WESTDUIN BUDGET HOTEL GEOPEND Accommodatie met veel extra's voor een prettige prijs Zeevishandel Stevens bestaat tien jaar uit C? het ziïeehart Dit klavertroef- montuur kostjf^ GA VOOR UW FIAT NAAR BLAAS IN MIDDELBURG. Dit klavertroef- montuur kost iimma f JTfrfwïïTTTTÏ. 0 j ,1|/| 1 l; 1LLii LLu/ LuJ Li-Lli/ m Taak: het onder de aandacht brengen van nieuwe Hollandse appelsoorten rihclr brillen rihclr brillen Ke ïte Woensdag 6 juni 1984 DE FAAM - DE VLISSINGER 3&P i~~ r WILDpELNTE POELIERSBEDRIJF RENS EN PAULA.DE RIJKE GROENTE EN FRUIT In de prijzen Is persoonlijk advies schriftelijke garantie Rinck-kwaliteit quick service MIDDELBURG: Lange Delft 8a en 8b, tel.: 01180-13792. T rimwielerronde MIDDELBURG: Lange Delft 8a en 8b, tel.:01180-13792. T oerklassieker Gasthuistoernooi Pinksterdienst Krabbeloop Excursies Wandeltochten Postnatale Depressie Experimentele dienst Standplaats Voetbaltoernooi EERSTE ZEEUWSE AUTOGARAGE BLAAS, HERCULESWEG 12, MIDDELBURG. TEL. 01180-12918. persoonlijk advies schriftelijke garantie Rinck-kwaliteit quick service Korfbal 'Bijstand hoe en wat' Ds. J. Contant Vergadering SVRZ Huurverhoging D'66 Vakbonden voor de klas Spaans Ringrijden Muziekmaand Vervuiling Fietstocht Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Exterieurtekening van hel gezellige, doelmatige en moderne Westduin Budgethotel schommels voor vermaak kunnen zorgen. Aannemer Flipse en Zn uit Kou- dekerke bouwde in ruim negen maanden tijd een uniek hotel aan de voet van de duinen nabij Vlis- singen. Het is het Westduin Bud get Hotel (eigenaar-directeur E.J.P. Izeboud) dat met zijn in to taal 84 kamers de naar Zeeland gelokte gasten een waardig onder komen moet bieden. De totale bouwkosten bedroegen ruim vijf miljoen gulden. De hotelaccommodatie biedt aan 22 mensen een vaste baan. De schoonmaak- en linnenverzorging is uitbesteed. Vorige week woens dag bezochten tegen de vierhon derd mensen de receptie. Twee dagen later was het hotel al voor tachtig procent bezet. Een dolgelukkige heer Izeboud deelde na de receptie mee. dat ook de zomerarrangementen voor zestig procent van de hand waren gegaan. Dit gegeven onderstreept de stelling van de ondernemer Izeboud, dat er op Walcheren duidelijk behoefte bestaat aan een accommodatie als de zijne, waar voor een prettige prijs vakantie is te houden. Overigens heeft het Westduin Budget Hotel vanwege de opening gereduceerde prijzen. Zo kan men er bijvoorbeeld in september een week logeren met halfpension voor iets meer dan vijfhonderd gulden per persoon per week. Ook nu al heeft Izeboud arrangemen ten in de aanbieding. De service die de gasten krijgen is optimaal. Fietsen krijgen de va kantiegangers gratis en voor de symbolische prijs van vijf gulden kunnen tennisliefhebbers er een balletje slaan. Verder kunnen de gasten een frisse duik nemen in het zwembad en de kinderen kunnen op de speelweide terecht waar onder meer wippen en De heer en mevrouw Izeboud tijdens de receptie vorige week woensdag (Foto John Siwabessy). Voor wat de kamers betreft kun nen de gasten kiezen uit 58 twee- persoonskamers met douche, 13 tweepersoonskamers met ligbad en 13 gezinskamers (inclusief kin derbedden) met ligbad. Ook is er een bruidssuite met kitchenette en zithoek waar het jonge paar on gestoord kan vertoeven met zowel in de slaapkamer als in de andere kamer een tv. Trouwens op alle kamers is