Het visitekaartje van de rijkspolitie mag niet falen POLITIEKAPEL EIM STEaL-BAND DONDERDAG IN MIDDELBURG ACTIVITEITEN IN DE WINKELSTRATEN Wel zeer bijzondere aandacht tijdens de folkloristische braderie verdient het optreden van de Rijkspolitiekapel. Het muziekale ensemble was toevallig in Zeeland vanwege het vijfjarige bestaan van de afdeling Zeeland van de IPA (International Police Association). De kapel treedt op donderdag 's avonds op, samen met hun steal band op de Markt vanaf negen uur. De Rijkspolitiekapel viert dit jaar het 35-jarige bestaan. In talrijke plaat sen in binnen- en buitenland gaf dit ruim tachtig leden tellende korps het visitekaartje af van de Rijkspolitie. En de muziek die zij maken mag er dan ook zijn. Maar daarvoor moet worden geoefend. Elke vrijdag rei zen de individuele leden af naar de repetitieruimte in Nieuwegein om onder leiding van majoor Jan Schaap nieuwe stukken in te stude ren, te vervolmaken of te polijsten. De overige dagen zijn de leden ge wone politiemensen te land of te water of doen dienst als rechercheur. Hoewel de kapel zeer fraai verzorgde muziek ten gehore brengt, is het verloop enorm groot. Immers, als het dienstbelang het niet meer toe staat moeten de leden bedanken; en ze doen dat meestal met veel spijt. Maar ja, het werk gaat nu eenmaal vóór het meisje. Vooral majoor Jan Schaap ziet nog wel eens tandenknarsend toe hoe weer een stoel leeg komt en wordt bezet door een ander gezicht. De ve le wisselingen hebben wel tot gevolg dat er kritisch naar nieuwe leden wordt geluisterd. Men moet wel eni ge ervaring hebben om zo spoedig als mogelijk ingespeeld te raken in een muziekkapel, die als vertegen woordiger een niet te omzeilen visi tekaartje van het korps Rijkspolitie dient te zijn. Onder de Rijkspolitiekapel is een drietal sub-orkesten geformeerd. De politiemensen blazen daarbij net zo gemakkelijk originele Egerlander- muziek als stealband-muziek. Dit laatste wordt trouwens ook ten ge hore gebracht tijdens de donderdag se avondvoorstelling om negen uur. Het is maar wat gemakkelijk, zo re deneert het muziekkorps als je na een concert ook nog wat anders kunt laten horen. Vlasmarkt/ Kromme Weele Donderdag vanaf 1 3 uur is er aan het eind van de Vlasmerkt de Hot Club Manouche Swing. Om 20 uur is dit gezelschap weer aan wezig. Vrijdag Vanaf 13 uur: Hot Club de Fran ce. Vanaf 20 uur: Lighthouse or chestra. Vanaf 1 6 uur: kinderspelen op de Kromme Weele Zaterdag Van 11 tot 13 uur: Blue Jeans Big Band Van 1 3 tot 1 8 uur: Willy and his Jazzmen Zaterdagavond in café de Mug: Yvonne de Kok met trio Pim Bergman. De gehele dag kinder spelen op de Kromme Weele. Algemeen Over de gehele Vlasmarkt terras- sen, optredens Portugese dans groep en proeven van Portugese wijn, een tamboer- en pijper korps, optreden van een doedel zakspeler en trommelaars. Toe schouwers kunnen ook zelf de doedelzak proberen. Tussen terrassen talrijke artiesten Vrouwencollectief verzorgt de monstraties onder meer schmin ken op vrijdag van 1 5 tot 1 7 uur en zaterdag van 1 3 tot 1 5 uur. Demonstraties Body Building en Aerobic Dancing. Burgpromenade Donderdag, vrijdag en zaterdag de gehele dag optredens van het Juliana Blaasorkest en een fancy fair Segeerstraat Donderdag, vrijdag en zaterdag van 19.30 tot 21.30 optreden van de Blue Jeans Big Band.

de Faam | 1984 | | pagina 39