. Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak worden gemaakt met de commissiesecre- ta(is)esse op het stadhuis, tel. 26251. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Korte Geere Afgesloten voor alle verkeer 2. Nassaulaan Gedeelte tussen de Veerseweg en Z. Jansenstraat afgesloten voor alle verkeer. AARD VAN HET WERK Rioolwerk zaamheden Asfaltering AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering tember worden ingediend bij Ge deputeerde Staten van Zeeland. Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaar schrift indient niet bekend te maken. Alleen degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daar redelijkerwijs niet toe in staat te zijn geweest kunnen later beroep in stellen bij de Kroon tegen de genomen beslissing. De aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen tot het einde van de be roepstermijn elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op kamer 5 van de afd. Algeme ne Zaken in het stadhuis. Voorts liggen genoemde stukken op zaterdagen van 10.00 tot 13.00 uur ter inzage bij de Openbare Bibliotheek, Molstraat 13. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toe lichting kan worden verkregen. ONTWERP-RIOLERINGSPLAN 1983 Op de gemeentesecretarie van Middel burg, Lange Noordstraat 1, kamer 5, ligt tot 18 september het ontwerp-rio- leringsplan Middelburg 1983 ter inzage. Tot dezelfde datum kunnen tegen het ontwerp schriftelijk bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad van Middelburg STANDPLAATSAANVRAGEN AM BACHT/ANTIEKMARKT Nog tot en met 30 augustus wordt op de donderdagen een ambacht/antiek markt op de Vismarkt georganiseerd. Standplaatsaanvragen hiervoor kun nen worden ingediend bij burgemees ter en wethouders met opgave van ge wenste ruimte en registratienr. Centr. Registratiekantoor Detailhandel/Am bacht in Den Haag. If Aan de kassa van het zwembad Poelendaele kan men zich vanaf vandaag opgeven voor de Nationale Zwemvierdaagse. Deze wordt gehouden van 2 7 t/m 31 augustus a.s. Gedurende 4 avonden kunt u dan 500 of250 meter zwemmen in het verwarmde buitenbad. Wanneer dit is volbracht ontvangt u een medaille. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 5