er een kleurentelevisie en stereo-instal latie aanwezig, zodat niemand te kort komt. Voor deze zomer ziet het er voor de ondernemer Ize boud dus allemaal rooskleurig uit. Hij rekent er echter op dat zijn bedrijf ook gedurende de winter maanden druk bezocht zal wor den. Want behalve de accommo datie voor hotelgasten, heeft Ize boud ook nog vier conferentieka mers (die ook bij elkaar kunnen worden gevoegd tot twee grote ruimten). Het wachten -aldus Ize boud- is op gasten uit het be drijfsleven en instellingen. "En die 'zullen er ongetwijfeld ko men'" zo verwacht de eigenaar directeur van dit prachtige com plex. In een lauwerkrans staat het op zijn bedrijfswagens: Zeevishandel Johan Stevens 10 jaar. Tien jaar geleden begon Johan Stevens, toen nog 22 jaar, samen met zijn vader een zeevishandel in Middel burg. Zij kwamen uit Monniken dam. Daar zaten ze ook in de vis: een rokerij. Die was door brand ver woest en ze begonnen opnieuw in Middelburg. Na enige jaren ging Johan alleen verder in Middel burg. Het aanvankelijke bedrijf spand aan het Domburgs Schuit- vlot werd verruild voor een ruimte aan de Oude Veerseweg. Dat pand is inmiddels al weer een keer uitgebreid en nu staat er een mo derne bedrijfshal die van alle ge makken voor het zeevishandels- bedrijf is voorzien. Aan de Oude Veerseweg wordt de vis 'panklaar' gemaakt voor de verkoop op de markten. Want Jo han Stevens staat op drie markten in Zeeland; dinsdag en zaterdag in Goes, donderdag in Middel burg en 's woensdags is Johan Stevens in Renesse. Daarnaast wordt ook nog aan ho tels geleverd, maar de groothan del beschouwd hij meer als een hobby. De belangrijkste zaken worden op de markten gedaan. Met vijf of zes man wordt in de markthandel gewerkt. Ook zijn moeder is daarbij van de partij. En de markthandel gaat goed: "Inmiddels hebben de mensen door dal er op de markt ook kwa liteit wordt geleverd", stelt de on dernemende vishandelaar met genoegen vast. DONDEB^güBG Rens en Paula de Rijke zien het helemaal zitten. Hun speciaalzaak in groente en fruit op de hoek van de Scheldestraat en de Verkuil Quakkelaarstraat in Vlissingen 'draait' voortreffelijk. En als op korte termijn de Scheldestraat ook nog eens een opknapbeurt krijgt zitten ze helemaal gebeiteld. En die plannen zijn er. Bloembak ken en bankjes op de trottoirs zul len op korte termijn van de Schel destraat een nog gezelliger straat maken, waar het prettig winkelen en verblijven is. Dat is de mening van het ondernemersechtpaar dat recentelijk ook hun eigen winkel heeft gemoderniseerd en uitge breid met een bijna vijf meter lan ge koeitoonbank waarin een keur van vers gesneden groenten en rauwkost is uitgestald. Rens de Rijke (33) zit al vanaf zijn jongensjaren in het vak. Zijn vader, die inmiddels is overleden, begon in 1938 een handel in groente en fruit, die hij langs de deuren uitleurde. Later werd een groentehal aan de Van de Man- derestraat betrokken en sinds 1953 is het pand aan de Schelde straat betrokken. In 1973 - in dat jaar trouwde Rens met Paula nam Rens de zaak over. nadat hij nog enige jaren samen met zijn moeder de zaken behar tigde. Rens en Paula staan nu samen in de winkel. De kinderen - een jon gen en een meisje - zijn nu zo groot dat Paula ze met een gerust hart alleen kan laten. Samen pro beren zij er alles aan te doen om het de klanten naar de zin te ma ken. "Een persoonlijke bediening en voorlichting is erg belangrijk; vooral de niet alledaagse produk- ten vragen nogal eens om extra uitleg", zegt Rens de Rijke. "De eetgewoonten veranderen en vooral de gesneden groenten en de rauwkostproduklen krijgen een stijgende belangstelling. Wij hebben daarop ingespeeld. Veer tien dagen geleden hebben we in de zaak een nieuwe koeitoonbank geplaatst, waarin een grote ver scheidenheid aan gesneden groente en rauwkost is uitgestald. De reacties van de klanten zijn zeer positief en het overtreft al onze verwachtingen", stelt een te vreden Rens de Rijke vast. "Vooral voor alleenstaanden is het een uitkomst. Zij kunnen een kleine hoeveelheid tegelijk kopen en het is altijd vers". Kwaliteit en service staan bij het echtpaar De Rijke hoog in het vaandel. "We streven er naar om een zo goed mogelijk kwaliteit- sprodukt te brengen dat zo vers mogelijk bij de klanten komt", verzekert de Vlissingse groente en fruitspecialist' die zelf iedere dag naar de veiling gaal om zijn produkten uil te zoeken en in te kopen. Maar niet alleen in groente is De Rijke een vertrouwd adres. Ook op het gebied van fruit is de zaak ruim gesorteerd. En vooral de presenta tie hiervan krijgt grote aandacht. Recentelijk viel de fruithandelaar nog in de prijzen bij een landelijke wedstrijd in het promoten van Hollands fruit. Rens de Rijke be hoorde tot de tien beste presenta ties in de Hollandse appelweek. De Rijke heeft ook exotisch fruit in zijn winkel, zoals mango's, avo cado's en kiwi. Ook deze produk ten vereisen begeleiding van de vakman en die wordt dan ook zo goed mogelijk gegeven. "Als je een goed produkt brengt met daarbij een goede persoon lijke bediening willen de mensen wel bij je kopen. Maar je moet er zelf wel achterstaan", zegt De Rijke met grote stelligheid. Een van de hobby's van De Rijke is het 'aan de man brengen' van nieuwe Nederlandse appelrassen. Er komen regelmatig nieuwe ap- pelrasscn op de markt. Hij noemt daarvan Jonagold. Elstar en Kar mijn en deze zomer wordt de Alkmene - een kruising van Cox en James Grieve - verwacht. "Ik vind het de taak van een fruitspe cialist om deze nieuwe rassen. waaraan soms tientallen jaren met veel inzet gewerkt is, onder de aandacht van de klanten te bren- gen". In de zomermaanden is de groen te- en fruitspeeiaalzaak De Rijke zes dagen per week geopend, dit in verband met het zomerfruit dat zo vers mogelijk de deur uit moet "en daar moet je wat voor over hebben", zo besluit het echtpaar De Rijke dat de toekomst in de Scheldestraat met vertrouwen te gemoet ziet. "In onze straat is geen leegstand" stelt hij tot besluit verheugd vast. Rens en l'aula de Rijke (J'oto John Siwabessy) :i:j 1 i V 1 1 T;.\ fjS F i' Ir 1; yC 1 1 y'\ S Voordelig win- kelen begint bij KLAVERTROEF. Honderden scherp geprijsde kwaliteitsmonturen voor: 45,- 75 - 95,- 125,-. Naast een riant prijsvoordeel krijgt u: ziekenfondsleverancier 012 Rinck houdt de prijzen ekstra scherp in het oog. Tijdens de kermis van Wolp- haartsdijk. die op zaterdag 9 juni wordt gehouden, wordt tevens de jaarlijkse trimwielerronde van Wolphaartsdijk verreden. De C- trimmers starten om 17.00 uur. de B-trimmers en dames verschijnen om 18.00 en 18.01 uur aan de start en de A-trimmers worden om 19.00 weggeschoten. Inlichtingen via 01180^26041 ziekenfondsleverancier 014 Rinck houdt de prijzen ekstra scherp in net oog. De loerafdeling van de Zeeuwse ren- en tourclub Theo Middel kamp' gaat zondag 10 juni met een een groep van 37 trimmers, onder wie drie dames naar de Belgische toerklassieker Tilff - Bastogne - Tilff, een tocht die vergeleken kan worden met de profwedstrijd Luik-Bastenaken- Luik. Tijdens deze toertocht, met een lengte van 215 kilometer, moet een hoogteverschil van 3345 meter overwonnen worden. Het is voor van de derde keer dat de Zeeuwse toerrenners aan deze klassieker meedoen. Een Middel burgse racespecialist zorgt voor een materiaalwagen op de route. De persnoeelsvereniging van het Gasthuis in Middelburg houdt zaterdag 9 juni een voetbaltoer nooi op de sportvelden aan de Nassaulaan in Middelburg, waar aan tien herenteams en zes dame selftallen uit de Zeeuwse gezond heidszorg meedoen. Het toernooi wordt gehouden in het kader van het 25-jarig jubileum van de or ganiserende personeelsvereniging en begint 's morgens al om half tien. De damesfinale staat om halfvier op het programma en de eindstrijd bij de heren begint om kwart over vier. Zowel de heren als de dames zijn in twee poules ingedeeld. De prijzen worden rond vijf uur uitgereikt door de heer J. Vuijk, waarnemend direc teur van de welzijnsaccommoda- tie in Middelburg. Zondagmorgen (eerste Pinkster dag) wordt in de Ontmoetings- kerk in Middelburg een feesteiijke Pinksterdienst gehouden. Mede werking wordt verleend door het jeugdkorps van Onda onder lei ding van Piet Baan, door organist Simon Sanders en door Marja de Waard; haar solozang wordt af gewisseld met gemeentezang. Voor de kinderen vertelt Jolanda Spruijt een kort Pinksterverhaal en ds. L.A. Nell houdt een preek. Deze 'feestdienst voor iedereen', die om tien uur begint, komt in de plaats van de pinksteravonddien sten in het openluchttheater van het park Toorenvliedt in Middel burg, die door sluiting van het theater niet meer gehouden kun nen worden. In samenwerking met de atletiek vereniging West Zeeuwsch Vlaanderen houdt de ouderver eniging van de R.K. St. Joseph- school in Hoofdplaat de eerste krabbeloop. Deze prestatieloop voor jong en oud start vrijdag 8 juni om 18.30 uur (de 2 km) en om 19 uur (de 4, 5 en 9,5 km). De startplaats is de basisschool aan de Deltastraat in Hoofdplaat. Ver dere informatie: 01174-466 of 01172-2461. In het kader van de tentoonstel ling 'Natuur, ook in de stad' in De Schakel in Middelburg houdt de Werkgroep Natuureducatie Mid delburg vrijdag 15 juni een avondvogelexcursie over de Bol werken. De excursie, die om 19 uur bij het Gasthuis start, staat onder leiding van natuurgidsen. De volgende dag zaterdag 16 juni, houdt dezelfde werkgroep een muurvegetatie excursie door de binnenstad. Deze excursie, ook onder leiding van natuurgidsen, begint om 14 uur bij het beeld van Koningin Emma op de Dam. De Vlissingse wandelsportvereni ging 'De Vrolijke Tippelaars' houdt twee tochten; van Bergen op Zoom naar Vlissingen en van Hansweert naar Vlissingen. De nachttocht start zaterdag 16 juni om 24 uur vanaf café de Raayberg in de Antwerpsestraat in'Bergen op Zoom. De dagtocht start zon dagmorgen om 5.30 uur bij café Thalia in de Schoolstraat in Hansweert. De nachttocht is 75, de dagtocht 45 kilometer lang en voor de eerste geldt een mini mumleeftijd van 16 en voor de tweede tocht van 14 jaar. Meer informatie over beide tochten heeft mevrouw Meerman, 01184-64753. De praat- en zelfhulpgroep voor vrouwen in Postnatale Depressie komt elke woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur bijeen in het VJV gebouw, Verkuyl Quakke laarstraat 95 te Vlissingen. Vrou wen die een postnatale depressie hebben of hebben gehad en de behoefte hebben hier met andere vrouwen over te praten kunnen deelnemen. Voor meer inlichtin gen is de werkgroep bereikbaar op: 01184-14395. Het thema van de experimentele dienst van zondag 10 juni in de Hofpleinkerk in Middelburg luidt 'een nieuw begin'. De lezingen zijn: Genesis 11: 1-9 en Hande lingen 2:1-13. De meditatie is van pastor J. Scheffers. Er is een crè che voor de kleinsten. De dienst begint om 16.30 uur. Een van de punten op de agenda van de gemeenteraad Domburg op woensdag 13 juni zijn be zwaarschriften tegen weigering van de standplaats-vergunning voor de seizoenmarkl. De verga dering in het gemeentehuis begint om 19.30 uur. De Vlissingse sportvereniging Li berty houdt zaterdag 9 juni in sportpark Bonedijke een voetbal toernooi van 10 tot 18 uur. Aan sluitend daarop is er van 18 tot 22 uur een gezellig avondje met dansen in het clubhuis van speel tuinvereniging De Oude Stad. De groep die optreedt is de Suri naamse kasekoband Wasi Na Doja. Eerste Zeeuwse Autogarage Blaas is vertrouwd voor Fiat. Omdat Eerste Zeeuwse Autogarage Blaas als Officiële Fiat Dealer de beschikking heeft over originele onderdelen en onderhoudsmiddelen. En over uitstekend opgeleid personeel, dat snel vakkundige service kan uitvoeren tegen vaste, lage prijzen, waarmee u tevoren al bekend bent! IBBE3B RAT. UNIEK IN PRUS EN PRESTATIE. Voordelig win kelen begint bij Rinck met KLAVERTROEF. Honderden scherp geprijsde kwaliteitsmonturen voor: 45,- 75,- 95,- 125,-.Naast een riant prijsvoordeel krijgt u: De korfbalvereniging Swift in Middelburg bestaat een halve eeuw. Op vier dagen in de maand juni staat Swift bij dit jubileum stil. Vrijdag 8 juni wordt vanaf 20.00 uur een historische wed strijd gespeeld tussen Swift en Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinde ren. Plaats van handeling: De Markt in Middelburg. Aanleiding hiertoe is het feit, dat de Markt kort na de oorlog de plaats was waar Swift haar competitiewed strijden speelde... Zaterdag 9 juni is gereserveerd voor een korfbal- toernooi. dat om 10.00 uur begint op het Middelburgse sportcom plex Voorborch. Daar wordt van af 13.30 uur de wedstrijd tussen Swift 1 en hel Zeeuwse korfbal team gespeeld. Na afloop van de ze wedstrijd - om 15.30 uur - neemt Swift het nieuwe clubge bouw in gebruik met een receptie. In dat nieuwe clubhuis wordt vrijdag 15 juni een disco-avond .gehouden en de laatste dag van de jubileumviering (zaterdag 16 juni) staat sport en spel op het pro gramma, alsmede een tandem- puzzeltocht en een barbeque. 'Bijstand hoe en wat' is de titel van een krant, die het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegen heid onlangs voor het eerst heeft uitgegeven. Het eerste exemplaar is in een oplage van 350.00 toege zonden aan de Gemeentelijke So ciale Diensten in het land. De krant geeft niet alleeen algemene informatie aan bijstandscliënten, maar gaat ook in op actuele zaken waarin het bestaande voorlich tingsmateriaal (nog) niet voorziet. Ds. J.J. Contant, die jarenlang Adventgemeentcn heeft gediend in onder meer Vlissingen en Mid delburg. nam onlangs afscheid als predikant van het Kerkgenoot schap der Zevende-dags Adven tisten. Dat gebeurde afgelopen zondag met een dienst in de Ad ventkerk in Apeldoorn. Ds. Con tant leidde onder meer de depar tementen inwendige zending en algemene catechese en was alge meen secretaris van het kerkge nootschap. In Zeeland zette hij zich in in de strijd tegen misbruik van alcohol. Ds. Contant is om gezondheidsredenen met emeri taat gegaan. De stichtingsraad van de stichting Verpleeg- en rusthuizen Zeeland vergadert vrijdag 15 juni in ver pleeghuis Ter Valcke in Goes. Tijdens deze openbare vergade ring komen onder meer het half jaarverslagen de jaarstukken 1983 aan de orde. Daarna wordt gedis cussieerd over een notitie over het zogenaamde 'flankerend beleid". De vergadering is openbaar en begint om 9.30 uur. Een van de agendapunten van de vergadering van het Woonlasten- komitee Vlissingen op woensdag 6 juni is de huurverhoging. De ver gadering begint om 19.30 uur in Welzijnscentrum Bachten Kom- me in Vlissingen. Verder komt aan de orde Omroep Zeeland, verontreinigingsheffing Water schap Walcheren en aanslag on- roerendgoedbelasting 1984. De regio Zeeland van D'66 houd vrijdag 8 juni een thema-avond voor de verkiezingen van het Eu ropees- Parlement. Het motto luidt 'milieu en landbouw; vriend of vijand'. De inleiding wordt on der meer verzorgd door de kandi daat voor het D'66 Europarlement J.L.A. Boogerd-Quaak. De the ma-avond wordt gehouden in de Middelburgse concert- en ge hoorzaal en begint om 20 uur. In hel nu bijna afgelopen school jaar heeft de CNV in Zeeland in formatie verstrekt aan ruim 1400 schoolverlaters. Dit gebeurde tij dens gastlessen, die meestal wer den gegeven in het uur maat schappijleer. Tijdens de gastlessen wordt informatie verstrekt over allerlei aspecten van de samenle ving waar jongeren na hun schooltijd mee worden gecon fronteerd. Op zondag 10 juni kookt Werk groep Schep je Eigen Werk Vlis singen een vegetarische Spaanse maaltijd. Het diner, waarvoor liefhebbers zich tot vrijdagmiddag twee uur kunnen opgeven via 01184-17819. wordt om zes uur opgediend. Het VJV aan de Ver kuyl Quakkelaarstraat serveert verder elke dinsdag en donderdag een vegetarische maaltijd. In Oost-Souburg is het hoefge trappel weer niet van de lucht wanneer dinsdag 12 juni om 8 uur de ringrijderij te paard begint. Dit traditionele gebeuren van de Zeeuwse Ringrijdersvereniging speelt zich af op het Oranjeplein. Buurthuis De Paraplu in Vlissin gen heeft juni uitgeroepen tot 'muziekmaand'. De activiteiten starten vrijdag 8 juni met een in terculturele ontmoetings- en ont spanningsavond. De bedoeling van de Interculturele Werkgroep is om het begrip tussen de diverse .bevolkingsgroepen te vergroten. Op het programma staat het op treden van een Hindoestaanse band, lekkere hapjes en gezellige muziek. De aanvang in het buurt centrum aan de Alexander Go- gelweg is 20.30 uur. De Vlissingse werkgroep Spui straat e.o. van het Wijkkomitee Binnenstad gaat een folder uitge ven over vervuiling en vernieling in de binnenstad. Dat is een van de onderwerpen waar de werk groep over vergadert op woensdag 6 juni om 20 uur in de Frans Naereboutschool in Vlissingen. De wijkvereniging Bossenburgh houdt zaterdag 16 juni een fiet stocht over Walcheren. Tegen een kleine vergoeding kan er voor een tandem worden gezorgd. Opge ven- kan bij Bertus van Loon 01184-60547'.

de Faam | 1984 | | pagina 7